Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (600)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕПЛОЕНЕРГЕТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новосад В.О. 
Екологічна складова в ціноутворенні на підприємствах теплоенергетичної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Новосад ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм інтеграції зовнішніх ефектів природокористування та досліджено співвідношення зовнішніх (екстернальних) ефектів та екологічних витрат. Визначено еколого-економічну сутність категорії "тіньова ціна забруднення" стосовно теплоенергетичної галузі. Запропоновано механізм урахування повних екологічних витрат у собівартості продукції теплоенергетики. Оцінено рівень підвищення цін на теплову енергію за умов повного відшкодування нанесених довкіллю збитків. Сформульовано принципи побудови екологічно орієнтованої системи ціноутворення та тарифікації у теплоенергетиці. Обгрунтовано еколого-економічну сутність торгівлі енергетичними нормативами та розроблено методичні підходи щодо цінового регулювання на засадах цієї категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-861
Шифр НБУВ: РА312295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яструбинський В.І. 
Еколого-економічна оцінка ефективності переводу теплоенергетики України на вугільну стратегію розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.І. Яструбинський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано стан та напрямки розвитку теплоенергетики України, вплив ТЕС на навколишнє середовище, загальні підходи до оцінки економічних збитків від забруднення навколишнього середовища тепловими електричними станціями (ТЕС). Запропоновано науково-методичні підходи щодо прогнозування викидів забруднюючих речовин і економічних збитків за умови зміни структури споживаного палива. Досліджено вплив зміни структури палива на собівартість теплової та електричної енергії. Визначено критичні еколого-економічні параметри доцільності переводу ТЕС на вугільне паливо. Розроблено алгоритм та запропоновано систему показників проведення комплексної еколого-економічної експертизи роботи ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.70-28
Шифр НБУВ: РА308029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аксьонова І. М. 
Енерго- та ресурсозберігаючі технології муніципальної теплоенергетики на основі установок термознешкодження відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / І. М. Аксьонова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи теплопостачання міської території автономними котельними установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Визначено критерії оцінки й аналізу території теплопостачання для проведення інженерного районування. Сформовано принципи та методи інженерного районування міського середовища для раціонального розміщення автономних котелень з установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Досліджено поля швидкості, тиску, температури та передача теплової енергії теплоносію. Встановлено тип пристрою спалювання, найбільш ефективно та безпечно нейтралізуючий тверді побутові відходи. Проведено еколого-економічне обгрунтування даного засобу термознешкодження твердих побутових відходів з утилізацією тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5
Шифр НБУВ: РА372893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Павлюк В.В. 
Золоцементносульфатні в'яжучі речовини, модифіковані кремнеземистими добавками, та бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Павлюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади формування золоцементних систем, модифікованих сульфатними та кремнеземистими домішками, що містять максимальну кількість відходів теплоенергетичної промисловості. Показано можливість використання даних композицій для одержання довговічних бетонів з високими структурно-функціональними адаптаційними властивостями. Встановлено зв'язок синтезу міцності штучного каменю на основі модифікованих золоцементних в'яжучих композицій з направленим формуванням кристалохімічно подібних фаз, які можуть зрощуватися між собою. Досліджено вплив пластифікувальних домішок різного механізму дії на властивості цементного тіста. Встановлено, що для модифікації розроблених композиційних в'яжучих речовин доцільно використовувати домішки на основі нафталін-формальдегідних поліконденсатів. Сформульовано загальні принципи композиційної побудови цементів і бетонів на основі модифікованих золоцементосульфатних в'яжучих систем та досліджено їх експлуатаційні властивості.Запропоновано технологію комплексної переробки відходів теплоенергетики, зокрема зол і шлаків ТЕС, та здійснено апробацію розроблених складів бетонів на основі модифікованих золоцементносульфатних в'яжучих речовин за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 + Л456.4-32 +
Шифр НБУВ: РА340460

Рубрики:

      
5.

Зайцев О.М. 
Інтенсифікація процесів взаємодії обертових потоків в енергозберігаючих технологіях теплоенергетики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / О.М. Зайцев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано технічну можливість створення системи децентралізованого вироблення тепла на основі взаємодіючих обертових потоків, в елементах якої аеродинамічна обстановка є змінюваною, що дозволяє суттєво підвищити ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів. Виявлено, що причиною знищення пульсацій процесуючого вихрового ядра (ПВЯ) є його перехід від обертання як твердого тіла до обертання за законом вільного вихору, що супроводжується розширенням вихрового ядра на декілька ядер, прецесуючих з меншою інтенсивністю. Одержано аналітичні залежності для визначення сили, яка індукується ПВЯ в обертовому потоці газу за наявності зворотних струмів, швидкості у закрученому потоці від процесії вихрового ядра, часу, коефіцієнта в'язкості та частоти обертання потоку і залежність ступеня крутки потоку газу від частоти коливань ПВЯ, витрати газу та конструктивних параметрів за умов стійкості закрученого потоку газу. Розроблено теоретичні моделі різних типів взаємодії обертових газових струменів за наявності зони зворотних струмів і з урахуванням впливу на результуючий потік ПВЯ. Запропоновано способи інтенсифікації передачі тепла в камерах згоряння, локалізації теплового факела під час зварювання у захисному газі, плазменно-духового різання, конструкції пристрою для викиду газів, пилогазоприймача, скрубера, апарата для очищення повітря, батарейного циклона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-048 +
Шифр НБУВ: РА332033

Рубрики:

      
6.

Вітютін Є.Ю. 
Методичні основи управління змістом та цілями в проектах реструктуризації (на прикладі комунальної теплоенергетики): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Є.Ю. Вітютін ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби визначення змісту й успішності проектів реструктуризації теплоенергетичної галузі. Показано, що проект реструктуризації призначений для переведення галузі у більш якісний (ефективний) стан. Описано життєвий цикл проекту реструктуризації. Запропоновано розглядати розробку інструментів і методів оцінювання успішності проекту як частину життєвого циклу, один з етапів змісту робіт за проектом. Установлено головні фактори успішності з погляду зацікавлених сторін, а також показники щодо їх кількісного оцінювання. Для забезпечення розрахункових процедур, накопичення інформації та підготовки звітів розроблено програмний засіб. Виконано аналітичні дослідження проблем, які потребують проектного підходу для їх вирішення з метою досягнення позитивних змін у теплоенергетичній галузі. Визначено причини проблем, виконано їх класифікацію за ступенем вагомості. З'ясовано відсоткове співвідношення між причинами та їх наслідками. Досліджено вплив споживання різних видів ресурсів (природних, енергетичних, трудових) на вартість вироблення та реалізації послуг. Як інструмент визначення та прогнозування вартості вироблення послуг з теплопостачання використано регресійні моделі. Зазначено, що їх застосування під час проведення фінансово-економічного аналізу дозволяє одержувати кращі альтернативи серед пропозицій проектів, прогнозувати кінцевий результат і знизити ризики. Розглянуто процеси контролю за фактичними витратами матеріалів для визначення фактичної вартості виконаних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.4-961-312-55 +
Шифр НБУВ: РА358220

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрченко І. А. 
Організаційно-економічний механізм управління дебіторською заборгованістю за послуги теплопостачання на підприємствах комунальної теплоенергетики України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. А. Юрченко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну сутність дебіторської заборгованості як фінансовий інструмент, що виникає в результаті господарських відносин і представляє собою ймовірну майбутню вигоду у вигляді боргів, що надходить підприємству від юридичних і фізичних осіб. Досліджено теоретико-методичні підходи до сутності "організаційно-економічний механізм управління дебіторської заборгованістю споживачів підприємствах комунальної теплоенергетики", запропоновано підхід до його визначення. Встановлено причинно-наслідкові зв'язки між коефіцієнтом рентабельності наданих послуг, виконаних робіт і коефіцієнтами оборотності дебіторської заборгованості, поточної ліквідності та фінансової незалежності. Запропоновано послідовність управлінських дій щодо формування й інкасації дебіторської заборгованості, які дозволяють впливати на формування, інкасацію та моніторинг дебіторської заборгованості на комунальному підприємстві. Вдосконалено організаційно-економічний механізм управління дебіторською заборгованістю споживачів за послуги теплопостачання на ОКП "Донецьктеплокомуненерго".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.4-57
Шифр НБУВ: РА382719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Климчук О.А. 
Підвищення ефективності випарного охолодження в системах промислової теплоенергетики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.А. Климчук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено основні вимоги до нових систем і принципи їх побудови. Для блоку випарного охолодження використано охолоджувачі непрямого типу (НВО), виконані за сполученою схемою у вигляді багатоканальної насадки з змінними "вологими" і "сухими" каналами. Як оптимальні для альтернативних систем визначено тепломасообмінні апарати плівкового типу з поперечноструминною схемою взаємодії робочих потоків. Змодельовано робочі процеси в альтернативних системах. Зазначено, що система СОТ РЕА стійко забезпечує підтримку необхідного температурно-вологісного режиму безвідмовної експлуатації РЕА. Розроблені системи забезпечують зниження енерговитрат, у порівнянні з існуючими парокомпресійними системами, на 30 - 40 % і екологічну чистоту застосовуваних технологічних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.32 + З368 +
Шифр НБУВ: РА325407

Рубрики:

      
9.

Шевчук С. І. 
Підвищення ефективності застосування теплових методів захисту газовідвідних трактів котельних установок з конденсаційними теплоутилізаторами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / С. І. Шевчук ; НАН України ; Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження тепловологісного режиму в газовідвідних трактах котельних установок комунальної та промислової теплоенергетики за умов глибокого охолодження димових газів. Проведено аналіз ефективності застосування ряду теплових методів відвернення конденсатоутворення в даних трактах, а саме, часткового байпасування відхідних газів повз теплоутилізатор, підмішування нагрітого повітря до охолоджених у теплоутилізаторі димових газів, а також їх підсушування шляхом нагрівання у поверхневих теплообмінниках. Встановлено закономірності впливу на тепловологісний стан у газовідвідних каналах таких визначальних параметрів, як навантаження котла, температура відхідних газів у номінальному режимі, початкова температура нагріваної в теплоутилізаторі води, коефіцієнт надлишку повітря тощо. Розроблено рекомендації щодо використання удосконалених теплоутилізаційних технологій із застосуванням методів відвернення конденсатоутворення в газовідвідних трактах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2
Шифр НБУВ: РА380702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чуб І.М. 
Підвищення ефективності роботи натрій-катіонітових фільтрів в системі водопостачання підприємств теплоенергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / І.М. Чуб ; Нац. ун-т водн. госп-ва та природокористування. — Рiвне, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку катіонітових фільтрів і на його основі створено програмне забезпечення (ПЗ), яке дозволяє підвищити ефективність роботи фільтрів під час експлуатації. Доведено необхідність урахування умов насичення катіоніту в робочій частині фільтра, для чого запропоновано математичну модель, яка враховує нерівноважні умови та використовується для визначення кількості використаного та невикористаного катіоніту в момент настання проскоку. Висвітлено залежності для визначення робочої ємкості та робочого періоду фільтра. Наведено залежності для розрахунку катіонітових фільтрів, розроблено методику визначення робочих параметрів за умов експлуатації та на її основі розроблено автоматизоване робоче місце (АРМ) операторів-технологів хімводопідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.7
Шифр НБУВ: РА370199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дубина О.В. 
Розробка ресурсозберігаючих режимів при твердненні та нагріві сталевих злитків та заготовок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Дубина ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

На базі аналізу літературних джерел з використанням результатів теоретичних і експериментальних досліджень режимів твердіння, охолодження та нагрівання зливків і заготовок розроблено й удосконалено температурно-теплові режими полуменевих печей металургійного виробництва різноманітного конструктивного оформлення: рекуперативних нагрівальних колодязів, кільцевих і методичних печей. Сформульовано та розв'язано нелінійні задачі теплофізики і теплоенергетики металургійного виробництва: твердіння та охолодження блюмінгового зливка, нагрівання циліндричних і призматичних заготовок у полуменевих печах різноманітних конструкцій. У якості способів математичної реалізації задач використано метод еквівалентних джерел і метод комп'ютерного моделювання на базі абсолютно стійкої явної кінцево-різницевої схеми Дюфора - Франкела. Всі теоретичні розробки адаптовано до реальних теплотехнологічних умов і агрегатів, що підтверджує їх надійність для практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003.1-1
Шифр НБУВ: РА313792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шалабай Л.П. 
Стратегічні засади розвитку регіональної теплоенергетики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.П. Шалабай ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення поняття об'єкту соціально-економічного управління "регіональна теплоенергетика" як сукупності підприємств, діяльність яких підпорядковується розв'язанню проблеми виробництва та споживання теплової й електричної енергії для потреб регіону на базі формування нових трансформаційних процесів у соціально-економічному розвитку. Запропоновано сукупність критеріїв оцінювання ефективності функціонування регіональної теплоенергетики, зокрема, економічну ефективність у споживачів; соціальну захищеність населення; економічну ефективність у виробників; енергетичну безпеку регіону. Створено системний підхід до розробки стратегії розвитку регіональної теплоенергетики з врахуванням концепцій підвищення ефективності використання енергоресурсів і джерел відновлювальної енергії, а також концепції енергоощадження. Розроблено методологію обгрунтування пріоритетів організаційно-технічних рішень щодо розвитку регіональної теплоенергетики з врахуванням концепції економії енергетичних ресурсів, заміни імпортних ресурсів вітчизняними ресурсами та побутовими відходами. Наведено пропозиції щодо економічної підтримки з боку держави та місцевих органів влади й місцевого самоврядування заходів створення ефективної регіональної теплоенергетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.057 + У9(4УКР)305.7-96 +
Шифр НБУВ: РА332529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лисиця В.К. 
Теоретичні основи газодинаміки факела, методи та системи управління полем температури у металургійних нагрівальних печах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.04 / В.К. Лисиця ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертація присвячена реалізації нових науково обгрунтованих розробок у галузі промислової теплоенергетики, які забезпечують розв'язання значної прикладної проблеми. Розроблено і реалізовано новий напрямок підвищення якості та економічності теплової обробки металу - оперативне керування полем температури в печі змінюванням параметрів факела. Розроблені: нові аспекти теорії течії в трубах та струменях, теорії гозового факела; новий клас пальників з керованими параметрами факела; нові способи, алгоритми, засоби та системи управління полем температури і горіння в рекуперативних з подовим опаленням та регенеративних нагрівальних колодязях, а також у методичних нагрівальних печах. Висока ефективність розробок підтверджена результатами їх дослідно-промислової експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.01-51-01

Рубрики:

      
14.

Козій Є. С. 
Токсичні та потенційно токсичні елементи у вугільних пластах Павлоградсько - Петропавлівського геолого - промислового району. / Є. С. Козій. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню особливостей і встановленню закономірностей в розподілі токсичних і потенційно токсичних елементів (далі ТіПТЕ) у вугільних пластах Павлоградсько - Петропавлівського геолого-промислового району Донбасу.За результатами виконаних досліджень встановлені закономірності розподілу ТіПТЕ між органічною та мінеральною складовою, а також між основними фракціями мінеральної частини вугільних пластів Павлоградсько-Петропавлівського геолого-промислового району і встановлені «ряди спорідненості» цих елементів відносно органічної частини вугільних пластів, а також щодо сульфідної, силікатної та карбонатної фракцій мінеральної частини вугільних пластів району. Вперше визначено склад геохімічних асоціацій ТіПТЕ по основних робочих пластах, як окремих шахт, так і по району в цілому. З метою виявлення особливостей просторового розподілу ТіПТЕ в основних робочих вугільних пластах на ділянках діючих шахт Павлоградсько-Петропавлівського геолого-промислового району були побудовані прогнозні карти розповсюдження ТіПТЕ. Вони є основою для довгострокового прогнозу концентрацій ТіПТЕ у гірничій масі, що видобувається шахтами і направлені на мінімізацію екологічних збитків від роботи гірничодобувних підприємств, а також підприємств теплоенергетики.Вперше розроблена класифікація основних вугільних пластів за вмістом ТіПТЕ.Ключові слова: токсичні і потенційно токсичні елементи, геохімічні асоціації, органічна і мінеральна складова вугільних пластів, фракції мінеральної частини вугільних пластів, зона тріщинуватості.^UThe thesis concerns the analysis of features and determination of regularities in the distribution of toxic and potentially toxic elements (further TPTEs) in coal seams of Pavlohrad - Petropavlivka geological and industrial area of Donbas.According to the results of the research, regularities of distribution of TPTEs among organic and mineral components as well as among the basic fractions of the mineral part of the coal seams of Pavlohrad - Petropavlivka geological and industrial area have determined; moreover, and the "range of affinity" of the elements have identified for the organic part of the coal seams as well as for sulfide, silicate and carbonate fractions of the mineral part of the coal seams within the area. For the first time, composition of geochemical associations of TPTEs for the basic working seams in certain mines and in the region in general, has been defined.To identify the features of the spatial distribution of TPTEs within the basic working coal seams at the sites of the operating mines of the Pavlohrad-Petropavlivka geological and industrial area, forecast maps of the TPTEs spreading have been were generated. They are the basis for the long-term forecast of TPTEs concentrations in mined rock from mines and aimed at minimizing environmental damage from the activities of mining companies as well as companies of heat power industry. For the first time, the classification of the main coal seams according to the content of TPTEs has been developed.Keywords: toxic and potentially toxic elements, geochemical associations, organic and mineral composition of coal seams, fractions of the mineral part of coal seams, fractured zone.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мозговий Є. В. 
Теоретико-методичні основи стимулюючого тарифного регулювання теплоенергетичних підприємств / Є. В. Мозговий. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено особливості чинної системи тарифоутворення для теплопостачальних підприємств, визначено основні види та класифікацію тарифів комунальних підприємств України, обґрунтовано необхідність удосконалення сучасної тарифної політики, що дозволить створити нові умови для переходу від витратних методів до стимулюючих методів регулювання суб‘єктів природних монополій, в тому числі підприємств теплопостачання, і підвищить їх інвестиційну привабливість. Доведено, що сучасна система затвердження тарифів на послуги теплопостачання не відповідає вимогам трансформаційних змін у галузі і стримує її подальший розвиток. Обґрунтовано необхідність впровадження стимулюючого регулювання як важливого чинника підвищення інвестиційної привабливості та ефективності діяльності суб'єктів природних монополій. Доведено, що одним із методів удосконалення процесу тарифоутворення на підприємствах теплопостачання є метод доходності інвестованого капіталу (метод RAB), який вигідний як споживачам, так й виробникам-підприємствам галузі теплоенергетики, оскільки споживачі зацікавлені у підвищенні надійності електропостачання і поступовому зниженні цін, а виробникам це дозволить залучати інвестиційні ресурси з метою реконструкції і модернізації енергетичних об'єктів. Запропоновано методичний підхід до енергоефективно орієнтованого управління організаційно-економічною стійкістю теплоенергетичних підприємств, який включає в себе такі етапи, як обґрунтування теоретичних основ комплексного дослідження діяльності теплоенергетичних підприємств в житлово-комунальному господарстві; визначення стану фінансової стійкості на прикладі теплоенергетичних підприємств України; розробку та впровадження стимулюючого тарифного регулювання методом RAB в діяльність теплоенергетичних підприємств.^UThe features of the current system of tariff formation for heat supply enterprises are investigated, the main types and classification of tariffs of communal enterprises of Ukraine are determined, the necessity of improving modern tariff policy, which will create new conditions for transition from cost methods to stimulating methods of regulation of subjects of natural monopolies, including enterprises heat supply, and will increase their investment attractiveness. It is proved that the modern system of approval of tariffs for heat supply services does not meet the requirements of transformational changes in the industry and constrains its further development. The necessity of introduction of stimulating regulation as the important factor of increase of investment attractiveness and efficiency of activity of subjects of natural monopolies is substantiated. It is determined that the modern system of tariff regulation in the field of heat supply (“cost +” method) does not provide incentives for enterprises, since the investment oriented at the expense of its own financial resources does not provide full coverage of the economic costs associated with the implementation of regulated activities, and therefore is ineffective. It has been proved that one of the methods for improving the tariff formation process at heat supply enterprises is the method of return on invested capital (RAB method), which is beneficial both for consumers and producers-companies in the heat energy industry, as consumers are interested in increasing the reliability of electricity supply and the gradual reduction of prices, and for producers it will allow to attract investment resources for the purpose of reconstruction and modernization of energy facilities. The methodical approach to energy-efficient management of organizational and economic stability of thermal power enterprises is proposed, which includes such stages as theoretical bases of complex research of heat energy enterprises of Ukraine in housing and communal services; definition of the state of financial stability on the example of thermal power enterprises of Ukraine; development and introduction of stimulating tariff regulation by the RAB method in the activity of thermal power enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Капустянський А. О. 
Підвищення енерго-екологічної ефективності котельних установок при спалюванні непроектних видів палива / А. О. Капустянський. — Б.м., 2019 — укp.

Капустянський А.О. Підвищення енерго-екологічної ефективності котельних установок при спалюванні непроектних видів палива. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика – НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2018.Дисертацію присвячено дослідженню впливу виду, якості та режимів спалювання непроектного вугілля на показники надійності та економічності роботи енергетичних котлів ТЕС та ТЕЦ з розробленням відповідних заходів для забезпечення їх оптимальної роботи.Розроблено метод оцінювання збитку нанесеного електростанції через погіршення теплотехнічних характеристик палива. Введено поняття коефіцієнту енергетичного потенціалу вугілля та досліджено його залежність від якості НТП. Досліджено вплив динаміки перехідних процесів та теплотехнічних характеристик вугілля на вміст горючих в золі виносу. Експериментально доведено, що подача каталізатора в котел суттєво впливає з позитивним ефектом на характеристики спалювання вугілля марок П та АШ у всьому діапазоні робочих навантажень. Проведено дослідження на котлах ТП-15 та ТПП-210А, що дозволили безпечно спалювати бінарні суміш вугілля АШ та П, П та летку золу АШ, вугілля П та ПАР без погіршення якісних показників роботи котлоагрегатів. На основі лінійного програмування розроблено нову методику визначення економічності роботи котлів шляхом складання та розрахунків розширених енергетичних матриць. Запропоновано нові способи інтенсифікації процесу спалювання та переведення антрацитових котлів на НТП.Ключові слова: теплова електрична станція, котел, непроектне вугілля, каталізатор горіння, бінарна вугільна суміш, механічний недопал.^UKapustyansky A.O. Increase of energy-ecological efficiency of boiler units during combustion of non-projected fuels. – Manuscript.The thesis for the obtaining a scientific degree of Candidate of Technical Sciences in specialty 05.14.06 – technical thermal physics and industrial thermal engineering. – National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.The thesis is devoted to the study of the influence of the type, quality and regimes of combustion of non-projected coal on the reliability and economic performance of power boilers in TPPs (thermal power plants) and CHPs (combined heat and power plants), while at the same time developing of appropriate measures to ensure their optimum operating conditions (optimal outputs).The new methodology for estimating damage done to power plant caused by the deterioration of the fuel characteristics was developed. The concept of the ratio of coal power-generation capacity was introduced and its dependence on the quality of the NSF (non-projected solid fuel) was investigated. The influence of the dynamics of transitional processes and coal properties on the maintenance of combustible materials in the ash of drainage is studied. It has been experimentally proved that the catalyst feed to the boiler significantly influences the positive effect on coal burning characteristics of grades lean coal (L) and anthracite coal (A) grades in the entire range of workloads. The research was carried out on boilers TP-15 and TPP-210A , which allowed to safely burn a binary mixture of coal mixtures A and L, L and fly ash A, coal L and South Africa coal without decreasing of the quality performance of boiler units. On the basis of linear programming, a new method for determining the efficiency of boiler operation has been developed by compiling and calculating expanded energy matrices. New ways of intensifying the process of combustion and conversion of coal-fired boilers for combustion NSF are proposed.Key words: thermal power station, boiler, non-project (low ranke) coal, combustion catalyst, binary coal mix, mechanical incomplete combustion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Катренко М. О. 
Наукові основи проектування комбінованих ракетних двигунів і їх систем постачання палива / М. О. Катренко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт - комбіновані ракетні двигуни з інтегрованою в камеру згоряння системою gостачання палива. Мета - розробка наукових основ проектування комбінованих ракетних двигунів з інтегрованою системою постачання палива в камеру згоряння з пористими елементами, дослідження основних закономірностей внутрішньокамерних процесів що протікають, визначення механізмів впливу на них, зокрема плавним, глибоким дроселюванням, пошуку шляхів підвищення їх тяги, дальності використання апаратів, зменшення вартості використання апарату, за допомогою методів математичного й фізичного моделювання, засновані на фундаментальних законах гідромеханіки, теорії подібності та планування фізичного експерименту, з використанням загальноприйнятих методів обробки результатів вимірів, порівняльного аналізу результатів математичного моделювання з результатами натурних експериментів і досліджень комбінованих ракетних двигунів і агрегатів систем постачання компонентів палива. Наукова новизна, та найсуттєвіші результати. Вперше сформульована та вирішена проблема по створенню наукових основ проектування комбінованого ракетного двигуна з інтегрованою в камеру згоряння системою постачання компонентів палива на основі пористих кілець, з можливістю плавного глибокого дроселювання по тязі, як єдиної функціональної структури. Розроблені схеми і метод дроселювання ракетної ступені комбінованого ракетного двигуна, які дозволють здійснювати глибоке, плавне дроселювання по тязі. Встановлено вплив пористості пористих кілець у складі насосу, на глибину дроселювання камери згоряння двигуна, та величину зони зриву постачання. Доведено доцільність використання параметру стійкості для оцінки стійкого постачання компонентів палива в камеру з протитиском системою постачання, яка інтегрована в камеру згоряння комбінованого ракетного двигуна, сформульований його фізичний зміст. Визначено межі повного випаровування води у високошвидкісних. високотемпературних потоках, а також встановлена залежність, що дозволяє визначити її раціональну витрату, в комбінованих ракетних двигунів для апаратів водного використання. Експериментально визначені мінімальні значення абсолютної швидкості і перепаду статичного тиску газового потоку для умов повного випаровування рідини в ньому. Вперше отримані характеристики гідрореагуючих рідинних і твердих палив в залежності від коефіцієнта співвідношення компонентів палива, які створюють науково-технічну основу проектування комбінованих ракетних двигунів з інтегрованою в камеру згоряння системою постачання компонентів палива. Експериментально встановлено зв'язок вібрацій корпусу турбонасосного агрегату і пульсацій тиску на виході з робочих коліс системи постачання компонентів палива з лопатковою частотою та її гармоніками. Доведено, що використання в робочих колесах насосів на виході пористих кілець, призводить до зниження вібрацій корпусу і пульсацій тиску. Використання пористих елементів у радіальних динамічних ущільненнях турбонасосних агрегатів постачання компонентів палива дозволяє повністю усунути витікання рідини на розрахунковому режимі. Використання пористих елементів на периферії насосів систем постачання компонентів палива дозволило підвищити ККД і напір насосів. Отримані залежності маси основних елементів комбінованих ракетних двигунів з інтегрованою в камеру згоряння системою постачання компонентів палива від схеми двигуна активного ступеня, тиску в камері згоряння і його тяги, що дозволяє на етапі ескізного проектування уточнити і прискорити процес узгодження параметрів літального апарату і двигуна. Матеріали дисертації використані на підприємствах: АТ "МОТОР СІЧ" - результаті досліджень пористих ти щіткових ущільнень. ТОВ "ОН-СТЕЙТ” - конструкція випаровувача рідини, та учбовому процесі Дніпровського національного університету, імені Олеся Гончара. Галузі використання - авіаційна та ракетно-космічна техніка,теплоенергетика.^UThe object - Combined rocket engines with integrated in the combustion chamber fuel supply system. The purpose is to develop the scientific bases for the design of combined rocket engines with an integrated in the combustion chamber a fuel supply system with porous elements, to study the basic laws of the intracellular processes occurring, to determine the mechanisms of influence on them, including smooth, deep throttling, finding ways to increase their thrust, reducing the cost of using the apparatus, using mathematical and physical modeling methods, based on the fundamental laws of hydromechanics and the theory of similarity and physical planning of the experiment, using conventional methods of processing the results of measurements, comparative analysis of results of mathematical modeling results of field experiments and research combined rocket engines and components supply units of fuel. Scientific novelty, and the most significant results. For the first time, the problem of creating the scientific basis for the design of a combined rocket engine with integrated into the combustion chamber of a system of supply of fuel components based on porous rings, with the possibility of smooth deep throttling along the thrust, as a single functional structure, was formulated and solved. Schemes and method of throttling of a rocket stage of the combined rocket engine which will allow to carry out deep, smooth throttling on draft are developed. The effect of porosity of the porous rings in the composition of the pump, the depth of throttling of he combustion chamber of the engine, and the magnitude of the supply breakdown zone were etermined. The expediency of using the stability parameter for the estimation of the steady supply of fuel components in the chamber with the backpressure of the supply system, which is integrated into the combustion chamber of the combined rocket engines, formulated its physical content. The limits of complete evaporation of water in high-speed, high-temperature streams are determined, as well as the dependence that allows to determine its rational consumption in combined rocket motors for water use apparatus. The minimum values of absolute velocity and static gas pressure drop for the conditions of complete evaporation of the liquid in it have been experimentally determined. For the first time, the characteristics of hydro-responsive liquid and solid fuels were obtained, depending on the ratio of the fuel components ratio, which create the scientific and technical basis for the design of combined rocket engines with a fuel system integrated into the combustion chamber. The vibrations of the turbine pump body vibration and pressure pulsations at the outlet of the impellers of the fuel components delivery system with the blade frequency and its harmonics were experimentally established. It is proved that the use of pumps at the outlet of the porous rings in the impellers of the pump leads to a decrease in the vibrations of the housing and pressure pulsations. The use of porous elements in the radial dynamic seals of the turbo pump units for the supply of fuel components makes it possible to completely eliminate the leakage of the fluid in the calculation mode. The use of porous elements on the periphery of the pump components of the fuel components supply systems has increased the efficiency and pressure of the pumps. The dependences of the mass of the main elements of the combined rocket engines with integrated into the combustion chamber of the system of supply of fuel components from the scheme of the active stage, the pressure in the combustion chamber and its thrust, which allows to clarify and accelerate the process of harmonization of the parameters of the flying. The materials of the dissertation were used at the enterprises: JSC "MOTOR SICH" - the result of studies of porous brush seals, JSC "ON-STATE" - design of a liquid evaporator, and in the educational process of the Oles Honchar Dnipro National University. The areas of use are aviation and space technology and thermal power.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Карпенко Д. С. 
РОЗРОБЛЕННЯ НАУКОВИХ ЗАСАД ВПРОВАДЖЕННЯ РИНКІВ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ В СИСТЕМАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ / Д. С. Карпенко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі автором розроблено наукові засади побудови та функціонування локальних ринків теплової енергії в межах існуючих систем теплопостачання міст України, та запропоновано структурні схеми взаємовідносин між суб'єктами ринку теплової енергії, функціональну структуру ринків теплової енергії. Виконано формалізацію та розроблено імітаційну модель локального ринку теплової енергії, що дозволяє кількісно визначати економічно доцільний потенціал підвищення ефективності функціонування ринку. Розроблено метод розподілу обсягів виробництва теплової енергії для виробників – учасників локального ринку теплової енергії, який дозволяє визначати оптимальний розподіл обсягів виробництва теплової енергії між їх об'єктами теплогенерації. Ключові слова: локальний ринок теплової енергії, система теплопостачання, теплова енергія, ефективність ринку, сфера теплоенергетики.^UIn the dissertation the author developed scientific principles of construction and functioning of local thermal energy markets within the existing heat supply systems of Ukrainian cities, and proposed structural schemes of relations between the subjects of the local thermal energy market and the corresponding distribution of their areas of responsibility, functional structure of markets. means of functioning of local thermal energy markets. The basic principles of the model of the local heat market are determined, on the basis of which the methods and means of estimating the implementation of the local thermal energy markets are developed. Formalization and simulation of the local heat market have been developed, in which the ownership of the main vertically integrated heat supply company is distributed among relatively independent enterprises for production and transportation of heat (unbundling) with free access to heat networks to independent heat producers, which allows to quantify economically feasible potential to increase the efficiency of the market. A method of distribution of thermal energy production for producers - participants of the local thermal energy market has been developed, which allows to determine the optimal distribution of thermal energy production between their heat generation facilities. The results of the dissertation can be further used in assessing the feasibility of local heat markets and allow individually for each existing heating system to determine ways of implementation and ways of functioning of the market. The results of the work were implemented by the state enterprise Derzhavtotransndiproekt to increase the efficiency of the thermal energy source within the framework of market relations. Keywords: local market of thermal energy, system of heat supply, thermal energy, market efficiency, sphere of heat energy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Єрофєєва А. А. 
Підвищення енергоефективності камерних нагрівальних печей шляхом використання керованих електричних полів / А. А. Єрофєєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика – Запорізький національний університет, спеціалізована вчена рада Д 08.084.05 при Національній металургійній академії України, Дніпро, 2021.Дисертацію присвячено розробці заходів з підвищення енергоефективності камерних нагрівальних печей шляхом створення у їх об'ємах електричного поля, яке призводить до перерозподілу температурних полів газів у робочому просторі енергетичної установки.Виконано кількісну оцінку енергетичної ефективності камерної печі з викатним подом. Розроблено математичну модель розподілу температури у її робочому просторі за умови створення в останньому електричного поля. Виконано чисельне моделювання масових витрат пічних газів у камері реальної промислової печі та запропоновано заходи для їх збільшення у зоні розташування садки металу шляхом створення теплового бар'єру за рахунок заряджених часток продуктів згоряння, що рухаються в електричному полі.Розроблено ефективний алгоритм управління процесом нагрівання металу, який може застосовуватись у камерних печах. Перевагою даного алгоритму є те, що у якості додаткового впливу використовується кероване електричне поле, створення якого не потребує значних капіталовкладень. Прицьому значна частина теплоти, що раніше втрачалась з відхідними газами залишається у робочому просторі й використовується безпосередньо для нагріву металу, що і сприяє підвищенню енергетичної ефективності установки.Ключові слова: камерна піч, енергетичний об'єкт, тепломасообмін, математична модель, енергоефективність, електричне поле, енергозберігаючі режими, термічна обробка металу.^UThesis for a Candidate Degree in Technical Sciences in the specialty 05.14.06 - Technical Thermophysics and Industrial Heat Power Engineering - Zaporizhzhia National University, Specialized Academic Council D 08.084.05 at National Metallurgical Academy of Ukraine, Dnipro, 2021.The thesis is devoted to the development of measures to increase the energy efficiency of chamber heating furnaces by creating an electric field in their volumes, which leads to the redistribution of gas temperature fields in the working space of the power plant.The research presents the performed quantitative assessment of the energy efficiency of a chamber furnace with a bogie hearth. A mathematical model was developed for temperature distribution in its working space under the condition of creating an electric field in the latter. Numerical modeling of mass consumption of furnace gases in the chamber of a real industrial furnace was performed and measures were proposed to increase them in the area of the metal charge by creating a thermal barrier due to charged particles of combustion products moving in the electric field.An effective algorithm was developed for controlling the metal heating process, which can be used in chamber furnaces. The advantage of this algorithm is that the additional effect is created by a controlled electric field, the creation of which does not require significant investment. Herewith, a significant part of the heat previously lost with the exhaust gases remains in the working space and is used directly to heat the metal, which helps to increase the energy efficiency of the plant.Keywords: chamber furnace, power facility, heat-mass exchange, mathematical model, energy efficiency, electric field, energy saving modes, heat treatment of metal.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бехмард Г. Д. 
Теплопередаючі характеристики мініатюрних двофазних термосифонів стосовно охолодження елементів радіоелектронної апаратури / Г. Д. Бехмард. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського