Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (28)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (2258)Книжкові видання та компакт-диски (989)Журнали та продовжувані видання (75)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНІЧНА$<.>+<.>K=ІНВЕНТАРІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 128
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дзик Р.Й. 
Економічна ефективність застосування рідких мінеральних добрив: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.Й. Дзик ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації розглянуто питання розробки ресурсозберігаючої технології виготовлення і внесення мінеральних добрив у вигляді розчинів і суспензій. Пропонується пристосована до ринкових умов методика визначення економічної ефективності застосування рідких мінеральних добрив. Розробляється науково-технічна програма використання рідких мінеральних добрив на сучасному етапі внаслідок створення мережі пунктів рідкого тукозмішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ганганов В.М. 
Особливості успадкування кількісних ознак льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Ганганов ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі викладено результати досліджень з питань успадкування основних господарсько-цінних ознак сортів льону-довгунця, отримана інформація про їх генетичні властивості та перспективність використання в практичній селекційній роботі. Встановлено, що кількісні ознаки сортів льону-довгунця контролюються адитивно-домінантною генетичною системою. Виявлено, що за збільшення показників ознак "загальна висота рослин", "технічна висота стебла" та "вміст волокна в стеблах" відповідають рецесивні гени, а ознак "коробочок на рослині" та "кількість насінин на рослині"- домінантні. Намічені та обгрунтовані шляхи селекційного покращення ознак у сортів льону-довгунця. Створено перспективний вихідний матеріал, який знайшов застосування в практичній селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-3,022

Рубрики:

      
3.

Онацький О.В. 
Підвищення ефективності передачі телефонних сигналів по цифровим трактам методом вибіркової дискретизації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Онацький ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню підвищення ефективності передачі мовних сигналів цифровими трактами. Проведено аналіз існуючих у даний час методів підвищення ефективності для зниження швидкості цифрового потоку зі зберіганням прийнятих якостей мовного сигналу. Запропонований метод формування канального сигналу шляхом взяття відліків у локальних екстремумах передаваної функції часу і доведено, що можливе відновлення первинного сигналу по відлікам у локальних екстремумах функції. Такий канальний сигнал названий екстремо-дискретизированим, або ЕД-сигналом. Досліджена і зроблена оцінка виродження локальних екстремумів. Вперше розроблена комп'ютерна модель для відновлення ЕД-сигналу. Визначено середню швидкість цифрового потоку ЕД-сигналу. Розроблена технічна реалізація апаратних засобів для передачі і приймання ЕД-сигналу. Отримані результати можуть бути використані при створенні апаратури, призначеної для передачі мовних сигналів по безпроводовим і супутниковим каналам зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013

Рубрики:

      
4.

Гончарова Д.М. 
Використання електрофізичних властивостей молока для визначення вмісту жиру та білка при первинній обробці молока на тваринницьких фермах і комплексах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Д.М. Гончарова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між швидкістю ультразвуку в молоці і його фізико-хімічними властивостями. За результатами досліджень розроблений електроакустичний метод визначення вмісту жиру та білка в молоці. Вперше отримані аналітичні та номографічні залежності, які дозволяють визначати концентрації жиру та білка в молоці. Здійснена технічна реалізація розробленого методу в пристрої та його впровадження у виробництво. Економічна ефективність пристрою обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Житльонок Д.М. 
Геомеханічне обгрунтування способу управління станом гірничого масиву при щитовій відробці крутих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Д.М. Житльонок ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Вирішена актуальна науково-технічна задача - обгрунтований та розроблений спосіб охорони печей щитових агрегатів, який базується на урахуванні процесів, що відбуваються біля виробки при відробці пласта, а також зміні властивостей пласта та тиску газу в ньому при відробці суміжних пластів. В основі способу полягає активне управління станом гірничого масиву при відробці вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР). Експериментальна перевірка способу дозволила підтвердити його ефективність та відповідність його параметрів гірничогіологічним умовам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.120.9

Рубрики:

      
6.

Вуштей О.А. 
Програмована технічна підготовка виробництва рукавичок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / О.А. Вуштей ; Київс. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання автоматизації проектування технічної підготовки виробництва рукавичкових виробів. Проаналізовано дослідження з програмованого проектування виробів у легкій промисловості, що дозволило виявити загальні принципи побудови САПР, послідовність та шляхи вирішення кола завдань, що тільки частково враховано та використано у рукавичковому виробництві. Доведено, що питання системного дослідження та розробки методу автоматизованого проектування технічної підготовки не цілком вирішено. З метою правильного обліку фізико-механічних властивостей шкір проведено експерименти щодо технологічних процесів зволоження та перетягування. Розраховано коефіцієнти нерівномірності К та визначено коригувальні коефіцієнти тягучості рукавичкових шкір. Коригувальні коефіцієнти введено в програму проектування рукавичок, що дає можливість на етапі конструювання враховувати властивості конкретних партій шкір. На основі переходу на нові автоматизовані методи проектування рукавичок встановлено імплікаторний зв'язок між конструктивними та технологічними контурами деталей рукавичок. Розроблено математичну модель та алгоритми процесу проектування виробів. Складено програму для побудови деталей рукавички на ЕОМ. Проаналізовано систему технічної підготовки виробництва, в яку входить, крім конструкторської, підсистема технологічної підготовки. Досліджено та виділено ознаки конструкції виробу. Створено математичну модель процесу виробництва та укрупнений алгоритм вибору раціонального технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М564.7-6
Шифр НБУВ: РА311423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Федюн Р.В. 
Система автоматичного управління багатоступінчатими водовідливними установками шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Р.В. Федюн ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Створено систему автоматичного управління багатоступінчатими водовідливними установками вугільних шахт, які працюють за технологічною схемою "насос у насос". Дана система є багатомірною, багатозв'язною і побудована з застосуванням методів оптимального управління. З метою дослідження динамічних процесів в об'єкті управління та формалізації задачі синтезу системи управління запропоновано модель багатоступінчатої водовідливної установки з режимом роботи "насос у насос". Під час формування моделі враховано багатомірність і багатозв'язність даного об'єкта, можливі технологічні збурювання, а також застосування різних способів управління. Адекватність моделі підтверджено експериментальними дослідженнями, виконаними за промислових умов. Встановлено, що ефективне управління об'єктами даного класу можливо лише у разі побудови системи на принципах оптимального управління. Запропоновано цифровий багатозв'язний регулятор, синтезований на основі узагальнення квадратичного критерію якості. Багатоступінчата водовідливна установка відноситься до розподілених об'єктів управління, тому технічна реалізація системи управління виконана з використанням мережевих методів взаємодії технічних засобів системи. Досліджено вплив телекомунікаційної мережі на показники якості системи управління та сформульовано науково-обгрунтовані вимоги щодо швидкодії застосування мережі. Доведено, що запропонована система управління забезпечує характер перехідних процесів по каналах управління та виходу, що відповідає припустимим технологічним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И174-51-05
Шифр НБУВ: РА319736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Райтер Р.І. 
Базова технічна підготовка гімнастів на перекладині: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.І. Райтер ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики юнацького спорту з питань підвищення ефективності процесу навчання та вдосконалення техніки сучасних складних махових вправ на перекладині. Шляхом біохімічного та системно-структурного аналізу кіноматеріалів махових вправ на перекладині досліджено їх розповсюджені форми та з'ясовано раціональні варіанти. Розкрито основні механізми згинально-розгинальних рухів у плечових і кульшових суглобах і виявлено їх оптимальні варіанти. Визначено універсально-видові та індивідуально-видові локальні компоненти махових вправ, які складають базову технічну підготовку гімнастів на перекладині. Розроблено та обгрунтовано методику навчання маховим вправам, сконструйовано тренажерні пристрої, підібрано комплекс спеціальних підготовчих вправ для правильного формування рухових навичок і прискорення процесу оволодіння базовими вправами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.611.521 + Ч516.85
Шифр НБУВ: РА317793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Передерій А.В. 
Технічна підготовка спортсменів з наслідками церебрального паралічу з урахуванням особливостей рухової пам'яті (на прикладі легкої атлетики): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / А.В. Передерій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

У легкоатлетів з наслідками церебрального паралічу (НЦП) визначено особливості рухової пам'яті (РП), а саме параметри запам'ятовування просторових, часових та ритмічних характеристик техніки. Обгрунтовано методику урахування особливостей РП в процесі оволодіння технікою спортивних вправ. Розроблено положення щодо застосування специфічних методів оволодіння рухами особами з НЦП. Запропоновано програму навчання техніки спеціально-підготовчих вправ швидкісно-силового характеру, що включає особливості РП. Для інвалідів адаптовано фундаментальні засади технічної підготовки спортсменів в олімпійському спорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.111.521
Шифр НБУВ: РА321315

Рубрики:

      
10.

Кадієвська І.А. 
Українська наукова інтелігенція в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.А. Кадієвська ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На базі концепцій Західних футурологів Д.Бела, Г.Кана, А.Вінера запропоновано підхід до характеристики наукової інтелігенції як головного агента створення нових форм постіндустріальної соціальної структури на шляху до інформаційного суспільства. Проаналізовано специфіку суспільного буття наукової інтелігенції України та зроблено висновок, що інтелігенція може являти собою ключовий рушійний фактор демократичного реформування суспільства. З'ясовано, що науково-технічна революція призвела до зростання впливу науково-технічної та гуманітарної інтелігенції на ці процеси. Розглянуто процес вироблення науковою інтелігенцією своєї ідеології (технологічного лібералізму) та системи рекрутування (університетів, елітарних учбових закладів). Установлено, що тенденція інтеграції науки й освіти є перспективною. Виявлено, що найважливішою функцією наукової інтелігенції є вироблення наукового знання, а за умов, коли влада переміщується до рук людей, що володіють знаннями, наукова діяльність набуває великого значення. Зроблено висновок, що наука в Україні вимагає підтримки на різних організаційних рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.6 + Ю6*672 +
Шифр НБУВ: РА330503

Рубрики:

      
11.

Горчанюк Ю.А. 
Технічна підготовка спортсменів у пляжному волейболі на основі біомеханічних моделей стрибків і переміщень: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ю.А. Горчанюк ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше розроблено моделі стрибків і переміщень спортсменів на піщаному майданчику за умов пляжного волейболу. З використанням соматографічної методики, відеозйомки цифровою відеокамерою та наступної обробки одержаних даних стандартними комп'ютерними програмами установлено біомеханічні закономірності рухів спортсмена, який виконує стрибки та переміщення, визначено оптимальні траєкторії руху його біоланок. Розроблено та обгрунтовано методику, яка дає змогу визначити найбільш ефективну модельну й індивідуальну техніку виконання стрибків і переміщень, а також прогнозувати перспективність окремого спортсмена щодо занять пляжним волейболом. Визначено характеристики його взаємодії з опорними поверхнями за різних умов виконання стрибків. Запропоновано методику технічної підготовки даних спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.695.151-2 +
Шифр НБУВ: РА329704

      
Категорія: Будівництво   
12.

Югов А.М. 
Технічна діагностика та оцінка залишкового ресурсу експлуатованих металевих конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / А.М. Югов ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2004. — 35 с. — укp.

Розроблено математичну модель накопичення недосконалостей металевих конструкцій будівель і споруд на базі кумулятивної моделі стаціонарного процесу. Запропоновано методологію їх технічної діагностики з урахуванням реальних факторів експлуатації, зокрема, динамічного впливу кліматичних навантажень, спільної роботи каркаса споруди та фундаментів. Наведено результати експериментально-теоретичної оцінки дійсного стану експлуатованих металевих конструкцій з урахуванням реальних чинників експлуатації, зовнішніх навантажень і впливів. Створено методику оцінки залишкового ресурсу металевих конструкцій будівель і споруд за умов експлуатації. Оцінено параметри надійності експлуатованих металевих конструкцій на підставі межового стану третьої групи. Запропоновано методику проведення обстеження, оцінки технічного стану та паспортизації експлуатованих будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-082 +
Шифр НБУВ: РА329024

Рубрики:

      
13.

Лещій Р.М. 
Розробка системи контролю якості полівінілхлориду в процесі його виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Р.М. Лещій ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 22 с. — укp.

Запропоновано узагальнену модель об'єкта контролю - комплексного показника якості полівінілхлориду K, яка передбачає врахування особливостей процесу полімеризації ПВХ-Е, що дає змогу визначити клас задач контролю як подій за умов невизначеності. Установлено взаємозв'язок комплексного показника якості K з активною потужністю електродвигуна приводу реактора полімеризації, зумовленою зміною якості латексу та розроблено метод неперервного контролю процесу полімеризації. Запропоновано інформаційну модель показника якості K за активною потужністю приводу мішалки, базуючись на якій установлено межі зміни K, що дало змогу підвищити вірогідність методу контролю до 0,988 та його ефективність до 0,89. З використанням розробленого методу уперше запропоновано структуру пристрою контролю показника якості K, технічна реалізація якого дозволяє зменшити трудоємність операції контролю процесу полімеризації та здійснювати його неперервне коригування, підвищити його точність та одержувати неперервну інформацію про якість латексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.221-7 + Л712.221-7
Шифр НБУВ: РА337982

Рубрики:

      
14.

Ходикіна В.В. 
Міжнародна науково-технічна інтеграція України в контексті стратегії інноваційного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Ходикіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення, практичні рекомендації щодо підвищення ролі інтеграційної науково-технічної складової комплексної стратегії інноваційного розвитку України як фактора інтенсивного зростання національної економіки, а також включення держави до системи світового господарства. Розкрито суть поняття та зміст міжнародної науково-технічної інтеграції. Визначено роль цього процесу у стратегії інноваційного розвитку України. Розроблено систему внутрішніх і зовнішніх передумов здійснення ефективної міжнародної співпраці у сфері науки та техніки, проаналізовано їх реалізацію Україною. На підставі результатів дослідження стану та перспектив взаємодії України зі світовою науково-технічною сферою та механізму реалізації основних інтеграційних пріоритетів держави в науці та техніці розроблено комплексні рекомедації щодо активізації та підвищення результативності міжнародної взаємодії України. Запропоновано структурну модель стратегії реалізації міжнародних інтеграційних пріоритетів України у даній сфері, а також механізм формування системи географічних пріоритетів на первинній стадії прийняття рішень щодо використання форм науково-технічної співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА335167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ханікянц О.В. 
Фізична та технічна підготовленість стрибунів у висоту відповідно до кваліфікаційних моделей: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Ханікянц ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено кваліфікаційні моделі фізичної та технічної підготовки стрибунів у висоту II та I розрядів, кандидатів у майстри спорту та майстрів спорту. Зауважено, що відповідні показники, визначені як модельні, мають тісний статистично достовірний взаємозв'зок з результатом стрибка у висоту, слабкий, а деколи статистично недостовірний взаємозв'яок між собою, високу роздільну здатність. Розроблено програму корекції фізичної та технічної підготовки стрибунів у висоту II та I розрядів та кандидатів у майстри спорту відповідно до кваліфікаційних моделей, за якою визначення завдань, добір методів і засобів тренування передбачають комплексну, цілеспрямовану зміну показників фізичної та технічної підготовки відповідно до розроблених кваліфікаційних моделей. Розвинуто уявлення стосовно інформативності показників фізичної та технічної підготовки стрибунів у висоту різної кваліфікації. Доповнено теорію та методику підготовки даних стрибунів у процесі багаторічного тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.5.151 +
Шифр НБУВ: РА340007

      
16.

Липова Т.В. 
Роль технічної допомоги в ринкових перетвореннях країн з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Липова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено роль технічної допомоги (ТД) за ринкових перетворень країн з перехідною економікою. Розкрито сутність поняття "технічна допомога", класифіковано основні періоди формування системи ТД у світовій економіці. Визначено роль ТД у відносинах між країнами з різним рівнем економічного розвитку. Комплексно проаналізовано розвиток і використання програм ТД у країнах Центральної Європи. Визначено чотири основні етапи розвитку програм ТД. Виявлено та поділено на дві групи основні фактори підвищення ефективності використання ТД в Україні. Розроблено фінансову модель обчислення економії коштів держави за рахунок використання ресурсів ТД. Показано фінансові вигоди користування ресурсами ТД. Обгрунтовано необхідність системних змін в управлінні ТД шляхом забезпечення належного інституційного статусу державної структури управління ТД відповідно до прийнятої стратегії щодо євроінтеграції. Зроблено конкретні рекомендації щодо послідовних кроків впровадження змін на інституційному рівні в систему управління ТД в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)0-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА348801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Айман Найєф Ахмад Альхалайбєх 
Мережеве нейро-фаззі регулювання інформаційних потоків між об'єктами з різною продуктивністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Айман Найєф Ахмад Альхалайбєх ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто принципи самоорганізації під час взаємодії між вузлами розподілених інформаційно-обчислювальних систем, що розрізняються за рівнем інтелектуальності. Запропоновано та досліджено моделювання на мережах Петрі оцінки залежності складності взаємодіючих об'єктів щодо рівня їх інтелектуальності. Описано принципи моделювання інформаційного обміну між елементами розподілених інформаційно-обчислювальних систем. Розглянуто ієрархію структур з інтелектуальним регулюванням характеристик інформаційного обміну між технічною системою та людиною-оператором. Наведено принципи побудови інтелектуального інтерфейсу "технічна система - людина-оператор" з нечітким регулюванням у межах формалізму Мамдані-Заде. Розроблено навчальну систему - тренажер швидкочитання з багаторівневим нечітким регулюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 +
Шифр НБУВ: РА343647

Рубрики:

      
18.

Грицишин Т.Р. 
Технічна підготовка спортсменів-танцюристів на основі підвідних вправ та опорних точок фігур програми STUDENT: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 05.23.01 / Т.Р. Грицишин ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням методу фрагментації техніки спортивних танців латиноамериканської програми розроблено моделі їх виконання, які передбачають врахування опорних точок. Удосконалено класифікацію рухів у спортивних танцях (за складністю, характером взаємодії партнерів і частинами тіла), що дозволило здійснити моделювання техніки фігур на підставі опорних точок. Розвинуто класичну теорію вимірювань якості шляхом розробки кваліметричної системи для спортивних танців (шкали оцінок, методики оцінювання, технології виведення оцінок і моделі бригади експертів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.512 +
Шифр НБУВ: РА353542

Рубрики:

      
19.

Лякішева А.В. 
Соціально-педагогічні умови розвитку обдарованих дітей у центрах науково-технічної творчості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / А.В. Лякішева ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз філософських, психолого-педагогічних і соціально-педагогічних праць щодо вивчення соціально-педагогічних умов розвитку обдарованих дітей у центрах науково-технічної творчості. Розкрито суть понять "творча обдарованість", "творча технічна обдарованість", "дитяча технічна творчість". Розглянуто форми та методи виховної діяльності з учнями у даних центрах та соціально-педагогічні умови їх реалізації. Розроблено й експериментально перевірено ефективність сукупності соціально-педагогічних умов, запровадження яких до навчально-виховного процесу позашкільних навчальних закладів технічного профілю дозволило одержати позитивну динаміку збільшення кількості учнів експериментальної групи з високим рівнем творчого розвитку. Розроблено та науково обгрунтовано методику розвитку обдарованих дітей у центрах науково-технічної творчості учнів, спрямовану на проведення навчально-виховної роботи за певною системою, у контексті наступності та логічної єдності навчання, виховання та творчого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.1 + Ч421.220 + Ю984.53 +
Шифр НБУВ: РА349169

Рубрики:

      
20.

Струченков О.В. 
Інженерно-технічна інтелігенція Донбасу (кінець 1920-х - 1930-і роки): формування, умови життя, діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Струченков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано формування, умови життя та діяльність інженерно-технічної інтелігенції Донбасу наприкінці 1920-х - 1930-х рр. Визначено стан наукової розробки цієї теми. До наукового обігу введено значний масив архівних першоджерел. Висвітлено основні форми та методи підготовки молодих спеціалістів. Проаналізовано кількісний і якісний склад технічної інтелігенції у 1928 - 1940 рр. Наголошено на цілеспрямованій політиці Комуністичної партії щодо творення принципово нової генерації технічної інтелігенції. На підставі результатів вивчення матеріального становища, умов праці та побуту визначено рівень і якість їх життя. Проаналізовано основні форми та види виробничої та громадської діяльності спеціалістів. Зауважено, що інженери та техніки зробили значний внесок у здійснення індустріалізації. Визначено причини та наслідки політичних репресій проти інтелігенції. Усі аспекти досліджено з метою виявлення регіональної специфіки та формування у технічної інтелігенції нових соціально-психологічних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-293 + Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА360789

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського