Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прохорова М.Е. 
Транснаціональні корпорації та екологічні аспекти економічного зростання приймаючих країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Е. Прохорова ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено багатоплановий вплив транснаціональних корпорацій (ТНК) на охорону навколишнього середовища, проаналізовано та теоретично осмислено досвід регулювання екологічних аспектів їх діяльності на національному та міжнародному рівнях. На підставі нових знань здійснено аналіз взаємодії ТНК та охорони навколишнього середовища. Важливим аспектом дослідження є процес транснаціоналізації, який посилює глобальний характер екологічних проблем, та основні етапи впровадження екологічної політики. Наступним напрямом досліджуваної проблеми є питання суперечливого впливу діяльності ТНК на навколишнє середовище, а також виявлені нові стратегії менеджменту, які передбачають зміну ставлення корпорацій до охорони навколишнього середовища. Розглянуто також проблему регулювання екологічних аспектів діяльності ТНК на сучасному етапі. З'ясовано, що у кожній країні склалася своя система управління, яка відображає політичні традиції, економічні механізми, культурні та національні особливості, існуючі правову й адміністративну системи, а також загальний стиль формального та неформального процесів прийняття рішень. Обгрунтовано, що поряд з національним великого значення набуває міжнародний механізм, що полягає в значному збільшенні правил і процедур регулювання діяльності ТНК, впроваджених міжнародними організаціями, інтеграційними об'єднаннями та міжнародними двосторонніми угодами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528
Шифр НБУВ: РА312648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Верченко О.В. 
Геоекономічний та регіональний вектори прямого іноземного інвестування в економіку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Верченко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні концепції зарубіжного інвестування та їх значення для формування інвестиційної політики. Розглянуто та оцінено реалії привабливості інвестиційного клімату в Україні, який ще недостатньо сприятливий щодо залучення масштабних прямих іноземних інвестицій (ПІІ), особливо великого міжнародного капіталу (ТНК, інвестиційних компаній тощо). Значну увагу приділено уточненню параметрів та удосконаленню інвестиційного клімату в країні, посиленню державних гарантій та страхуванню іноземного капіталу від ризиків. Обгрунтовано, що у правовому, економічному та соціально-політичному аспектах створено передумови для розвитку зарубіжного інвестування в економіку України та її регіони, проте, існує необхідність прискорення коригування параметрів ПІІ, посилення їх інноваційного впливу на виробництво, зростання його конкурентоспроможності та сприяння структурним і ринковим перетворенням в економіці країни та Автономної Республіки Крим. Запропоновано більш активно стимулювати ПІІ у високотехнологічні галузі господарської діяльності та інноваційне виробництво, готельно-туристичний комплекс, тобто у ті сфери, що найбільше сприяють сталому економічному розвитку та не порушують екологічну рівновагу у кримському регіоні. Значну увагу приділено аналізу та оцінці ефективності експеременту функціонування СЕЕЗ "Сиваш", досвід якої заслуговує поширення на інші субрегіони Криму. Доведено необхідність послідовного та комплексного застосування радикальних заходів щодо збереження та покращання екологічного стану Криму, надаючи перевагу інвестиційним проектам, що сприяють оптимізації ресурсо-, енерго- і водоспоживання та передбачають збереження його унікальної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА322144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кутовенко А.М. 
Розвиток фінансових стратегій транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.М. Кутовенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Здійснено узагальнення розвитку фінансових стратегій транснаціональних корпорацій (ТНК) за умов глобалізації. Оцінено компоненти ефективності злиттів і поглинань як превалюючої форми реалізації фінансових стратегій ТНК. Виявлено інституційні передумови та напрямки впливу світових ТНК на економіку України та обгрунтовано економічний механізм залучення їх інвестицій в Україну. На підставі комплексного аналізу чинників, що визначають взаємовідносини між ТНК та українськими компаніями, розроблено блок-схему формування відносин стратегічного партнерства між світовими ТНК та українськими компаніями. Розраховано індекси транснаціональності найбільших українських компаній, обгрунтовано комплекс заходів щодо прискорення процесу формування ТНК українського походження. Розроблено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності взаємодії українських компаній зі світовими ТНК, а також рекомендації для останніх ТНК щодо оптимізації їх стратегій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА326251

Рубрики:

      
4.

Пантелеймонов О.Є. 
Діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Пантелеймонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у функціонуванні найбільших інформаційних агенств світу (ІАС) за останні 5 - 10 років. Доведено, що протягом кількох останніх років найбільші ІАС перейшли до нової моделі діяльності, яка, зокрема, передбачає меншу залежність від урядової фінансової підтримки; впровадження нових інформаційних послуг; збільшення використання можливостей мережі Інтернет для збирання та поширення міжнародних новин; здійснення змін у системі оплати послуг, що надаються; використання більшої кількості мов для надання власних інформаційних послуг; інтеграцію текстових, відео, голосових і довідкових послуг у комбіновані інформаційні пакети; відмову від жорсткого редагування та коригування інформаційних повідомлень, одержаних з власних інформаційних джерел; подальше удосконалення відносин з національними та регіональними інформаційними агенствами та ЗМІ. Розглянуто питання конкурентних відносин ІАС з іншими утвореннями, що вийшли на інформаційні ринки світу, яке дає підстави стверджувати, що протягом наступних років найбільшу конкуренцію інформаційним агенствам складатимуть медіа конгломерати та ті інформаційні ТНК, чия економічна стратегія передбачає зростання шляхом більш широкої диверсифікації власних інформаційних послуг. Доведено, що найбільш перспективними ринками для подальшого розвитку даних агенств є фінансові ринки світу, на яких інформаційні агенства надають дані про перебіг справ на фондових біржах, котирування різних фінансових інструментів тощо, а також світовий ринок телевізійних новин, на якому найбільші інформаційні агенства здійснюють майже монопольне збирання та поширення інформаційних повідомлень та подано такими утвореннями як Reuters Television (RTV) та Associated Press Television Network APTN). Спрогнозовано тенденції подальшої еволюції найбільших ІАС на інформаційних ринках світу, запропоновано рекомендації щодо можливих дій України, спрямованих на зміцнення співробітництва з інформаційними агенствами Reuters, AP та AFP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА322829

Рубрики:

      
5.

Глазунова О.С. 
Методи управління стратегією дилерської мережі транснаціональної корпорації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.С. Глазунова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено основні тенденції управління стратегією розвитку дилерської мережі транснаціональних корпорацій (ТНК) в Україні за умов трансформаційної економіки. Обгрунтовано необхідність використання принципів маркетингу та створено концепцію управління маркетингової стратегією дилерської мережі. Запропоновано методи обгрунтування розвитку дилерської мережі, що базуються на комплексному аналізі товарів транснаціональної корпорації, прогнозуванні ринкового попиту та з урахуванням поведінки конкурентів. Зважаючи на особливості конкретного сегменту ринку, розроблено методи оцінки потенційного попиту на продукцію ТНК. Досліджено методи взаємодії головної компанії та підрозділів дилерської мережі на базі запропонованої моделі оптимізації економічних показників. Формалізовано основні процеси інформаційного забезпечення оцінки конкурентних переваг дилерської мережі в межах функціонування інформаційної системи управління маркетингом на рівні ТНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.16-592
Шифр НБУВ: РА330783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Руденко Л.В. 
Методологія дослідження та бізнес-моделі розвитку транснаціональних корпорацій: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Л.В. Руденко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано практичні та методологічні засади формування бізнес-моделі розвитку транснаціональних корпорацій (ТНК). Виявлено їх системоутворюючі детермінанти та запропоновано нові підходи щодо їх управління та розвитку за умов глобалізації. У контексті еволюції сучасних теорій і моделей транснаціоналізації розглянуто теоретико-методологічні засади та прикладні аспекти функціонування ТНК, виявлено глобальні тенденції їх розвитку та створено сучасну динамічну бізнес-модель, яка здатна забезпечувати приплив капіталу в корпорації під дією чинників зовнішнього глобального середовища та детермінант внутрішнього саморозвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА333716

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Карпенко Г.В. 
Інституційні трансформації транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Доведено, що інститут корпорації в останні десятиріччя зазнав значних трансформацій, які сприяли зростанню його ролі на світовій арені. Відзначено, що транснаціональні корпорації (ТНК) стали каталізатором економічних, політичних та інституційних змін у міжнародній економіці, даний вплив є досить неоднозначним за своїми наслідками. Значну увагу приділено діяльності ТНК в Україні та впливу корпорацій на трансформаційні процеси в українському суспільстві. Висвітлено основні положення інституціональної теорії, з'ясовано суть інститутів та механізм інституційної трансформації, показано, як саме впливає глобалізація на зміну інституту корпорації та яким чином цей інститут провокує інституційні трансформації інших інститутів міжнародної економіки. Досліджено питання трансформації інституту національної держави та інституту власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА331901

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Панченко К.В. 
Вплив транснаціональних корпорацій на структурні зрушення в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено поглиблений аналіз структурних зрушень у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), доведено об'єктивну необхідність продовження даного процесу. Визначено особливості та напрямки іноземного інвестування у зазначених країнах. Досліджено роль транснаціональних компаній (ТНК) у процесі зміни структури господарства у країнах ЦСЄ. Галузі та сектори класифіковано за ступенем впливу інвестиційних операцій ТНК на динаміку випуску продукції, зайнятості та експорту певних галузей та секторів. Визначено часовий лаг, що є необхідним для прояву статистично значимого впливу прямих інвестицій ТНК на приймаючу галузь, та найбільш адекватну регресійну функцію у кожній ситуації. Здійснено аналіз процесів іноземного інвестування в Україні та Одеському регіоні зокрема. Визначено роль прямих іноземних інвестицій у процесі структурних перетворень в економіці країни та Одеській області. Надано рекомендації щодо можливостей регулювання процесу структурних зрушень за допомогою іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)829.16 + У9(45)829.16
Шифр НБУВ: РА331029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Грищенко А.А. 
Формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.А. Грищенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть проблем формування ефективного механізму взаємодії перехідних економік з транснаціональними корпораціями (ТНК) за умов глобалізації міжнародної економіки та інтернаціоналізації підприємницької діяльності. Оцінено позитивні та негативні наслідки діяльності ТНК на економічному просторі країн з перехідною економікою, зокрема в Україні. Визначено напрямки державного регулювання діяльності ТНК в Україні, формування привабливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів з урахуванням пріоритетів розвитку вітчизняної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА328622

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Мєшков С.М. 
Розвиток методу та вдосконалення пристроїв теплового контролю і діагностики об'єктів циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.М. Мєшков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено узагальнену теплофізичну модель процесу теплового неруйнівного контролю циліндричних об'єктів, яка дає змогу аналізувати процеси формування сигналів від дефектів. За допомогою методу імітаційного моделювання визначено закономірності теплової дефектоскопії об'єктів циліндричної форми (ОЦФ), які в якісному відношенні узгоджуються з відомими, а в кількісному - свідчать про вплив кривини об'єкта на вибір режиму контролю та величину сигналу від дефекту. Створено методику розрахунку джерел теплового збудження випромінювального типу для проведення теплового неруйнівного контролю (ТНК) ОЦФ. Розроблено принципи побудови засобів ТНК ОЦФ, у тому числі щодо вибору структури оптичного блоку радіометру та мінімізації його габаритів. Наведено рекомендації щодо побудови методик ТНК об'єктів циліндричної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с36 + Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА330915

Рубрики:

      
11.

Пехник А.В. 
Механізм узгодження інтересів ТНК зі стратегічними пріоритетами національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.В. Пехник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм узгодження інтересів транснаціональних корпорацій (ТНК) зі стратегічними пріоритетами національної економіки. Проаналізовано вплив різних стратегій на національну економіку, а також визначальні особливості сутності поняття транснаціональної корпорації. Досліджено еволюцію ТНК і процес формування ними геокорпоративних структур сучасної світової економіки. Виявлено основні особливості та впливи стратегій завоювання ринків, які застосовуються ТНК. Запропоновано схеми та критерії вибору оптимальної стратегії, проаналізовано діяльність іноземних ТНК на ринку України. Обгрунтовано можливості транснаціоналізації провідних українських підприємств, викладено схему їх державної підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА336177

Рубрики:

      
12.

Сталінська Г.О. 
Національні фірми в транснаціональних корпоративних системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.О. Сталінська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти організації та функціонування транснаціональних корпоративних систем (ТНКС) у контексті підвищення виграшу української економіки. Розглянуто теоретичні засади функціонування транснаціональних корпорацій (ТНК). Розкрито роль національних фірм як структурних елементів ТНКС для розвитку й ефективного функціонування самої корпорації та для економічного зростання приймаючої країни. Визначено суть, детермінанти та показники ефективності діяльності ТНК, базуючись на яких ідентифіковано національну фірму як інструмент реалізації цільової функції ТНКС. Оцінено значення організаційних форм національних фірм у реалізації цільової функції ТНКС. На основі досвіду діяльності ТНК, що має практичне значення для України для оптимізації одержання виграшу внаслідок діяльності ТНК, а також підвищення ефективності діяльності українських підприємств та створення власних ТНК, здійснено комплексне дослідження механізму реалізації цільової функції ТНКС на світових ринках і в Україні. Розроблено модель інтеграції українських фірм до транснаціональних корпоративних систем, яка дозволяє визначити шлях оптимізації співпраці українських бізнес-одиниць з ТНКС. Наведено пропозиції щодо підвищення виграшу української економіки від діяльності ТНК шляхом інтеграції українських фірм до ТНКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА340339

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Божидарнік Н.В. 
Регіональна асиметрія в Європейському Союзі та механізми її регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.В. Божидарнік ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи глобального регіонального аналізу (конкуренції європейських міст, нового регіоналізму, циклічної сенситивності регіонів). Визначено, що головними причинами посилення регіональних асиметрій в світі є нерівномірність руху факторів виробництва, загострення конкуренції місцевих фірм та ТНК і реалізація поліструктурної компліментарної політики вирівнювання. Обгрунтовано необхідність модернізації інструментів дослідження регіональних пропорцій за рахунок введення нових синтетичних показників, зокрема коефіцієнту швидкісної асиметрії та демоекономічного кластера. Встановлено, що основу компліментарної моделі долання регіональних асиметрій в ЄС складає їх прозора ідентифікація, успішне функціонування структурних фондів ЄС і Фонду Згуртування та численних інструментів регіональної політики (інвестиційний грант, податкова знижка на амортизацію, субсидії, що пов'язані з використанням робочої сили). Проаналізовано причини та наслідки маргіналізації регіонів рівня NUTS-2. Визначено особливості регіональної динаміки в Україні, проведено етапізацію розвитку регіонів та встановлено конкретні рівні асиметрії. Запропоновано адаптовані до умов України європейські механізми та інструменти регулювання регіональних асиметрій виходячи з очікуваної участі країни в спільному європейському економічному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 +
Шифр НБУВ: РА343265

Рубрики:

      
14.

Данилюк Н.І. 
Екологічний компонент менеджменту транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.І. Данилюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процес становлення сучасної парадигми природокористування за умов транснаціоналізації. Визначено базові моделі екологічної поведінки японських, європейських і американських транснаціональних корпорацій (ТНК). Проаналізовано тенденцію екологізації економічного розвитку. Визначено принципи формування сучасного ефективного й екологічно свідомого менеджменту. Визначено зміну пріоритетів взаємодії ТНК з національними і регіональними екосистемами у контексті формування екосоціальної відповідальності. Показано еволюцію регулювання діяльності ТНК в екологічній сфері на національному та міжнародному рівнях. Розроблено інтегровану бізнес-функціональну матрицю екологічного менеджменту міжнародних корпорацій. Запропоновано шляхи та механізми впровадження сучасних підходів до формування екологічно свідомого менеджменту українських підприємств у контексті сучасної національної системи управління природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-28-212.1 +
Шифр НБУВ: РА344836

Рубрики:

      
15.

Шкарпетіна М.Ю. 
Формування конкурентоспроможності нових індустріальних країн Азії в умовах транснаціоналізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Ю. Шкарпетіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу прямих іноземних інвестицій транснаціональних корпорацій (ТНК) на формування конкурентоспроможності економіки нових індустріальних країн (НІК) Азії. Обгрунтовано концепцію конкурентоспроможної країни. Проаналізовано взаємодію та шляхи впливу суб'єктів формування високої конкурентоспроможності економіки країни. Розглянуто методологію оцінки конкурентоспроможності економіки країни міжнародними організаціями. Розроблено методологію виділення стадій еволюції конкурентоспроможності економіки НІК, визначено специфіку діяльності ТНК на даних стадіях. Побудовано економетричну модель впливу інвестування ТНК на такі складові конкурентоспроможності, як експортний та науково-технічний потенціал і ринок висококваліфікованих кадрів. Доведено гіпотезу про позитивну дію прямих іноземних інвестицій (ПІІ) на дані складові, визначено періоди максимального прояву впливу ПІІ на них, здійснено їх порівняльне вивчення з періодами впливу державних витрат. Розглянуто чинники низької конкурентоспоможності економіки України. На підставі досвіду розвитку конкурентоспроможності економіки НІК Азії й участі у даному процесі танснаціонального капіталу обгрунтовано пропозиції щодо державної стратегії підвищення конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)0-13 +
Шифр НБУВ: РА348967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бідило А.А. 
Стратегії ТНК у сфері науково-технічнологічного обміну: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.А. Бідило ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти процесів науково-технологічного обміну компаній у глобальному бізнес-середовищі. Досліджено рівні та форми розвитку науково-технологічного обміну. Виявлено генезис, характер і масштаби науково-технологічної діяльності. Визначено глобальні імперативи корпоративних стратегій науково-технологічного обміну та місце транснаціональних корпорацій в національних інноваційних системах. Розглянуто основні форми науково-технологічного співробітництва та партнерства корпорацій з суб'єктами міжнародних економічних відносин. Проаналізовано участь України у міжнародному науково-технологічному обміні, досліджено ступінь інтернаціоналізації національної економіки у глобальну інноваційну систему. Сформульовано рекомендації щодо формування державної концепції науково-технологічного співробітництва в Україні та створення сприятливого інноваційного середовища, в якому вітчизняні компанії високотехнологічних сфер економіки були б конкурентними на світових ринках. Окреслено нанотехнологічні перспективи участі національних компаній у міжнародному співробітництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА347871

Рубрики:

      
17.

Дзюба П.В. 
Трансферне ціноутворення у фінансовій системі ТНК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / П.В. Дзюба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження трансферного ціноутворення як найбільш ефективного трансферного механізму у фінансовій системі транснаціональних корпорацій (ТНК). Розкрито економічну природу трансферного ціноутворення, визначено функції та види трансферних цін. Проаналізовано існуючі підходи щодо трансферного ціноутворення в сучасній науковій літературі. Визначено потенційні напрями політики трансферного ціноутворення ТНК за умов відсутності та наявності податків і митних зборів у країнах, які займаються тогівлею. Досліджено особливості трансферного ціноутворення у сфері внутрішньофірмової торгівлі у процесі експортування до України та експортування з України. На підставі одержаних результатів розроблено матрицю потенційних рішень ТНК щодо трансферного ціноутворення та сформульовано відповідні рекомендації щодо розвитку зовнішньоекономічної політики. Розглянто системи регулювання трансферного ціноутворення в розвинутих країнах на прикладі США, визначено принципи регулювання трансферного ціноутворення у державах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку. Показано специфіку застосування принципу ринкової ціни, розглянуто методи трансферного ціноутворення та механізм угод про попереднє встановлення цін. Розроблено рекомендації щодо впровадження адекватної системи регулювання трансферного ціноутворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-861 +
Шифр НБУВ: РА344167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Швиданенко О.А. 
Глобальна парадигма конкурентоспроможності: імперативи становлення та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / О.А. Швиданенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади, що притаманні сучасному етапу становлення глобальної економіки та моделі розвитку світового господарства. Проаналізовано особливості сучасних трансформаційних процесів. Обгрунтовано методологію формування універсальної моделі конкурентоспроможності. Сформульовано методику оцінювання потенціалу глобальної конкурентоспроможності до виробничої та споживчої. Описано внутрішню природу та сучасну конфігурацію глобального ринку, висвітлено глобальні стратегії ТНК і основні аспекти міжкраїнного аналізу конкурентоспроможного розвитку. Викладено концептуальні орієнтири розвитку конкуренції в глобально інтегрованому просторі та обгрунтовано імперативи конкурентоспроможності. Визначено напрями вдосконалення сучасної парадигмальної конструкції глобальної конкурентоспроможності, процеси системної взаємодії національних господарств за умов глобальної конкуренції. Проведено факторний аналіз конкурентного статусу України у глобальній економічній системі. Розкрито регіональні та загальнонаціональні аспекти факторного моделювання конкурентоспроможності. Обгрунтовано об'єктивну доцільність мобілізації ресурсних та інноваційних факторів висококонкурентного розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 +
Шифр НБУВ: РА352774

Рубрики:

      
19.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Олейніков О.О. 
Забезпечення економічної безпеки України в контексті транснаціоналізації високотехнологічного сектору економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.О. Олейніков ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оцінки впливу діяльності транснаціональних корпорацій (ТНК) на економічну безпеку держави та формування економічної політики України щодо її регулювання у високотехнологічному секторі економіки. Запропоновано нові критерії та показники економічної безпеки держави за умов транснаціоналізації світвої економіки. Наведено комплексну оцінку загроз економічній безпеці України внаслідок діяльності ТНК у високотехнологічному секторі вітчизняної економіки. Розроблено концептуальні підходи щодо узгодження стратегічних пріоритетів розвитку високотехнологічного сектору економіки України з інтересами ТНК, що передбачає поєднання стимуляційних норм для залучення ТНК з жорсткими вимогами щодо додержання економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА353144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського