Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (2850)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ$<.>+<.>K=КОМПАНІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 244
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пожидаєв Г.П. 
Адміністративно-правові засади протидії організованій транснаціональній злочинності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.П. Пожидаєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, особливості та шляхи удосконалення адміністративно-правових засад протидії організованій транснаціональній злочинності (ОТЗ) як невід'ємної складової системи забезпечення національної безпеки України. Запропоновано та обгрунтовано доцільність розробки та впровадження нової моделі удосконалення цієї протидії, яка грунтується на формуванні системи управління у сфері протидії ОТЗ та стратегії системної протидії цій злочинності. З метою дослідження та удосконалення державного управління у сфері протидії ОТЗ запропоновано комплексний підхід щодо розробки відповідного адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Запропоновано системну форму організації суб'єктів управління та складові цієї системи - органи загальної та спеціальної компетенції. Удосконалено підхід щодо управлінського трактування діяльності ОВС України у сфері протидії ОТЗ та відповідні заходи для створення адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Обгрунтовано структуризацію сфери протидії ОТЗ як об'єкта державного управління; запропоновано організаційно-правові заходи щодо удосконалення об'єкта управління. Досліджено значення реалізації концепції подолання корупції для переведення протидії злочинності на якісно новий рівень. Запропоновано адміністративно-правові та організаційні засади міжнародного співробітництва суб'єктів державного управління у сфері протидії ОТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х819(4УКР)112.01-9 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА368088

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ревак І.О. 
Акціонерний капітал в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Ревак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми становлення та розвитку акціонерного капіталу в Україні. Розкрито суть та функції акціонерного капіталу, розглянуто елементи структури капіталу компанії. Проаналізовано елементи прибутковості акцій та обгрунтовано необхідність розвитку акціонерної форми власності як найефективнішої за умов ринкової трансформації економіки України. Запропоновано методику оцінювання інвестиційної привабливості акціонерного товариства та формулу інтегрального показника для визначення ступеня привабливості акціонерного товариства. Досліджено вплив фінансових показників діяльності підприємства на формування ринкової ціни акцій із застосуванням методів регресійно-кореляційного аналізу. Розглянуто особливості формування акціонерного капіталу у перехідних економіках та тенденції його розвитку в Україні. Проаналізовано інвенстиційний потенціал населення та запропоновано напрями активізації акціонерного капіталу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6
Шифр НБУВ: РА320302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Романенко О.А. 
Аналіз і контроль формування та використання фінансових ресурсів холдингових компаній (на прикладі торговельних холдингових компаній України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено суть фінансових ресурів холдингової компанії та розроблено їх класифікацію з метою спрямування аналізу та контролю на оперативне управління процесами формування та використання даних ресурсів. Визначено проблеми та тенденції розвитку торговельних холдингових компаній. Запропоновано організаційні моделі аналізу та контролю у системі управління фінансовими ресурсами у холдинговій компанії. Удосконалено форми агрегованої фінансової звітності щодо відповідності її вимогам ефективного управління даними ресурсами з використанням комп'ютерної інформаційної мережі холдингу. Удосконалено методику аналізу формування та використання фінансових ресурсів у холдингових компаніях. Розроблено пропозиції щодо поліпшення аналізу на рівні холдингового об'єднання та дочірніх підприємств для забезпечення ефективного управління та досягнення оптимального фінансового стану компанії. Розроблено методику рейтингового оцінювання фінансового стану дочірнього підприємства як елемента інтегральної оцінки формування та використання фінансових ресурсів холдингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.23-149.3-218 + У053.9(4УКР)292.31-93 + У9(4УКР)292.31-93-218 +
Шифр НБУВ: РА355860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ананко Т.Р. 
Англомовний корпоративний дискурс: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.Р. Ананко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвопрагматичні та соціолінгвістичні особливості корпоративного дискурсу. Обгрунтовано його виділення, запропоновано визначення, виокремлено основні компоненти, а також проаналізовано лексичні шари, які складають корпоративний дискурс та відрізняють його від інших різновидів. Корпоративний дискурс реалізується в інституційній сфері, а також виявляється у міжособистісних стосунках. Виокремлено шість типових комунікативних ситуацій з різними адресатно-адресатними характеристиками. Доведено, що комунікативну поведінку учасників зумовлюють цінності корпоративної культури компанії. Визначено основні напрями реалізації корпоративного іміджу для рекламних і PR компаній. Вивчено засоби створення корпоративного іміджу у віртуальному просторі. Проаналізовано комунікативні риси поведінки керівників великих компаній, які репрезентують директивний і демократичний стилі менеджменту. Виявлено засоби реалізації гендерного фактора. Вивчено комунікативні стратегії та тактики у корпоративному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА354069

Рубрики:

      
5.

Залогіна К.І. 
Антикризове управління промисловим підприємством в умовах перехідної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.І. Залогіна ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть та механізми розвитку кризових процесів у відкритій системі підприємства за умов перехідної економіки, удосконалено класифікації сучасних видів криз та основних факторів впливу на виникнення кризових явищ. Уточнено зміст поняття "криза підприємства" та "реструктуризація". Обгрунтовано необхідність застосування концепції управління вартістю компанії для антикризового управління підприємством. Удосконалено класифікацію та оцінку існуючих методів і методик діагностики глибини та масштабів розвитку кризових явищ. Розширено систему сучасних інструментів антикризового управління на підприємстві та надано рекомендації щодо їх практичного застосування. Вперше розроблено матрицю діагностики фінансового стану та антикризового управління підприємством на основі концепції управління вартістю компанії з урахуванням структури капіталу. Обгрунтовано методику визначення й управління економічним прибутком підприємства на базі бюджету руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Оберемок Н. В. 
Багатоваріантні моделі управління якістю мультипроектного середовища проектно-орієнтованої компанії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / Н. В. Оберемок ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. МОН України. — К., 2010. — 18 c. — укp.

Висвітлено питання удосконалення системи управління якістю мультипроектного середовища проектно-орієнтованої компанії шляхом розробки методів і засобів багатоваріантного управління якістю. Проведено аналіз діяльності проектно-орієнтованих компаній. Розроблено математичну модель багатоваріантного управління якістю, що дозволяє формалізувати вимоги зацікавлених осіб через множину вимірювальних показників. Запропоновано метод багатоваріантного управління якістю, який дозволяє формувати можливі варіанти виконання робіт із забезпечення якості управління проектами в межах фіксованого бюджету. Наведено алгоритм формування багатоваріантного управління якістю в мультипроектному середовищі. Розроблено ефективну технологію забезпечення якості управління проектами в проектно-орієнтованих компаніях із застосуванням спеціалізованих програмних засобів управління проектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.301
Шифр НБУВ: РА377818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тавшунський О. М. 
Бельгія та колоніальний поділ Африки (1876 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Тавшунський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано участь Бельгії в колоніальному поділі Африки в 1876 - 1918 рр. Вперше проведено комплексний аналіз бельгійської колоніальної політики в новий час. Відзначено, що бельгійський колоніалізм має ряд особливостей, які зумовлюють специфічні відносини між метрополією та колонією. Стаючи сувереном незалежної держави Конго, король розраховував на допомогу Бельгії, але з часом почав затягувати процес трансформації незалежної держави Конго в бельгійську колонію. Він здійснював абсолютну владу в Конго, маючи за мету з початку 1890-х рр. одержання надприбутків, що для конголезців означало встановлення одного з найжорстокіших режимів в Африці. Союзниками Леопольда II були колоніальна адміністрація, концесійні компанії та християнські місії. Поступово реальну владу в Конго взяли в свої руки транснаціональні корпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БЕЛ)52-69 + Т3(6)5-694
Шифр НБУВ: РА377775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кришко О.Г. 
Вдосконалення системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Кришко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику планування обсягів діяльності компанії, яка дає змогу розробити грунтовний план-прогноз на короткочасний період з урахуванням чинників, що впливають на обсяги перевезень. Запропоновано модель поведінки судноплавної компанії на локальному фрахтовому ринку під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності, яка дає змогу приймати виважені рішення щодо цінової політики та визначення вартості послуг компанії залежно від умов на ринку та дій конкурентів. Систематизовано та досліджено існуючі підходи, а також розроблено новий підхід до оцінки ефективності системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств, що передбачає визначення найважливіших показників. Обгрунтовано нові показники - коефіцієнти використання транзитного потенціалу та розвитку ринку експедиторських послуг з метою здійснення більш повної та всебічної оцінки ефективності функціонування транспортної галузі та рівня використання її потенційної потужності щодо міжнародних перевезень. Наведено рекомендації для підвищення ефективності функціонування системи транспортного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.0-81 + У9(4УКР)837.461 +
Шифр НБУВ: РА337475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гафарова К. Е. 
Глобальна трансформація системи соціальних послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / К. Е. Гафарова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено економічну природу та визначено зміст категорії соціальної послуги. Досліджено процеси глобальної трансформації системи соціальних послуг щодо їх рушійних сил, векторної спрямованості та механізму реалізації. Проведено оцінювання ефективності діючих на сьогодні національних моделей соціальних послуг та удосконалено теоретичні підходи до аналізу соціалізації глобальної економіки через призму розвитку соціальних послуг, як її мірила. Визначено функціональні особливості державного сектору соціальних послуг за умов глобалізації, розкрито роль транснаціональної компанії (ТНК) та суспільного сектору у розвитку світової системи соціальних послуг. Ідентифіковано європейські соціальні стандарти та визначено відповідність національних стандартів їх рівню. Обгрунтовано стратегічні напрями імплементації європейських соціальних стандартів в Україні в системі інституційно-правових заходів та організаційно-правових важелів та інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.0 + У9(4УКР)270
Шифр НБУВ: РА380764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Завгородня Т. В. 
Глобальні бренди в сучасних маркетингових технологіях : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Т. В. Завгородня ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз маркетингових технологій створення та розвитку глобальних брендів. Обгрунтовано ключові напрями, пріоритетні моделі й інструменти їх побудови на корпоративному та державному рівнях. Розглянуто сутнісну характеристику бренда та визначено його місце в системі міжнародного маркетингу компанії. Проведено маркетингову типізацію брендів у міжнародній економічній діяльності. Досліджено вплив глобального бренда на життєвий цикл товару на світовому ринку. Визначено передумови виникнення, рушійні сили та сучасні тенденції розвитку глобального брендинга. Проведено порівняльний аналіз експлікативних моделей управління брендами та систематизовано методи визначення цінності та вартості брендів у міжнародній економічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-803.43 + У9(4УКР)421.0-803.43
Шифр НБУВ: РА370843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Битяк О.Ю. 
Господарсько-правове забезпечення функціонування електроенергетичного ринку України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / О.Ю. Битяк ; НДІ приват. права і підприємства Акад. прав. наук України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано зміст і систему чинного законодавства держави у сфері правового забезпечення функціонування електроенергетичного ринку, його відповідність положенням Господарського кодексу України, іншим законам держави в контексті оптимізації та підвищення ефективності такого законодавства. Застосовано прогностичний підхід до досконалості законодавчих пропозицій у контексті реалізації положень Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Проаналізовано якість закріплених у цій Стратегії завдань правової та законодавчої політики. Розглянуто пропозиції, які стосуються статусу електроенергетичної керуючої компанії, обсягу та законодавчої техніки викладення організаційно-господарських повноважень Національної комісії регулювання електроенергетики, систематики господарсько-правових засобів державного регулювання на електроенергетичному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.17
Шифр НБУВ: РА374029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Поліщук 
Девелоперські компанії на ринку нерухомості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Євгенія Анатоліївна Поліщук ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 + У9(4УКР)0-571.1
Шифр НБУВ: РА365905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шевченко С. Ю. 
Державне регулювання інвестиційної діяльності на залізничному транспорті України в умовах його реформування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. Ю. Шевченко ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено зміст системоутворювальних компонентів організаційно-економічного механізму державного регулювання інвестиційної діяльності на залізничному транспорті, які адаптовано до організаційно-правових змін господарювання внаслідок реформування галузі. Розвинуто методичні підходи до формування тарифів на залізничні послуги, в яких, через поєднання ринкових інструментів з державним регулюванням, внесено зміни до механізму ціноутворення з урахуванням умов реформування галузі. Розроблено методичні підходи до обгрунтування вибору методів амортизації, в основу яких покладено залежність від економічного стану компанії-оператора, що здійснює свою діяльність на залізничному транспорті України. Визначено теоретичні підходи до обгрунтування економічної сутності ренти, що виникає під час транзитних перевезень на залізничному транспорті та запропоновано організаційно-економічний механізм вилучення та використання її як джерела інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-56-21,01
Шифр НБУВ: РА377583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Драган І. О. 
Державне управління процесами модернізації житлово-комунального господарства в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. О. Драган ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 36 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади державного управління процесами модернізації житлово-комунального господарства (ЖКГ) в Україні. Досліджено зарубіжний досвід реалізації державної політики у сфері ЖКГ. Розроблено комплекс заходів щодо розширеного відтворення цієї сфери. Удосконалено механізм інноваційного забезпечення процесів модернізації ЖКГ на основі програмно-цільового методу. Оприлюднено нову модель державного управління процесами модернізації ЖКГ, основними елементами якої виступають органи державного управління ЖКГ на регіональному та місцевому рівні, асоціації мешканців житла, керівні компанії, постачальники ресурсів, виконавці послуг і модернізаційний фонд ЖКГ. Обгрунтовано теоретико-методологічний підхід щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення процесів модернізації ЖКГ. Запропоновано концептуальні засади державного управління кадровим забезпеченням процесів ЖКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21,01
Шифр НБУВ: РА380353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дмитренко А.І. 
Діагностика ймовірності банкрутства підприємств та формування антикризових програм їх діяльності (за матеріалами взуттєвих підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.І. Дмитренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексне теоретико-прикладне розв'язання проблеми підвищення ефективності антикризового менеджменту. Розроблено системний підхід до здійснення антикризового управління на промислових підприємствах на базі побудови та функціонування антикризових систем. Подано розширене економічне трактування банкрутства, удосконалено його класифікаційну систему, виділено основні причини виникнення кризових ситуацій. Наведено концептуальні засади здійснення антикризового менеджменту на вітчизняних взуттєвих підприємствах. Розроблено методики для здійснення антикризової діагностики стану суб'єкта господарювання на базі оцінки потенціалу запобігання банкрутству, яка здійснюється з використанням вдосконаленого методу аналізу грошових потоків. Запропоновано рекомендації щодо прогнозування та виявлення фактів неправомірного використання інституту банкрутства. Наведено технологію розробки, впровадження та оцінки ефективності здійснення антикризової діяльності підприємства. За результатами аналізу прогнозних грошових потоків визначено сукупність реактивних і перевентивних антикризових заходів для вітчизняної взуттєвої компанії та зроблено прогнозну оцінку їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67-932.1 +
Шифр НБУВ: РА330175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Демідов А. В. 
Діяльність Російського товариства пароплавства і торгівлі (1856 - 1920 рр.) на півдні України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Демідов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 23 с. — укp.

На підставі залучення джерел та наукової літератури встановлено, що російське товариство пароплавства і торгівлі (РТПІТ) завдяки державній системі дотацій та успішній діяльності директорів-розпорядників у даний період перетворюється на вітчизняного монополіста на ринку морських перевезень і відіграє суттєву роль в соціально-економічному житті регіону. Виявлено вплив компанії на формування системи морських і річкових сполучень в Чорноморсько-Азовському басейні. Висвітлено військово-політичний аспект діяльності РТПіТ. Проаналізовано судноремонтну та суднобудівну діяльність компанії. Відтворено робітничий рух на пароплавах і елінгах РТПІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + Т3(4УКР)61-2
Шифр НБУВ: РА383893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кобець В.М. 
Економіко-математичне моделювання виробничо-транспортних систем в умовах інформаційної симетрії та асиметрії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / В.М. Кобець ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Розроблено комплекс моделей, які передбачають врахування цільових функцій прибутку кожного учасника виробничо-транспортних систем (ВТС) з одним і двома перевізниками та дозволяють обгрунтувати доцільність для перевізника-монополіста тарифної дискримінації виробників і перевагу послідовницької стратегії транспортної компанії у порівнянні з лідерською за умов інформаційної симетрії. На підставі межового аналізу визначено умови, за яких зростання обсягу якісної продукції зумовлює підвищення ціни на ринку з інформаційною асиметрією, що дозволяє з'ясувати закономірності функціонування відповідних ринків продукції. Розроблено комплекс моделей ВТС з інформаційною асиметрією щодо якості продукції та втрат конкурентів, які передбачають врахування різних типів інтеграцій учасників ВТС і дозволяють оцінити вплив тарифної політики перевізника та варіантів інтеграції на рівноважні величини обсягів виробництва та прибутків учасників ВТС, рівень податкових надходжень, ціну продукції та добробут споживачів за умов змішаної рівноваги. Удосконалено поняття інформаційної симетрії у ВТС, яке грунтується на однаковому розподілі інформації, що дозволяє знаходити рівновагу ВТС у чистих стратегіях. Розвинуто модель, яка дозволяє перевізнику-монополісту визначити єдиний тариф для виробників з метою максимізації прибутку за інформаційної симетрії. Запропоновано модель ВТС з двома перевізниками, яка дає змогу встановити рівноважні величини продаж, ціни та прибутків учасників ВТС за умов інформаційної симетрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370 в611 + У9(4УКР)370 в611
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дідківська Л.О. 
Економіко-математичне моделювання діяльності флоту судноплавної компанії (на прикладі АСК "Укррічфлот"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.О. Дідківська ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Для ефективного використання флоту судноплавної компанії та одержання найбільш раціональних економічних показників проведено економіко-математичне моделювання роботи суден на певних напрямках вантажопотоку. Визначено передумови формування, фактори становлення, розвитку та функціонування компанії, розглянуто основні напрямки стратегії її розвитку та розроблено економіко-математичні моделі діяльності флоту, які забезпечують визначення мінімальних витрат на його утримання та транспортування вантажів на певних напрямках і максимальних прибутків від виконання транспортної роботи. Запропоновано модель вибору варіанту рішення діяльності суден судноплавної компанії для одержання найбільш якісних з точки зору ефективності економічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.51в611 + У9(4УКР)374.51в611
Шифр НБУВ: РА324865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шумлянська О.І. 
Економіко-математичні моделі планування основної виробничої діяльності судноплавних компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.І. Шумлянська ; Одес. держ. морс. ун-т. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності вітчизняних судноплавних компаній шляхом удосконалення планування роботи флоту на основі методології бізнес-планування. До процесу планування здійснено комплексний підхід, що сполучає маркетингові дослідження з векторною оптимізацією. Це дозволяє обгрунтовано визначати цілі судноплавної компанії та будувати економіко-математичні моделі багатокритеріальних оптимізаційних задач планування виробничої діяльності, адекватні маркетинговим позиціям, які займає компанія на ринку транспортних послуг. Визначено та розв'язано задачі з лінійними та нелінійними критеріями оптимізації, виражені кількісними та якісними показниками, особливо важливими під час планування за ринкових умов. Розроблено методику оцінки ризику планових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.1-230.301 + У9(4УКР)374.1-230.301
Шифр НБУВ: РА314595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського