Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1677)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСФЕРТН$<.>+<.>K=ЦІНОУТВОРЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 289
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євдоченко О.М. 
Економетричні та організаційні основи управління ціною будівельного контракту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.М. Євдоченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено економетричну модель, що взаємопов'язує прийнятну для інвестора ціну будівельного контракту з організаційними, технологічними та вартісними параметрами виконання будівельно-монтажних робіт згідно з проектом за умов обов'язкового врахування можливих варіацій цих параметрів. На базі запропонованої моделі створено методику формування ціни будівельного контракту, яка дозволяє інвестору зробити вибір раціональної схеми ціноутворення за будівельним контрактом, що підлягає розгляду під час аналізу тендерних пропозицій. Відзначено, що програмний комплекс, що супроводжує методику, забезпечує системне проектування, інтерактивний моніторинг планів, досягнення стабільного навчального ефекту, інтеграцію стадій проектування та реалізації проектів. Для забезпечення процесів ціноутворення у будівництві запропоновано проекти реорганізації відповідних елементів та підсистем у структурах управління будівельних і будівельно-інвестиційних організацій. У запропонованих проектах поєднано переваги традиційних і матричних моделей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-861-210.301 +
Шифр НБУВ: РА340284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтушенко О.А. 
Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.А. Євтушенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність і можливості створення ефективної багатоканальної системи фінансування охорони здоров'я і розроблено нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги. Запропоновано концептуальні підходи щодо фінансування галузі, які грунтуються на багатосекторній медичній допомозі та таких основих принципах, як соціальна рівність, справедливість і солідарність під час організації та надання медичних послуг. Визначено особливості державного регулювання ціноутворення в Україні і виявлено актуальні проблеми у даній сфері на підставі аналізу теоретичних засад ціноутворення за умов ринку. Показано роль держави в розвитку ринку медичних послуг у контексті зарубіжного досвіду. Обгрунтовано нові підходи щодо ціноутворення на платні медичні послуги, що надаються громадянам. Розроблено основні напрями реалізації принципів стратегії поліпшення функціонування галузі охорони здоров'я шляхом впровадження її багатоканального фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 +
Шифр НБУВ: РА345588

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єлецьких С.Я. 
Формування ринкового механізму ціноутворення на підприємствах машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Я. Єлецьких ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 24 с. — укp.

Розглянуто проблеми вдосконалення методів ціноутворення в умовах економічної самостійності промислових підприємств із врахуванням комплексу цінових обмежувальних факторів, обумовлених особливостями перехідного періоду до ринкової економіки. Запропоновано комплексний підхід до ціноутворення, в якому різні комбінації цілей і цінових обмежувальних факторів дозволяють встановити оптимальний діапазон рівня цін на даний вид продукції, що дає можливість підвищити ефективність виробничо-збутової діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851.0-861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іваненко Т.Я. 
Формування раціонального польового кормовиробництва та забезпечення його ефективного функціонування в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Я. Іваненко ; Микол. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади формування та розвитку польового кормовиробництва у південно-західному Степу Причорномор'я за несприятливих в останній час природно-кліматичних умов. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності функціонування даної галузі. Здійснено ретроспективний аналіз стану й ефективності польового кормовиробництва дослідженого регіону, його вплив на забезпеченість великої рогатої худоби всіх категорій господарств регіону об'ємними кормами. Визначено основні напрями формування раціонального польового кормовиробництва та підвищення його ефективності за рахунок концентрації, кооперації та інтенсифікації дослідженої галузі, удосконалення складу та структури посівів за білком та іншими поживними речовинами, покращання виробничого потенціалу галузі, формування й ефективного функціонування ринку об'ємних кормів у регіоні на підставі економічно обгрунтованого ціноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)325.157.1 +
Шифр НБУВ: РА357111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванишин В.В. 
Лізинг в сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Іванишин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення лізингу як економічної категорії, що відображає об'єктивну необхідність надання допомоги економічно слабким господарствам шляхом передачі їм у користування майна виробничого призначення, яке належить іншим власникам, на засадах терміновості, платності та з метою стабілізації відтворювального процесу. Удосконалено методику визначення розміру винагороди лізингодавцю за організацію та здійснення лізингової угоди. Запропоновано змінити базу розрахунку суми винагороди - замість вартості майна використовувати на підставі нормативних витрат лізингодавця нормативний коефіцієнт прибутковості від використання лізингового майна лізингоодержувачем. Розроблено методологічні засади та методичні підходи щодо ціноутворення на промислові засоби виробництва для села, що грунтуються на усереднених суспільно визнаних витратах виробництва та загальному 20 % ПДВ у кінцевому виробі. Зазначено, що за існуючою методикою справляння ПДВ суміжників, які поставляють комплектуючі вузли та агрегати для складних машин, нагромаджувальне ПДВ за умов 6 - 10-ти суміжників здорожчує продукцію у 3 - 5 рази. Обгрунтовано ефективніші форми та способи державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Доведено, що серед різних форм підтримки (дотації, кредити, податкові пільги тощо) найефективнішим виявився фінансовий лізинг, який одночасно вирішує проблему інвестиційних і поточних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-562.31 +
Шифр НБУВ: РА323565

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванова Т.Г. 
Управління банківським портфелем активів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Г. Іванова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні, методичні та практичні засади формування й управління банківським портфелем активів. Розроблено й апробовано комплексну методику управління банківським портфелем активів, сутність якої полягає у переході від традиційного одновекторного підходу, що передбачає орієнтацію банку на показники прибутковості, до портфельного, в якому управління активами здійснюється у координатах прибутковість - ризик. Проаналізовано основні положення портфельної теорії, виявлено особливості її застосування в управлінні банківським портфелем активів. Запропоновано визначення портфеля банківських активів. Досліджено ризики, які супроводжують активні операції банків, розроблено їх класифікацію. Проаналізовано структуру, динаміку, прибутковість, ризиковість портфеля активів банків України. Розроблено методичні підходи щодо управління банківськими портфелями активів, які дають змогу зменшити ризики та утримати їх на допустимому рівні. Обгрунтовано аналітичні прийоми (VAR-технології, організаційно-структурну модель управління ліквідністю портфеля активів, трансферне ціноутворення, стратегічне, оперативне та фінансове планування), впровадження яких сприяє удосконаленню процесів управління портфелем активів банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21 +
Шифр НБУВ: РА356357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іващук Н.Л. 
Економіко-математичне моделювання процесів ціноутворення нестандартних опціонів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Н.Л. Іващук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні положення моделювання на сучасному ринку деривативів. Розроблено нові економіко-математичні моделі процесів ціноутворення нестандартних опціонів із урахуванням стохастичного характеру їх параметрів. За допомогою математичного інструментарію та сучасних засобів програмування розроблено ефективні методи практичного обчислення цін нестандартних опціонів із стохастично змінними параметрами. Запропоновано нові підходи до моделювання на безарбітражних ринках динаміки цін нестандартних опціонів з метою вирішення проблеми врахування стохастичного характеру їх параметрів, які базуються на послабленні ряду обмежень в класичних моделях типу Блека - Шоулса та нових способах обчислення умовного математичного сподівання від мартингалів, які описують такі процеси ціноутворення. З'ясовано, що, на відміну від відомих моделей із фіксованими параметрами, нові підходи дозволяють суттєвим чином підвищувати точність прогнозованих цін опціонів. Розроблено економіко-математичні моделі ціноутворення: стандартних і нестандартних опціонів європейского стилю виконання із урахуванням стохастичних стрибкоподібних змін відсоткової ставки без ризику; нестандартних опціонів європейського стилю виконання із урахуванням стохастичного стрибкоподібного характеру дохідності базового активу; нестандартних опціонів європейського стилю виконання з урахуванням стохастичного характеру параметрів змінності цін інвестиційного портфеля декількох базових активів. У межах розроблених моделей виведено формули для визначення цін широкого класу нестандартних опціонів, на базі яких проведено експериментальні розрахунки із використанням сучасних засобів математичного програмування, зокрема, на реальних даних ряду суб'єктів господарювання під час побудови їх інвестиційних стратегій і стратегій хеджування, за допомогою портфелів активів із нестандартних опціонів, що дозволило більш точно прогнозувати ціни таких деривативів у разі раптових випадкових змін ринкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292-861в611 + У9(4УКР)262.292-861в611
Шифр НБУВ: РА362727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ілляшенко К.В. 
Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / К.В. Ілляшенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо формування організаційно-економічного механізму реалізації досягнень НТП на підприємствах України. Наведено науково-методичний підхід до оцінки економічного рівня технології, на його підставі запропоновано комплексний підхід до визначення пріоритетних напрямків інноваційної діяльності підприємства (ІДП) за допомогою використання інтегрального показника техніко-економічної досконалості технології, який дозволяє врахувати технічні, економічні особливості технології та рівень її перспективності. Виявлено закономірності та теоретично обгрунтовано напрямки системної трансформації економічних відносин у галузі ІДП з використанням адаптивного підходу. Запропоновано методичні підходи до декомпозиції організаційної структури підприємства на підставі впровадження елементів внутрішньогосподарчих економічних відносин, які базуються на використанні трансфертних цін між його структурними підрозділами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА342755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Агарков А.О. 
Інформаційно-консультаційне забезпечення в системі управління сільськогосподарськими підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Агарков ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості формування та розвитку інформаційно-консультаційної діяльності в сільськогосподарських підприємствах та її значення в прийнятті ефективних управлінських рішень керівниками та спеціалістами. Проаналізовано сучасний стан аграрного сектора економіки Харківщини, визначено рівень інформаційно-консультаційного забезпечення систем управління сільськогосподарських підприємств регіону. Розкрито можливості використання методу маржинального аналізу як сучасного інструменту здійснення інформаційно-консультаційної діяльності. Запропоновано модель ціноутворення на агроконсалтингові послуги й альтернативні методи консультування на основі системи підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-210.11 +
Шифр НБУВ: РА370044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ажаман І.А. 
Організаційно-економічні основи формування і функціонування ринку насіння зернових культур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Ажаман ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування ринку насіння зернових культур, розглянуто сучасний стан, тенденції та напрями його розвитку, визначено тенденції зміни попиту та пропозиції. Показано особливості ціноутворення на насіння зернових культур. З'ясовано ринкові можливості та проблеми формування пропозиції на ринку зернових культур. Розроблено алгоритм оцінки конкурентоспроможності насіння. Обгрунтовано перспективи розвитку ринку насіння зернових культур на підставі використання балансового методу та розробки блочної економіко-математичної моделі оптимізації розміщення та спеціалізації аграрного виробництва Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН. Визначено напрямки підвищення конкурентоспроможності насіння зернових на вітчизняному та світовому ринках, наведено пропозиції щодо розвитку ринкової інфраструктури та стимулювання збуту насіння. Представлено алгоритм визначення тривалості ринкового життєвого циклу сортів зернових культур. Удосконалено методику визначення ціни насіння зернових культур на основі оптимізації співвідношення його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.1 + У9(4УКР)843.555 +
Шифр НБУВ: РА344942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Айналем Л.А. 
Державне регулювання цін на каву в Ефіопії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.А. Айналем ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено механізм формування системи державного регулювання цін на каву в ефіопській економіці за умов функціонування транснаціональних корпорацій. Уточнено актуальність проблеми державного регулювання економіки, розкрито принципи та методи ціноутворення. Проаналізовано особливості регулювання цін на ефіопську каву у порівнянні з зарубіжним досвідом. Розраховано прогноз динаміки темпів зростання експорту кави на 2009 - 2011 рр. З метою підвищення ефективності функціонування кавового сектора Ефіопії запропоновано впровадження трансферної ціни, сформованої у процесі передачі товару у межах міжнародних і транснаціональних корпорацій підприємств, зокрема, між підрозділами, які знаходяться у різних країнах. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання цін на каву в Ефіопії. Запропоновано структурно-логічну модель управління факторами ціноутворення у процесі вирощування та реалізації кави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6ЕФІ)306.753.26-861-21,01 + У9(6ЕФІ)843.58 +
Шифр НБУВ: РА368004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Аксьонов І.М. 
Створення економічного механізму управління пасажирським комплексом залізничного транспорту України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / І.М. Аксьонов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Проаналізовано сучасне становище пасажирського залізничного комплексу України на транспортному ринку. Досліджено стан пасажирського рухомого складу, динаміку розвитку комплексу за роки незалежності, розвиток конкуренції на ринку перевезень, з'ясовано причини їх неефективності та збитковості. Обгрунтовано необхідність впровадження логістики у пасажирській сфері діяльності та застосування нових маркетинго-логістичних методів і структур управління комплексом, удосконалення стратегій ціноутворення, розвитку комплексу (його підприємств) і підвищення конкурентоздатності залізниць. Створено новий економічний маркетинго-логістичний механізм управління пасажирським залізничним комплексом України. Розроблено теоретико-методологічні принципи та підходи щодо його формування; визначено особливості та методи використання. Запропоновано маркетингові підходи щодо реструктуризації, розробки та вибору конкурентних стратегій управління та розвитку пасажирського комплексу; створено маркетингово-логістичний механізм управління сервісом на вокзалах і в поїздах; розроблено маркетингові принципи та стратегію ціноутворення на перевезення та додаткові послуги, а також управління економікою пасажирських поїздів на залізницях України. Сформульовано визначення наукових понять "маркетингова логістика" у пасажирському комплексі та "маркетингово-логістичний механізм" управління економічною ефективністю пасажирського залізничного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-814 +
Шифр НБУВ: РА362001

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Алдохіна Н.І. 
Визначення граничних цін на нові машини та обладнання виробничого призначення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.І. Алдохіна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи визначення верхніх і нижніх меж цін на нові машини й обладнання виробничого призначення. Обгрунтовано необхідність розрахунків граничних цін. Виявлено місце етапу визначення граничних цін у процесі ціноутворення на підприємстві. Критично проаналізовано вітчизняні та зарубіжні методи визначення граничних цін. Розроблено метод розрахунку верхніх меж цін на основі використання показника ціни споживання з урахуванням різниці в параметрах порівнюваного обладнання. Запропоновано метод врахування сервісних факторів і показників престижу шляхом визначення верхніх меж цін. Удосконалено метод визначення витрат на виробництво машин і обладнання на стадії проектування, який сприяє підвищенню точності розрахунків завдяки окремому врахуванню умовно-постійних витрат. Надано рекомендації щодо врахування амортизації засобів праці у собівартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-861
Шифр НБУВ: РА315175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Алишева Н.В. 
Організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Алишева ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

На основі широкого кола літературних джерел визначено вихідні теоретичні положення формування цін на товари за умов ринкової економіки. Проаналізовано стан ринку вугільної продукції в Україні та чинники, які визначають рівень цінової політики. Розроблено організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України, який спрямовано на забезпечення беззбитковості та цільового використання прибутку з урахуванням коштів державної фінансової підтримки шахт. Використання розробленого механізму формування цінової політики на вугільну продукцію дозволяє підвищити конкурентоздатність шахт України за рахунок пристосування виробництва до вимог ринку стосовно ціни та якості продукції, посилення непрямого державного регулювання ціноутворення, а також підвищення рівня організації економічної, маркетингової та комерційної роботи служб шахт і об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51-861
Шифр НБУВ: РА309649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Артемов В.І. 
Управління ефективністю функціонування нафтогазовидобувного комплексу України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.І. Артемов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічні основи та наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення управління підвищенням ефективності нафтогазовидобувного комплексу національного господарства України за умов його ринкової трансформації. Розкрито економічну природу категорії ефективності виробництва та господарювання. Досліджено стан і перспективи розвитку рентних відносин, ціноутворення, відтворювальних процесів у даному комплексі. Обгрунтовано шляхи зміни співвідношення централізації та демократизації в управлінні та плануванні газовидобувної промисловості, активізації інвестування в основні фонди, відтворювальної та стимулювальної функцій оплати праці у трансфомаційній економіці. Розроблено концепцію територіально-галузевої інтеграції у нафтогазовидобувному комплексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-07-21 +
Шифр НБУВ: РА360934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Артус М. М. 
Державна політика та фінансовий механізм ціноутворення на сільськогосподарську продукцію: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. М. Артус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію державної політики та фінансового механізму ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, спрямовану на забезпечення узгодженості економічних інтересів суб'єктів ринкових відносин. Здійснено комплексне дослідження теорії, практики та методології функціонування фінансового механізму ціноутворення, формування оптово-відпускних цін і визначено основні засади сучасної парадигми ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Розроблено та сформульовано організаційно-економічний механізм регулювання цін галузі, обгрунтовано необхідність розвитку індикативного планування та вдосконалення адміністрування ПДВ. Доведено необхідність ціноутворення на сільськогосподарську продукцію шляхом поєднання критеріїв класичної економічної теорії про визначальну роль вартості, витрат виробництва, попиту та пропозиції у формуванні цін і корисності товарів, що відображають умови виробництва й умови споживання. Обгрунтовано методологічні засади формування відпускних цін на сільськогосподарську продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861-21,01
Шифр НБУВ: РА380952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського