Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (85)Реферативна база даних (2380)Книжкові видання та компакт-диски (900)Журнали та продовжувані видання (101)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІНАНСОВА$<.>+<.>K=ЗВІТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Релігія   
1.

Сітарчук Р.А. 
Адвентисти сьомого дня в українських землях у складі Російської імперії: історико-політичний аспект (друга половина XIX ст. - 1917 р.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.11 / Р.А. Сітарчук ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено передумови, причини та час виникнення громад адвентистів сьомого дня на українських землях. Розглянуто створення їх церковної структури, трансформації в кількісному складі й історія зародження регіональних осередків. Виокремлено й охарактеризовано головні аспекти внутрішньоконфесійної діяльності адвентистів, зокрема, богословська освіта, місіонерська робота, видавнича справа, фінансова практика. Проаналізовано еволюцію взаємовідносин досліджуваної церкви з владою, зокрема, комплекс аспектів політики самодержавства щодо адвентистів кінця ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.222-3 +
Шифр НБУВ: РА368343

Рубрики:

      
2.

Мєшко О.І. 
Аналіз активів неприбуткових фінансових установ: методика та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.І. Мєшко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розвинуто методику й організацію аналізу активів неприбуткових фінансових установ. Виявлено фактори, що впливають на ефективне розміщення активів. Розроблено математичну модель для кредитних спілок як різновиду неприбуткових установ, яка дозволяє прогнозувати оптимальне співвідношення середньозваженої відсоткової ставки, тривалості роботи фінансової установи та суми наданих кредитів. Це дозволяє ефективно розміщувати ресурси у кредити, надані за мінімального розміру відсоткової ставки. Одержано рівняння для розрахунку її оптимального значення, за якого фінансова установа одержує максимально можливі доходи і як наслідок - найбільші активи. Зроблено висновок, що для досягнення визначених результатів необхідно враховувати взаємодію тривалості роботи спілки на ринку фінансових послуг і відсоткової ставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)291.1-571 +
Шифр НБУВ: РА357384

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коробко О.М. 
Бухгалтерська фінансова звітність: методологія складання і практика використання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Коробко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено поняття бухгалтерської фінансової звітності та систематизовано її класифікаційні ознаки відповідно до вимог користувачів. Запропоновано зміни щодо складу якісних характеристик та принципів формування звітності. Визначено напрямки удосконалення методики фінансового аналізу звітності. Узагальнено організаційно-аналітичні засади аналізу та прогнозування показників бухгалтерської фінансової звітності. Оцінено вплив методології бухгалтерського обліку на якість звітних показників та розроблено рекомендації щодо удосконалення окремих положень законодавчо-нормативної бази бухгатерського обліку. Запропоновано алгоритм формування облікової політики підприємства. Обгрунтовано сукупність принципів, методів і прийомів під час формування фінансових звітів залежно від впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА326143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Замула І. В. 
Бухгалтерський облік екологічної діяльності: теорія та методологія: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / І. В. Замула ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 36 с. — укp.

Виділено об'єкти бухгалтерського обліку (БО), пов'язані з екологічною діяльністю підприємств, розроблено їх класифікацію, а також теоретико-методологічні положення їх БО. Розвинуто теоретико-прикладні положення формування та оприлюднення інформації про екологічну діяльність суб'єкта господарювання через його бухгалтерську звітність. Встановлено причини споживацького ставлення людини до довкілля, що дозволило виокремити фактори впливу на власника підприємства для організації екологічної діяльності. Розглянуто шляхи узгодження БО екологічної діяльності та системи національних рахунків з метою реалізації положень концепції стійкого розвитку за стратегічного управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)228
Шифр НБУВ: РА377271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лаговська О.А. 
Бухгалтерський облік розподілу доходів в умовах соціально-орієнтованої економіки: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Лаговська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено рекомендації щодо удосконалення організації й методики бухгалтерського відображення формування та розподілу доходів у напрямі дотримання соціальної справедливості на підставі вивчення проблемних питань теоретико-методологічного характеру. Розкрито зміст понять "доходи", "фінансова діяльність" та запропоновано визначення прямої та непрямої економічної вигоди. Для усунення протиріч методологічного характеру удосконалено класифікацію доходів шляхом систематизації їх видів, що дозволяє покращити організацію бухгалтерського обліку. Доведено вплив інтересів власників на систему бухгалтерського обліку та здійснено їх диференціацію залежно від форми власності суб'єкта господарювання. З метою зменшення соціальної напруги в процесі розподілу доходів, що обумовлена існуючими протиріччями, теоретично обгрунтовано необхідність підвищення соціального значення облікової інформації та соціального спрямування бухгалтерського обліку. Вирішено проблему підвищення інформативності бухгалтерського обліку, зокрема, удосконалено порядок розкриття інформації про соціальні процеси в звітності шляхом впорядкування статей фінансової звітності, що дозволяє здійнювати моніторинг соціально-економічної діяльності суб'єктів господарювання користувачами фінансової звітності. Запропоновано метод визначення внеску структурних підрозділів у загальний результат господарювання та розроблено методику його оцінки на підставі формалізації дій учасників господарського процесу, що сприяє об'єктивному розподілу доходів. Досліджено взаємодію підсистем управління різного рівня у забезпеченні економічної стабільності підприємства та конкретизовано місце бюджетування й обліку як систем підвищення відповідальності безпосередніх виконавців за результати своєї діяльності, що реалізовується на принципах умовної автономності дій. Теоретично обгрунтовано організацію внутрішньогосподарського контролю за формуванням та розподілом доходів на підставі системи бюджетування шляхом виділення напрямів використання системи бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.32 +
Шифр НБУВ: РА354342

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
6.

Акмаль Вассеф Абдала 
Вплив Азіатської фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Акмаль Вассеф Абдала ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано виникнення Азіатської фінансової кризи та її переростання з валютної через фінансову до загальноекономічної. Розкрито економічні механізми впливу регіональної фінансової кризи на формування Європейського валютного союзу. Доведено: становлення Європейського валютного союзу є важливим засобом протидії негативним наслідкам регіональних фінансових криз, а одним із наслідків Азіатської валютної кризи є лібералізація експорту капіталу з Європейського Союзу (ЄС). Встановлено, що Азіатська фінансова криза сприяла становленню та розвитку координаційних функцій Європейського Центрального банку щодо формування спільної регіональної валютно-фінансової політики за умов локальних фінансових криз. Обгрунтовано, що за умов формування Європейського валютного союзу відсоткова політика центральних банків країн ЄС є найбільш ефективним засобом попередження негативного впливу регіональних фінансових криз. Визначено, що фондові ринки країн ЄС за умов лібералізації світового руху капіталу виявилися найбільш чутливими до негативного впливу локальних фінансових криз. Проаналізовано негативний та позитивний впливи Азіатської фінансової кризи на фінансово-економічний розвиток провідних галузей країн ЄС на прикладі морської торгівлі та авіаіндустрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА308856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стіпахно В. І. 
Вплив фінансової кризи на стан експорту основних експортно-орієнтованих видів продукції рослинництва та продуктів їх переробки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. І. Стіпахно ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і передумови виникнення економічних і фінансових криз, досліджено етапи виникнення та протікання світової фінансової кризи. Проведено аналіз стану ринків зерна та соняшникового насіння та продуктів його переробки в Україні за останні роки - тобто за умов світових продовольчої та фінансової криз. Обгрунтовано, що світова фінансова криза не вплинула негативно на економічні показники функціонування українського ринку соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-97 + У9(4УКР)320-97 + У9(4УКР)843.58
Шифр НБУВ: РА376154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Комарова І.В. 
Державна фінансова підтримка аграрного сектору України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / І.В. Комарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання державної підтримки аграрного сектору України у контексті інтеграції у європейський та світовий економічний простір. На підставі результатів економіко-статистичного аналізу ризикованості сільськогосподарського виробництва в Україні обгрунтовано об'єктивну необхідність державної підтримки аграрного сектору. Оцінено її стан і відповідність сучасним світовим тенденціям. Систематизовано й удосконалено систему показників оцінювання ефективності державної підтримки аграрного сектору Украіни. Обгрунтовано пропозиції щодо форм, методів, обсягів і змін у структурі державної підтримки даного сектору з урахуванням зобов'язань Україною, наданих під час вступу до СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.320 +
Шифр НБУВ: РА362843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Безкровний О.В. 
Державне соціальне страхування працівників аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Безкровний ; Нац. наук. центр Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження теоретичних засад організації та практичних аспектів реалізації державного соціального страхування працівників аграрних підприємств. Розкрито економічну сутність і функціональне призначення системи державного соціального страхування працівників аграрних підприємств, уточнено визначення окремих категорій. Проаналізовано досягнутий рівень здійснення соціального страхування працівників аграрних підприємств. Визначено основні напрями удосконалення державного соціального страхування на селі. Обгрунтовано механізм об'єднання процесу адміністрування фінансових ресурсів існуючих (за винятком пенсійного) та запланованих до запровадження (медичного) видів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Запропоновано прогресивно-регресивну шкалу нарахувань внесків до Єдиного фонду державного соціального страхування працівників аграрних підприємств та уніфіковану звітність до нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271.92 +
Шифр НБУВ: РА367702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Белінська О.Г. 
Державне управління видатками пенсійного фонду України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.Г. Белінська ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення теоретичних положень сучасної економічної науки щодо функцій і ролі держави в соціально-ринковій економіці обгрунтовано необхідність запровадження трирівневої пенсійної системи в Україні. Відзначено, що фінансову звітність Пенсійного фонду України перетворено за накопичувальним методом обліку для одержання більш реалістичного уявлення про його фінансовий стан. Розроблено схему управління Пенсійним фондом та його видатками у контексті проведення адміністративної реформи. Удосконалено методику здійснення фінансового аналізу діяльності Пенсійного фонду України. У процесі виконання аналізу діючої та запропонованої пенсійних систем України набуло подальшого розвитку використання моделі PROST для прогнозування розвитку даної системи. Запропоновано послідовність проведення пенсійної реформи: створення комп'ютерних систем, баз даних і адміністративних механізмів, необхідних для підвищення ефективності та дієвості солідарної системи; побудову фінансової моделі з метою обчислення очних оцінок і керування збиранням внесків та виплатою пенсій у цій системі; її реформування з метою забезпечення актуарного балансу та створення надлишку коштів для фінансування накопичувальної системи; удосконалення адміністративних процедур у солідарній системі; розробку законодавчо-нормативної бази накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА325746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Соченко В.М. 
Економічна стійкість садівництва Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Соченко ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади економічної стійкості галузі садівництва й обгрунтовано методологічні підходи щодо її оцінки. Визначено негативні тенденції розвитку садівництва та закономірності прояву спеціалізації, концентрації й інтенсифікації за умов агропромислової інтеграції та кооперації. На прикладі садівницьких підприємств Криму виявлено, що економічно доцільний рівень спеціалізації галузі становить 50 - 73 %, концентрації насаджень - 500 га та більше, а найбільш ефективним способом інтенсифікації є використання загущених садів. З'ясовано, що основними факторами економічної стійкості садівництва є прибутковість, якість продукції, її конкурентоспроможність і фінансова стабільність. Встановлено, що збільшення обсягу реалізованої продукції сприяє підвищенню економічної стійкості галузі, а внаслідок зростання критичного обсягу реалізації відбувається її зменшення. Вперше розроблено класифікацію існуючих видів економічної стійкості та граничних коефіцієнтів. Обгрунтовано пріоритетні напрямки розвитку галузі садівництва та формування її економічної стійкості за умов ринкових перетворень. Визначено обсяги та структуру природно-сортового складу за районами Криму, обгрунтовано зміст інноваційно-інвестиційної технології, етапи та програми маркетингової орієнтації садівницьких підприємств. Встановлено необхідність суцільної інвентаризації та переоцінки багаторічних насаджень. Розроблено багатофакторні моделі для визначення потенціальних резервів зростання економічної ефективності та підвищення стійкості галузі на основі кількісно-якісного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)325.154 +
Шифр НБУВ: РА335861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яременко С. М. 
Забезпечення економічної безпеки діяльності банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. М. Яременко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст економічної безпеки банку. Визначено основні критерії та проаналізовано концептуальні підходи щодо її оцінки. Проаналізовано загрози економічній безпеці банків, їх класифікацію, умови та причин формування. Доведено, що для забезпечення безпечного стану банку на ринку та реалізації його економічних інтересів необхідно створити комплексну систему економічної безпеки банку, яку слід розглядати як комбінацію таких складових, як фінансова безпека, безпека матеріальних ресурсів, інформаційна та кадрова безпека. Запропоновано організаційно-методологічні засади щодо її формування. Розроблено рекомендації щодо управління комплексною системою економічної безпеки банку на основі формування, реалізації та захисту корпоративного інтересу у сфері безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-995
Шифр НБУВ: РА371376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Салтинський В.В. 
Забезпечення фінансової стійкості комерційних банків на основі підвищення рівня капіталізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Салтинський ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано форми та методи забезпечення фінансової стійкості, стабільності та ефективної діяльності комерційних банків України на основі підвищення рівнів капіталізації та концентрації банківського капіталу. На підставі узагальнення зарубіжного та вітчизняного досвіду управління ліквідністю, платоспроможністю та прибутковістю комерційних банків поглиблено економічний зміст та взаємозв'язок категорій "фінансова стійкість", "ліквідність" та "капіталізація", удосконалено методики розрахунку окремих показників з урахуванням дії системи ризиків, уточнено схему збалансування динаміки активів та пасивів комерційних банків з метою управління структурою комерційного банку та підвищення рівня ефективності банківської діяльності. Обгрунтовано механізм управління та розроблено матрицю режимів ліквідності комерційного банку залежно від рівня концентрації банківського капіталу, наведено пропозиції щодо формування оптимальної структури балансу. Поглиблено методологічні та методичні засади організації страхування банківських депозитів, механізми забезпечення фінансової реструктуризації та фінансової стійкості комерційного банку, удосконалено організаційно-економічну схему створення банківського холдингу на основі об'єднання різних організаційно-правових форм господарських структур, що функціонують на ринку банківських та фінансових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА330638

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мервенецька В. Ф. 
Звітність у системі інформаційного забезпечення управління діяльністю сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. Ф. Мервенецька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Визначено концептуальні підходи до розширення інформативності звітності сільськогосподарських підприємств з позиції удосконалення управління економічною, соціальною й екологічною ефективністю, обгрунтовано напрями модернізації структури та змісту основних форм фінансової, статистичної та внутрішньогосподарської звітності суб'єктів господарювання відповідно до визначених параметрів їх розвитку. Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення методики формування статистичної звітності для розрахунку макроекономічних показників розвитку аграрної галузі. Запропоновано напрями моделювання внутрішньогосподарської звітності цих підприємств про діяльність усіх центрів відповідальності за принципом розподілу сфер господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-15
Шифр НБУВ: РА380059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фролова О.Г. 
Злочини, пов'язані з банкрутством, в Україні: кримінально-правова характеристика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Фролова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження, в якому розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру щодо кримінально-правової характеристики злочинів, пов'язаних з банкрутством в Україні. Визначено ряд специфічних ознак понять "неплатоспроможність", "стійка неплатоспроможність", "фінансова неплатоспроможність", проаналізовано їх співвідношення. Конкретизовано визначення потерпілих і суб'єктів злочинів, пов'язаних з банкрутством. Розглянуто способи скоєння даного виду злочинної діяльності. Розкрито специфічний кримінально-правий зміст кожного злочину, пов'язаного з банкрутством, їх співвідношення між собою та з іншими злочинами. На підставі одержаних результатів розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА348282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Поліщук О.В. 
Інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Поліщук ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні та практичні інституційні засади забезпечення міжнародної конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу (МСБ) за умов глобалізації. Запропоновано модель впливу інституційних механізмів на посилення конкурентоспроможності МСБ. З метою оцінювання її ефективності досліджено структуру взаємодії інститутів МСБ, в результаті якої виникає інституціональне середовище, яке включає державу, інтеграційні процеси, самоорганізацію, міжнародну фінансову та технічну допомогу МСБ, що впливає на конкурентоспроможність МСБ за умов глобалізації. Проаналізовано сучасні концепції нової інституціональної економіки, а також міжнародний досвід і національну практику формування та функціонування МСБ. Обгрунтовано необхідність утвердження в економічній науці та практиці інноваційних підходів, досліджено проблеми впровадження в Україні досвіду зарубіжних країн щодо формування інституційних засад забезпечення конкурентосроможності МСБ. Вперше розроблено комплекс засобів підвищення міжнародної конкурентоспроможності МСБ в Україні. Узагальнено наукові здобутки у сфері дослідження МСБ у контексті теорії інституціоналізму - напряму, який в Україні перебуває на стадії формуванян. Розкрито роль інституційних чинників у забезпеченні міжнародної конкурентоспроможності вітчизняного МСБ. Зроблено висновок, що за умов глобалізації зростає роль держави як визначального інституту, а одним з вирішальних напрямів інституціональної стратегії МСБ на світовому рівні стає міжнародна фінансова та технічна допомога. На підставі узагальнення зарубіжних концепцій розвитку інституціоналізму та МСБ обгрунтовано практичні рекомендації щодо покращання інституціонального середовища МСБ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.919-13 + У9(4УКР)291.9-13 +
Шифр НБУВ: РА367775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Семенишена Н.В. 
Комунікативна та інформаційно-аналітична функції бухгалтерської звітності сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.В. Семенишена ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Теоретично та методологічно обгрунтовано комунікативну й інформаційно-аналітичну функції бухгалтерської звітності сільськогосподарських підприємств. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення структури та складу основних форм бухгалтерської звітності, розширення її інформаційних можливостей в управлінській діяльності, а також проведено періодизацію розвитку у взаємозв'язку з формуванням комунікативної та інформаційно-аналітично функцій звітності. Обгрунтовано доцільність застосування терміна "бухгалтерська звітність" у нормативних документах. Удосконалено критерії класифікації звітності на сучасному етапі реформування бухгалтерського обліку. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення складу та змісту основних форм річної бухгалтерської звітності та необхідність доповнення річної звітності сільськогосподарських підприємств інформацією, що відображає специфіку галузі з метою підвищення відповідності її якісним критеріям та інформаційним потребам користувачів. Розглянуто концептуальні підходи до формування внутрішньої бухгалтерської звітності та підвищення її ролі в управлінській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-15 +
Шифр НБУВ: РА360703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Семчук І. В. 
Консолідована фінансова звітність групи підприємств: організаційно-методичні засади формування і контролю: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / І. В. Семчук ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, організаційно-методичні та практичні питання формування консолідованої фінансової звітності (КФЗ) групи підприємств. Уточнено поняття й економіко-правовий зміст об'єднання підприємств для визначення суб'єктів та об'єктів складання КФЗ. Визначено місце КФЗ у системі бухгалтерського обліку та розкрито її значення в управлінні групою підприємств. Розроблено модель процесу складання КФЗ групи підприємств, яка забезпечує зацікавлених користувачів необхідною обліковою інформацією. Розкрито порядок формування облікової політики групи підприємств в частині складання та контролю КФЗ, визначено її елементи та розроблено порядок документального оформлення. Висвітлено порядок елімінування внутрішньогрупових операцій у підготовці КФЗ та визначено напрями застосування інформації про внутрішньогрупові операції. Сформовано організаційні засади внутрішнього контролю КФЗ в системі управління групою підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.2-149.3-15
Шифр НБУВ: РА377001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лучко М.Р. 
Консолідована фінансова звітність: системний підхід до побудови та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / М.Р. Лучко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 29 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування консолідованої фінансової звітності. Здійснено системну побудову й обгрунтування пропозицій щодо розвитку консолідованого обліку діяльності консолідованої групи підприємств. Охарактеризовано генезис інтегрованих корпоративних структур у світі та в Україні. Досліджено проблеми обліково-інформаційного відображення специфічних економічних відносин підприємств консолідованої групи у процесі поточної, операційної, фінансової та інвестиційної діяльності групи та розподілу прибутків (збитків) між її учасниками. Проаналізовано сучасний стан побудови консолідованої звітності на базі консолідованого обліку та розроблено спеціальні прийоми його ведення. Удосконалено методику обліку внутрішньохолдингового руху товарно-грошових потоків і елімінування у консолідованій фінансовій звітності дебіторської та кредиторської заборгованості, утвореної між підприємствами консолідованої групи; нереалізованого прибутку, втіленого у запасах підприємств консолідованої групи, що виникає за умов внутрішньогрупової торгівлі; нарахованих податкових зобов'язань, які не підлягають перерахуванню до бюджету у поточному звітному періоді; безоплатної передачі майна між підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА362544

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського