Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОРВАРД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Щукін Л.М. 
Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств та його ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Щукін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні питання банківського кредитування сільськогоподарських підприємств і підвищення його ефективності. Уточнено перелік суб'єктів кредитування, доповнений гарантійними та страховими компаніями, а також державою. З'ясовано показники ефективності кредиту, якими є рентабельність кредиту, кредитовіддача за валовою та товарною продукцією, а також прибуток, коефіцієнт оборотності кредиту та тривалість його обороту, ефект фінансового важеля, коефіцієнт своєчасного повернення й оптимальності кредиту та термін його окупності. Виявлено тенденції та закономірності впливу кредитування на виробничо-фінансові результати діяльності сільськогосподарських підприємств. Запропоновано використання форвардного кредитування, суть якого полягає у запровадженні строкового фінансового інструменту, в якому об'єктом є грошовий кредит, а також застосування договорів про майбутню процентну ставку як різновиду строкових фінансових інструментів, для кредитування товарного виробництва. Надано пропозиції щодо створення трирівневої кооперативної банківської системи, промислово-фінансових груп і гарантійних установ для кредитування сільськогосподарських товаровиробників, а також щодо здійснення Аграрним фондом гарантійних операцій з кредитами для сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321 +
Шифр НБУВ: РА348400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Здреник В. С. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з похідними фінансовими інструментами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Здреник ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні етапи та причини появи похідних фінансових інструментів. Розкрито сутність понять "деривативи", "форвард", "ф'ючерс", "опціон" і "своп" на базі критичної оцінки наукових підходів щодо їх характеристики. Вдосконалено класифікацію похідних фінансових інструментів на базі аналізу існуючих класифікаційних ознак для потреб бухгалтерського обліку. Визначено елементи облікової політики щодо похідних фінансових інструментів. Обгрунтовано непридатність позабалансових рахунків для обліку операцій з похідними фінансовими інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)80-149.3
Шифр НБУВ: РА371940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Матвєєв П.С. 
Договори валютного дилінгу в цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.С. Матвєєв ; Акад. прав. наук України. НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з визначенням та оформленням договорів валютного дилінгу в цивільному праві України. Розкрито зміст договору валютного дилінгу, досліджено співвідношення даних договірних зобов'язань з іншими подібними правовими конструкціями у цивільному праві. Наведено класифікацію договорів валютного дилінгу. Розкрито сутність поняття договору валютного дилінгу як єдиного договору змішаного типу (купівлі-продажу з елементами надання послуг) і сукупності двох самостійних за типовою належністю договорів (конверсійної купівлі-продажу іноземної валюти та надання послуг з її проведення). Розроблено рекомендації щодо застосування норм цивільного законодавства в процесі оформлення договорів валютного дилінгу. Обгрунтовано шляхи вирішення спірних питань кваліфікації договорів валютного форварда, дейтрейдингу та їх відмежування від інших правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА353700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лактіонова О.В. 
Економічний механізм біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.В. Лактіонова ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано використання економічного механізму біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком, користувачами якого є вітчизняні товарні біржі та підприємства торгівлі. На підставі результатів дослідження теоретичних умов функціонування біржового механізму управління ризиком виявлено передумови, які свідчать про потенційну можливість його запровадження на товарних біржах України. Методичне обгрунтування методів управління ціновим ризиком дозволило розглянути хеджування як ефективний метод біржового страхування та виділити способи мінімізації ризику за допомогою біржової торгівлі форвардними, ф'ючесними й опціонними контрактами, описаними алгоритмами. Відмічено, що діяльність суб'єктів ринкових відносин пов'язана з присутністю ризику зміни на товар, у зв'язку з цим уточнено поняття економічної категорії "ціновий ризик" та визначено її місце в системі підприємницьких ризиків. Визначено зв'язок цінового ризику з механізмом біржового страхуванння - хеджуванням, на базі чого запропоновано відповідні способи управління рівнем цінового ризику, які доцільно використовувати під час коливань цінової кон'юнктури. Зазначено, що оптимізація рівня цінового ризику базується на визначенні факторів впливу, з урахуванням яких розроблено моделі, методики прогнозування біржової ціни та кількісне визначення рівня цінового ризику. Запропоновано методику визначення умов запровадження певних біржевих стратегій та її критерії оптимальності, за яких торгівельна діяльність суб'єктів ринку має очікуваний фінансовий результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861-99-21 + У9(4Укр)421.30-212.13
Шифр НБУВ: РА316909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крамаренко Я.Ю. 
Облік та аналіз операцій з валютними деривативами в комерційних банках України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Я.Ю. Крамаренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання формування методичних засад бухгалтерського обліку й економічного аналізу операцій з валютними деривативами в системі комерційних банків України з урахуванням чинного нормативного поля та методологічних принципів міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Охарактеризовано механізми функціонування похідних валютних інструментів, досліджено сучасний стан міжнародного та внутрішнього строкового валютного ринку. Виявлено особливості проведення банківських операцій з валютними деривативами. Запропоновано методики обліку операцій з валютними форвардними контрактами, валютними ф'ючерсними контрактами, валютними опціонами з іноземною валютою в комерційних банках. Сформульовано методичні засади аналізу валютної позиції банку, а також операцій з валютними деривативами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.218.134 + У053.9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА318522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Луцький М.Г. 
Організація багатоабонентської доставки інформації у мобільних системах та мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.Г. Луцький ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Проаналізовано існуючі методи групової маршрутизації, виконано їх класифікацію, визначено область застосування, основні переваги та недоліки. Запропоновано підхід до організації багатоабонентської доставки, який за рахунок формування максимально стійких віртуальних з'єднань дозволяє підвищити ефективність передачі інформації внаслідок зниження ймовірності ремаршрутизації інформації у процесі її передачі. На основі концепції форвардингових груп обгрунтовано спосіб формування віртуального дерева доставки повідомлень, що сприяє оптимізації інформаційних потоків за умови багатоабонентської доставки повідомлень. Розроблено ефективні алгоритми багатоабонентської доставки інформації у розподілених обчислювальних системах та мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА331137

Рубрики:

      
7.

Чижмарь Ю.В. 
Правове регулювання укладення форвардних угод на товарних біржах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Чижмарь ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання цивільно-правових відносин, що виникають або змінюються внаслідок укладення на товарних біржах форвардних договорів. Проаналізовано історичні аспекти виникнення та розвитку форвардних договорів, особливу увагу приділено їх юридичній природі. Створено систему видів форвардних договорів та обгрунтовано їх особливі риси. Досліджено істотні та звичайні умови форвардних договорів. Розглянуто питання правового положення учасників біржових торгів і біржових посередників під час укладення форвардних договорів, а також порядок їх укладення. Обгрунтовано висновок, що чинне біржове законодавство України не відповідає сучасному стану біржової справи, стримує розвиток майнових відносин, пов'язаних з укладенням форвардних договорів на біржовому та міжбіржовому ринках. Відсутність чіткої регламентації порядку укладення форвардних договорів призводить до значних правопорушень у сфері біржової форвардної торгівлі. На підставі дослідження запропоновано внести законопроектні новації до цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.6
Шифр НБУВ: РА311778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гуров І.Г. 
Розвиток та підвищення ефективності інфраструктури регіонального ринку аграрної продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.Г. Гуров ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування ефективного функціонування інфраструктури аграрного ринку за нових умов господарювання. Розкрито суть, значення, умови створення та функціонування її основних елементів на регіональному рівні. Проаналізовано ретроспективу розвитку і сучасний стан аграрного ринку Миколаївщини, становлення та розвитку основних елементів його інфраструктури. За результатами дослідження визначено основні напрямки активізації та підвищення ефективності інфраструктури регіонального ринку аграрної продукції, а саме: розвиток біржової торгівлі у аспекті форвардних і ф'ючерсних контактів; активізацію заготівельної діяльності переробних підприємств і покращання результативності роботи заготівельних пунктів, розширення мережі й ефективне функціонування кооперативних структур, інформаційне забезпечення та розвиток дорадчих служб для поліпшення обслуговування учасників аграрного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-82 +
Шифр НБУВ: РА353155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Безус Р.М. 
Управління фінансовими ресурсами відкритих акціонерних товариств елеваторної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.М. Безус ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методичний підхід до оптимізації сценаріїв (оптимістичного та песимістичного) оплати послуг елеваторів, за форвардною схемою платежів з урахуванням дисконту та гарантії збереження продукції. Розроблено організаційну структуру автоматизованої системи управління технологічними процесами відкритих акціонерних товариств елеваторної промисловості з використанням серверу АРМ "Вагова", АРМ "Доробка", АРМ "Сушка", АРМ "Транспортування", АРМ "Температурний режим". Доповнено багатоканальність джерел фінансових ресурсів шляхом введення кредитних спілок як фінансових посередників в систему економічних взаємозв'язків підприємств елеваторної промисловості для більш потужного нарощування можливостей кредитування. Запропоновано визначення поняття "фінансові ресурси" підприємств елеваторної промисловості як коштів, що їм належать або перебувають у розпорядженні з метою забезпечення процесу простого/розширеного відтворення або задоволення соціальних потреб колективу. Обгрунтовано напрями проведення факторингового обслуговування в частині строків і механізмів одержання коштів від фінансово-кредитної установи через порівняльну характеристику кредиту та факторингу. Визначено напрями формування сюрвейєрських послуг через сертифікацію якості надання послуг елеватора та гарантій точності проведення аналізу його продукції за міжнародними стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)411-93-21 +
Шифр НБУВ: РА360208

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бублик Є. О. 
Фінансові інструменти ринку іпотечного кредитування України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Є. О. Бублик ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання функціонування та перспетиви розвитку ринку іпотечного кредитування України та використання його фінансового інструментарію. Розроблено науково-методичний підхід до впровадження в Україні житлово-контрактних заощаджень як спеціальних іпотечних інструментів, що базується на обгрунтуванні умов цільового залучення довгострокових коштів населення для фінансування житлових іпотечних кредитів і включає структурно-логічну схему їх використання. Удосконалено класифікацію фінансових інструментів ринку іпотечного кредитування за групами, видами та підвидами з визначенням сфер їх розміщення, обігу та використання. Розкрито механізм і виокремлено моделі функціонування ринку іпотечного кредитування, проаналізовано розвиток зарубіжних ринків іпотеки та використання іпотечних фінансових інструментів. Визначено передумови, особливості, проблеми та ризики розвитку вітчизняного ринку іпотечного кредитування, проведено оцінку використання іпотечних фінансових інструментів в Україні. Доведено необхідність впровадження спеціальних інструментів - житлово-контрактних заощаджень для фінансування іпотечних кредитів і придбання населенням нерухомості. Обгрунтовано доцільність надання іпотечних кредитів з пов'язаними форвардними контрактами та використання регульованої відсоткової ставки за іпотечним кредитом для убезпечення позичальників від ризиків зміни курсу валют і вартості застави у разі змін ринкової кон'юнктури. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку первинного та вторинного ринків іпотечного кредитування з пропозиціями щодо удосконалення їх регулювання й інструментарного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245
Шифр НБУВ: РА376220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гончарук Я.М. 
Фінансово-кредитне забезпечення агропромислового комплексу регіону та основні напрямки підвищення його ефективності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Я.М. Гончарук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль держави в системі АПК. Вивчено методичні основи оцінювання ефективності фінансово-кредитного забезпечення АПК. Проаналізовано сучасний стан фінансування АПК Чернівецької області. Визначено фактори негативного впливу на фінансово-економічний стан аграрного сектору регіону. З'ясовано пріоритетні джерела та резерви підвищення ефективності фінансово-кредитного забезпечення аграрних підприємств регіону шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації, фінансування фермерів, що займаються овочівництвом, а також використання форвардного кредитування аграрної сфери й іпотечного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕН)683.2 + У9(4УКР-4ЧЕН)262.320 +
Шифр НБУВ: РА361556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Горбатюк Е. М. 
Формування продуктивності гібридів соняшнику залежно від строків сівби та ширини міжряддя в умовах Степу України / Е. М. Горбатюк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації викладено результати досліджень з питань особливостей росту, розвитку та формування врожаю соняшнику залежно від елементів технології вирощування, а саме гібриду, строку сівби та ширини міжряддя. Встановлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посіву, накопичення сухої речовини, розвитку кореневої системи гібридів соняшнику за впливу погодних умов регіону, обґрунтовано вплив строків сівби та ширини міжряддя на рівень врожайності та якості насіння. Викладено результати розрахунку економічної та біоенергетичної ефективності вирощування соняшнику залежно від факторів, які досліджували. Дисертацію присвячено встановленню та науковому обґрунтуванню біологічних та технологічних особливостей формування продуктивності гібридів соняшнику за впливу строків сівби та ширини міжряддя в умовах Степу України. Показники урожайності залежно від гібриду, строку сівби та ширини міжряддя змінювалися в межах 1,84–3,10 т/га. Найнесприятливішими виявилися погодні умови 2014 р., які забезпечили формування врожаю лише на рівні 1,5–2,75 т/га. Найвищі показники урожайності було отримано у гібридів PR64F50, PR64A15 та Ясон за висівання їх у рекомендовані строки (запрогрівання ґрунту на глибині 10 см на 10–12 ºС) та за сівби з шириною міжряддя 35 см. Ці показники становили: у гібриду PR64F50 – 2,58 т/га, у PR64A15 – 2,7 т/га, у гібриду Ясон – 2,38 т/га. Реакція гібридів PR64A89 та Форвард на досліджувані фактори була дещо іншою. Максимальну урожайність вони формували за раннього строку сівби (за досягнення температури ґрунту на глибині 10 см 6–8 ºС) та ширини міжряддя 45 см з показниками, що склали у гібриду PR64A89 – 2,57 т/га та Форвард – 2,43 т/га. Результати розрахунку участі чинників у формуванні врожаю свідчать про те, що урожайність досліджуваних гібридів соняшнику найбільше визначається чинником «Ширина міжряддя» – 31 %. Суттєвий вплив мали чинники «Погодні умови» – 24 %, «Гібрид» – 21 % та «Строки сівби» –18 %.^UThe dissertation work presents the results of researches on features of growth, development and formation of a sunflower crop, depending on the elements of cultivation technology, namely the hybrid, sowing term and row spacing. There are established the peculiarities of the sowing photosynthetic potential formation process, the dry matter accumulation, the root system development of sunflower hybrids due to the influence of weather conditions of the region, also, there is substantiated sowing dates and row spacing influence on the yield level and seeds quality. There are presented the calculating results of the economic and bioenergy efficiency ofsunflower growing depending on the factors investigated. The dissertation is devoted to the establishment and to the scientific substantiation of biological and technological peculiarities of the formation of sunflower hybrids productivity for the influence of sowing dates and seed width in the conditions of the Steppe of Ukraine. Depending on hybrid, sowing term and row spacing yield capacity figures changed within the limits of 1.84–3.10 t/hа. The most adverse weather conditions of 2014 provided yield formation on the level of 1.5–2.75 t/hа. The PR64F50, PR64A15 and Jason hybrids received the highest yield capacity figures for their sowing within the recommended sowing terms (by heating the soil to a depth of 10 сm at 10–12 ºС) and by sowing with the row spacing of 35 сm. These figures were: PR64F50 hybrid 2.58 t/hа, PR64A15 hybrid – 2.7 t/hа, Jason hybrid – 2.38 t/hа. Reaction of the PR64A89 and Forward hybrids to the factors under study was rather different. They formed top yield capacity within the early sowing term (by reaching the soil temperature to a depth of 10 сm at 6–8 ºС)the row spacing of 45 сm with the figures: the PR64A89 hybrid – 2.57 t/hа and the Forward hybrid – 2.43 t/hа. Calculation results of the involvement of the factors in the yield formation show that yield capacity of the sunflower hybrids under study is mostly defined by the factor «Row spacing» – 31 %. Such factors as «Weather conditions» – 24 %, «Hybrid» – 21 % and «Sowing terms» – 18 % had significant impact.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Рим Т. Я. 
Правове регулювання інвестиційних відносин у сфері будівництва: цивільно-правовий аспект / Т. Я. Рим. — Б.м., 2021 — укp.

За результатами дисертаційного дослідження сформульовано концепцію цивільно-правового регулювання інвестиційних відносин у будівництві. Інвестиційну діяльність можна розглядати як певні етапи, яким властиві особливості правового регулювання. Здійснення інвестицій відбувається у встановлених законодавством правових формах. Форма інвестиційної діяльності залежить від мети, яку переслідує учасник інвестиційної діяльності, та виду інвестицій, що вкладаються в об'єкти інвестування.Від форми інвестування залежать результати, які планує отримати інвестор – одержання вимірного об'єкта будівництва у власність чи доходу від здійснення операцій зі збудованою нерухомістю.Підставою виникнення інвестиційних відносин є договір, який опосередковує здійснення інвестицій в об'єкти будівництва. Розрізняють підрядні договори інвестиційного характеру, договори про пайову (дольову) участь у будівництві об'єкта, договори спільного (колективного) інвестування, договори між житлово-будівельним кооперативом та інвестором (пайовиком).Інвестиційні договори мають правову природу форвардних контрактів, відповідно до яких інвестор зобов'язується передати управляючій компанії, житлово-будівельному кооперативу, забудовнику кошти, або об'єднати їх з іншими інвесторами для реалізації інвестиційного проєкту. Результат у вигляді завершеного будівництвом вимірного об'єкта досягається після певного строку інвестиційного процесу.Однією з найбільш поширених форм інвестування є інститути спільного інвестування. Спільне інвестування зумовлює існування відносин між індивідуальним інвестором та інвестиційним посередником і передбачає акумулювання залучених коштів в інвестиційному фонді з подальшим використанням відповідно до основних напрямків діяльності, визначеної в інвестиційній декларації.Тому необхідною умовою ефективного регулювання сфери спільного інвестування в будівництві і реалізації інвестиційних проєктів є формування оптимального механізму регулювання управління залученими коштами колективних інвесторів.В житловому будівництві спеціалізованими формами інвестиційної діяльності відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" є залучення інвестицій через фонди фінансування будівництва та фонди операцій з нерухомістю. Структура відносин у механізмі інвестування через фонд фінансування будівництва має комплексний характер, який охоплює зобов'язальні та речові відносини. Грошові кошти передаються установником управління (інвестором) управителю в довірчу власність.Передання коштів в управління можливе шляхом придбання сертифікатів фонду операцій з нерухомістю. Емітент сертифікатів є управителем цього фонду. Залучені кошти управитель використовує в інтересах власника сертифікатів на умовах управління майном для здійснення операцій з нерухомістю з метою отримання прибутку.У разі укладення договору із забудовником (генеральним підрядником) на управителя фонду операцій з нерухомістю покладається обов'язок контролю за цільовим використанням інвестованих коштів. В роботі обґрунтовується позиція, що у разі виявлення порушення технічних характеристик будівництва, передбачених проєктно-кошторисною документацією, управитель фонду операцій з нерухомістю має право вимагати їх усунення за рахунок забудовника. Крім цього, у разі виявлення управителем ризику порушення умов договору управитель має право припинити фінансування будівництва, вимагати розірвання інвестиційного договору та повернення забудовником коштів, спрямованих на фінансування об'єкту будівництва.Порушення умов інвестиційного договору та імперативних приписів законодавства є підставою виникнення охоронного правовідношення, в рамках якого здійснюється захист порушених прав учасників інвестиційної діяльності. Способи захисту суб'єктів інвестиційної діяльності можна диференціювати на правоприпиняючі та компенсаційно-відновлювальні.В інвестиційному процесі будівництва органи держави та органи місцевого самоврядування беруть участь і як суб'єкти приватного, так і публічного права. У разі неправомірної інтервенції в сферу приватних відносин виникає право на застосування цивільно-правових способів захисту порушених прав.^UBased on the dissertation research results, the concept of civil law regulation of investment relations in construction is formulated. Investment activity can be considered as certain stages, which are characterized by the peculiarities of legal regulation. Investments are made in the legal forms prescribed by law. The form of investment activity depends on the purpose pursued by the participant of investment activity and the type of investment invested in investment objects.The form of investment depends on the investor's results - the receipt of a measurable construction object in the property or income from real estate transactions.An agreement that mediates investment in construction projects is the basis for the emergence of investment relations. There are refit contracts of investment nature, agreements on equity participation in the construction, joint (collective) investment agreements, agreements between the housing cooperative and the investor (shareholder).Investment agreements have the legal nature of forward contracts. The investor undertakes to transfer funds to the management company, housing cooperative, developer, or combine them with other investors to implement the investment project. The result in the form of a completed measuring object is achieved after a specific investment process period.Joint investment institutions are among the most common forms of investment. Collective investment presupposes a relationship between an individual investor and an investment intermediary and involves the accumulation of borrowed funds in the investment fund with further use under the main activities defined in the investment declaration.Therefore, the formation of an optimal mechanism for regulating the management of collective investors' raised funds is necessary for effective regulation of joint investment in constructing and implementing investment projects.In housing construction, investment attraction via construction financing funds and real estate funds are specialized forms of investment activity under the Law of Ukraine "On Financial and Credit Mechanisms and Property Management in Housing Construction and Real Estate Transactions". The structure of relations in the investment mechanism through the construction financing fund is complex, including obligatory and material relations. The funds are transferred by the management founder (investor) to the manager in trust ownership.Transfer of funds to the management is possible by purchasing certificates of the real estate fund. The issuer of certificates is the manager of this fund. The manager uses the funds raised in the certificate holder's interests on the terms of property management to carry out real estate transactions for profit.In concluding a contract with the developer (general contractor), the manager of the real estate fund is obliged to control the intended use of the invested funds. The paper substantiates the position that in case of violation of the technical characteristics of construction, provided by design and estimate documentation, the real estate fund manager has the right to demand their elimination at the expense of the developer. Besides, suppose the manager identifies a risk of breach of contract. In that case, the manager has the right to terminate the financing of construction, demand termination of the investment agreement, and the return of funds by the developer to finance the construction object.Violation of the terms of the investment agreement and the mandatory requirements of the legislation is the basis for the emergence of a protective legal relationship, which protects the violated rights of participants in investment activities. Methods of protection of investment entities can be differentiated into suspensory and compensatory-restorative.Both private and public law entities participate in the investment process of the construction of state and local self-government bodies. In the case of illegal intervention in personal relations, the right to apply civil law methods of protecting violated rights arises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Піньковський Г. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування соняшника в Правобережному Степу України / Г. В. Піньковський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню продуктивності соняшника за рахунок оптимізації строків сівби та густоти стояння рослинв Правобережному Степу України на чорноземах звичайних важкосуглинкових. Вперше встановлені й науково обґрунтовані оптимальні ранні строки сівби соняшника гібридів середньоранньої групи стиглості з урахуванням зміни погодних умов на основі аналізу данихтемпературного, водного режиму ґрунту та реакції рослин на зміну густоти стояння. Доведена доцільність та можливість проведення ранньої сівби соняшнику. Визначено оптимальні параметри густоти стояння рослин соняшника для гібридів Форвард, LG 56.32, LG 54.85, LG 5582. Обґрунтовані економічна і енергетична ефективність вирощування соняшнику. Зважаючи на економічні показники, оптимальним строком сівби соняшнику для гібридів LG 55.82 та LG 54.85 є прогрівання ґрунту на глибині загортання насіння до 5 – 6 °С, для гібридів Форвард та LG 56.32 – до 9 – 10 °С, оптимальна густота – 60 тис./га. У таких умовах гібрид LG 55.82 сформував найвищу врожайність – 3,85 т/га, гібрид LG 54.85 – 3,64 т/га, Форвард – 3,09 т/га, гібрид LG 56.32 – 3,62 т/га. Таким чином, продуктивність соняшнику варіювала під впливом морфобіологічних особливостей гібрида (частка впливу становила 47,5%), густоти стояння рослин (5,4%), строків сівби (3,4%). Доведено, що ранні строки сівби зумовлюють вищий рівень рентабельності порівняно з пізніми. Серед гібридів найбільш економічно доцільно вирощувати LG 55.82 при сівбі з температурою ґрунту 5 ‒ 6 °С. Чистий прибуток у цьому варіанті становив 22043 грн/га, рівень рентабельності – 224,1%. Коефіцієнт енергетичної ефективності виявився найвищим під час першого строку сівби у гібрида LG 55.82 і становив 4,44.^UThe dissertation work is devoted to increasing of productivity of sunflower due to optimization of sowing time and density of standing of plantsin the Right -Bank Steppe of Ukraine on ordinary heavy loam chernozem The optimal early terms of sowing of sunflower hybrids of middle-earlymaturity group taking into account change of weather conditions on the basis of analysis of data of temperature, water regime of soil and reaction of plants to change of standing density were established scientifically substantiated. The expediency and possibility of early sowing of sunflower have been proved. The optimal parameters of standing density of sunflower plants for hybrids Forward, LG 56.32, LG 54.85, LG 5582 are determined. The economic and energy efficiency of growing sunflower cultivation is substantiated. Due to economic indicators, the optimal time of sunflower sowing for hybrids LG 55.82 and LG 54.85 is warming soil at the depth of seed wrapping up to 5 – 6 °C, for hybrids Forward and LG 56.32 is warming soil at the depth of seed wrapping up to 9 – 10 °C, optimal density – 60 thousand/ha. In such conditions, the LG 55.82 hybrid formed the highest yield – 3.85 t/ha, LG 54.85 hybrid – 3.64 t/ha, Forward – 3.09 t/ha, LG 56.32 hybrid – 3.62 t/ha. Thus, sunflower productivity varied significantly under the influence of the morphobiological features of the hybrid – factor A (the proportion of impact was 47.5%), density of standing plants (factor C) – 5.4%, sowing time (factor B) – 3.4%. It is proved that the early sowing time leads to a higher level of profitability than the late ones. Among the hybrids, it is most economical to grow LG 55.82 when sowing with a soil temperature of 5 ‒ 6 °C. The net profit in this variant was 22043 UAH/ha, the level of profitability was 224.1%. The energy efficiency ratio was the highest during the first sowing period of LG55.82 hybrid and was 4.44.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського