Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (641)Книжкові видання та компакт-диски (167)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОТОЕЛЕКТРОНН$<.>+<.>K=СПЕКТРОСКОПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Василькевич О.А. 
Нейтронна спектроскопія низькоенергетичних станів 4f-електронів в сполуках церію та неодиму з алюмінієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.А. Василькевич ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В386.254,022

Рубрики:

      
2.

Томила Т.В. 
ІЧ-спектроскопія дефектних станів, наведених механічною та термічною обробкою мікрокристалічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Томила ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.83-1с

Рубрики:

      
3.

Власенко О.І. 
Фотоелектронні процеси в твердих розчинах на основі телуридів кадмію, ртуті в умовах природної і стимульованої трансформації дефектної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.І. Власенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 34 с. — укp.

В кристалах CdHgTe визначено кількісні умови конкурентоздатності механізмів рекомбінації, досліджено їх вплив на електропольову екстрацію носіїв. Досліджено фотопровідність в кристалах з фотоактивними включеннями. Виявлено механізм деградації, пов'язаний з утворенням насичених ртуттю вузькощілинних рекомбінаційно активних областей. Вивчено стимульовані зовнішніми діями процеси стабільного і метастабільного дефектоутворення і механізми перетворень електронних і фотоелектронних властивостей в об'ємних кристалах; в епітаксійних варізонних структурах, в т.ч. в підкладці, металургійній границі і нарощеному шарі; полікристалічних шарах на альтернативних підкладках з урахуванням взаємодії систем дефектів і фотоелектронних процесів в зернах і на їх межах, в т.ч. в буферних шарах CdTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022

Рубрики:

      
4.

Коваленко О.М. 
Спектроскопія тонких плівок комплексних сполук на основі галогенідів міді та лужних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Коваленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.7,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА307846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Панасенко М.В. 
Особливості взаємовідносин кальцитоніну та ендогенних опіоїдів при сечокам'яній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / М.В. Панасенко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядаються питання патогенезу сечокам'яної хвороби (СКХ) як порушення обмінних процесів та водно-сольового балансу у порівнянні з іншою патологією нирок. Вивчені порушення гормонального спектру були модульовані в експерименті, який розглядався як модель порушення обміну кальцію. Крім того, був використаний новий метод діагностики порушень водно-електролітного балансу при патології нирок - ЯМР-спектроскопія. Аналіз результатів проведених досліджень дозволяє зробити висновки, що патогенез СКХ пов'язаний з порушенням стану системи ендогенних опіоїдів (підвищення рівня мет-енкефаліну в плазмі крові) та значне пригнічення рівня кальцитоніну на фоні пригніченого вже рівня цього гормону у здорових жителів "кам'яного пасу". Порушення водно-сольового балансу є наслідком порушень гормонального спектру. Вивчення ЯМР-спектроскопії дозволяє використовувати дану методику для диференційної діагностики патології нирок. Експериментальна частина роботи дозволяє зробити висновок, що порушення в стані ендогенних опіоїдів, кальцитоніну та простаноїдів пов'язані між собою, відрізняються залежно від віку та є причиною електролітних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3

Рубрики:

      
6.

Нохрін С.М. 
Спектроскопія невпорядкованих сегнетоелектриків структури перовскіта: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.М. Нохрін ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022

Рубрики:

      
7.

Бендес Ю.П. 
Акустична спектроскопія ряду олігомерних гліколів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.П. Бендес ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.141

      
8.

Біленька О.Б. 
Спектроскопія радіаційно стійких нелінійно-оптичних кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Б. Біленька ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022

Рубрики:

      
9.

Тютюнник О.М. 
Акустична спектроскопія полімерних електролітів на основі розчинів {LiClOsub4/sub}: Автореф. канд... фіз.-мат. наук. 01.04.14 / О.М. Тютюнник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713
Шифр НБУВ: РА310621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Карпова Л.М. 
Термоактиваційна спектроскопія кристалів Biv12D SiOv20D, легованих іонами Cr і Mn: Автореф. дис... канд.фіз.-мат. наук / Л.М. Карпова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022
Шифр НБУВ: РА317623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Найдюк Ю.Г. 
Мікроконтактна спектроскопія систем з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.Г. Найдюк ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено нормальний, магнітовпорядкований і надпровідний стан в з'єднаннях зі змінною валентністю, Кондо-решітках і системах з важкими ферміонами методом мікроконтактної спектроскопії. Вперше використано вимірювання за наднизьких температур у сильних магнітних полях. За допомогою механічно контрольованих розривних контактів реалізовано режим вакуумного тунелювання в одному циклі з вимірюванням металічних контактів аж до атомного розміру. Отримано інформацію про основний стан сильнокорельованих систем, відносно спектра елементарних збуджень у нормальному стані та особливостей електронного спектра в надпровідному стані. Узагальнено та вивчено основні закономірності та нові ефекти, пов'язані з впливом нерівноважних електронів, фононів та інших квазічастинок на транспорт через мікроскопічні звуження на межі розділу двох середовищ з різними ферміївськими параметрами, кристалічною структурою та основним станом. Розвинуто новий напрям у спектроскопії складних інтерметалічних систем у нормальному та надпровідному станах за допомогою точкових контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.15 + В344.6
Шифр НБУВ: РА313014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Самоваров В.М. 
Оптична спектроскопія електронних процесів та взаємодій у мідно-оксидних високотемпературних надпровідниках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.М. Самоваров ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Виділено оптичні особливості, які діагностують кореляційний (хаббардівський), ковалентний і магнітний внески до електронного спектра, а також процеси локалізації (делокалізації), зміни числа носіїв, кластеризації. Виявлено та проаналізовано ефекти чутливості оптичних спектрів до надпровідності, що не мають аналогів для класичних надпровідників. Отримано свідоцтва значного внеску антиферомагнітних кореляцій в утворенні надпровідної фази та прекурсорного стану та переходу до надпровідності псевдощілинного стану. Досліджено нерівноважні явища, викликані фотоопроміненням та швидкими варіаціями температури, у тому числі для надпровідної фази. Показано високу інформативність оптичної спектроскопії видимого та інфрачервоного діапазонів для дослідження надпровідності у сильнокорельованих мідно-оксидних ВТНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА312929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вірт І.С. 
Фотоелектронні явища у структурах на основі вузькощілинних напівпровідників за наявності макродефектів та неоднорідностей: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / І.С. Вірт ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Удосконалено ряд нових методик отримання монокристалів та плівкових структур матеріалів. Узагальнено методи управління дефектною структурою кристалічної гратки іонізуючим випромінюванням. Висвітлено закономірності фотоелектричних процесів у об'ємних кристалах, епітаксійних плівках, полікристалітах і напівпровідникових віскерах. Запропоновано моделі процесів рекомбінації нерівноважних носіїв заряду в неоднорідних фоторезисторних матеріалах, які базуються на дифузійних явищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.222
Шифр НБУВ: РА315039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Андронов Д.Ю. 
Лазерна кореляційна спектроскопія крові як метод фармакологічного скринінгу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Д.Ю. Андронов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1 с251.34
Шифр НБУВ: РА313582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Таренков В.Ю. 
Транспорт і спектроскопія металооксидів: вплив тиску: Автореф. дис... д-ра. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.Ю. Таренков ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Вивчено транспортні та спектроскопічні характеристики високотемпературних надпровідників. Досліджено вплив гідростатичного тиску та магнітного поля на критичний струм надпровідної кераміки різної фазової сполуки. Вивчено характеристики композитного надпровідника з керамічною матрицею та металевими домішками. Одержані результати обговорено в межах дії тиску на характеристики джозефсонівського середовища. Знайдено, що температурна залежність енергетичної щілини виявляється тільки в контактах з металевою провідністю. Досліджено кореляцію між енергетичною щілиною, критичною температурою та фононним спектром вивченогонадпровідника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в734.5,022 + В368.2 в734.5,022
Шифр НБУВ: РА316837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Трубіцин М.П. 
ЕПР спектроскопія сегнетоелектричних кристалів поблизу фазових переходів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.П. Трубіцин ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 34 с. — укp.

Розглянуто проблему критичних явищ і визначено роль структурних дефектів поблизу фазових переходів у сегнетоелектричних кристалах. Розвинуто напрямок радіоспектроскопічних досліджень структурних фазових перетворень стосовно переходів у різних класах сегнетоелектричних кристалів. Встановлено універсальну природу аномалій локальних властивостей поблизу фазових переходів у полярну фазу. Визначено механізми впливу дефектів різної природи на фізичні властивості сегнетоелектричних кристалів поблизу структурних фазових перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.351.3,022 + В379.347,022
Шифр НБУВ: РА317520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гнатюк І.І. 
Спектроскопія міжмолекулярної взаємодії, динаміки та фазових переходів в гетерогенних системах на основі алкілціанобіфенілів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.І. Гнатюк ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми взаємодії полярних молекул наповнювачів з активними центрами поверхні каналів неорганічних нанопористих матриць залежно від стану поверхні та зовнішніх чинників, особливостей впорядкування та динаміки даних молекул у каналах. Ду каналах. Доведено, що обмеження об'єму призводить до сповільнення динаміки молекул та окремих молекулярних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.3-4,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА315301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Буланий М.Ф. 
Спектроскопія кристалів твердих сполук на основі сульфіду цинку: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.Ф. Буланий ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 34 с. — укp.

Отримано та досліджено монокристали твердих сполук на базі сульфіду цинку з прогнозованими оптичними й електричними параметрами. Створено матеріали з попередньо заданими властивостями для пристроїв оптоелектроніки, квантової електроніки та систем відображення інформації. Проведено комплексні дослідження впливу інфрачервоного світла, пластичної деформації, електричного поля на фоточутливі парамагнітні центри у монокристалах твердих сполук на базі сульфіду цинку. Вирішено ряд важливих наукових питань: про природу центрів світіння, характер електронних переходів, положення рівнів у енергетичній схемі ряду твердих сполук, про механізми збудження фотолюмінесценції та електролюмінесценції, можливості їх направленої зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374 + В377.141
Шифр НБУВ: РА312904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Томачинська Л.А. 
Синтез та спектроскопія хелато-фталоціанінових комплексів титану (IV), цирконію (IV) та гафнію (IV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.А. Томачинська ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання синтезу "аксіально" заміщених фталоціанінових комплексів титану, цирконію та гафнію. Розроблено метод синтезу дихлоридних фталоціанінових комплексів Ti (IV), Zr (IV) та Hf (IV). Синтезовано нові фталоціанінові комплекси Ti (IV), Zr (IV) та Hf (IV) з аксіально координованими поліфенолами та гідроксикислотами. Досліджено агрегаційну поведінку водорозчинних фталоціанінових комплексів цирконію та гафнію в розчинах ДМСО та води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.1
Шифр НБУВ: РА320481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Туров В.В. 
Спектроскопія ЯМР адсорбованих молекул: будова адсорбційних комплексів та гідратних шарів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 01.04.18 / В.В. Туров ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Встановлено закономірності між змінами спектральних ЯМР характеристик адсорбованих молекул (хімічний зсув, температурні залежності інтенсивності сигналу незамерзаючої води) та будови поверхні твердих адсорбентів, а також вивчено процеси гідратації біополімерів в розчині або в іммобілізованому стані. Розроблено новий метод визначення характеристик шарів зв'язаної води в суспензіях адсорбентів та біомакромолекул. Систематично досліджено будову гідратних оболонок дисперсних частинок у водному середовищі у разі хімічного варіювання поверхні твердої фази, її морфології та наявності на поверхні домішок модифікаторів. Встановлено кореляцію між хімічним зсувом протонів адсорбованої води та структурою її граничних шарів, а також між поверхневою енергією у водному середовищі та будовою поверхні. Для гібридних вуглецево-мінеральних матеріалів визначено зв'язок між будовою адсорбційних комплексів різних молекул та зміною хімічних зсувів в їх конденсованій фазі або в адсорбованому стані. Для ряду біополімерів визначено параметри гідратних оболонок молекул і вплив на них органічних молекул і частинок дисперсного кремнезему. Розроблено спосіб керування поверхневою енергією непоруватих адсорбентів у водному середовищі за допомогою адсорбційного модифікування полімерами або четвертинними амоієвими сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.3
Шифр НБУВ: РА319550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського