Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В374.7,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Яблочкова 
Вплив ангармонізму нормальних коливань на девіацію хімічного зв'язку молекул симетрії C2, C2v, C3v: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Катерина Сергіївна Яблочкова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.3,022 + В374.7,022 + Г511.34
Шифр НБУВ: РА358811

Рубрики:

      
2.

Бащенко С.М. 
Дослідження взаємодії потужного УФ випромінювання створеного ексимерного лазерного комплексу з сапфіром та пористим кремнієм: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.М. Бащенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання створення ексимерного лазерного комплексу, доповненого ВКР-перетворювачем, що здатний генерувати одночасно на кількох лініях у широкому діапазоні спектра та випромінювання якого характеризується високою спектральною яскравістю та можливістю тонкої перебудови генерованої лінії в незначних межах. За результатами досліджень запропоновано модифікації найуживаніших для ексимерних лазерів плоско-паралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які збільшують вихідну енергію випромінювання, її щільність у перетині променя, зменшують розбіжність та підвищують симетрію променя. Досліджено механізми фотогенерації звуку в сапфірових мішенях у разі зміни густини потужності лазерного опромінення. Показано придатність фотоакустичного метода для визначення порогу лазерного руйнування сапфіру та контролю очистки поверхні пористого кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + Ж627
Шифр НБУВ: РА313937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Балкашин О.П. 
Кінетика процесів релаксації та нестаціонарні явища в мікроконтактах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Балкашин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано та реалізовано високочастотну мікроконтактну спектроскопію для дослідження кінетики процесів релаксації різних квазічастинкових збуджень у твердих тілах. Виявлено й узагальнено специфічні закономірності процесів теплової релаксації, кінетики релаксації високоенергетичних фононів з дебаєвськими енергіями, дворівневих тунельних систем в аморфних сплавах, рівнів внутрішньокристалічного поля рідкісноземельних іонів у парамагнітних сполуках. Експериментально визначено характеристичні часи релаксації для цих процесів. Виявлено спектри електрон-фононної взаємодії дісиліцидів Ti, V, Nb і Ta, що скориговані за допомогою високочастотної мікроконтактної спектроскопії. Встановлено фізичну природу механізмів детектування мікроконтактами електромагнітного випромінювання в різних діапазонах частот: випрямлення ВЧ струму та квантове детектування фотонів на нелінійних особливостях вольт-амперних характеристик, болометричний відгук, нестаціонарний ефект Джозефсона в контактах з надпровідників. Визначено інтервали частот, характерні для кожного механізму. На основі результатів проведених досліджень запропоновано нові нелінійні елементи для перетворення частот у мікроелектроніці та лазерній метрології. Доведено ефективність застосування спектроскопії мікроконтактів на високих частотах для дослідження залежностей від часу параметрів процесів розсіювання для різних елементарних збуджень у провідних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.5,022 + В374.7,022 +
Шифр НБУВ: РА328944

Рубрики:

      
4.

Коряков 
Оптичні спектри і дисперсія елементарних збуджень у тетрагональних гіротропних кристалах та формування наночастинок сполук AIIBV2 та AIIBV4 в цеолітних матрицях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Сергій Валерійович Коряков ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022
Шифр НБУВ: РА350067

Рубрики:

      
5.

Катрич Г.С. 
Оптичні спектри та екситонна динаміка J-агрегатів з енергетичним та топологічним безладдям: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.С. Катрич ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено оптичні спектри і особливості утворення та руйнування J-агрегатів амфіфільних молекул. Встановлено взаємозв'язок форми екситонної смуги поглинання з енергетичним та топологічним безладдям у молекулярному ланцюжку J-агрегатів. З'ясовано складну структуру низькотемпературної смуги люмінесценції J-агрегатів, котра формується світінням вільних та автолокалізованих екситонів. Виявлено зниження бар'єру автолокалізації екситонів у J-агрегатах з більш сильним топологічним безладдям. Надано мікроскопічну модель J-агрегатів, що дозволяє послідовно пояснювати спостережені особливості оптичних спектрів та динаміки екситонів у J-агрегатах S120 з великим енергетичним та топологічним безладдям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2,022 + В374.7,022

Рубрики:

      
6.

Мельник В.І. 
Спектрально-люмінесцентні дослідження триплетних станів молекулярних систем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Мельник ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Вивчено закономірності та з'ясовано механізми фотофізичних процесів, що відбуваються у молекулярних системах за участі триплетних станів. Проведено вимірювання у широкому температурному інтервалі спектрів (у тому числі розділених у часі) та кінетики загасання фосфоресценції, затриманої флуоресценції, спектрів комбінаційного розсіяння та інфрачервоного поглинання, термограм, одержаних за методом диференційної скануючої калориметрії, а також акустичних характеристик бензофенону, нафталіну та домішкових систем на їх основі. Визначено властивості триплетних екситонів у різних кристалічних модифікаціях зазначених систем. Уперше серед молекулярних кристалів виявлено екситонну фосфоресценцію кристалічного бензофенону. Проведено порівняльний аналіз властивостей триплексних екситонів в об'ємному бензофеноні та його тонких плівках і показано, що в останіх за певних умов ефективно гасяться триплетні збудження. Установлено, що основним елементом структури склоподібного бензофенону є кластерні фрагменти нанорозмірного масштабу. З'ясовано природу структурних дефектів і механізм спін-граткової релаксації у домішковому триплетному стані кристалічного нафталіну. Показано, що для структури наносистем на основі бензофенон - полідисперсний діоксид титану має місце співвіснування аморфної та кристалічної фаз бензофенону. У процесах переносу та релаксації енергії електронного збудження суттєву роль відіграє термічна делокалізація триплетних збуджень у зону триплетних екситонів матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 +
Шифр НБУВ: РА343902

Рубрики:

      
7.

Гутич 
Спектроскопічна діагностика формування напівпровідникових нанокристалів типу А2В6 у діелектричних матрицях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Юрій Іванович Гутич ; Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА367553

Рубрики:

      
8.

Гоков С.П. 
Спектроскопія випромінювання вторинних частинок під дією пучка іонів аргону на метали та їх хімічні сполуки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / С.П. Гоков ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше простежено залежність квантового виходу випромінювання вибитих збуджених атомів металу від ступеня заповнення d-оболонки атома металу. Встановлено кореляцію між квантовим виходом випромінювання вибитих збуджених частинок і ступенем іонності хімічної сполуки - зсувом центру ваги електронної хмари зв'язку від середини (ковалентний зв'язок) у бік одного з партнерів. Показано, що за іонного бомбардування металевих сполук спостерігається додатковий (у порівнянні з металом) механізм утворення збуджених частинок, обумовлений розривом хімічних зв'язків. Встановлено істотний вплив процесів електронного обміну (переважно резонансного типу) між збудженою частинкою, що відлітає, і твердим тілом на швидкісний склад збуджених частинок, що відлітають. Зазначено, що випромінювання повільних збуджених частинок спостерігалося тільки для рівнів, розташованих у резонансно заповненій частині зони провідності металів або забороненій зоні напівпровідників і діелектриків; для збуджених рівнів, розташованих у резонансно вільній частині зони провідності металів або зоні провідності напівпровідників і діелектриків спостерігалися тільки швидкі частинки внаслідок існування великої імовірності безвипромінювальної втрати збудження за рахунок процесів електронного обміну. Показано, що розподіл непружної енергії зіткнення за станами збудження частинок, що відлітають від поверхні твердого тіла, відбувається у межах статистичного розподілу непружної енергії за можливими станами збудженої системи, що розпадається: тверде тіло - атом, що відлітає. Відзначено різну константу даного розподілу для різних процесів зіткнення (каскадних та кратних).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В374.7,022 +
Шифр НБУВ: РА331844

Рубрики:

      
9.

Єфімова С. Л. 
Спектроскопія електронних збуджень у молекулярних нанокластерах з різною структурною досконалістю: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. Л. Єфімова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Визначено основні чинники, що впливають на формування екситоних станів і локалізацію екситонів в J-агрегатах amphi-PIC з контрольованим ступенем статичного безладу. Встановлено механізми екситонного транспорту та його ефективність в J-агрегатах; природу поляронних станів в J-агрегатах amphi-PIC. Встановлено величину екситон-фононної взаємодії в J-агрегатах і чинники, що на неї впливають. Розглянуто взаємозв'язок між величиною екситон-фононної взаємодії та люмінесцентними властивостями J-агрегатів. Вивчено механізми взаємодії різних типів люмінофорів у нанооб'ємі міцел ПАР. Досліджено властивості створення ефективного багатокаскадного безвипромінювального перенесення енергії електронних збуджень (fluorescence resonance energy transfer, FRET) між декількома люмінофорами в нанооб'ємі міцел і встановлено чинники, що впливають на ефективність FRET. Визначено можливість використання молекулярних нанокластерів, що досліджуються, як нових люмінесцентних зондів і контейнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В372.8,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА385949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Падляк 
Спектроскопія і структура центрів люмінесценції та радіаційних дефектів в склі системи CaO-Ga2O3-GeO2: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Богдан Володимирович Падляк ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2006. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА348941

Рубрики:

      
11.

Біленька О.Б. 
Спектроскопія радіаційно стійких нелінійно-оптичних кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Б. Біленька ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022

Рубрики:

      
12.

Коваленко О.М. 
Спектроскопія тонких плівок комплексних сполук на основі галогенідів міді та лужних металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Коваленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.7,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА307846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського