Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ФТОРОПЛАСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Будник О. А. 
Вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевоволокнистого наповнювача: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. А. Будник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевого волокна. Встановлено оптимальні режими процесу модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача. Вивчено вплив параметрів технологічного процесу подрібнення волокна й його модифікацію на фізико-механічні та триботехнічні властивості вуглепластику. Досліджено вплив механохімічної, термічної та термомеханічної модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача на властивості вуглепластиків на основі фторопласту-4. Показано, що розроблені вуглепластики за рівнем міцності та зносостійкості суттєво перевищують аналоги. З розробленого вуглепластикового композиту виготовлено поршневі кільця та сальникові ущілення поршневих компресорів 4ГМ 2,5У-2/3-250. Розроблено технологічний процес виготовлення вуглепластику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА381174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:

      
3.

Могилевський В.В. 
Комплексна профілактика патологічних змін тканин протезного ложа з використанням біоінертних протезів, вакуум-терапії та препарата соєвих ізофлавонів "ЕКСО": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Могилевський ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено комплекс профілактичних патологічних змін тканин протезного ложа у разі повного знімного протезування. На підставі отриманих даних обгрунтовано ефективність одночасного застосування ортопедичного, фізіо- та фітотерапевтичного впливу з метою уповільнення атрофії альвеолярних відростків беззубих щелеп і підвищення ефективності користування знімними акриловими протезами за допомогою якнайшвидшої адаптації тканин протезного ложа. Запропоновано спосіб профілактики патологічної атрофії тканин протезного ложа, що включає застосування препарату соєвих ізофлавонів "ЕКСО", вакуум-вплив і захисне фторопластикове покриття базису протеза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА317922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Доманцевич Н.І. 
Методологічні підходи до формування та оцінювання якості інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів для захисту виробів із металів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.08 / Н.І. Доманцевич ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Сформульовано основні методологічні підходи щодо формування та оцінювання якості інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів, створених на базі термопластичних полімерів, трансформаторних масел, мастил і порошкових фторопластових покриттів, модифікованих інгібіторами корозії, пластифікаторами та наповнювачами. Запропоновано узагальнену номенклатуру показників якості консерваційно-пакувальних матеріалів. Встановлено вплив технологічних чинників формування та процесу старіння на якість розроблених консерваційно-пакувальних матеріалів. Узагальнено результати комплексних досліджень фізико-хімічних властивостей полімерних матеріалів, визначено характер впливу компонентів на часові характеристики структурних змін і фізико-хімічних властивостей модифікованих полімерних матеріалів. Досліджено зміни електропровідних властивостей композитів. Визначено особливості структуроутворення полімерних систем у разі введення до їх складу модифікувальних компонентів, що дозволяє поєднати процеси формування консерваційно-пакувальних матеріалів та одержати відповідні захисні властивості. Встановлено тенденції змін споживних властивостей консерваційно-пакувальних матеріалів за умов довготривалої експлуатації на базі дослідження молекулярної та надмолекулярної структури. Досліджено захисну здатність інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів за різних умов транспортування та зберігання виробів з металів. Наведено товарознавчу оцінку консерваційно-пакувальних матеріалів і науково обгрунтовано новий підхід щодо встановлення гарантійних термінів захисту широкої номенклатури полімерних захисних матеріалів залежно від умов їх експлуатації. Розроблено та затверджено нормативну документацію на модифіковані полімерні матеріали. Здійснено впровадження у виробництво нових консерваційно-пакувальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + К662 + К662
Шифр НБУВ: РА351043

Рубрики:

      
5.

Бас А.О. 
Ортопедичне відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, куксовими штифтовими вкладками з біоінертним покриттям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Бас ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен. Запропоновано використання штифтової куксової вкладки, що має конструктивні особливості та захисне біоінертне фторопластове покриття, що дає змогу підвищити міцність системи "куксова штифтова вкладка - зуб" в 1,4 - 1,5 рази, ніж за умов застосування куксових штифтових вкладок зі звичайним опорним елементом. Проведено електрохімічні, біохімічні та імунологічні дослідження впливу матеріалу куксових штифтових вкладок з кобальто-хромового сплаву з фторопластовим покриттям з метою відновлення зубів, зруйнованих нижче рівня ясен, що дає змогу виключити явища гальванізму в порожнині рота, запальні явища в тканинах крайового пародонту, сприяє збереженню цілісності зубо-щелепної системи у хворих з даним видом патології та значно покращує якість ортопедичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 + Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА326010

Рубрики:

      
6.

Губар І.В. 
Очистка вентиляційних викидів лінолеумного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / І.В. Губар ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1998. — 16 с. — укp.

Встановлено, що при виробництві полівінілхлоридного лінолеуму основними шкідливими компонентами у вентиляційних викидах є пара діоктилфталата та соляної кислоти. Теоретично і експериментально обгрунтована комплексна система знешкоджування газів від цих компонентів, заснована на принципах охолодження і тонкого очищення від діоктилфталату у фільтрах з пористого фторопласту, а від соляної кислоти - у пінних апаратах. Експериментально отримані рівняння для розрахунку питомої пропускної спроможності та коефіцієнта гідравлічного опору шару пористого фторопласту. Розроблена і випробована промислова установка і створена інженерна методика проектування газоочисної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.242н6

      
7.

Кирик Г.В. 
Структура та властивості полімерних композиційних матеріалів, сформованих у магнітному полі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Кирик ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 19 с. — укp.

Сформульовано основні закономірності формування структури та властивостей полімерних композиційних матеріалів за дії обертового магнітного поля. Узагальнено результати експериментальних досліджень полімерних композитів на основі полі-4-метилпентену-1, фторопласту-2М, пентапласту, які містять сильно- та слабкомагнітні наповнювачі. З використанням методів електронної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу, а також магнітного, теплофізичного, електрофізичного установлено зміни у матеріалах на різних рівнях організації. Виявлено взаємозв'язок між переходом від анізотропного розподілу сильномагнітного наповнювача та комплексом фізико-механічних характеристик. Описано фізичні засади одержання радіопоглинаючих полімерних матеріалів з шаруватою структурою, сформованою за дії обертового магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + К663.7 +
Шифр НБУВ: РА338779

Рубрики:

      
8.

Шевчик-Шекера А. В. 
Дослідження та розробка терагерцової системи бачення на базі багатоелементного приймача випромінювання / А. В. Шевчик-Шекера. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню та розробці терагерцової системи бачення на базі багатоелементного приймача випромінювання, що може бути використана для неруйнівного контролю і візуалізації вмісту листів та невеликих бандеролей.Проведено адаптацію математичної моделі для ТГц системи бачення за аналогією з математичною моделлю для тепловізійних систем, що враховує особливості проходження сигналу в усіх функціональних блоках терагерцової системи «Випромінювач – об'єкт – оптична система – приймач – блок обробки сигналів – дисплей – оператор». Показано, що для активних терагерцових систем бачення є можливим виготовлення дифракційної асферичної квазіоптики з використанням технології пошарового наплавлення по цифровій 3D-моделі з точністю до 100 мкм. Розглянуті основні етапи технологічного процесу виготовлення ТГц лінз із гіперболічним профілем з фторопласту за допомогою станка з програмним числовим управлінням, надані рекомендації щодо режимів роботи станка для підвищення чистоти поверхонь лінз. Дано оцінку основних параметрів розробленого ТГц приймача випромінювання на базі КМОН транзистора. Показано, що для 140 ГГц чутливість та потужність еквівалентна шуму таких приймачів складає S=2,8×105 В/Вт, NEP=4,3×10-10 Вт /(Гц)-1/2. Проведено проектування та експериментальне дослідження роботи головних функціональних вузлів ТГц системи бачення. Впроваджено методики тестування основних вузлів ТГц системи бачення.Розроблено макет ТГц системи бачення на базі 40-елементного КМОН транзистора, який використано для тестувань, та як базову модель для подальших розробок ТГц систем бачення для неруйнівного контролю і візуалізації вмісту листів та невеликих бандеролей. Отримані зображення різних предметів на частоті 140 ГГц , швидкості сканування 200 мм/с, часу сканування 1с.^UThe thesis describes the results of research and development of the THz vision system based on a multi-element radiation detector for non-destructive testing and visualization of the contents of letters and small boxes.The math model of thermal imaging systems had been taken and adapted for the THz vision system. The signal in all functional blocks of the THz vision system "Emitter – object – optical system – radiation receiver – signal processing unit – display –operator was reviewed. It is shown that for active THz vision systems, it is possible to manufacture diffraction aspheric quasi-optics using the technology of layer-by-layer fusion using a digital 3D model with an accuracy of 100 μm. The main stages of the technological process of manufacturing aspherical THz lenses with the help of a machine with numerical control were investigated. Recommendations of the machine operation modes are given to improve the cleanliness of the lens surfaces. The estimation of the main parameters of the developed by the THz radiation detector based on a CMOS transistor was given. It is shown that for 140 GHz the sensitivity and noise-equivalent power of such receivers is S=2,8×105 V/W, NEP=4,3×10-10 W/(Hz)-1/2.A model of a THz vision system based on a 40-cell CMOS transistor as a detector has been developed. This model can be used for further development of THz vision systems for non-destructive testing and visualization of the contents of letters and small wrappers. Images of various subjects at a frequency of 140 GHz, scan rates of 200 mm / s, scan time of 1 s were obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кабат О. С. 
Науково-технічні основи технології виготовлення термостійких полімерних композиційних матеріалів триботехнічного призначення / О. С. Кабат. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено важливу проблему створення науковотехнічних основ технології виготовлення термостійких полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) з невисокою собівартістю, доступністю виробництва в умовах підприємств України та кращим рівнем властивостей, ніж у наявних аналогів для триботехнічних вузлів сучасних машин і механізмів, які працюють при високих навантаженнях, швидкості ковзання і температурі. Теоретично обґрунтовано і розроблено нову ресурсоощадну технологію виготовлення термостійких ПКМ на основі ароматичного поліаміду фенілону С1, фторопласту-4 та дифенілолсульфонформальдегідного олігомеру (ДФСФО) з рівномірно розподіленим у їх об'ємі дисперсним наповнювачем – силікагелем. Це досягається суміщенням (in situ) дрібнодисперсних частинок полімерів з наповнювачем у процесі синтезу силікагелю з водного розчину силікату натрію. Запропонована технологія дозволяє відмовитися від операції механічного перемішування вихідних компонентів полімерних композицій на підготовчому етапі переробки, що значно спрощує та здешевлює технологію виготовлення деталей з розроблених ПКМ і сприяє отриманню полімерних композицій з високою якістю розподілу вихідних компонентів. Проведено системні дослідження з оцінки впливу складів ПКМ і технологій їх переробки на теплофізичні, фізико-механічні та трибологічні властивості виробів з них. Виконано оптимізацію складів розроблених ПКМ з точки зору трибологічних властивостей. Розроблено рекомендації для впровадження деталей зі створених ПКМ у промисловість. Проведено їх промислові дослідження на підприємствах ТОВ «Т КОРП ГРУП», ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», НПП «СОЮЗ-КОМПОЗИТ», ТОВ «ХІМПОСТАЧ ДНІПРО», ТОВ «ІНТЕР АВІА ІНВЕСТ».^UThis dissertation is based on the solution of an important problem of creation of scientific and technical bases of manufacturing technology of heat-resistant polymeric composite materials (PCM) with low prime cost and available production in the conditions of the companies of Ukraine and with the best level of properties than the existing analogs have for tribotechnical units of modern machines and mechanisms that works at high loads levels, sliding speeds and temperatures. A new resource-saving technology for the production of heat-resistant PCM on the basis of aromatic polyamide phenylon C1, fluoroplastic-4 and diphenylolsulfonformaldehyde oligomer (DFSFO) with evenly distributed in their volume dispersed material was theoretically substantiated and developed. This is achieved by combining (in situ) fine particles of polymers with a filler in the synthesis of silica gel from an aqueous solution of sodium silicate. The developed technology allows to refuse operation of mechanical mixing of initial components of polymeric compositions at a preparatory stage of processing that considerably simplifies and cheapens technology of manufacturing of details from the developed PCM and promotes reception of polymeric compositions with high quality of distribution of initial components Systematic researches on an estimation of influence of PCM structures and technologies of their processing on thermophysical, physical-mechanical and tribological properties of products from them were carried out. The optimization of the compositions of the developed PCM from the point of view of tribological properties was performed. Recommendations for introduction of details from the created PCM in the industry were developed. Their industrial researches were carried out at the enterprises of LLC « Т TORP GROUP», LLC «KODATSKE-AGRO», NPE «SOYUZ-KOMPOSIT», LLC «KHIMPOSTACH DNIPRO», LLC « INTER AVIA INVEST».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шпилинська О. Л. 
Вирощування сильнолегованих кристалів CsI:Tl для ідентифікації заряджених частинок за атомним номером та масою / О. Л. Шпилинська. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі запропановано шляхи отримання сильнолегованих кристалів CsI:Tl (CTl>0,15 мол. %) за допомоги содопування аніонами (IO3- та NO2-). Досліджено сци-нтиляційні характеристики вирощених кристалів. Встановлено вплив IO3- та NO2- іо-нів на функціональні параметри сцинтилятора CsI:Tl. На основі результатів дослі-дження запропоновано неруйнуючий метод контролю IO3 и NO2 домішок.Встановлено, що наявність неконтрольованої технологічної домішки Ba2+ при-зводить до збільшення рівня післясвічення в мілісекундному діапазоні в кристалах CsI:Tl. Показано, що негативний вплив іонів барію може бути зменшено завдяки до-датковому легуванню матеріалу Eu2+ - іонами. Запропоновано механізм, що пояснює позитивну роль Eu2+ - іонів у зниженні рівня післясвічення матеріалу.Запропоновано гідрофобне захисне покриття на основі фторопластового лаку, що захищає поверхню сцинтилятора від негативного впливу атмосфери. Запропоно-вана в роботі попередня обробка поверхні кристала гексаметилдисилазаном підви-щує адгезію плівки до кристалу CsI:Tl і дозволяє, за рахунок зниження товщини плі-вки, збільшити світловий вихід -детекторів на 21%, а енергетичну раздільну здат-ність знизити від 6,28 до 4, 96%.Ключові слова: монокристал, йодат цезію, метод Стокбаргера, твердий розчин, сцинтилятор, активатор, домішка, світловий вихід, енергетична роздільна здатність, люмінесценція^UThe paper proposes ways to produce heavy-doped CsI:Tl crystals (CTl> 0,15 mol.%) by anion ion (IO3- and NO2-) codopation. The scintillation characteristics of the grown crystals were studied. The influence of IO3 and NO2 ions on the functional parameters of the CsI:Tl scintillator was established. Based on the results of the study, a non-destructive method of control of IO3 and NO2 impurities was proposed.It is established that the presence of an uncontrolled technological impurity Ba2+ leads to an increase in the level of afterglow in the millisecond range in CsI:Tl crystals. It is shown that the negative effect of barium ions can be reduced due to additional doping of the ma-terial with Eu2+ - ions. A mechanism has been proposed to explain the positive role of Eu2+ ions in reducing the level of afterglow of the material.A hydrophobic protective coating based on fluoroplastic varnish, which protects the surface of the scintillator from the negative effects of the atmosphere, is proposed. The pre-treatment of the crystal surface with hecsamethyldisilazane increases the adhesion of the film to the CsI:Tl crystal and allows to increase the light output of detectors in -radiation by 21% and reduce the energy resolution from 6,28 to 4,96% by reducing the film thickness.Keywords: single crystal, cesium iodate, Stockbarger method, solid solution, scintil-lator, activator, impurity, light output, energy resolution, luminescence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського