Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (155)Реферативна база даних (7645)Книжкові видання та компакт-диски (2371)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>K=ХАРЧОВ$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 920
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Євдокимова 
Обгрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Оксана Олександрівна Євдокимова ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.6
Шифр НБУВ: РА354592

      
2.

Євлаш В.В. 
Технологія сухого харчового концентрату на основі крові забійних тварин та його використання у виробництві солодких збивних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Євлаш ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології нової харчової добавки - сухого харчового концентрату із крові забійних тварин, модифікованої оксидом вуглецю. В основу технології покладено новий принцип виробництва продуктів із крові - з використанням заданого співвідношення форм гемоглобіну, що містить залізо у двох- і трьохвалентному стані, що визначає поліфункціональне призначення концентрату, як джерела гемового заліза, яке легко засвоюється, та харчового коричневого барвника. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність, показники безпеки та функціонально-технологічні властивості концентрату. Обгрунтовані та розроблені технології нових збивних солодких виробів з використанням концентрату із крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.2

Рубрики:

      
3.

Євлаш В.В. 
Наукове обгрунтування технології дієтичної добавки та харчових продуктів анианемічного спрямування зі стабілізованим гемовим залізом: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.16 / В.В. Євлаш ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 31 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію виготовлення харчових продуктів антианемічного спрямування, яка передбачає збагачення їх дієтичною домішкою зі стабілізованим гемовим залізом. Установлено, що для лікування та профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) в раціони харчування населення повинні бути включені залізовмісні дієтичні домішки та харчові продукти, що містять гемове залізо переважно у двовалентній формі та всі необхідні компоненти для метаболізму заліза. Науково обгрунтовано та розроблено технологію одержання дієтичної домішки з крові великої рогатої худоби (ВРХ). Доведено, що для формування необхідних функціонально-технологічних і фізіологічних властивостей дієтичної домішки необхідно стабілізувати гемовий комплекс під час переробки крові ВРХ. За результатами проведених реологічних і молекулярно-кінетичних досліджень підтверджено ефективність використання принципу стабілізації гемового комплексу просторовою структурою гелю, утвореного натрійкарбоксиметилцелюлозою (Na-КМЦ). Розроблено концепцію збагачення харчових продуктів гемовим залізом для профілактики та лікування ЗДС, згідно з якою науково обгрунтовано та розроблено технологію харчових продуктів антианемічного спрямування: м'ясних січених виробів, десертів з кисломолочного сиру, хлібобулочних виробів, пряників. Одержано дані щодо впливу дієтичної домішки гемовітал на фізико-хімічні, функціонально-технологічні, структурно-механічні, мікробіологічні характеристики цих продуктів. Визначено основні показники якості та безпеки розробленої продукції. Доведено, що у нових харчових продуктах гемове залізо знаходиться переважно у двовалетній формі. Наведено результати проведених клінічних досліджень. Розраховано економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987 +
Шифр НБУВ: РА365876

Рубрики:

      
4.

Євса Л.М. 
Удосконалення роботи вихрових апаратів при знепиленні газів молочноконсервних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.М. Євса ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано й апробовано новий спосіб знепилення газів від сухого молока у вихрових апаратах за умов забезпечення конструктивно-режимних параметрів роботи пиловловлювача. Здійснено розрахунки вихрових апаратів знепилення для використання у харчовій промисловості. Вперше обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність застосування закручених потоків, які рухаються в одному напрямку, для знепилення газів від сухого молока. Розроблено математичну модель руху газової фази у закрученому потоці для циліндричної області вихрового апарату, що враховує кут нахилу лопаток завихрювача, гідравлічний опір і конструктивні параметри апарату. Визначено аналітичні залежності, що визначають поля швидкостей газової фази в апараті з завихрювачем. Одержані нові дані про фізико-механічні властивості, досліджено закономірності змінювання гранулометричного складу сухого молока для розрахунку ефективності знепилення. Встановлено причини та наслідки змінювання початкової структури під час відокремлення з газового потоку. Визначено вплив конструктивних і режимних параметрів роботи вихрового пиловловлювача, що забезпечують більш високі техніко-економічні показники процесу знепилення газів і збільшення виходу продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л965.2-43 +
Шифр НБУВ: РА345353

Рубрики:

      
5.

Євсеєнко Т.П. 
Удосконалення технології макаронних виробів, збагачених яєчними продуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Т.П. Євсеєнко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено шляхи поліпшення якості макаронних виробів та підвищення їх харчової цінності шляхом удосконалення технології виробів, збагачених яєчними продуктами, завдяки використанню сухого яєчного білка (СЯБ) та ферментних препаратів (ФП) ліполітичної дії "Нупазим" і забезпечення раціональних технологічних режимів основних процесів виготовлення даних виробів. Обгрунтовано, що нупазим сприяє поліпшенню якості виробів яєчних і виготовлених з борошна зниженої якості. Визначено оптимальне дозування СЯБ та даного препарату. Досліджено кінетику сушіння макаронних виробів яєчних і виробів з СЯБ та рекомендовано технологічні режими цього процесу. Доведено доцільність застосування гігротермічної обробки яєчних макаронних виробів перед сушінням для поліпшення їх якості. Науково обгрунтовано механізм поліпшувальної дії СЯБ та ФП "Нупазим" щодо якості виробів. На підставі вивчення мікробіологічних і основних показників якості рекомендовано терміни зберігання виробів з СЯБ та нупазимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л839-3 +
Шифр НБУВ: РА340790

Рубрики:

      
6.

Єжакова Н.В. 
Організаційно-економічний механізм активізації інноваційної діяльності підприємств (за матеріалами підприємств харчової промисловості Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Єжакова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київс. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто сутнісну характеристику категорій "інновація", "інноваційна діяльність", "інноваційний процес" та "інноваційно активне підприємство". Запропоновано додаткові класифікаційні ознаки інновацій та інноваційних підприємств. Визначено суть і складові організаційно-економічного механізму активізації інноваційної діяльності підприємств та їх взаємодію. Аналітично оцінено стан і перспективи розвитку інноваційної діяльності підприємств харчової промисловості Автономної Республіки Крим. Розроблено методику розрахунку системи показників активізації інноваційної діяльності, яка є одним з елементів комплексної методики оцінки інноваційної діяльності та дозволяє визначити доцільність і рівень здійснення інноваційних процесів на підприємстві. З використанням результатів проведеного оцінювання розроблено моделі активізації інноваційної діяльності даних підприємств на основі їх кластеризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)306.71-55 +
Шифр НБУВ: РА360388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єрмолін Д. В. 
Удосконалення технології шампанських та ігристих вин на основі раціонального використання сировини та допоміжних речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / Д. В. Єрмолін ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2011. — 21 с. — укp.

Визначено фізико-хімічні та технологічні властивості препаратів риб'ячого клею, на підставі яких розроблено техніко-технологічні вимоги до препаратів риб'ячого клею харчового. Обгрунтовано доцільність застосування желатинів у процесі виробництва шампанських вин резервуарними способами. Розроблено параметри підкислення виноматеріалів. Економічний ефект від впровадження складає 4640 грн/ тис. дал - за виробництва виноматеріалів для ігристих вин, 3410 грн/ тис. дал - для шампанського України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.5-3
Шифр НБУВ: РА379211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванечко П. М. 
Управлінський облік та аналіз затрат підприємств харчової промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / П. М. Іванечко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розв'язано наукове завдання щодо побудови та ведення управлінського обліку, та здійснення аналізу затрат на підприємствах харчової промисловості. Визначено проблематику впровадження управлінського обліку на підприємствах харчової промисловості й надано оцінювання сучасним методам обліку затрат і визначено основні фактори впливу на вибір того чи іншого методу для конкретного підприємства даної галузі. Вдосконалено класифікаційні характеристики відхилень фактичних затрат від планових. Описано основні підходи щодо застосування методу обліку затрат за центрами відповідальності та вдосконалено принципи контрольованості затрат за центрами відповідальності на основі визначення рівня прийняття рішення. Вдосконалено принципи побудови управлінського обліку затрат і бюджетування затрат на підприємствах харчової промисловості. Досліджено можливість застосування наявних методів аналізу затрат на підприємствах харчової промисловості. Встановлено методи аналізу відхилень на основі даних класифікаційних характеристик. Науково-обгрунтовано теоретичні підходи щодо формування методики аналізу ефективності управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.67-148.6-21 + У053.9(4УКР)306.71-862-21
Шифр НБУВ: РА381115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванців-Гріга І. С. 
Фактори ризику і дієтопрофілактика харчової алергії у немовлят: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. С. Іванців-Гріга ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше серед новонароджених Львівської області встановлено частку дітей з підвищеним рівнем загального IgE у пуповинній крові та підвищеним ризиком реалізації атопії за даними алергологічного анамнезу, що дозволяє сформувати групу підвищеного ризику реалізації харчової алергії. Одержано дані про вплив штучного вигодовування, зокрема, використання адаптованих молочних і гіпоалергенних сумішей, на розвиток атопії залежно від часу введення сумішей, їх складу та ступеня ризику реалізації алергії. Обчислено значення відносного ризику розвитку клінічних проявів алергії у дітей віком 6 та 12 міс, підвищення рівня загального у венозній крові та еозинофілії у периферичній крові у дітей віком 12 міс на різних термінах упровадження штучного чи змішаного вигодовування, що дозволило дати рекомендації щодо вигодовування дітей з групи ризику реалізації алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5 + Р128.91-37
Шифр НБУВ: РА379766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Івахнюк М. О. 
Синтез мікробного полісахариду етаполану на олієвмісних промислових відходах / М. О. Івахнюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці технології синтезу мікробного екзополісахариду етаполану штамом Acinetobacter sp. ІМВ В-7005 на відпрацьованих (пересмажених) оліях з різним вмістом полі- та мононенасичених жирних кислот. Максимальна концентрація етаполану (14–15 г/дм^3) досягалася за концентрації відпрацьованої соняшникової олії 5 % (об'ємна частка), нітрату амонію 0,6 г/дм3 і використання інокуляту, вирощеного на відповідній рафінованій олії. Дробне внесення субстрату в процесі культивування штаму ІМВ В-7005 дало змогу підвищити кількість екзополісахариду на 20 %.Завдяки високій емульгувальній активності розчину етаполану (Е24=48–52 %), одержаного згідно розробленої технології, екзополісахарид штаму ІМВ В-7005 може бути використаний як складник косметичних кремів для рук.Розроблено тимчасовий технологічний регламент на виробництво культуральної рідини Acinetobacter sp. IMB B-7005 на основі відпрацьованої соняшникової олії для вторинного видобутку нафти.^UDissertational work is devoted to the development of technology for the microbial exopolysaccharide (EPS) ethapolan synthesis by Acinetobacter sp. IMV B-7005 on waste oils with different contents of poly- and monounsaturated fatty acids.Today microbial EPS are the subject of intense theoretical and applied researches. One of the most promising EPS is ethapolan. The producer of ethapolan is auxotroph for calcium pantothenate, industrial production of which is absent in Ukraine. A market research of multivitamin drugs that could be a source of pantothenate was conducted. Among the considered drugs the most promising for using was vitamin complex “Complevit”. The optimal concentration of "Сomplevit" (in recount on pantothenate), which provides maximum ethapolan synthesis in a medium with different concentrations of sunflower oil, is 0.00085–0.00095%.As in further work is planning to replace the refined oil on the waste, at the next stage the synthesis of ethapolan was investigated in a medium with the maximum possible concentration of refined sunflower oil. Increasing of sunflower oil concentration in basic medium for Acinetobacter sp. IMV B-7005 cultivation to 4−5% was accompanied by decrease of ethapolan synthesis. Increasing ammonium nitrate content to 0.6g/cm^3 and/or pantothenate concentration to 0.00095% in a medium with 5% sunflower oil allowed to increase the amount of ethapolan synthesized up to 12.5g/dm^3, that is in 1.3−1.4 times higher than in the basic medium with the same concentration of the substrate but lower NH4NO3 (0.4g/dm^3) and pantothenate (0.00085%).One of the approaches to the intensification of microbial synthesis technologies is adding of exogenous precursors of biosynthesis. Adding of glucose (component of ethapolan) and fumarate (precursor of gluconeogenesis) at a concentration of 0.05% in the cultivation medium of the strain IMV B-7005 with refined sunflower oil made it possible to increase the amount of synthesized ethapolan in 1.1−1.4 times, as well as to increase the viscosity of its solutions in 2−9.9 times compared with the indicators without predecessors. The possibility to replace refined oil on waste after meat and potato frying and unrefined oil for the ethapolan synthesis was studied. It was established that using inoculum grown on refined oil was accompanied by the synthesis of 14.4–15.5g/dm^3 of ethapolan on the waste oil after frying meat and unrefined sunflower oils (5%). Indices of ethapolan synthesis in the medium containing waste oil after frying potato were increased from 4.2g/dm^3 to 8.1g/dm^3 with using inoculum grown on the same substrate.Synthesis of ethapolan on waste oils of various qualities (with different ratios of mono- and polyunsaturated fatty acids) was investigated as the generation of one or another waste depends on the region where the production is concentrated and the type of manufactured oil. It was established that the highest ethapolan concentration (11–14g/dm^3) was observed under Acinetobacter sp.IMV B-7005 cultivation on waste after frying meat sunflower and corn oils (characterized by higher content of polyunsaturated fatty acids) at concentration 5%, with using inoculum grown on refined oils. Replacing these oils in the cultivation medium on olive and rapeseed (with higher content of monounsaturated fatty acids) accompanied by some decrease in EPS concentrations (to 9‒10g/dm^3).Also we have shown that the ethapolan synthesis indexes on the mixture of waste sunflower and olive oils (in the ratio of 1:4; 4:1; 1:1) were slightly lower than in conditions of the producer growth on refined sunflower oil, but at the same time increasing of the EPS-synthesizing ability on 14−41% was observed. Using mixed after frying meat, potato, onion and cheese sunflower oil as a substrate accompanied by the synthesis of the same polysaccharide concentration, as well as on refined oil. Reduction of the initial quantity of mixed sunflower oil to 1.25−2% with followed fractional adding in portions of 1.25−1.5% in the cultivation process to the final amount of 5% was accompanied by increase of ethapolan concentration on 15−20% compared to a one-time addition of 5% substrate. Solutions of the synthesized under such conditions polysaccharide at concentration of 0.05% emulsified hexadecane, gasoline, diesel fuel, and the formed emulsion was stable for 20 days.Temporary technological regulation for the strain sp. IMB B-7005 culture fluid obtaining from waste oil for secondary oil production was developed.Theoretical calculations of the cost for the nutrient medium preparing for strain sp.IMB B-7005 culture fluid obtaining needed to increase secondary oil production at “OkhtyrkaNaftogaz” is 3535.6 UAH, while for the production of the well-known EPS xanthan–44928 UAH.Due to the high emulsifying activity of the ethapolan solution, obtained according to the developed technology, the strain IMV B-7005 EPS can be used as a component of hand cosmetic creams.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Іващук В.В. 
Автоматизоване управління складними технологічними об'єктами та комплексами харчової промисловості з використанням методів оперативної ідентифікації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.В. Іващук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оперативної ідентифікації класу об'єктів з фізико-хімічними перетвореннями речовини на основі адаптивної селекції сигналів об'єкта, статистичних оцінок вхідних та вихідних сигналів та їх вейвлет-аналізу. Висвітлено фізико-хімічні залежності у вигляді нелінійних динамічних моделей, визначено напрям їх можливих варіацій. Розглянуто алгоритм класифікації об'єктів на основі аналізу відокремлених ознак внутрішніх перетворень об'єкта. Описано функціональну структуру комп'ютерної системи керування з використанням алгоритмів оперативної ідентифікації та урахуванням взаємодії підсистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4-5.05 +
Шифр НБУВ: РА342702

Рубрики:

      
12.

Івченко Д. О. 
Термодинамічні властивості розчинів диметилового етеру у триетиленгліколі (експеримент, методи моделювання). / Д. О. Івченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена комплексному експериментально-розрахунковому вивченню термодинамічних властивостей систем, що моделюють властивості розчинів холодоагент / мастило (РХМ), включаючи: фазові рівноваги, густину рідкої фази, поверхневий натяг, теплоємність і ентальпію розчинів DME / TEG; створенню методик прогнозування поверхневого натягу галоїдопохідних холодоагентів, їх сумішей і РХМ; розрахунку псевдокритичних параметрів РХМ; дослідженню впливу домішок мастила на показники енергетичної ефективності компресорної системи. Показано, що присутність домішок мастила в холодоагенті призводить до значного зниження холодопродуктивності і холодильного коефіцієнта, досліджено вплив концентрації мастила в холодоагенті перед дросельним пристроєм, а також величини перегріву робочого тіла у випарнику на показники енергетичноїефективності циклу. Показано, що підбір оптимального сорту мастила має не менше значення, ніж вибір альтернативного холодоагенту.^UThe thesis is devoted to a complex experimental and calculated studies of the thermodynamic properties for the systems that simulated the properties of the refrigerant / oil solutions (ROS) such us: phase equilibria, liquid phase , surface tension, heat capacity, and enthalpy of the DME / TEG solutions; creation of methods forз predicting the surface tension of the halogenderivative refrigerants, their mixtures and ROS; calculating the pseudocritical parameters of the ROS; examination of effect of the oil admixtures on the energy efficiency of the compressor system. To perform the goals stated in the thesis, an experimental setup created earlier was applied to carry out the сomprehensive investigation of the thermodynamic properties for the refrigerant / oil solutions (ROS), including: phase equilibria, surface tension, density of DME / TEG solutions. In addition, the experimental setup was also created for experimental studies of the caloric properties for the refrigerant / oil solutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Іжболдін О. О. 
Екогенетична мінливість пшениці озимої при дії гамма-променів / О. О. Іжболдін. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано можливості використання екогенетичної мінливості пшениці озимої під впливом гамма-променів для підвищення біорізноманіття її агроценозів на базі місцевих ресурсів з метою отримання стабільно функціонуючих високопродуктивних та якісних систем виробництва зерна. Метою роботи було дослідити еколого-генетичні основи створення високопродуктивних, якісних та стабільних агроценозів пшениці озимої шляхом підвищення біорізноманіття через індукцію гамма-променями на базі місцевого (локального) сортового матеріалу. На основі здобутих результатів досліджень встановлено ефективність використання місцевих форм як вихідного матеріалу для індукції штучного біорізноманіття під впливом гамма-променів. На основі випробування матеріалу виділено нові вихідні форми із сортів іноземної селекції, що в перспективі здатні утворювати високопродуктивні та якісні агроценози; виокремлено ознаки, вплив на які є ефективним. Оптимальним для підвищення зернової продуктивності та якості є використання доз гамма-променів у діапазоні 100–150 Гр. Отримано врожайні мутантні лінії пшениці м'якої озимої з високими або задовільними якостями зерна, які можна застосувати як вихідний матеріал для індукції біорізноманіття або безпосередньо як базис для створення нових стабільних високопродуктивних агроценозів з більш повноцінними харчовими та технологічними якостями, що здатні забезпечувати необхідний рівень споживання при зниженні антропогенного тиску.^UDissertation is devoted to the possibilities of using ecogenetic variability under the influence of gamma-rays to increase the biodiversity of winter wheat agrocenoses on the basis of local resources to obtain stable high-grain-productive and high-quality systems. Regularities and ways of using-gamma rays as an ecogenetic factor are established. The aim of the work was to investigate the ecological and genetic bases of creating high-productive and quality stable agrocenoses of winter wheat by increasing biodiversity through gamma-rays induction based on regional (local) varieties material. According to the results of scientific research at different levels of the organization of agrocenoses of cereals for the first time showed the relationship between variability at the cellular level and the consequences for the plant organism as a whole in terms of variability in characteristics; determined traits of depression for varieties of regional (local) breeding for the possibility of their use as source forms under the action of gamma rays; establishing the prospects for the use of local resources to increase artificial biodiversity in terms of total variability and stability in the mutation process; identified features of the emergence of new plant forms depending on model traits and genotypic features; the comparison of local and leading European material from the point of view of formation of stable high-yielding and high-quality agrocenoses of winter grain in the conditions of climate change is investigated; inserted key parameters that can be improved due to the mutation process for gamma rays; the mechanisms of formation of the basic economic and valuable traits of bread wheat and features of change in realization at mutational processes are defined; improved method of monitoring mutagenic activity by determining chromosomal aberrations, modeling mutagenic depression in the first generation under the influence of non-specific genetically active factors, methods of using gamma-rays to obtain promising useful forms with inherited changes, ways to improve the formation process using local material; received further development of methods for using moderate doses of gamma-rays depending on the genotype of the original form, methods for evaluating the effectiveness of physical mutagens in the context of adequate source material, methods for assessing productivity and grain quality of winter wheat.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ізмайлова О. О. 
Удосконалення технології пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності / О. О. Ізмайлова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми інтенсифікації процесу утворення біологічно активних речовин пшениці під час пророщування шляхом застосування попередньої НТО та/або біопрепарату «Байкал ЕМ-1» на стадії замочування зерна, що призводить до покращення його хімічного складу.На основі експериментальних досліджень визначено ефективність використання НТО зернової маси перед пророщуванням та/або біопрепарату «Байкал ЕМ-1» під час пророщування зерна пшениці в технології пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності. Сукупність результатів теоретичних та експериментальних досліджень дозволила розробити принципово-технологічну схему виробництва пшеничних зернових пластівців підвищеної біологічної цінності та апаратурно-технологічну схему і тим самим розширити асортимент продукції зернопереробної галузі.^UThe dissertation is concerned with solution to a problem of intensifying the process of biologically active substances formation of the wheat while germination by applying a preliminary short-term low-temperature processing (SLP) and/or a biological preparation "Baikal EM-1" at the grain soaking stage, which leads to an improvement of its chemical composition. On the basis of experimental research, the effectiveness of the using of grain mass SLP before germination and/or biological preparation "Baikal EM-1" while wheat germination in the wheat cereal flakes of enhanced biological value technology was determined. Cumulative result of theoretical and experimental research allowed developing the principal technological scheeme of wheat cereal flakes of enhanced biological value and process flow diagram and thus broadening the range of the grain-processing industry products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ільченко Л.Б. 
Облік та аналіз витрат на виробництво (на матеріалах підприємств харчової промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук / Л.Б. Ільченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми обліку й аналізу витрат на виробництво на підприємствах харчової промисловості України. Уточнено зміст поняття "витрати" як суми вартостей використаних ресурсів, що зменшує суму одержаного від реалізації продукції доходу та розмір власного капіталу. Удосконалено класифікацію та досліджено облік витрат підприємств харчової промисловості з урахуванням організаційно-технологічних особливостей виробництва продуктів харчування. Розроблено методику інтегрованого обліку витрат за умов автоматизації та напрями удосконалення аналізу витрат на виробництво для підприємств галузі через впровадження системи аналізу ресурсоспоживання. Проаналізовано можливості застосування методу ковзних середніх значень показників та експоненціального згладжування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.671-148.6 + У053.9(4УКР)306.71-862
Шифр НБУВ: РА343426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іоргачова К.Г. 
Наукові основи технологій кондитерських виробів з використанням функціональних рослинних добавок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / К.Г. Іоргачова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2004. — 37 с. — укp.

Базуючись на сучасних наукових принципах збагачення харчових продуктів нутрієнтами, досліджено питання обгрунтування вибору кондитерських продуктів (високоцукристих, низькоцукристих, борошняних), які підлягають збагаченню функціональними рослинними домішками (ФРД), а також вибору поліфункціональних рослинних домішок, придатних для надання фізіологічних функціональних властивостей кондитерським виробам, та установлення регламентованих рівнів вмісту функціональних інградієнтів у збагачених продуктах. Визначено закономірності процесів структуроутворення дрібнокристалічних, піноподібних та емульсійних систем і одержано математичні моделі, що описують ці процеси. Уперше показано можливість регулювання функціонально-технологічних властивостей вуглеводних і білкових компонентів рослинної сировини за біотехнологічними методами у процесі виробництва кондитерських виробів і прогнозування їх якості з використанням функціональних інградієнтів (ФІ). Розглянуто способи інтенсифікації виробництва, підвищення харчової та біологічної цінності, поліпшення якості та стабілізації властивостей кондитерських виробів завдяки використанню рослинних ФІ та їх композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л860.7 +
Шифр НБУВ: РА332141

Рубрики:

      
17.

Іртищева І. О. 
Формування моделі інноваційного розвитку агропродовольчої сфери Причорноморського регіону: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / І. О. Іртищева ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито особливості та роль інновацій у формуванні конкурентних переваг регіону, визначено умови, чинники та принципи формування моделі інноваційного розвитку. Визначено принципи та завдання державного регулювання інноваційного розвитку й його особливості на мезорівні. Здійснено проблемний аналіз функціонування регіонального сільськогосподарського виробництва, харчової промисловості Українського Причорномор'я й інноваційних процесів у регіональній агропродовольчій сфері. Запропоновано концепцію побудови інноваційної моделі регіональної агропродовольчої сфери Причорномор'я на базі формування інноваційного інтегрованого об'єднання - стратегічного агропродовольчого кластера. Розроблено структурну модель інноваційного розвитку агропродовольчої сфери Причорноморського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)320-55 + У049(4УКР7)683.2
Шифр НБУВ: РА374557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іщенко С. М. 
Формування у майбутніх педагогів професійного навчання технологічних компетентностей з обладнання харчової галузі / С. М. Іщенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у майбутніх педагогів професійного навчання технологічних компетентностей з обладнання харчової галузі. Проведений ретроспективний аналіз підготовки педагогів професійного навчання з харчових технологій, визначено місце і роль знань і практичних навичок з технологічного обладнання харчової галузі у професійній діяльності майбутніх педагогів професійного навчання.На підставі теоретичного аналізу поняттєвого апарату уточнено зміст таких основних термінів, як «педагог професійного навчання з харчових технологій», «технологічні компетентності», «обладнання харчової галузі», а також розглянуто сутнісну характеристику базових понять дослідженння.Проаналізовано аспекти підготовки майбутніх педагогів професійного навчання як дидактичної проблеми. Формування технологічних компетентностей з обладнання харчової галузі реалізується шляхом вивчення створених електронних курсів «Технологічне обладнання галузі» і «Устаткування закладів ресторанного господарства», де основна увага зосереджена на практичне впровадження шляхом створення вивченні будови, класифікації та правил експлуатації обладнання харчової галузі та ресторанного господарства, а також процесах і апаратах харчових виробництв.Доведено, що процес формування технологічних компетентностей з обладнання харчової галузі у майбутніх педагогів професійної освіти слід організовувати на засадах випереджальної освіти, оскільки тут враховуються швидкі темпи розвитку промисловості, а також глобальні проблеми виробництва продуктів харчування.^UThe dissertation is devoted to the problem of formation of future professional education teachers technological competencies in the food industry equipment. A retrospective analysis of the professional education teachers training in food technology, the place and role of knowledge and practical skills in technological equipment of the food industry in the professional activities of future professional education teachers.Based on the theoretical analysis of the conceptual apparatus, the content of such basic terms as "teacher of professional training in food technology", "technological competencies", "as well as the essential characteristics of the basic concepts of the study.Analyzed aspects of training future teachers of vocational training as a didactic problem. Formation of technological competencies in food industry equipment is realized by studying the created electronic courses "Technological equipment of the industry" and "Equipment of restaurants", where the main focus is on practical implementation by creating a study of the structure, classification and rules of operation of food and restaurant equipment. as well as processes and apparatus of food production.It is proved that the process of technological competencies formation in food industry equipment for future professional education teachers should be organized based on advanced education, as it takes into account the rapid pace of industrial development and global problems of food production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Абдулазіз Абду Яхья Аббас 
Отримання та використання глюкозооксидази в технології харчових продуктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Абдулазіз Абду Яхья Аббас ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.4
Шифр НБУВ: РА352447

Рубрики:

      
20.

Абдуллах Н. М. 
Тепломасообмін та гідродинаміка в газорідинних дисперсних середовищах. / Н. М. Абдуллах. — Б.м., 2021 — укp.

Газові гідрати є єдиним нерозроблювальним джерелом природного газу на Землі, який може складати реальну конкуренцію традиційним родовищам. Значні потенційні ресурси газу в гідратних покладах надовго забезпечать людство високоякісною енергетичною сировиною. Автором зроблено аналіз попереднього досвіду: – механізму утворення і розкладу гідратів та встановлено, що рівноважні параметри утворення і розкладання гідратів в щілястому просторі відрізняються від відповідних параметрів у вільному обсязі. На процес гідратоутворення в пористому просторі впливають склад порід, пористість, мінералізація пластової води, кривизна поверхні розділу фаз, що призводить до гістерезису між відповідними умовами та до їх зміни відносно умов гідратоутворення у вільному об'ємі; – способів утворення і розкладання гідратів у трубопроводах та встановлено, що дляутворення гідратів необхідно, щоб парціальний тиск парів води над гідратом був вище пружності цих парів в складі гідрату.Для визначення термодинамічних параметрів утворення гідрату була розроблена лабораторна установка. За допомогою неї проведено ряд натурних дослідів при різних початкових параметрах: тиск змінювали в межах від 0,1 до 0,6 МПа; температура змінювалась в межах від 273 до 278 К; концентрація поверхнево – активних речовин змінювалась в межах від0 до 10 мл/літр; часзмінювали в межах від 30 хвилин до 5 годин. Була розроблена установка для вимірювання газоємності газового гідрату. В результаті експерименту встановлено, що газоємність змінюється (при заданих умовах) від 0 до 80 м3/м3.^UGas hydrates are the only non-productive source of natural gas on Earth that can compete with traditional fields. Significant potential gas resources in hydrated deposits will provide humanity with highquality energy raw materials for a long time. The author analyzes the previous experience: - the mechanism of formation and decomposition of hydrates and it is established that the equilibrium parameters of formation and decomposition of hydrates in the slit space differ from the corresponding parameters in the free volume. The process of hydrate formation in the porous space is influenced by the composition of rocks, porosity, mineralization of formation water, curvature of the phase interface, which leads to hysteresis between the corresponding conditions and to their change relative tothe conditions of hydrate formation in the free volume; - methods of formation and decomposition of hydrates in pipelines and it is established that for the formation of hydrates it is necessary that the partial pressure of water vapor over the hydrate was higherthan the elasticity of these vapors in the hydrate. A laboratory setup was developed to determine the thermodynamic parameters of hydrate formation. With its help a number of field experiments were carried out at different initial parameters: the pressure was changed in the range from 0.1 to 0.6 MPa; the temperature varied from 273 to 278 K; the concentration of surfactants varied from 0 to 10 ml / liter; the time was varied from 30 minutes to 5 hours. An installation for measuring the gas capacity of a gas hydrate was developed. As a result of the experiment it was found that the gas capacity varies (under given conditions) from 0 to 80 m 3 / m 3 .


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського