Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (155)Реферативна база даних (7681)Книжкові видання та компакт-диски (2400)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>K=ХАРЧОВ$<.>+<.>K=ПРОМИСЛОВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 920
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бармаков М.С. 
Розробка способів підготування хмелю для пивоваріння із застосуванням сірчистого ангідриду та електрообробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / М.С. Бармаков ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3

Рубрики:

      
2.

Лаврушенко Л.Ф. 
Окисні процеси в мітохондріях під впливом ксенобіотиків та їх аліментарна корекція: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.Ф. Лаврушенко ; Київ. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Містяться результати досліджень впливу ксенобіотиків довкілля (нітрати, фториди, тетрахлорметан), контамінантів їжі, а також натуральних харчових добавок та одержаних шляхом хімічного синтезу на окисні процеси в мітохондріях. Встановлено, що порушення процесів окисного фосфорилювання, активності ферментів циклу Кребса та синтезу макроергічних сполук під впливом чужорідних речовин пов'язано з посиленням процесів пероксидного окислення ліпідів. Незбалансований по ліпідному компоненту раціон також стимулює процеси пероксидного окислення ліпідів в організмі. Окремі харчові компоненти (вітаміни, фосфоліпіди) та спеціалізовані продукти харчування , діючи спрямовано на метаболізм у клітині, сприяють нормалізації окисних процесів у мітохондріях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123

Рубрики:

      
3.

Чорна Н.В. 
Технологія бісквітних напівфабрикатів з використанням соргового борошна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Н.В. Чорна ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню, розробці та впровадженню нових видів борошняних кондитерських виробів. Вперше для розробки рецептур бісквітних напівфабрикатів використана нетрадиційна сировина - соргове борошно світле і темне, як джерело харчових волокон, вітамінів, мінеральних і поліфенольних сполук. Досліджені технологічні властивості борошняних сумішей з пшеничного та соргового борошна. Встановлені оптимальні концентрації соргового борошна в борошняних сумішах, надані рекомендації щодо їх використання в тих чи інших видах тіста. Досліджені якісні показники бісквітних напівфабрикатів з сорговим борошном та технологічні режими їх виробництва, закономірності процесів, що відбуваються під час їхнього зберігання. Запропоновані нові види бісквітних напівфабрикатів як основа при виробництві борошняних кондитерських виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-31

Рубрики:

      
4.

Ковбаса В.М. 
Наукове обгрунтування високотемпературної екструзії природних біополімерів та розроблення раціональних технологій харчоконцентратів і хлібопродуктів поліпшеної якості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / В.М. Ковбаса ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Містяться результати теоретичних і експериментальних досліджень застосування високотемпературної екструзії для виробництва нових харчових продуктів. Для інтенсифікації процесу запропоновані способи підготовки сировини - оброблення струмами надвисокої частоти, інфрачервоним випромінюванням, солодорощенням. Розроблена технологія виробництва сухих сніданків лікувально-профілактичної дії та подовжених термінів зберігання. Встановлена ефективність застосування екструдованого пшеничного борошна і крохмалю для перероблення борошна із заниженими хлібопекарськими властивостями. Здійснено впровадження запропонованих технологій у виробництво, приводяться дані медико-біологічних досліджень і ефективності нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
5.

Аржевітін С.М. 
Особливості фінансування підприємств малого бізнесу в харчовій та м'ясо- молочній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.М. Аржевітін ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.306.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Євлаш В.В. 
Технологія сухого харчового концентрату на основі крові забійних тварин та його використання у виробництві солодких збивних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / В.В. Євлаш ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології нової харчової добавки - сухого харчового концентрату із крові забійних тварин, модифікованої оксидом вуглецю. В основу технології покладено новий принцип виробництва продуктів із крові - з використанням заданого співвідношення форм гемоглобіну, що містить залізо у двох- і трьохвалентному стані, що визначає поліфункціональне призначення концентрату, як джерела гемового заліза, яке легко засвоюється, та харчового коричневого барвника. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність, показники безпеки та функціонально-технологічні властивості концентрату. Обгрунтовані та розроблені технології нових збивних солодких виробів з використанням концентрату із крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.2

Рубрики:

      
7.

Егрі І. 
Досвід розвитку продовольчого господарства Угорщини в умовах ринкової економіки та можливості його використання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І. Егрі ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Аналізується роль і місце продовольчого господарства Угорщини у розвитку економіки країни у 80-90-х рр. ХХ ст., досліджуються другий і третій блоки агропромислового комплексу Угорщини - сільське господарство та харчова промисловість в умовах переходу до ринкової економіки. В роботі досліджено процес інтеграції виробництва кінцевої продукції продовольчого господарства з точки зору його ефективності, а також враховуючи виключно високий агроекологічний потенціал України - перспективи його більш ефективного використання. В роботі узагальнюється угорський досвід (як позитивні, так і негативні результати) розвитку продовольчого господарства країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕН)320

Рубрики:

      
8.

Нєміріч О.В. 
Технологія жировміщуючих кондитерських виробів підвищеної харчової цінності для лікувально-профілактичного харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.В. Нєміріч ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології жировміщуючих кондитерських виробів з використанням нової біологічно активної добавки - сухого харчового концентрату з модифікованої оксидом вуглецю крові забійних тварин - СХКК - в комплексі з нетрадиційною рослинною сировиною - пластівцями пшеничних зародків, порошками гарбуза та моркви, що дозволило спрямовано збагатити вироби гемовим залізом, яке легко засвоюється організмом, та комплексом вітамінів-антиоксидантів. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність десертів, закономірності процесів перекисного окислення ліпідів і стабільності функціонально-технологічних характеристик СХКК при зберіганні виробів. Здійснено впровадження виробничих партій десертів у раціон харчування дітей з регіону з підвищеною іонізуючою радіацією. Клініко-лабораторними дослідженнями обгрунтовано лікувально-профілактичну ефективність нових виробів як протианемічного, імуностимулюючого та антиоксидантного чинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5-3

Рубрики:

      
9.

Стечишин М.С. 
Довговічність деталей обладнання харчової промисловості при корозійно-механічному зношуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / М.С. Стечишин ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 32 с. — укp.

Дисертацією є рукопис, який містить теоретичні розробки та експериментальні дослідження в галузі корозійно-механічного зношування поверхневих шарів деталей у корозійно-активних середовищах харчової промисловості з метою підвищення їх надійності і довговічності з використанням досягнень сучасних технологій поверхневого зміцнення на основі нового способу інтенсифікації дифузійних процесів при ХТО металів та сплавів, а також принципи оцінки зносостійкості та прогнозування довговічності деталей обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-082.04

Рубрики:

      
10.

Попадич О.З. 
Розробка технології комбінованих екструзійних продуктів з м'ясної та рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / О.З. Попадич ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки технології м'ясо-рослинних сухих сніданків, одержаних методом термопластичної екструзії. Встановлено оптимальний концентраційний інтервал введення сировини тваринного походження. Вивчено фізико-хімічні властивості композиційних продуктів і показано можливі шляхи формування їх функціональних властивостей і структури. Виявлено вплив складу сумішей і параметрів екструзії на основі властивості екструдатів. Розроблено технологію екструдованих продуктів підвищеної харчової цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928

Рубрики:

      
11.

Сухенко Ю.Г. 
Науково-прикладні основи підвищення довговічності деталей обладнання харчових і переробних галузей АПК: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.09 / Ю.Г. Сухенко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і впровадженню комплексу науково-обгрунтованих триботехнічних, технологічних і конструктивних рішень з урахуванням природи робочих середовищ, що забезпечують створення технологічного обладнання з підвищеним ресурсом для використання в різних галузях харчових виробництв. Розроблено новий концептуальний підхід вирішення проблеми надійності і довговічності машин і апаратів харчових і переробних галузей АПК, що базується на математичному моделюванні трибоконтактної взаємодії та термодинамічному моделюванні корозійно-механічного зношування матеріалів в технологічних середовищах з урахуванням критеріїв корозії і зносу. На основі одержаних математичних моделей експериментально обгрунтовані прогресивні технологічні процеси нанесення захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-021.1

Рубрики:

      
12.

Мардар М.Р. 
Товарознавча оцінка формованих круп, збагачених біологічними добавками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / М.Р. Мардар ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням створення нових видів продуктів для профілактичного харчування населення і товарознавчої оцінки їх якості. В роботі розрахована рецептура, проведена оцінка споживчих якостей готових виробів, визначена їх харчова і енергетична цінність, а також показані зміни, що відбуваються з харчовими волокнами (ХВ) і іншими біополімерами в процесі отримання і наступної кулінарної обробки формованих круп. Отримані результати стали теоретичною передумовою для обгрунтування можливості і доцільності збагачування формованих продуктів ХВ та іншими біологічними добавками для надання їм певних фізіологічних ефектів. Вивчені зміни основних показників якості формованих круп в процесі зберігання і встановлено, що вони є продуктами тривалого зберігання. Досліджені особливості основних етапів процесу отримання збагачених формованих круп, а також представлений їх асортимент і класифікація за функціональним призначенням в залежності від виду внесених добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823-9

Рубрики:

      
13.

Гурський І.М. 
Удосконалення методики оцінки плідників крупних м'ясних порід на прикладі створюваної симентальської м'ясної: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень по удосконаленню існуючої методики оцінки плідників при створенні симентальської м'ясної породи за власною продуктивністю і якістю нащадків з урахуванням їх м'ясної продуктивності та відтворної функції і материнських якостей маток. Теоретично і експериментально обгрунтовано необхідність проведення триетапної оцінки плідників. Доведена необхідність оцінювати м'ясну продуктивність не тільки за показниками екстер'єру, а й за результатами контрольного забою, а також конверсією протеїну корму в харчовий білок м'яса і відтворними якостями дочок. Виявлено істотні відмінності між нащадками оцінюваних бугаїв за енергією росту, живою масою, м'ясною продуктивністю і селекційними індексами. Найвищими показниками характеризувались нащадки бугаїв Спартана 10V і Фанта 390, що дозволило визнати їх родоначальниками, а їх синів Лютого 211 і Фазана 832 - продовжувачами перших заводських ліній створюваної симентальської м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
14.

Філарет Ж.М. 
Товарознавча характеристика ферментованої цвітної капусти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Ж.М. Філарет ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню споживних властивостей цвітної капусти при переробці її ферментацією та подальшому тривалому зберіганні. Досліджено характер фізико-хімічних та мікробіологічних процесів при ферментації цвітної капусти в залежності від господарсько-ботанічного сорту капусти, температури ферментації, концентрації кухонної солі та ємкості тари. Для нового продукту розроблено систему балової оцінки органолептичних показників якості та оптимальну модель прогнозування рівня його якості. На основі вивчення харчової та біологічної цінності, фізичних і органолептичних властивостей ферментованої цвітної капусти розроблено маловідхідну технологію її виробництва, оптимальні рецептури і норми витрат сировини. Встановлено економічну і соціальну ефективність впровадження у виробництво способу переробки цвітної капусти ферментацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.2

Рубрики:

      
15.

Пересічний М.І. 
Наукове обгрунтування та розробка технологій продуктів громадського харчування радіозахисної дії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.16 / М.І. Пересічний ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню проблеми створення продуктів харчування радіозахисної дії. Розвивається новий напрямок в технології продуктів громадського харчування, заснований на концепції створення технологічних основ удосконалення кулінарної продукції шляхом використання речовин радіозахисної дії: альгінату натрію, еламіну, кріопорошку календули, зародків пшениці, квіткового пилку, зернопродуктів ЄСО. Встановлено, що цілеспрямоване використання функціонально-технологічних властивостей харчових композицій надає можливість реалізувати принципи удосконалення існуючих та створення прогресивних технологій продуктів харчування. Запропоновано нові науково обгрунтовані технології виробництва страв та кулінарних виробів радіозахисної дії з використанням різних видів сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л995.5

      
16.

Грабинська І.В. 
Макроекономічний аналіз аграрних теорій ділових циклів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Грабинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено макроекономічному аналізу теорій, що розкривають причини економічної нестабільності в агропромисловому секторі, виявленню її впливу на промисловість, інвестиційну активність, заощадження, купівельну спроможність та експорт. Проаналізовано теоретичні пояснення причин економічної нестабільності, досліджено еволюцію поглядів на аграрні теорії ділових циклів представників різноманітних шкіл та напрямів світової економічної думки та запропоновано нові критерії їх класифікації. Обгрунтовано необхідність розгляду сільського господарства як чинника, що впливає на стан загальної ділової активності у перехідній економіці та можливість використання "індексу Тимошенка" для прогнозування змін загальної ділової активності у перехідній економіці і формування національної антициклічної політики. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо досягнення стабільного розвитку ділової активності у сільському господарстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97в611.215
Шифр НБУВ: РА308092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Моргун В.О. 
Наукові основи технологій виробництва пшеничного борошна і крупи підвищеної харчової цінності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.02 / В.О. Моргун ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню засобів підвищення харчової цінності пшеничного борошна і крупи на основі доцільного використання периферичних частин зерна в суміші з борошном. Для характеристики сировинної бази в роботі вивчено хімічний склад і технологічні властивості пшениці і продуктів її переробки по різних регіонах України. Встановлено, що периферичні частини зерна характеризуються підвищеною протеолітичною, ліполітичною, оксидоредуктазною і пониженою beta-амілазною активностями і в сумішах із сортовим борошном здатні підсилювати біохімічні процеси хлібопекарського виробництва, укріплювати клейковину і поліпшувати якість хліба. Розроблено технології виробництва нових сортів борошна, крупи нешліфованої і пластівців з підвищеним вмістом оболонкових продуктів зерна. На всі нові зернові продукти розроблені і затверджені ТУ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822

Рубрики:

      
18.

Кизюн Г.О. 
Розробка та впровадження технології обезводнення спирту етилового: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Г.О. Кизюн ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню закономірностей процесу обезводнення спирту етилового азеотропною ректифікацією. Розроблені і впроваджені у промисловість технології і дослідно-промислові установки для виробництва спирту етилового абсолютованого, сумісного виробництва спирту етилового ректифікованого високоякісного та високооктанової кисневмісної добавки до палив для двигунів з іскровим запаленням; оптимальні параметри технологічних режимів, які гарантують виробництво високоякісних продуктів. Приведені дані про економічну ефективність розроблених технологій і установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.2

Рубрики:

      
19.

Сафонов В.В. 
Наукові основи розробки прогресивних апаратів охолодження та заморожування рідких харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.В. Сафонов ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування апаратів охолодження і заморожування рідких харчових продуктів, що характеризуються підвищеною енергоекономічністю та екологічною безпечністю. Запропоновано новий підхід до вирішення цієї важливої науково-технічної проблеми, який полягає у визначенні науково обгрунтованих величин конструктивних і робочих параметрів удосконалених апаратів на основі математичних моделей процесів, що відбуваються в цих апаратах. Розроблено конструкції прогресивних апаратів охолодження і заморожування рідких харчових продуктів з поліпшеним показником питомих енерговитрат на одиницю вихідної продукції. Обгрунтовано можливість переводу холодильних машин цих апаратів на використання нових альтернативних (озонобезпечних) холодоагентів з метою забезпечення екологічної чистоти апаратів. Розроблено нормативну та експлуатаційну документацію на нові апарати і проведено їх випробування в реальних виробничих умовах з позитивними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7

Рубрики:

      
20.

Романова З.М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / З.М. Романова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначені оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлені оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7-8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30-40% протягом 1-2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримані рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського