Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ХVІІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тарасова О.В. 
Еволюція художньої рецепції образу гетьмана Івана Мазепи в українській літературі ХVІІ - ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Тарасова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

З використанням методів історико-літературного, жанрово-стилістичного, а також порівняльного аналізів досліджено еволюцію історичного образу Івана Мазепи в українській та зарубіжній літературі ХVІІ - ХХ ст., встановлено співвідношення історичної та художньої правди про гетьмана. Наведено аналіз художньої мазепіани, виявлено етапи еволюції художньої рецепції образу Мазепи. Зазначено, що в українській та зарубіжній літературах ІХХ ст. паралельно формувалися дві романтичні тенденції зображення історичної особистості гетьмана Мазепи - вальтерскотівська та реалістична.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-34 + Т3(4Укр)462-8 Мазепа
Шифр НБУВ: РА318005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Карапінка М. З. 
Жанрова парадигма європейської сонати для альта і фортепіано XVIII - XX століть: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / М. З. Карапінка ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід до предмету дослідження з акцентом на функційному співвідношенні партій альта та фортепіано та виконавсько-інтерпретаційних параметрах. Континуум альтових сонат, створених протягом трьох з половиною століть, поділяється на дві історико-еволюційні хвилі. У межах першої (кінець ХVІІ - ХІХ ст.) акцентовано увагу на соціокультурних та естетичних передумовах формування й інтенсивного розвою жанру у множинності його індивідуально-стильових варіантів. Розглянуто найприкметніші взірці альтових сонат, створених у хронологічних межах романтичної та постромантичної доби, що належать М. Глінці, Н. Паганіні, Ф. Мендельсону, А. Рубінштейну, А. В'єтану, Й. Брамсу, Ф. Шарвенці, Р. Кларк. У межах другої хвилі (XX ст.) аналітичний матеріал умовно поділяється на: концертні сонати-діалоги, представлені творами П. Гіндеміта, А. Онегера, Д. Мійо, С. Василенка, В. Крюкова, В. Шебаліна, Б. Мартіну, А. Блісса, Дж. Рошберга, З. Ткач, О. Арутюняна, та симфонізовані сонати-монологи, які визначають драматургічну фабулу творів Д. Шостаковича, С. Беринського, В. Бібіка, Б. Фроляк, В. Степурка. Запропоновано виконавсько-інтерпретаційний дискурс, де концептуальні та стильові аспекти вищезгаданих творів розглядаються під знаком пошуку шляхів найбільш адекватного донесення авторського задуму до слухача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4)4/6-4 + Щ315.041
Шифр НБУВ: РА381635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Макаренко О. В. 
Злочини і покарання в праві Української Гетьманської держави 1648 - 1657 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Макаренко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови становлення української державності та їх вплив на розвиток права періоду Визвольної війни 1648 - 1657-х рр. Проаналізовано джерела права Гетьманщини середини ХVІІ ст. і розкрито види злочинів і покарань. Зазначено, що джерелами кримінального та кримінально-процесуального права того часу були звичаєве право, церковне звичаєве право, Магдебурзьке право, Литовські статути, гетьманське законодавство. Охарактеризовано судовий процес і кримінальні покарання за правом Гетьманщини. З'ясовано, що основними принципами українського правосуддя середини XVII ст. були принципи демократичності, відкритості, прозорості, змагальності, рівності усіх учасників судового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-628 + Х881.9(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА382943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Люта Т.Ю. 
Картографування території Києва та інформаційні можливості карт і планів міста ХVІІ - ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Люта ; Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено картографічні джерела Києва XVII - XIX ст., висвітлено основні етапи формування системи картографування території міста, з'ясовано закономірності розвитку цього процесу, представлено історіографію теми та оглянуто систему фондування, зберігання та використання картографічних пам'яток. Проведено евристичний та археографічний аналіз карт і планів та висвітлено закономірності процесу створення цих джерел, його історичних передумов та розвитку впродовж чотирьохсот років. Досліджено різновиди картографічних пам'яток від окомірних планів до точних інструментальних карт міста кінця XIX ст., виокремлено різноманітні процеси розвитку міста за видами будівництва, проектування, заселення. Доведено функціонування інструментальної картографічної зйомки в Україні у вигляді київської школи картографування, утвореної на початку XVII ст. у Києво-Печерському монастирі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4,01 + Т211(4УКР-2К)4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА327403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Ніка О.І. 
Модусні смисли у старокиївській літературній мові другої половини ХVІ - першої половини ХVІІ ст.: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / О.І. Ніка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філол. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено модусні смисли у староукраїнській літературній мові другої половини XVI - першої половини XVII ст. Визначено статус модусу як метакатегорії основних модусних категорій - евіденційності, персуазивності, епістемічності. Розглянуто характеристики відповідних модусних смислів - евіденційних, персуазивних, епістемічних. Запропоновано новий в історичній лінгвістиці погляд на модус як дискурсивну категорію, що відображає в тексті результат когнітивного процесу мовця у вигляді його ставлення до джерела інформації та способу її одержання, ступенів достовірності мовця щодо повідомлюваного, до епістемічних понять. Визначено когнітивно-епістемічну специфіку модусу, охарактеризовано оновлену традиційну епістему й альтернативний можливий світ, що є ключем до дискурсивного аналізу полеміки. Обгрунтовано доцільність розширення модусу інтерактивністю, діалогічністю, змінами у свідомості, що скоординовано з динамікою староукраїнської літературної мови. Узагальнено типи модусних смислів та особливості експлікації (аналітичність, продовження розвитку спеціалізованих засобів для вираження модусу, зв'язок із генетичними конструкціями на позначення мовлення) на підставі рукописних і стародрукованих пам'яток та історичних словників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.2 +
Шифр НБУВ: РА369975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лазаренко О.М. 
Особливості функціонування польської мови в Україні у ХVІІ столітті (на матеріалі творів Лазаря Барановича): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.М. Лазаренко ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу фонетичної, морфологічної та лексичної системи творів архієпіскопа Чернігівського та Новгород-Сіверського Лазаря Барановича досліджено особливості розвитку польської мови в Україні у XVII ст. Встановлено, що в результаті польсько-українських мовних контактів поза етнічними межами Речі Посполитої на території України виник особливий варіант польської мови, так званий периферійний діалект (polszczyzna kresowa), який використовували польські переселенці та представники українського суспільства. Виявлено найсуттєвіші фонетичні, морфологічні, лексичні та стилістичні ознаки польської мови, що функціонувала в Україні у зазначений період. Досліджено особливості польської мови, що виникли під впливом української, рідної для Лазаря Барановича, та їх відображення в його польськомовній спадщині. Здійснено порівняльний аналіз досліджуваного діалекту з іншими варіантами функціонування польської мови, зокрема великопольського та малопольського діалектів, на базі яких сформувалась сучасна польська літературна мова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-06 + Ш141.4-06 + Ш5(4УКР)3-4 Баранович 457 +
Шифр НБУВ: РА335858

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Іваненко А.О. 
Переяславський козацький полк у військовій та суспільно-політичній системі України (20-ті рр. ХVІІ - кінець ХVІІІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.О. Іваненко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Запропоновано нове тлумачення характеру повстання Переяславського полку 1666 р. як національно-визвольної боротьби переяславського козацтва проти наступу московського самодержавства. Введено до наукового обігу, а також по-новому кутом зору проаналізовано архівний матеріал стосовно участі полку у воєнних кампаніях Російської держави XVIII ст. Наведено нову концепцію військово-політичної історії Переяславського полку та представлено оригінальну її періодизацію. З'ясовано структуру та адміністративно-територіальні зміни в полку протягом його існування; відповідно до історичних та географічних особливостй формування сотень полку запропоновано їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 +
Шифр НБУВ: РА325804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Шеретюк В.М. 
Православна церква Правобережної України у контексті політичних відносин Росії і Речі Посполитої кінця ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Шеретюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес активного використання російським керівництвом свого політичного права (отриманого за умовами договору 1686 р.) і релігійного обов'язку (внаслідок підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату 1686 р.) контролювати непорушність прав православного населення Речі Посполитої для розв'язання політичних завдань. З'ясовано наслідки використання Росією конфесійного питання в політичних проектах, які полягали в активізації католицько-уніатських сил у прцесі наступу на православну віру Правобережної України, що, в свою чергу, надало привід сусіднім державам втручатися у внутрішні справи Речі Посполитої. Події висвітлено у контексті зовнішньополітичної діяльності Росії та міжконфесійних відносин на Правобережній Україні наприкінці XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-346-021.6 + Т3(4Укр)46-55
Шифр НБУВ: РА317014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Співак В. В. 
Проблема багатства та бідності у проповідницькій спадщині Антонія Радивиловського в контексті української духовної традиції ХVІІ ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 09.00.05 / В. В. Співак ; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз проблеми багатства та бідності в інтерпретації українського православного проповідника ХVІІ ст. А. Радивиловського. З'ясовано особливості проповідницької спадщини А. Радивиловського як джерела з історії морально-етичної думки ХVІІ ст. та її місце в духовній культурі українського бароко. Розглянуто особливості духовної культури українського бароко, трансформація антропологічних уявлень в епоху бароко та її вплив на розвиток моральних концепцій київськими інтелектуалами ХVІІ ст. Досліджено проблему багатства та бідності в історії християнської моральної думки та джерела впливу на позиції проповідника щодо цього питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44
Шифр НБУВ: РА369554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жеребило І.В. 
Проблема сенсу життя людини в українській філософії ХІ - першої половини ХVІІ ст.: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.В. Жеребило ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення пам'яток княжої доби та періоду культурно-національного відродження досліджено проблеми сенсу життя людини у доробку мислителей української духовної культури епохи середньовіччя. Проаналізовано розуміння, особливості та трактування поняття сенсу життя як земного буття людини, а також як активної діяльності українськими мислителями доби першого культурно-національного відродження. Розглянуто підходи до осмислення проблеми призначення людини та змісту її діяльності філософами Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)42/44
Шифр НБУВ: РА318184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ботвінкін 
Розвиток релігійно-філософського руху бгакті в Північній Індії ХІV-ХVІІ століть: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Юрій Володимирович Ботвінкін ; НАН України; Інститут сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИНД)4-7 + Ю215
Шифр НБУВ: РА351895

Рубрики:

      
14.

Сухицька Н. В. 
Розвиток українського і російського кримінального права у другій половині XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Сухицька ; Відкр. міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено порівняльний аналіз розвитку українського та російського кримінального права у другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст. Проаналізовано праці багатьох дослідників українського та російського кримінального права, з'ясовано його джерела, виявлено зміст поняття злочину, види злочинів, мету та систему покарань. Встановлено характерні закономірності й особливості розвитку українського та російського кримінального права даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-628 + Х2(4РОС)46-628
Шифр НБУВ: РА382299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гонтарук Л.В. 
Семантична структура запозичень як джерело історико-лексикологічних досліджень (у контексті творів Д.Наливайка та пам'яток ХІ - першої половини ХVІІ ст.): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Гонтарук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження семантичних процесів у сфері запозичень української мови XVI - першої половини XVII ст., проаналізовано умови, причини та наслідки їх виникнення. Запропоновано новий підхід щодо дослідження семантичних процесів у сфері запозичень на підставі вивчення їх внутрішньомовного та міжмовного контекстів. Розглянуто контекст для польського запозичення в українській мові XVI - першої половини XVII ст. Розкрито напрями формування семантичної структури польських запозичень, які ввійшли до складу української мови протягом XIV - першої половини XVII ст. Наведено порівняльну характеристику полонізмів і церковно-слов'янізмів в українській мові даного періоду. Визначено роль Д.Наливайка у процесі формування української писемної мови, обгрунтовано припущення щодо часу написання й авторства церковнослов'янської частини досліджуваних пам'яток. Доведено вплив полонізмів не лише на лексичну, а й на граматичну систему української мови XVI - першої половини XVII ст. оскільки відбувалось запозичення й лексико-граматичного потенціалу польських слів, які дублювали українську функціональну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322 + Ш5(4УКР)3-4 Наливайко 457 +
Шифр НБУВ: РА358441

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Абраїмова Т.В. 
Система іменника в українській літературній мові ХVІІ ст. (на матеріалі "Синопсису"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Абраїмова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу системи іменника в літописній пам'ятці XVII ст. "Синопсисі" в контексті української літературної мови XVII ст. Застосовано новий комплексний метод визначення мовної належності "Синопсису", який грунтується на дослідженні дериваційно-граматичної системи іменника в літописі: лексико-граматичних та граматичних категорій, систем словозміни і словотворення іменника. Виявлено як архаїчні, так і нові форми іменників у пам'ятці. Встановлено, що мова "Синопсису" є літературною церковнослов'янською мовою в слов'яноукраїнському варіанті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-022.1

      
17.

Муляр А.М. 
Сільське населення Правобережної України кінця ХVІІ - початку ХVІІІ ст.: чисельність, станова стратифікація та економічне становище: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Муляр ; НАН України; Ін-т історії України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено чисельність, станову стратифікацію та економічне становище сільського населення Правобережної України в кінці ХVII - на початку ХVIII ст. З'ясовано чисельність жителів села у Брацлавському, Волинському, Київському та Подільському воєводствах. Визначено напрями та роль міграційних процесів на території регіону. Встановлено основні причини переселення різних категорій населення: наявність широких просторів розорених земель, бажання знайти кращі умови життя та вільного господарювання. У процесі дослідження визначено форми примусу, види повинностей та податків у різних воєводствах Правобережжя. З'ясовано роль селян у відбудові фільваркового господарства. Показано вплив міжусобиць феодалів, свавілля військових підрозділів і татарських нападів на становище населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА312055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гурик М.І. 
Соціально-економічний розвиток міст і містечок Галицької землі в другій половині ХVІ ст. - першій половині ХVІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.І. Гурик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання соціально-економічного розвитку міст і містечок Галицької землі в другій половині XVI ст. - першій половині XVII ст. Доведено, що утворення Речі Посполитої призвело до посилення соціально-релігійних утисків міського населення на Галичині. Показано переважний вплив аграрно-оборонного чинника на всі сфери міського життя. Встановлено, що більшість Галицьких міст за правовим статусом були приватновласницькими (72,2 %). Підкреслено вирішальний вплив Магдебурзького права на впорядкування структури міського самоврядування магістратських міст. Розкрито суть рутенізації та юридикізації та їх роль у трансформації класичного зразка Німецького муніципального права. Доведено дієвість елементів правових відносин у системі міського самоуправління королівських міст. Показано еволюцію ремісничого виробництва у зв'язку з технічним прогресом, визначальну роль промислів у зародженні ринкових відносин. Запропоновано створення громадської комісії (квадрагінтавірат) для забезпечення активної участі городян у міському управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр331)44-2
Шифр НБУВ: РА320189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Білан Н.І. 
Структурно-стильові та лексико-семантичні особливості заповітної документації (на матеріалі духівниць кінця ХVІІ - ХVІІІ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.І. Білан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено українські духівниці кінця XVII - XVIII ст. На засадах компаративного текстологічного аналізу виявлено структурні особливості та мовний формуляр різнотипових заповітів, доведено єдність композиційної основи духівниць. З'ясовано відмінності в оформленні клаузул, зумовлених стильовою манерою заповідачів. Висвітлено еволюцію формул українських духівниць під впливом функціонування споріднених різновидів актової документації. Виявлено, що дискретність формул і водночас розпливчастість їх поза межами клаузул зумовлена складним формуванням жанрового контексту духівниць, які увібрали в себе елементи урядово-адміністративної, торговельної, економічної документації та власне сповідальних зізнань заповідача. Визначено лексико-семантичну класифікацію даних документів, проаналізовано лінгвістичну насиченість, обмежену жанровими ознаками. З'ясовано специфіку стилетвірних мовних традицій рукописних пам'яток, зумовлених дотриманням базових формул заповіту, відзначено живомовну побутову виразність словника духівниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-0 +
Шифр НБУВ: РА327658

      
Категорія: Релігія   
20.

Біла С.Я. 
Унійні процеси в західних єпархіях Київської митрополії (остання третина ХVІІ - початок ХVІІІ ст.). Історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Я. Біла ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано науковий доробок української та польської історіографії другої половини XIX - XX ст. з проблеми унійних процесів у західних єпархіях Київської митрополії. Висвітлено особливості українського та польського унієзнавства в контексті тогочасних умов розвитку, визначено основні напрямки і тенденції в аналізі теми, з'ясовано ступінь вивченості окремих аспектів проблеми. Виявлено дискусійні, малодосліджені питання, встановлено напрями їх подальшого вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.09(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА329995

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського