Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (690)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аксьонова І.В. 
Розвиток методів організації виробництва і реалізації продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Аксьонова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розвитку методів організації виробництва і реалізації продукції. На основі вивчення теоретичного матеріалу та узагальнення особливостей функціонування промислових підприємств зроблено висновок про необхідність розгляду організації виробництва і реалізації в єдиній системі. Запропоновано підхід до планування виробництва і реалізації продукції на основі гармонізації інтересів виробника і споживача. Показано роль логістики в створенні цілісної системи організації виробництва і реалізації продукції. Удосконалено організаційну структуру управління досліджуваною системою і виділено управління товарорухом у цій системі. Розроблено методичний підхід до проведення позиціонування продукції на основі побудови матриці "якість-ціна".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-59

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мірясов Ю.О. 
Формування та структура витрат на відтворення робочої сили: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.О. Мірясов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто категорію загальних витрат на відтворення робочої сили та витрат роботодавців на найманих працівників як її складової частини. За допомогою цих категорій розкривається змістовний аспект понять "вартість робочої сили" та "ціна праці". Розглянуто особливості процесу відтворення, що може здійснюватись на різних рівнях залежно від соціально-економічних та історичних умов та визначено особливості сучасного стану відтворення робочої сили. Виявлено особливості процесу відтворення та формування витрат на робочу силу за умов трансформаційної кризи економіки України у порівнянні з іншими країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.142 + У9(4УКР)240.0

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Воронянська О.В. 
Економічна ефективність виробництва зерна і шляхи її підвищення в господарствах півдня України (на матеріалах Запорізької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Воронянська ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано необхідність підвищення обсягів виробництва зерна, його якості та економічної ефективності, перш за все, на сільськогосподарських підприємствах півдня України. Доведено, що за сучасних умов на економічні показники підприємства найбільше впливають якість і кількість ресурсів, які використовуються у виробництві, та їх ціна. Одним із факторів підвищення ефективності є використання каналів реалізації продукції, що сприяє стабілізації ціни. Проаналізовано стан виробництва зерна у господарствах Запорізької області. Значну увагу приділено заходам щодо збільшення виробництва зерна в області. Запропоновано формулу для визначення середньої сортності зерна пшениці, розроблено систему показників його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 + У9(4УКР-4ЗАП)325.151
Шифр НБУВ: РА312837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Окрошко Н.Г. 
Маркетингове забезпечення якості продукції на підприємствах ринкової орієнтації (на прикладі підприємств меблевої промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.Г. Окрошко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено складові маркетингового забезпечення якості продукції на кожному етапі "петлі якості". Для підприємств України, які впроваджують сучасні системи якості, запропоновано критерії оцінки досягнутих результатів у процесі поліпшення якості. Удосконалено методику визначення показників якості меблів, запропоновано встановлення оптимального співвідношення "якість - ціна". Визначено важливі складові системного управління якістю на меблевих підприємствах, розроблено методику визначення ступеня задоволеності споживачів продукцією. З метою оцінки якості продукції запропоновано застосування удосконаленого методу аналізу ієрархій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-823.2-211.1 + У9(4УКР)306.165.155-823.2-211.1
Шифр НБУВ: РА308836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Новосад В.О. 
Екологічна складова в ціноутворенні на підприємствах теплоенергетичної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Новосад ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм інтеграції зовнішніх ефектів природокористування та досліджено співвідношення зовнішніх (екстернальних) ефектів та екологічних витрат. Визначено еколого-економічну сутність категорії "тіньова ціна забруднення" стосовно теплоенергетичної галузі. Запропоновано механізм урахування повних екологічних витрат у собівартості продукції теплоенергетики. Оцінено рівень підвищення цін на теплову енергію за умов повного відшкодування нанесених довкіллю збитків. Сформульовано принципи побудови екологічно орієнтованої системи ціноутворення та тарифікації у теплоенергетиці. Обгрунтовано еколого-економічну сутність торгівлі енергетичними нормативами та розроблено методичні підходи щодо цінового регулювання на засадах цієї категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-861
Шифр НБУВ: РА312295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрченко О.В. 
Формувальні та стрижневі суміші з лужно-силікатними зв'язуючими, що тверднуть у контакті з нагрітою оснасткою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.В. Юрченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.15
Шифр НБУВ: РА308950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Артамонова М.В. 
Розробка технології жельованих виробів з використанням мікробних полісахаридів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / М.В. Артамонова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню технології желейних виробів на основі агару або агароїду з використанням мікробних полісахаридів вітчизняного виробництва ксампану та поліміксану. Визначено концентрацію та спосіб уведення добавок ксампану та поліміксану до драглів на основі полісахаридів червоних морських водоростей агару та агароїду. Показано, що внесення даних добавок в драглеутворювальні композиції дозволяє скоротити витрати агару та агароїду. З'ясовано, що між полісахаридами водоростевого походження та мікробними виникає взаємодія на молекулярному рівні з утворенням спільного полісахаридного комплексу, внаслідок чого відбувається зміцнення структурної сітки студня, який утворений ними. На основі знайдених закономірностей розроблено технології желейних виробів з добавками мікробних полісахаридів зі скороченими на 25...30 % витратами агару та агароїду, які рекомендовано для використання в масовому харчуванні. Встановлено, що у випадку введення добавок ціна желейної продукції знижується на 5...18 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3
Шифр НБУВ: РА310924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Большенко С.Ф. 
Економічні та організаційні методи управління виробництвом (на прикладі підприємств хімічної промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Ф. Большенко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні та методичні положення, а також практичні рекомендації щодо удосконалення методів управління виробництвом на підприємствах хімічної промисловості. Розкрито сутність управління, досліджено особливості та визначено основні завдання управління хімічним виробництвом за умов ринку. Виявлено проблеми, що виникають на підприємствах під час планування збуту продукції, формування виробничих програм, оптимізації товарного асортименту та управління витратами та цінами. Систематизовано фактори, які впливають на розвиток методів управління. Визначено основні принципи оптимізації управління виробництвом та суб'єктивний характер їх дії. Запропоновано організаційний супровід збутової діяльності хімічного підприємства, який передбачає посилення маркетингової орієнтації в управлінні виробництвом. Удосконалено методи для визначення оптимального обсягу виробництва продукції з урахуванням умов її реалізації в різних географічних сегментах збуту. Розроблено модель оптимізації товарного асортименту продукції хімічних виробництв на підставі розподілу непрямих витрат між окремими її видами, який забезпечує їх беззбитковість. Надано організаційну структуру служби збуту, яку рекомендовано для підприємствхімічного виробництва, що мають високу експортну спрямованість з метою підвищення гнучкості їх організаційної структури управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-21 + У9(4Укр)306.0-21
Шифр НБУВ: РА316043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Горобчук Т.Т. 
Особливості ціноутворення при переході до ринкової економіки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.Т. Горобчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено особливості та динаміку цін, ціноутворення за умов переходу до змішаної економіки нового типу в Україні. Доведено, що у перехідний період ціна є перехідною формою. Розглянуто особливості ціноутворення на підприємстві у випадку функціонування за умов різних типів ринків і необхідність наукового формування цін на ринках ресурсів для досягнення загальної ринкової рівноваги. Визначено найважливіші фактори, що впливають на формування ціни, а також цілі, стратегію ціноутворення, методи, що забезпечують можливість одержання прибутку у разі зниження ціни. Запропоновано рекомендації щодо доповнень до положення Антимонопольного комітету законодавства України, які полягають у встановленні розміру частки двох, трьох підприємств, засновуючись на специфіці сучасного монополізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-861
Шифр НБУВ: РА313832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кадава В.В. 
Удосконалення складу і процесу наплавлення порошковою стрічкою деталей із низьколегованих сталей, працюючих в умовах тертя металу об метал: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / В.В. Кадава ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено комплекс теоретичних і експериментальних досліджень, спрямованих на розвиток методів розрахунку, уточнення вихідних даних, вирішення оптимізаційних задач і, як наслідок, поліпшення технологічних характеристик процесу наплавлення та складу порошкової стрічки для електродугового наплавлення деталей з низьколегованих сталей. Розроблено склад металу (0,20 - 0,25 % C; 0,8 - 1,0 % Mn; 0,25 - 0,40 % Si; 0,7 - 0,9 % Cr; 0,22 - 0,26 % V; 0,20 - 0,25 % Ti) для відновлення деталей з низьколегованих сталей, що працюють за умов тертя металу об метал, з оптимальним поєднанням зносостійкості та технологічності. Запропоновано порошкову стрічку зі складом газошлакотвірних (плавиковий шпат: карбонатний шлам: перовскітовий концентрат = 5:2:3) у кількості 6 - 7 % у шихті, що забезпечує високі зварювально-технологічні властивості. Модернізовано установку для наплавлення з пристроєм для попереднього підігріву, що забезпечує рівномірне плавлення оболонки та сердечника, яке поліпшує якість наплавленого шару. Упровадження результатів роботи дозволило одержати річний економічний ефект у сумі 63,8 тис. грн (у цінах 2001 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.510.014 +
Шифр НБУВ: РА322222

      
11.

Бондаренко С.М. 
Рейтингове управління конкурентоспроможністю продукції промислових підприємств (на прикладі взуттєвого виробництва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.М. Бондаренко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено та систематизовано чинники та умови формування конкурентоспроможності продукції підприємств взуттєвої промисловості, зокрема, якість, ціна виробу, асортимент продукції, відповідність напрямам моди, сезонність, репутація виробника, ресурсне, інформаційне, правове забезпечення підприємства, потенціал керівництва, організаційна структура управління тощо. Розроблено нові показники задоволеності споживача виробом та методики їх оцінки, а саме: привабливість виробу, соціально-економічна ефективність, коефіцієнт задоволеності споживача, які дають змогу оцінити конкурентоспроможність виробу у порівнянні з потребою споживачів. Запропоновано методичні підходи до визначення конкурентоспроможності взуттєвих підприємств на основі використання теорії ефективної конкуренції за трьома групами показників: конкурентоспроможність товарної маси, фінансові, техніко-економічні показники. Розроблено та впроваджено систему рейтингового управління конкурентоспроможністю продукції взуттєвого підприємства, яка грунтується на змаганні підрозділів за кращі техніко-економічні показники та вищий рівень конкурентоспроможності продукції на ринку. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення асортиментної політики на взуттєвому підприємстві, які сприяють виробництву взуття з врахуванням рівня його конкурентоспроможності, задоволеності споживача, рейтингу на ринку та прибутковості для виробника. Запропоновано методичні підходи до визначення частки ринку, обсягу реалізації та рентабельності капіталовкладень у виробництво взуття з урахуванням рівня його конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.67-82
Шифр НБУВ: РА319790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костенко Ю.О. 
Правове регулювання оподаткування фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.О. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

По-новому аргументовано розмежування податкової правосуб'єктності платників на загальну та спеціальну на підставі принципу резидентства. Подано авторське визначення прибуткового податку як прямого податку, що сплачується фізичними особами безпосередньо або через податкових агентів із доходів, одержаних від усіх джерел протягом податкового періоду. Сформульовано визначення об'єкта даного податку як сукупного оподатковуваного доходу, який отримано фізичною особою за календарний рік і складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів. Доведено необхідність відокремленого правового регулювання оподаткування майна фізичних осіб від юридичних. Аргументовано введення в Україні єдиного податку на майно фізичних осіб (рухоме та нерухоме). Обгрунтовано положення, що фактичними платниками непрямих податків є фізичні особи, які після всіх етапів перекладення податків купують продукцію, ціна якої містить податок на додану вартість або акцизний збір. Запропоновано авторські варіанти проектів Законів України: "Про прибутковий податок з фізичних осіб", "Про податок на майно фізичних осіб", "Про податок на промисел".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212.22
Шифр НБУВ: РА319510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Джеппарова З.Р. 
Економічні основи вдосконалення діяльності підприємств хлібопекарської промисловості Автономної Республіки Крим (на прикладі ВАТ "Кримхліб"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / З.Р. Джеппарова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено методику визначення економічної ефективності діяльності підприємств хлібопекарської промисловості на прикладі ВАТ "Кримхліб". Розкрито роль хлібопекарської промисловості. Проведено системний аналіз її економічного стану. Розроблено управлінську стратегію та вивчено шляхи стабілізації діяльності підприємств даної промисловості, надано оцінку інвестиціям у її розвиток. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності роботи хлібопекарських підприємств з використанням нового важливого показника - "людського капіталу". Визначено кореляційно-регресійну залежність між часткою продукції за нерегульованими цінами та рівнем рентабельності. Класифіковано резерви організаційно-господарських формувань. Запропоновано стратегію стабілізації хлібопекарської промисловості та диверсифікації виробництва. Уточнено напрями стимулювання інвестицій в економіку галузі хлібопродуктів. Уточнено методику розрахунку оптимального розміру хлібопекарень. Наведено алгоритм розрахунку цінності капіталу хлібопекарських підприємств у процесі оцінки проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)306.751.6
Шифр НБУВ: РА319555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Єранкін О.О. 
Акціонерний капітал підприємств: формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Єранкін ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування акціонерного капіталу та управління ним в бурякоцукровому підкомплексі АПК України та розроблено теоретико-методологічні і практичні рекомендації з метою використання потенційних можливостей акціонерної форми організації бізнесу для подолання системної кризи в підкомплексі та виведення бурякоцукрового виробництва на новий якісний рівень, який має відповідати сучасним вимогам ринкової економіки. Визначено аціонерний капітал як економічну категорію та обгрунтовано доцільність використання різних методів його оцінювання. Запропоновано оптимальну систему корпоративного управління для України. Здійснено періодизацію процесів формування акціонерного капіталу в бурякоцукровому підкомплексі України та розроблено методичні підходи до оцінки його функціонування. Наведено методику визначення оптимального співвідношення розподілу кінцевої продукції між учасниками бурякоцукрового виробництва та мінімальними цінами на готову продукцію. Висвітлено математичну модель оптимізації кількості акцій з правом голосу, які забезпечують прийняття необхідного для акціонера рішення на загальних зборах акціонерів та запропоновано нову процедуру формування органів управління акціонерного товариства. Обгрунтовано механізм формування регульованого ринку цукру шляхом доповнення механізму квотування конкурсним розподілом цукрових привілеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.52-21
Шифр НБУВ: РА318604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Джумагельдієва Г.Д. 
Правове регулювання цін і ціноутворення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.Д. Джумагельдієва ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання цін та ціноутворення. Доведено необхідність застосування системного підходу щодо формування законодавства про ціноутворення. Обгрунтовано значення категорії ціни як істотної умови договору та наведено пропозиції щодо конкретизації способів її визначення. Аргументовано доцільність відміни цінових преференцій для національного виробника під час визначення тендерних цін. Сформульовано пропозиції щодо гармонізації податкового та бухгалтерського обліків у процесі визначення собівартості продукції. Удосконалено порядок оподаткування прибутку промислових підприємств, на продукцію яких встановлено державні фіксовані ціни. Доведено необхідність поширення загального порядку формування собівартості на тарифи у сфері вантажоперевезень залізницею. Обгрунтовано доцільність впровадження принципів раціонального використання природних ресурсів під час формування політики тарифоутворення. Встановлено необхідність структурного реформування системи спеціалізованого управління ціноутворенням. Наведено пропозиції щодо уніфікації застосування санкцій Державною інспекцією з контролю за цінами й Антимонопольним комітетом України стосовно порушників законодавства про ціноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА333698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Губенко В.І. 
Механізм зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу: лібералізація і протекціонізм: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Губенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні засади формування ефективного механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності відтворювального типу, опрацьовано методи застосування лібералізації та протекціонізму в процесі регулювання експортно-імпортних операцій. Сформульовано принципи та категоріально-понятійний апарат системи та механізму здійснення зовнішньоекономічної діяльності, лібералізації, протекціонізму та забезпечення економічної безпеки. Обгрунтовано залежність між змінами внутрішніх цін, курсами національної валюти та експортом товарів. Запропоновано напрями розширеного відтворення їх експорту та імпорту на засадах функціонування механізму ГАТТ/СОТ. Створено методику переведення нетарифних бар'єрів у тарифні еквіваленти, визначено способи та методи синхронізації у процесах відкриття ринків країн Європейського Союзу та України, встановлено важелі коригування лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньоекономічної діяльності харчової промисловості. З'ясовано роль лібералізації та протекціонізму в процесі ціноутворення зовнішнього ринку, запропоновано системи показників визначення рівня впливу даних факторів. Встановлено залежності між девальвацією національної валюти, внутрішніми цінами та експортом товарів. Висвітлено взаємовплив економічної безпеки, лібералізації та протекціоналізму. Розроблено методичні рекомендації щодо трансформації рівнів і видів митних ставок, зрівноваженого режиму лібералізації та протекціонізму, а також формування механізму взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків та визначення раціонального співвідношення дефіцитної та надлишкової кон'юнктури. Здійснено комплексну оцінку впливу кількісних та якісних чинників ГАТТ/СОТ на стан зовнішньоекономічної діяльності України, розміри ставок мита, які відповідають інтересам експортерів та імпортерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0 +
Шифр НБУВ: РА332769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кудлай В.Г. 
Ринок молока і молокопродуктів: стан, тенденції та перспективи розвитку (на прикладі Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Г. Кудлай ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уточнено поняття аграрного ринку, ринку молока та молочних продуктів, систематизовано основні чинники, що впливають на його формування та функціонування. Розглянуто прикладні питання функціонування та розроблено напрями розвитку регіонального ринку молока та молочних продуктів. Встановлено значне коливання цін у торговельній мережі та на місцевих аграрних ринках Київської області, що є свідченням низької територіальної мобільності молочних продуктів та відмінності у рівнях доходів населення за районами. Для удосконалення регіонального ринку молока та молочних продуктів запропоновано підвищити ступінь інфраструктурного освоєння ринку: сформувати мережу оптових ринків у містах, збільшити обсяг продукції, що реалізується за прямими зв'язками та цінами, які визначає попит та пропозиція, ліквідувати адміністративні перепони на переміщення продукції між районами та областями, розвивати транспортні зв'язки, систему зберігання продукції. Визначено напрямки державного регулювання ринку молока та молочних продуктів: ліцензування виробників, регулювання експорту-імпорту сировини та готової продукції, створення конкурентного середовища та захист від недобросовісної конкуренції, стимулювання попиту населення на молочну продукцію. Обгрунтовано прогнозні показники попиту та пропозиції молока у Київській області до 2007 року: поголів'я корів та їх продуктивність, обсяги виробництва молока за категоріями виробників, рівень споживання молока та молочних продуктів населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4КИЇ)325.250-451.51
Шифр НБУВ: РА331076

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лавриненко Л.М. 
Статистика кінцевих споживчих витрат домогосподарств у системі національних рахунків та ВВП: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Л.М. Лавриненко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адаптації кінцевих споживчих витрат домогосподарств у міжнародній Системі національних рахунків (СНР - 93) та валового внутрішнього продукту (ВВП) щодо їх побудови та використання з урахуванням сучасних соціально-економічних умов України та існуючої інформаційної бази. Розроблено наукові підходи щодо інтегрування кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП за даними вибіркового обстеження умов їх функціонування в Україні. Досліджено можливості використання й обмеження індексу споживчих цін (ІСЦ) як основи для розрахунків відповідного індексу-дефлятора кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП у постійних цінах. Проаналізовано результати Проекту міжнародних порівнянь ВВП України й окремих зарубіжних країн за окремими групами кінцевих споживчих витрат домогосподарств у ВВП, які базуються на показниках паритету купівельної спроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА332058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Нікуліна В.Б. 
Ефективність функціонування регіонального АПК в нових економічних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Б. Нікуліна ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено шляхи підвищення ефективності фунціонування регіональних АПК за нових економічних умов. Висвітлено теоретичні засади їх формування та функціонування, інтеграції регіональних відтворювальних циклів. На підставі аналізу сучасного стану агропромислового виробництва виявлено основні проблеми його розвитку на регіональному рівні. Установлено фактори, які спричинили негативні тенденції в обсягах виробництва сільськогосподарської продукції, її собівартості та рентабельності. Виявлено взаємозалежність між грошовими доходами населення, цінами на продовольчі товари, обсягами виробництва та переробки даної продукції, ефективністю сільськогосподарського виробництва. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення економічних відносин у регіональному АПК, напрямів розвитку міжгалузевих зв'язків і процесів інтеграції та кооперації. Обгрунтовано шляхи покращення комплексного розвитку сільських територій як соціально-економічної бази підвищення ефективності функціонування регіонального АПК. Розроблено прогнозні показники розвитку в регіоні скотарства - головної галузі для економічного піднесення сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-07 +
Шифр НБУВ: РА339525

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Зеркаль М.М. 
Реалізація непу в економіці південних районів України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Зеркаль ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний історико-статистичний аналіз основних етапів впровадження нової економічної політики у південних районах України у 1921 - 1928 рр. Проаналізовано політичні та економічні аспекти суперечливого розвитку елементів ринкової економіки у даний період. Проаналізовано позитивні здобутки та негативні наслідки впровадження нової економічної політики за умов однопартійності та тоталітарного режиму. Показано, що найефективнішими формами розвитку промисловості та сільського господарства Півдня України зазначеного періоду були приватні підприємства та різноманітні форми кооперативів. Доведено, що ефективному розвитку усіх форм господарювання сприяють розроблені програми кредитування, впровадження єдиного сільськогосподарського податку, поєднання тендерів на державне замовлення для промисловості та сільського господарства (на основі наданих кредитів і дотацій) та права реалізації виробленої продукції усіма товаровиробниками через біржові торги та на ринках за вільними цінами. Вперше у науковий обіг введено значну кількість невідомих раніше історичних документів. Виявлено, що закономірності впровадження непу у південно-західному регіоні України повторюють загальну динаміку розвитку економіки СРСР, але з запізненням на рік, що обумовлено голодом 1921 - 1923 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА340684

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського