Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (1209)Книжкові видання та компакт-диски (301)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ШТАМП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 147
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єлісеєв С.В. 
Рідинний енергопривід для установок імпульсної металообробки з вільним поршнем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.В. Єлісеєв ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "ХАІ". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки обладнання для імпульсної металообробки. Запропоновано принципово новий тип енергоприводу для установок імпульсної металообробки з вільним поршнем (пресгармат), що використовує енергію, якою запасається перегріта рідина (вода). На основі розробленої моделі розгону поршня двофазним середовищем розглянуто енергетичні можливості перегрітої води, проаналізовано вплив її початкових термодинамічних параметрів та геометричних характеристик енерговузла на енергетичні характеристики установки. Запропоновано конструкцію та одержано робочі характеристики ряду систем та вузлів рідинного енергоприводу. Експериментально доведено доцільність застосування даного типу енергоприводу для оснащення установок гідродинамічного штампування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К571-5-048.2-02
Шифр НБУВ: РА307940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єрьомкін Є.А. 
Удосконалення обладнання та систем автоматизації потужних штампувальних гідравлічних пресів з насосно-акумуляторним приводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Є.А. Єрьомкін ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2005. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено математичну модель штампувального гідравлічного преса з насосно-акумуляторним приводом, до дозволяє враховувати ексцентриситет навантаження задач синтезу оптимальних керувань штампувальним гідравлічним пресом і аналізу впливу параметрів преса та системи синхронізації руху рухомої поперечини на точність і продуктивність штампування. Запропоновано комбінований підхід до вирівнювання рухомої поперечини, що забезпечує високу швидкодію системи завдяки контролю тиску робочих циліндрів і високу точність штампування внаслідок безпосереднього виміру величини перекосу, а також алгоритм роботи системи синхронізації руху рухомої поперечини й алгоритм автоматичного керування потужним штампувальним гідравлічним пресом з насосно-акумуляторним приводом. Установлено кількісні й якісні закономірності впливу параметрів системи синхронізації руху рухомої поперечини на точність і продуктивність даного штампувального преса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.3-523-02 +
Шифр НБУВ: РА340864

Рубрики:

      
3.

Іванчишин Г. М. 
Удосконалення технології виготовлення металевих штампів для підвищення їх тиражостійкості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Г. М. Іванчишин ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан, проблеми та перспективи виготовлення штампів для оздоблення поліграфічної продукції. Обгрунтовано вибір формних матеріалів для виготовлення штампів і методики їх досліджень. Виявлено закономірності впливу виду формних матеріалів на їх зносостійкість. Досліджено точність відтворення елементів тест-шкали, технологічні параметри штампів, зміни висоти та ширини друкувальних елементів штампів. Розроблено формулу й алгоритм для визначення величини графічних спотворень під час гарячого тиснення. Для удосконалення технології виготовлення штампів для гарячого тиснення та підвищення їх тиражостійкості розроблено та проведено апробацію штампа зі складним профілем елементів - прямокутних за вершини та трапецієподібних за основою, попередньою деформацією стисканням формної пластини та хімічним нанесенням нікелевого покриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К728.1
Шифр НБУВ: РА380480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Івацько В.Т. 
Підвищення ефективності процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів на основі теорії деформуємості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Т. Івацько ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Захищаються теоретичні та експериментальні дослідження процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів. Розроблена методика проектування технологічних процесів деформування пористих матеріалів на основі теорії деформованості. Вдосконалено розрахунково-експериментальні методи визначення напружень. Запропонована математична модель для вибору раціональних параметрів холодного штампування. Розроблена і експериментально перевірена методика оцінки деформованості пористих матеріалів. Здійснено промислове впровадження розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394

Рубрики:

      
5.

Іващенко В.Ю. 
Вдосконалення технології термоциклічної обробки з метою підвищення властивостей інструменту для гарячого деформування металу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / В.Ю. Іващенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив термоциклічної обробки на мікро- та субструктурну будову валкових і штампових сталей, механічні й експлуатаційні характеристики інструменту гарячої деформації та розроблено нові режими термоциклічної обробки (ТЦО) зі змінними температурами циклування, що допомагають гнучко керувати комплексом властивостей та підвищити довговічність інструменту. Визначено оптимальні режими ТЦО зі змінними верхніми та нижніми температурами в циклах для валкових сталей 50ХН і 60ХН, що проводяться з урахуванням переважного типу розруйнування робочої поверхні інструменту (тріщини розпалу та знос). Зазначено, що за допомогою певних параметрів ТЦО підвищено розпалостійкість в 1,4 - 1,5 рази, а також збільшено зносостійкість в 1,2 - 1,9 рази в порівнянні з типовим режимом обробки. Встановлено, що ТЦО застосовують як протифлокенову обробку, збільшуючи густину дислокацій в поверхневих шарах виробу, створюючи умови для більш ефективного видалення водню, розкрито практичне значення для сталевих валків великих розмірів. Доведено, що ТЦО штампових сталей 5ХНМ, 5Х2НМА і 5Х3В3МФС з охолоджуванням в масло з останнього нагріву і подальшим відпуском на твердість допомагає одержати більш дисперсну, однорідну мікроструктуру, підвищити стійкість сталей до розміцнення під час відпуска, покращити комплекс властивостей, підвищити зносостійкість сталі 5ХНМ на 11 - 22 %, розпалостійкість в 1,4 рази і більше, а також доведено, що ТЦО стимулює в сталях ефект вторинного твердіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.304.3 + К722.520.16
Шифр НБУВ: РА372684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іщенко О. А. 
Обґрунтування проектно-технологічних параметрів розділових штампів шляхом підвищення міцнісних та жорсткісних характеристик основних елементів / О. А. Іщенко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт досліджень – штампи для розділових операцій холодного листового штампування. Мета роботи - підвищення експлуатаційних властивостей та обґрунтування проектно-технологічних параметрів основних елементів розділових штампів для листового штампування на основі аналізу їх напружено-деформованого стану з урахуванням контактної взаємодії. Методи досліджень - методи теорії обробки металів тиском, теорії пружності, теорії варіаційних нерівностей, метод скінченних елементів, розрахунково-експериментальний метод визначення законів навантаження елементів штампового оснащення, на основі використання чутливих до тиску плівок, теорія тривимірного геометричного параметричного твердотільного і поверхневого моделювання. Теоретичні і практичні результати – обґрунтовано основні параметри при проектуванні штампів із забезпеченням необхідної точності та міцності при виконанні технологічних операцій із виготовлення штампованих деталей транспортних засобів спеціального призначення; розроблено спеціалізований програмно-модельний комплекс, який забезпечує проектувальнику можливість здійснювати уточнений аналіз напружено-деформованого стану елементів штампів на заключних етапах проектних розробок. Новизна - на основі теоретичних досліджень визначено характерні особливості напружено-деформованого стану елементів штампового оснащення з урахуванням множинної контактної взаємодії, що полягають у локалізації напружень на периферії області їх контактної взаємодії, і на цій основі установлені їх залежності від проектно-технологічних параметрів штампів; встановлена правомірність квазістатичної постановки задачі; уточнено напружений стан, який реалізується при фіксації напрямних колонок і втулок у базових плитах переналагоджуваних штампів за допомогою полімерних компаундів у тонких з'єднувальних шарах, що утворюється при дії експлуатаційних навантажень, який має складний, а не однорідний, характер з різкими градієнтами напружень за товщиною. Впровадження – розроблено програмно-модельні комплекси, на основі результатів яких обґрунтовано рекомендації, які послужили основою для проектування розділових штампів холоднолистового штампування, прийняті до впровадження у виробництво. Область застосування - обробка металів тиском, точне листове штампування.^UObject of research – shearing dies for the cold sheet-metal stamping. Purpose of the work – improvement of operational properties and substantiation the design and technological parameters of dies tooling elements for the cold sheet-metal stamping based on the analysis of their stress-strain state and taking into account the contact interaction. Research Methods - methods of metalworking theory, elasticity theory, variational inequality theory, finite element method, computational and experimental method for determining the loading laws of die tooling elements based on the use of pressure-sensitive films, theory of three dimensional geometric parametric solid state and surface modeling. Theoretical and practical results – the main parameters in the stamps design with the required accuracy and strength during the technological operations in the manufacture of special purpose vehicle's details are substantiated. The developed specialized program-model complex provides the designer with the ability to implement a refined analysis of the stress-strain state of dies tooling elements at the final design stages. Novelty – the characteristic features of the stress-strain state of dies tooling elements with the multiple contact interaction between elements are defined due to theoretical development. Refined dependencies for components of stress-strain state of the shearing dies elements on the design and technological parameters were established. It became possible to quasistatize the problem of determining the stress-strain state of dies tooling elements. For the first time it was established that а complex stress state with sharp stress gradients was realized under fixing a guide pin and a hollow bar in the base plates of re-adjustable dies. The fixation was made by means of polymer compounds in thin interlayer's, which were formed by the action of operating loads. Implementation – developed software and model complexes which were used for forming the recommendations served as aground for designing dies embedded by some of the plants. Scope – metal forming, precise sheet-metal stamping.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Абиєв 
Технологічні параметри осесиметричного штампування обкочуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Адалат Гусейн-огли Абиєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено технологічні параметри штампування обкочуванням вісесиметричних деталей, розроблено на цій основі ресурсозберігаючі технології та обладнання, що реалізують переваги цього методу обробки металів тиском. Всебічно досліджено розподіл контактних напружень. На плямі контакту розглянуто три зони, що відрізняються видом напружено-деформованого стану. В межах основної зони тангенціального плину розглянуто три ділянки, зважаючи на характер дії контактних дотичних напружень. Отримано рішення для визначення всіх технологічних параметрів процесу штампування обкочуванням. Розроблено ресурсозберігаючі технології виробництва дискових, кільцевих деталей, виробів з надтонким фланцем, а також комплексне програмне забезпечення для комп'ютерного обчислення технологічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.3-12 + К623.3-12
Шифр НБУВ: РА335386

Рубрики:

      
8.

Абхарі П. Б. 
Розвиток наукових основ і удосконалення процесів точного об'ємного штампування на основі регулювання кінематики пластичного формозмінення / П. Б. Абхарі. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження - технологічні процеси точного об'ємного штампування. Мета роботи - підвищення ефективності технологій точного об'ємного штампування на основі розвитку наукових основ і розробки технологічних способів деформування з регулюванням кінематики пластичної течії, які забезпечують підвищення продуктивності, якості виробів та економію ресурсів. Методи дослідження - метод скінченних елементів, енергетичний метод балансу потужностей, метод фізичного моделювання та тензометрії для виміри технологічних сил, метод математичної статистики. Теоретичні і практичні результати – за допомогою розрахункових залежностей вивчені та обґрунтовані режими нових процесів точного об'ємного штампування з урахуванням кінематичного впливу та геометрії інструменту, визначено раціональні технологічні схеми формозміни заготовок, напружено-деформований стан заготовки і силові режими процесів, науково-обґрунтовані рекомендації і методики проектування технологічних процесів виготовлення осесиметричних і неосесиметричних виробів. Новизна – на основі енергетичного методу балансу потужностей методу скінченних елементів розроблено комплекс математичних моделей процесів точного штампування заготовок в роз'ємних матрицях, встановлені залежності силового режиму та технологічних і конструктивних особливостей процесу формоутворення, виявлені умови появи дефекту типу утягнень прострілів і незаповнення, теоретичним та фізичним моделюванням виявлені умови та механізм утворення дефектів на основі регулювання кінематики руху інструменту. Впровадження - нові технологічні процеси і інструменти для точного об'ємного штампування, пройшли апробацію і прийняті до впровадження у виробництво. Область застосування - обробка металів тиском, точне об'ємне штампування.^UObject of investigation – Technological process of precision forging. Aim of investigation – Increase efficiency of precision forging technological process based on development of scientific foundations and improvement of deformation technological methods with kinematics control of plastic deformation and material flow to provide increased productivity, product quality and resource savings. Investigation methods - finite element method, energy method of power balance (upper bound method), method of physical modeling and Strain gauge method to measure technological forces and mathematical statistics method. Theoretical and practical results – solve technical problems by mathematical methods and models; make new precision forging process with kinematics control method of plastic deformation, die tool movements and various geometric forms, define rational technological schemes with various shapes, distributions of effective strain, stress and deformation patterns (gridlines distortion) and power mode characteristics and shaping forms, scientific recommendations and design techniques in technological processes to make axisymmetric and non-axisymmetric parts. Novelty – Based on energy method of power balance (upper bound method) and finite element method, develop a complex of mathematical models in precision forging processes with multiple rams, dependencies of power mode, Technology and design various precision processes, predict folding defects such as lap, suction, collapse, cold shut and etc, theoretical and physical modeling to make kinematical mechanism to avoid defects with kinematics control method of plastic deformation. Inculcation – new technological process and die tools in precision forging processes, test and accept new technology and process in industrial manufacture. Industrial application – metal forming and precision forging process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Аль-Хурані Мохаммад Камал Мохаммад 
Удосконалення проектування технології листового штампування на основі моделювання операцій формозмінення осесиметричних деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Аль-Хурані Мохаммад Камал Мохаммад ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено нові підходи до інтенсифікації формозмінних процесів листового штампування. Створено уніфіковані математичні моделі для поелементного та поетапного багатоваріантного проектування технологічних процесів. На основі числового рекурентного рішення кінцево-різницевої форми умови статичної рівноваги виділеного елементарного об'єму в джерелі деформації розроблено математичні моделі напружено-деформованого стану, металу за умов витягування плоских вісесиметричних заготовок, витягування циліндричних заготовок без потоншення і з потоншенням, а також процесу формозмінення просторових заготовок. Досліджено імітаційну математичну модель процесу витягування плоских осесиметричних заготовок під час використання удосконаленої інженерної методики розрахунку як цільової функції. Описано геометричну модель порожніх вісесиметричних деталей, що дозволяє істотно знизити кількість інформації, необхідної для автоматизованого проектування, й уявити поверхню деталі у вигляді обмеженого набору елементів, які можуть розпізнаватися в процесі введення геометричної інформації в ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.3-642
Шифр НБУВ: РА314948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Анохін О.А. 
Удосконалення конструкцій робочих деталей штампів для холодного об'ємного штампування та видавлювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.А. Анохін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше детально проаналізовано напружено-деформований стан (НДС) опор пуансонів і виштовхувачів, які спираються на плоскі плити з центрально розташованим отвором. Показано, умови, за яких максимум нормальної контактної напруги приходиться на периферійну частину опори або на центральну. Установлено вплив бандажа опори на її НДС, що дає можливість зменшити розтягувальні напруги у небезпечній точці опори. З використанням методології структурного аналізу та проектування SADT (Structured Analysis and Design Technique) побудовано алгоритм проектування штампів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.4-56-02 + К623.400.4-56-02 +
Шифр НБУВ: РА344778

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Антоненко О.А. 
Дослідження і розробка технології формування та калібрування великогабаритних листових деталей літаків на електрогідравлічних установках з багатоелектродними розрядними блоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / О.А. Антоненко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі технологічних процесів електрогідравлічного формування та калібрування великогабаритних листових деталей складної форми на багатоелектродних установках, що дають змогу керувати місцем та енергією розряду вздовж поверхні поля навантаження. За результатами експериментальних досліджень установлено, що за умов, характерних для такого штампування, ступінь сприйняття плоскою перешкодою імпульсного навантаження залежить від механічних властивостей та геометричних параметрів заготовки та змінюється не монотонно. Запропоновано показник, який визначається частотою власних коливань ділянки заготовки, що формується. Цей показник дає змогу умовно розділити процеси формоутворення на малоінерційні та інерційні. Зроблено висновок, що в діапазоні відносної ширини ділянки, яка формується, від 10 до 100, що відповідає умовам формування, технологічні параметри слід визначати на підставі робіт формозмінювання, які є необхідними. Для операцій калібрування зі значенням цього параметру не більше 10-ти технологічні параметри розраховують на підставі значення потрібного тиску. З урахуванням можливості керування місцем і кількістю енергії, що виділяється, одержано аналітичні залежності, які дають змогу визначити технологічні параметри за картами потрібних тисків та режимами робіт деформування. Розроблено технологічні процеси формозмінювання панелей жорсткості літаків та листових панелей інших апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.122 +
Шифр НБУВ: РА328237

      
12.

Антонюк І.М. 
Нотні колекції бібліотеки Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка у світлі історико-культурного процесу краю: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / І.М. Антонюк ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено нотні колекції та фрагменти бібліотек, музичних інституцій та окремих збирачів, що діяли у Львові в кінці XVI - на початку XX ст.. Розглянуто нотодруки давніх львівських книгарень, висвітлено особливості відображення в нотних колекціях музичного життя міста та галицького регіону в даний історичний період. Проаналізовано діяльність окремих колекціонерів, зокрема, В.Вшелячинського, А.Хибінського, М.Щупачкевич, К.Тарнавської, Г.Оттавої, А.Нєментовської. Визначено індивідуальні особливості основних колекцій і розкрито їх роль в історії розвитку галицької музичної культури. До наукового обігу введено невідомі раніше матеріали, зокрема, архівні документи бібліотеки Львівської національної музичної академії (ЛНМА) ім. М.В.Лисенка, спростовано окремі помилкові твердження учених (наприклад, про відсутність нот з бібліотеки Товариства Св. Цецилії 1826 - 1829 рр. і повну загибель бібліотеки ГМТ 1838 - 1848 рр.), викладено нові факти з музичного життя Галичини, вперше висвітлено діяльність М.Щупачкевич як педагога консерваторії Польського Музичного Товариства та колекціонерки. Визначено особливості комплектування бібліотек львівських музичних інституцій та окремих колекціонерів. Вперше на базі фонду бібліотеки ЛНМА ім. М.В.Лисенка досліджено атрибуції нотних видань: штампи, зафіксовані писемні історичні пам'ятки, сліди перебування нот у різних колекціях. Проаналізовано діяльність перших бібліотекарів ЛДК - З.Попеля, А.Струтинської, Я.Колодій. Знайдено невідомі раніше частки львівських колекцій XVIII ст. - Вавельської королівської капели, колекції Сапєгів з Красічина. Зібрано й описано невідомі автографи, зокрема, Я.Рукгабера, Ф.Ліста, Й.Бароні-Кавалькабо, Ж.Мазаса, Б.Кудрика. Систематизовано 78 нотних колекцій бібліотеки ЛНМА ім. М.В.Лисенка. Перекладено з польської та опубліковано матеріали невідомих листів Н.Бернацького, О.Полінського, С.Невядомського, А.Хибінського до ГМТ. Наведено відомості про першу гастрольну подорож львівського "Бояна" до Праги у 1898 р. Описано понад 5 700 прижиттєвих видань композиторів XVIII - XIX ст., які зберігаються у бібліотеці ЛНМА ім. М.В.Лисенка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 я 179(4УКР-2ЛВО) л61-4 +
Шифр НБУВ: РА357018

Рубрики:

      
13.

Аргат Р. Г. 
Удосконалення технології виготовлення циліндричних деталей витягуванням з поетапним розтягуванням фланця заготовки з гофрами / Р. Г. Аргат. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація спрямована на розв'язання важливого науково-технічного завдання розвитку і вдосконалення технологічних процесів витягування циліндричних деталей з листових заготовок для забезпечення економії матеріальних і енергетичних ресурсів.Розвинуто математичну модель розподілу деформацій та напружень на витяжному ребрі матриці, що дало змогу більш точно врахувати сили тертя між заготовкою та інструментом під час витягування без притискання, а також виявити основні чинники процесу, які впливають на розподіл поля напружень в осередку деформації.Розроблено метод розрахунку інтервалів штампування без притискання на підставі рішення рівняння Бесселя. Це дало можливість визначити критичну товщину заготовки, за якої починається втрата стійкості з виникненням складок, і виявити чинники технологічного процесу, що впливають на хвилястість у фланці. При цьому запропоновано врахування початкової анізотропії, а також зміцнення металу заготовки.Запропоновано новий спосіб витягування з поетапним розтягуванням фланця заготовки з гофрами на підставі ефекту Баушингера, отримано експериментальне підтвердження та впровадження цього способу. Розроблено метод розрахунку величини реверсних ходів пуансону, метод визначення геометричних розмірів заготовок і порядок поетапних технологічних розрахунків для нового способу витягування.^UThe thesis is aimed at solving an important scientific and technical task of the development and improvement of the technological processes of drawing cylindrical parts from sheet blanks to ensure the economy of material and energy resources.A mathematical model of distribution of deformations and stresses on the drawing edge of the die has been developed, which made it possible to more accurately take into account the friction forces between the workpiece and the tool during the drawing without clamping as well as to identify the main factors of the process that influence the distribution of the stress field in the deformation zone.A method of calculating the intervals of stamping without clamping on the basis of the solution of the Bessel equation is developed. This made it possible to determine the critical thickness of the workpiece, in which the loss of stability with the appearance of folds begins, and to identify the factors of the technological process that affect the wavelength in the flange. In this case, consideration is given to the initial anisotropy, as well as to the strengthening of the metal of the workpiece.A new method of drawing with stage-by-stage sketching of a flange of a workpiece with corrugations on the basis of the Bauschinger effect is proposed, an experimental confirmation and implementation of this method is obtained. A method of calculating the reverse stroke length of the punch, a method for determining the geometric sizes of the blanks and the order of the stage-by-stage technological calculations for a new method of drawing are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Білошицький М. В. 
Удосконалення технології радіально-прямого видавлювання деталей зі сферичною порожниною із порошкових пористих заготовок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / М. В. Білошицький ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель неізотермічного пружно-в'язкопластичної течії, що дозволяє оцінити напружено-деформований стан, розподіл температурних полів і щільності по перетину поковки. Шляхом моделювання встановлено вплив вихідної пористості пресовки на якість і рівнощільність по об'єму бурту поковки. Визначено вплив умов деформування на напружено-деформований стан поковок. Запропоновано вираз для визначення сили видавлювання. Розроблено технологію одержання порошку П80Х9С2М з шліфувальних відходів жароміцної сталі 40X10С2М. Встановлено вплив вихідної щільності пресовок і температури штампування на механічні властивості сталі ПК80Х9С2М-7,4. Визначено вплив вихідної різнощільності шарів за гарячого штампування на ступінь адгезії біметалічного зразка. Розроблено технологічні процеси виготовлення біметалічних деталей "шворінь" і "підп'ятник" зі сферичною порожниною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394
Шифр НБУВ: РА379988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Баглюк Г.А. 
Науково-технологічні принципи одержання виробів з порошкових матеріалів на основі гетерогенних залізо-вуглецевих сплавів з підвищеною зносостійкістю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.06 / Г.А. Баглюк ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 39 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів аналізу сучасних тенденцій розвитку матеріалознавства зносостійких і конструкційних матеріалів розроблено комплексний підхід щодо створення технологічних процесів одержання порошкових композиційних матеріалів на основі заліза для роботи за умов підвищення навантажень та інтенсивного тертя, а також ефективних маловідходних технологій виготовлення з них виробів з метою забезпечення заданого комплексу властивостей. Обгрунтовано доцільність і встановлено ефективність використання безабразивних шламових відходів підшипникової сталі як основи для одержання виробів з порошкових зносостійких і конструкційних матеріалів. Вивчено основні технологічні та структурно-фазові характеристики газорозпилених порошків швидкоріжучої сталі й особливості сплавоутворення у процесах їх спікання (зокрема, активованому) та гарячого штампування. Розроблено новий ефективний технологічний процес одержання високощільних композитів системи сталь - карбід титану з застосуванням методу гарячого штампування спечених заготовок. Досліджено основні закономірності формування структури на всіх стадіях технологічного процесу. Створено математичні моделі для числового моделювання ряду схем гарячого штампування пористих заготовок з урахуванням контактного тертя та встановлено основні закономірності ущільнення і формоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К39 +
Шифр НБУВ: РА331781

Рубрики:

      
16.

Багров В.А. 
Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr -Mn - Mo - Ti на основі заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.А. Багров ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання зниження енерго- і ресурсовитрат у процесі відновлення металообробного інструменту. Встановлено взаємозв'язок між карбідною фазою в досліджених сплавах і структурою, зносостійкістю та теплостійкістю. Висвітлено вплив засобу утворення карбідів ТіС (екзогенний та ендогенний) і технології наплавлення на їх розподіл в об'ємі наплавленого металу. На основі критеріїв механіки руйнування розкрито вплив температури на інтенсивність зношування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-14 + К623.300.3-56-083
Шифр НБУВ: РА320080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Берник П.С. 
Машини і обладнання для розмірно-зміцнюючої термоокислювальної та вібраційної обробки твердосплавних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / П.С. Берник ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці науково-теоретичної бази та методичних принципів проектування обладнання для розмірно-зміцнювальної обробки твердосплавних виробів термоокислювальним і вібраційним методами. Визначений факторний простір, який забезпечує продуктивність, максимальне зміцнення і точність обробки. Розроблена методика формоутворення і вибору обладнання печей для термоокислення. Механіко-технологічні дослідження вібраційних машин для реалізації комплексної технології дозволили розробити методику практичного розрахунку обладнання для різних типів твердосплавного інструменту: штампового, гірничорізального, металорізального, бурового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-560.39

Рубрики:

      
18.

Бондарь С.В. 
Розробка методів розрахунку та дослідження напружено-деформованого стану елементів штампової оснастки для холодного та полугарячого видавлювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.В. Бондарь ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблена методика для проведення аналізу напружено-деформованого стану (НДС) складових бандажованих матриць для холодного і полугарячого видавлювання. На підставі методу скінчених елементів створений програмний комплекс для розв'язання термо-пружно-пластичної контактної задачі в двовимірній постановці. Розроблена методика для достовірного завдання навантажень, при якій одночасно визначають НДС, як у заготівці, що пластично деформується, так і в інструменті з урахуванням їхнього взаємного впливу один на одного. Дана методика дозволила врахувати реальну контактну взаємодію між заготівкою і матрицею, з урахуванням особливостей конфігурації внутрішньої поверхні робочої вставки, без її спрощення. Проведено ряд розрахунків різноманітних типів багатошарових бандажованих матриць для холодного і полугарячого видавлювання, і дані рекомендації по вибору оптимальних механічних (величина натягу та кут конусності бандажа) та фізичних (жорсткість бандажа) параметрів конструкції, з метою зменшення інтенсивності напруження на робочій поверхні робочої вставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.4-5-01

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Булах Є.О. 
Удосконалення методів оцінювання деформативності дорожніх конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.11 / Є.О. Булах ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено параметри конструкції обладнання для створення навантаження за статистичних штампових випробуваннях дорожніх конструкцій, використання якого підвищує точність статичних випробувань за рахунок усунення впливу чаші прогину покриття від коліс великовагової техніки на результати випробувань і виключення температурної деформації конструкції прогиноміра під впливом сонячних променів. Розроблено математичну модель динамічного навантаження дорожньої конструкції, що враховує не тільки перший, а й наступні удари та відкоси ударника від покриття. Виявлено доцільність і доведено ефективність застосування як вимірюваного параметра для оцінювання деформативності дорожніх конструкцій динамічним методом накопиченої суми переміщень ударника під час руху його вгору за виконання серії ударів по покриттю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044-01-07с
Шифр НБУВ: РА371684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бурко В. А. 
Удосконалення технології гарячого об'ємного штампування попереднім осаджуванням заготовок профільними плитами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / В. А. Бурко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено ступінь деформації осаджування на підставі розрахунку зміщеного об'єму, що дозволяє призначати та регулювати технологічні режими профілювання залежно від величини радіуса профілю осаджувальних плит. Розроблено математичні моделі формозміни заготовок (сталь 38ХС, свинець ССу, як моделювальний матеріал) за осаджування заготовок випуклими подовженими плитами (ОВПП), що дозволяють кількісно прогнозувати нерівномірність деформації у висотному, поздовжньому, поперечному напрямках за одержання профільованих напівфабрикатів під гаряче об'ємне штампування. Визначено закономірності зміни напружено-деформованого стану та плину металу за багатоперехідного штампування поковок пластин із заготовок, які профільовані ОВПП, що дозволило обгрунтувати маловитратні способи виробництва таких поковок і розробити рекомендації щодо вибору технологічних переходів. Встановлено залежності для розрахунку енергосилових параметрів процесу осаджування циліндричних заготовок випуклими подовженими плитами, що дозволяє оцінювати силовий режим на профілювальній операції з урахуванням технологічних параметрів процесу та радіуса осаджувальних плит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3-64
Шифр НБУВ: РА379117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського