Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (412)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ШТРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мартиновський В.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Мартиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к +
Шифр НБУВ: РА355813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Степанчук Т.Ф. 
Алгоритми розв'язання деяких класів оптимізаційних задач, які зводяться до задач оптимального розбиття: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Т.Ф. Степанчук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задачі застосування та обгрунтування єдиного підходу, що базується на методах оптимального розбиття множин, для розробки ефективних алгоритмів розв'язання задач глобальної оптимізації, побудови оптимальних квадратур та задач групового вибору. Для задач глобальної оптимізації обгрунтовано зведення задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття, а також розроблено новий алгоритм глобальної оптимізації багатоекстремальної функції, заснований на зведенні задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття множин з одночасним пошуком усіх локальних мінімумів функції та їх зон притягання, з наступним вибором глобального мінімуму. Запропоновано нову модифікацію функції штрафу за помилку, що допускається у разі віднесення будь-якої точки з зони притягання одного локального мінімуму до зони притягання іншого. Стосовно задач побудови оптимальних квадратур для функціональних класів, заданих квазиметриками, наведено новий наближений метод чисельного пошуку оптимальних вузлів та оптимальних коефіцієнтів квадратурної формули, а також найкращої гарантованої точності, заснований на зведенні задачі побудови оптимальних квадратур до задачі оптимального розбиття множин на підмножини з пошуком координат центрів цих підмножин, які співпадають з координатами оптимальних вузлів квадратурної формули. Розроблено декілька модифікацій нового алгоритму наближеного обчислення оптимальних коефіцієнтів квадратурних формул як лебегових мір підмножин, на які розбивається вихідна множина. На відміну від відомих результатів, одержаних для випадків, коли вузли оптимальної квадратури, що є центрами оптимального розбиття, співпадають з центрами оптимального покриття, розроблені алгортми вперше для будь-яких функціональних класів, заданих квазиметриками, дали змогу числовоми методами знаходити оптимальні вузли, оптимальні коефіцієнти квадратури та значення для найкращої гарантованої точності для будь-якого числа вузлів квадратурної формули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112,022
Шифр НБУВ: РА320278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Касимов Р. Р. 
Вдосконалення алгоритмів QoS маршрутизації в мережах з технологією IP/MPLS на основі прогнозу трафіка: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Р. Р. Касимов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вдосконалено методику короткострокового прогнозування трафіка, яка відрізняється від відомих незалежним прогнозуванням вейвлєт коефіцієнтів нейронними мережами каскадно-корельованої архітектури, що дозволяє підвищити адаптивність системи прогнозування до флуктуації трафіка та забезпечити вищу точність прогнозу. Встановлено систему нейронечіткого висновку в результаті використання її як експертної системи для раннього оцінювання якості прогнозу трафіка, що дозволило проводити оцінювання придатності прогнозу для побудови таблиць маршрутизації. Запропоновано вдосконалений евристичний алгоритм для offline маршрутизації в мережі IP/MPLS, відмінністю якого від відомих є підвищення рівня якості сервісу за рахунок використання ресурсів телекомунікаційної мережі, знайдених на основі аналізу прогнозу та поточної схеми маршрутизації. Надано використання кусково-лінійної функції штрафу на зайняття доступної смути пропускання як компоненти функції вартості шляху, яка на відміну від існуючих залежностей компоненти метрики від смуги пропускання дозволяє ефективніше використовувати ресурси пропускної здатності мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА380611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шуміло І.А. 
Відповідальність за порушення законодавства про захист конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.А. Шуміло ; НАН України. Ін-т економ.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано особливості юридичної відповідальності за антиконкурентні правопорушення. Конкретні правовідносини розглянуто як комплексні господарські правовідносини, що складаються з організаційних (регулятивних та охоронних) і абсолютних немайнових правовідносин. Надано загальну характеристику антиконкурентних правопорушень як правових підстав юридичної відповідальності та проаналізовано їх види. Розглянуто систему заходів юридичної відповідальності за вчинення антиконкурентних правопорушень, обгрунтовано основні напрямки підвищення ефективності штрафних і компенсаційних господарсько-правових санкцій. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про захист економічної конкуренції, які можуть бути використані у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА313945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сакали М. Я. 
Відповідальність юридичних осіб за податкові правопорушення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Я. Сакали ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правову характеристику відповідальності юридичних осіб за вчинення податкових правопорушень (ППП). Розглянуто основні етапи становлення законодавства, правову природу юридичної відповідальності за вчинення ППП, проаналізовано характері риси адміністративної та фінансової відповідальності. Обгрунтовано можливість притягнення до адміністративної відповідальності фізичних та юридичних осіб. Наведено характеристику підстав відповідальності за ППП, досліджено елементи складу (об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона). Увагу приділено з'ясуванню сутності провадження в справах про ППП, розкрито стадії й особливості їх розгляду в адміністративно-апеляційному та судовому порядку. З'ясовано заходи юридичної відповідальності, які застосовуються за вчинення юридичними особами ППП. Запропоновано визначення кожного з окремих заходів відповідальності (штрафу, пені, вилучення отриманого (нарахованого) прибутку).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х829(4УКР)207 + Х839(4УКР)012.07
Шифр НБУВ: РА384194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чернадчук В.Д. 
Відшкодування моральної шкоди при порушенні трудових прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Д. Чернадчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження існуючих у правовій літературі визначень поняття моральної шкоди запропоновано визначення моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав. Виділено активну та пасивну, просту та складну, первинну та похідну (вторинну) моральну шкоду . Визначено й обгрунтовано зміст специфічних властивостей моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав, які у своїй сукупності відбивають її своєрідність. Сформульовано визначення відповідальності власника або уповноваженого ним органу за заподіяну моральну шкоду як його моральної відповідальності, вираженої у грошовій або іншій матеріальній формі, яка має компенсаційно-штрафний характер, стягується на користь працівника та набуває чинності у випадку порушення його законних трудових прав. З'ясовано підстави, за яких власник не вважається винним у заподіянні моральної шкоди. Досліджено змішану форму вини та розроблено рекомендації щодо її впливу на визначення розміру заподіяної працівникові моральної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х879(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА314127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Анкянець О.К. 
Вплив способу приєднання дискретних ребер на коливання підкріплених кругових циліндричних оболонок: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.К. Анкянець ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу про власні коливання циліндричної оболонки, підкріпленої дискретно розташованими ребрами жорсткості з урахуванням способу з'єднання ребер з обшивкою, а саме: суцільного жорсткого, суцільного податливого, або дискретного жорсткого з'єднання. Розглянуто малі коливання. Матеріал оболонки та ребер підпорядковується закону Гука. Задачу розв'язано з використанням методу скінченних елементів. Для обшивки та ребер жорсткості побудовано плоский скінченний елемент з шістьма ступенями свободи у вузлі, якому притаманні висока стійкість до зсувного запирання, покращена збіжність та низька чутливість до викривлення скінченно-елементної сітки. Таким чином, у скінченно-елементному поданні оболонка складається з набору пластинок. Ребра розглянуто як пластини. Для забезпечення умов жорсткого з'єднання ребер і обшивки у дискретних точках, або їх суцільного податливого з'єднання, реалізовано скінченний елемент зв'язку, побудований на базі методу штрафних функцій. Показано, що спосіб з'єднання ребер з обшивкою значно впливає на форми власних коливань оболонки. Завдяки використанню розробленої методики виявлено форми коливань, які раніше аналітично не визначалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.35-01,022 +
Шифр НБУВ: РА352305

Рубрики:

      
8.

Левчук Л.Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Р. Левчук ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА355375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Подцерковний О.П. 
Грошові зобов'язання учасників господарських відносин: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.П. Подцерковний ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано природу грошового зобов'язання учасників господарських відносин як окремого виду зобов'язань та субінституту господарського зобов'язального права, визначено статичні та динамічні складові системи даних зобов'язань. Досліджено специфічні чинники утвердження суспільного господарського порядку в сфері функціонування грошей. Проаналізовано особливості грошових зобов'язань держави та територіальних громад і в багаторівневих господарсько-фінансових системах. Розкрито зміст правової роботи з оперування грошовими зобов'язаннями як складової управління грошовими потоками господарської організації. Розроблено напрями удосконалення господарського законодавства з питань регулювання господарських грошових зобов'язань, зокрема, у сфері примусового стягнення боргів, застосування штрафних санкцій, процентів, валютних публічних обмежень, реалізації господарської компетенції публічних органів та суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.7 +
Шифр НБУВ: РА350937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Процах Н.П. 
Задачі для еволюційних рівнянь та систем високого порядку з виродженням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.П. Процах ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

З використанням модифікацій методу Гальоркіна та методів регуляризації, штрафу, кінцево-різницевих відношень, монотонності й компактності визначено умови існування узагальненого розв'язку мішаних задач для лінійних еволюційних систем високого порядку з виродженням на початковій гіперплощині у нециліндричній області, нелінійних рівнянь з другою похідною з часом в узагальнених просторах Соболєва, нелінійних ультрапараболічних рівнянь в обмеженій або в необмеженій за просторовими змінними області, а також задачі без початкових умов для слабко нелінійних ультрапараболічних рівнянь. Для систем з виродженням доведено гладкість розв'язку за всіма змінними у циліндричній області, для нелінійних рівнянь досліджено єдність розв'язку, а в окремих випадках знайдено умови існування гладкого розв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.5 + В161.626.6 +
Шифр НБУВ: РА322664

Рубрики:

      
11.

Доманська Г.П. 
Задачі для псевдопараболічних систем та варіаційних нерівностей в необмежених областях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Г.П. Доманська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

З використанням методу Гальоркіна, методів штрафу, регуляризації, монотонності та компактності доведено існування та єдиність узагальнених розв'язків мішаних задач з періодичними крайовими умовами (у випадку періодичних коефіцієнтів) для лінійних систем рівнянь, мішаних задач для нелінійних систем рівнянь, задач Фур'є для лінійних і нелінійних систем рівнянь і систем варіаційних нерівностей. У випадку нелінійних систем показано, що класи коректності розв'язку не залежать від поведінки розв'язку відповідної задачі на нескінченності. Для лінійних систем визначено швидкість зростання розв'язку на нескінченності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626,63,022 + В161.627,022
Шифр НБУВ: РА318154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Болокан І.В. 
Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Болокан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності й особливості їх застосування окремою категорією суб'єктів цивільного права - підприємцями. З'ясовано місце та роль зобов'язально-правових і спеціальних засобів у системі цивільно-правових засобів зхисту права власності. Визначено прогалини та недоліки у законодавчому врегулюванні зазначених питань. Розглянуто найбільш часто використовувані зобов'язально-правові засоби захисту (примус боржника виконати свій обов'язок, розірвання договору, одностороння відмова від договору, застосування штрафних санкцій). Проаналізовано закріплені в Цивільному кодексі України недоговірні зобов'язання та засоби захисту прав сторін у разі їх виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА357948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дигало О.М. 
Ідентифікація моделей швидкості розповсюдження фронту лісової пожежі та їх практичні застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Дигало ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше задачу одержання оцінок швидкості розповсюдження фронту лісової низової та верхової пожежі зведено до задачі аналізу сталості цих процесів, на базі розв'язання якої з використанням критерію Гурвіца одержано аналітичні вирази для таких оцінок. З метою одержання моделі швидкості розповсюдження фронту лісової пожежі запропоновано метод, що грунтується на аналізі величини неузгодження між експрес даними та модельними значеннями за допомогою модифікованого критерію Пейджа - Хінклі. В цьому випадку є відсутньою необхідність у використанні масиву статистичних даних, а контроль здійснюється за останнім значенням вибірки. Запропоновано метод ідентифікації моделі, яка є суперпозицією локальних моделей, а її вагові коефіцієнти визначаються з використанням методу штрафних функцій або за допомогою невизначених множників Лагранжу. Відзначено, що процедура ідентифікації моделі є оптимальною за швидкодією. Розроблено модель для оцінки ефективності використання моделей швидкості розповсюдження фронту лісової пожежі, яка враховує величину збитку від пожежі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348 +
Шифр НБУВ: РА326206

Рубрики:

      
14.

Савчинський Б.Д. 
Контекстно-вільні граматичні конструкції для розпізнавання зображень текстових та графічних документів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Б.Д. Савчинський ; НАН України. М-во освіти і науки України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально доведено доцільність і придатнсть апарату двовимірних контекстно-вільних граматичних конструкцій для розв'язання певних класів практичних задач розпізнавання семанитчно насичених зображень зі складною ієрархічною структурою. Сформульовано основні принципи побудови швидкодіючих програмних комплексів для розпізнавання зображень, які задаються за допомогою двовимірних контекстно-вільних граматичних конструкцій. Вперше сформульовано задачу налаштування (навчання) контекстно-вільних конструкцій як задачу знаходження таких штрафів за використання правил, що забезпечують безпомилкове розпізнавання заданої навчальної множини. Відзначено, що суттєва відмінність сформульованої задачі від загальновідомих задач навчання у розпізнаванні полягає у форматі навчальної множини, кожний приклад з якої є складним зображенням з ієрархічним переліком його складових фрагментів. Задачу налаштування контекстно-вільних конструкцій зведено до розв'язання системи лінійних нерівностей. Незважаючи на експоненційну залежність кількості нерівностей у даній системі від розміру зображень, обгрунтовано можливість її поліноміального розв'язку і запропоновано його ефективний скінченнокроковий алгоритм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4 +
Шифр НБУВ: РА350914

Рубрики:

      
15.

Денисова Т. А. 
Кримінальне покарання та реалізація його функцій: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Т. А. Денисова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено генезу інституту покарання, встановлено, що кримінальне покарання - це своєрідний феномен, який систематизує філософські, правові та соціально-психологічні аспекти. Визначено, що в основу феномену покарання покладено його дуалістичний характер. Визначено, ретрибутивістська доктрина визнає, що злочин не є щось відокремлене від злочинця, а охоплює людину у всій її цілісності. Разом з тим, під час застосування покарання виключається елемент помсти, а його адекватність спонукає засудженого до каяття і правослухняної поведінки. Висвітлено та класифіковано загальні, кримінально-правові та кримінально-виконавчі функції покарання за його призначення, виконання та відбування. Розкрито зміст пріоритетних функцій покарання: соціально-відновлювальної та запобіжної. Доведено необхідність обмеження кримінальної репресії шляхом зменшення карального змісту покарання. Обгрунтовано напрями щодо вдосконалення застосування кримінального покарання на стадії його призначення. Розглянуто альтернативні заходи впливу на засуджених і можливості їх використання в Україні. Запропоновано розширити застосування штрафу, примусового відшкодування шкоди, громадських і виправних робіт, а також інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі. Сформульовано відповідні наукові пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-виконавчого законодавств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА378042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Козирєва В.П. 
Кримінальні покарання майнового характеру за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.П. Козирєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і мету покарань майнового характеру, наведено їх визначення. Проаналізовано історію розвитку цих покарань у вітчизняному законодавстві. Здіснено порівняльний аналіз покарань майнового характеру у кримінальному законодавстві певних європейських країн, США та Японії. Значну увагу приділено юридичному аналізу таких покарань, питанням їх взаємоспіввідношення, а також злочинів, за яких можливе їх призначення на практиці. Як покарання майнового характеру запропоновано визначити штраф, виправні роботи, службові обмеження для військовослужбовців, конфіскацію майна. За результатами досліджень сформульовано регламентації та призначення покарань майнового характеру за кримінальним законодавством України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.3 +
Шифр НБУВ: РА349542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дорошенко А.В. 
Методи та інформаційні технології класифікації для завдань видобування даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Дорошенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше для нейроподібних структур моделі геометричних перетворень розроблено метод й інформаційну технологію класифікації на підставі правила "переможець забирає все" (WTA) з використанням матриці штрафів і заохочень, що дозволяє враховувати неоднакову значущість помилок під час розпізнавання об'єктів різних класів. Уперше для нейроподібних структур моделі геометричних перетворень розроблено метод кускової побудови роздільних поверхонь на підставі дерева поділу за класами, що забезпечує підвищення точності розпізнавання об'єктів, для яких у заданому просторі реалізацій не виконується гіпотеза компактності. Запропоновано, досліджено та реалізовано метод послідовного вирівнювання тренувальної вибірки за кластерами, що формуються у вузлах дерева, який забезпечує покращання точності розв'язання задач класифікації для вибірок, представлених у просторі реалізацій нерівномірно. Удосконалено метод навчання нейроподібних структур моделі геометричних перетворень, за яким запропоновано використовувати процедуру оптимізації з використанням методу імітації відпалу металу на базі параметрів головних компонентів, що дозволило покращити якість класифікації завдяки використанню інших, окрім середньоквадратичного, критеріїв якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428 +
Шифр НБУВ: РА356103

Рубрики:

      
18.

Сизоненко О.А. 
Механізм управління еколого-економічними процесами у діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Сизоненко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та удосконалено механізм управління еколого-економічними процесами у діяльності промислових підприємств. Здійснено моніторинг актуальних еколого-економічних проблем промислових регіонів України. Обгрунтовано концептуальну модель механізму управління еколого-економічними процесами. Адаптовано до умов господарювання промислового підприємства модель, засновану на принципі холодного резервування, що дає можливість мінімізувати негативні наслідки аварійного відключення основного природоохоронного устаткування. Удосконалено метод попереджуючого управління еколого-економічними процесами. Розроблено модель ефективного використання грошових коштів на поліпшення еколого-економічного стану з метою мінімізації витрат, екологічних платежів і штрафних санкцій. Удосконалено організаційно-економічний механізм промислового підприємства для оптимізації управління еколого-економічними процесами. Створено методи оцінки рівня еколого-економічних процесів, що мають порогові значення індикаторів безпеки, які є кількісними параметрами та визначають межу між небезпекою та безпечною зонами функціонування підприємства. Визначено економічну ефективність еколого-економічних процесів у діяльності промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-280-21 +
Шифр НБУВ: РА345185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Євсєєв О.С. 
Моделювання матеріально-технічного забезпечення розвитку підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / О.С. Євсєєв ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано структуру комплексу моделей управління матеріально-технічним забезпеченням (МТЗ) продуктового розвитку підприємства, що базується на застосуванні експертно-аналітичного підходу, який дозволяє здійснювати моделювання слабкоформалізованих задач. Розроблено систему економіко-математичних моделей рефлексивного управління об'єктами МТЗ підприємства, що базується на матричних методах прийняття управлінських рішень. Наведено моделі вибору системи управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, що враховують особливості наукоємнісної високотехнологічної продукції та базуються на структуруванні статей економії та витрат у процесі організації системи управління. Надано класифікацію задач управління МТЗ підприємства, орієнтовану на проблему управління продуктовим розвитком за умов трансформації вітчизняної економіки. Розвинуто методи та моделі розв'язання задач управління МТЗ продуктового розвитку підприємства, реалізовані у вигляді системи економіко-математичних моделей, які дозволяють комплексно вирішувати завдання щодо забезпечення матеріальними ресурсами на етапах проектування, розробки й серійного виробництва нової високотехнологічної продукції. Запропоновано моделі оперативного управління системою МТЗ випуску нової продукції, що базуються на методах теорії розкладів та імітаційному моделюванні: модель планування потреби в ресурсах, моделі регулювання ходу постачання, а також математичні моделі штрафних санкцій для учасників системи МТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611
Шифр НБУВ: РА321227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дубровіна А.В. 
Моделювання, методи та комп'ютерні засоби підтримки прийняття групових рішень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Дубровіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення рівня знань спеціалістів для системи тестування з питаннями нерівномірної складності, що вимагають знання обсягів інформації, які перетинаються. Даний метод дає змогу урахувати та зменшити похибку тесту за допомогою розрахунку скорингових вагових коефіцієнтів питань за методом нечіткого виводу. Запропоновано метод захисту результатів процесу підтримки прийняття групових рішень від суб'єктивності, який завдяки порівняльному аналізу апріорних і апостеріорних ієрархічних структур групи учасників дає змогу визначити рівень суб'єктивності групового рішення та надати подальші рекомендації щодо його зменшення. Створено структуру бази моделей групових систем підтримки прийняття рішень. Розвинуто методологію формалізації процесу визначення рівня знань спеціалісів за методом тестування - класифіковано системи тестування. Удосконалено метод ієрархій у частині його застосування у процесах підтримки прийняття групових рішень, запропоновано процедуру ідентифікації та корегування нетранзитивних оцінок учасників, побудовано відповідну систему штрафів учасників за нетранзитивність індивідуальних оцінок, з використанням елементів теорії нечітких множин і методу кластерного аналізу нечітких оцінок розроблено метод перевірки узгодженості та визначення причин розбіжності індивідуальних оцінок. Наведено метод виявлення логічних закономірностей у базі даних процесу підтримки прийняття групових рішень, запропоновано спосіб зменшення обсягу задачі пошуку знань в базі даних процесу шляхом визначення найбільш інформативних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА333772

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського