Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (99)Реферативна база даних (5836)Книжкові видання та компакт-диски (592)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ШТУЧН$<.>+<.>K=НІГОТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 857
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Єльнікова Т.О. 
Автоматизована система для вимірювань геометричних характеристик фітопланктону у водоймах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Т.О. Єльнікова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено методи та засоби вимірювань геометричних параметрів і маси фітопланктону у водоймах господарсько-побутового призначення. Розширено функціональні можливості та підвищено швидкодію засобів вимірювань на підставі введення в комп'ютер і алгоритмічної обробки відеозображень фітопланктону. Розглянуто похибки перетворення вимірювальної відеоінформації у процесі вимірювань, визначено заходи щодо їх зменшення та компенсації. Розроблено автоматизовану систему для вимірювання геометричних параметрів і маси фітопланктону. Для обробки вимірювальної відеоінформації запропоновано використовувати штучні нейронні мережі. Виконано експериментальні дослідження, які підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА357172

Рубрики:

      
2.

Єременко О.А. 
Особливості оксидативного стресу і антиоксидантного захисту організму у фазанів за умов штучного розведення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.А. Єременко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості оксидативного стресу та функціонування антиоксидантної системи організму фазанів за умов штучного розведення та дії антиоксидантів. Встановлено, що висока інтенсивність процесів ліпопероксидації у тканинах добових фазанів є причиною недостатньої функціональної активності ферментативної системи антиоксидантного захисту (АОЗ). Виявлено, що швидке вичерпання пулу основних ліпофільних біоантиоксидантів та інгібування ферментативних реакцій АОЗ призводить до зниження адаптаційної здатності диких птахів за умов штучного розведення. Виявлено, що введення до раціону фазанів переокисненого жиру викликає оксидативний стрес, що характеризується вираженим зростанням вмісту ТБК-активних продуктів у печінці та крові фазанів у 30-добовому віці та порушенням активності антиоксидантних ферментів. Обгунтовано необхідність проведення корекції процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за допомогою антиоксидантів з метою усунення порушень кисневого метаболізму та захисту тканини від ушкоджуючої дії оксидативного стресу. Показано, що застосування препарату "Дистинол" у дозах 0,038 % - 0,050 % сприяє зростанню E-вітамінної забезпеченості, стимулює ферментативну ланку АОЗ, знижує інтенсивність процесів ПОЛ, що позитивно впливає на приріст живої маси фазанят і збереження їх поголів'я у разі виникнення оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.1-272.513 + Е623.353.523.1Pha*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА346606

Рубрики:

      
3.

Єрмолаєв М.М. 
Трансформація родючості солонцевих грунтів Лісостепу України під впливом меліорацій: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Єрмолаєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й оцінено практично характер і наслідки перманентного антропогенного впливу, в тому числі, техногеного, на фонд орних і перелогових (цілинних) солонцевих і засолених грунтів Лісостепу України. Встановлено закономірності формування та трансформації елементів та умов родючості (гумусового фонду, поживного режиму, іонно-сольового складу) чорноземно-лучних грунтів - солонцюватих і солонців сульфатно-содових - і чорноземів типових (техногенно засолених) під впливом хімічної меліорації, системи удобрення, меліоративного (чизельного) обробітку за умов штучного дренування території. Запропоновано шляхи використання вказаних грунтів, визначено необхідність підвищення ступеня екологізації природокористування за рахунок зменшення розораності, оптимізації структури посівного клину та збільшення площі природних кормових угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.234-261(4УКР) + П06(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єрохін А.Л. 
Інтелектуальні методи та засоби візуалізації позаштатних ситуацій в складних системах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / А.Л. Єрохін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та розробку нового рішення важливої для теорії та практики систем і засобів штучного інтелекту наукової проблеми візуалізації багатовимірної інформації в інтелектуальних системах під час взаємодії з факторами стохастичної природи. Розроблено моделі перетворення інформації у разі позаштатних ситуацій у трактах синтезу зорових образів. Створено нові засоби інтелектуалізації комп'ютерних інтерфейсів складних людино-машинних систем. Розроблено моделі системного коригування психофізіологічного стану людини-оператора за умов невизначеного інформаційного стану, а також методи, моделі та технічні засоби ідентифікації та візуалізації позаштатних ситуацій у складних системах під час створення засобів інтелектуалізації комп'ютерних інтерфейсів і систем комп'ютерного аналізу та синтезу зорових образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082.03 + З970.810.3 +
Шифр НБУВ: РА346480

Рубрики:

      
5.

Єсіпова Н.Б. 
Структурно-функціональний стан печінки у коропа в умовах тепловодного вирощування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Н.Б. Єсіпова ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості структури та функціонального стану печінки коропа у взаємозв'язку з показниками його росту за умов індустріальної аквакультури. Установлено, що головними чинниками надмірного жиронакопичення в печінці риб за умов саджалкового тепловодного вирощування є абіотичні - підвищена температура води і зниження концентрації кисню. Визначено, що ожиріння печінки коропа за умов напруженого температурного і кисневого режимів водного середовища спричинює також годівля штучними кормами, які не відповідають фізіологічним потребам його організму в цей період за білковим і вітамінним складом, і особливо, за вмістом у кормах речовин з ліпотропними властивостями (метинін, холін). Виявлено шляхи накопичення ліпідів у печінці та показано, що її ожиріння носить переважно зворотний характер, але супроводжується порушенням низки функцій даного органу, які призводять до затримки росту риб. Рекомендовано заходи щодо нормалізації структурно-функціонального стану печінки коропа. Обгрунтовано необхідність вивчення на тканинному та клітинному рівні функціональних особливостей організму риб з метою виявлення потенційних можливостей їх росту та оптимізації існуючих біотехнологій в аквакультурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 +
Шифр НБУВ: РА325763

Рубрики:

      
6.

Єфіменко А. С. 
Підвищення водостійкості гіпсових матеріалів поліфракційними мінеральними добавками / А. С. Єфіменко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних та експериментальних основ підвищення водостійкості гіпсу поліфракційними мінеральними добавками. Ви-значено електроповерхневі властивості гіпсу та мінеральних добавок, встановлено закономірності утворення електрогетерогенних контактів між ними. Вико-нано оптико-мікроскопічні та електронно-мікроскопічні дослідження, розроблено моделі структури штучного гіпсового каменю з мінеральними добавками, яка забезпечить його максимальну водостійкість. Виконано термодинамічний аналіз можливості хімічної взаємодії гіпсу з мінеральними добавками. Експериментально досліджено залежності фізико-механічних властивостей, показника водостійкості, вологісних деформацій штучного гіпсового каменю від вмісту мінеральної добавки однієї фракції (шлаку) та двох різних фракцій (шлаку і нанодисперсного глинозему або мікрокремнезему). Розроблено склад гіпсового в'яжучого підвищеної водостійкості та матеріалів на його основі, а також технологію їх виготовлення, виконано дослідно-промислове впровадження і впровадження у навчальний процес.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and experimental foundations for increasing the water resistance of gypsum by polyfractional mineral additives. The electro-surface properties of gypsum and mineral additives have been determined. It was found that different faces of gypsum dehydrate crystals have surface charges of different signs: longitudinal - positive, end - negative, particles of slag and micro silica have a negative surface charge, and Nano dispersed alumina – positive. Taking this into account, the regularities of the formation of electro heterogeneous contacts between gypsum-dehydrate crystals between themselves and with particles of mineral additives were established. Optical-microscopic and electron-microscopic studies have been carried out, models of the structure of artificial gypsum stone with mineral additives have been developed, which will ensure its maximum water resistance. It is shown that the maximum water resistance will be provided by the structure of the composite material with a matrix of densely packed crystals of gypsum dehydrate with the maximum number of electro heterogeneous contacts between crystals and particles of mineral additives. Such contacts maximally protect crystals of gyp-sum dehydrate from dissolution and wedging action of water. A thermodynamic analysis of the possibility of chemical interaction of gypsum with mineral additives has been carried out; it is shown that gypsum and mineral additives generally do not chemically interact, except for the case of the presence of free lime in the slag, when calcium hydro-sulfa-aluminate of mono-sulfate form can be formed. The dependences of physical and mechanical properties, water resistance index, moisture deformations of artificial gypsum stone on the content of a mineral additive of one fraction (slag) and two different fractions (slag and Nano dispersed alumina or micro silica) have been experimentally investigated. The obtained dependences confirmed the idea of the influence of the composition and structure of artificial gypsum stone as a composite material with electro heterogeneous contacts between crystals and particles in it on water resistance. Compositions of a gypsum binder with poly-fractional mineral additives, providing a water-resistance index of up to 1, and materials based on them, as well as a technology for their manufacture, have been developed. Experimental industrial implementation and implementation in the educational process have been completed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Єфімов Г. М. 
Інформаційна технологія для моделювання та розпізнавання мімічних проявів емоцій на обличчі людини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Г. М. Єфімов ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На базі формальної психологічної моделі емоційних станів розроблено формальну модель мімічних проявів даних емоційних станів - зроблено перехід від простору ознак, що описують базові емоції з точки зору ситуацій, в яких вони виникають, до простору ознак, які характеризують візуальну, мімічну складову для базових емоційних станів. Для уникнення неоднозначностей під час аналізу, зроблено перехід від феноменологічного визначення характеристичних мімічних ознак до певної їх формалізації за допомогою NURBS-кривих. Запропоновано загальну формальну модель мімічних проявів емоційних станів у вигляді простору ознак, визначено базис цього простору. Запропоновано нову мультимедійну технологію та засіб штучного інтелекту для аналізу мімічних проявів емоцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.54-01 + Ю953.2 + Ю935.21
Шифр НБУВ: РА376106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ібатуліна Ю.В. 
Структура ценопопуляцій степових видів на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.В. Ібатуліна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексні популяційно-демографічні дослідження тридцяти степових видів, які належать до різних життєвих форм і виконують неоднакову фітоценотичну роль. Встановлено, що структура популяцій багатьох видів у широкому діапазоні еколого-демографічних умов стала, суттєві зміни її відбуваються лише під впливом сильного антропогенного тиску. З'ясовано, що даному процесу сприяє перебування рослин на низькому рівні життєвості, а також формування контагіозного типу розміщення особин. Виявлено, що негативні перебудови у віковій, віталітетній, просторовій структурах популяцій на ділянках, що рідко використовувались для господарських потреб, більшою мірою обумовлені несприятливими змінами еколого-фітоценотичних умов, посилення впливу яких сприяє їх зникненню (заповідник "Хомутовський степ"). Виявлено види, які найбільш точно відображають ступінь деградації рослинного угруповання (представники родів Festuca, Stipa). Одержано нові дані щодо сучасного стану досліджених ценопопуляцій степових видів у фітоценозах з великим ступенем антропогенної трансформації, на підставі яких здійснено прогнозування їх подальшого розвитку. Вперше проведено дослідження сезонної та річної динаміки еколого-демографічної структури ценопопуляцій модельних видів у штучних степових фітоценозах. Встановлено відповідність параметрів інтродукційних популяцій показникам природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*805.6*803.122(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванілов 
Реляційні засоби побудови моделей логічних мереж та їх застосування в штучному інтелекті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Артем Олександрович Іванілов ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.66
Шифр НБУВ: РА365293

Рубрики:

      
10.

Іваненко С. А. 
Визначення незайнятих частотних каналів у когнітивних радіомережах методами виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності / С. А. Іваненко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт - визначення незайнятих частотних каналів при проведенні радіомоніторингу в когнітивних радіомережах.Мета - визначення незайнятих частотних каналів в когнітивних радіомережах методами виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності.Предмет дослідження - методи виявлення невідомих та розпізнавання заданих сигналів на основі зміни імовірнісних властивостей сигналів, які дозволяють розв'язати задачу виявлення незайнятих частотних каналів у когнітивних радіомережах.Методи - теорії ймовірностей і математичної статистики, статистичної радіотехніки, теорії виявлення, спектрального аналізу, методи імітаційного моделювання.Результати – запропоновано нові методи виявлення незайнятих частотних каналів в когнітивних радіомережах; отримали подальший розвиток методи виявлення невідомих сигналів; вперше досліджено робочі характеристики спектральних методів виявлення невідомих сигналів з використанням реальних сигналів і шумів у частотному діапазоні; вперше вирішена задача розпізнавання заданих сигналів при наявності невідомих сигналів під час радіомоніторингу в когнітивних радіомережах; вперше запропоновано алгоритм визначення незайнятих частотних каналів для їх надання вторинним користувачами когнітивних радіомереж з використанням некласичних методів виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності.Впроваджено – результати дисертаційних досліджень реалізовані в навчальному процесі кафедри інформаційно-мережної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки, зокрема, у дисципліні «Основи інформаційно-комунікаційних технологій» та у звіті НДР № 320 “Розроблення нової інформаційної технології комплексного розпізнавання радіо випромінюючих об'єктів методами статистичної радіотехніки та штучного інтелекту” (№ ДР 0117U002528), що підтверджуються відповідними актами впровадження. Галузь використання – проектуванням когнітивних радіомереж та систем радіомоніторингу.^UObject – determination of unoccupied frequency channels during radio monitoring in cognitive radio networks.Aim – determination of unoccupied frequency channels in cognitive radio networks by methods of detection and recognition of signals under a priori uncertainty.Subject – methods of detection of unknown and recognition of the given signals on the basis of change of probabilistic properties of signals which allow to solve a problem of detection of unoccupied frequency channels in cognitive radio networksMethods – probability theory and mathematical statistics, statistical radio engineering, detection theory, spectral analysis, simulation methods.Results – New methods of detection of unoccupied frequency channels in cognitive radio networks are proposed; methods of detection of unknown signals were further developed; the performance characteristics of spectral methods for detecting unknown signals using real signals and noises in the frequency range are studied for the first time; for the first time the problem of recognition of given signals in the presence of unknown signals during radio monitoring in cognitive radio networks is solved; for the first time, an algorithm for determining unoccupied frequency channels for their provision to secondary users of cognitive radio networks using non-classical methods of signal detection and recognition under a priori uncertainty is proposed.Implementation – the results of dissertation research are implemented in the educational process of the Department of information and network engineering of Kharkiv national University of radio electronics, in particular, in the discipline "Fundamentals of information and communication technologies" and in the report of research № 320 "Development of new information technology of complex recognition of radio emitting objects by methods of statistical radio engineering and artificial intelligence" (№ GR 0117U002528), which is confirmed by the relevant acts of implementation. Application – development of cognitive radio networks and radio monitoring systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Іванова О.В. 
Вплив генотипових та онтогенетичних факторів на репродуктивні якості овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Іванова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження відтворювальних якостей овець асканійської тонкорунної породи за різних методів розведення - чистопородному та схрещуванні з плідниками австралійсьского мериноса, таврійський тип та 1/2 частки крові за австралійським мериносом. Виявлено, що на рівень відтворювальних якостей суттєво впливають генотипові фактори, вік вівцематок, жива маса ягнят та тип народження. Встановлено, що для підвищення відтворювальних якостей доцільно використовувати плідників таврійського типу асканійської тонкорунної породи та маток оптимального віку. Досліджено еколого-генетичні параметри відтворювальних якостей овець та встановлено їх зв'язок зі збереженістю молодняку різних генотипів, визначено демографічні показники та особливості дії штучного відбору для одинаків та двоїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39-3 асканійська тонкорунна +
Шифр НБУВ: РА331555

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Івантишин О.-М.Л. 
Інформаційно-вимірювальний комплекс на базі радіотелескопа УРАН-3 для дослідження слабких акусто-іоносферних збурень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.-М.Л. Івантишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено основні властивості акусто-іоносферних збурень (АІЗ) природного та техногенного походження та визначено радіофізичні методи дистанційного зондування іоносфери, потенційно придатні для виявлення зазначених збурень наземними засобами. Розвинуто новий підхід до фізичного моделювання іоносферних збурень, який грунтується на використанні наземного керованого акустичного випромінювача й інформаційно-вимірювального комплексу. Розроблено, створено та досліджено такий високочутливий комплекс на базі декаметрового радіотелескопа УРАН-3. На підставі результатів проведених теоретичних досліджень і експериментальної апробації інформаційно-вимірювального комплексу шляхом натурного моделювання процесів літосферно-іоносферної взаємодії виявлено характерні інформаційні ознаки сигналів, яких одержано у процесі дистанційного акусто-електромагнітного зондування іоносфери внаслідок взаємоді зондувальних радіохвиль з модифікованою акустичними хвилями областю іоносфери за рахунок ефектів відбиття, розсіяння або проходження радіохвиль. Розвинуто метод діагностики іоносфери, який дозволяє виявляти й ідентифікувати АІЗ на базі динамічного інформаційного еталону відгуку іоносфери на штучне акустичне збурення, що відкриває, зокрема, перспективи створення системи виявлення сейсмо-іоносферних передвісників високоенергетичних літосферних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25 + В64 с0,022 +
Шифр НБУВ: РА351371

Рубрики:

      
13.

Іванців-Гріга І. С. 
Фактори ризику і дієтопрофілактика харчової алергії у немовлят: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. С. Іванців-Гріга ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше серед новонароджених Львівської області встановлено частку дітей з підвищеним рівнем загального IgE у пуповинній крові та підвищеним ризиком реалізації атопії за даними алергологічного анамнезу, що дозволяє сформувати групу підвищеного ризику реалізації харчової алергії. Одержано дані про вплив штучного вигодовування, зокрема, використання адаптованих молочних і гіпоалергенних сумішей, на розвиток атопії залежно від часу введення сумішей, їх складу та ступеня ризику реалізації алергії. Обчислено значення відносного ризику розвитку клінічних проявів алергії у дітей віком 6 та 12 міс, підвищення рівня загального у венозній крові та еозинофілії у периферичній крові у дітей віком 12 міс на різних термінах упровадження штучного чи змішаного вигодовування, що дозволило дати рекомендації щодо вигодовування дітей з групи ризику реалізації алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5 + Р128.91-37
Шифр НБУВ: РА379766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванько І.А. 
Екологічна роль світлової структури у формуванні лісових культурбіогеоценозів в степи (середовищеперетворення, сильватизація, стійкість): Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.16 / І.А. Іванько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено параметри освітленості у насадженнях різних типів світлових структур. Вперше деталізовано та кількісно визначено градації світлових станів штучних насаджень у степу. Встановлено зв'язок освітленості підпологового простору з фітокліматичними показниками та розвитком трав'яного покриву лісових культур біогеоценозів. Розглянуто роль травостою у формуванні підземної фітомаси штучних насаджень. Вивчено напруженість кореневої конкуренції деревної та трав'янистої рослинності у насадженнях різних типів світлових структур і станів. З'ясовано роль кореневих систем деревних і трав'янистих видів у формуванні фізико-хімічних, макро- та мікроморфологічних властивостей ризосферної області грунтів. Виявлено масштаби та направленість середовищеперетворювального впливу штучних насаджень різноманітних типів світлових структур на вихідні степові грунтово-кліматичні умови. Доведено необхідність в практиці степового лісорозведення після оцінки лісорослинних умов визначати відповідний тип світлової структури з подальшою комплектацією її деревними породами, що підходять за своїми біологічними особливостями до зростання у певних місцеперебуваннях. На підставі одержаних даних встановлено, що в лісових насадженнях плакорних місцеперебувань степової зони, які складаються з різних деревних порід та мають аналогічний тип світлової структури за умов ідентичної зімкнутості крон, формуються схожі грунтово-кліматичні умови та характер зв'язків фітоценозу з іншими компонентами лісового культурбіогеоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П34.511(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321241

Географічні рубрики:

      
15.

Івасівка Р.С. 
Імуно-гормональні критерії ефективності галотерапії у хворих на бронхіальну астму в залежності від стану неспецифічної реактивності бронхів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Р.С. Івасівка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Виявлено зв'язок початкового стану неспецифічної реактивності дихальних шляхів на гіпоосмолярну провокацію з клінічними проявами та динамікою імуно-гормональних зрушень на фоні курсу солетерапії, що розв'язує проблему пошуку критеріїв ефективності штучної спелеотерапії. Розроблено нову математичну прогностичну модель ефективності солетерапії за бронхіальної астми, на базі якої обгрунтовано критерій відбору хворих за рівнем вихідної гіперреактивності бронхів на гіпоосмолярну провокацію та моніторингу реабілітації за умов мікросередовища галокамери за вмістом кортизолу у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 +
Шифр НБУВ: РА349042

Рубрики:

      
16.

Іваськів І.С. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на основі систем штучного інтелекту при навчанні інформатики в старшій школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.С. Іваськів ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі систематичного та цілеспрямованого використання в навчальному процесі систем штучного інтелекту. Запропоновано науково обгрунтовану методику активізації навчально-пізнавальної діяльності на базі систем штучного інтелекту у процесі навчання інформатики, яка забезпечує ефективну навчально-пізнавальну діяльність учнів під час вивчення теоретичного матеріалу та розв'язування задач, сприяє розвитку творчого мислення, формуванню дослідницьких навичок. Встановлено, що активізація навчання учнів найбільш ефективна за умов належної організації самостійного вивчення матеріалу шляхом проведення бази знань за підручником, допоміжною літературою, інформаційними ресурсами мережі Internet. Розроблено методику вивчення в загальноосвітніх школах Internet-технологій на основі засобів експертних систем і систем розпізнавання мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА311827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Івченко 
Плазмові збурення природного та штучного походження в навколоземному космічному просторі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.М. Івченко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 30 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження методами дистанційно-оптичної діагностики штучних і природних плазмових збурень. Одержано свідчення розвитку колективних ефектів під час інжекції електронних пучків в іоносферу. Експериментально (CRRES G-11b) підтверджено гіпотезу про критичну іонізацію потоку нейтрального Ba, що рухається в замагніченій слабкоіонізованій іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224
Шифр НБУВ: РА311466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Іжболдін О. О. 
Екогенетична мінливість пшениці озимої при дії гамма-променів / О. О. Іжболдін. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано можливості використання екогенетичної мінливості пшениці озимої під впливом гамма-променів для підвищення біорізноманіття її агроценозів на базі місцевих ресурсів з метою отримання стабільно функціонуючих високопродуктивних та якісних систем виробництва зерна. Метою роботи було дослідити еколого-генетичні основи створення високопродуктивних, якісних та стабільних агроценозів пшениці озимої шляхом підвищення біорізноманіття через індукцію гамма-променями на базі місцевого (локального) сортового матеріалу. На основі здобутих результатів досліджень встановлено ефективність використання місцевих форм як вихідного матеріалу для індукції штучного біорізноманіття під впливом гамма-променів. На основі випробування матеріалу виділено нові вихідні форми із сортів іноземної селекції, що в перспективі здатні утворювати високопродуктивні та якісні агроценози; виокремлено ознаки, вплив на які є ефективним. Оптимальним для підвищення зернової продуктивності та якості є використання доз гамма-променів у діапазоні 100–150 Гр. Отримано врожайні мутантні лінії пшениці м'якої озимої з високими або задовільними якостями зерна, які можна застосувати як вихідний матеріал для індукції біорізноманіття або безпосередньо як базис для створення нових стабільних високопродуктивних агроценозів з більш повноцінними харчовими та технологічними якостями, що здатні забезпечувати необхідний рівень споживання при зниженні антропогенного тиску.^UDissertation is devoted to the possibilities of using ecogenetic variability under the influence of gamma-rays to increase the biodiversity of winter wheat agrocenoses on the basis of local resources to obtain stable high-grain-productive and high-quality systems. Regularities and ways of using-gamma rays as an ecogenetic factor are established. The aim of the work was to investigate the ecological and genetic bases of creating high-productive and quality stable agrocenoses of winter wheat by increasing biodiversity through gamma-rays induction based on regional (local) varieties material. According to the results of scientific research at different levels of the organization of agrocenoses of cereals for the first time showed the relationship between variability at the cellular level and the consequences for the plant organism as a whole in terms of variability in characteristics; determined traits of depression for varieties of regional (local) breeding for the possibility of their use as source forms under the action of gamma rays; establishing the prospects for the use of local resources to increase artificial biodiversity in terms of total variability and stability in the mutation process; identified features of the emergence of new plant forms depending on model traits and genotypic features; the comparison of local and leading European material from the point of view of formation of stable high-yielding and high-quality agrocenoses of winter grain in the conditions of climate change is investigated; inserted key parameters that can be improved due to the mutation process for gamma rays; the mechanisms of formation of the basic economic and valuable traits of bread wheat and features of change in realization at mutational processes are defined; improved method of monitoring mutagenic activity by determining chromosomal aberrations, modeling mutagenic depression in the first generation under the influence of non-specific genetically active factors, methods of using gamma-rays to obtain promising useful forms with inherited changes, ways to improve the formation process using local material; received further development of methods for using moderate doses of gamma-rays depending on the genotype of the original form, methods for evaluating the effectiveness of physical mutagens in the context of adequate source material, methods for assessing productivity and grain quality of winter wheat.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ізбаш Ю. М. 
Розробка методів підвищення точності розрахунку вогнестійкості сталезалізобетонних конструкцій / Ю. М. Ізбаш. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів підвищення точності розрахунку вогнестійкості сталезалізобетонних конструкцій.Об'єкт – процеси підвищення точності розрахунку вогнестійкості сталезалізобетонних конструкцій; мета – розроблення методів підвищення точності розрахунку вогнестійкості сталезалізобетонних конструкцій, за рахунок уточнення температурних полів, діаграм деформування, проведення чисельного моделювання напружено-деформованого стану, нових методів експериментальних досліджень; методи – аналітичні та чисельні методи розв'язання задач будівельної фізики та будівельної механіки за допомогою комп'ютерних технологій, експериментальних досліджень; новизна – Вперше отримано: розподіл температурних полів в перерізах сталезалізобетонних конструкцій при стандартному температурному режимі і температурний аналіз прогонових конструкцій мостів при вуглеводневому температурному режимі; розроблено методи створення математичної моделі діаграми деформування стиснутого бетону при підвищених і високих температурах; розроблено методи визначення напружено-деформованого стану в сталезалізобетонних конструкціях при сумісному впливі навантаження та підвищеної температури з використанням комп'ютерних технологій в лінійній та нелінійній постановках; проведено чисельне моделювання напружено-деформованого стану в сталезалізобетонних конструкціях при сумісному впливі навантаження та температури в лінійній та нелінійній постановках для визначення особливостей впливу температури на їх граничний стан; розроблено нові методи експериментальних досліджень, установки і зразки сталезалізобетонних конструкцій; проведено експериментальні дослідження моделі фрагменту сталезалізобетонної мостової конструкції. Удосконалено: методи для визначення модулів пружності стиснутого і розтягнутого бетону, деформацій, відповідних міцності на стиск і розтягненні, граничних деформацій і відповідних їм граничних напружень; пропозиції до нормативних документів; результати – розроблено методи розрахунку сталезалізобетонних конструкцій при різних температурних режимах, а також при взаємній дії температури та навантаження; розроблено нові методи експериментальних досліджень, установки і зразки сталезалізобетонних конструкцій; запропоновані методи дозволяють підвищити надійність розрахунку вогнестійкості сталезалізобетонних конструкцій, розробити їх раціональні конструктивні рішення; впроваджено – при розробці проектної та робочої документації Paul Wurth S.p.A. Itaia на будівництво двох блоків коксової батареї; при розробці «Висновку про технічний стан несучих та огороджуючих конструкцій естакади №1 комплексу штучних споруд по пр. Льва Ландау в м. Харкові і розробка рекомендацій по ремонту, підсиленню та подальшій експлуатації»; при розробці проекту реконструкції автодорожнього шляхопроводу на 1191 км ПК6 ст. Волноваха регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»; галузь – будівельні конструкції, будівлі та споруди.^UThe dissertation is devoted to the development of methods for increasing the accuracy of calculation of fire resistance of steel reinforced concrete structures.Object - processes for increasing the accuracy of calculation of fire resistance of steel reinforced concrete structures; goal - is to develop methods for improving the accuracy of calculation of fire resistance of steel reinforced concrete structures, due to specification of temperature fields, deformation diagrams, numerical modeling of stress-strain state, new methods of experimental research; methods - analytical and numerical methods for solving problems of building physics and building mechanics with the help of computer technologies, experimental researches; novelty - For the first time: obtained distribution of temperature fields in cross sections of steel-concrete constructions at standard temperature mode and temperature analysis of run-off structures of bridges under hydrocarbon temperature regime; developed methods of creating a mathematical model of deformation diagram of compressed concrete at elevated and high temperatures; developed methods of determination of the stress-strain state in steel reinforced concrete structures with the joint influence of loading and elevated temperature using computer technologies in linear and non-linear formations; numerical simulation of the stress-strain state in steel-reinforced concrete structures with the joint effect of loading and temperature in linear and non-linear formations was carried out to determine the features of the influence of temperature on their limiting state; new methods of experimental research, installation and samples of steel-concrete constructions have been developed; experimental researches of fragment model of steel reinforced concrete bridge construction were conducted. Improved: methods for determining modulus of elasticity of compressed and streched concrete, deformations, corresponding compressive and extension strength, boundary deformations and their corresponding boundary stresses; provided suggestions for regulatory documents; results – developed methods of calculation of steel reinforced concrete structures at different temperature regimes, as well as the interaction of temperature and load; new methods of experimental research, installation and samples of steel-concrete constructions have been developed; the offered methods allow to increase reliability of calculation of fire resistance of steel reinforced concrete structures, to develop their rational constructive decisions; implemented - at designing and working documentation Paul Wurth S.p.A. Itaia to build two blocks of coke oven battery; when developing the "Conclusion on the technical condition of bearing and enclosing structures of the trestle №1 of the complex of artificial constructions at the Lev Landau avenue in Kharkiv and the development of recommendations for repair, reinforcement and further exploitation"; when developing the project of reconstruction of road overpass on 1191 km of PC6 station Volnovaha of the regional branch "Donetsk railway" of PJSC "Ukrzaliznytsya"; industry - building constructions, buildings and structures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
20.

Ілляш О.Е. 
Безпаливні каскадно-рекуперативні системи забезпечення тепловологісного режиму тваринницьких будівель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Е. Ілляш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності систем штучного мікроклімату тваринницьких будівель. Встановлено, що підвищена енерговитратність існуючих систем зумовлена недосконалістю їх структурної організації та некоректністю математичного моделювання. Запропоновані нові способи структурної побудови систем і розроблені дво- і триступеневі безпаливні системи з узгодженим характером енергетичних зв'язків. Теоретично обгрунтована і експериментально підтверджена їх висока ефективність, яка більш ніж удвічі перевищує існуючі енергозберігаючі рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.35

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського