Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЩА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Іванкова О.В. 
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.В. Іванкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності антимікобактеріальної хіміотерапії хворих на хронічний туберкульоз легень. Проведено рандомізоване дослідження хворих, які виділяли чутливі, монорезистентні, полірезистентні та мультирезистентні мікобактерії туберкульозу (МБТ). Вивчено частоту та профіль медикаментозної резистентності МБТ. Відзначено, ща у хворих дана резистентність до протитуберкульозних препаратів першого ряду становить 79,7 % до етіонаміду, канаміцину та фторхінолонів - відповідно у 26,4, 30,8 та 25,1 % хворих, що значно обмежує їх використання в режимах хіміотерапії та є підставою до удосконалення зазначених режимів з включенням циклосерину, клартитроміцину, капреоміцину та фторхінолону. Доведено, що вдосконалені режими антимікобактеріальної терапії підвищили на 20,8 % ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 22,4 % зменшили частоту побічних реакцій від фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350723

Рубрики:

      
2.

Бик М.В. 
Іонізація заліза в умовах катодної поляризації та вплив на цей процес концентраційних змін у приелектродному шарі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / М.В. Бик ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення механізму іонізації металів під час катодної поляризації. Розглянуто закономірності "аномального розчинення" заліза і доведено, що дане явище має електрохімічну природу. Зазначено, що у відносно розбавлених кислих розчинах на анодних поляризаційних кривих, отриманих на залізному електроді спостерігається граничний струм дифузійної природи, який залежить від сумарної концентрації аніонів електроліту. Розкрито основу гіпотези про участь аніонів електроліту в процесі анодної іонізації металів. Визначено співвідношення, на основі якого спрогнозовано оптимальний потенціал катодного захисту і швидкість руйнування металу під час його встановлення, залежно від природи металу і складу корозивного середовища. Проведено дослідження швидкості іонізації залізного електроду за катодної поляризації в кислих розчинах, що вміщують перекис водню. Доведено, ща дані положення про механізм іонізації металів застосовуються для систем, які вміщують декілька очисників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.11-27 + Г576.522 +
Шифр НБУВ: РА352764

Рубрики:

      
3.

Горохівський В.Н. 
Лікувально-профілактична дія комплексу адаптогенних препаратів на стоматологічний статус у дітей в зоні ендемічного флюорозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Н. Горохівський ; АМН України. Ін-т стоматології. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Доведено можливість суттєвого покращання стоматологічного статусу дітей, які мешкають у різних зонах флюорозу на території України, за допомогою адаптогенного комплексу препаратів "Біотрит-С-СБЖС-глутамевіт". Показано, що за допомогою адаптогенного комплексу можна стимулювати (майже до поновлення) реакцію пульпи зуба на кислотне подразнення, покращити ступінь мінералізації зубів, зменшити проникливість емалі та бар'єрної проникливості слизової оболонки порожнини рота. Запропонований комплекс адаптогенних препаратів поновлює порушену внаслідок флюорозу ферментативну активність, нормалізує показники у ротовій рідині кислої та лужної фосфатаз, активність еластази, концентрацію кальцію та фосфору білка. Доведено, ща у разі флюорозу під дією адаптогенів посилюються ядерно-цитоплазматичні відношення у клітинах букального епітелію, нормалізується відношення амплітуд електрофоретичного зміщення плазмолем та ядер, зростає відсоток рухомих ядер, коригується вторинний імунодефіцитний стан, пов'язаний з флюорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.222-5
Шифр НБУВ: РА319482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Івченко Д.В. 
Перебіг та лікування хронічного остеомієліту довгих кісток верхньої кінцівки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.В. Івченко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження та лікування 119-ти хворих на хронічний остемієліт довгих кісток верхньої кінцівки (ХОДКВК). З використанням клініко-рентгенологічних, мікробіологічних, імунологічних, біохімічних та статистичних засобів встановлено, що в 78,06 % випадків етіологічним фактором розвитку захворювання є Staphylococcus aureus. На підставі результатів дослідження визначено, що розвиток патологічного процесу супроводжується метаболічними порушеннями в органічній основі кісткової тканини та зрушеннями клітинних і гуморальних факторів імунітету. Розроблено методику комплексного лікування даних хворих, за якою після клініко-рентген-лабораторного обстеження та передопераційної підготовки виконувались оперативні втручання, спрямовані на ліквідацію гнійно-некротичного процесу та відновлення функції кінцівки, ща дає змогу досягти в усіх хворих безрецидивного перебігу ХОДКВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4-5 +
Шифр НБУВ: РА322992

Рубрики:

      
5.

Аветисян В.Г. 
Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пневмогумових підіймачів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.Г. Аветисян ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано наближену математичну залежність висоти підйому конструкції пневмогумових підіймачів (ПГП) від його розмірів, тиску повітря, яке подається в середину підіймача, та маси вантажу. За цією залежністю ПГП представлено як оболонку, що складається з рівномірно навантажених мембран. Одержано наближений метод розв'язання задачі нестаціонарної теплопровідності щодо прогріву оболонки ПГП під час проведення рятувальних робіт, який передбачає введення еквівалентного багатошаровій структурі однорідного шару ізолятора та вирішення начально-крайових задач для рівняння теплопровідності за методом Лапласа. Розроблено спосіб застосування ПГП під час проведення рятувальних робіт, ща якого доцільно використовувати одержані залежності керівниками рятувальних робіт, що не мають достатнього досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц988 + О921 +
Шифр НБУВ: РА354717

Рубрики:

      
6.

Колісник К.Е. 
Проведення політики українізації на Харківщині в 1923 - 1932 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.Е. Колісник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 23 с. — укp.

Висвітлено хід проведення українізації державних установ, партійних, комсомольських, профспілкових органів, освітніх закладів на Харківщині у 1920-х - на початку 1930-х рр. На підставі дослідження широкого кола джерел визначено основні напрями, методи та засоби проведення українізації та їх роль в суспільно-політичному житті України. Наведено важливий матеріал, ща дозволяє переглянути та розширити уявлення про характер проведення українізації у зазначений період. Зроблено висновок, що проведення українізації на Харківщині відігравало ключову роль у національно-політичних процесах в Україні в 1920-х - на початку 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-7
Шифр НБУВ: РА314108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Кудояр О.Ю. 
Розробка механізму внутрішнього інвестування на промисловому виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.Ю. Кудояр ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено системну модель механізму внутрішнього інвестування у вигляді алгоритму, що містить етапи формування оптимального інвестиційного портфеля, вивчення інвестиційних проектів і джерел їх фінансування, оцінки конкурентних переваг, які дають змогу підвищити ефективність інвестиційної діяльності на виробництві завдяки оперативному урахуванню зміни чинників внутрішнього та зовнішнього середовища. Запропоновано методичні підходи щодо комплексної оцінки економічної ефективності механізму внутрішнього інвестування шляхом визначення темпів зростання доходу, проведення розрахунків зміни обсягу виробництва під впливом інвестицій в новітні технології з метою покращання процесу вибору складу та структури інвестиційного портфеля на промисловому виробництві. Розвинуто методичні засади щодо визначення та аналізу фінансового стану промислового підприємства на базі розрахунку показників рентабельності, фінансової сталості, ліквідності та характеристики їх ознак залежно від галузі, стадії її розвитку. Обгрунтовано доцільність використаня під час визначення інвестиційної стратегії баз даних, створених з використанням розрахунків запропонованих показників з застосуванням розробленої програми та інформації про ринкові можливості. Наведено поняття механізму внутрішнього інвестування як об'єкта управління, базуючись на аналізі переваг та недоліків заохочення власних, залучених до запозичених інвестицій. Визначено концептуальні засади цього механізму, розроблені з урахуванням причинно-наслідкових зв'язків між етапами інвестування та вимогами ринку. Розширено класифікаційні риси інвестицій за метою та ступенем ризику інвестиційного проекту, ща дає змогу проводити систематичну ідентифікацію потенційних інвестиційних джерел. Надано методичні рекомендації щодо аналізу та впливу через організацію бізнес-груп на інноваційні чинники (приватизаційні, податкові), що сприяє підвищенню інвестиційного потенціалу промислового підприємства завдяки оптимізації часу та структури інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56 +
Шифр НБУВ: РА323473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кісельова Н.В. 
Сучасні моделі парламентського бікамералізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Кісельова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано двопалатні парламенти, складено класифікації двопалатних асамблей за легістатурою палат, абсолютним значенням чисельного складу палат, бікамеральним коефіцієнтом, індексом прямої участі виборців у формуванні парламентського корпусу та рівнем представництва регіонів у верхніх палатах. Наведено серію політичних карт, ща характеризують сучасний парламентський бікамералізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 +
Шифр НБУВ: РА369605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іпполітова І.Я. 
Управління ресурсозбереженням на підприємствах нафтогазового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Я. Іпполітова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ресурсоощадження". Визначено аспекти проблеми ресурсоощадження на підприємстві. Обгрунтовано застосування системного підходу до управління даним процесом. Розкрито зміст функцій управління ресурсоощадженням і запропоновано додаткову - моніторинг. Узагальнено й удосконалено класифікацію управлінських рішень щодо ресурсоощадження за ознакою його аспектів. За допомогою факторного аналізу досліджено вплив ресурсоємності на фінансово-господарську діяльність підприємства. Розроблено методичний підхід до розрахунку системи кількісних показників оцінки рівнів ресурсоємності та ресурсоощадження, який базується на аналізі груп часткових показників ефективності використання ресурсів підприємства та ресурсоємності, об'єднаних за допомогою узагальнювального таксономічного показника. На підставі вивчення існуючих підходів створено системний підхід до управління ресурсоощадженням, що реалізовано у вигляді комплексної програми, ща базується на ранжуванні заходів. Розроблено методичний підхід щодо проведення моніторингу ресурсоощадження. Запропоновано методичне забезпечення вибору заходів з мотивації персоналу до ресурсоощадження, що передбачає використання теорії ігор і дозволяє одержати максимальний розмір економії ресурсів з урахуванням періоду планування заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-55-21 +
Шифр НБУВ: РА345884

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського