Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (504)Реферативна база даних (1536)Книжкові видання та компакт-диски (867)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=MICROSOFT$<.>+<.>K=WORD$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 940
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кононец Н. В. 
Дидактичні засади розробки електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів аграрних коледжів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / Н. В. Кононец ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розкрито поняття "електронного підручника", його змісту, структури, вимог до змісту та структури електронного підручника, індивідуалізації навчання засобом електронного підручника. Визначено та науково обгрунтовано дидактичні засади розробки електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів: дидактичні вимоги до електронного підручника як часткового випадку електронного засобу навчання, необхідність підготовки викладачів до створення електронного підручника й її спрямованість, розробка електронного підручника у програмному додатку (у даному випадку - Microsoft FrontPage), застосовування електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів. Охарактеризовано критерії та рівні індивідуалізації навчання засобом електронного підручника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.215.7 + П. р(4УКР)2-21
Шифр НБУВ: РА376638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Холод Д.В. 
Дослідження методів побудови сервісно-орієнтованих систем автоматизації електронного навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.В. Холод ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено програмну модель системи автоматизації навчального процесу для вирішення задач керування навчальними програмами, фундаментальної підтримки компонентів на рівні прикладного інтерфейсу та середовища функціонування. Запропоновано нову програмну модель системи автоматизації навчальних процесів, ключовими характеристиками якої є наявність базової функціональності навального середовища, технологічної та платформної незалежності функціонування, використання відкритих інтерфейсів та алгоритмів взаємодії для інтеграції з існуючими системами автоматизації навчальних процесів. Здійснено програмну реалізацію розробленої моделі, яка включає функціональне середовище (framework) та програмний API. Реалізацією моделі є сервісно-орієнтована програмна система "University Leeming Directory", що завдяки розробленим алгоритмам взаємодії з гетерогенними компонентами інтегрується з системою Microsoft Class Server та розширює функціональність за допомогою автоматизації процесів тестування та перевірки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА349590

Рубрики:

      
3.

Головко І.В. 
Економічний аналіз фінансового стану підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.В. Головко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання комплексного економічного аналізу фінансового стану підприємства та його практичного застосування за двома концепціями: на основі розрахунків за дескриптивними, факторними й оптимізаційними моделями, побудованими за вихідною інформацією системи відносних показників бухгалтерської звітності, відповідно до методології СНР. Обгрунтовано розрахунок системи показників комплексного економічного аналізу, визначено надійність підприємства методами кластерного аналізу, економіко-статистичний аналіз структури балансу, а також оптимальну (відносно заданих нормативних значень) структуру балансу. Зазначено, що усі алгоритми методик мають програмне підтвердження, верифіковані та реалізовані у середовищі Visual Basic for Application для Microsoft Excel. Доведено та практично підтверджено наявність достатньої інформації бухгалтерського обліку для величини виробленої доданої вартості, запропоновано побудову бухгалтерського оборотно-сальдового балансу та проаналізовано фінансовий стан підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА367368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петровська Ю.В. 
Моделі та методи планування діяльності органів місцевої влади з надання послуг населенню: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ю.В. Петровська ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз проблем щодо задоволення потреб населення певних територій. Виявлено головні питання, розв'язання яких дозволить удосконалити систему правління на місцях. Розроблено метод планування надання послуг населенню за умов обмежених фінансових ресурсів за критерієм максимізації корисності від споживання наданих послуг. Наголошено на значущості вхідної інформації - значенні межової корисності послуг. Запропоновано використовувати вибіркове спостереження для одержання інформації про реальні потреби територіальної громади шляхом анкетування респондентів. На підставі таких даних проведено розрахунки мінімального об'єму вибірки та коефіцієнта конкордації. Розроблено аналітичний спосіб, який передбачає здійснення розрахунку показників корисності послуг та їх перерахунку у динаміці, базуючись на інформації щодо обсягів запропонованих послуг у порівнянні з еталонним рівнем. З використанням одержаної в такий спосіб інформації розраховано оптимальний план обсягів послуг, що мають надавати органи місцевої влади. Для комп'ютерної реалізації використано мову програмування Visual Basic, інтегровану в середовище Microsoft Excel. Розроблено технологію розподілу функцій органів місцевої влади між рівнями управління. Технологія розподілу функцій враховує особливість поділу функцій на підфункції та дає змогу розподілити та закріпити кожну функцію, підфункцію, системну складову за відповідним рівнем управління на підставі критерію максимального наближення до споживача з урахуванням обмеження за потенціалом кожного рівня управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 в611.2 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА353936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Переста Ю.Ю. 
Обгрунтування вибору методу хірургічного лікування при портальній гіпертензії у хворих на цироз печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.Ю. Переста ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 34 с. — укp.

За результатами клінічного обстеження 221 хворого на цироз печінки з синдромом портальної гіпертензії у стадіях "A", "B" і "C" печінкової недостатності, згідно з класифікацією Chld-Turkotte-Pugh, досліджено зміни показників центральної та ворітно-печінкової гемодинаміки, їх зв'язок зі змінами розмірів печінки, селезінки та ступенем гіперспленізму та взаємозв'язок ворітнопечінкової гемодинаміки з розвитком портсистемної енцефалопатії, вивчено радіосцинтиграфічні зміни печінки та селезінки залежно від ступеня печінкової недостатності, досліджено ендоскопічні зміни верхніх відділів травного каналу з метою визначення чинників ризику у разі проведення хірургічного лікування ускладнень портальної гіпертензії. На підставі зіставлення результатів обстеження з результатами планового та екстреного лікування хворих на цироз печінки проведено аналіз ефективності судинно-шунтувальних операцій, операцій деваскуляризації гастроезофагальної зони, роз'єднувальних хірургічних втручань та ендоскопічної склеротерапії у разі цирозу печінки, визначено показання та протипоказання до того чи іншого методу хірургічного лікування. На підставі програмного забезпечення Microsoft Excel складено математичний алгоритм визначення прогностичних критеріїв для вибору методу корекції портальної гіпертензії у випадку цирозу печінки. Стверджено, що судинно-шунтувальні операції у 82,2 % випадків дають задовільні результати та є ефективним методом профілактики кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та шлунка в хворих на компенсований та у частини хворих - субкомпенсований цироз печінки. Виявлено, що найбільше помилок виникає у разі лікування пацієнтів з субкомпенсованим цирозом, у яких є допустимим проведення планових судинно-декомпресійних втручань великого обсягу тільки у 21,3 % випадків, мезентерикокавальних автовенозних шунтувань - у 54,1 %, планових операцій деваскуляризації або екстерних роз'єднувальних операцій - у 24,6 %. Установлено, що хірургічні втручання деваскуляризації у 89,2 % випадків дають задовільні результати, роз'єднувальні операції у 65 % випадків сприяли зупинці кровотеч, а ендоскопічна склеротерапія є найбільш придатним способом зупинки кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та є ефективною у 84 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 +
Шифр НБУВ: РА325621

Рубрики:

      
6.

Поливана Л.А. 
Облік і аналіз фінансових результатів підприємств роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л.А. Поливана ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування фінансових результатів діяльності підприємств роздрібної торгівлі. Висвітлено теоретичні аспекти обліку фінансових результатів за умов ринкової трансформації економіки. Уточнено економічну сутність поняття "прибуток". Упорядковано багаторівневу ієрархію нормативно-законодавчої бази з обліку фінансових результатів. Запропоновано поглиблену класифікацію витрат для підприємств галузі. Наведено пропозиції щодо удосконалення аналітичного обліку доходів, витрат і фінансових результатів діяльності підприємств роздрібної торгівлі, їх документального оформлення. Обгрунтовано рекомендації щодо формування облікової політики в частині обліку фінансових результатів, визначено її основні елементи та порядок документального оформлення. Уточнено структуру звіту про фінансові результати. Запропоновано модель організацї процесу бюджетування для підприємств роздрібної торгівлі. Розроблено методичні підходи до складання статичних бюджетів з застосуванням електронних таблиць Microsoft Excel, які рекомендовано до впровадження на підприємствах торгівлі. З метою визначення найвірогіднішого діапазону активності суб'єкта господарювання на наступний період для підприємств роздрібної торгівлі розроблено методичні підходи до складання гнучких бюджетів. Рекомендовано до впровадження матрицю центрів відповідальності, функцій та осіб, що приймають рішення. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо проблемних секторів торговельної мережі. Побудовано та запропоновано для впровадження на підприємствах торгівлі оболонку ERP-системи для автоматизації обліку фінансових результатів підприємств роздрібної торгівлі. З метою застосування інформаційних технологій на підприємствах торгівлі та гармонізації обліку фінансових результатів запропоновано графічну модель організації фінансового й управлінського обліку фінансових результатів у комп'ютеризованій системі підприємств роздрібної торгівлі. Визначено послідовність обробки інформації під час моніторингу. Сформовано оптимальну систему оцінних показників моніторингу та багаторівневу систему детермінованого факторного аналізу. Проведено статистичний аналіз з застосуванням методу кореляційно-регресійного аналізу. Побудовано модель взаємозв'язку рентабельності продаж з факторними чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-149.3 + У053.9(4УКР)421.21-93
Шифр НБУВ: РА371545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ошмарін Я.В. 
Облікове забезпечення амортизаційної політики підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Я.В. Ошмарін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-практичні положення щодо удосконалення амортизаційної політики та порядку бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань на підприємствах АПК. Розкрито економічну сутність амортизаційної політики з урахуванням особливостей розвитку вітчизняної та світової економіки. Визначено мету, завдання, обов'язки та права держави й суб'єктів господарювання у проведенні амортизаційної політики (на відміну від чинних норм і правил, акцентовано увагу на необхідності впровадження більш жорсткого механізму її державного регулювання). З метою забезпечення прозорості бухгалтерської звітності обгрунтовано принцип складання ф. N 5 "Примітки до фінасової звітності" з орієнтацією на розподіл об'єктів необоротних активів, що підлягають або не підлягають амортизації. Удосконалено понятійний апарат теми дослідження, зокрема, до наукового обігу введено поняття "майно, що амортизується". В історичній ретроспективі проаналізовано порядок обліку амортизаційних відрахувань і запропоновано шляхи його спрощення за сучасних умов. Виявлено недоцільність застосування окремих методів розрахунку амортизаційних відрахувань, зокрема, зменшення та прискореного зменшення залишкової вартості як таких, що не забезпечують точного відображення інформації в бухгалтерському обліку. Доведено, що за сучасних умов господарювання наявність амортизаційного фонду з реальним грошовим покриттям є об'єктивною необхідністю, а його облік доцільно здійснювати виключно на активному балансовому рахунку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення існуючих бухгалтерських комп'ютерних програмних комплексів з практичним працюючим прикладом модулю, який реалізовано у середовищі Microsoft Access.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА357266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вожжова О.Ф. 
Оптимізація фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Ф. Вожжова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено механізм оптимізації фінансових ресурсів підприємства. Досліджено приватизаційні процеси та їх вплив на фінансове забезпечення акціонерних товариств у торгівлі. Розкрито суть економічних категорій "фінансові ресурси" та "фінансово-економічний механізм" підприємства. Досліджено дивідендну політику, визначено акції й облігації як інструмент фінансово-економічного механізму, що мають велике значення у розвитку акціонерного капіталу. Наведено пропозиції щодо їх використання для оптимізації фінансових ресурсів. Виявлено взаємозв'язок і залежність розміру фінансових ресурсів від обсягу товарообороту, витрат на оплату праці, показників оптимальності фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі відповідно до суті цього принципу. Запропоновано механізм оптимізації фінансових ресурсів з цільовою орієнтацією на нормативні показники платоспроможності, ліквідності та ділової активності торговельних підприємств. Розроблено діючу модель оптимізації фінансових ресурів з використанням базового середовища Visual Basic і Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА334364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Карвацка Н.С. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Карвацка ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено дієвий механізм відновлення діяльності підприємств машинобудування за допомогою санаційних процедур. Визначено суть, мету, завдання санації. Розроблено систему прийняття раціональних санаційних рішень для управління кредиторською заборгованістю підприємства за умов фінансової кризи. Запропоновано проведення автоматизованого моніторингу процесу відновлення діяльності боржника з використанням програмних засобів Microsoft Excel. Розроблено комплексну систему результативної санації підприємства, яку запропоновано розглядати як організаційно-економічний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1 +
Шифр НБУВ: РА356603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пархоменко Н.О. 
Прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Пархоменко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості ціноутворення на підприємстві, показано пріоритетне значення у даному процесі етапу прогнозування цін на товари. Розглянуто сучасні підходи щодо формування ціни на продукцію підприємств харчової промисловості, наведено рекомендації щодо їх застосування у моделі прогнозування цін. Проаналізовано форми державного регулювання цін на підприємствах харчової промисловості та цінову еластичніть на продукти харчування. Наведено класифікацію продуктів харчування з урахуванням характеру попиту, рівня регулювання цін і соціального значення продукції. Обгрунтовано визначення поняття "модель прогнозування цін". Досліджено існуючі моделі прогнозування цін, наведено рекомендації щодо їх використання за сучасних умов для потреб підприємств харчової промисловості. Створено базову модель прогнозування цін з урахуванням специфіки діяльності підприємств галузі, розроблено її модифікації. Обгрунтовано вимоги щодо інформаційного забезпечення моделі прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості. Розроблено рекомендації щодо проведення розрахунків прогнозу цін за моделлю прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості за допомогою використання табличного процесора Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-861-230.38 +
Шифр НБУВ: РА368255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Довбня К.М. 
Розвиток методу граничних інтегральних рівнянь в теорії ортотропних оболонок з розрізами та отворами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.М. Довбня ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до побудови системи межових інтегральних рівнянь задачі про напружений стан ортотропної оболонки з розрізами й отворами. За допомогою теорії узагальнених функцій та двовимірного інтегрального перетворення Фур'є вихідну крайову задачу зведено до системи граничних інтегральних рівнянь, ядра яких мають логарифмічну особливість, або особливість типу Коші (залежно від вигляду граничних умов). Розв'язано нові класи задач для ортотропних оболонок довільної гауссової кривини. Створено програмні комплекси на мові програмування Microsoft Visual Fortran 6.2 для виконання розрахунків оболонок з отворами та розрізами у широкому діапазоні параметрів. Досліджено вплив пружних і геометричних параметрів на напружено - деформований стан оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1-01,022
Шифр НБУВ: РА317738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Горностай М.П. 
Розробка алгоритмів та методів персоналізації для систем електронного навчання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / М.П. Горностай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методи персоналізації для систем електронного навчання та побудовано архітектуру інформаційних систем її підтримки. Створено математичну модель персоналізації, обгрунтовано принципи побудови систем надання рекомендацій, визначено їх переваги. Розроблено новий метод надання рекомендацій для застосування у системах електронного навчання, з використанням якого створено алгоритм надання рекомендацій, орієнтований на покращання часу їх побудови. Проведено порівняльне дослідження результатів роботи нового й існуючих алгоритмів персоналізації на підставі реальних великих масивів даних. Продемонстровано підвищення рівня адекватності рекомендацій і скорочення часу їх підрахунку. Розроблено архітектури персоналізації інформаційних систем. Побудовано програмний прототип системи персоналізації (з використанням інструментальних засобів Microsoft Visual C 2005 Express Edition), а також програмні засоби для розповсюдженого середовища системи дистанційного навчання Moodle.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Ч311.253 +
Шифр НБУВ: РА361168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Майстрова Н.В. 
Сукцесія фітопланктону Канівського водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.В. Майстрова ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Встановлено основні етапи сукцесії фітопланктону Канівського водосховища. На сучасному етапі сукцесії виділено три ділянки водосховища з сукцесійними відмінностями просторово-часового розподілу видового та кількісного різноманіття та структурної характеристики домінуючого комплексу фітопланктону. Виявлено зменшення кількості таксонів нижче виду та зростання флористичного індексу вид - внутрішньовидовий таксон. Доведено, що притоки річки Десна, Красна, Стугна, Либідь - є джерелом підвищення різноманіття фітопланктону водосховища. Перелік водоростей водосховища поповнено 196-ма видами (205-ма внутрішньовидовими таксонами, включно з тими, що містять номенклатурний тип виду), 16 з них - нові для Дніпра та дніпровських водосховищ. Вивчено вплив конкретних антропогенних критеріїв на природну сукцесію фітопланктону. Досліджено, що гідротехнічні роботи (видобуток піску) та підігріті скидні води (Трипільська ДРЕС) мають локальний вплив на його розвиток. На прилеглих до Києва ділянках водосховища встановлено зниження видового, кількісного, інформаційного різноманіття фітопланктону та інтенсивності первинної продукції у порівнянні з ділянками водосхоивща, де сукцесія протікає під впливом природних критеріїв. Створено базу даних (Microsoft Access 97) фітопланктону Канівського водосховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 +
Шифр НБУВ: РА324542

Рубрики:

      
14.

Жуков О. М. 
Підвищення ефективності виготовлення елементів торцевих імпульсних ущільнень турбомашин нанесенням функціональних покриттів / О. М. Жуков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-технічної задачі забезпечення працездатності торцевих імпульсних ущільнень (ТІУ) турбомашин шляхом удосконалення технології виготовлення кілець із композиційних матеріалів, що поєднують у собі механічну міцність основи та захисні властивості покриттів. Проведено аналіз технології виготовлення й особливостей експлуатації ТІУ, з метою пошуку технологічних методів, які дозволяють створювати на підкладках зі сталей і сплавів функціональні покриття із заданими експлуатаційними властивостями. Розроблено методику спрямованого вибору технології забезпечення необхідної якості робочих поверхонь кілець ТІУ залежно від умов роботи ущільнення й властивостей навколишнього середовища. Удосконалено технологію виготовлення елементів ТІУ, які працюють в агресивних середовищах і виготовляються зі сталевих, нікелевих та бронзових сплавів, за рахунок застосування енергоефективних та екологічно чистих методів, альтернативних хіміко-термічній обробці. Розроблено новий метод збільшення товщини шару підвищеної твердості шляхом формування на попередньо зміцнених методом цементації електроерозійним легуванням торцевих поверхнях кілець ТІУ комбінованих електроерозійних покриттів. Проведено трибологічні дослідження та дослідження параметрів якості поверхневих шарів, сформованих методом іонного азотування, конденсованого іонного бомбардування та карбонітрацією. Розроблено метод зниження фретинг-корозії для контактуючих поверхонь ущільнювальних елементів ТІУ. Розроблено технологічні рекомендації виготовлення ТІУ залежно від умов роботи та перекачуваного середовища.Економічний ефект від впровадження основних положень роботи у виробництво становить 450 тис. грн. Ключові слова: технологічне забезпечення, зносостійкість, торцеві імпульсні ущільнення, турбомашини, функціональні покриття, спрямований вибір, електроерозійне легування.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific and technical problem of ensuring the efficiency of face impulse seals (FIS) of turbomachines by improving the technology of manufacturing rings made of composite materials, which combine the mechanical strength of the substrate and the protective properties of coatings.An analysis of manufacturing technology and features of FIS operation was conducted in order to search for technological methods that allow to create functional coatings with specified operational properties on substrates of steels and alloys.The technique of directional choice of technology for ensuring the required quality of the working surfaces of the FIS rings, depending on the working conditions of the seal and the environmental properties, is developed.The technology of manufacturing FIS elements that work in corrosive environments and made of steel, nickel and bronze alloys has been improved due to the use of energy-efficient and environmentally friendly methods, alternative to chemical-thermal treatment.A new method of increasing the thickness of the layer of increased hardness by forming on the pre-strengthened cementing method by electro-erosion doping of the end surfaces of the FIS rings of the combined electro-erosion coatings is developed.Tribological researches and investigations of quality parameters of surface layers formed by the method of ion nitriding, condensed ion bombardment and carbonitration were carried out. The method of reducing the fretting corrosion for the contact surfaces of the sealing elements of the FIS has been developed.Technological recommendations for the production of FIS depending on the operating conditions and the pumped medium are developed.The economic effect of the introduction of the main provisions of work in production is 450 000 UAH.Key words: technological support, durability, face impulse seals, turbomachines, functional coatings, directional choice, electro-erosion alloying.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Полумбрик М. М. 
Удосконалення технології варених ковбас з використанням композицій на основі тваринного білка «Білкозин» / М. М. Полумбрик. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі експериментально та аналітично обґрунтована доцільність створення білоквмісних композицій та стабілізаторів на основі тваринного білка «Білкозин» у виробництві ковбасних виробів вареної групи.Виявлено зростання функціонально-технологічних показників м'ясних фаршів та готових ковбасних виробів з м'яса курчат-бройлерів в результаті внесення білоквмісних композицій та емульсій на основі «Білкозину». Встановлена раціональна частка внесення білоквмісних композицій з тваринним білком, а саме 10-20 %. Визначено, що використання білково-жирових емульсій на основі тваринного білка «Білкозин» в кількості від 10 до 20 % стабілізує функціонально-технологічні і реологічні показники фаршів варених ковбас з м'яса курчат-бройлерів, що розширює можливості використання м'яса птиці в технології ковбасних виробів. Доведена можливість ідентифікації присутності полімерної структури колагену з використанням методу скануючої електронної мікроскопії, що дозволить виявляти фальсифікації м'ясопродуктів за наявністю в їх складі сполучнотканинного білка колагену.Визначено вплив способів внесення яловичого білка на морфологію поверхонь м'ясних фаршів та варених ковбасних виробів з ним. Показана можливість ідентифікації структурних елементів поверхні м'яса, тваринного білка «Білкозин» та готових виробів з його додаванням для якісного визначення джерела м'ясної сировини, використовуючи метод електронної мікроскопії.Проведені дослідження дозволили розробити білоквмісні композиції та білково-жирові емульсії на основі яловичого білка «Білкозин», удосконалити технологію варених ковбасних виробів з їх використанням.Ключові слова: тваринний білок, колаген, варені ковбаси, композиції, емульсія, м'ясний фарш, рослинні олії.^UIn the dissertation, the feasibility of the creation of protein-containing compositions and stabilizers on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the production of sausage products of boiled group was experimentally and analytically grounded.The indexes of emulsifying ability and stability of emulsions with «Bilkozуn» are determined. The developed protein-containing composition with an animal protein content of 60 % has the highest rates both before and after heating at 80 °C for 20 minutes. These values are 46 and 64 %, respectively. Increasing the emulsifying ability was facilitated by the addition of silica in the emulsion in the amount of 0,3 % by weight of compositions. It has been established that compositions containing «Bilkozуn» 40 and 50 % have 10-12 % lower values than those for emulsions with higher content of investigated animal protein. The obtained data allow us to state that protein «proteinase» promotes stability of emulsions and the emulsifying ability of systems on its basis, showing high gel forming and structuring properties.The influence of the introduction of pyrogenic silica into the composition of «Bilkozуn» as a structure formulation has been investigated. The ability of this component to increase the synergy of the viscous characteristics of the system with a higher proportion of animal protein in water-protein emulsions with hydration of 1: 29 and 1: 59. It was established that the heat treatment of emulsions with «Bilkozуn» and silica increases the effective viscosity systems by 43-44 %.It was determined that the use of protein-fat emulsions on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the amount from 10 to 20 % stabilizes the functional-technological and rheological indicators of minced meat of boiled sausages from broiler chicken meat, which expands the possibilities of using poultry meat in technology sausage products.Improved digestibility of cooked sausage products made with a dry protein-based composition based on beef protein «Bilkozуn», compared with the products in which it was added in hydrated form. The increase in the protein protein «Bilkozуn» from 6 to 12 % in the formulation results in an increase in the amount of tyrosine produced by the sequential enzymatic hydrolysis system of pepsin-trypsin, which in vitro simulates the processes occurring in the human gastrointestinal tract.The dynamics of the number of mesophilic aerobic and facultative anaerobic microorganisms is shown, that the developed design meets the requirements of normative documents. It is determined that the term of consumption of cooked group of sausages in the conditions of consumer packaging is 5 days.On the basis of theoretical and experimental researches, technological parameters of preparation of composite mixes and emulsions with animal protein «Bilkozуn», dry milk serum, polysaccharides, nanocomposite with silica and blended oils for improving the technology of boiled sausages from poultry meat were determined.The normative documentation TU U 10.8-02070938-214: 2016 «Food complex and aromatic mixtures» were developed, TI to TU U 10.8-19492247-017-2003 «Mixtures of food delicious aromatic», TI to TU U 10.8-02070938-037-2003 «Food complexes complex functional», TI to TU U 15.8-02070938-214: 2016 «Food complex mixtures functional and aromatic», TI to DSTU 4436: 2005 «Boiled sausages, sausages, meat breads», TI to TU U 10.1-20021369-012: 2018 «From the production of sausage, blood, livestock, pesto, snack, pates m'clear and of bird meat, snacks, saltisons, products in jelly», TI for the production of technological blends based on protein of collagen animal (beef) «Bilkozin» to TU U 10.8-38543872-0: 2015 have been development.The influence of beef protein on the morphology of meat minced surfaces and cooked sausage wares with it are determined. The possibility of identifying the structural elements of the surface of meat, animal protein «Bilkozуn» and finished products with its addition for qualitative determination of the source of meat raw materials using the method of electron microscopy is shown.New data on the influence of beef protein «Bilkozуn», protein compositions and emulsions on its basis on functional and technological characteristics and a set of indicators of quality of meat minced meat and sausage products, which substantiates the possibility of their use in the technology of cooked sausage products from chicken meat.The conducted studies allowed developing protein-containing compositions and protein-fat emulsions on the basis of beef protein «Bilkozуn», to improve the technology of cooked sausage products with their use.Key words: animal protein, collagen, boiled sausages, compositions, emulsion, minced meat, vegetable oils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Прокойченко А. В. 
Мовна репрезентація емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса / А. В. Прокойченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню мовної репрезентації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса. У роботі з'ясовано вплив екстралінгвістичних чинниківна особливості репрезентації емоцій у художніх текстах, зокрема таких, як авторський світогляд, факти біографії, соціально-історичні особливості епохи, індивідуально-психологічні особливості письменника та фонові знання читачів. За допомогою функціонально-стилістичного підходу та комплексної методики дослідження були виявленіосновні графічні, словотвірні, лексико-стилістичні та синтактико-стилістичні засоби актуалізації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса. Визначено домінантні емотивні маркери на кожному із зазначених мовних рівнів. Охарактеризовано основні ознаки лексичних одиниць, що номінують, дескрибують та експлікують емоції у текстах новел Д. Г. Лоуренса. З'ясовано структурні особливості синтактико-стилістичних засобів актуалізації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса, а саме: проаналізовано основні засоби редукції синтаксичних структур, експансії синтаксичних структур, зміни порядку синтаксичних компонентів та функціональної транспозиції.Ключові слова: емотивність, емотивний фон, емотивна тональність, емотивне забарвлення, емотема, емоції.^UThe research is focused on the study of the predominant emotive characteristics of D. H. Lawrence's short stories. The novelty of the obtained results is manifested in the fact that quantitative-qualitative analysis of the linguistic representation of emotions in D. H. Lawrence's short stories has been performed for the first time; the classification of emotive units expressed on different language levels has been proposed; the influence of the author's worldview on the reflection of emotions in the text has been studied. It has been also shown that emotivity is a predominant feature of D. H. Lawrence's short stories. With the help of a functional-stylistic approach and an integrated research methodology the main graphic, derivational, lexico-stylistic and syntactic-stylistic tools for the actualization of emotiveness in the texts of D. H. Lawrence were identified. A variety of the means expressing emotions in D. H. Lawrence's short stories is represented on the lexical-stylistic level, on which the category of emotivity is verbalized through nomination, description and explication. The syntactic level of D. H. Lawrence's short stories is represented by the rhetorical questions, elliptic sentences, inversion, syntactic parallelism.Key words:emotivity, emotive background, emotive tone, emotive coloring, emotions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Скальський О. Ю. 
Обґрунтування параметрів комбінованого копача коренеплодів цикорію / О. Ю. Скальський. — Б.м., 2019 — укp.

Обґрунтування параметрів комбінованого копача коренеплодів цикорію. – Рукопис.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – машини та засоби механізації сільськогосподарського виробництва. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, м. Тернопіль, 2019.Дисертація присвячена вирішенню наукової задачі підвищення показників якості збирання коренеплодів цикорію шляхом обґрунтування параметрів комбінованого копача, який виконано у вигляді двох односторонніх сферичних дисків, встановлених під кутом атаки до напрямку його руху копача або осі рядка коренеплодів. Над диском, поперек напряму руху копача, встановлено горизонтальний приводний вал з очисними пружними лопатями. Позаду за диском встановлено поворотний розрихлювач, який виконано у вигляді стрілчастої лапи або долота, глибина ходу якого адекватна глибині залягання коренеплодів цикорію у грунтовому середовищі. При цьому стояк розрихлювача змонтовано на вібраційній пружній підвісці.На основі проведеного комплексу теоретичних і експериментальних досліджень обґрунтовано основні раціональні параметри робочих органів комбінованого копача. Результати досліджень використовуються проектно-конструкторськими організаціями в процесі розроблення коренезбиральних машин. Конструктивна новизна технічного рішення захищена 2 патентами України на корисні моделі.Ключові слова: сферичний диск, приводний вал, розрихлювач, сила викопування, коефіцієнт втрат коренеплодів, діаметр диска, частота обертання вала, показники якості роботи.^USubstantiation of parameters of the combined digger of root crops chicory. – Manuscript copyright.Dissertation for degree of Ph.D. in Technology by specialty 05.05.11 – machines and Ways of Mechanization in the Agricultural Industry. – Ternopil Ivan Puluj National Technical University, Ternopil, 2019.The dissertation is devoted to solving the scientific problem of raising the quality indices of harvesting roots of chicory. This is achieved by substantiating the rational parameters of a combined digger. Combined digger is made as a one-way spherical disk. The disk is set at an angle of attack to the axial line of the row of root crops. A horizontal drive shaft is installed above the disk, across the direction of the digger's movement. At the sections of the shaft, the cleaning elastic elements are installed. A rotary trowel is installed behind the disc. The rustler is made in the form of an arrow leg or a bit. The depth of the rutter is adequate to the depth of the root crops chicory in the soil environment. The rig distributor is mounted on a vibration elastic suspension.On the basis of the conducted complex of theoretical and experimental researches the basic rational parameters of working bodies of the combined digger were grounded. Research results are used by design and development organizations in the process of developing machines for harvesting roots.Constructive novelty of the technical solution is protected by 2 patents of Ukraine on utility models.Key words: spherical disk, drive shaft, splitter, digging power, root losses coefficient, disk diameter, rotor speed, quality performance indicators.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Нечепоренко М. А. 
«Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно особистісного саморозвитку» / М. А. Нечепоренко. — Б.м., 2019 — укp.

Багатофункціональність діяльності вчителя іноземних мов, динамічні зміни у сфері його професійної підготовки, необхідність неперервного вдосконалення професійних компетентностей та особистісних детермінант майбутніх учителів іноземних мов, а також зумовлена цими факторами потреба педагогічних ЗВО у реалізації науково обґрунтованої методики, що забезпечить становлення активної професійної індивідуальності фахівця, дозволить майбутньому вчителю іноземних мов виконувати завдання, покладені на нього сучасним інформаційним полікультурним суспільством та досягати вершин розвитку своєї особистості, спричинили вибір теми дисертаційного дослідження «Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку».У дисертації з'ясовано стан проблеми формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку в педагогічній теорії і практиці фахової підготови вчителів іноземних мов в Україні, Німеччині, Великобританії та США. Проаналізовано нормативне та навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців за кваліфікацією бакалавр освіти, вчитель німецької і другої іноземної мови та зарубіжної літератури.Обґрунтовано та вивчено теоретичні основи формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Конкретизовано смислові значення понять «професійно-особистісний саморозвиток», «готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку». Під професійно-особистісним саморозвитком майбутніх учителів іноземних мов розуміємо внутрішній, свідомий, цілеспрямований процес особистісного вдосконалення та професійного зростання майбутніх учителів-філологів на основі процесів самопізнання, самоосвіти, самоконтролю та самореалізації. Готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку визначаємо як складне професійно-особистісне утворення, що охоплює мотиваційно-спрямувальний, інформаційно-інтегративний, особистісно-регулятивний, рефлексивно-коригувальний компоненти і слугує основою для постійного підвищення рівня професіоналізму та самореалізації особистості майбутніх учителів іноземних мов.Визначено і теоретично обґрунтовано педагогічні умови формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: формування мотивації до професійно-особистісного саморозвитку через комплекс стимулювальних чинників; використання інтегративного ресурсу іноземної мови для здійснення професійно-особистісного саморозвитку; застосування смарт середовища професійно-особистісного саморозвитку. Розроблено структурно-функціональну модель формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку.Виокремлено та охарактеризовано спонукальний, когнітивний, інтернальний, рефлексивний критерії і відповідні показники, на основі яких визначено й експериментально перевірено низький, середній та високий рівні сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Рекомендованими формами організації навчального процесу є практичні заняття, самостійна робота, групова робота, тренінги, воркшопи, індивідуальні та групові консультації, круглі столи, диспути, конференції, самостійна робота із використанням інформаційних ресурсів, індивідуально-пошукова робота, відвідування відкритих уроків провідних педагогів. Обґрунтовано та експериментально доведено ефективність використання методів проблемного та активного навчання (дискусії, моделювання ситуацій, навчальні ігри), методів самостійної та групової позааудиторної роботи (опрацювання літератури іноземною мовою, онлайн-робота з веб-ресурсами), методу кейсів, методу «Портфоліо», веб-квесту. Практичне значення дослідження полягає у розробці методичного супроводу реалізації педагогічних умов формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку, діагностичного інструментарію для визначення рівнів сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку; комплексу інтерактивних освітніх ресурсів за тематикою професійно-особистісного саморозвитку вчителя іноземних мов. Видано навчальний посібник «Професійно-особистісний саморозвиток педагога в контексті актуальних трендів освітньої парадигми сучасності» та методичні рекомендації до навчальної дисципліни «Практичний курс основної мови» із циклу професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов. Створено смарт середовище у формі вебміксу за тематикою професійно-особистісного саморозвитку, що охоплює авторський тематичний блог «Педагог – професіонал та всебічно розвинена особистість», електронне портфоліо, веб-квест «Готовність учителя іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: теоретична рефлексія».Ключові слова: майбутні вчителі іноземних мов, готовність до професійно-особистісного саморозвитку, структурно-функціональна модель формування готовності, педагогічні умови.^UMultifunctional activity of the teacher of foreign languages, dynamic changes in the field of his professional training, the need for continuous improvement of professional competencies and personal determinants of future teachers of foreign languages, and also due to these factors the need for pedagogical universities in the implementation of scientifically developed methodology, that will ensure the formation of active professional individuality of the future specialist, will allow the future teacher of foreign languages to reach the peaks of development of their personality, led to the choice of the topic of the dissertation study "Formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development". The object of the study is future foreign teachers' training. The thesis investigates the problem of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development in the pedagogical theory and practice of professional training of foreign languages' teachers in Ukraine, Germany, the United Kingdom and in the United States. The theoretical bases of professional-personal self-development are substantiated and studied. The semantic meanings of the concept "professional-personal self-development", "readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development" are specified. Due to our study, the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is defined as a complex professionally-personal formation, integrating in its structure motivational-dispositional, informational-integrative, personal-regulating, reflexivity-correcting components, aimed to raise the level of professionalism and self-realization of the personality of future teachers of foreign languages. The pedagogical conditions of formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development (formation of motivation to professional-personal self-development through a complex of stimulating factors; the use of an integral resource of a foreign language for accomplishing professional-personal self-development; creating a smart environment of professional-personal self-development.) are determined and theoretically substantiated. The structural-functional model of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is developed. The motivational-stimulating, cognitive, internal, reflexive criteria and relevant indicators of the readiness of future foreign languages' teachers to professional-personal self-development are identified and characterized. According to the determined criteria are defined and experimentally checked the low, medium and high levels of the formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development. The recommended forms of organization of the educational process are practical classes, independent work, group work, trainings, workshops, individual and group consultations, round tables, disputes, conferences, independent work with the use of information resources, individual search work, visiting the open lessons of leading teachers. The effectiveness of the use of the active methods, the method of projects, the methods of problem learning (discussions, modeling of problem situations, educational games), methods of independent and group extracurricular work (working out of literature in a foreign language, online work with interactive programs), method of cases, Portfolio method, a web-quest is experimentally confirmed. The integrated phased methodology of formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development, that includes the predictive, design and practical stages, has been developed. A smart environment of professional-personal self-development is a web mix, that include the author's thematic blog, the electronic portfolio, a web quest, educational textbook (the text and the tasks in form of thematic cases contain hyperlinks to additional sources). Key words: future teachers of foreign languages, readiness to professional-personal self-development, structural-functional model of forming the readiness, pedagogical conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вернигора В. Д. 
Удосконалення екологічно безпечної технології утилізації шліфувальних шламових відходів / В. Д. Вернигора. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі проведено аналіз складу і властивостей шліфувального шламу в залежності від умов утворення. Розглянуто та проаналізовано токсичні властивості складових шламу, способи поширення та впливу на навколишнє середовище і людину. Виконано аналіз існуючих технологічних схем і розроблено екологічно і економічно доцільний спосіб утилізації шламових відходів на підприємствах металообробки.Проведена серія експериментальних досліджень з визначенням закономірностей видалення забруднення з твердих частинок. Для миття шламу використовували розчини з миючими засобами «Лабомид», «Їдкий натр», «Тімлайт» концентрацією 10–30 г/л і з діапазоном температур 25–45 °С. У процесі досліджень було встановлено, що розчин з миючим засобом «Лабомид» володіє кращими якостями очищення від забруднень.Теоретично досліджено процес руху і розділення твердих частинок по щільності в рухомому потоці миючого розчину. Розроблено програму на мові С++ в середовищі С++ Builder, яка описує траєкторію руху металевих і абразивних частинок в потоці. Розроблено обладнання для сушіння твердих частинок шламу, проведено аналіз кінетики сушіння, отримано формулу для визначення витрати теплоти на сушку твердих частинок з урахуванням тепловтрат.Запропоновано використання відходів утилізації шліфувальних шламів: металеві та абразивні частинки, масло і миючий розчин використовувати в якості вторинної сировини в різних галузях промисловості. Металеві частинки рекомендується використовувати як вихідну сировину для порошкової металургії. Абразивні частинки рекомендується застосовувати для виготовлення вогнетривів в металургії чорних і кольорових металів, як додаткові складові під час виробництва різних виробів (цегли, тротуарної плитки тощо) у будівельній промисловості та для автошляхового покриття.Відокремлене масло від миючого розчину можна використовувати: в будівництві для гідроізоляції, просочення дерев'яних конструкцій і залізничних шпал; в якості палива для енергетичних цілей. Розроблені в роботі інженерні рішення дозволяють реалізувати технологічний процес утилізації шліфувального шламу з позицій енерго- і ресурсозбереження; вирішити проблему накопичення відходів.Ключові слова: екологічна безпека, шліфувальний шлам, відходи, процес миття, сушіння, математична модель, миючий розчин, масловідділення, технологія утилізації.^UThe analysis of the composition and properties of the grinding sludge, depending on the conditions of formation was elaborated in the dissertation. The toxic properties of sludge components, methods of distribution and influence on the environment and the person were considered and analyzed. The analysis of existing technological schemes and an ecologically and economically expedient way of utilization of sludge waste at the metal processing enterprises was developed.The series of experimental studies to determine the regularities of removing contamination from solid particles was conducted. To wash the sludge solutions with detergents "Labomid", "Judetic sodium", "Timelite" concentration of 10–30 g/l and with a temperature range of 25–45°C were used. In the course of research, it was found the solution with detergent "Labomid" has the best qualities of cleaning from contamination.The process of motion and separation of solid particles by density in a moving flow of a washing solution was theoretically investigated. The program in C++ in the C++ Builder environment, which describes the movement of metal and abrasive particles in the stream was developed.The equipment for the drying of solid particles of slime was developed, the kinetics of drying was analyzed, the formula for determining heat consumption for solid particles drying taking into account heat losses was obtained.The use of grinding waste disposal utilization was proposed: metal and abrasive particles, butter and washing solution use as secondary raw materials in various fields of industry. It was recommended to use metal particles as raw material for powder metallurgy. Abrasive particles were recommended for the manufacture of refractories in metallurgy of ferrous and nonferrous metals, as additional components in the manufacture of products for the construction industry and road surface. Separated oil from a washing solution can be used: in the construction for waterproofing, impregnation of wooden structures and railroad sleepers; as a fuel for energy purposes. The engineering solutions developed in the work allow to realize the technological process of utilization of grinding sludge from the standpoint of energy and resource conservation; solve the problem of waste accumulation.Key words: ecological safety, metal sludge, waste, washing process, mathematical model, washing solution, drying, oil separation, technology of utilization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пинда Ю. В. 
Теоретико-методологічні засади обґрунтування стратегічних пріоритетів і механізмів розвитку будівельного сектору України / Ю. В. Пинда. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розроблено новий концептуальний підхід до вирішення актуальної проблеми наукового обґрунтування стратегічних пріоритетів і механізмів розвитку будівельного сектору України. Проведене у роботі дослідження дозволило отримати низку взаємопов'язаних наукових і практичних результатів методологічного, теоретичного та емпіричного рівнів. Обґрунтовано механізми розвитку будівельного сектору в контексті підвищення соціально-економічного розвитку держави, що передбачає системне впровадження організаційно-економічних, нормативно-правових, інституційних та інформаційних заходів щодо реалізації стратегічних пріоритетів його стійкого розвитку. Розроблено концепцію формування стратегії сталого розвитку будівельного сектору економіки України, що базується на принципах циклічної економіки, енергозбереження та орієнтована на економічний, соціальний та екологічний розвиток. Запропоновано методологію дослідження розвитку будівельного сектору економіки України, що передбачає низку поетапних процесів, об'єднаних у блоки, які на основі відповідних макроекономічних показників дозволяють щодо кожного з ключових аспектів послідовно визначити імперативи формування, системні характеристики, тенденції розвитку, особливості використання його потенціалу та охарактеризувати просторово-структурну декомпозицію будівельного сектору з покомпонентним виокремленням стратегічних пріоритетів його розвитку.Ключові слова: будівельний сектор, будівництво, обґрунтування, стратегічні пріоритети, механізми розвитку, економіка, управління.^UIn the dissertation, a new conceptual approach was developed to solve the actual problem of the scientific justification of the strategic priorities and growth mechanisms of the construction sector in Ukraine. The research carried out in dissertation allowed us to obtain a number of interrelated scientific and practical results at various levels: methodological, theoretical, and empirical.The growth mechanisms in the construction sector according to the increasing social and economic changes in the state, which involves the systematic implementation of organizational-economic, normative-legal, institutional and informational measures to complete strategic priorities of its stable development, has been substantiated. A concept has been developed to form the strategy for the sustainable development of the construction sector of the economy in Ukraine, which is based on the principles of cyclical economy, energy conservation and is focused on economic, social and environmental development. A cognitive map showing the influence of the construction sector on the development of the Ukrainian economy has been developed, which allows us to evaluate the dependence of each macroeconomic component on the key indicators of its functioning and to predict socio-economic changes in the state, with the participation of the construction sector included. A methodology for studying growth of the construction sector of the Ukrainian economy is proposed. It includes a number of step-by-step processes united into blocks that, on the basis of appropriate macroeconomic indicators, allow us to determine in sequence the formation imperatives, system characteristics and development trends of the construction sector, the level of safety and efficiency of its potential use, to characterize the spatial structural th decomposition of the construction sector with the release of an exploded strategic priorities of its development.A model has been developed for the construction sector using the uncertain set method, the value ranges and terms for the labor resource, productive, raw materials resource, financial investment and foreign economic component (input variables) and the share of the construction sector in GDP and the index of correlation between construction and production of industrial products (output variables), in order to calculate their optimal impact levels and form the surfaces of their predicted values. The essence of the concept of "building sector" has been improved as an set of interrelated sectoral, techno-technological, organizational-legal, institutional characteristics, economic goals and functions of components of the national economy taking part in the formation of construction products (buildings and structures) of residential, social, commercial , industrial, agricultural and infrastructure facilities. The institutional support of development of the Ukrainian construction sector has been improved, which includes measures to develop the institutional environment, namely: formal institutes, informal institutions, mechanisms for identifying violations of norms, standards and rules, and mechanisms preventing violations as well.The theoretical and methodological approach has been improved to evaluate the structural changes in the construction sector, which, on the basis of indexing, rate and intensity of structural changes, allows us to reflect the dynamics of the economical structure, to compare different structural changes, to detect the dichotomy and asynchronous changes, and to determine the level of structurally generating impact; Economic tools and means of regulatory policy to develop the construction sector are proposed, taking into account incentives for authorities, business entities and the public.Key words: construction sector, construction, justification, strategic priorities, growth mechanisms, economics, management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського