Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Тематичний інтернет-навігатор (92)Наукова електронна бібліотека (691)Реферативна база даних (8961)Книжкові видання та компакт-диски (5420)Журнали та продовжувані видання (4725)
Пошуковий запит: (<.>K=NATURE$<.>+<.>K=INTERNATIONAL$<.>+<.>K=WEEKLY$<.>+<.>K=JOURNAL$<.>+<.>K=SCIENCE$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3511
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вишинський В.А. 
Електронні обчислювальні машини на основі алгебр з регулярним матричним представленням: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.13.13 / В.А. Вишинський ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Поставлено і вирішено фундаментальну проблему сучасного розвитку обчислювальної техніки, суть якої полягає в розв'язанні протиріччя між інтеграційними процесами в мікроелектронній апаратурі (понадвелика інтеграція) і технологічним процесом обчислень, що, як і раніше, виконується в дрібних одиницях інформації (числах). Для ліквідації зазначеного протиріччя замість машинної арифметики створено машинну технологію (машинну алгебру) обробки інформації ЕОМ. Використовуючи оригінальну модель розвитку обчислювальної техніки за поколіннями, отримано нові знання в області універсальних алгоритмічних систем. Уперше в Computer science як машинні команди ЕОМ пропонується використовувати процедури машин нинішнього покоління, а як операнди (дані, мінімальні одиниці інформації), з якими працює машина, - складні структури даних сучасних ЕОМ. Запропоновано технологію збереження, транспортування й обробки алгебричних даних у машині нового покоління, що забезпечує так званий операндний "комфорт" в апаратурі для матриць, векторів фіксованого порядку і діапазону зміни їх елементів-чисел. Розроблено нову модель обчислення скалярних характеристик та норм алгебричних даних, яка дозволяє вирішити відому проблему "вузького горла" каналу зв'язку та узгодження швидкодії матричного процесора з обчислювальним засобом скалярної обробки, за умови використання матричного процесора в парі з базовою машиною чи багатопроцесорною системою. Для успішного вирішення проблеми розпаралелювання обчислювального процесу на рівні реалізації машинних операцій (процедур сучасних ЕОМ) застосовано математичний апарат інтерполяції та використано принцип забезпечення даними обчислювального пристрою не під час обчислень, а до їх початку (апріорі). Запропоновано концепцію апаратурної (не мікропрограмної) підтримки великих процедур сучасних машин - основу машинної мови розроблювальної технології. Створено технологію сортування на основі порівняння чисел не між собою, а з єдиною константою для всього масиву. Запропоновано концепцію реалізації надпотужної ЕОМ на базі невеликого функціонального повного набору вузькоспеціалізованих мікросхем з надвеликим рівнем інтеграції. Доведено, що машинна математика для ЕОМ нового покоління дає можливість досягти порогу продуктивності, який оцінюється в ІТфлопс. Відзначено, що складність і вартість програмного забезпечення запропонованої ЕОМ істотно спрощується, його частка на сучасному етапі розвитку значно менше витрат на апаратуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22 +
Шифр НБУВ: РА327860

Рубрики:

      
2.

Подрушняк В.Б. 
Обгрунтування і розробка кваліфікаційних критеріїв у системі професійної підготовки і використання медичних кадрів в охороні здоров'я: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.Б. Подрушняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення системи підготовки та використання медичних працівників за умов реформування охорони здоров'я. Проаналізовано сучасний стан підготовки та використання медичних кадрів. Проведено медико-соціологічне дослідження ставлення медичних працівників до рівня якості їх професійної підготовки, удосконалення та використання у системі охорони здоров'я. Вперше науково обгрунтовано та розроблено класифікацію професій медичних працівників згідно з Міжнародною стандартною класифікацією професій (ISCO-88: International Standart Classification of Occupations/ILO, Geneva), з урахуванням національних підходів щодо підготовки та використання працівників. Це дозволить забезпечити міжнародне використання національної статистичної інформації у галузі зайнятості. Створено концептуальну модель системи підготовки та використання медичних працівників, що відображає взаємозв'язок класифікації, переліку та кваліфікаційних характеристик посад. Визначено критерії професійної компетентності медичних працівників, що стосуються обсягу знань, практичних навичок та освітньо-кваліфікаційного рівня, якими повинен володіти кожний спеціаліст за своїм фахом. Опрацьовано методику та наведено класифікаційні характеристики посад медичних працівників. Розроблено комплекс інформаційних, методичних та інструктивних матеріалів, спрямований на підвищення ефективності професійної підготовки та використання медичних кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)п/р
Шифр НБУВ: РА319523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Давидова А.Г. 
Особливості формування алергічних захворювань у підлітків: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.Г. Давидова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Оптимізовано підходи щодо профілактики алергічних захворювань (АЗ) на підставі ранньої діагностики з використанням принципів міжнародної стандартизованої програми ISAAC (International Study of Asthma and Allergies in Childhood) і вивчення клініко-параклінічних особливостей їх формування протягом підліткового періоду. Проведено динамічне дослідження розповсюдженості, структури та клініко-параклінічних маркерів формування АЗ бронхіальної астми, алергічного риніту й атопічного дерматиту) протягом трьох років підліткового періоду. Доведено високу чутливість і специфічність окремих питань анкети ISAAC і прогностичну цінність позитивних тестів у ранній діагностиці алергопатології у підлітків. Встановлено вплив обтяженого сімейного анамнезу, медико-біологічних і соціально-побутових провідних регіональних факторів ризику на розвиток АЗ. Запропоновано програму оптимізації профілактики алергічних захворювань і доведено її ефективність на підставі динамічного дослідження клінічних і функціональних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2 +
Шифр НБУВ: РА358469

Рубрики:

      
4.

Близнюк С.О. 
Розвиток змісту шкільного курсу хімії у Великій Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.О. Близнюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано нову програму інтегрованого курсу "Природничі науки ХХІ століття", навчальні програми загальноосвітнього курсу хімії на одержання Загального сертифіката про середню освіту (OCR GCSE Chemistry A - Twenty First Century Science Suite) та курсів хімії підвищеного рівня на Загальний освітній сертифікат (Advanced GGE in Chemistry). Проведений описовий аналіз навчально-методичного забезпечення англійського шкільного курсу хімії дав змогу виявити особливості структурування та дидактичні принципи побудови змісту шкільних підручників з хімії, а також дидактичні функції, які вони виконують у навчально-виховному процесі. Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення конструювання сучасного шкільного курсу хімії та його навчально-методичного забезпечення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р(4ВЕЛ)21 +
Шифр НБУВ: РА369710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
5.

Чабан Н. І. 
Удосконалення методу оцінки технічного стану бурильних і насосно-компресорних труб / Н. І. Чабан. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню методу оцінки фактичного технічного стану матеріалу бурильних та насосно-компресорних труб шляхом дослідження нових інформативних ознак матеріалу труб, за допомогою яких можливо виявити дефекти в матеріалі труб на мікроструктурному рівні та на основі отриманих результатів прогнозувати їх залишковий ресурс. Встановлено наявність та характер залежності між параметрами зображень акустичних структурних шумів та границею плинності матеріалу. Розроблено новий спосіб контролю фізико-механічних характеристик за допомогою ультразвукових дефектоскопів з п'єзоперетворювачами з фазованими ґратками, що дозволяє визначати фактичні значення ФМХ металу труб неруйнівними способами. Удосконалено спосіб визначення фізико-механічних характеристик, а саме границі плинності, із урахуванням параметрів акустичних зображень структурних шумів та твердості, що відрізняється від існуючого використанням додаткового інформативного параметру, що характеризує зміни на мікроструктурному рівні і це дозволяє визначати фізико-механічні характеристики з більшою точністю. Розроблено та апробовано в промислових умовах на насосно-компресорних трубах методологію визначення фактичного технічного стану, та на основі цих даних визначено їх залишковий ресурс.^UThe dissertation is aimed at improving the methods for assessing the actual technical condition of drill pipes and tubing material by examining new informative features of the pipe material, which can be used to detect defects in the pipe material at the microstructural level, and allow residual life predicting according to the results received. The presence and nature of the relationship between the images parameters of acoustic structural noise and the yield strength of the material is established. A new method has been developed for monitoring the physical and mechanical characteristics using the ultrasonic flaw detectors with piezoelectric transducers with phased arrays, which makes it possible to determine the actual values of metal pipes PMC by nondestructive methods. The method for determining the physical and mechanical characteristics, namely, taking into account the parameters of structural noises' acoustic images and hardness, that differs from the existing one using an additional informative parameter characterizing the changes at the microstructural level, and this allows to determine the physical and mechanical characteristics with greater accuracy. A methodology for determining the actual technical condition was developed and tested in industrial conditions on tubing, and their residual life was determined on the basis of these data.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кривіцький В. Б. 
Митний контроль у протидії ризикам і загрозам митної безпеки України / В. Б. Кривіцький. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес здійснення митного контролю. Мета – полягає в обґрунтуванні обґрунтуванні теоретико-методичних засад реалізації митного контролю у контексті мінімізації митних ризиків, а також формування науково-практичних рекомендацій щодо модернізації митного контролю у забезпеченні митної безпеки України. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретичних засад та формулюванні практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення процедур митного контролю в контексті протидії загрозам митної безпеки держави. Новизна полягає в: удосконаленні науково-теоретичних підходів до обґрунтування новітнього концептуального базису здійснення митного контролю у парадигмі митної безпеки держави; розвитку науково-методичних підходів до економіко-математичного моделювання митних ризиків; удосконаленні теоретико-організаційних підходів до проведення аналізу митних ризиків та ефективності митного контролю; обгрунтуванні науково-методичних підходів до визначення імперативів реалізації митного контролю з урахуванням передового зарубіжного досвіду; удосконаленні теоретико-концептуальних засад щодо обґрунтування сутності митного ризику з позицій теорії управління, ортодоксального підходу до трактування понять, врахування специфічних особливостей митної сфери та кількісного вираження прояву митного ризику; поглибленні наукових підходів до розробки ризикоорієнтованої концепції удосконалення митного контролю в Україні як цілісного бачення її етапів та принципів формування в їх взаємозв'язку з інституційним, нормативно-правовим, функціональним забезпеченням. Впроваджено у діяльність Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України, Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України та навчальний процес Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Міністерство фінансів України, Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України.^UThe object is the process of customs control. The purpose is to substantiate the theoretical and methodical principles of the implementation of customs control in the context of minimizing customs risks, as well as to formulate scientific and practical recommendations on modernization of customs control in ensuring the customs security of Ukraine. Methods – general scientific and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectic, systemic, historical, sociological, graphical and table interpretation. Research results formulated in deepened theoretical generalizations and practical recommendations aimed at improving customs control procedures in the context of counteracting the threats to the customs security of the state. Novelty: scientific and theoretical approaches to the substantiation of the latest conceptual basis for the implementation of customs control in the paradigm of state customs security have been improved; scientific and methodical approaches to economic-mathematical modeling of customs risks have been improved; theoretical-organizational approaches to the analysis of customs risks and the effectiveness of customs control have been improved; got further development: the scientific and methodological approaches to determining the imperatives of customs control on the basis of best international experience; theoretical and conceptual approaches to substantiating the essence of customs risk from the standpoint of management theory, the orthodox approach to the interpretation of concepts, taking into account the specific features of the customs sphere and the quantitative expression of the customs risk have been improved; scientific approaches to the development of a risk-oriented concept of improving customs control in Ukraine as a holistic vision of its stages and principles of formation in the interconnection with institutional, regulatory, and functional provision have been improved. Implemented in the activities of the Budget Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine, Customs Control and Clearance Department of State Fiscal Service of Ukraine, Ternopil Custom service of the State Fiscal Service of Ukraine. Scientific and used in the educational process Ternopil National Economic University. Scope of use - Ministry of Finance of Ukraine, Committee on Taxation and Customs Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Легомінова С. В. 
Управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств: теорія і методологія / С. В. Легомінова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні обґрунтовано теоретико-методологічний базис управління конкурентними перевагами підприємства. Розвинуто наукові погляди до їх сутності, виокремлено елементи та детермінанти формування. Розкрито сутність управління конкурентними перевагами підприємств, виокремлено цілі, принципи, функції та завдання. Сформовано методологічні засади стійкого інноваційного розвитку в аспекті управління конкурентними перевагами в умовах інформаційної асиметрії. Узагальнено методологічний базис дослідження та запропоновано концепцію управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств через холістичний підхід з NBIC-компонентами. Проведено аналіз фінансово-економічної ефективності телекомунікаційних підприємств. Розроблено та запропоновано методологічний підхід до управління конкурентними перевагами підприємств на основі моделювання динаміки NBIC-спрямування за критерієм максимізації ринкової вартості підприємства. Удосконалено інструментарій оцінки інтелектуального капіталу підприємств як ключового імперативу їх конкурентних переваг. Сформовано механізми консолідації зусиль персоналу у напряму підвищення конкурентного потенціалу підприємства. Визначено довгострокові тренди розвитку високого конкурентного статусу підприємств на основі використання нематеріальних ресурсів. Обґрунтовано напрями вдосконалення управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств.^UThe thesis substantiated the theoretical and methodological basis for managing the competitive advantages of an enterprise. The scientific views on the essence were developed, the elements and determinants of formation were highlighted, the characteristics of competitive advantages, supplemented their classification. The essence of competitive advantages is identified through elements that, when conducting a analysis, point to a difference from competitors, clearly outline the outlines of problem areas and determine the need to introduce innovative components. The essence of management of competitive advantages of enterprises is revealed, goals, principles, functions and tasks are highlighted. Methodological foundations of sustainable innovation development have been formed in the aspect of managing competitive advantages in the context of information asymmetry, and the categorical and conceptual framework has been clarified. The methodological basis of the study has been studied and the concept of managing the competitive advantages of telecommunications enterprises has been proposed. The interdependence between the competitive advantages of telecommunications enterprises and the sustainable innovative development of the business environment has been formed. The concept of managing the competitive advantages of enterprises through a holistic approach with NBIC-components has been developed. Proved the feasibility of introducing innovative management of competitive advantages of the enterprise, based on the convergence of information technology (Info-) with nanotechnology (Nano-), biotechnology (Bio-) and cognitive (Cogno-) sciences, called NBIC-convergence. Management of competitive advantages of the enterprise, based on a holistic approach using NBIC-components, is presented as a complex combination of theoretical positions of the system, resource, situational and synergistic approaches with the integrativity of the enterprise's business processes to the innovations of NBIC-convergence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Підкошаная О. М. 
Науковий доробок М.С. Стрілецького (1885-1967) в галузі залізничного мостобудування та будівельної механіки / О. М. Підкошаная. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації подається аналіз наукової, інженерної, організаційної та громадської діяльності видатного вітчизняного інженера-мостобудівника, вченого в галузі будівельної механіки М.С. Стрілецького, його історичного значення і заслуг у розвитку науки і техніки у першій половині ХХ століття. Систематизувавши різноманітний джерельний матеріал, автор змальовує картину розвитку залізничного мостобудування в Російській імперії і в Україні, співставляючи цей процес із зарубіжним. Доведено, що науковий і педагогічний доробок вченого став основою для розвитку нових ідей і задумів щодо подальших технічних досліджень.^UThe name of Nikolai Stanislavovich Streletsky (1885–1967), an outstanding scientist, engineer and researcher of railway steel bridges and structures, is well known not only in Ukraine but also abroad. He was a communications engineer, a scientist in the field of bridge construction, structural mechanics, Corresponding Member of the Academy of Sciences of the USSR (1931), a member of the Academy of Civil Engineering and Architecture (1956), Hero of Socialist Labor (1966), Honored Worker of Science and Technology of the RSFSR (1944). Nikolay Stanislavovich is the author of bridge projects through Oka, Volga, Moscow, Dnipro and others, one of the initiators of the construction of cable bridges. He was the organizer and leader of experimental studies of bridge structures (since 1918), actively engaged in pedagogical activities at the Moscow Institute of Railway Engineers, the Military Engineering Academy named after V.V. Kuibyshev, Moscow Construction Institute. In 1948-1957 he was a chairman of the All-Union Scientific and Technical Society. Works devoted to building mechanics, bridge construction, the theory of calculating construction structures in accordance to the boundary conditions. In 1928, M.S. Streletsky spoke about the dynamics of the bridges as general rapporteur at the international bridge congress in Vienna. This was the result of the recognition of the great depth and originality of those experimental and theoretical studies of bridges that were conducted under the direction of Nikolai Stanislavovich and were in many respects in the former USSR at a higher level than in other countries. The dissertation covers the main aspects of the work of the well-known domestic communications engineer in the first half of the XX century. M.S. Streletsky The problems of development of science and technology of railway transport in the Russian Empire and in Ukraine are considered. The contribution of M.S. Streletsky in the development of building science, in the issue of developing his theory of prefabricated reinforced concrete bridges, features of the construction of monumental bridges and construction mechanics.The work consists of an introduction, three sections, conclusions to each section, general conclusions, list of sources used and literature and annexes.Historical and scientific analysis of life and activity of M.S. Streletsky as a scientist, engineer, organizer of science is relevant in view of the scale and versatility of his scientific contribution. In the context of the development of transport communications, M.S. Streletsky had the world-class achievement, which glorified domestic science.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Алізадех М. М. 
Рентгенопровідність монокристалів ZnSe як детекторів іонізуючих випромінювань / М. М. Алізадех. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням електричних і люмінесцентних властивостей фізичних процесів, що відбуваються в високоомному широкозонному напівпровіднику ZnSe при рентгенівському і УФ-збудженні. В роботі використовували широкий спектр експериментальних методів: дослідження фото- (ФЛ) та рентгенолюмінесценції (РЛ), люкс-люмінесцентні характеристики (ЛЛХ) люмінесценції, люкс-амперні характеристики (ЛАХ) і вольт-амперні характеристики (ВАХ) провідності, релаксації струму провідності (РТ), фосфоресценції (Ф), термостимульованої люмінесценції (ТСЛ) та термостимульованої провідності (ТСП), дозові залежності люмінесценції і провідності при різних інтенсивностях рентгенівського (Х-) і УФ-збудження в широкому інтервалі температур (8 ÷ 430 К). За характером отриманих експериментальних даних та інтерпретації результатів дослідження, запропоновано модель дипольного центру рекомбінації (Dipol-центр) для смуги 630 нм (1,92 еВ) яка пояснює можливість реалізації двох механізмів рекомбінації на одному комплексному центрі свічення. На підставі експериментальних досліджень ЛАХ і ЛЛХ при різних видах та інтенсивностях опромінення проаналізовано процеси, які обумовлюють нелінійності цих характеристик. ВАХ РП і ФП в кристалах ZnSe показали, що загальний характер ВАХ не залежить від виду збудження і в широкому діапазоні темрератур вони є нелінійними. Було розглянуто два нових процеса: збільшення середньї теплової швидкості електронів під дією електричного поля і селективність напрямку швидкості електрона при делокалізации з пасток. Виходячи з рівняння Максвелла була отримана функція розподілу за швидкостями для рухомих частинок з постійною швидкістю і співвідношення для середньої і середньоквадратичної швидкості частинок. Для ефекту Пула-Френкеля отримана формула для ФП і РП, яка враховує селективність напрямку швидкості електрона при делокализации з пасток.Отримані дозові залежності ТСЛ і ТСП, люмінесценції і провідності при Х- і УФ-збудженні показують, що для досліджень впливу пасток на кінетику провідності та люмінесценції більш інформативним є Х-збудження. Встановлено, що амплітуда сцинтиляційного імпульсу і амплітуда імпульсу струму змінюються в процесі Х-опромінення. Початкова затримка у розгорянні струму провідності у порівнянні з люмінесценцією при низьких температурах пояснена інтенсивним запасанням на пастки вільними носіями заряду в перші секунди опромінення. Якщо для кристала визначено енергетичний спектр пасток і температури максимумів піків ТСЛ і ТСП, то можна розрахувати відповідні частотні фактори і перерізи локалізації для вільних носіїв заряду на ці пастки. Особливий акцент в дисертаційній роботі робиться на дослідженні ZnSe при Х- і УФ-збудженні. У зв'язку з цим, особливого значення набуває деякі проблеми і деякі питання створення та застосування високоомних широкозонних напівпровідників як детекторів рентгенівського та гамма-випромінювання при різних дозах опромінення і в різних температурних режимах.^UThe thesis is devoted to the experimental and theoretical studies of the optical - electrical and spectral - luminescent properties of physical processes occurring in high- resistance wide-band gap (WBG) semiconductor single-crystal zinc selenide (ZnSe) under X-ray excitation and UV excitation.A wide range of experimental methods were used in the work: photo- (PL) and X- ray luminescence (XRL) studies, lux-luminescence characteristics (LLC) of luminescence, lux-ampere characteristics (LAC), and current-voltage characteristics (I –V) of conduction, current relaxation of conduction (RC), phosphorescence (P), thermally stimulated luminescence (TSL) and thermally stimulated conductivity (TSC), dose dependences of luminescence and conductivity at different X-ray intensity (X-) and UV excitation in the wide temperature range (8 – 430 K).Similarly, the nature of the obtained experimental data and interpretation of the research results, a theoretical and kinetic model of the dipole recombination center (Dipole-center) for the 630nm band (1.92eV) was proposed, which explains the possibility of implementing two recombination mechanisms at one complex luminescence center.On the basis of the experimental studies of LAC and LLC at different types and intensities of irradiation, the processes that cause the nonlinearity of these characteristics are analyzed. The I – V of the XRC and the PC showed that the general character of the I – V, which does not depend on exciting type and on temperature in ZnSe crystals - they are nonlinear. Two new processes were considered: an increase in the average thermal electron velocity under the action of an electric field and the selectivity of the direction of electron velocity during delocalization from traps. Based on the Maxwell equation, a velocity distribution function was obtained for moving particles with a constant velocity and a ratio for the average and root-mean-square velocity of the particles. It has been made the supplementation of the Poole-Frenkel effect, a formula is obtained for the phase transition and the phase space, which takes into account the selectivity of the direction of the electron velocity during delocalization from traps.It has been established that by the results obtained dose dependences of TSL and TSC luminescence and conductivity, between X-excitation and UV excitation - X- excitation is more informative to investigate of the effect of traps on the kinetics of conductivity and luminescence. It was found that the amplitude of the scintillation pulse and the amplitude of the current pulse change during X-irradiation. The initial delay in the rise of conduction current as compared to the rise in luminescence at low temperatures is explained by the intense filling of traps with free charge carriers in the first seconds of irradiation. Using the determined energy spectrum of the traps and the temperature of the maxima of the TSL and TSC peaks for the crystal, we can calculate the corresponding frequency factors and localization cross sections for free charge carriers on these traps.Particular emphasis in the thesis is on the study of ZnSe with X-excitation and UV excitation. In this regard, some problems and some issues of creating and using high- resistance wide-gap semiconductors as X-ray and gamma-radiation detectors at various radiation doses and in different temperature regimes are of particular importance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Тімченко І. С. 
Кулонова сума та кулонова енергія ядра 7Li / І. С. Тімченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: інклюзивне розсіяння електронів на ядрі 7Li. Мета: експериментальне дослідження у широкому діапазоні переданих імпульсів q експериментальних значень поздовжньої функції відгуку RL(q,w), кулонової суми SL(q) та кулонової енергії Еcoul ядра 7Li. Методи: метод числового моделювання проходження електронів крізь речовину (GEANT-3); метод найменших квадратів; метод Розенблюта. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: уперше здобуто експериментальні значення поздовжньої функції відгуку, кулонової суми та кулонової енергії ядра 7Li; виявлено аномалію в поведінці від переданого імпульсу кулонової суми ядра 7Li, як і раніше у випадку ядра 6Li; розроблено алгоритм моделювання процесу фотонародження е+,е- -пар у речовині мішені, який дає змогу істотно скоротити час моделювання; запропоновано методику аналізу поведінки поздовжньої функції відгуку при великих переданих енергіях і знайдено значення показника степеневої функції, яка використовується для екстраполяції функції відгуку в область переданих енергій до нескінченності; проведено ревізію даних формфактора основного стану ядра 12С, що вважаються еталонними, і знайдено в них 3%-ву систематичну похибку. Практичне значення: здобуті експериментальні значення RL(qc,w) та SL(q) ядра 7Li можуть бути використані для тестування сучасних моделей нуклон-нуклонної взаємодії в ядрі; виявлена залежність значення переданого імпульсу виходу на плато кулонової суми від параметра х ступеня кластеризації ядра може бути використана для експериментального визначення величини х; знайдені експериментальні величини кулонової енергії Еcoul та її складових I1, I2 ядра 7Li разом з такими ж даними для 4Не та 6Li мають важливе значення для дослідження кластеризації легких ядер. Сфера використання: у теоретичних та експериментальних дослідженнях з вивчення механізму ядерної взаємодії та структури атомних ядер, які проводяться у таких наукових центрах як Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ, Інститут теоретичної фізики НАН України, м. Київ, Jefferson LAB (США), Departament of Physics University of Trento (Італія) та інших; міжнародні наукометричні бази даних.^UObject of the study: the inclusive scattering of electrons by the 7Li nucleus. Objective: the experimental investigation of the longitudinal response function RL(q,w), the Coulomb sum SL(q) in a wide range of momentum transferred q and the Coulomb energy Ecoul of the 7Li nucleus. Methods: the numerical simulation method of electrons passing through a substance (GEANT-3); the least squares method; the Rosenblut method. Theoretical and practical results, scientific novelty: for the first time, the experimental values of the longitudinal response function, the Coulomb sum and the Coulomb energy of the 7Li nucleus have been obtained; the behavior of the 7Li Coulomb sum from momentum transferred manifested an anomaly as before observable in the case of the 6Li nucleus; the algorithm for modeling the photoproduction process e+, e- - pairs in the target substance, which allows to significantly reduce simulation time, has been developed; a method for analyzing the behavior of the longitudinal response function at large transferred energies is proposed and the exponent of the power function used to extrapolate the response function into the region transferred energies to infinity has been obtained; a revision of the values of ground state form factor of the 12C nucleus, considered to be reference, has been performed , and the 3% systematic error has been found in them. Practical significance: the obtained experimental values of longitudinal response function RL(q,w) and Coulomb sum SL(q) of the 7Li nucleus can be used for testing of modern models of nucleon-nucleon interaction in nucleus; the observed dependence of the transferred momentum value, above which the Coulomb sum becomes constant, from the parameter x, which characterizes the degree of nuclear clusterization, can be used for the experimental determination of the x value; the calculated values of the Coulomb energy Ecoul and its components I1, I2 of the 7Li nucleus, together with the same data for 4He and 6Li, are important for the investigation of clustering of light nuclei. Scope of application: for theoretical and experimental researches aimed at studying of the nuclear interaction mechanism and atomic nuclei structure, which are held at such scientific centers as the National Science Center "Kharkiv Physical and Technical Institute" of the National Academy of Sciences of Ukraine, VN Karazin Kharkiv National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Taras Shevchenko National University of Kyiv of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Institute of Nuclear Research of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Institute of Theoretical Physics of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Jefferson LAB (USA), Department of Physics University of Trento (Italy) and others; international science-metric databases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гончаренко О. Л. 
Ефективність методів добору у базовому насінництві сортів пшениці м'якої озимої за різних умов вирощування на півдні України / О. Л. Гончаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – методи добору та їх ефективність у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої. Мета – визначити ефективність індивідуально-родинного і масового доборів типових рослин різних сортів пшениці м'якої озимої із посівів з різною густотою, від різних строків сівби по пару та в умовах зрошення. Методи – польовий – для фенологічних спостережень, візуальних оцінювань, біометричних аналізів, визначення урожайності; лабораторний – для визначення структури посівних якостей за морфологічними ознаками та урожаю, якості насіння; статистичні й аналітичні – для визначення параметрів мінливості, кореляційних зв'язків та оцінювань достовірності результатів досліджень. Результати – за результатами проведених досліджень розроблені і опубліковані науково-методичні засади вирощування високоякісного насіння пшениці м´якої озимої. Встановлено, що для підвищення ефективності доборів у первинному насінництві пшениці м'якої озимої необхідно використовувати наступні фони вирощування рослин: норми висіву – 5,0-7,0 млн схожих насінин на гектар, строки сівби – 25 вересня - 5 жовтня та зрошення. Для забезпечення високої сортової чистоти (у розсадниках розмноження) масові добори елітних рослин рекомендується проводити на посівах високих репродукцій – розсадниках розмноження, супереліти. В розсаднику розмноження нових сортів з метою підвищення коефіцієнта розмноження насіння в 2-3 рази доцільно застосовувати широкорядну, стрічкову і рядкову сівбу зі зниженою нормою висіву насіння (2 млн шт./га), а також зрошення. В елітно-насінницьких господарствах різних формувань необхідно створювати оптимально загущені посіви нормою висіву 4,5-5,0 млн шт./га за оптимальних строків сівби, які у структурі фітоценозу забезпечують більшу частку головних стебел з однорідними насінинами. Впровадження розроблених заходів дозволяє за використання масового добору скоротити термін виробництва насіння сортів пшениці м'якої озимої на 2-3 роки. Новизна – уперше в умовах півдня України встановлено, що ефективність індивідуальних і масових доборів у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої залежить від особливостей агрофітоценозу, які створюються нормами висіву, строками сівби, рівнем зволоження ґрунту. Досліджена порівняльна ефективність індивідуально-родинного і масового доборів за різних умов вирощування рослин. Доведено, що число дібраних елітних рослин не має значного впливу на мінливість ознак і сортову чистоту нащадків доборів у РВ-1 і РВ-2. Вивчено ступінь кореляційних зв'язків показників урожайності у розсадниках випробувань першого і другого років. Наукова цінність – удосконалено методичні підходи щодо використання масового добору на посівах материнських рослин високих репродукцій, що дозволяє на 2-3 роки прискорювати виробництво еліти пшениці м'якої озимої. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – selection methods and their effectiveness in the primary (basic) seed production of soft winter wheat. Aim – to determine the effectiveness of individual-family and mass selection of typical plants of different varieties of soft winter wheat from crops with different thicknesses, from different dates of sowing for a couple and under irrigation conditions. Methods – field - for phenological observations, visual assessments, biometric analyzes, yield determination; laboratory - to determine the structure of sowing qualities by morphological characteristics and yield, seed quality; statistical and analytical - to determine the parameters of variability, correlations and assessments of the reliability of research results. Results – based on the results of the studies conducted Science-methodical ambush in the development of the high-altitude wheat have been developed and published. Found that to improve selection in primary seeds production winter wheat backgrounds should use the following growing mother plants, seeds rate – 5.0-7.0 million similar seeds per hectare sowing – September 25 - October 5 and irrigation. To ensure high varietal purity (propagation in nurseries) Overhead panels elite mass plant crops recommended for high reproductions – breeding nurseries, super. In the nursery breeding new varieties to improve seed multiplication factor to 2.0-3.0 times appropriate to apply wide-range sowing, tape and string with low sowing rate of seed (2.0 million per ha) and irrigation. In elite-seed farms of different groups need to create optimum thickened crops sowing rate of 4.5-5.0 million per ha under optimum sowing time that the structure phytocenotic provide a larger share of the main stems of uniform seed. Implementing measures developed allows for the use of mass selection shorten the seed production of winter wheat soft for 2-3 years. Novelty – for the first time in the conditions of southern Ukraine, it has been established that the effectiveness of individual and mass selections in the primary (basic) seed production of soft winter wheat depends on the characteristics of agrophytocenoses, which are created by seeding rates, sowing dates, and the level of soil moistening. The comparative effectiveness of individual-family and mass selections under various conditions of growing plants was investigated. It is proved that the number of selected elite plants does not significantly affect the variability of traits and the varietal purity of the descendants of selections in NS-1 and NS-2. The degree of correlation relations of productivity indicators in nurseries of tests of the first and second years is studied. The scientific value – improved methodological approaches to the use of mass selection on crops of mother plants of high reproductions, which allows for 2-3 years to accelerate the production of wheat elite soft winter.Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бондаренко М. І. 
Розвиток світового інвестиційного ринку в умовах глобальних трансформацій / М. І. Бондаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад дослідження розвитку світового інвестиційного ринку в умовах глобальних трансформацій та розробці науково-практичних рекомендацій щодо інтеграції України до глобального інвестиційного простору. У роботі досліджено наукове підґрунтя та генезис іноземних інвестицій у глобальному економічному просторі; систематизовано концептуальні засади формування світового інвестиційного ринку; узагальнено методичні підходи дослідження розвитку світового інвестиційного ринку в умовах глобальних трансформацій. У ході дослідження проаналізовано асиметричність розвитку світового інвестиційного ринку в глобальних умовах розвитку; ідентифіковано особливості сегментації світового інвестиційного ринку у глобальній економічній системі; проведено багатофакторний аналіз розвитку світового інвестиційного ринку з виокремленням ключових факторів впливу та детермінант розвитку в умовах його трансформації; досліджено інституційні засоби регулювання руху іноземного капіталу у системі світового господарства в умовах трансформаційних змін. За результатами дослідження визначено інноваційні напрями інвестиційної діяльності у країнах світу та світові тенденції стимулювання інноваційно-інвестиційних процесів; розроблено концепт-модель формування інвестиційної привабливості України на світовому інвестиційному ринку; запропоновано векторну модель та обґрунтовано науково-практичні рекомендації щодо інтеграції України до світового інвестиційного простору в умовах глобальних трансформацій.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical and methodological principles of research of the world investment market development in the conditions of global transformations and the development of scientific and practical recommendations on Ukraine's integration into the global investment area.In this work the scientific basis and genesis of foreign investments in the global economic area are investigated; the conceptual principles of formation of the world investment market are systematized; the methodological approaches to the world investment market development research in the context of global transformations are generalized.In the course of the research the asymmetry of the development of the world investment market in the global conditions of development are analyzed; the features of segmentation of the world investment market in the global economic system are identified; multifactor analysis of the world investment market development with the identification of key factors of influence and determinants of development in the conditions of its transformation is conducted.According to the results of the research, innovative directions of investment activity in the world countries and world tendencies of stimulation of innovation and investment processes are determined; conceptual model of formation of investment attractiveness of Ukraine in the world investment market is developed. The organizational and economic principles of Ukraine's integration into the global investment market in the conditions of global transformations in the form of a vector model are proposed, the essence of which is to combine the improvement of the foreign economic environment through the components of the investment climate, which provide a comprehensive description of its social, economic and institutional factors; improvement of the internal economic environment by reducing the level of corruption and bureaucracy, establishing the rule of law, guaranteeing the security of property rights, reducing currency control, reducing corruption, increasing political stability and the international level of the country; improving financial, commercial, transport and logistics infrastructure through the introduction of mechanisms for ensuring financial stability through the activities of fiscal and financial sector regulators, and improving the financial support system for innovative development of the national economy based on the effective use of financial resources and the development of the National Transport Development Strategy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Курганська М. К. 
Теоретико-методичні основи антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону / М. К. Курганська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню основ антикризового управління, обґрунтуванню теоретико-методичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону. У роботі систематизовано визначення, що відображають економічну сутність кризи та антикризового управління, під яким слід розуміти систему заходів передкризового характеру, спрямованих на проведення діагностики загрози банкрутства; реактивного характеру пошук шляхів виходу суб'єктів господарювання з кризового стану; післякризового характеру, що містять оцінку посткризового стану суб'єктів господарювання та розробку і реалізацію дій щодо усунення економічними суб'єктами негативних наслідків фінансової кризи. Проведено аналіз сучасного стану будівельного комплексу регіонів країни в умовах кризи, який був проведений по трьом напрямкам: фінансової стійкості, ділової активності та рентабельності. Дослідження рівня адаптованості будівельного комплексу Харківського регіону довело, що навіть у успішних, за результатами фінансової діяльності представниках регіонального будівельного комплексу простежуються ознаки кризи в динаміці зміни обраних коефіцієнтів. Розроблено методичне та науково-організаційне забезпечення антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону, яке дає можливість розробити і реалізувати в найкоротші терміни програму перетворень, метою якої є підвищення конкурентоспроможності регіонального будівельного комплексу.^UThe dissertation is devoted to the theoretical synthesis of the basics of crisis management, the substantiation of theoretical and methodological provisions and the development of practical recommendations for improving the crisis management of the activity of the construction complex of the region. The work systematizes definitions reflecting the economic essence of the crisis and crisis management, which should be understood as a system of measures of a pre-crisis nature aimed at diagnosing the threat of bankruptcy; reactive character ¬ search of ways of the exit of subjects of management from a crisis state; after-crisis character, containing an assessment of the post-crisis state of economic entities and the development and implementation of actions to eliminate the negative consequences of the financial crisis by economic actors. An analysis of the current state of the construction complex of the country's regions in the conditions of the crisis, which was carried out in three areas: financial stability, business activity and profitability. The study of the level of adaptability of the construction complex in the Kharkiv region has proved that even in the successful, according to the results of financial activity, representatives of the regional construction complex traced signs of a crisis in the dynamics of changes in the selected coefficients. The methodical and scientific-organizational support of the crisis management of the activity of the construction complex of the region is developed, which enables to develop and implement in the shortest possible time a program of transformations aimed at increasing the competitiveness of the regional construction complex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гресько М. В. 
Психофізіологічна характеристика змін особистості та оцінка сприйняття радіаційного ризику після Чорнобильської катастрофи. / М. В. Гресько. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню наукової задачі щодо визначення психофізіологічних особливостей змін особисті та оцінці адекватності сприйняття радіаційного ризику УЛНА на ЧАЕС та евакуйованих з ЧЗВ, яке полягає у ретроспективно-проспективному аналізі деформації індивідуально-типологічного патерну особистості та характеристиці біоелектричної активності головного мозку. Проведено психофізіологічне дослідження УЛНА на ЧАЕС і евакуйованих із ЧЗВ, а також неекспонованих респондентів (контрольна група) та учасників АТО/ООС (група порівняння). Психодіагностичні і нейрофізіологічні дослідження здійснені 503 особам — 122 УЛНА на ЧАЕС у 1986–1987 рр.; 76 УЛНА на ЧАЕС у 1986–1987 рр., які були також евакуйовані із ЧЗВ; 119 евакуйованим із ЧЗВ; 85 осіб групи неекспонованого контролю та 101 учаснику АТО/ООС (група порівняння). Після Чорнобильської катастрофи спостерігається психологічна дезадаптація з деформацією особистості у вигляді зростання інтроверсії, нейротизму та збільшення акцентуацій педантичного, циклотимного, дистимного, тривожного, емотивного та збудливого типів. Нейрофізіологічний базисом цих деструктивних індивідуально-типологічних особливостей є уповільнення патерну біоелектричної активності головного мозку, що свідчить про органічне ураження головного мозку, переважно у кортико-лімбічній системі. Встановлені дозо-залежні зміни кЕЕГ можуть свідчити про радіаційно-асоційований характер органічного ураження головного мозку. Виявлено гіпертрофоване сприйняття іонізуючого випромінювання та показано формування неадекватного сприйняття радіаційного ризику внаслідок особистісних деформацій. Особливостями копінг-стратегій після надзвичайних ситуацій є переважне використання емоційно-спрямованих стратегій поведінки, яке поруч з гіпертрофованим сприйняттям радіаційного ризику сприяють формуванню психічних розладів. Розроблені і використані шляхи оптимізації психокорекції психофізіологічних особливостей особистості постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які включають крім біологічного, психологічного та соціального рівнів надання допомоги інформаційно-освітянську складову. Використання отриманих результатів сприятиме удосконаленню радіаційної безпеки і радіологічного захисту при радіаційних надзвичайних ситуаціях, а також при роботі з джерелами іонізуючого випромінювання (ядерна промисловість, інтервенційна та медична радіологія, довготривалі космічні польоти та ін.).^UThe dissertation is devoted to solving the scientific problem of determining the psycho-physiological characteristics of personal changes and assessing the adequacy of the radiation hazard perception in clean-up workers (liquidators) of the Chornobyl catastrophe and evacuated from the Chornobyl Exclusion zone (ChEZ), which consists in a retrospective and prospective analysis of the deformation of the individual-type pattern of the person and the characterization of bioelectric activity of the brain. The psycho-physiological research on the liquidators and evacuees, as well as non-exposed respondents (control group), Antiterroristic operation / United forces operation (ATO/UFO) participants (comparison group) were conducted. Psychodiagnostic and neurophysiological researches were carried out for 503 persons — 122 liquidators of 1986–1987; 76 liquidators of 1986–1987, which were also evacuated from the ChEZ; 119 evacuees; 85 non-exposed controls and 101 ATO/UFO participants (comparison group). After the Chernobyl catastrophe surviving there is a psychological disadaptation with personality deformation in the form of growth of introversion, neuroticism and increased accentuation of pedantic, cyclothymic, dysthymic, anxiety, emotive and excitatory types. The neurophysiological basis of these destructive individual-typological features is the deceleration of the pattern of bioelectric activity of the brain, indicating an organic lesion of the brain, mainly in the cortico-limbic system. Established dose-dependent changes in qEEG can be indicative of the radiation-associated nature of organic brain damage. Hypertrophic perception of ionizing radiation is detected and formation of inadequate perception of radiation risk as a result of personality deformations is shown. The peculiarities of coping strategies after experiencing emergencies are the predominant use of emotionally-directed behavior strategies, which, along with hypertrophied perception of radiation risk, contribute to the formation of mental disorders. The ways of optimization of psychocorrection of psycho-physiological features of the person suffered as a result of the Chornobyl catastrophe, which include, in addition to the biological, psychological and social levels of the provision of assistance to the informational and educational component, have been developed and used. The use of the results will contribute to the improvement of radiation safety and radiological protection in radiation emergencies, as well as in dealing with sources of ionizing radiation (nuclear industry, interventional and medical radiology, long-range space flights, etc.).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гуд А. М. 
Адміністративний договір як форма договірного регулювання адміністративно-правових відносин / А. М. Гуд. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено дослідження адміністративного договору як форми договірного регулювання адміністративно-правових відносин. Розглянуто історичний аспект виникнення та розвитку адміністративного договору в Україні, здійснено періодизацію договору. Проаналізовано правові основи регулювання адміністративного договору. Досліджено основні принципи, які було поділено на загальні та спеціальні, проаналізовано основні функції адміністративного договору, які, в свою чергу, було поділено на універсальні та спеціальні, а також визначено основні філософські категорії поняття «адміністративний договір». Розглянуто дефініції «адміністративний договір», наведені вітчизняними вченими-адміністративістами. Удосконалено визначення зазначеного поняття та розкрито його зміст. Досліджено основні ознаки адміністративного договору й дано характеристику кожній із них. Розкрито юридичні передумови укладення адміністративного договору та передумови договірного регулювання адміністративних правовідносин. Класифіковано адміністративний договір за предметом, характером взаємодії суб'єктів, спрямованістю, юридичними властивостями, за змістовим наповненням, а також дано характеристику кожному виду адміністративногодоговору. Визначено істотні умови адміністративного договору. Розглянуто стадії укладення адміністративного договору, запропоновані іншими провідними науковцями, та запропоновано інші стадії, з урахуванням звичних етапів правового регулювання, які є обов'язковими під час укладення договору. Здійснено аналіз внесення змін до договору та припинення адміністративного договору. Проаналізовано зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання адміністративного договору в державах ЄС. Наведено пропозиції щодо імплементації норм держав ЄС.^UThe complex study of the administrative agreement as a form of contractual regulation of administrative-legal relations was conducted in the dissertation. The historical aspect of the emergence and development of an administrative contract in Ukraine considered, and the periodization of the contract had carried out. The legal grounds for the regulation of the administrative agreement has analyzed. The main principles that were divided into general and special ones had considered. And also analyzed the basic functions of the administrative contract, which in turn was divided into universal and special. And also defined the main philosophical categories of the concept of «administrative contract». The definitions of the «administrative agreement» provided by national scientists considered by the administratists. The main features of the administrative contract explored and the characteristics of each of them has provided. The paper investigates the legal preconditions for the conclusion of an administrative contract and the preconditions for contractual regulation of administrative legal relations.The classification of the administrative agreement that had divided by the subject, the nature of the interaction of the subjects, the targeting, the legal properties, and content carried out. A description of each type of administrative agreement has also provided. The essential conditions of the administrative agreement have determined. The stages of the conclusion of an administrative contract proposed by other leading scholars considered, and other stages has proposed taking into account the usual stages of legal regulation, which are obligatory when entering into an agreement. The analysis of amendments to the contract, as well as the termination of the administrative agreement, has made. The foreign experience of administrative-legal regulation of an administrative agreement in the countries of the European Union. The application of an administrative treaty to the Baltic States has been explored separately.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Злортник О. Й. 
Комунікативний простір музичного мистецтва України кінця ХХ – початку ХХІ століття. / О. Й. Злортник. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню комунікативного простору музичногомистецтва України, оскільки сучасний науковий дискурс виявляє стійке тяжіннядо теоретичної платформи просторової парадигми. Відповідно до загальноїтенденції на діалогічність, комунікативні можливості мистецтва стають найбільшпріоритетною галуззю в дослідженні художньої культури. Ввведення поняття«простір» до музичної практики передбачає розгляд музичного жанру вспіввідношенні з існуючими у реальній дійсності моделями людської комунікації,що знайшли свій відбиток у музиці. Матеріалізована у витворі мистецтва творчаактивність автора представляє ядро простору мистецтва, координати якогонескінченні у своїй протяжності. Простір світового мистецтва виступаєконтекстом актуалізації творчих інтенцій композитора-творця, що здійснюються вавторських стратегіях самовираження – самоінтерпретації. Мова музичногомистецтва виступає універсальним комунікаційним інструментом культурногопростору. Музична мова як сукупність засобів музичної виразності занурена уполе семіосфери – простір, що є необхідною передумовою музичної комунікації іобумовлений всією соціокультурною системою суспільства.У музичній сфері мережевої доби формуються нові напрямки, інститути,центри, з'являються нові типи організаційних систем, види діяльності –фундаментальні процеси, які ведуть до зміни вигляду культурного простору.Електронний мережевий комунікативний формат акумулює у собі можливостівсіх попередніх комунікативних засобів, володіє величезним культуротворчимпотенціалом і стимулює до породження культурного різноманіття. Глобальнийінформаційний простір збільшив поле поширення музичної культури, таможливість залучення потенційних споживачів, оптимізував процес консолідаціїчленів музичної спільноти, відкрив додаткові можливості для посиленнякомунікативних взаємодій у музичному середовищі і стрімкого прискоренняобміну інформацією та знаннями.Комунікативні функції простору музичного мистецтва найбільш яскравопроявляються під час здійснення такої сучасної форми соціокультурної мистецькоїдіяльності як фестивальний проект. Доведено, що процес розвитку міжкультурнихкомунікацій учасників музичних фестивалів характеризується поєднаннямпотенціалу полімодального музичного середовища і активної участі особистості втворчій соціокультурній діяльності. У фестивальному спілкуванні музикаемоційно збагачує комунікативну подію, транслює творчі переживання, сприяємасовому охопленню і гуртуванню реципієнт-аудиторії, руйнує психологічні такультурні бар'єри між учасниками.Ключові слова: культурний простір, комунікативний простір, музичнемистецтво, композитор, музична мова, фольклор, фестивальний проект, музичнийфестиваль.^UThe dissertation is devoted to the research of the communicative space ofcontemporary Ukrainian musical art, since modern scientific discourse reveals a steadygravitation to the theoretical platform of the spatial paradigm. In accordance with thegeneral trend of dialogue, the communicative possibilities of art become the mostpriority area in the study of artistic culture. Introduction to the notion of "space" tomusical practice involves consideration of the musical genre in relation to actual modelsof human communication that have found their imprint in music.The chronological boundaries of the study cover the period of the end of the XX –beginning of the XXI century. and due to the peculiarity of the processes of formation ofthe world's socio-cultural space of information and network days.Study of space as a semantic phenomenon in musical art determines one of thedirections – the study of space as a system from the standpoint of the integrity andfunctionality of its varieties – in fact, modern practice, confirms their interpenetration inmusic and many other phenomena of socio-cultural life of man. The introduction of theconcept of "space" to musical practice involves consideration of the musical genre inrelation to actual models of human communication that have found their imprint in music.Materialized in the work of art, the creative activity of the author represents the coreof the space of art, whose coordinates are infinite in their length. The activities of thecomposer, reflecting his artistic and aesthetic outlook, is the content of the author'sstrategies developed in the art space. The strategic trajectories of the modern author, whichhave a communicative orientation, tend to plurality and polymodality. The space is manmade,since it is formed by a creatively active personality, but at the same time, the spaceis constructed by existing artistic objects, and is a system capable of self-development. Aspace that is both self-organized and organized is a synergistic view of art as a system.The language of musical art acts as a universal communicative tool of culturalspace and performs several important functions: the function of communication; thefunction of transmitting and storing information; a function of expressing feelings andemotions of a person; formation of thinking; the accumulation of human experience.Musical language becomes a means of communication, knowledge, national identity,preservation and transfer of experience and traditions of musical culture of the people.Musical language, as a collection of musical expressions, is immersed in the field of thesemiosphere – space, which is a prerequisite for musical communication and is due tothe entire socio-cultural system of society.The work of art as a subject of artistic communication is characterized by thedialogue of its internal structure, and due to the dialogic nature of its structure, the work actsas a potential sign system. The work of art arises as a process and result of relations betweenthe artist and the creative material, thus representing a new quality that arises at theintersection of single authorial operations and general operations of the socio-cultural field.The procedural nature of musical communication seems to be an open, complexand organized system that provides the circulation of heterogeneous auditory, visual andother information in a large time space that is covered by the musical culture of society.The modern structure of the musical-communicative process includes several main areas –composer, musical manager, performer, critic music critic, and listener-recipient, whichare considered in a single system of communicative communications. The study showsthat all of these areas interact sequentially and in parallel, and on the principle of feedback.Communicative functions of the space of musical art most clearly manifest duringthe implementation of such a modern form of socio-cultural artistic activity as a festivalproject. Taking into account the nature and specifics of the organization of culturaldialogue in the musical creativity


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кравчук І. С. 
Стабільність ринку обігових фінансових інструментів / І. С. Кравчук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси функціонування ринку обігових фінансових інструментів як єдності організаторів торгівлі, ринкових учасників та інституційного середовища. Мета – розробка теоретичних положень і методологічних засад стабільності ринку обігових фінансових інструментів та обґрунтування практичних рекомендацій з підтримки ринкової стабільності на основі дослідження сучасних міжнародних і вітчизняних трендів обігу цінних паперів і деривативів. Методи – аналіз, синтез, порівняння, аналогія, семантичний, класифікація, інституційний аналіз, нормалізація на основі інтегральної функції розподілу, узагальнена авторегресійна умовна гетероскедастичність, лінійна та рангова кореляція, TRAMO/SEATS, фільтрування Ходріка-Прескотта, глобальна та баєсівська векторна авторегресія, динамічно-структурний аналіз, кластерний аналіз. Результати – концептуальне обґрунтування науково-теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо забезпечення стабільності ринку обігових фінансових інструментів. Новизна – вперше: запропоновано сучасну парадигму стабільності ринку обігових фінансових інструментів із виділенням двох вимірів: термінологічного – шляхом розкриття сутності поняття стабільності ринку обігових фінансових інструментів і ринкових явищ, які визначають її порушення, та методологічного – через характеристику інструментарію для виміру основних ознак ринкової стабільності; розроблено науково-методичні підходи до виявлення взаємозв'язку між системним ризиком і стресом на ринку обігових фінансових інструментів, які передбачають квантифікацію можливого транскордонного зараження і транскордонний компаративний аналіз кількісних параметрів ендогенного накопичення дисбалансів; запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання рівня чутливості інвестиційних фондів щодо ринкових потрясінь на основі розрахунку індексу фінансової крихкості; побудовано модель ідентифікації глобальних системно важливих ринків; удосконалено: трактування поняття «обігові фінансові інструменти»; науково-методичний підхід до ідентифікації ринкових порушень на основі розрахунку композитного індексу стресу на ринку обігових фінансових інструментів; проектний підхід щодо розробки профільної комплексної програми стабільного розвитку ринку обігових фінансових інструментів України; концептуальні підходи до регулювання ринку обігових фінансових інструментів в Україні на основі впровадження цільової регуляційної моделі; отримали подальший розвиток: інституційний підхід до трактування ринку обігових фінансових інструментів; системний підхід щодо формування макропруденційної політики; обґрунтування процесу фінансизації на основі кількісного аналізу ролі фінансових активів та інституційних інвесторів в економіці; методичні підходи до діагностування сучасного банківництва на ринку цінних паперів і деривативів на прикладі ЄС, що дало змогу розширити існуючі пропозиції щодо структурної реформи банківської діяльності щодо сепарації комерційних та інвестиційних операцій; науковий підхід до моделювання конверсії умовних конвертованих облігацій банків в акції; ідентифікація сучасних трендів розвитку організації торгівлі обіговими фінансовими інструментами та її посттрансакційного обслуговування; обґрунтування доцільності впровадження моделі консолідованого ринкового оператора мережі торговельних платформ з посттрансакційною інфраструктурою з використанням розподілених баз даних, запуску ринку первинних публічних розміщень акцій з диференційованими вимогами в залежності від розміру компанії-емітента, переформатування моделей функціонування інституційних інвесторів. Впроваджено у діяльність: Департаменту фінансової стабільності Національного банку України, ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «БАНК СІЧ», ПАТ «Дойче Банк ДБУ», ТОВ «КУА «КОНСТАНТА ВЕНЧУР ІНВЕСТ», а також у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету та Навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету. Сфера використання – Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.^UThe object is the functioning processes of the negotiable financial instruments market as a unity of trade venues, market participants and institutional environment. The purpose is the development of theoretical provisions and methodological foundations of the stability of negotiable financial instruments market and the justification of practical recommendations to support market stability, based on the study of modern international and domestic trends of the circulation of securities and derivatives. Methods are analysis, synthesis, comparison, analogy, semantic, classification, institutional analysis, normalization based on the integral distribution function, Generalized Auto-Regressive Conditional Heteroskedasticity, linear and rank correlation, TRAMO/SEATS, Hodrick-Prescott filter, global and bayesian vector autoregression, dynamic structural analysis, cluster analysis. The results are the conceptual justification of scientific and theoretical foundations and the development of practical recommendations to ensure the stability of the negotiable financial instruments market. Novelty – for the first time: a modern paradigm of stability of the negotiable financial instruments market with the allocation of two dimensions was proposed: terminological – by disclosing the essence of the concept of stability of the negotiable financial instruments market and market phenomena that determine its disturbances, and methodological – through the characteristics of tools for measuring the main features of market stability; scientific and methodological approaches for the identification of the relationship between systemic risk and stress in the negotiable financial instruments market, that involve the quantification of a possible cross-border contagion and cross-border comparative analysis of quantitative parameters of endogenous buildup of imbalances were developed; a scientific and methodological approach to assessing the level of sensitivity of investment funds to market shocks based on the calculation of the financial fragility index was proposed; the model of identification of global systemically important markets was constructed; Improved: the interpretation of the definition of «negotiable financial instruments»; scientific and methodological approach to the identification of market disturbances based on the calculation of the composite stress index in the negotiable financial instruments market; the project approach to the development of a complex programme of the stable development of the negotiable financial instruments market in Ukraine; conceptual approaches to the regulation of the negotiable financial instruments market in Ukraine based on the implementation of the objectives-based regulatory model; got further development: institutional approach to the interpretation of the negotiable financial instruments market; systematic approach to the forming of macroprudential policy; justification of the financialization on the basis of quantitative analysis of the role of financial assets and institutional investors in the economy; methodological approaches to the diagnosis of modern banking in the securities and derivatives market on the example of the EU that allowed to expand the existing proposals for structural reform of banking activities for the separation of commercial and investment operations; a scientific approach to the modeling of the conversion of contingent convertible bonds in the banking stocks; the identification of current trends in the development of the trade of negotiable financial instruments and its post-transaction service; the justification for the introduction of a model of a consolidated market operator of a network of trading platforms with post-transaction infrastructure using distributed ledgers, launch of a market of initial public offerings with differentiated requirements depending on the size of the issuing company, reformatting the models of functioning of institutional investors. The project was implemented in the activities of: the Financial Stability Department of the National Bank of Ukraine, PJSC Commercial Bank «Lviv», PJSC «Bank Sich», PJSC «Deutsche Bank DBU», CONSTANTA Venture Invest Asset Management Ltd., as well as in the educational process of the Ternopil National Economic University and Educational and Research Institute of Business Technologies «UAB» of the Sumy State University. The scope of use is the Committee on Financial Policy and Banking of the Verkhovna Rada of Ukraine and the National Securities and Stock Market Commission.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Альохіна С. В. 
Наукові основи теплової безпеки сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива / С. В. Альохіна. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі на основі аналізу відомих досліджень теплового стану вентильованих контейнерів зберігання ВЯП та аналізу результатів моніторингу теплового стану контейнерів зберігання Запорізької АЕС вперше досліджено і узагальнено характер перебігу теплофізичних процесів у вентильованих контейнерах сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива, що дозволило виявити та класифікувати основні чинники, які впливають на тепловий стан палива та основного обладнання протягом усього строку експлуатації сховища. Серед таких факторів впливу виділено: антропогенно-техногенні, погодно-кліматичні, конструктивні, фізичні.Для проведення детального аналізу теплового стану контейнерів зберігання відпрацьованого ядерного палива з урахуванням основних факторів впливу створено новий універсальний підхід для визначення теплового стану ВЯП та елементів обладнання зберігання, що базується на ітераційному розв'язанні прямих спряжених та обернених задач теплообміну з використанням моделей різного рівня складності. Для сухого сховища ВЯП Запорізької АЕС біло виділено п'ять рівнів складності: група контейнерів, окремий контейнер, корзина з паливними збірками, паливна збірка, твел.Із застосуванням ітеративної методики було проведено серію розрахункових досліджень, які дозволили отримати нові дані про тепловий стан контейнерів з відпрацьованим паливом в умовах проектних аварій різної природи. За максимальним рівнем температури ВЯП було введено класифікацію аварій, що дозволило виявити ті, які потребують першочергового усунення для забезпечення теплового критерію безпеки.В роботі вперше за результатами теплових досліджень запропонована класифікація порушень нормальних умов експлуатації, що пов'язані з перекриттям вентиляційних каналів, в тому числі й проектних аварій, які обумовлені цим чинником. Розглянуто усі можливі варіанти перекриття вентиляційних каналів. Визначено, що найвищі температури досягаються при перекритті верхніх вентиляційних отворів; такі порушення умов нормальної експлуатації та аварійні ситуації повинні бути усунені першочергово.Розглянуто варіанти поліпшення теплового стану контейнерів з ВЯП протягом усього терміну експлуатації сухого сховища. Було запропоновано створення захисної погодної кришки, яка зменшує негативний вплив вітру на тепловий стан ВЯП, що зберігається, а також досліджені шляхи модернізації форми та розмірів вентиляційного тракту контейнера зберігання.Розроблено новий метод розміщення контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом на відкритому майданчику сухого сховища, що зменшує їх взаємний тепловий впливу, підвищує ефективність роботи системи теплового моніторингу та забезпечує необхідний рівень безпеки довгострокової експлуатації сховища в цілому. Розміщення контейнерів, що містять паливо з більш високим залишковим тепловиділенням, в середині групи контейнерів дозволить знизити вплив вітру на верхні вентиляційні отвори і, відповідно, покращити якість теплового моніторингу.Удосконалено метод розміщення паливних збірок в корзині зберігання для зменшення рівня температур шляхом встановлення максимально припустимого рівня залишкового тепловиділення для груп відпрацьованих паливних збірок, що зберігаються, який дозволяє не порушувати норми радіаційної безпеки. Відповідно до методу в центрі групи збірок розміщуються збірки із залишковим тепловиділенням, що складає 75 % від максимально припустимого рівня тепловиділення. Для збірок, що оточують центральні збірки, рівень тепловиділення можливо збільшити до 106,25 %, тепловиділення збірок на периферійній частині групи не повинне перевищувати максимально припустиме. У роботі вперше створені методичні основи прогнозування теплового стану вентильованих контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом. Знайдено залежності температури вентиляційного повітря на виході із контейнера зберігання та максимальної температури в корзині з ВЯП від рівня залишкового тепловиділення та температури атмосферного повітря.Запропоновано новий метод контролю теплового стану контейнерів з ВЯП, який базується на порівнянні результатів вимірів та теоретичних розрахунків прогнозного значення температури вентиляційного повітря на виході з контейнера зберігання. Розроблено концептуальну модель інформаційної системи моніторингу теплового стану відпрацьованого ядерного палива та структуру бази даних, що буде входити до її складу.^UIn the work on the basis of the analysis of well-known researches of the thermal state of ventilated storage containers with SNF and analysis of the monitoring results of the thermal state of storage containers of the Zaoprizhska NPP, the nature of the thermophysical processes in ventilated containers of dry storage of spent nuclear fuel has been explored and generalized, which has allowed to identify and classify the main factors influencing on the thermal state of fuel and basic equipment during the whole storage facility operation. Among these influencing factors highlighted: anthropogenic, weather and climate, structural, physical.In order to carry out a detailed analysis of the thermal state of spent fuel storage containers, taking into account the main factors of influence, a new universal approach for determining the thermal state of spent fuel and storage equipment elements based on the iterative solution of the direct conjugate and inverse heat transfer problems using models of different complexity levels has been created. Five complexity levels were identified for the SNF dry storage facility of the Zaporizhska NPP: a group of containers, a separate container, a basket with fuel assemblies, a fuel assembly, a fuel rod.Using the iterative methodology, a series of computational studies were conducted that allowed obtaining new data on the thermal state of containers with spent fuel in the conditions of different design accidents. On base of the maximum temperature level of spent fuel, a classification of accidents was introduced, which allowed identifying those that require a priority elimination to provide a thermal safety criterion.In the work for the first time, according to the results of thermal research, a classification of violations of normal operating conditions related to the blockage of ventilation channels, including design accidents, which are caused by this factor, is proposed. All possible variants of ventilation channels blockage are considered. It is determined that the highest temperatures are achieved by blockage of the upper ventilation vents; such blockage of normal operating conditions and emergency situations should be eliminated first and foremost.The variants of improvement of the thermal state of containers with SNF during the whole operation period of the dry storage are considered. It was proposed to create a protective weather lid, which reduces the negative impact of wind on the thermal state of spent fuel; and also ways to modernization of the shape and size of the ventilation duct of the storage container were explored.A new method of placing containers with spent nuclear fuel in the open site of a dry storage facility, which reduces their mutual thermal influence, has increased the efficiency of the system of thermal monitoring and provides the necessary level of safety of long-term operation of the storage facility in general. Placement containers containing fuel with higher decay heat generation in the middle of the containers group will reduce the effect of wind on the upper ventilation vents and, respectively, improve the quality of thermal monitoring.The method of placing fuel assemblies in the storage basket with purpose to reduce the temperature level has been improved by setting the maximum permissible level of decay heat for stored spent fuel assemblies, which allows not to violate radiation safety standards. According to the method, assemblies with decay heat are placed in the center of the fuel assemblies group, which is 75% of the maximum allowable level of heat generation. For assemblies that surround the central ones, the level of heat can be increased to 106.25%, the heat release of the assemblies on the periphery of the group should not exceed the maximum allowable.The methodical bases for predicting the thermal state of ventilated containers with spent nuclear fuel were first created in the work. The dependences of the temperature of the ventilation air in the outlet vent of the storage container and the maximum temperature in the storage cask with spent fuel from the level of decay heat and temperature of the atmospheric air are found.A new method for controlling the thermal state of containers with SNF is proposed, which is based on comparison of the results of measurements and theoretical calculations of the predicted value of the temperature of the ventilation air at the exit from the storage container. The conceptual model of the information system for thermal state monitoring of spent nuclear fuel and the structure of the database, which will be included in it, are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Твердохліб Н. М. 
Синтез та реакційна здатність солей N-алкоксикарбонілметил-2-хлорпіридинію / Н. М. Твердохліб. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів синтезу солей N-алкокси-карбонілметил(аліл)-2-галогенопіридинію та дослідженню взаємодії отриманих солей із С-нуклеофілами – похідними ацетонітрилу та адуктами Міхаеля в реакції нуклеофільного заміщення-елімінування. Запропоновано оптимальні умови синтезу солі N-етоксикарбонілметил-2-галогенопіридинію без розчинника та вперше синтезовано солі N-метокси-карбонілметил(аліл)-2-галогенопіридинію.Встановлено, що солі N-алкоксикарбонілметил(аліл)-2-галогено-піридинію легко вступають в реакції нуклеофільного заміщення атома галогену в піридинієвому ядрі, що робить їх зручними субстратами для синтезу різноманітних функціоналізованих 2-аміноіндолізинів.Встановлено, що конденсація солей N-алкоксикарбонілметил-2-галогено-піридинію з ціаноацетамідом протікає в конкуруючих напрямках з утворенням нових 2-аміноіндолізин-1-карбоксамідів та 2,4-діоксо-2,3,4,5-тетрагідро-піридо[1,2-d][1,4]діазепін-1-карбонітрилу. Ціанотіоацетамід з солями 2-галогенопіридинію в етанолі та присутності Et3N реагує як S-нуклеофіл, тому основними продуктами реакції є N-заміщені піридин-2(1Н)-тіони.Запропоновано метод синтезу нової трициклічної структури – піридо[3,2-a]індолізину, отриманої взаємодією солей 2-галогенопіридинію та димеру малонодинітрилу за принципом реакції доміно. Солі з низькою кислотністю – N-аліл-2-галогенопіридинію та N-метоксикарбонілметил-2-галогенопіридинію реагують з димером малонодинітрилу та утворенням продуктів заміщення атома галогену в піридиновому кільці – піридинів, які циклізуються у індолізини. При збільшенні кислотності субстратів (солей Крьонке) проміжні піридини не виділяються, а через ланцюг каскадних перетворень з реакційної суміші відокремлено проміжні індолізини. У всіх випадках (за винятком алільних солей) при використанні KOH отримано нові поліфункціональні трициклічні сполуки. З'ясовано, що перебіг реакції солей 2-галогенопіридинію з арилметиленмалонодинітрилами може проходити за двома напрямками та залежить від СН-кислотності N-алкільного фрагменту солей. N-Етоксикарбоніл-метил-2-галогенопиридиній галогенід з арилметиленмалонодинітрилами дає суміш етил-2-[2-(диціанометилен)піридин-1(2Н)-іл]-3-акрилатів та 2-аміно-1-ціаноіндолізин-3-карбоксилату. У випадку солі N-аліл-2-галогенопіридинію продуктом реакції є N-аліл-2-диціанометилен-1,2-дигідропіридин.^UThe dissertation is devoted to study of nucleophilic substitution of chlorine (bromine) atom in 2-halopyridinium salts with active methylenes, namely, acetonitrile derivatives, and further heterocyclization of products. The general principles of the reactions were found; the influence of substituent's nature on the yields of target products and general directions of studies reactions were established. The optimal conditions for the synthesis of 2-halo-N-ethoxycarbonylmethyl-pyridinium halides without solvent and the first synthesis of 2-halo-N-methoxycarbonylmethyl- and 2-halo-N-allylpyridinium halides were proposed.A mixture of pyridine-2-thiones and 2-amino-1-cyanoindolizines was obtained by condensation of N-[(alkoxycarbonyl)methyl]- or N-[(aroyl)methyl]-2-halo-pyridinium halides in the presence of 2 equivalents of triethylamine. Furthermore, reacting cyanoacetamide with N-[(alkoxycarbonyl)methyl]-2-halopyridinium salts afforded a mixture of 2-amino-1-carbamoylindolizine-3-carboxylates and a novel heterocyclic system, 2,4-dioxo-2,3,4,5-tetrahydropyrido[1,2-d][1,4]diazepine-1-carbonitrile.An efficient protocol for the synthesis of highly functionalized 2-aminoindolizines and pyrido[3,2-a]indolizines has been achieved via the reaction of N-RC(O)CH2-2-halopyridinium halides with 2-amino-1,1,3-tricyanopropene. The reaction of N-allyl-2-halopyridinium halides with 2-amino-1,1,3-tricyanopropene in the presence of Et3N gives 3-[1-allylpyridin-2(1H)-ylidene]-2-aminoprop-l-ene-1,1,3-tricarbonitrile, which could be cyclized to give [2-amino-(2-amino-3-vinylindolizin-1-yl)methylene]malononitrile upon treatment with KOH-DMF. The two-component condensation of 2-halo-N-ethoxycarbonylmethyl-pyridinium halides and aryl- or hetarylmethylidenemalononitriles gave ethyl 2-[2-(dicyanomethylidene)pyridin-1(2H)-yl]-3-arylacrylates. In all cases, 2-amino-1-cyano-3-ethoxycarbonylindolizine was formed as a by-product in addition to the major products ethyl 2-[2-(dicyanomethylidene)pyridin-1(2H)-yl]-3-arylacrylates. 2-Halo-N-allylpyridinium salts react with 2-benzylidenemalononitrile in the presence of two equivalents of triethylamine to give product of nucleophilic substitution, namely, 2-(1-allylpyridin-2(1H)-ylidene)malononitrile.Keywords: 2-bromo(chloro)pyridinium salts, CH-acid, activated alkenes, 2-aminoindolizine, 2,4-dioxo-2,3,4,5-tetrahydropyrido[1,2-d][1,4]diazepine-1-carbo-nitrile, 2,4-diamino-3-cyanopyrido[3,2-a]indolizine-10-carboxylate, ethyl 2-(2-(dicyanomethylene)-pyridin-1(2H)-yl)acrylates.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Корлятович Т. Ю. 
Оптимізація геодезичного моніторингу рівнів води на території Шацького національного природного парку / Т. Ю. Корлятович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена моніторингу рівнів поверхневих, ґрунтових та напірних вод на території Шацького національного природного парку та оптимізації для цього геодезичної мережі. Розроблено методику оптимізації висотної геодезичної мережі, критеріями якої є точність та мінімальний час виконання польових робіт. Cконструйовано мобільний водомірний пост та запропоновано методику виміру рівня води за допомогою нього. Розроблено математичну модель зміни рівня води в озері Світязь, яка надає можливість прогнозувати зміну цього рівня на найближчих 10 років.^UThe thesis is devoted to the monitoring of the levels of surface, subterranean and pressure water on the territory of Shatsk national nature park and the optimization of the methods of creating the geodetic network for this purpose. The technique of the optimization of levelling geodetic network has been developed. Its main criteria are the accuracy and minimum time of conducting field operations. The mobile hydrometric station was constructed and the technique of measuring the water level with the use of this station was proposed. The mathematical model of the changes of the water level in the Svitiaz lake was developed, which enables predicting the change of this level for the next 10 years.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського