Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7396)Журнали та продовжувані видання (4724)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ВЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 262
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бумбур Ю.М. 
Авторська рефлексія в літературному творі (на матеріалі прози Джона Фаулза): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.М. Бумбур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "авторська рефлексія", з'ясовано його роль і місце серед понять, пов'язаних з проблемою автора. Досліджено види, форми та функції авторської рефлексії в літературному творі. Розроблено теоретичні положення, які застосовано до аналізу конкретного художнього матеріалу - прози Д. Фаулза. Визначено основні форми авторської рефлексії у романах цього англійського письменника XX ст. Розглянуто певні моделі авторської рефлексії, а саме: рефлексія автора як суб'єкта естетичної діяльності, рефлектуючий герой, рефлектуючий читач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.15 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Фаулз Дж.534 +
Шифр НБУВ: РА363841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Петрова О.В. 
Англійська комічна опера середини ХХ століття в контексті національної художньої традиції: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Петрова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено оперні твори провідних англійських композиторів XX ст. Б.Брітгена, М.Тіппена й Х.Бертвістла, що належать до комічного жанру з метою виявлення в них специфіки комічного та з'ясування ролі національного фактора. В "Альберт Херінзі" Б.Брітгена висвітлено взаємозв'язок з сатиричною лінією англійського мистецтва, традиціями "Опери жебраків", образами англійського соціально-побутового та моралістичного роману, творчістю У.Хогарта, Р.Шерідана, Ч.Діккенса. У "Весіллі в Іванів день" М.Тіппета виявлено глибоке шекспіровське коріння (завдяки порівнянню зі "Сном літньої ночі") та його вплив на трактування комічного в опері, а також зв'язок творчістю представників національної літературної школи XX ст. (Т.Еліота, Б.Шоу, Д.Джойса, У.Б.Йейтса). У "Панчі та Джуді" Х.Бертвістла висвітлено роль традицій народного англійського театру, що зумовило втілення комічного у гострогротесковій модифікації. Проаналізовано опери у контексті національної музичної традиції, зокрема творчості Г.Персела, інструментальної та музичної культури єлизаветської епохи, жанру "маски", паралельних у часі та стилі культурно-мистецьких явищ середини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(4ВЕЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА344746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Василина К.М. 
Англійський конні-кетчерівський памфлет в контексті шахрайської прози XVI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / К.М. Василина ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено конні-кетчерівську модель соціально-побутової памфлетики англійського ренесансу. Вперше конні-кетчерівський памфлет розглянуто у співвіднесенні з обома літературними традиціями (памфлетною та шахрайською), на межі яких він формувався. Визначено соціокультурні чинники, які сприяли появі та популярності памфлетного жанру на теренах англійської літератури, розкрито сутність памфлетного первеня, запропоновано класифікацію єлизаветинської памфлетистики. Проаналізовано специфіку розвитку англійської шахрайської памфлетистики: від перших книг про вагабондів до памфлетів Р.Гріна та його епігонів. У новому ракурсі розглянуто творчий доробок пізнього Гріна та визначено шляхи подальшого розвитку кримінальної літератури в Англії XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-337
Шифр НБУВ: РА313870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Питльована Л.Ю. 
Англо-німецькі відносини на рубежі XIX - XX століть: проблеми колоніального поділу Африки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Ю. Питльована ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих та архівних матеріалів показано динаміку англо-німецького територіального розмежування на африканському континенті у 1890 - 1902 рр. Розкрито логічну послідовність та зумовленість впливу колоніального питання на переговорний процес 1898 - 1901 рр. Простежено взаємозв'язок між колоніальними змаганнями та нарощуванням військової могутності Великобританії та Німецької армії. Відзначено, що Гельголандський договір сприяв зближенню позицій Англії та Німеччини в Африці та Європі. Зауважено, що надзвичайного загострення англо-німецькі відносини досягнули під час трансваальської кризи 1895 - 1896 рр. Зазначено, що громадська думка обох країн справляла значний вплив на англо-німецькі переговори з проблем розмежування сфер впливу в Африці. Показано, що Англія та Німеччина, незважаючи на підписання окремих угод, на зламі XIX - XX ст. залишалися непримиренними суперниками на "чорному" континенті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-64 + Т3(4ГЕР)53-64 +
Шифр НБУВ: РА328145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кандуба Т. Ю. 
Атлантизм в зовнішній політиці урядів Тоні Блера: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Ю. Кандуба ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано підходи щодо вивчення атлантизму в зовнішній політиці лейбористських урядів Т. Блера. Визначено походження та сутність, особливості блеристського варіанту атлантизму, його ідейні засади. Розглянуто практику британо-американських "особливих відносин", фактори, які впливають на їх розвиток. Встановлено спільне та відмінне у стосунках уряду нових лейбористів з демократичними адміністраціями Б. Клінтона та республіканськими Дж. Буша-мол. Розкрито неоднозначні наслідки політики Т. Блера для стану трансатлантичних відносин. Запропоновано певні рекомендації використання досвіду блеризму щодо формування та здійснення зовнішньої політики незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)64-6
Шифр НБУВ: РА373215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пічугіна М.В. 
Британська історіографія інтеграційних процесів у Західній Європі у другій половині ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Пічугіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено британську історіографію європейських інтеграційних процесів другої половини ХХ ст. Обгрунтовано головні етапи дослідження британськими науковцями об'єднавчих процесів об'єднання в Європі. Проаналізовано повноту та об'єктивність відображення в британській історіографії історії розвитку та проблем європейської інтеграції, а також роль Великої Британії в цьому процесі та ставлення різних прошарків британського суспільства до європейської інтеграції. Досліджено вплив національної, політичної та соціальної орієнтації істориків на об'єктивність висвітлення даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ВЕЛ)-1(4)6
Шифр НБУВ: РА318639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Неприцький О.А. 
Велика Британія та європейська інтеграція (90-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.А. Неприцький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання місця й ролі Великої Британії в інтеграційних процесах Європи в 1990-х рр., історичну обумовленість її специфічної позиції щодо європейської та трансатлантичної інтеграції в контексті специфічного визначення ідентичності та розуміння суверенітету. Досліджено вплив процесів об'єднання на зовнішню та внутрішню політику Сполученого Королівства, еволюцію європейського питання в урядах та громадській думці. Проаналізовано особливості економічної, політичної та воєнної інтеграції через реакцію Лондона на Маастрихтський процес, введення єдиної валюти євро, побудову спільної європейської системи безпеки і оборони та розширення на Схід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)64-6 + Т3(0)64-612.36 +
Шифр НБУВ: РА327076

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крушинський В.Ю. 
Великобританія в європейських інтеграційних процесах: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Крушинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено характер і напрями еволюції позиції Великобританії щодо європейської інтеграції протягом 1970 рр. - початку XXI ст., проаналізовано принципи формування та з'ясовано засоби реалізації політики цієї країни в європейських інтеграційних інституціях. Запропоновано концепцію співвідношення національного та наднаціонального, зокрема, на прикладі політики Великобританії щодо європейських інтеграційних процесів, наведено практичні рекомендації стосовно формування та реалізації європейської політики України. Визначено шляхи теоретичного та концептуального аналізу проблеми формування та розвитку політики Великобританії щодо європейської інтеграції, вдосконалено категоріально-понятійний апарат дослідженої проблеми. Значну увагу приділено аналізу процесу прийняття та імплементації політичних рішень урядами країни стосовно європейських інтеграційних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(4ВЕЛ)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329014

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Савенков В.В. 
Великобританія та проблема будівництва Суецького каналу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Савенков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему формування зовнішньої політики Великобританії у взаємозв'язку з будівництвом Суецького каналу. Розглянуто історію розвитку східних комунікацій Великобританії, основні передумови виникнення "суецької проблеми". Головну увагу приділено вивченню особливостей процесу формування зовнішньополітичного курсу Великобританії стосовно будівництва нової лінії міжнародних комунікацій. Виявлено баланс сил і характер боротьби у бритаських правлячих колах щодо "суецької проблеми". Проаналізовано роль парламенту та преси у цьому процесі, виділено основні етапи британської політики, що стосувалася будівництва Суецького каналу у 1854 - 1869 рр. Зроблено висновок, що ця політика була недалекоглядною, а відкриття Суецького каналу в 1869 р. стало свідченням тимчасової поразки британської дипломатії у боротьбі за перевагу на Близькому Сході. Відзначено, що відновити свої позиції у цьому регіоні Великобританія змогла вже на наступному етапі - після окупації Єгипту в 1882 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-6 + Т3(6ЕГИ2) +
Шифр НБУВ: РА338173

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Росстальна О. А. 
Вессекський цикл оповідань Т. Гарді: жанрово-стильова своєрідність: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О. А. Росстальна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві досліджено жанрово-стильову специфіку вессекського циклу оповідань Т. Гарді в контексті розвитку англійської літератури XIX - початку XX ст. Охарактеризовано форми реалізації циклічності в малій прозі письменника, монодіалогічної структури образу розповідача, процес і принципи утворення жанрової моделі синкретичного типу. Увагу приділено виявленню принципів творення вторинної реальності (світу Вессексу), моделювання монодіалогічної структури образу розповідача у творах, особливостям тематичного структурування творів збірок, опрацюванню тем оповідань. Створення світу Вессексу є результатом втілення авторської системи міфологізації реальної дійсності. Аналіз авторської системи використання елементів фольклорно-казкових, біблійних і класичних літературних сюжетів, звернень до античної міфології та драматургії, місцевих легенд, дозволив розширити уявлення про поетику малої прози Т. Гарді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Гарді Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА380742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Габелко О.М. 
Взаємозв'язок розумового, морального та трудового виховання у педагогічній спадщині Джона Локка (1632 - 1704 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О.М. Габелко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено педагогічну та просвітницьку діяльність і творчу спадщину Дж. Локка. Визначено чинники формування Дж. Локка як філософа, педагога, просвітника та громадського діяча. Досліджено особливості формування педагогічного світогляду Дж. Локка, проаналізовано філософські засади його концепції нового виховання. Обгрунтовано теоретико-педагогічні засади взаємозв'язку розумового, морального та трудового виховання у педагогічній спадщині Дж. Локка. Визначено мету, завдання, зміст, принципи розумового, морального та трудового виховання як складових компонентів всебічно розвиненої особистості у педагогічній спадщині Дж. Локка. Визначено перспективи використання педагогічних ідей Дж. Локка для вирішення проблем сучасної педагогічної теорії та практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)51-571 + Ю3(4ВЕЛ)5-511.7
Шифр НБУВ: РА371737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ільницька Л.В. 
Виховання в контексті соціально-естетичної концепції Герберта Ріда: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л.В. Ільницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Проаналізовано структуру та зміст соціально-естетичної концепції Г.Ріда. Значну увагу приділено філософському розв'язанню проблеми естетичного виховання у контексті зазначеної концепції. На підставі опрацювання теоретичної спадщини Г.Ріда визначено нову модель художньо-естетичного виховання засобами мистецтва, використання якої дозволяє забезпечити найтісниший зв'язок трьох системних об'єктів - суспільства, мистецтва та творчої особистості. Установлено, що будь-яка сучасна теорія естетичного виховання має будуватися за принципом організації двоступеневої системи виховання. Перший ступінь передбачає виховання індивіда як творчої особистості, другий - носія естетичних ідеалів та духовних цінностей. Зазначено, що виявлені принципи теорії "виховання мистецтвом" розкривають тенденцію формування нової системи універсального естетичного виховання, яка забезпечує високу якість художньо-естетичної освіти у сучасному суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(4ВЕЛ)6 +
Шифр НБУВ: РА340263

Географічні рубрики:

      
14.

Червонецька С.С. 
Виховання в сім'ї моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи у Великій Британії: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.С. Червонецька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено й узагальнено досвід виховання моральних якостей дітей молодшого шкільного віку у сім'ї на прикладі Великої Британії. У даній країні наявні значні досягнення й усталені традиції сімейного виховання, прищеплення молодому поколінню перевірених життєвою практикою етико-моральних якостей, побудованих у контексті кращих національних і загальнолюдських цінностей. На підставі вивчення урядових матеріалів і документів, прийнятих урядом Великої Британії, аналізу наукової та педагогічної літератури у аспекті захисту дітей, посилення ролі сім'ї у вихованні підростаючого покоління визначено пріоритети у формуванні моральних цінностей дітей молодшого шкільного віку, прищепленні їм поваги до духовних цінностей свого народу, охарактеризовано педагогічні умови його здійснення. Розкрито психофізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку та показано, яким чином британські батьки використовують природний чинник у вихованні в них моральних якостей. Висвітлено аспект застосування різноманітних форм педагогічної просвіти батьків, яка перманентно розвивається за підтримки уряду країни. Узагальнено досвід конструктивної співпраці батьків і педагогів у вихованні моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи. Виявлено та рекомендовано для використання в сімейному вихованні України найбільш перспективні форми, методи та засоби формування етико-моральних якостей дітей молодшого шкільного віку, які з успіхом застосовуються у Великій Британії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ) + Ч491.352 +
Шифр НБУВ: РА366566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Федоренко С. В. 
Виховання естетичної культури у старшокласників середніх спеціалізованих шкіл мистецтв Великої Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.07 / С. В. Федоренко ; НАПН України, Ін-т пробл. виховання. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто психолого-педагогічну проблему виховання естетичної культури (ЕК) старшокласників середніх спеціалізованих шкіл мистецтв (ССШМ) Великої Британії (ВБ) та впровадження британського досвіду (БД) в освітню практику України. Визначено зміст ЕК особистості в педагогічній теорії ВБ, охарактеризовано особливості організації процесу виховання ЕК старшокласників у британських ССШМ. Проаналізовано подібність та відмінність у підходах британських і вітчизняних учених до визначення поняття "естетична культура" у науково-мистецькій парадигмі сучасної освіти та розкрито його зміст. Узагальнено досвід реалізації змісту, форм і методів виховання ЕК старшокласників у ССШМ ВБ (напрями спеціалізації: виконавчі та візуальні мистецтва, медіа-мистецтва). Проведено порівняльний аналіз програм з мистецьких дисциплін для середніх шкіл ВБ й України. Подано рекомендації щодо використання БД виховання ЕК підлітків в українському освітньому просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421,355 + Ч424(4ВЕЛ)714.6 + Щ10 р(4ВЕЛ)2
Шифр НБУВ: РА381919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Копильна О.М. 
Відтворення авторської алюзії в художньому перекладі (на матеріалі українських перекладів англомовної прози ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.М. Копильна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби відтворення алюзії під час перекладу художніх творів англійських і американських письменників XX ст. українською мовою. Розглянуто різні типи алюзій, узагальнено чинники, що впливають на вибір засобів їх перекладу. Доведено, що основне завдання перекладача під час відтворення алюзії - зберегти її асоціативний фон, забезпечити її впізнаваність реципієнтом. Виявлено основні прийоми передачі алюзії, встановлено шляхи й умови досягнення адекватного перекладу. Зауважено, що ефективними прийомами для відтворення алюзій під час перекладу художнього твору є транскодування, цитатний, семантико-стилістичний і уточнювальні переклади та графічне маркування алюзії. Адекватність перекладу досягається і за допомогою компенсаційних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-318.3 + Ш5(7СПО)-318.3 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА349663

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Боровинський І. М. 
Відтворення образної своєрідності поезій англійських та американських романтиків в українських перекладах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / І. М. Боровинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості збереження структури романтичних образів через використання структурного та контекстуального аналізу. Виявлено засади адекватного перекладу романтичного образу. Особливу увагу приділено специфіці інтерпретації образотворення англійських і американських романтичних течій. Встановлено, що збереження багатогранного романтичного образу можливе за умови відтворення його багатозначності, емоційності, метафоричності, символіки, звукопису. Дослідження текстів свідчить, що перекладачі виокремлюють смислове ядро образу оригіналу, частково змінюючи його семантику, враховують приналежність до різних романтичних течій, увиразнюючи відповідну домінанту образотворення. На інтерпретацію впливає й індивідуальність перекладача. У поетів-романтиків спостерігається значний вплив власного письменства. Послідовники неокласичної школи чітко дотримуються структурної специфіки образотворення оригіналів, а сучасні перекладачі більшою мірою тяжіють до експериментів зі структурою текстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-335 + Ш5(7СПО)-335 + Ш5(4УКР)-318.3
Шифр НБУВ: РА379494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Потапова А. Є. 
Відтворення стилістичних засобів у перекладі дитячої художньої літератури (на матеріалі українських, німецьких та російських перекладів творів Дж. К. Ролінг): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / А. Є. Потапова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено специфічні риси дитячої літератури й особливості її цільової аудиторії, які повинні враховуватись для досягнення адекватного перекладу. Розроблено критерії якісного перекладу творів, призначених для дітей. Запропоновано на етапі доперекладацького аналізу виділяти домінантні риси індивідуального авторського стилю та відтворювати їх у перекладі з позицій функціонального підходу. Стилістичні засоби, виділено як домінантні, поділяються на дві групи: такі, що підлягають прагматичній адаптації та такі, що не підлягають. Визначено роль прагматичної адаптації як обов'язкового для використання інструмента перекладу дитячої літератури. Проаналізовано тактики відтворення таких стилістичних засобів як оніми, засоби створення колориту, метафори, порівняння та фразеологічні одиниці як основні носії образності твору, засоби створення експресивності, стилістично маркована лексика у виконанні чотирьох перекладачів, у результаті чого надано рекомендації щодо вибору оптимальних стратегій та тактик перекладу дитячої літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4ВЕЛ)6-4 Ролін| Дж. К. 418.7 + Ш85(4)6-318.37
Шифр НБУВ: РА384059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шевченко Н.І. 
Владні структури Англії доби ранніх Стюартів в британській історіографії другої половини XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.І. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Уперше на базі британських історіографічних джерел другої половини XX ст. комплексно досліджено процес нагромадження та систематизації знань з історії організації та механізму функціонування владних структур в Англії першої половини XVII ст. Проведено узагальнення досвіду вивчення британськими науковцями англійської адміністративної історії доби ранніх Стюартів, проаналізовано новітні підходи та дослідницькі методики, запропоновані в британській історичній науці до вивчення державно-владних інститутів Англії дослідженого періоду. Виокремлено та обгрунтовано головні етапи дослідження британськими істориками проблематики з історії організації державного управління Англії доби ранніх Стюартів. Виявлено дискусійні, маловивчені питання, які потребують глибшої розробки та визначено перспективні напрями подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ВЕЛ)63 + Т3(4ВЕЛ)43-5 +
Шифр НБУВ: РА326396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського