Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(7СПО)-335$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Боровинський І. М. 
Відтворення образної своєрідності поезій англійських та американських романтиків в українських перекладах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / І. М. Боровинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості збереження структури романтичних образів через використання структурного та контекстуального аналізу. Виявлено засади адекватного перекладу романтичного образу. Особливу увагу приділено специфіці інтерпретації образотворення англійських і американських романтичних течій. Встановлено, що збереження багатогранного романтичного образу можливе за умови відтворення його багатозначності, емоційності, метафоричності, символіки, звукопису. Дослідження текстів свідчить, що перекладачі виокремлюють смислове ядро образу оригіналу, частково змінюючи його семантику, враховують приналежність до різних романтичних течій, увиразнюючи відповідну домінанту образотворення. На інтерпретацію впливає й індивідуальність перекладача. У поетів-романтиків спостерігається значний вплив власного письменства. Послідовники неокласичної школи чітко дотримуються структурної специфіки образотворення оригіналів, а сучасні перекладачі більшою мірою тяжіють до експериментів зі структурою текстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-335 + Ш5(7СПО)-335 + Ш5(4УКР)-318.3
Шифр НБУВ: РА379494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петренко Н.В. 
Займенник у віршованих текстах американської поезії: когнітивно-семіотичний та лінгвосинергетичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Петренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено функціональні особливості займенників у американських поетичних текстах. Дослідження функцій займенників проведено з використанням інтегрованого підходу, що поєднує когнітивно-семіотичний і лінгвосинергетичний аспекти. Виявлено, що у поетичному тексті займенникові одиниці набувають функцій, відмінних від тих, які притаманні їм у граматичній системі англійської мови. Доведено, що зміни у функціонуванні займенників відбуваються під впливом функціональної переорієнтації, яка є досить типовою для цих номінативних одиниць у текстах американської поезії. З'ясовано, що одним з основних чинників впливу на переорієнтацію займенників в американському поетичному мовленні є контекст. На підставі залучення даного фактора до аналізу класу займенників визначено функціональні особливості займенникових одиниць у взаємодії з іншими номінативними одиницями, які є елементами структури тексту. На підставі вивчення контекстуального оточення виявлено здатність займенників до перетворень, відхилень від норм вживання, функціональних зрушень. Доведено, що схильність займенників до функціональної переорієнтації стала причиною виокремлення їх класу як дисипативної структури. У даному контексті клас займенників в американському поетичному мовленні визначено як дисипативну структуру на підставі ознак розсіювання значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4 + Ш5(7СПО)-335 +
Шифр НБУВ: РА360223

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гулідова І.С. 
Паремійний простір американської поезії XX ст.: лінгвокогнітивний і прагмалінгвістичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.С. Гулідова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування паремійного простору американської поезії XX ст. Паремію розглянуто як лінгвокогнітивний конструкт, що інкорпорує три іпостасі: вербальну, передконцептуальну та концептуальну. Із використанням методології концептуальної інтеграції та теорії іконічності виявлено основні лінгвокогнітивні механізми формування смислу паремій, якими є операції мапування, зокрема наративне. Доведено, що іконічність є лінгвосеміотичним принципом формування паремій, зокрема, синтаксичної організації мовних елементів, які входять до їх складу. Встановлено, що актуалізація паремій у поетичних текстах реалізується шляхом взаємодії прийомів їх формального виділення та лінгвокогнітивних операцій висунення. На підставі аналізу паремій у контексті когнітивної лінгвістики створено модель паремійного простору, що формується з ієрархічно розташовних концептів. За допомогою методології прагмалінгвістики зроблено виокремлення й опис складників даних концептів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-335 +
Шифр НБУВ: РА357674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Радзієвська 
Семантичний простір концепту ДІМ в американській поезії ХХ століття: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Світлана Олександрівна Радзієвська ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-335
Шифр НБУВ: РА359136

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Редька І.А. 
Синестезійна образність поетичного тексту: лінгвокогнітивний аспект (на матеріалі американської жіночої поезії кінця ХІХ - початку ХХІ століття): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.А. Редька ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено класифікацію словесної синестезії в контексті її функціонування у повсякденному чи поетичному видах мовлення, а також на ситуативно-перцептивні особливості її формування. Розглянуто словесно-поетичну синестезію як лінгвокогнітивний конструкт, що несе інформацію щодо комплексу різнорідних відчуттів автора та має три рівні: передконцептуальний (передсвідомі ментальні утворення, які зумовлюють формування синестезійного образу), концептуальний (проектування кванту/ів інформації з одного сенсорного концепту на інший) та вербальний. Встановлено основні різновиди синестезійних мапувань, які активують сенсорні концепти трьох концептополів (зовнішні відчуття, пропріоцептивні відчуття, внутрішні відчуття), а також визначено синестезійні тропи, що є їх виявом. Реконструйовано моделі інтеграції мапувань у межах словесно-поетичних синестезійних образів, що зумовлюють формування синестезійного образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-335 +
Шифр НБУВ: РА366410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стрільчук А.В. 
Синтаксична організація текстів сучасної американської поезії: когнітивно-семіотичний та синергетичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Стрільчук ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості синтаксичної організації текстів сучасної американської поезії на основі теоретико-методологічного апарату когнітивної семіотики та синергетики. Розкрито когнітивно-семіотичну природу синтаксичних конструкцій як одиниць мікросинтаксису поетичних текстів. Побудовано модель синтаксичного простору як макросинтаксичної системи вірша, визначено його основні синергетичні властивості - складність, цілісність, нелінійність, дисипативність і відкритість. З'ясовано, що семіотичним принципом, який накладає когнітивні обмеження на формування синтаксичних констуркцій сучасних американських поетичних текстів, є іконічність. Встановлено, що оригінальність і новизна форми одиниць поетичного синтаксису забезпечується конструктивно-творчим мапуванням за допомогою операцій розширення, компресії та/або пермутації. Виявлено, що образно-схематична побудова синтаксичних конструкцій, властивих сучасному американському поетичному мовленню, розкриває його специфіку. Доведено, що на характер поєднання синтаксичних конструкцій у поетичних текстах американського модерну та постмодерну (лінійний, рамковий або просторовий) впливають повторюваність типу семантико-синтаксичних відношень і стиль поетичного мовлення загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-335 +
Шифр НБУВ: РА363160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Горчак 
Словесний образ-символ в американській поезії ХХ століття: когнітивно- семіотичний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Тетяна Юріївна Горчак ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-335
Шифр НБУВ: РА366104

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського