Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-212.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Петренко Н.В. 
Займенник у віршованих текстах американської поезії: когнітивно-семіотичний та лінгвосинергетичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Петренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено функціональні особливості займенників у американських поетичних текстах. Дослідження функцій займенників проведено з використанням інтегрованого підходу, що поєднує когнітивно-семіотичний і лінгвосинергетичний аспекти. Виявлено, що у поетичному тексті займенникові одиниці набувають функцій, відмінних від тих, які притаманні їм у граматичній системі англійської мови. Доведено, що зміни у функціонуванні займенників відбуваються під впливом функціональної переорієнтації, яка є досить типовою для цих номінативних одиниць у текстах американської поезії. З'ясовано, що одним з основних чинників впливу на переорієнтацію займенників в американському поетичному мовленні є контекст. На підставі залучення даного фактора до аналізу класу займенників визначено функціональні особливості займенникових одиниць у взаємодії з іншими номінативними одиницями, які є елементами структури тексту. На підставі вивчення контекстуального оточення виявлено здатність займенників до перетворень, відхилень від норм вживання, функціональних зрушень. Доведено, що схильність займенників до функціональної переорієнтації стала причиною виокремлення їх класу як дисипативної структури. У даному контексті клас займенників в американському поетичному мовленні визначено як дисипативну структуру на підставі ознак розсіювання значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4 + Ш5(7СПО)-335 +
Шифр НБУВ: РА360223

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гирин О. В. 
Історія розвитку зворотних займенників в англійській мові: структурний та функціональний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Гирин ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено структурні та функціонально-комунікативні особливості англійських зворотних займенників і конструкцій, в яких вони функціонують у мові протягом усього періоду свого розвитку. Виявлено джерела виникнення та причини неоднотипності парадигми зворотних займенників. Визначено основні етапи становлення структури й уточнено межі, за яких відбувалося становлення різних особових форм зворотних займенників. Основними функціональними типами зворотних займенників визначено власне зворотні займенники, зворотні інтенсифікатори та вільні зворотні анафори. У межах зворотних інтенсифікаторів виокремлено предикативний підтип. Виявлено, що функція зворотних інтенсифікаторів і вільних зворотних анафор, а також спорадично зворотних займенників полягає у сублімації референта. Проведено комунікативний аналіз функціональних типів зворотних займенників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.1 + Ш143.21-212.4
Шифр НБУВ: РА384880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайлюк Н.П. 
Функціонально-стилістичні особливості прономінальної транспозиції в різних типах тексту (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Михайлюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей англомовної прономінальної транспозиції, найбільш транспозитивно активних займенників та їх форм у різних типах тексту (художніх, фольклорних, біблійних, наукових, офіційно-ділових). Розглянуто основні типи та види прономінальної транспозиції, а також їх підвиди, різновиди та форми у різних типах тексту. Розроблено таксономічну класифікацію досліджуваної транспозиції. Розглянуто вербально-когнітивні механізми прономінальної транспозиції у фрагментах тексту різних рівнів. Транспозитивні процеси проаналізовано у діахронії та синхронії, що дало можливість порівняти такі лінгвістичні явища, як транспозиції й альтернація. Виявлено особливості стилістичного функціонування прономінальних транспозитів у різних типах тексту. Продемонстровано, що прономінальна транспозиція має значний стилістичний потенціал. Встановлено, що транспозитивні елементи стають маркерами національної належності, соціального статусу персонажа, його культурного та освітнього рівня. Виявлено, що найбільш транспозитивно активними сферами англійської мови є її соціолекти та територіальні діалекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА350104

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського