Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (437)Реферативна база даних (4534)Книжкові видання та компакт-диски (570)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=VISUAL$<.>+<.>K=BASIC$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1901
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федоришин Р.П. 
Біомеханічні властивості сечоводу людини (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Р.П. Федоришин ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми визначення кількісних анатомічних і біомеханічних параметрів сечоводу людини, необхідних для удосконалення процедури балонної дилатації сечоводу і створення моделі пристрою, що імітує її проведення in vitro. Проведено морфометрію інтактних і дилатованих сегментів сечоводу, проаналізовано результати їх біомеханічних досліджень. На підставі одержаних даних визначено величини відносної деформації, модуля об'ємної пружності, тангенціальної напруги стінки сечоводу, проведено статистичний аналіз експериментальних даних. Одержані величини використано для математичного моделювання та комп'ютерного програмування процедури балонної дилатації сечоводу. Вперше одержано дані про кількісну анатомію сечоводу людини у різних віково-статевих групах. З використанням удосконаленої методики вивчено біомеханічні властивості сечоводу людини. Створено математичну модель, яка імітує процедуру балонної дилатації сечоводу людини, що базується на експериментально одержаних параметрах його біомеханічних властивостей і кількісної анатомії. Теоретично обгрунтовано технологію проведення керованої автоматизованої балонної дилатації сечоводу людини. Створено діючу модель апаратно-програмного комплексу "Visual-2", яка дозволяє проводити балонну дилатацію сечоводу в автоматизованому режимі за умови забезпечення об'єктивного контролю над цим процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.455 + Е70*695.12 +
Шифр НБУВ: РА362450

Рубрики:

      
2.

Головко І.В. 
Економічний аналіз фінансового стану підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.В. Головко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання комплексного економічного аналізу фінансового стану підприємства та його практичного застосування за двома концепціями: на основі розрахунків за дескриптивними, факторними й оптимізаційними моделями, побудованими за вихідною інформацією системи відносних показників бухгалтерської звітності, відповідно до методології СНР. Обгрунтовано розрахунок системи показників комплексного економічного аналізу, визначено надійність підприємства методами кластерного аналізу, економіко-статистичний аналіз структури балансу, а також оптимальну (відносно заданих нормативних значень) структуру балансу. Зазначено, що усі алгоритми методик мають програмне підтвердження, верифіковані та реалізовані у середовищі Visual Basic for Application для Microsoft Excel. Доведено та практично підтверджено наявність достатньої інформації бухгалтерського обліку для величини виробленої доданої вартості, запропоновано побудову бухгалтерського оборотно-сальдового балансу та проаналізовано фінансовий стан підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА367368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гавриш І.Т. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу хронічного панкреатиту: обгрунтування для використання парацетамолу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.Т. Гавриш ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше з урахуванням результатів сучасних методів обстеження, зокрема, встановлення рівня FGF basic та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) у сироватці крові, визначення стану вегетативного забезпечення, вивчення стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантного захисту (АОЗ) установлено клініко-патогенетичні особливості перебігу різних форм хронічного панкреатиту (ХП) є виражений дисбаланс вегетативної регуляції. На підставі встановлених нових закономірностей формування і перебігу різних форм ХП обгрунтовано, розроблено й апробовано диференційований підхід до комплексної терапії цього захворювання з використанням парацетамолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА345281

Рубрики:

      
4.

Петровська Ю.В. 
Моделі та методи планування діяльності органів місцевої влади з надання послуг населенню: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ю.В. Петровська ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз проблем щодо задоволення потреб населення певних територій. Виявлено головні питання, розв'язання яких дозволить удосконалити систему правління на місцях. Розроблено метод планування надання послуг населенню за умов обмежених фінансових ресурсів за критерієм максимізації корисності від споживання наданих послуг. Наголошено на значущості вхідної інформації - значенні межової корисності послуг. Запропоновано використовувати вибіркове спостереження для одержання інформації про реальні потреби територіальної громади шляхом анкетування респондентів. На підставі таких даних проведено розрахунки мінімального об'єму вибірки та коефіцієнта конкордації. Розроблено аналітичний спосіб, який передбачає здійснення розрахунку показників корисності послуг та їх перерахунку у динаміці, базуючись на інформації щодо обсягів запропонованих послуг у порівнянні з еталонним рівнем. З використанням одержаної в такий спосіб інформації розраховано оптимальний план обсягів послуг, що мають надавати органи місцевої влади. Для комп'ютерної реалізації використано мову програмування Visual Basic, інтегровану в середовище Microsoft Excel. Розроблено технологію розподілу функцій органів місцевої влади між рівнями управління. Технологія розподілу функцій враховує особливість поділу функцій на підфункції та дає змогу розподілити та закріпити кожну функцію, підфункцію, системну складову за відповідним рівнем управління на підставі критерію максимального наближення до споживача з урахуванням обмеження за потенціалом кожного рівня управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 в611.2 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА353936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Притоманова О.М. 
Моделювання кредитного ризику комерційного банку на основі нейронечітких технологій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.М. Притоманова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено системи підтримки прийняття рішень для аналізу й ефективного керування кредитним ризиком комерційного банку щодо позичальника шляхом впровадження адекватних математичних моделей, побудованих на базі нейрочітких технологій. Створено нові нейрочіткі моделі оцінки залежності рівня кредитного ризику комерційного банку щодо позичальника від факторів-показників його кредитоспроможності та прогнозування динаміки показників фінансової діяльності позичальника, які дають змогу більш адекватно відтворити складні нелінійні залежності рівня даного ризику від основних фінансових факторів-показників за умов нечіткої кількісної та якісної статистичної інформації у разі відносно малих експериментальних вибірок. Запропоновано програмне забезпечення для комп'ютерної реалізації побудованих моделей у програмному середовищі Visual C 6.0. На базі побудованих нейрочітких моделей розроблено систему підтримки рішень аналізу й управління кредитним ризиком, яка є засобом для реінжинірингу процесу банківського кредитування для переходу на якісно новий рівень управління кредитним ризиком і підвищення надійності комерційного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-99 в611 +
Шифр НБУВ: РА330863

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Яртемик В.В. 
Напружений стан ізотропних оболонок з системою тріщин (наскрізних, поверхневих і внутрішніх): автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.В. Яртемик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто можливості використання методики дослідження напруженого стану оболонок з наскрізними тріщинами для випадку оболонок з системами наскрізних, поверхневих і внутрішніх тріщин. Одержано системи сингулярних інтегральних рівнянь для задач дослідження збуреного напруженого стану ізотропних оболонок з тріщинами різної довжини, орієнтованими вздовж обох ліній головних кривин. Для оболонок довільної кривини проведено дослідження взаємодії тріщин одного типу (наскрізних, поверхневих і внутрішніх). Встановлено вплив кривини оболонки, глибини, довжини тріщин, відстані між ними та взаємного розташування на коефіцієнти інтенсивності зусиль і моментів для наскрізних тріщин і КІН для ненаскрізних. Виявлено ряд закономірностей під час дослідження оболонок з системами тріщин різного типу (змішаних систем). Показано суттєвий вплив глибини ненаскрізних тріщин на коефіцієнти інтенсивності зусиль і моментів для наскрізних тріщин. Запропоновано модифікацію моделі лінійних пружин, у межах якої досліджено напружений стан оболонки з трьома тріщинами в системі з поверхневою, розташованими уздовж обох ліній головних кривин. Проведено порівняльний аналіз розв'язків, одержаних за допомогою класичного та модифікованого підходів. Для розглянутих задач створено в середовищі Visual Fortran комплекс програм, які дозволили провести розрахунки в широкому діапазоні зміни параметрів. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої методики та добре узгодження одержаних результатів з відомими розв'язками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.4,022 +
Шифр НБУВ: РА356286

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мохебімогхаддам Б.А. 
Напруженно-деформований стан статично невизначених двопрольотних залізобетонних балок при довготривалій дії сульфатних розчинів та короткочасного навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Б.А. Мохебімогхаддам ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Дослідження виконано на статично невизначених двопрольотних залізобетонних балках прямокутного поперечного профілю. Розроблено методику несучої здатності, тріщиноутворення та згинальної жорсткості нормальних перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, з урахуванням довготривалої тристоронньої дії сульфатних розчинів. Запропоновано розрахункову модель розподілу згинальних моментів у статично невизначених двопрольотних залізобетонних балках за умов короткочасного навантаження після довготривалої дії сульфатних розчинів. Для оцінки згинальних залізобетонних елементів, розрахунків згинальної жорсткості, несучої здатності та прогинів розроблено програми для ПЕОМ мовою "Basic".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.012 +
Шифр НБУВ: РА322039

Рубрики:

      
8.

Вожжова О.Ф. 
Оптимізація фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Ф. Вожжова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено механізм оптимізації фінансових ресурсів підприємства. Досліджено приватизаційні процеси та їх вплив на фінансове забезпечення акціонерних товариств у торгівлі. Розкрито суть економічних категорій "фінансові ресурси" та "фінансово-економічний механізм" підприємства. Досліджено дивідендну політику, визначено акції й облігації як інструмент фінансово-економічного механізму, що мають велике значення у розвитку акціонерного капіталу. Наведено пропозиції щодо їх використання для оптимізації фінансових ресурсів. Виявлено взаємозв'язок і залежність розміру фінансових ресурсів від обсягу товарообороту, витрат на оплату праці, показників оптимальності фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі відповідно до суті цього принципу. Запропоновано механізм оптимізації фінансових ресурсів з цільовою орієнтацією на нормативні показники платоспроможності, ліквідності та ділової активності торговельних підприємств. Розроблено діючу модель оптимізації фінансових ресурів з використанням базового середовища Visual Basic і Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА334364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шепель І.В. 
Особливості соціально-трудових відносин в реформованих сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Шепель ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику оцінки продуктивності праці як прояву соціально-трудових відносин та ефективності сільськогосподарського виробництва. Наведено шляхи та заходи, спрямовані на формування та розвиток зазначених відносин, раціональної зайнятості в аграрному виробництві, поліпшення використання трудових ресурсів у сільській місцевості та підвищення ефективності аграрного виробництва. Визначено кількісні та якісні показники впливу соціально-трудових відносин на ефективність функціонування реформованих аграрних підприємств. Науково обгрунтовано систему мотиваційного моніторингу у діяльності працівників агропромислових підприємств за допомогою програми досліджень, розробленої в сфері Visual FoxPro 6.0. Проаналізовано соціально-психологічні аспекти сільськогосподарської праці, чинників мотивації праці за методом соціологічного обстеження. Обгрунтовано основні напрями та резерви підвищення ефективності використання трудових ресурсів сільського господарства регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-640 +
Шифр НБУВ: РА328913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новаківський Є.В. 
Підвищення ефективності використання сонячної енергії в комбінованих системах промислового теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Є.В. Новаківський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично та практично обгрунтовано технічну можливість утворення комбінованої системи теплопостачання (КСТ) для об'єктів промислового теплопостачання на базі сонячних приставок типу "Дельта-система" та пласких сонячних колекторів (СК) до теплогенеруючих установок. Виконано порівняльний аналіз сучасних способів оцінки миттєвої ефективності сонячних приставок і пласких СК. Досліджено методики довгострокових характеристик дельта-систем і сонячних колекторів щодо визначення їх ефективності в процесі впровадження в комбінованих системах гарячого водопостачання промислових та індивідуальних споживачів. Проведено погодинне математичне моделювання енергетичної ефективності сонячних приставок КСТ і коефіцієнта заміщення традиційної енергії для теплих місяців року на базі використання об'єктно-орієнтованої мови програмування Visual Basic. Розроблено рекомендації щодо раціонального проектування сонячних колекторів типу "Дельта-система" у складі КСТ. Розроблено методику, алгоритми та програми числового моделювання теплових процесів КСТ з сонячними приставками типу "Дельта-система" та пласкими сонячними колекторами до теплогенеруючих установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З638 +
Шифр НБУВ: РА334140

Рубрики:

      
11.

Довбня К.М. 
Розвиток методу граничних інтегральних рівнянь в теорії ортотропних оболонок з розрізами та отворами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.М. Довбня ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до побудови системи межових інтегральних рівнянь задачі про напружений стан ортотропної оболонки з розрізами й отворами. За допомогою теорії узагальнених функцій та двовимірного інтегрального перетворення Фур'є вихідну крайову задачу зведено до системи граничних інтегральних рівнянь, ядра яких мають логарифмічну особливість, або особливість типу Коші (залежно від вигляду граничних умов). Розв'язано нові класи задач для ортотропних оболонок довільної гауссової кривини. Створено програмні комплекси на мові програмування Microsoft Visual Fortran 6.2 для виконання розрахунків оболонок з отворами та розрізами у широкому діапазоні параметрів. Досліджено вплив пружних і геометричних параметрів на напружено - деформований стан оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1-01,022
Шифр НБУВ: РА317738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Горностай М.П. 
Розробка алгоритмів та методів персоналізації для систем електронного навчання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / М.П. Горностай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методи персоналізації для систем електронного навчання та побудовано архітектуру інформаційних систем її підтримки. Створено математичну модель персоналізації, обгрунтовано принципи побудови систем надання рекомендацій, визначено їх переваги. Розроблено новий метод надання рекомендацій для застосування у системах електронного навчання, з використанням якого створено алгоритм надання рекомендацій, орієнтований на покращання часу їх побудови. Проведено порівняльне дослідження результатів роботи нового й існуючих алгоритмів персоналізації на підставі реальних великих масивів даних. Продемонстровано підвищення рівня адекватності рекомендацій і скорочення часу їх підрахунку. Розроблено архітектури персоналізації інформаційних систем. Побудовано програмний прототип системи персоналізації (з використанням інструментальних засобів Microsoft Visual C 2005 Express Edition), а також програмні засоби для розповсюдженого середовища системи дистанційного навчання Moodle.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Ч311.253 +
Шифр НБУВ: РА361168

Рубрики:

      
13.

Хомич О. Л. 
Формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій. / О. Л. Хомич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій. На основі аналізу психолого-педагогічних джерел уточнено сутність понять «формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій», «готовність педагогів до формування просоціальної поведінки учнів основної школи». Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльнісно-практичний), критерії (пізнавальний, емоційно-мотиваційний, діяльнісно-праксичний) з відповідними показниками та рівні сформованості просоціальної поведінки учнів основної школи (продуктивний, вибірковий, пасивний). У роботі схарактеризовано потенціал інформаційно-комунікаційних технологій щодо формування просоціальної поведінки учнів основної школи, вперше теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови формування просоціальної поведінки учнів основної школи засобами інформаційно-комунікаційних технологій (науково-методичне забезпечення формування просоціальної поведінки учнів основної школи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; підготовка педагогів-координаторів до впровадження проекту «Вчимося жити разом» шляхом тренінгової та дистанційної форми навчання; створення науково-методичного супроводу формування просоціальної поведінки за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій).^UThe dissertation is devoted to the urgent problem of formation of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies. Based on analysis of psychological and pedagogical sources, the essence of the concepts has been clarified «formation of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies», «readiness of teachers to form prosocial behaviour of students of the basic school».The structure (cognitive, emotional-value, activity-practical components), criteria (cognitive, emotional-motivational, activity-praxis) with the corresponding indicators and levels of formation of the prosocial behaviour of students of the basic school (productive, selective, passive) have been clarified. The educational potential of information and communication technologies in prosocial behaviour of students of the basic school has been revealed. For the first time, the organizational and pedagogical conditions of prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies (scientific and methodological support for prosocial behaviour of students of the basic school using information and communication technologies; training of teachers-coordinators for implementing the project «Learning to Live together» using training and distance learning, developing scientific and methodological support for the formation prosocial behaviour of students of the basic school by means of information and communication technologies).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бичков А. С. 
Концепція підвищення експлуатаційних характеристик конструкцій агрегатів вітчизняних цивільних літаків спеціальними методами порошкової металургії / А. С. Бичков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці концепції підвищення експлуатаційних характеристик конструкцій агрегатів цивільних літаків спеціальними методами порошкової металургії (ПМ). Містить наукові основи загальної методології оцінки ефективності методів ПМ стосовно використання в конструкціях агрегатів літаків; критеріальні оцінки перспективності розширення застосування спечених матеріалів на основі алюмінію та титану та ефективності іонно-плазмових і газотермічних порошкових покриттів; аналіз ефективності застосування порошкових матеріалів у вузлах тертя; основи інженерного прогнозування ефективних обсягів застосування матеріалів ПМ в авіаційних конструкціях. Синтезовано класифікаційні схеми основних видів складів антифрикційних і фрикційних матеріалів, розроблено блок-схеми формування їх експлуатаційних характеристик. Проаналізовано можливості підвищення експлуатаційних характеристик деталей з захисними газотермічними порошковими покриттями.^UThe dissertation is devoted to the development of the concept of increasing the operational characteristics of civil aircraft units by special methods of powder metallurgy (PM). It contains scientific basics of a general methodology for evaluating the effectiveness of PM methods for use in aircraft unit designs; criterion evaluation of the prospects of expanding the use of sintered powder aluminum-based and titanium-based materials; criterion evaluation of the effectiveness of ion-plasma and gas-thermal powder coatings; analysis of the effectiveness of the use of powder materials at friction units; bases of engineering forecasting of effective volumes of use of PM materials in aircraft structures. The classification schemes of the main types of antifriction and friction materials composites were synthesized, and the block-diagram of the formation of their basic operational characteristics has been developed. The analysis of the possibilities of increasing the operational characteristics of parts with protective gas-thermal powder coatings is carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гончаренко О. Л. 
Ефективність методів добору у базовому насінництві сортів пшениці м'якої озимої за різних умов вирощування на півдні України / О. Л. Гончаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – методи добору та їх ефективність у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої. Мета – визначити ефективність індивідуально-родинного і масового доборів типових рослин різних сортів пшениці м'якої озимої із посівів з різною густотою, від різних строків сівби по пару та в умовах зрошення. Методи – польовий – для фенологічних спостережень, візуальних оцінювань, біометричних аналізів, визначення урожайності; лабораторний – для визначення структури посівних якостей за морфологічними ознаками та урожаю, якості насіння; статистичні й аналітичні – для визначення параметрів мінливості, кореляційних зв'язків та оцінювань достовірності результатів досліджень. Результати – за результатами проведених досліджень розроблені і опубліковані науково-методичні засади вирощування високоякісного насіння пшениці м´якої озимої. Встановлено, що для підвищення ефективності доборів у первинному насінництві пшениці м'якої озимої необхідно використовувати наступні фони вирощування рослин: норми висіву – 5,0-7,0 млн схожих насінин на гектар, строки сівби – 25 вересня - 5 жовтня та зрошення. Для забезпечення високої сортової чистоти (у розсадниках розмноження) масові добори елітних рослин рекомендується проводити на посівах високих репродукцій – розсадниках розмноження, супереліти. В розсаднику розмноження нових сортів з метою підвищення коефіцієнта розмноження насіння в 2-3 рази доцільно застосовувати широкорядну, стрічкову і рядкову сівбу зі зниженою нормою висіву насіння (2 млн шт./га), а також зрошення. В елітно-насінницьких господарствах різних формувань необхідно створювати оптимально загущені посіви нормою висіву 4,5-5,0 млн шт./га за оптимальних строків сівби, які у структурі фітоценозу забезпечують більшу частку головних стебел з однорідними насінинами. Впровадження розроблених заходів дозволяє за використання масового добору скоротити термін виробництва насіння сортів пшениці м'якої озимої на 2-3 роки. Новизна – уперше в умовах півдня України встановлено, що ефективність індивідуальних і масових доборів у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої залежить від особливостей агрофітоценозу, які створюються нормами висіву, строками сівби, рівнем зволоження ґрунту. Досліджена порівняльна ефективність індивідуально-родинного і масового доборів за різних умов вирощування рослин. Доведено, що число дібраних елітних рослин не має значного впливу на мінливість ознак і сортову чистоту нащадків доборів у РВ-1 і РВ-2. Вивчено ступінь кореляційних зв'язків показників урожайності у розсадниках випробувань першого і другого років. Наукова цінність – удосконалено методичні підходи щодо використання масового добору на посівах материнських рослин високих репродукцій, що дозволяє на 2-3 роки прискорювати виробництво еліти пшениці м'якої озимої. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – selection methods and their effectiveness in the primary (basic) seed production of soft winter wheat. Aim – to determine the effectiveness of individual-family and mass selection of typical plants of different varieties of soft winter wheat from crops with different thicknesses, from different dates of sowing for a couple and under irrigation conditions. Methods – field - for phenological observations, visual assessments, biometric analyzes, yield determination; laboratory - to determine the structure of sowing qualities by morphological characteristics and yield, seed quality; statistical and analytical - to determine the parameters of variability, correlations and assessments of the reliability of research results. Results – based on the results of the studies conducted Science-methodical ambush in the development of the high-altitude wheat have been developed and published. Found that to improve selection in primary seeds production winter wheat backgrounds should use the following growing mother plants, seeds rate – 5.0-7.0 million similar seeds per hectare sowing – September 25 - October 5 and irrigation. To ensure high varietal purity (propagation in nurseries) Overhead panels elite mass plant crops recommended for high reproductions – breeding nurseries, super. In the nursery breeding new varieties to improve seed multiplication factor to 2.0-3.0 times appropriate to apply wide-range sowing, tape and string with low sowing rate of seed (2.0 million per ha) and irrigation. In elite-seed farms of different groups need to create optimum thickened crops sowing rate of 4.5-5.0 million per ha under optimum sowing time that the structure phytocenotic provide a larger share of the main stems of uniform seed. Implementing measures developed allows for the use of mass selection shorten the seed production of winter wheat soft for 2-3 years. Novelty – for the first time in the conditions of southern Ukraine, it has been established that the effectiveness of individual and mass selections in the primary (basic) seed production of soft winter wheat depends on the characteristics of agrophytocenoses, which are created by seeding rates, sowing dates, and the level of soil moistening. The comparative effectiveness of individual-family and mass selections under various conditions of growing plants was investigated. It is proved that the number of selected elite plants does not significantly affect the variability of traits and the varietal purity of the descendants of selections in NS-1 and NS-2. The degree of correlation relations of productivity indicators in nurseries of tests of the first and second years is studied. The scientific value – improved methodological approaches to the use of mass selection on crops of mother plants of high reproductions, which allows for 2-3 years to accelerate the production of wheat elite soft winter.Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Скальський О. Ю. 
Обґрунтування параметрів комбінованого копача коренеплодів цикорію / О. Ю. Скальський. — Б.м., 2019 — укp.

Обґрунтування параметрів комбінованого копача коренеплодів цикорію. – Рукопис.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – машини та засоби механізації сільськогосподарського виробництва. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, м. Тернопіль, 2019.Дисертація присвячена вирішенню наукової задачі підвищення показників якості збирання коренеплодів цикорію шляхом обґрунтування параметрів комбінованого копача, який виконано у вигляді двох односторонніх сферичних дисків, встановлених під кутом атаки до напрямку його руху копача або осі рядка коренеплодів. Над диском, поперек напряму руху копача, встановлено горизонтальний приводний вал з очисними пружними лопатями. Позаду за диском встановлено поворотний розрихлювач, який виконано у вигляді стрілчастої лапи або долота, глибина ходу якого адекватна глибині залягання коренеплодів цикорію у грунтовому середовищі. При цьому стояк розрихлювача змонтовано на вібраційній пружній підвісці.На основі проведеного комплексу теоретичних і експериментальних досліджень обґрунтовано основні раціональні параметри робочих органів комбінованого копача. Результати досліджень використовуються проектно-конструкторськими організаціями в процесі розроблення коренезбиральних машин. Конструктивна новизна технічного рішення захищена 2 патентами України на корисні моделі.Ключові слова: сферичний диск, приводний вал, розрихлювач, сила викопування, коефіцієнт втрат коренеплодів, діаметр диска, частота обертання вала, показники якості роботи.^USubstantiation of parameters of the combined digger of root crops chicory. – Manuscript copyright.Dissertation for degree of Ph.D. in Technology by specialty 05.05.11 – machines and Ways of Mechanization in the Agricultural Industry. – Ternopil Ivan Puluj National Technical University, Ternopil, 2019.The dissertation is devoted to solving the scientific problem of raising the quality indices of harvesting roots of chicory. This is achieved by substantiating the rational parameters of a combined digger. Combined digger is made as a one-way spherical disk. The disk is set at an angle of attack to the axial line of the row of root crops. A horizontal drive shaft is installed above the disk, across the direction of the digger's movement. At the sections of the shaft, the cleaning elastic elements are installed. A rotary trowel is installed behind the disc. The rustler is made in the form of an arrow leg or a bit. The depth of the rutter is adequate to the depth of the root crops chicory in the soil environment. The rig distributor is mounted on a vibration elastic suspension.On the basis of the conducted complex of theoretical and experimental researches the basic rational parameters of working bodies of the combined digger were grounded. Research results are used by design and development organizations in the process of developing machines for harvesting roots.Constructive novelty of the technical solution is protected by 2 patents of Ukraine on utility models.Key words: spherical disk, drive shaft, splitter, digging power, root losses coefficient, disk diameter, rotor speed, quality performance indicators.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Прокопчук В. Ю. 
Формування професійно-особистісної ідентиності фахівців сестринської справи у процесі навчання в медичному коледжі / В. Ю. Прокопчук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – професійна підготовка майбутніх фахівців сестринської справи у медичних коледжах. Мета – науково обґрунтувати та експериментально перевірити дієвість організаційно-педагогічних умов формування професійно-особистісної ідентичності майбутніх фахівців сестринської справи у процесі навчання в медичному коледжі. Методи: теоретичні , емпіричні , математичної статистики для кількісного та якісного аналізу результатів дослідження й підтвердження достовірності емпіричних даних, їх математичної і графічної обробки. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає у розробці та впровадженні навчально-методичних комплексів із дисциплін медичного та психологічного спрямування «Основи медсестринства», «Основи психології та міжособове спілкування», «Медсестринська етика та деонтологія»; підготовці навчального посібника-практикуму «Проблема особистості у загальній та медичній психології» та навчального посібника «Збірник ситуаційних задач з основ медсестринства», розробці методичних вказівок до виконання практичних занять з дисципліни «Основи медсестринства».^UThe object is the professional training of future specialists in nursing in medical colleges. The purpose is to scientifically substantiate and experimentally test the effectiveness of organizational and pedagogical conditions for the formation of professional and personal identity of future specialists in nursing in the process of education in medical college. Methods: theoretical, empirical, mathematical statistics for the quantitative and qualitative analysis of the results of the study and confirmation of the validity of the empirical data, their mathematical and graphical processing. The practical importance of the obtained research results is the development and implementation of educational and methodological complexes in the disciplines of medical and psychological direction "Fundamentals of Nursing", "Fundamentals of Psychology and Interpersonal Communication", "Nursing Ethics and Deontology"; preparation of a training manual on "Problem of personality in general and medical psychology" and training manual "Collection of situational tasks on the basics of nursing", development of methodological instructions for the implementation of practical classes in the discipline "Fundamentals of nursing".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Андрущенко В. Б. 
Інформаційні технології наукометричного аналізу на основі моніторингу ресурсів мережі Інтернет / В. Б. Андрущенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена огляду та аналізу ресурсів наукової інформації, дослідженню можливостей розробки додаткових інформаційних масивів на базі існуючих джерел наукової та наукометричної інформації. В рамках роботи запропоновано підходи до визначення параметрів для провдення оцінки ресурсів наукової та наукометричної інформації, способи отримання нових даних, що дозволить оптимізувати час роботи і даними та залучати менше ресурсів для реалізації робіт із пошуку наукової та наукометричної інформації для подальшої її обробки. В роботі представлено та реалізовано алгоритми для побудови мережі співавторів та предметних областей на базі ресурсу Google Scholar Citations. Показано способи апробації алгоритмів із відповідною візуалізацією. На базі енциклопедичного ресурсу Вікіпедія запропоновано новий індекс для визначення видимості та цитованості автора (науковця), а також алгоритм побудови онтології за зазначеним поняттям. Показано можливість реалізації технології для поняття – визначення, а також власного імені. Представлено можливості отримання інформації за рахунок опрацювання результатів пошуку за заданим поняттям в рамках ресурсу препринтів аrXiv. Отримані результати окреслюють повний спектр притаманності заданого для пошуку поняття предметним областям і також визначено перелік галузей, для яких поняття є найбільш уживаним. Показано важливість інформаційних масивів, що формуються на базі ресурсів, які містять бібліометричну та наукометричну інформацію і можуть виступати параметрами, що можуть впливати на прийняття рішення та розширення спектру можливої співпраці науковців, формування унікальних наукових колаборацій.^UThe thesis is devoted to the review and analysis of scientific information resources, the study of the possibilities of developing additional information arrays based on existing sources of scientific and scientometric information. As part of the work, approaches to determine parameters for assessing the resources of scientific and scientometric information, methods of obtaining new data sets are proposed, which will optimize the time of working with the information and attract less resources to implement work on finding scientific and scientometric information and its subsequent processing. The paper presents and implements algorithms for building a network of co-authors and subject areas based on the Google Scholar Citations resource. The ways of approving algorithms with appropriate visualization are also represented. Based on the open-access encyclopedic resource Wikipedia, a new index has been described for determining the visibility and quoting of the author (researcher), as well as an algorithm for constructing of ontology according to the indicated concept. The possibility of implementing the technology for the concept - definition, as well as the proper name is described. The possibilities of obtaining information through the processing of search results for a given concept within the framework of the ArXiv preprint resource are presented. The obtained results determine the full range of inherent in the concept defined for the search for subject areas and also the list of industries for which the concept is the most used is defined. The importance of information arrays, which are formed on the basis of resources and contain bibliometric and scientometric information, and can act as parameters that are able to influence the decision making and expand the range of possible cooperation of researchers, the formation of unique scientific collaborations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Семенко А. Ю. 
Розробка принципів енергоресурсозберігаючого управління робочими параметрами ливарних магнітодинамічних установок / А. Ю. Семенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливого наукового завдання, яке полягає у підвищенні ефективності багатофункціонального ливарного магнітодинамічного обладнання за рахунок безперервного контролю його керуючих параметрів та управління основними технологічними процесами.Розроблено та експериментально підтверджено методи дослідження роботи магнітодинамічної установки (МДУ) для алюмінієвих сплавів та визначення раціональних параметрів живлення її електромагнітних систем. На основі використання інтегрованої ваговимірювальної системи (ІВВС), були розроблені оригінальні методики з застосуванням інженерних розрахунків, математичного та фізичного моделювання, натурних експериментів, проведені дослідження комплексу електромагнітних силових взаємодій у МДУ при приготуванні та розливанні алюмінієвих сплавів.В роботі встановлено та експериментально підтверджено пондеромоторні електромагнітні силові взаємодії в МДУ для алюмінієвих сплавів, досліджена динаміка зміни теплових та гідродинамічних характеристик МДУ в різних режимах роботи та пов'язаними з ними параметрами ливарних технологічних процесів. Це дозволило оцінити співвідношення між складовими генерованої електромагнітної енергії, які витрачаються ефективно (теплова (65-80%) та гідродинамічна складова (8-11%)) або втрачаються безповоротно з різних причин (наприклад, реакція з конструкцією МДУ, що складає 5-6% загальної генерованої енергії). Це дає змогу в перспективі при створенні нових магнітодинамічних агрегатів враховувати особливості конструкції як окремих вузлів, так і всього пристрою в цілому.Зроблено перерахунок виміряних пондеромоторних взаємодій в ефективну електромагнітну силу, що створює тиск та напір. Прорахована ефективна електромагнітна сила для створення електромагнітного тиску на рівні 30-35 кПа, який на 10-20% вище від паспортних даних існуючих серійних МДУ. Вона складає 23,55-31,84 Н.Розраховано основні електричні параметри електромагнітних систем магнітодинамічної установки МДН-6А-0,63М для розливання алюмінієвих сплавів та визначено потужність теплових втрат у МДУ. Експериментально визначено: швидкість зміни температури розплаву в діапазоні системи регулювання (710-730 ºС); встановлено параметри нагріву розплаву одним індуктором, двома індукторами та при їх почерговому включенні; теплові втрати МДУ в режимі «зберігання» розплаву масою 133,5 кг склали P=21,92 кВт. Стало можливим замінити дискретне управління роботою електромагнітних систем МДУ на аналогове, що дозволить суттєво скоротити енерговитрати при виготовленні лиття.Проведені експериментальні дослідження на фізичній моделі МДУ з вагодозуючим зливним жолобом. Визначено раціональний інтервал співвідношення маси розливаної порції металу та миттєвого значення масової витрати при її розливанні (2,20-2,25) та відповідний інтервал напруги живлення електромагніта МДУ з метою мінімізувати вплив пульсацій струменя на точність дозування за рахунок зменшення їх амплітуди. Похибка дозування не перевищує 1,5% від маси дози при розливанні малих порцій розплаву (маса 1,5-3 кг).Розроблено принципові підходи та запропоновано оригінальні технічні рішення щодо системи автоматичного контролю для безперервного розливання металевих розплавів на основі створюваного двокамерного магнітодинамічного проміжного ковша.^UThe dissertation is devoted to the solution of important scientific task, which is increasing with efficiency of multifunctional casting magnetodynamic equipment by continuous control of its control parameters and of the basic technological processes.The methods of studying the work of of magnetodynamic installation (MDI) for aluminum alloys and determination of rational power parameters of its electromagnetic systems has been developed and experimentally confirmed. On the basis of the use of the integrated weighing system (IWS), original methods were developed using engineering calculations, mathematical and physical modeling, field experiments, studies of the complex of electromagnetic force interactions in MSU during the preparation and casting of aluminum alloys.In this work, ponderomotor electromagnetic force interactions in MDI for aluminum alloys were established and experimentally confirmed, dynamics of change of thermal and hydrodynamic characteristics of MDI in different modes of operation and related parameters of foundry technological processes were investigated. This made it possible to estimate the ratio between the components of the generated electromagnetic energy, which are efficiently consumed (thermal (65-80%) and hydrodynamic component (8-11%)) or lost irreversibly for various reasons (for example, reaction with the design of MDI, which is 5-6 % of total energy generated). This makes it possible to take into account the design features of both individual aggregates and the whole device in the future when creating new magnetodynamic aggregates.The measured ponderomotor interactions are converted into effective electromagnetic force, which creates pressure and liquid metal head. The effective electromagnetic force was calculated for generation of electromagnetic pressure up the level of 30-35 kPa, which is 10-20% higher than the passport data of the existing series of MDI. It is 23.55-31.84 N.The basic electrical parameters of electromagnetic systems of magnetodynamic installation MDN-6A-0,63M for casting of aluminum alloys are calculated and the power of thermal losses in MDI was determined. Experimentally determined: the rate of change of the melt temperature in the range of the control system (710-730 ºС); the parameters of heating of the melt by one inductor, two inductors are set and at their alternate switching on; MDI thermal losses in the "holding mode" of the melt weighing 133.5 kg amounted to P = 21,92 kW. It became possible to replace the discrete control of MDI electromagnetic systems for the analog, which will significantly reduce the energy consumption in the casting.Experimental model surveys were carried out on the physical model of MDI with a mass dispensing inclined chute. The rational interval of the ratio of the mass of the cast portion of the metal and the instantaneous value of the mass flow rate during its casting (2.20-2.25) and the corresponding interval of the supply voltage of the electromagnet of MDI were determined in order to minimize the influence of the ripple of the jet on the metering accuracy by reducing their amplitude. The dosage error does not exceed 1.5% by weight of the dose when pouring small portions of the melt (weight 1.5-3 kg).Principal approaches have been developed and original technical solutions for the automatic control system for continuous casting of metallic melts based on the created two-chamber magnetodynamic tundish ladle have been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Курганська М. К. 
Теоретико-методичні основи антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону / М. К. Курганська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню основ антикризового управління, обґрунтуванню теоретико-методичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону. У роботі систематизовано визначення, що відображають економічну сутність кризи та антикризового управління, під яким слід розуміти систему заходів передкризового характеру, спрямованих на проведення діагностики загрози банкрутства; реактивного характеру пошук шляхів виходу суб'єктів господарювання з кризового стану; післякризового характеру, що містять оцінку посткризового стану суб'єктів господарювання та розробку і реалізацію дій щодо усунення економічними суб'єктами негативних наслідків фінансової кризи. Проведено аналіз сучасного стану будівельного комплексу регіонів країни в умовах кризи, який був проведений по трьом напрямкам: фінансової стійкості, ділової активності та рентабельності. Дослідження рівня адаптованості будівельного комплексу Харківського регіону довело, що навіть у успішних, за результатами фінансової діяльності представниках регіонального будівельного комплексу простежуються ознаки кризи в динаміці зміни обраних коефіцієнтів. Розроблено методичне та науково-організаційне забезпечення антикризового управління діяльністю будівельного комплексу регіону, яке дає можливість розробити і реалізувати в найкоротші терміни програму перетворень, метою якої є підвищення конкурентоспроможності регіонального будівельного комплексу.^UThe dissertation is devoted to the theoretical synthesis of the basics of crisis management, the substantiation of theoretical and methodological provisions and the development of practical recommendations for improving the crisis management of the activity of the construction complex of the region. The work systematizes definitions reflecting the economic essence of the crisis and crisis management, which should be understood as a system of measures of a pre-crisis nature aimed at diagnosing the threat of bankruptcy; reactive character ¬ search of ways of the exit of subjects of management from a crisis state; after-crisis character, containing an assessment of the post-crisis state of economic entities and the development and implementation of actions to eliminate the negative consequences of the financial crisis by economic actors. An analysis of the current state of the construction complex of the country's regions in the conditions of the crisis, which was carried out in three areas: financial stability, business activity and profitability. The study of the level of adaptability of the construction complex in the Kharkiv region has proved that even in the successful, according to the results of financial activity, representatives of the regional construction complex traced signs of a crisis in the dynamics of changes in the selected coefficients. The methodical and scientific-organizational support of the crisis management of the activity of the construction complex of the region is developed, which enables to develop and implement in the shortest possible time a program of transformations aimed at increasing the competitiveness of the regional construction complex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського