Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (61)Тематичний інтернет-навігатор (16)Наукова електронна бібліотека (258)Реферативна база даних (12842)Книжкові видання та компакт-диски (10337)Журнали та продовжувані видання (884)
Пошуковий запит: (<.>RZN=Ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 533
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гальченко В.Я. 
Методи оптимізації параметрів та режимів роботи вихорострумових перетворювачів дефектоскопів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.Я. Гальченко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 34 с. — укp.

Наводиться розв'язок проблеми розвитку теорії електромагнітної дефектоскопії провідних об'єктів довільної форми з дефектами обмежених геометричних розмірів шляхом вдосконалення методів розрахунку вихорострумових перетворювачів, визначення їх оптимальних характеристик та режимів роботи. Запропоновано єдиний методологічний підхід рішення проблеми, математичні та інформаційні моделі процесів контролю, напрямки їх ефективного застосування в теорії та практиці електромагнітної дефектоскопії. Розроблено універсальні технічні засоби контролю об'єктів зі змінними режимами роботи, які задаються під керуванням від ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с

      
2.

Киричевський Р.В. 
Чисельне моделювання температурних полів дисипативного розігріву конструкцій із еластомерів з тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Р.В. Киричевський ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження температурних полів дисипативного розігріву та знаходження параметрів механіки руйнування конструкцій із еластомерів з тріщинами та тонкотарових гумовометалевих елементів (ТГМЕ) на основі розробленого сингулярного скінченного елемента. Достовірність розробленого алгоритму і засобу розрахунку проведена на тестових прикладах при порівнянні їх із результатами експериментальних даних та аналітичними рішеннями. Розроблено пакет прикладних програм TED-CRA в рамках обчислювального комплексу МІРЕЛА, за допомогою якого вперше розв'язані задачі по визначенню температурних полів і параметрів механіки руйнування конструкцій промислового призначення, працюючих при циклічному режимі навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж435-01

Рубрики:

      
3.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
4.

Жук В.М. 
Регулювання витрати рідини в трубопроводах введенням у потік гідродинамічно активних додатків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16. / В.М. Жук ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено і науково обгрунтовано методики регулювання витрати рідини в трубопроводах за допомогою гідродинамічно-активних додатків (ГДАД) з використанням ефекту Томса. Розглянуто три завдання регулювання: стабілізацію витрати рідини у трубопроводі при змінному перепаді тиску на його кінцях, перерозподіл витрати рідини між декількома трубопроводами, зменшення ступеня нерівномірності роздачі рідини у трубопроводах із відбором за шляхом. Експериментально доведено, що у сильно розведених полімерних розчинах із масовими концентраціями до 10...50 ppm зменшення коефіцієнту гідравлічного тертя обумовлено збільшенням концентрації за лінійним законом, а значення гідродинамічної ефективності обернено пропорційно до діаметра труби у степені, що майже дорівнює одиниці. Досліджено діапазон економічно доцільного використання ГДАД з метою зменшення втрат енергії за довжиною труб. Розроблено та запатентовано спосіб регулювання витрати рідини у трубопроводі введенням у потік ГДАД та відповідного регулятора витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.012
Шифр НБУВ: РА307841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Жарова О.В. 
Комп'ютерне моделювання хаотичної структури та визначення теплофізичних і пружних властивостей композитів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Жарова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження структури композиційних матеріалів та їх фізичних властивостей. Вперше на основі фрактальної моделі хаотичного середовища був застосований поетапний (ітераційний) метод визначення теплофізичних і пружних властивостей композиційних матеріалів, який показав узгодженість з експериментальними даними як для перколяційних систем, так і для композиційних матеріалів із кінцевим розходженням значень властивостей фаз, з яких вони складаються. Проведено аналіз впливу структурних параметрів композитів із хаотичною структурою на ефективні фізичні властивості. Досліджено вплив фізичних властивостей міжфазного прошарку на ефективні характеристики композиту. Розроблені методи визначення теплофізичних та пружних властивостей для композиційних матеріалів, які базуються на єдиному підході до рішення цих задач і які дозволяють здійснити прогнозування комплесу фізичних властивостей композитів. Отримані результати можуть бути використані при визначенні теплофізичних та міцнісних характеристик елементів конструкцій, що складаються з композиційних матеріалів. Показано, що загальні методи для обчислення ефективної провідності композиційних матеріалів можуть бути застосовані для прогнозування температурної та механічної тривкості композиту. Отримані результати використовуються для програмного оснащення автоматизованих систем проектування виробів та при виявленні нових чинників, що істотно впливають на ефективні властивості неоднорідних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с116

Рубрики:

      
6.

Бех С.В. 
Радіохвильові методи та засоби контролю складу речовин в технологічних процесах з використанням енергії НВЧ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.09. / С.В. Бех ; Держ. акад. легкої пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці радіохвильових методів та засобів контролю складу речовин в технологічних процесах з використанням надвисокочастотних (НВЧ) енергії, які мають підвищену точність, спроможність до роботи в автоматизованій технологнічній системі та використовують НВЧ енергетичний сигнал як зондуючий та вимірювальний. Розроблені методи обробки енергетичного та допоміжних малопотужних сигналів, які дозволяють зменшити частотні похибки та вплив нестабільності потужності енергетичного сигналу, а також методи компенсації цілеспрямованих дій на параметри та сигнали в замкненій енерговимірювальній структурі. Виконані апаратні реалізації запропонованих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3-1с3-5

Рубрики:

      
7.

Гасило Ю.А. 
Розробка комплексу заходів та засобів для створення комфортних умов праці на робочих місцях з підвищеними виділеннями пилу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Ю.А. Гасило ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджені умови праці на робочих місцях з підвищеним виділенням пилу підприємств металургії, будіндустрії та інших Дніпропетровської області та Республіки Крим. Вивчені вплив та дія на організм оператора різноманітних виробничих чинників та змодельовані їх параметри. Виведені нові терміни та визначення з безпеки життєдіяльності працюючих під час впливу на них шкідливих та небезпечних виробничих факторів. Розроблені методики визначення параметрів гідротранспорту пилу, застосування профілактичних заходів у комплексі для покращення умов праці, визначення параметрів фільтруючих матеріалів у ЗІЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н632

Рубрики:

      
8.

Шипулін С.О. 
Розробка методу розрахунку міцності оболонкових конструкцій при осесиметричному циклічному навантаженні та повзучості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / С.О. Шипулін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наукова новизна роботи полягає у розробленому новому методі та програмному забезпеченні для розрахунку багатоциклічної повзучості та довготривалої міцності циклічно навантажених осесиметричних оболонкових елементів машинобудівних конструкцій. Надано теоретичне обгрунтування методу. Вірогідність результатів підтверджено задовільною відповідністю знайдених чисельних розв'язків з відомими аналітичними та еспериментальними даними. Створено експериментальне обладнання, отримані нові експериментальні дані щодо циклічної повзучості матеріалів та круглих пластин при згині. Встановлено нові закономірності циклічної повзучості оболонок і показано суттєвий вплив циклічної складової навантаження на формоутворення та час до руйнування оболонок при повзучості. Метод орієнтований та використаний для розрахунків на циклічну повзучість оболонкових елементів конструкцій на етапі проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-8-01 + Ж46-028.4

Рубрики:

      
9.

Фоменко Ю.В. 
Вдосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного обладнання для згинання композиційних і складнопрофільних заготівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.В. Фоменко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню і розвитку процесів згинання композиційних і складнопрофільних заготівок. Розроблена комп'ютерна система розрахунку і автоматизованого проектування процесу. Обгрунтовані засоби підвищення ефективності, запропоновані і реалізовані нові технологічні прийоми і технічні рішення, що дозволили підвищити техніко-економічні показники виробництва гнутих деталей з композиційних і складнопрофільних заготівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж683

Рубрики:

      
10.

Гуревич Р.С. 
Теоретичні та методичні основи організації навчання у професійно-технічних закладах: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Р.С. Гуревич ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертація містить дослідження теоретико-методологічних, історико-педагогічних і науково-методичних основ організації навчання в професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ). Науково обгрунтовано й розроблено концепцію організації навчання в профтехучилищах, за якою з позицій філософсько-прагматичної орієнтації і особистісно-діяльнісного і системно-цілісного підходів розкривається сутність головних функцій профтехосвіти, зміст освіти і навчання в ПТНЗ, система науково-методичного забезпечення процесу навчання. Педагогічний експеримент підтвердив ефективність запропонованої системи організації навчання для підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4Укр)2-4 + Ч461.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Рудницький М.П. 
Методи випробувань і міцність металічних композиційних матеріалів при високих температурах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.П. Рудницький ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Захищається 11 наукових робіт, 4 авторських свідотцтва та Державний стандарт України. Розроблено випробувальне обладнання для дослідження механічних властивостей металічних композиційних матеріалів (МКМ) та їх компонентів, в тому числі кільцевих конструктивних елементів, на основі тугоплавких металів в широкому діапазоні температур та швидкостей деформування. Створені методики для восокотемпературних досліджень розтягуванням міцності армуючих волокон за установлених і високих швидкостей деформування, міжшарового зсуву для багатошарових МКМ, кільцевих зразків, а також жорсткості випробувальних машин. Встановлено і узагальнено нові експериментальні дані досліджень властивостей міцності волокон, багатошарових МКМ, нікелевих сіток та композитів з нікелевою матрицею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1с

Рубрики:

      
12.

Апостолюк В.О. 
Динаміка і похибки мікромеханічних гіроскопів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / В.О. Апостолюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню динаміки і похибок мікромеханічних вібраційних гіроскопів. Складено математичні моделі, які описують рух чутливих елементів на обертовій основі й основні похибки камертонних, карданових і одномасових мікромеханічних вібраційних гіроскопів. Для одномасових гіроскопів досліджено вплив поступальних і кутових вібрацій, змін температури, похибок виготовлення на точність вимірювання кутової швидкості, і проведено аналіз перехідних процесів в амплітудах вихідних коливань чутливого елемента. Отримані математичні моделі дозволяють розраховувати основні характеристики перерахованих мікромеханічних гіроскопів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.1-55-01

Рубрики:

      
13.

Васильєв О.Д. 
Мікромеханізми руйнування та тріщиностійкість матеріалів при крихко-пластичному переході: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Д. Васильєв ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню впливу температури на мікромеханізми руйнування і механічну поведінку широкої гами металевих і керамічних матеріалів при їх переході із крихкого стану у пластичний. Проаналізовано вплив дислокаційної структури, стану меж поділу на зміну мікромеханізмів руйнування і тріщиностійкість. Встановлено, що зміна мікромеханізмів руйнування обумовлена енергетичною конкуренцією механізмів руйнування за відповідних умов навантаження. Знайдено феноменологічні вирази для опису впливу температури на тріщиностійкість матеріалів за дії окремих мікромеханізмів руйнування. Для зміни мікромеханізмів руйнування впродовж росту тріщини встановлено критерій, який пов'язує межу текучості з довжиною тріщини, яка передує відколові. Запропоновані механізми утворення тріщин відколу з релаксацією та пор в однофазному матеріалі. Встановлено, що вплив поруватості на тріщіностійкість сам залежить від мікромеханізму руйнування. Винайдено ефект збільшення тріщиностійкості завдяки поруватості при руйнуванні крихкого матеріалу відколом. Проаналізовано вплив поруватості на складові, які визначають тріщиностійкість матеріалу. Отримані в роботі результати є основою для подальшого розвитку фізики міцності ії пластичності та створення нових матеріалів з поліпшеними механічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022 + Ж306.22

Рубрики:

      
14.

Дурняк Б.В. 
Розвиток теорії моделювання стрічкопровідних систем та управління ними: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02. / Б.В. Дурняк ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 32 с.: рис. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення і дослідження математичних моделей, а також розвитку нових теоретичних положень теорії моделювання нелінійних і нестаціонарних стрічкопровідних систем багатосекційних і багатодвигунних рулонних ротаційних машин з пружними зв'язками за умов нестабільності технологічних факторів та управління ними. Побудовано математичні та структурні моделі стрічкопровідних систем стрічкопереробних механізмів, що дозволило виявити та дослідити зміни параметрів системи в процесі переробки стрічкового матеріалу. Створено і досліджено математичну модель стрічкопровідної системи рулонної ротаційної машини з врахуванням моделей окремих компонентів системи як нестаціонарних і нелінійних об'єктів, що на певному інтервалі розглянуто як квазілінійні, виявлено основні залежності між технологічними, електричними і конструктивними параметрами у системі. Отримано методику імітаційного моделювання динаміки стрічкопровідних систем рулонних ротаційних машин на основі розроблених моделей елементів та вузлів, яка дозволяє синтезувати ефективні пристрої керування системами, визначити їх характеристики, що задають якісні параметри готової продукції, розвинуто прикладну теорію математичного моделювання стрічкопровідними системами. Запропоновано та досліджено методи синтезу алгоритмів управління стрічкопровідних систем з різницевим поданням сигналів для отримання заданої роздільної здатності та підвищеної швидкодії на основі операції інтерполяції, проріджування і одночасної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж679-3
Шифр НБУВ: РА310402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лебідь Н.М. 
Оцінка тріщинотривкості квазікрихких і в'язких матеріалів за деформаційними критеріями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.М. Лебідь ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.204,022 + Ж306.2
Шифр НБУВ: РА307901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Якімкін О.В. 
Чисельний аналіз деформування елементів тришарових конструкцій з урахуванням еволюції розшарувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Якімкін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу нелінійного деформування та стійкості тришарових просторових конструкцій, які мають вихідні дефекти типу розшарувань або утворені в процесі експлуатації внаслідок дії статичного навантаження. Об'єктами дослідження були тришарові пластинки й оболонки, які є несучими елементами конструкцій, що застосовуються у будівництві, машинобудуванні, авіаційній техніці. На підставі дискретного підходу запропоновано розрахункову модель, побудовану з використанням класичних і некласичних моделей оболонок, яка враховує не тільки високу поперечну деформативність і податливість поперечному зсуву заповнювача, але й можливість еволюції розшарувань і однобічний контакт між суміжними шарами в межах дефектних ділянок. Розроблено ефективний алгоритм для розв'язку геометрично та конструктивно нелінійної задачі, яка об'єднує концепції методу продовження розв'язку за параметром, методу Ньютона - Кантаровича та ітераційного методу для визначення реальної форми деформування. Встановлено закономірності деформування та втрати стійкості тришарових пластинчастих і оболонкових елементів конструкцій з урахуванням еволюції розшарувань і однобічного контакту між шарами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.9 + Ж47-01с11
Шифр НБУВ: РА312106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Козяр М.М. 
Методичне забезпечення графічної підготовки спеціаліста у вищому закладі освіти (на прикладі немашинобудівних спеціальностей): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.М. Козяр ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи щодо методичного забезпечення викладання інженерної графіки. Розроблено дидактичні основи спецкурсу "Проекції з числовими позначками" для студентів гідромеліоративних спеціальностей, як одного з елементів методичного забезпечення графічної підготовки спеціалістів. Розглянуто систему ефективних форм, методів, засобів та індивідуальних завдань графічної підготовки студентів машинобудівних спеціальностей. Перевірено доступність розробленого змісту спецкурсу та ефективність методичного забезпечення вивчення інженерної графіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА310058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль 
Розробка і дослідження технологічного процесу лазерного розподілу напівпровідникових пластин на елементи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613 + Ж68
Шифр НБУВ: РА308221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ліщинська М.В. 
Оцінка залишкової довговічності неоднорідних матеріалів із різними характеристиками тріщиностійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / М.В. Ліщинська ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам визначення залишкової довговічності механічно неоднорідних матеріалів. Запропоновано розрахункову модель поширення втомних тріщин у неоднорідних за механічними характеристиками матеріалах із врахуванням передісторії пластичного деформування. В основу моделі покладено енергетичний критерій втомного руйнування матеріалів та гіпотезу про поширення втомної тріщини у напрямку максимально можливої її швидкості. Швидкість росту втомної тріщини подано як функцію параметрів навантаження, міцністних характеристик матеріалу та параметрів попереднього пластичного деформування. Розглянуто вплив передісторії циклічного навантаження на кінетику траєкторії тріщини. Розроблено метод еквівалентності рівнодотичних тріщин для визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень у пластинах біля криволінійних тріщин. Метод базується на гіпотезі про ідентичність напружено-деформованих станів біля тріщин, дотичні до яких у вершинах збігаються. Досліджено вплив урахування неоднорідності міцнісних характеристик матеріалу в ділянці зварного з'єднання на розрахункові оцінки залишкової довговічності зварних конструкцій. Проведено порівняння розрахункових оцінок залишкової довговічності зварних з'єднань з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109.304,022 + Ж306.22
Шифр НБУВ: РА307900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Пожуєва І.С. 
Математичне моделювання динамічних процесів у шарових армованих середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.С. Пожуєва ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові математичних моделей динамічної поведінки пластин та циліндричних оболонок, що взаємодіють з шаровими спрямовано армованими композитами. За даних умов, для кожного шару використано динамічні рівняння теорії пружності з точним врахуванням механізму взаємодії матриці та армувань. З метою реалізації побудованих моделей запропоновано спеціальні чисельно-аналітичні алгоритми, що базуються на методах інтегральних перетворень Фур'є і Лапласа та квадратурних формулах для їх обернення. Досліджено напружено-деформований стан елементів конструкції подібного виду, зроблено висновки про час встановлення процесу та перехід до стаціонарного режиму. Оцінено вплив кількості армувань та їх жорсткості на розподіл переміщень та напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.603-01 + Ж47-01с116
Шифр НБУВ: РА308016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського