Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (416)Реферативна база даних (3928)Книжкові видання та компакт-диски (6054)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>RZN=М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 412
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євдокимова В. А. 
Інтенсифікація технології підготовки бавовняних і змішаних тканин шляхом застосування фізико-хімічної та хімічної активації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / В. А. Євдокимова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість зниження тривалості низькотемпературного пероксидного вибілювання з трьох діб до 5 - 24 годин за рахунок оптимізації вибілювального складу зі зниженням високого ступеня білизни бавовняних і змішаних тканин. Вперше запропоновано у ході одностадійного низькотемпературного пероксидного вибілювання використання метилсиліконату калію як стабілізатора пероксиду водню в композиції з активатором - персульфатом калію, що забезпечує одержання тканини з високим ступенем білизни, кращими гігієнічними властивостями та нафарбовуваністю. Виявлено, що використання аноліту в процесі розшліхтування бавовняних тканин сприяє видаленню крохмалю на 46 %, воскоподібних речовин на 43 % і знижує загальну мінералізацію тканини на 44 % у порівнянні з суровою. Вперше за умов одностадійного низькотемпературного вибілювання вивчено кінетику та розраховано константи швидкості реакції розкладання пероксиду водню за присутності активізуючих домішок (персульфату калію, натрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти, сульфату магнію та триполіфосфату натрію), що сприяє сповільненню швидкості розкладання пероксиду водню у 8 - 10 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501
Шифр НБУВ: РА384536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Євтушенко В.В. 
Удосконалення технології розстилу лляної соломи із застосуванням механічної і хімічної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / В.В. Євтушенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження технології розстилу лляної соломи з застосуванням плющення стебел у період вибирання й обробки хімічними композиційними препаратами перед розстилом. Проаналізовано вплив механічної та хімічної обробки на скорочення терміну вилежування лляної соломи, покращання фізико-механічних показників лляного волокна та його однорідності за властивостями та підвищення інтенсивності мікробіологічних процесів під час вилежування. Доведено, що використання запропонованої технології дає змогу скоротити термін вилежування до 10-ти діб, збільшити міцність і гнучкість волокна відповідно до 66,7 % і 10,8 %, а також зменшити неоднорідність за показниками розривного навантаження на 9,58 % та гнучкості - на 5,7 %. За умов застосування запропонованої технології вихід довгого волокна збільшується на 1,84 %, короткого - на 2,03 %. Це дає змогу одержати умовно чистий прибуток 75,85 грн/га та підвищити рівень рентабельності виробництва лляної продукції на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.213 +
Шифр НБУВ: РА346689

      
3.

Єрмолаєва А.В. 
Розробка технології очищення вовняного волокна з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / А.В. Єрмолаєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 22 с. — укp.

Розороблено технологію очистки вапнятого волокна з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації. Обгрунтовано доцільність застосування електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації у процесі очистки вовни, що дозволило значною мірою знизити матеріалоємність процесу та покращити якість митної вовни. З використанням певних поверхнево-активних речовин розроблено ефективну миючу композицію. На підставі результатів проведених теоретичного й експериментального досліджень розроблено та рекомендовано до впровадження технологію очистки вовни з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації та промивання в розчині запропонованої миючої композиції. Охарактеризовано вплив розробленої технології очистки на фізико-механічні, хімічні та технологічні властивості вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.104 +
Шифр НБУВ: РА365286

Рубрики:

      
4.

Іванішена Т.В. 
Розробка технології виготовлення та використання клеїв-розплавів на основі відходів поліетилентерефталату у взуттєвому виробництві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / Т.В. Іванішена ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію використання клеїв-розплавів, одержаних хімічним рециклінгом відходів поліетилентерефталатної упаковки у взуттєвому виробницті. Доведено, що продукти переробки відходів мають всі необхідні властивості для їх використання як адгезивів. Установлено оптимальні технологічні режими виготовлення клеїв-розплавів, які можна використовувати під час операцій клейового затягування взуття. Доведено залежність адгезивних властивостей клеїв-розплавів від хіміко-технологічних факторів процесу їх одержання. Оптимізовано технологічні параметри формування клейового з'єднання для клейового затягування взуття. Клейові з'єднання, одержані з використанням одержаних клеїв-розплавів, характеризуються високими показниками міцності й експлуатаційними властивостями. Застосування розробленого клею-розплаву у клейовому затягуванні взуття, дозволяє знизити температурний режим роботи обладнання, прискорити операції збирання заготовки взуття, підвищити якість виготовлення взуття та поліпшити умови праці робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.74-37 + М55-39 +
Шифр НБУВ: РА359769

Рубрики:

      
5.

Іванишин Т.В. 
Підвищення ефективності функціонування автоматизованих систем машин для механічного обробляння брускових заготівок столярних виробів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Т.В. Іванишин ; Нац. лісотехн. ун-т України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження інтервалів механічної обробки віконних і дверних брускових заготівок, які за їх природою є стохастичною величиною. Статистично оброблено одержані дані та перевірено гіпотезу про ерланговий закон розподілу імовірностей тривалості операцій. За допомогою імітаційного моделювання визначено якісні параметри автоматизованих триверстатних систем, синтезовано математичні моделі їх роботи й удосконалено методику розрахунку ліній. Формалізовано цільову функцію аналізу ефективності ліній за критерієм мінімуму питомих зведених витрат випуску продукції. Одержано структури діючих автоматизованих систем машин, обгрунтовано їх параметри. Розроблено рекомендації щодо проектування ліній. З метою покращання ефективності роботи деревообробних верстатів удосконалено їх вузли та механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.22 +
Шифр НБУВ: РА366772

Рубрики:

      
6.

Іванко А.І. 
Механіка процесу обрізування книжково-журнальних блоків дисковими ножами з планетарним приводом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.І. Іванко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання якості продукції, збільшення продуктивності та зменшення енергоємності на операціях безупинного обрізування з трьох боків книжково-журнальних блоків та зрізування корінцевих фальців. Розроблено новий спосіб обрізування з використанням дискових ножів з планетарним приводом. Теоретично розраховано та експериментально підтверджено оптимальні параметри приводу дискових ножів та технологічні режими виробничого процесу, які дозволяють досягти високої якості обрізування та зменшення енергосилових витрат. Наведено рекомендації щодо проектування секцій обрізування у складі сучасних потокових ліній та у вигляді операційних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31 +
Шифр НБУВ: РА353686

Рубрики:

      
7.

Івасенко М. В. 
Розробка технології вакуумної іонно-плазмової металізації тканин для захисту одягу працівників ливарного виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. В. Івасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено математичні взаємозв'язки між технологічними параметрами процесу металізації та властивостями металізованих текстильних матеріалів. Визначено закономірності осадження металізованого покриття на текстильних матеріалах в процесі іонно-плазмової вакуумної металізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М376 + К417.1 + К61 н605.3
Шифр НБУВ: РА375522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іващенко О.А. 
Розробка технології модифікованих полікапроамідних хірургічних ниток та дослідження їх властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / О.А. Іващенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М373.14
Шифр НБУВ: РА316130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іщенко О.В. 
Розробка технології застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні і заключній обробці текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Іщенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Розроблено технологію застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні та заключній обробці текстильних матеріалів з метою вирішення проблем розширення асортименту загусників і підвищення ефективності технологічного процесу, які мають місце у разі використання в опоряджувальному виробництві дорогих загусників на основі імпортного альгінату натрію. Теоретично обгрунтовано механізм структурних перетворень крохмалю під час обробки дугами та карбоксиметилюванні, що пояснює високу розчинність одержаного продукту у холодній воді. На підставі дослідження фізико-хімічних властивостей Na-карбоксиметильованого крохмалю (КМК) визначено умови одержання з нього в'язких систем з необхідними друкарсько-технічними властивостями та виконано їх оцінку у порівнянні з реологічними властивостями альгінатних загусників та модифікованих крохмалів імпортного виробництва. Запропоновано новий спосіб й обгрунтовано механізм підвищення стійкості висококонцентрованих розчинів Na-КМК шляхом застосування як антикоагулянта карбаміду у концентрації 2 - 5 %, що дає можливість їх постачання опоряджувальним підприємствам у вигляді пасти, та виключити з технологічного циклу виробництва процес сушіння. Науково обгрунтовано технологію застосування Na-КМК як загусника друкарських фарб на основі встановлених високих друкарсько-технологічних властивостей фарб та ефективності технологічного процесу друкування тканин з целюлозних волокон. Проведено позитивну апробацію розробленої технології за виробничих умов на АТЗТ "Тіротекс", Тираспіль, АТЗТ "Черкаський шовковий комбінат".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.04-38 + М305.07-38 +
Шифр НБУВ: РА344278

Рубрики:

      
10.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
11.

Андреєва О.А. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій дублення та оздоблювання шкір з використанням поліфункціональних сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / О.А. Андреєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 45 с. — укp.

Теоретично й експериментально підтверджено гіпотезу організації внутрішньої просторової структури колагену шляхом повнішого залучення його активних, насамперед пептидних, груп до взаємодії з хімічними матеріалами з утворенням зв'язків певного типу з метою надання необхідних властивостей шкірі. Розроблено теоретичні положення щодо впливу одержаних поліфункціональних сполук на формування структури та показники дерми на різних рівнях морфологічної будови колагену, а саме: на мікрорівні - шляхом утворення термостійких, рухомих зв'язків, зумовлених наявністю окиснених вуглеводнів; на макрорівні - завдяки наповнювальній дії модифікованих похідних колагену або пластифікації сірковмісними сполуками. Відзначено, що це дозволяє формувати структуру та властивості шкіри у сучасних технологіях дублення та оздоблювання, а також у технологіях створення продукції нового асортименту. З урахуванням виведених теоретичних положень розроблено п'ять ресурсоощадних технологій обробки шкір хромового та безхромового методу дублення для верху взуття, які, у порівнянні з діючими технологіями, забезпечують підвищення якості готової продукції за більш раціонального використання сировини та хімічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М520.3 + М520.4/5 +
Шифр НБУВ: РА340856

Рубрики:

      
12.

Андрощук І.В. 
Формування естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін професійних навчальних закладів швейного профілю: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Андрощук ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито суть естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю за умов зростання вимог до підготовки інженерно-педагогічних працівників. Визначено місце естетичної культури у структурі професійної підготовки даних фахівців. Проаналізовано стан формування естетичної культури у ВНЗ. Теоретично обгрунтовано концептуальні засади формування естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю. Обгрунтовано й експериментально перевірено модель, педагогічні умови та засоби її формування. Створено та структуровано зміст навчального курсу "Організація і методика виховної роботи". Визначено критерії та рівні сформованості естетичної культури даних студентів. Розроблено та впроваджено у практику діяльності ВНЗ, що здійснюють підготовку викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю, методичні рекомендації щодо формування естетичної культури, а також навчальний курс "Організація та методика виховної роботи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.511.355 + М4 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА360582

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Арабулі А.Т. 
Удосконалення волого-теплової обробки швейних виробів при розпрасуванні швів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / А.Т. Арабулі ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 23 с. — укp.

На підставі системного підходу розглянуто основні фактори, які впливають на енергетичні й якісні показники технологічних процесів волого-теплової обробки (ВТО), наведено напрямки удосконалення процесів ВТО, встановлено закономірності процесів розпрасування швів деталей одягу за умов статичного та динамічного навантаження. Запропоновано структуру техніко-технологічної системи процесу ВТО, в контексті якої визначено позитивні та негативні аспекти реалізації процесів ВТО деталей одягу та шляхи їх удосконалення. Описано механізм формування силового поля в процесі вібророзпрасування (ПВ) залежно від величини потужності й амплітудно-частотних характеристик електромагнітного пуансона, що дає можливість встановлювати раціональні параметри ПВ швів з урахуванням властивостей текстильних матеріалів та інтенсивності експлуатації обладнання. Здійснено інтегроване ранжування досліжуваних костюмних тканин за структурними та фізико-механічними показниками, одержаними на підставі різних методів випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М406 +
Шифр НБУВ: РА342503

Рубрики:

      
14.

Артеменко М. П. 
Удосконалення конструкції жіночого плечового одягу з еластичних тканин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. П. Артеменко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 24 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено топографічну модель поверхні тіла людини в статиці та динаміці з визначенням характерних зон динамічних змін. Розроблено математичні моделі впливу виду переплетення та щільності тканини за утоком на показники відносного видовження та зміни лінійних розмірів еластичних тканин з урахуванням волого-теплової обробки. Встановлено залежність конструктивних параметрів плечової виточки та величини конструктивної прибавки з розподілом її за ділянками конструкції жіночого плечового одягу від ступеня розтяжності тканини, напряму динамічних змін поверхні тіла людини та величини компенсації динамічного ефекту тіла людини пружними властивостями еластичних тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2
Шифр НБУВ: РА384905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Астістова Т.І. 
Розробка методики технологічного забезпечення виробництва взуття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / Т.І. Астістова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено нову наукову концепцію технологічного забезпечення взуттєвого виробництва на прикладах діючого виробництва з урахуванням специфічних особливостей взуття та технології його виготовлення. Розроблено моделі систем формування властивостей якості взуття. Проведено аналітичні дослідження технологічних процесів хімічних методів кріплення низу взуття. Встановлено закономірності між властивостями, що характеризують якість взуття, та технологічними процесами його виконання. Вперше з метою групування технологічних операцій за подібністю їх впливу на властивості взуття використано метод кластерного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550-64
Шифр НБУВ: РА319486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Бєліков А.С. 
Зниження горючості і підвищення вогнестійкості будівельних дерев'яних конструкцій за рахунок застосування вогнезахисних покриттів (на прикладі підприємств вугільної промисловості): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / А.С. Бєліков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розвинуто питання підвищення вогнестійкості, зниження горючості будівельних дерев'яних конструкцій на базі розробки нових підходів і критеріїв. Вперше теоретично досліджено процес стадійного тепломасообміну в системі негорюче покриття, що здимається - основа (деревина, метал) до здимання та після здимання за умов стандартного розвитку пожежі. Запропоновані вогнезахисні композиції підвищують працездатність дерев'яних будівельних конструкцій в осередку пожежі за рахунок гальмування процесів горіння та обвуглювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н55-021.1 + М130.374
Шифр НБУВ: РА313295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бєлов С.Г. 
Розробка ресурсозберігаючої технології мерсеризації сурових тканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С.Г. Бєлов ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування електрохімічних принципів для регенерації відпрацьованих лужних розчинів. Визначено ефективність дії регенерованих розчинів у процесі мерсеризації бавовняних тканин за рахунок утворення у процесі електрохімічної регенерації багатоатомних спиртів. Доведено можливість створення замкнутого циклу мерсеризації сурових тканин з одночасною регенерацією відпрацьованих лужних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501.91
Шифр НБУВ: РА319331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Білевич А.Ю. 
Удосконалення методів проектування базових конструкцій верхнього жіночого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / А.Ю. Білевич ; Держ. акад. легкої пром-сті України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати вирішення науково-технічних задач щодо подальшого удосконалення типового проектування одягу. Конкретизований склад і зміст вихідних даних про будову поверхні фігури споживача та про поверхню зовнішньої форми одягу, які необхідні для створення базових конструкцій одягу. Запропоновані принципи розробки інформаційно-графічного масиву даних для більш повної кількісної характеристики базових форм одягу. Розроблено математичне, інформаційне та програмне забезпечення для апроксимації і для побудови розгорток поверхонь, які проектуються, за допомогою сучасної обчислювальної техніки. Наведено принципову структурну послідовність виконання творчих робіт при створенні базових конструкцій одягу на стадії ескізного проекту, ефективність якої обгрунтована теоретично і підтверджена у ході її промислової апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2

Рубрики:

      
19.

Білоус О.В. 
Технологічні засади підвищення зносостійкості дереворізального інструменту комплексною електроіскровою і лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Білоус ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто закономірності зміни триботехнічних характеристик пар тертя "сталь - деревина" залежно від методів поверхневого зміцнення інструментальних матеріалів, режимів випробувань (швидкість, навантаження), породи деревини та її вологості, напряму тертя (вздовж і поперек волокон). Розроблено новий евтектичний електродний матеріал на основі заліза для нанесення покриттів комплексним електроіскровим легуванням і лазерною обробкою. Запропоновано регресійні рівняння з врахуванням впливу швидкості різання та навантаження на інтенсивність зношування зміцненого дереворізального інструменту. Надано оцінку зносостійкості, а також процесів контактної взаємодії та різання зміцненого дереворізального інструменту за лабораторних умов та за умов роботи верстатного обладнання. Надано практичні рекомендації щодо застосування розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-14 + М130.5-14 + М130.5-14
Шифр НБУВ: РА322178

Рубрики:

      
20.

Білоцька Л.Б. 
Забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра на основі системного підходу та принципів оптимізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Л.Б. Білоцька ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані методи забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра (ВНХ) на стадіях їхнього проектування та виготовлення при обмежених витратах матеріальних та трудових ресурсів. Представлено узагальнену ієрархічну структурну схему одиничних та групових властивостей ВНХ. Проведено обгрунтування вибору математичної форми подання комплексного показника якості ВНХ і формалізація одиничних показників якості. Розроблено методики: обробки результатів експертного опитування, що забезпечує підвищення вірогідності оцінок значень коефіцієнтів вагомості показників якості швейних виробів за рахунок автоматичного вилучення зі складу групи тих експертів, чия компетентність викликає сумнів або думка яких суттєво відмінна від думки більшості; оптимізації одиничних або групових показників, що забезпечує можливість максимізації комплексного показника якості ВНХ при обмеженнях на матеріальні та трудові ресурси; вибору раціонального варіанту технологічного процесу виготовлення ВНХ, що забезпечує можливість мінімізації матеріальних витрат при заданій трудомістськості. Високу ефективність запропонованих методик обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М572.2

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського