Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В123$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Гуца О.М. 
Інтерактивна модель перекладу технічних завдань у систему булевих формул: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Гуца ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто концептуально-технологічний підхід до подання результатів дослідження в межах даного підходу.. Вперше реалізовано та описано у природно-мовній та програмній формах алгоритм переходу від мови-посередника (умовних секвенцій) до системи булевих формул. Розв'язано варіант аналогічної задачі для автоматів управління з зосередженою пам'яттю. Поставлено та розв'язано задачу оптимізації системи умовних секвенцій (СУС) за умов обмежень з використанням принципу еквівалентування. Розроблено метод верифікації СУС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В123 + З973-018.022.1
Шифр НБУВ: РА321007

Рубрики:

      
2.

Ситник Л.Г. 
Методи логічного синтезу багатозначних оборотних неоднорідних модулів та їх застосування в системах штучного інтелекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Г. Ситник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено структурні методи синтезу багатозначних оборонних засобів розв'язання систем логічних рівнянь для синтезу багатозначних логічних елементів прямої та зворотної дії, які використовують у системах і засобах штучного інтелекту. Розроблено математичний апарат та загальний алгоритм розв'язання логічих рівнянь матричними методами, надано його графову й аналітичну інтерпретацію. Розроблено засіб і синтезовано на його основі засоби автоматичного взаємооберненого перетворення неоднорідних багатозначних кодів, які задаються логічними рівняннями. Показано, що дані засоби дозволяють повністю або частково регенерувати вхідні сигнали за показниками вихідних сигналів, виявляти помилково введену інформацію, підвищувати захист від перешкод. Розроблено універсальні багатозначні обернені логічні елементи, на базі яких побудовано реальні перетворювачі для систем і засобів штучного інтелекту, визначено й оцінено їх пропускну спроможність і надійність. Розроблено методи синтезу спрямованих схем реляційних мереж та метод скорочення кількості елементів у вузлах реляційних мереж. Розширено функціональні можливості комп'ютерних систем автоматизованого опрацювання природномовних текстів в українськоу мовно-інформаційному фонді НАН України. Матричний метод, алгоритм і його програмну реалізацію розв'язання систем алгебро-логічних рівнянь використано для комп'ютерного самонастроювання комп'ютерної техніки технічного відділу ТОВ "Сумихімпром".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 + В123,0 +
Шифр НБУВ: РА370941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Процай Н. Т. 
Моделі і методи аналізу та синтезу логічних мереж на основі алгебри предикатів і предикатних операцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Н. Т. Процай ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено повну кванторну алгебру предикатних операцій і визначено систему загальних її тотожностей. Висвітлено методи композиції та декомпозиції за набором змінних моделей, формалізованих за допомогою алгебри предикатів. Розроблено математичну модель і відповідну логічну обчислювальну мережу відмінювання присвійних прикметників. На основі методу композиції моделей за набором змінних і предикатних моделей відмінювання іменних частин мови виконано синтез математичної моделі відмінювання іменних словосполучень російської мови типу узгодження та відповідної логічної обчислювальної мережі. До методу побудови математичної моделі інформаційної архітектури системи для аналізу функціонування стабільності, який грунтується на логістиці предикатів першого порядку, застосовано алгебру предикатів і предикатних операцій, що дозволило значно спростити процеси формалізації станів інформаційної системи та підготовки первинної інформації до етапу програмної реалізації задачі визначення траєкторій, які приводять систему у небезпечний стан за рахунок зменшення кількості кроків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В123,0 + З813.12 + З970.66
Шифр НБУВ: РА383018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
4.

Шкільняк С. С. 
Спектр логік часткових предикатів, орієнтованих на композиційно-номінативні моделі програм: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.01 / С. С. Шкільняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено семантичні властивості композиційно-номінативних логік квазіарних предикатів реномінативного та першопорядкових рівнів. Виділено та досліджено неокласичні логіки, близькі до класичної логіки предикатів - логіки еквітонних предикатів та їх розширення. Запропоновано та досліджено різні формалізації відношення логічного наслідку для композиційно-номінативних логік часткових однозначних, тотальних і часткових неоднозначних квазіарних предикатів. На базі логіки квазіарних предикатів як основи побудови спеціальних логік запропоновано композиційно-номінативні модальні та темпоральні логіки, збудовано та досліджено логіки над ієрархічними номінативними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 + В123,0
Шифр НБУВ: РА376553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського