Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=В338.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Завражна О.М. 
Вплив магнітного поля на стани антиферомагнетиків з переважною взаємодією Дзялошинського: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О.М. Завражна ; АН України. Ін-т приклад. фізики. — Суми, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Уперше за довільної орієнтації зовнішнього магнітного поля щодо осі найлегшого намагнічування визначено стани магнітної підсистеми легкоосних антиферомагнетиків з переважною взаємодією Дзялошинського, що створює анізотропію у базисній площині. Установлено, що знайдені лінії фазових перетворень мають пари трикритичних точок, в даному випадку, критичний кут, у межах якого відбувається фазовий перехід першого роду, це кут мід вектором магнітного поля та базисною площиною. Для фториду кобальту показано, що якщо магнітне поле не знаходиться в площинах ZX і ZY, то перехід вектора антиферомагнетизму в базисну площину відбувається у тому випадку, якщо магнітне поле спрямоване перпендикулярно осі найлегшого намагнічування. Для орієнтації вздовж осі [110] визначено критичне значення магнітного поля, за якого вектор антиферомагнетизму переходить у базисну площину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.21,022 + В377.35,022
Шифр НБУВ: РА359007

Рубрики:

      
2.

Воробйов О.А. 
Кореляційні ефекти у квазіодновимірних іонних (протонних) провідниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О.А. Воробйов ; НАН України; Ін-т фізики конденсованих систем. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Описано перебудову енергетичного спектра під впливом короткосяжних кореляцій. Запропоновано узагальнення методу когерентного потенціалу, що дозволяє враховувати сильні короткосяжні кореляції між найближчими сусідами. Ефективна одновузлова задача проектується на підпростори, що визначаються заповненням станів найближчого оточення даного вузла, метод передбачає узагальнення на дво- та тривимірний випадки. Зазаначено, що одновимірних скінченних ланцюжків з протонним типом провідності, що описується ферміонними моделями. Вперше проведено розрахунок одночастинкової функції Гріна. Досліджено відповідні густини станів, проведено розрахунки, які підтвердили характер спектра та особливостей його перебудови, одержано на основі аналітичних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.211,022 + В31,022 +
Шифр НБУВ: РА367069

Рубрики:

      
3.

Анісімов І.О. 
Лінійна трансформація пучкових та електромагнітних хвиль у неоднорідних плазмово-пучкових системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.О. Анісімов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 27 с. — укp.

Досліджено основні механізми перехідного випромінювання модульованих електронних пучків у неоднорідній ізотропній та анізотропній плазмах. Вивчено вплив на даний процес просторового розподілу неоднорідної плазми, характеру модуляції електронного пучка та геометрії плазмово-пучкових систем. Розглянуто особливості та можливості спостереження перехідного випромінювання модульованих електронних пучків за умов активних плазмово-пучкових експериментів у іоносфері. Показано можливість розв'язання зворотної задачі перехідного випромінювання для ряду моделей. Запропоновано метод висвітлення бар'єрів закритичної плазми для електромагнітних хвиль за допомогою електронних пучків. Проаналізовано нелінійні процеси, що обмежують лінійну трансформацію хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.21,022
Шифр НБУВ: РА310358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Новак О. П. 
Магнітогальмівне випромінювання та народження електрон-позитронної пари фотоном і електроном в сильному магнітному полі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. П. Новак ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для імовірності в одиницю часу процесів магнітогальмівного випромінювання та фотонародження електрон-позитронної пари в магнітному полі, які залежать від спінів частинок і від поляризації фотона. Показано, що існує чітка кореляція між спіновими та поляризаційними ефектами. Вивчено вплив спінових і поляризаційних ефектів на інтенсивність циклотронних ліній рентгенівського пульсару. Зазначено, що розрахункова потужність істотно залежить від поляризації частинок магнітосфери. У випадку, коли частинки займають низькі рівні Ланаду, врахування спінових ефектів призводить до збільшення потужності випромінювання. Теоретично вивчено процес народження електрон-позитронної пари електроном у магнітному полі поблизу порогу процесу. Вивчено кінематику процесу та знайдено порогові значення імпульсів частинок. Показано, що переважає процес з орієнтацією спіна початкового електрона проти магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.21 + В382.50350411,022 + В382.50350477,022
Шифр НБУВ: РА376674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського