Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.35,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Вакула В.Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в YBasub2/sub Cusub3/sub Osub6~+~x/sub за даними оптичного поглинання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Вакула ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022 +
Шифр НБУВ: РА336894

Рубрики:

      
2.

Сльозова Ж.В. 
Високочастотні властивості феромагнетиків та антиферомагнетиків в умовах нерезонансного збудження зовнішніми змінними полями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ж.В. Сльозова ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше отримано кінетичні рівняння для магнонів, в яких точно враховано вплив зовнішнього змінного нерезонансного магнітного, електричного та звукового полів. Вивчено поведінку магнітних моментів у зовнішніх, випадкових магнітних полях з нетривіальною топологією. Показано, що навіть у випадку однорідних та ізотропних зовнішніх полів з'являється два типи незвичайних ефектів, пов'язаних з їх топологічною нетривіальністю - дрейфовим потоком у просторі швидкостей та перехресною дифузією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34,022 + В377.35,022 + В338,022
Шифр НБУВ: РА316796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Завражна О.М. 
Вплив магнітного поля на стани антиферомагнетиків з переважною взаємодією Дзялошинського: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О.М. Завражна ; АН України. Ін-т приклад. фізики. — Суми, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Уперше за довільної орієнтації зовнішнього магнітного поля щодо осі найлегшого намагнічування визначено стани магнітної підсистеми легкоосних антиферомагнетиків з переважною взаємодією Дзялошинського, що створює анізотропію у базисній площині. Установлено, що знайдені лінії фазових перетворень мають пари трикритичних точок, в даному випадку, критичний кут, у межах якого відбувається фазовий перехід першого роду, це кут мід вектором магнітного поля та базисною площиною. Для фториду кобальту показано, що якщо магнітне поле не знаходиться в площинах ZX і ZY, то перехід вектора антиферомагнетизму в базисну площину відбувається у тому випадку, якщо магнітне поле спрямоване перпендикулярно осі найлегшого намагнічування. Для орієнтації вздовж осі [110] визначено критичне значення магнітного поля, за якого вектор антиферомагнетизму переходить у базисну площину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.21,022 + В377.35,022
Шифр НБУВ: РА359007

Рубрики:

      
4.

Савицький В.М. 
Дослідження магнітних властивостей антиферомагнетиків в області орієнтаційного переходу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.М. Савицький ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА308368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Корнієнко Є. Г. 
Ефекти анізотропії форми матеріалів з антиферомагнітним впорядкуванням: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Є. Г. Корнієнко ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Встановлено вплив форми зразку компенсованого антиферомагнетику типу "легка площина" на магнітну анізотропію та спектр антиферомагнітного резонансу. Побудовано феноменологічну модель, що описує вплив форми зразка на доменну структуру у мультифероїку з одночасним феромагнітним та антиферомагнітним впорядкуванням. На підставі розробленої моделі пораховано польові залежності намагніченості. Наведено порівняння розрахованих даних з наявними експериментальними даними. Запропоновано механізм формування доменної структури у мультифероїку, який має одночасно фероелектричне й антиферомагнітне впорядкування. Проаналізовано можливі рівноважні доменні стани залежно від форми зразка. Досліджено поведінку доменної структури в магнітному й електричному полях. Показано, що у зразку в формі еліптичного циліндра можливий перехресний контроль магнітних доменів за допомогою електричного поля й електричних доменів - за допомогою магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА382096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Киреєв В.Є. 
Квантове тунелювання та неоднорідні стани для магнетиків нанометрового масштабу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Є. Киреєв ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано тунельні ефекти для магнітних наночастинок із взаємодією Дзялошинського. Побудовано точний інстантонний розв'язок і обчислено величину тунельного розщеплення рівнів для некомпенсованого антиферомагнетика (АФМ) з урахуванням довільної квадратичної анізотропії. Передбачено тунельний ефект у некомпенсованому АФМ, що перебуває у зовнішньому полі, обчислено розщеплення рівнів основного стану. Для АФМ з крайовою дислокацією проведено числовий опис спінової дисклінації, результати якого зіставлено з аналітичною моделлю. Для шаруватого магнетика з антиферомагнітною міжшаровою взаємодією та гвинтовою дислокацією в гратці передбачено новий тип магнітної дисклінації. Знайдено спінові конфігурації основного стану для легкоплощинного АФМ за наявності поверхневої анізотропії. Досліджено ефекти тунелювання в системах з неоднорідним основним станом: магнітної дисклінації та доменної стінки в квазіодномірному АФМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА319589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скібінський К.М. 
Магнітне лінійне двозаломлювання звуку у бораті заліза: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.М. Скібінський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 17 с. — укp.

З застосуванням відомого з оптики методу матриць Джонса проведено розрахунок амплітуди поперечно поляризованого звуку в кристалі залежно від магнітного поля - A(H), що лежить у базисній площині. Зазначено, що розраховані криві A(H) перебувають у згоді з наявними експериментальними. Теоретично визначено частотну залежність амплітуди звуку у бораті заліза - A(f). Встановлено, що урахування за розвиненою теорією перевідбить акустичної хвилі від меж кристалічних блоків у бораті заліза дозволяє адекватно описати експериментальні особливості кривих A(H) і A(f) - їх тонку структуру. Виявлено, що неповну повторюваність тонкої структури, що спостерігається в слабких полях, послідовно записаних кривих A(H) можна пояснити урахуванням ефекту Баркгаузена під час намагнічування тонких придефектних шарів кристала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022 +
Шифр НБУВ: РА329999

Рубрики:

      
8.

Бібік О.В. 
Магнітооптичні дослідження нецентроантисиметричних антиферомагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О.В. Бібік ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Експериментально виявлено та досліджено новий магнітооптичний ефект - ефект квадратичної магнітної гірації, що в прозорості кристала проявляється як квадратичне за напруженістю магнітного поля обертання площини поляризації світла, а в поглинанні - як квадратичний магнітний циркулярний дихроїзм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА315254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Іванова І.М. 
Мікроскопічна теорія спінових конфігурацій і магнітострикції у багатопідграткових антиферомагнетиках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Іванова ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Одержано систему рівнянь, що описує положення всіх шести спінових підграток залежно від поля, прикладеного в площині легкого намагнічування, та проведено її числові розрахунки. Показано існування двох критичних значень поля: в першому захлопуються дві з трьох підграток, а в другому - всі три підгратки є спрямованими вздовж поля. Для таких феромагнетиків проведено аналіз їх магнітострикційних властивостей. Показано, що для обмінної магнітострикції ненульовими виявляються тільки ізотропні компоненти тензора деформації, а з іншого боку, диполь-дипольна та релятивістська складові магнітострикції призводять до ромбічної деформації в легкій площині, проте для них відсутня спонтанна деформація. Проведено теоретичні дослідження магнітних властивостей ван-флеківських синглетних антиферомагнетиків з сильною анізотропією типу "легка площина" та спіном іонів: S = 1. Показано, що тут має місце квантовий фазовий перехід ІІ-го роду з синглентного стану в антиферомагнітний. Проаналізовано польові залежності намагніченості, магнітної сприйнятливості та вимушеної магнітострикції цих антиферомагнетиків. Проведено порівняння одержаних результатів з наявними експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022 +
Шифр НБУВ: РА367504

Рубрики:

      
10.

Колесник М.І. 
Фазові переходи у легковісних антиферомагнетиках з урахуванням взаємодії Дзялошинського та одновісного тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Колесник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто вплив одновісного тиску у базисній площині на стан магнітної підсистеми для антиферомагнетиків двох типів: тетрагональних та ромбоедричних. Під час дослідження орієнтаційних фазових переходів в антиферомагнетиках вперше виявлено, що завдяки неінваріантості взаємодії Дзялошинського відносно обертання магнітної підсистеми у базисній площині існує критичне значення одновісного тиску, за якого змінюється характер спін-флоп переходу. Побудовано магнітну фазову діаграму для <$Eroman MnF sub 2> за умови одновісного тиску, поблизу трикритичної точки та лінії фазових переходів другого роду визначено особливості статичної та високочастотної магнітної сприйнятливості, що необхідно для однозначного експериментального доказу існування поля Дзялошинського у <$Eroman MnF sub 2> та визначення його величини за допомогою діелектричного та антиферомагнітного резонансів. З'ясовано, що існування на магнітній фазовій діаграмі областей, в яких відбувається різке зменшення ефективної магнітної анізотропії, свідчить про те, що одержана ситуація є керованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В377.35,022
Шифр НБУВ: РА331082

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського