Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В371,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Крикунов М.В. 
Електронна будова низьковимірних супряжених полімерних сполук та стопкових металоорганічних комплексів з переносом заряду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.В. Крикунов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено точний спектр решіткової моделі Кондо для металоорганічних феромагнетиків у перехідному інтервалі модельних параметрів, для якого неможна використовувати підхід, що базується на теорії збурень. Досліджено спектр низькоенергетичних станів моделі Хаббарда з нескінченним відштовхуванням на анізотропних решітках різної топології. Знайдено інтервали електронних параметрів моделі, для яких спін основного стану має максимальне значення. У випадку трикутної решітки у вигляді смуги та квазіодновимірної ромбічної решітки одержано розділення зарядових і спінових змінних, а також визначено точну аналітичну залежність між розміром решітки, за якого починається руйнування феромагнітного упорядкування, та параметрами гамільтоніана. Для квазідвовимірних решіток показано існування концентраційних переходів зі зміною повного спіну від максимального значення до мінімального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г72 + В371,022
Шифр НБУВ: РА321039

Рубрики:

      
2.

Гольський В.Б. 
Електронні та екситонні стани у наногетеросистемах з тунельно-зв'язаними квантовими точками різної форми: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Б. Гольський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр одного електрону та двох електронів для двох тунельно-зв'язаних квантових точок (КТ) сферичної форми з урахуванням розриву зон на межах поділу середовищ та залежності ефективної маси частинок від координат. Проаналізовано ймовірність перебування електрона у даній гетеросистемі. Розв'язано одночастинкову задачу з двома тунельно-зв'язаними КТ циліндричної форми з урахуванням розриву зон для горизонтально та вертикально з'єднаних систем. Досліджено спектр електрона для двох тунельно-зв'язаних КТ кубічної форми. З урахуванням розриву зон уперше знайдено розв'язок рівняння Шредінгера екситона у двох тунельно-зв'язаних КТ циліндричної форми. Проаналізовано залежність енергії зв'язку екситона від відстані між КТ. Досліджено генезис сили осцилятора переходу у екситонний стан. Проаналізовано залежність величини розщеплення енергетичних рівнів частинки від форми нанокристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371,022 + В372.314.2,022 +
Шифр НБУВ: РА337865

Рубрики:

      
3.

Храновський В.Д. 
Закономірності впливу умов осадження, легування та термічного відпалу на структурні, оптичні та електричні властивості плівок оксиду цинку: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Д. Храновський ; НАН України; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності зміни структурних, електричних і оптичних властивостей плівок ZnO внаслідок варіювання умов осадження, легування донорними домішками та післяростового відпалу. Встановлено покращення структурної досконалості плівок. Показано, що застосування гомоепітаксійного буферного шару ZnO між підкладкою та основою плівкою призводить до зменшення напруг у плівці та до покращення її люмінесцентних властивостей. Виявлено, що наявність водню в плівках ZnO не впливає на їх структуру та морфологію поверхні, однак спричиняє значну зміну спектра люмінесценції - посилення інтенсивності екситонної емісії та ефективне пригнічення дефектної люмінесценції. На пракладі плівок ZnO проаналізовано переваги методу хімічного осадження з парової фази, застосування металоорганічних сполук як вихідних речовин та позитивний ефект використання плазмового розряду. Зазначено, що процес металоорганічного хімічного осадження з парової фази, підсилений плазмою, є перспективним для низькотемпературного вирощування плівок ZnO, а також використання їх як активного матеріалу в світловипромінюючих пристроях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В371,022 +
Шифр НБУВ: РА366965

Рубрики:

      
4.

Коломис О.Ф. 
Морфологія поверхні та оптичні властивості (In,Ga)As/GaAs та InAs/AlSb наноструктур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ф. Коломис ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Виявлено, що у разі збільшення кількості періодів структури ступінь латерального впорядкування та однорідності квантових точок покращується, що супроводжується збільшенням ступеня поляризації їх випромінювання. Встановлено, що у випадку InSb-подібного інтерфейсу структури InAs/AlSb має місце зменшення концентрації та збільшення рухливості 2D електронів в InAs квантовій ямі. Вперше виявлено помітні зміни концентрації 2D електронів та їх взаємодії з LO-фононами InAs залежно від енергії кванта збудження за низької температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371,022 + В372,022 + В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342648

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського