Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В372,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Карбівський В.Л. 
Електронна та атомна будова апатитів і апатитоподібних структур: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Карбівський ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 38 с. — укp.

З використанням спектральних та розрахункових методів проведено дослідження закономірностей формування електронної будови та хімічних зв'язків у даних системах. Визначено зміни електронної будови, зумовлені динамікою топологічного порядку в апатитах. Встановлено нові ефекти в еволюції структури валентних смуг та зарядових станів атомів залежно від хімічного складу, невпорядкованості та дії зовнішніх чинників. Розглянуто вплив перехідного процесу кристал - ультрадисперсний стан на фізичні властивості, зокрема, рентгенівські спектри. Показано фундаментальне та прикладне значення одержаних результатів та можливості їх використання у спектральнонаправленому синтезі матеріалів з заданими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В371.2,022 +
Шифр НБУВ: РА337735

Рубрики:

      
2.

Шарапов С.Г. 
Електронні властивості систем з дікарівським енергетичним спектром: графен та високотемпературні надпровідники: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / С.Г. Шарапов ; Нац. акад. наук України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2010. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.7,022 + В368.2,022 + В372,022
Шифр НБУВ: РА372322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хижний 
Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Юрій Анатолійович Хижний ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА328243

Рубрики:

      
4.

Пархоменко 
Запасання енергії монокристалами складних боратів SrBsub4/subOsub7/sub:Eusup2+/sup та Lisub6/subGdsub1-x/subYsubx/sub(BOsub3/sub)sub3/sub:Eusup3+/sup: Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.04.07 / Сергій Володимирович Пархоменко ; НАН України, Інститут електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2008. — 19 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА358975

Рубрики:

      
5.

Коломис О.Ф. 
Морфологія поверхні та оптичні властивості (In,Ga)As/GaAs та InAs/AlSb наноструктур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ф. Коломис ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Виявлено, що у разі збільшення кількості періодів структури ступінь латерального впорядкування та однорідності квантових точок покращується, що супроводжується збільшенням ступеня поляризації їх випромінювання. Встановлено, що у випадку InSb-подібного інтерфейсу структури InAs/AlSb має місце зменшення концентрації та збільшення рухливості 2D електронів в InAs квантовій ямі. Вперше виявлено помітні зміни концентрації 2D електронів та їх взаємодії з LO-фононами InAs залежно від енергії кванта збудження за низької температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371,022 + В372,022 + В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342648

Рубрики:

      
6.

Капітанчук О.Л. 
Симетрійні підходи у дослідженнях багатоелектронних корельованих станів фулерену $Ebold { roman C sub 60 } та фулеридів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.Л. Капітанчук ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 +
Шифр НБУВ: РА330419

Рубрики:

      
7.

Ілляшенко М.В. 
Структура та властивості керамічних покриттів, нанесених високошвидкісним імпульсним струменем плазми на металеві підкладки: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Ілляшенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше вивчено закономірності процесу поліморфних перетворень у покриттях з оксиду алюмінію, що призводять до виникнення високодисперсного стану (ВС). Уточнено критерій стабілізації ВС пружним полем - існування ВС можливо, якщо об'ємна пружна енергія перевищує половину питомої об'ємної теплоти фазового перетворення. Показано, що оксид алюмінію задовольняє умови існування стабільного ВС. Вперше отримано критерії стабілізації ВС під впливом домішок, що вичерпуються. Для існування ВС необхідно, щоб питома об'ємна теплота від перерозподілу домішок перевищувала половину питомої об'ємної теплоти фазового перетворення або щоб коефіцієнт поверхневого міжфазного натягу за наявності домішок поверхнево-активних речовин був менше двох третин коефіцієнта поверхневого натягу без їх впливу. Проведено кількісне оцінювання концентрацій домішок і діапазону температур, за яких можливе існування стабільного ВС. Виявлено закономірності формування різних фаз, а також залежність механічних властивостей покриттів від числа імпульсів, густини енергії і температури плазмового струменя, тобто від параметрів напилення. Виявлено зв'язок між зміною службових характеристик покриттів і їх фазовим та елементним складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + К663.033.057.2-1 + К663.07-1 +
Шифр НБУВ: РА327922

Рубрики:

      
8.

Полтавський І.І. 
Структурні, теплові та магнітні властивості низьковимірних атомарних та молекулярних кріокристалів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.І. Полтавський ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджено термодинаміку та магнітні властивості атомарних і молекулярних адсорбатів, осаджених на вуглецеві нанов'язки та плоскі підкладки різних типів. Запропоновано модель, що описує термодинаміку депозитів, осаджених в канавки, на зовнішню поверхню, та у міжтрубочні канали нанов'язки, яка складається з закритих нанотрубок. Знайдено та детально проаналізовано ізотерми адсорбції, ізостеричне тепло та теплоємність системи. У межах методу двочасових функцій Гріна побудовано термодинаміку низьковимірної феромагнітної моделі Гейзенберга (ФМГ) зі спіном 1/2 у зовнішньому магнітному полі. Зазначено, що запропонована схема розрахунків забезпечує збереження аналітичних властивостей комутаторної функції Гріна для наближеної функції Гріна, одержаної в результаті розчеплення. У разі нескінченної системи та для кластерів скінченних розмірів одержано кількісний опис термодинамічних функцій ФМГ на одновимірному ланцюжку, двовимірних квадратній і трикутній гратках у широких інтервалах полів і температури. З використанням методу двочасових функцій Гріна вивчено термодинамічні властивості t - J моделі на двовимірних квадратній і трикутній гратках поблизу половинного заповнення. Показано, що теплоємність системи має двопіковий характер. Високотемпературний пік в основному зумовлений збудженням типу спінових хвиль, а низькотемпературний пов'язаний з рухом дірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА360234

Рубрики:

      
9.

Данильченко С.М. 
Субструктура та дефектність кристалів біогенного апатиту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.М. Данильченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено структурні та субструктурні особливості нанокристалів біоапатиту кісткової тканини та з'ясовано фізичну суть процесів у біомінералі з метою подальшого встановлення функціонального значення дефектів кристалічної будови. Одержано нові дані про існування кількох типів карбонатних комплексів у біоапатиті. Виявлено, що структурні дефекти переважно локалізуються у приповерхневих областях кристалів. Встановлено, що неапатитне оточення кристалів кальційдефіцитного апатиту являє собою, головним чином, карбонат кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022
Шифр НБУВ: РА331083

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського