Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (931)Книжкові видання та компакт-диски (494)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мусянович Р.Я. 
1-Алкіл(арил)тіо-2-поліфлуороалкілацетилени: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Я. Мусянович ; НАН України; Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу 1-(алкілтіо)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфініл)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфоніл)-3,3-дифлуоропропінів, термічних перетворень, дослідженню реакцій нуклеофільного приєднання, циклоприєднання, вивченню хімічних перетворень отриманих флуоросірковмісних сполук. Запропоновано до використання у синтетичній практиці нові сполуки з високою реакційною здатністю - поліфлуоротіоацетилени. Вперше синтезовано та досліджено поліфлуоровані ацетиленсульфоксиди та ацетиленсульфони, отримані з високими виходами шляхом окиснення поліфлуоротіоацетиленів м-хлоронадбензойною кислотою. Розроблено зручний препаративний метод отримання поліфлуорованих єнамінів, що полягає у дії диметилформаміду та надлишку лугу на 1,1-дигідрополіфлуороалкілсульфіди. Показано, що реакції тіоацетиленів з амінами та меркаптанами проходять з високою селективністю та з утворенням відповідних флуоросірковмісних єнамінів і сульфідів. Взаємодією флуоросірковмісних єнамінів з сульфенілхлоридами синтезовано новий тип функціонально-заміщених флуоровмісних кетендитіоацеталів, які є зручними синтонами для подальших синтезів. Встановлено, що під час гідролізу кетендитіоацеталів у кислому середовищі утворюються дитіоацеталі дифлуоропіровиноградного альдегіду, які, за результатами ПМР та інфрачервоної спектроскопії, у розчині дейтероацетону та в кристалічному вигляді, існують виключно у формі єнолу. Під час термолізу тіоацетиленів синтезовано ряд функціоналізованих поліфлуоровмісних тіофенів. Внаслідок реакції ацетиленсульфоксидів, ацетиленсульфонів з різними дієнами отримано широкий спектр поліфлуоровмісних циклоаддуктів Дільса - Альдера, які є зручними попередниками для синтезу флуоровмісних біологічно-активних циклічних кетонів. За допомогою лужного гідролізу циклоаддуктів одержано ароматичні сульфоксиди та сульфони з флуорометильною групою в орто-положенні бензольного кільця. Показано можливість синтезу флуоро- та сірковмісних дигідропіридинів на основі взаємодії поліфлуорованих сульфонілацетиленів з азадієнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА310508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Красніков Д. О. 
2-Тіоксопіридин-3-карбоксаміди: синтез, будова та властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Д. О. Красніков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено препаративні підходи до синтезу нових похідних 2-тіоксопіридин-3-карбоксамідів взаємодією активованих алкенів з заміщеними ацетанілідами в лужному середовищі. Виявлено особливості перебігу вказаних реакцій залежно від будови реагентів, зокрема, одержано продукти альтернативної бінуклеофільної взаємодії цинамату з CH-кислотою, обміну метиленовими компонентами у реакції Міхаеля та [3,3]-сигматропного перегрупування проміжного продукту алкілювання. Досліджено можливості модифікації одержаних сполук, синтезовано нові ароматичні та частково гідровані 2-алкілтіопіридин-3-карбоксаніліди, тієно[2,3-b]піридини та тіазоло[3,2-a]піридини. Проаналізовано потенційну біологічну активність нових сполук за допомогою комп'ютерної програми PASS та вивчено антиоксидантні властивості одержаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.218,0 + Г252.615.7,0
Шифр НБУВ: РА385929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Раєнко Г.Ф. 
Азолієві солі в синтезі похідних азолінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Г.Ф. Раєнко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.751
Шифр НБУВ: РА310605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Клячина М.А. 
Аміди каліксаренкарбонових кислот. Синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.А. Клячина ; НАН України, Ін-т орган. хімії. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено технології синтезу амідів каліксаренкарбонових кислот, здатних впливати на біохімічні процеси у живих організмах, одержано нові оптично чисті внутрішньохіральні каліксарени з використанням alpha-фенілетиламідного угруповання як хірального індуктора. Обгрунтовано підходи щодо синтезу каліксаренів з N-халконамідними групами на вузькому вінці. Розроблено препаративні методи одержання моноалкілованих і моноацильованих похідних трет-бутилтетрагідроксикалікс[4]арену. Створено метод синтезу енантіомерно чистих внутрішньохіральних каліксаренкарбонових кислот, який включає реакцію бензоїлування 25-пропілокси-27-(R)-(+)-alpha-фенілетиламінокарлонілметиленокси-26,28-дигідроксикалікс[4]арену з подальшим розділенням діастереомерів, що утворюються, селективне їх монобромування та відщеплення бензоїльної та alpha-фенілетиламіно груп за умов лужного гідролізу. Запропоновано ефективний спосіб одержання оптично чистих внутрішньохіральних первинних амідів каліксаренкарбонових кислот, який полягає у відщепленні хіральної допоміжної alpha-фенілетильної групи дією трифтороцтової кислоти. Показано, що внутрішньохіральні каліксаренкарбонові кислоти здатні розпізнавати енантіомери хіральних амінів. Досліджено каталітичну активність внутрішньо-хірального амінокаліксарену в асиметричних реакціях Міхаеля та Пудовика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.615.7-4 +
Шифр НБУВ: РА369288

Рубрики:

      
6.

Лапандін А.В. 
Арил(гетерил)ацилоїни. Синтез та властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Лапандін ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.53-4 +
Шифр НБУВ: РА337577

Рубрики:

      
7.

Лисенко М.В. 
Взаємодія крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з електрофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / М.В. Лисенко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з ацилювальними, фосфорилювальними, електроциклічними реагентами та сполуками, що містять електрофільні кратні C-C-зв'язки. Показано, що розглянуті реакції проходять за alpha-атомом спряженої системи. Встановлено, що на швидкість реакцій заміщення в крос-спряжених дієнамінах циклічних кетонів природа замісників біля delta-атома бутадієнового ланцюга та величина ненасиченого циклу впливають істотно, а на легкість проходження реакцій приєднання та циклоприєднання ці фактори не виявляють впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73
Шифр НБУВ: РА310503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Романьков Д.А. 
Взаємодія N-заміщених 1,4-бензохінонімінів з арилсульфінатами натрію та роданідом калію: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.А. Романьков ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-техн. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що приєднання арилсульфінантів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімів критичним чином залежить від окисно-відновного потенціалу (ОВП) останніх: як правило, N-арилсульфонілпохідні утворюють продукти 1,4- та 1,6-приєднання, N-{N-(арилсульфоніл)бензимідоїл}похідні - продукти 1,4- та 1,6-приєднання, тоді як N-ароїлпохідні - продукти 1,4-, 1,6- та 6,1-приєднання. Виявлено і сформульовано основні закономірності взаємодії. Встановлено, що приєднання арилсульфанатів натрію до N-заміщених 1,4-бензохінонімінів критичним чином залежить від ОВП останніх. Різниця у регіоселективності приєднання арилсульфінатів натрію до досліджених хінонімінів, ймовірно, обумовлена можливим одночасним перебігом реакції за двома незалежними механізмами - нуклеофільним приєднанням арилсульфінат-анінон в орто-положення до карбонільної групи хіноїдного ядра та приєднанням арилсульфінат-радикалу, який утворюється в результаті окиснення хіноніміном арилсульфінат аніона, до атомів оксигену та нітрогену хіноїдного ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1,0 +
Шифр НБУВ: РА368644

Рубрики:

      
9.

Смірнова О.В. 
Вплив природи адсорбата та розчинника на взаємодію феноксикарбонових кислот з поверхнею нанодисперсного кремнезему: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Смірнова ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості впливу природи розчинника та модифікування поверхні кремнезему (гексаметилдисілазаном) на адсорбцію оксикарбонових кислот. За допомогою квантово-хімічних розрахунків встановлено кореляцію між сорбційними та сольватаційними ефектами. Вперше показано, що полярність розчинника та його електронодонорна здатність визначають величини вільної енергії Гібса адсобції карбонових кислот. Проведено порівняльне дослідження величин адсорбції та десорбції оксикарбонових кислот і встановлено їх залежність від ступеня модифікування поверхні кремнезему. Запропоновано механізм адсорбції оксикарбонових кислот на поверхні кремнезему. З'ясовано, що з поверхневими центрами карбонові кислоти реагують за гідрофільним і гідрофобним механізмами. Вперше встановлено залежність адсорбції оксикоричних кислот і пирокатехіну від pKa на метильованій поверхні кремнезему. Описано структури адсорбційних комплексів на поверхні кремнезему для асоційованих кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.641-2 + Г583.22,0
Шифр НБУВ: РА372526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коновалова С.О. 
Галогенування алкілзаміщених у хіноїдному ядрі N-арилсульфоніл-1,4- бензохінонмоноімінів і 4-ароїл(арилсульфоніл)оксиміно-2,5-циклогексадієн-1-онів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.О. Коновалова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 17 с.: мал. — укp.

Встановлено, що у ході галогенування ефірів n-хінонмонооксимів конфігурація атома нітрогену не змінюється. Показано, що на стійкість циклогексенових структур, що утворюються у результаті приєднання галогену за зв'язком C=C хіноїдного ядра хінонімінів, значно впливає наявність процесу Z,E-ізомеризації. Вперше доведено наявність прототропного перегрупування у продуктах приєднання одної молекули галогену за зв'язком C=C хіноїдного ядра n-хінонмоноімінів. Виявлено, що напівемпіричний метод РМЗ придатний для оцінки розподілу зарядів у хіноїдному ядрі досліджуваних сполук, а також для прогнозування процесу галогенування. Доведено, що циклогексенові структури - продукти галогенування n-хінонмоноімінів та ефірів n-хінонмонооксимів є класом сполук, здатних до спонтанного поділу на оптичні ізомери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.5-2 +
Шифр НБУВ: РА322143

Рубрики:

      
11.

Тарасов А.В. 
Гетероароматичні бета-хлороальдегіди та заміщені ацетонітрили в реакціах гетероциклізації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Тарасов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено хінолінові, ізохінолінові й індольні beta-хлороальдегіди у реакціях гетероциклізації з заміщеними ацетонітрилами. Досліджено реакції N-дезалкілування іонних сполук, одержаних у разультаті взаємодії гетероароматичних beta-хлороальдегідів з 1-заміщеними 1H-(бенз)імідазол-2-ілацетонітрилами на проміжній стадії. Виявлено закономірності порядку конкурентного N-дезалкілування іонних сполук, синтезованих на базі 1-заміщених 2-хлоро-1H-індол-3-карбальдегідів. Установлено неочікуваний напрямок гетероциклізації за 1-N атомом азоту (4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-2-іл)ацетонітрилів за умов взаємодії з 1-арил-3-хлороізохінолін-4-карбальдегідами. Досліджено таутомерію синтезованих продуктів. Одержано похідні семи нових гетероциклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.52-27 + Г263.23-4 +
Шифр НБУВ: РА366343

Рубрики:

      
12.

Вяткіна О.В. 
Гетерогенно-каталітичне окиснення фенолів у системі перекис водню-бентоніт-вода: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Вяткіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено адсорбційно-каталітичні властивості бентоніту Кудринського родовища (АР Крим). Досліджено кінетичні закономірності процесів окиснення фенолу у гетерогенних системах з бентонітом та перекисом водню, що моделюють природні водойми з низьким рівнем мінералізації. Встановлено повну ємність обміну бентоніту. Природу та кількість адсорбційних і каталітичних центрів визначено методом потенціометричного титрування суспензії мінералу. Показано, що наявність значної кількості кислотно-основних центрів на поверхні бентоніту та слабозв'язаних іонів заліза у його структурі обумовлюють його каталітичну активність у розчинах перекису водню та можливість реалізації двох різновидів каталізу. Виявлено, що сорбція фенолів на бентоніті за стандартних умов є граничною та незворотною, а її швидкість залежить від полярності фенолів. На підставі дослідження кінетики окиснення фенолів у системах, які моделюють природні водоймища з низьким рівнем мінералізації, встановлено, що перебіг незворотної адсорбції та наявність іонів металів змінного ступеня окиснення значно підвищує швидкість і ступінь конверсії фенолів у них. Створено математичні моделі, які дозволяють прогнозувати інтенсивність процесів окиснення й розраховувати швидкості накопичення продуктів окиснення фенолу у водних системах, і можуть бути використані для прогнозування стану забруднення фенолами в екологічному моніторингу. З урахуванням визначених адсорбційних і каталітичних властивостей бентоніту запропоновано використовувати його у якості універсального матеріалу-носія у схемах очищення різноманітних водних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-271.5 +
Шифр НБУВ: РА349979

Рубрики:

      
13.

Попільніченко С.В. 
Гетероциклізації бета-хлорозаміщених енамідонітрилів з N- і S- нуклеофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Попільніченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.79-27 + Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА349326

Рубрики:

      
14.

Василишин Н.А. 
Гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Н.А. Василишин ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто гомогенно-каталітичний синтез бісфенолів на основі 2,6-ди-трет-бутилфенолу та основні кінетичні характеристики реакції конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом. Визначено оптимальні умови одержання метиленбісфенолів. Виявлено, що реакція конденсації 2,6-ди-трет-бутилфенолу з формальдегідом у разі каталізу основами має загальний другий порядок. Встановлено залежність швидкості реакції від температури та розраховано енергію активації (40,8 кДжл/моль).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-4 +
Шифр НБУВ: РА344564

Рубрики:

      
15.

Пашинник В.Ю. 
Діалкіламінофторосульфурани, поліфтороалкоксифторосульфурани, сульфонієві та селенонієві солі на їх основі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.Ю. Пашинник ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню хімічних властивостей органічних сполук чотириковалентної сірки, які містять біля атома сірки (alpha,alpha,omega)-тригідрополіфтороалкоксильні радикали, діалкіламіногрупу або атом фтору, в тому числі: термічним перетворенням даних сполук, реакціям поліфтороалкілювання, взаємодії з нуклеофільними реагентами, реакціям фторування органічних сполук із застосуванням діалкіламінотрифторосульфуранів та (alpha,alpha,omega)-тригідрополіфтороалкокситрифторосульфуранів. Розроблено метод синтезу трис(діалкіламіно)сульфонієвих та селенонієвих солей, трифенілсульфонієвих та диарил(поліфтороалкіл)сульфонієвих солей з комплексними фторовмісними аніонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА307734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Потапенко Е.В. 
Дослідження кінетики та механізму оксидації ізомерних нітротолуолів озоном в оцтовому ангідриді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Е.В. Потапенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процеси озонування нітротолуолів в оцтовому ангідриді. Доведено, що озон, головним чином, взаємодіє з ароматичним кільцем з утворенням озоніду лінійної будови. Запропоновано введення в систему нітротолуол - озон - оцтовий ангідрид сполук Mn(II), що дозволяє запобігти озонолізу ароматичного кільця та спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи. Встановлено, що рідиннофазне озонування нітротолуолів є складним радикально-ланцюговим процесом, в якому метилбензол оксидується неланцюговим, а озон витрачається за двома маршрутами: неланцюговим - у стадії ініціювання та ланцюговим - з продуктами озонолізу ароматичного кільця. З'ясовано, що у процесі каталітичної оксидації метилбензолів домішка сильної мінеральної кислоти збільшує активність оксидованої форми каталізатора. Запропоновано нові теоретичні уявлення про реакції озону з нітротолуолами у рідинній фазі за присутності стоп-реагенту, сформульовано принципи регулювання селективністю та глибиною оксидації шляхом цілеспрямованого підбору умов реакцій, каталізаторів та інших функціональних домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.11
Шифр НБУВ: РА312257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Капітанов І.В. 
Дослідження мікрогетерогенних супернуклеофільних систем для розщеплення екотоксикантів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / І.В. Капітанов ; Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.25-27 + Г252.861.1-27
Шифр НБУВ: РА371519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мамчур О.В. 
Дослідження реакції оксидації нафталіну та його похідних озоном у рідинній фазі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Мамчур ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення процесів озонування нафталіну та його похідних у розчині оцтової кислоти доведено, що реакція відбувається переважно за подвійними зв'язками одного ароматичного кільця, основними продуктами озонування є продукти руйнування ароматичної системи - пероксидні сполуки. Вперше у процесі озонування нафталіну та 2-метилнафталіну одержано відповідні хінони та 2-нафтойна кислота. Показано, що введення в ароматичне кільце нафталіну метильної групи активує молекулу в реакції з озоном, під час якої ефективна константа швидкості зростає вдвічі. З'ясовано, що введення в систему 2-метилнафталін - озон - оцтова кислота діацетату кобальту лише незначною мірою запобігає озонолізу ароматичного кільця і лише додавання бромідів лужних металів дозволяє спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи з утворенням 2-нафтойної кислоти. Зазначено, що використання двостадійної оксидації озонованими соплуками хрому та марганцю сприяє одержанню 2-метил-1,4-нафтохінону та 5-гідрокси-1,4-нафтохінону як кінцевих продуктів з високим виходом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.141-271.5 +
Шифр НБУВ: РА332037

Рубрики:

      
19.

Касянчук М.Г. 
Закономірності окислення сполук з активованими CH-зв'язками в полярних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.Г. Касянчук ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено кінетику рідиннофазного гетеролітичного окиснення антрону молекулярним киснем та оксидативну циклізацію 4-(3,4-диметоксифеніл)-3-метил-1-феніл-5-(4-хлорбензиліденаміно)піразолу. Встановлено значний вплив середовища на перебіг даних реакцій - у першому випадку швидкістьвизначальні стадії каталізуються основами, у другому - сильними органічними кислотами. Зазначено, що у разі застосування антрону ароматизація відбувається шляхом утворення енолу, який іонізується й окиснюється. З'ясовано, що у процесі цилкізації азометинів кільце замикаєтся в результаті відщеплення двох протонів під час взаємодії з киснем. На підставі одержаних кінетичних даних, результатів квантових розрахунків та аналізу сучасних наукових уявлень обгрунтовано механізм окиснення антрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.4 + Г252.512,0 +
Шифр НБУВ: РА337018

Рубрики:

      
20.

Лудченко О.М. 
Закономірності процесів галогенування та гідрогалогенування N-заміщених n-хінонмоноімінів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.М. Лудченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Виконано систематичні дослідження взаємодії галогенів з алкілзаміщеними в хіноїдному ядрі N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінами. Виявлено та сформульовано основні закономірності перебігу даних процесів. У разі галогенування N-ароїл-1,4-бензохінонмоноімінов з алкільними замісниками в хіноїдному ядрі одержано продукти, у яких метильну групу піддано галогенуванню, а у разі хлорування N-ароїл-2,6-ди-трет-бутил-1,4-бензохінонмоноімінів відбувається заміщення однієї трет-бутильної групи у хіноїдному ядрі на атом хлору. Установлено закономірності галогенування 4-ароїламінодофенолів, що містять одну або декілька метоксильних груп в ароїльному фрагменті. Установлено основні закономірності дегідрогалогенування циклогексенових структур - галогеновмісних похідних N-заміщених 1,4-бензохінонімінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.1-27 + Г252.552-4 +
Шифр НБУВ: РА352177

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського