Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (66)
Пошуковий запит: (<.>U=Г26-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Божанов В.І. 
4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1Н-1,5-бензодіазепін-2-они. Синтез та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.І. Божанов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез нових 2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів з гетерильними та арильними замісниками, вивчено їх хімічні властивості у реакціях з електрофільними та нуклеофільними реагентами. Показано, що залежно від електронної природи замісника у гетероїлоцтових ефірах та о-фенілендіамінах та умов проведення реакції конденсації утворюються ефіри 3-заміщенних акрилових кислот або 4-гетерилбензодіазепінони. Встановлено утворення ізомерних 7- і 8-R-гетерилбензодіазепінонів у разі використання несиметричних о-діамінів. Вперше зроблено оцінку реакційної здатності 4-гетерил-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів у реакціях електрофільного заміщення: алкілування, галогенування, аміноалкілування. Відзначено інертність фуранового замісника щодо дії галогенуючого агента. Показано, що N- і S-нуклеофільні реагенти регіоселективно взаємодіють з 3-бромо-1,5-бензодіазепінонами за положенням ІІІ гетероциклу. Встановлено залежність термічної стійкості бензодіазепінонів у реакції бензімідазольного перегрупування від електронної природи замісника у положеннях ІІІ і ІV гетероциклів. Одержано дані про фармакологічну активність 4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 + Л616 +
Шифр НБУВ: РА322753

Рубрики:

      
2.

Чебанов В.А. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук з полінуклеофілами: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.А. Чебанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено закономірності багатокомпонентних реакцій за участю карбонільних сполук і полінукліофілів і зв'язку між реакційними параметрами, структурою вхідних сполук і напрямком гетероциклізацій. Розроблено основи стратегії керування спрямованістю такого роду взаємодій з метою підвищення молекулярної різноманітності азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено нові закономірності реакцій гетероциклізації полінуклеофілів, зокрема аміноазолів та аміноазінів, з корбонільними сполуками, розроблено способи керування їх спрямованістю. Запропоновано високоселективні методи синтезу азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено можливість проходження реакцій гетероциклізації між аміноазолами та карбонільними метиленактивними сполуками циклічної або нециклічної будови як під кінетичним, так і під термодинамічним контролем, що дозволяє шляхом зміни температурного режиму керувати їх напрямком. Найбільш ефективним методом проведення таких взаємодій є використання мікрохвильового й ультразвукового випромінювання. Досліджено вплив кислотно-основних властивостей реакційного середовища та типу каталізатора, що використовується, на склад продуктів багатокомпонентних реакцій, що також дозволяє спрямовувати їх у потрібний бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.8,0 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА375640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Попільніченко С.В. 
Гетероциклізації бета-хлорозаміщених енамідонітрилів з N- і S- нуклеофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Попільніченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.79-27 + Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА349326

Рубрики:

      
4.

Цялковський В.М. 
Гетероциклізації на основі продуктів арилювання та гетарилювання ненасичених сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.М. Цялковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено, що у разі взаємодії алкіл(3-арил-2-бромо)пропаноатів з арилтіосечовинами, (R-2-піридил)тіосечовинами, симетричними діарилтіосечовинами та деякими несиметричними 1,3-дизаміщеними утворюються похідні 4-тіазолідинону. З'ясовано регіонаправленість циклізацій, Z,E-ізомерію продуктів, а для сполук, що не містять замісників у положенні 3 тіазолідинонового циклу - аміно-амінну тауметрію. Розроблено метод синтезу 5-R-бензил-2,4-тіазолідиндіонів з замісниками у положенні 3. Показано можливість використання 5-R-бензил-2-іміно-4-тіазолідинонів для синтезу 3-арил-2-меркаптопропанових кислот. Визначено, що за умов взаємодії естерів (3-арил-2-бромо)пропанових кислот з імідазолідин-2-тіоном та тетрагідропіримідин-2-тіоном утворюється 4-тіазолідиновий цикл і частково розкривається імідазолідиновий чи тетрагідропіримідиновий цикли. Установлено, що естери 3-арил-2-бромопропанових кислот легко циклізуються з селеносечовиною, утворюючи 5-(R-бензил)-2-іміноселеназолідин-4-они, з яких одержано відповідні селеназолідин-2,4-діони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА341336

Рубрики:

      
5.

Горак Ю.І. 
Гетероциклізації продуктів арилювання походних фурану: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Ю.І. Горак ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розширено межі застосування реакції Меєрвейна для синтезу арилфуранових сполук. Вперше досліджено взаємодію фуран-3-карбальдегіду з арендіазонієвими солями та показано, що відбувається арилювання у положення 2 фуранового ядра. Вперше вивчено взаємодію 2-метил-3-фуран- та 2,4-диметил-3-фуранкарбонових кислот і їх естерів з солями арендіазонію та з'ясовано, що арилювання проходить у положення 5 фуранового циклу. Розроблено спосіб синтезу метилового естеру 5-бром-2-метил-3-фуранкарбованої кислоти та встановлено, що він добре арилюється арилборними кислотами за реакцією Сузукі. Розроблено методи одержання низки нових гетероциклічних сполук з арилфурановими фрагментами та сполук з новими ансамблями гктероциклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.11-273.72 + Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА367643

Рубрики:

      
6.

Замігайло Л.Л. 
Єнонові системи на основі гетероциклічних CH-кислот в реакціях з сечовинами, тіосечовинами та 1,2-діамінобензолами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Л.Л. Замігайло ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Описано препаративні методи синтезу нових єнонових систем за участі 1,3-диметилбарбітурової кислот і арилгліоксалів, досліджено їх реакційну здатність стосовно сечовин, тіосечовин, тіоамідів і 1,2-фенілендіамінів. Запропоновано прості шляхи синтезу спіропіримідинів, імідазолін-2-онів, 2-заміщених тіазолів за умов трикомпонентної конденсації за участі барбітурових або тіобарбітурових кислот, арилгліоксалів, сечовин та їх похідних. Підтверджено наявність загального характеру трикомпонентної конденсації з утворенням імідазолін-2-онів та 2-заміщених тіазолів на прикладі 4-гідроксикумарину та димедону. Зроблено висновок про регіоселективність взаємодії єнонових систем з бінуклеофільними реагентами різної природи. Досліджено рециклізацію ароїл-біс-(4-гідроксикумариніл-3)метанів за присутності 1,2-фенілендіамінів. Одержано й охарактеризовано понад 100 нових сполук, значна кількість яких є структурними аналогами біологічно активних речовин, що підтверджено комп'ютерним прогнозуванням з застосуванням програми PASS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.15-27 + Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА364324

Рубрики:

      
7.

Брицун В.М. 
Перетворення 2-ацилтіоацетамідів в похідні азотвмісних гетероциклів: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.М. Брицун ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Встановлено, що похідні 1,2-дигідропіридин-2-ону, які містять віцинальні ацильну та тіоксо групи, регіоспецифічно гетероциклізуються з азотвмісними 1,2-, 1,3-динуклеофільними реагентами. Відкрито нову рециклізацію 1-алкіл-6-алкілтіо-5-бензоїл-3-етоксикарбоніл-1,2-дигідропіридин-2-онів з азотвмісними 1,4- і 1,5-динуклеофільними реагентами, що має загальний характер і дозволяє одержати бі- та трициклічні 1,6-анельовані похідні 3-алкілкарбамоїл-5-бензоїлпіридин-2-ону, серед яких знайдено сполуки з високою корене- та рістстимулювальною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.157-27 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА372344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Швиденко К.В. 
Реакції місткових єнамінів з електрофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / К.В. Швиденко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Ацилюванням 2-нітрометиленазепану хлорангідридами кислот за присутності водного лугу уперше синтезовано похідні 7-аміно-1-нітро-2-гептанону. Уперше досліджено реакцію місткових нітроєнамінів з ізоціанатами та ізотіоціанатами, виявлено закономірності їх перебігу залежно від реакційних умов, а також будови реагента та субстрата. Знайдено нову реакцію в хімії нітроєнамінів, що призводить до утворення похідних маловивченої гетероциклічної системи тієно[3,4-b]піролу. Виявлено, що реакція місткових єнамінів (МЄ), похідних 1,2-оксазол-5(4H)-ону, з ізотіоцінатами супроводжується рециклізацією до 5-ациламіно-1,6-поліметилен-2-тіоксо-4-оксо-1,2,3,4-тетрагідропіримідинів. Показано, що за присутності ангідридів кислот тіолактимні етери можуть реагувати з субстратами, які містять активну метиленову групу та утворювати, залежно від розміру насиченого циклу, три типи продуктів: пуш-пульні МЄ, N-ацильовані пуш-пульні МЄ та 5-ациламіно-(2-метилтіобутиліден)похідні метиленактивних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА337576

Рубрики:

      
9.

Редькін Р.Г. 
Синтез і дослідження біологічної активності структурних аналогів епіфізарного гормону мелатоніну та гетероциклічних сполук на їх основі: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Р.Г. Редькін ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

В результаті фармакологічного скринінгу також виявлено сполуки з антиоксидантними, протизапальними, антикоагулянтними та цукрознижуючими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774 + Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА357505

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського