Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (448)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г262$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов Ю.Е. 
Реакції гетероциклізації 1,6-дизаміщених діімідазо[1,5-а; 1',5'-d]піразин-(4Н, 9Н)-5,10-діонів і 4,5-дизаміщених імідазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Ю.Е. Іванов ; НАН України; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості гетероциклізації 1,6-дизаміщених діімідазо[1,5-a; 1'5'-d]-піразин-(4H,9H)-5,10-діонів (ДІДКП) і змішаних похідних імідазол-4,5-дикарбонової кислоти. Розроблено методи синтезу нових похідних ДІДКП. Розглянуто можливості синтезу похідних імідазол-4,5-дикарбонової кислоти та 5-ароїлімідазол-4-дикарбонових кислот шляхом взаємодії одержаних ДІДКП з моно- та біфункціональними нуклеофілами. На підставі одержаних ДІДКП і 4,5-дизаміщених імідазолів розроблено принципово нові підходи до синтезу анельованих бі- та трициклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.3-4 + Г264.16-27 +
Шифр НБУВ: РА339719

Рубрики:

      
2.

Амаду 
Синтез і стереохімія частково гідрованих похідних 2H-індазолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Разак Яя Амаду ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.2-4
Шифр НБУВ: РА325336

Рубрики:

      
3.

Атаманюк Д.В. 
Синтез, перетворення та біологічна активність поліциклічних конденсованих систем на основі 4-тіазолідонів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.В. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що за умов використання 1,4-нафтохінону в реакції гетеро-Дільса - Альдера з 5-(R-метиліден)ізороданінами відбувається спонтанна дегідрогенізація аддукту надлишком реагенту. Доведено можливість синтетичної утилізації 5-алкіліденізороданінів як гетеродієнів. Установлено, що взаємодія 5-етоксиметиліденізороданіну з ацетилендикарбоновою кислотою та її метиловим естром, ароїлакриловими кислотами та 1,4-нафтохіноном перебігає зі спонтанними перетвореннями [4+2]-аддукту, які містять не тільки встановлену раніше елімінацію молекули етанолу, а й декарбоксилювання та перегрупування подвійних зв'язків залежно від природи дієнофілу. Запропоновано нову каскадну "доміно"-реакцію, яка полягає у взаємодії 5-(2-оксифенілметиліден)ізороданінів з акролеїном і поєднує гетеродієновий синтез і утворення циклічного напівацеталю.Запропоновано метод синтезу амідів карбонових кислот з групи поліциклічних тіопірано[2,3-d]тіазолів з використанням N,N-дициклогексалкарбодііміду (DCC). Проведено спрямований синтез 199-ти сполук, серед яких ідентифіковано 32 речовини з високою протипухлинною, антиоксидантною, протигіпоксичною, протитуберкульозною, протисудомною, гастропротекторною та противірусною активностями. Протипухлинний і антиоксидантний ефекти тіопірано[2,3-d]тіазолів виявлено вперше. На підставі вивчення ліпофільності сполук, COMPARE-аналізу, докінгу та QSAR-аналізу запропоновано рекомендації щодо раціонального дизайну потенційних протиракових агентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 тіазолідон + Г262.5-4 +
Шифр НБУВ: РА357306

Рубрики:

      
4.

Бабій 
Нові перетворення альфа-арилсульфонілзаміщених енамідів та споріднених реагентів у похідні азотистих гетероциклів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Сергій Богданович Бабій ; НАН України; Інститут органічної хімії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4
Шифр НБУВ: РА323876

Рубрики:

      
5.

Баля А.Г. 
Амідофенацилюючі реагенти в синтезах потенційних біорегуляторів 1,3-азольного ряду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / А.Г. Баля ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гетероциклізації на основі амінодофенацилюючих реагентів. Розроблено препаративні синтези нових функціональнозаміщених похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу, імідазо[2,1-b]тіазолу та інших гетероциклічних систем. Показано, що амідофенацилюючі реагенти спрямовано взаємодіють з дитіокарбаматом амонію, за цього синтезуються похідні 5-аміно-2-меркапто-1,3-тіазолу, які перетворено у невідомі раніше 2-ациламіно-тіазоло[2,3-b]тіазолієві солі. Установлено, що продукти конденсації 4-ациламіно-2-меркапто-1,3-оксазолів з метилхлорацетатом здатні до рециклізації, яка дозволяє вводити біофорний тіазолідин-2,4-діоновий фрагмент в положення 4 оксазольного кільця. З'ясовано, що продукти конденсації амідофенацилюючих реагентів з моно- та дизаміщеними тіосечовинами, а також тіосемікарбазонами у разі нагрівання в соляній кислоті рециклізуються, за цього синтезуються біофорні ди- та тризаміщені 2-тіогідантоїни. Проведено порівняння структур відомих біорегуляторів азольного ряду та різноманітних похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу та імідазо[2,1-b]тіазолу, одержаних на основі амідофенацилюючих реагентів, що дозволяє прогнозувати їх високу та різнобічну біофорність. Екпериментально підтверджено активуючий вплив деяких похідних 5-аміно- й 2,5-діаміно-1,3-тіазолу на ріст пшениці та кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА361631

Рубрики:

      
6.

Белюга О.Г. 
Синтези біоактивних похідних азотистих гетероциклів на основі амідофенацилюючих реагентів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.Г. Белюга ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено гетероциклізацію на основі амінодофенацилюючих реагентів, які виявилися придатними для препаративних синтезів ряду функціональних похідних оксазолу, тіазолу, імідазолу, імідазо[1,2-a]азинів та іміадзо[2,1-b]азолів, які є потенційними біорегуляторами, а деякі з них виявилися ефективними імуностимуляторами, які підвищують проліферацію тимоцитів на 60 - 70 %, а фагоцитарну активність - у 1,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА344126

Рубрики:

      
7.

Братенко М.К. 
4-Карбофункціоналізовані піразоли: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / М.К. Братенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 39 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід до цілеспрямованої трансформації карбофункціоналізованих угруповань у положенні 4 піразольного ядра з метою конструювання біологічно активних ациклічних і гетероциклічних ансамблів і конденсованих систем. Запропоновано методологію синтетичного застосування 4-формілпіразолів і продуктів їх конденсації з рядом N- та C-нуклеофілів для побудови складних і перспективних біологічно активних молекул: піразоло[3,4-d]піридазинів, первинних, вторинних, третинних 4-піразолілметиламінів, 4-піразолілтіазолідин-4-онів, піразоліл-4-амінометилфосфонових кислот, піроло[2,3-d]піразолів, 5-[піразол-4-іл]-2-піразолінів, 4-(5-ізолксазоліл)піразолів, (піразол-4-іл)3,4-дигідропіримідин-2-онів(тіонів). Оптимізовано відомі та розроблено альтернативні високопродуктивні методи одержання 4-піразолкарбонових, піразол-4-оцтових, 3-(піразол-4-іл)пропенових, 2-(бензоїламіно)-3-піразол-4-ілпропанових, 2-аміно-3-(піразол-4-іл)пропанових кислот і вивчено їх хімічні властивості та напрямки синтетичного застосування. Встановлено, що піразол-4-карбонові кислоти та 4-амінометилпіразоли є зручними базовими системами для одержання високореакційних електрофільних реагентів: 4-ізоціанатопіразолів, 4-ізоціанатометилпіразолів, 4-карбонілізотіоціанатопіразолів, 4-ізотіоціанатометилпіразолів. Систематично досліджено поведінку одержаних електрофілів відносно типових нуклеофільних реагентів. Розроблено ефективний підхід до важкодоступних високореакційних 4-хлорометилпіразолів, на основі яких вперше одержано синтетично перспективні реагенти: 4-піразолілметилтрифенілфосфонієві солі, -тіоли, -тіо(ізотіо)ціанати, -азиди, -іміди, -ізоціанати, -ціаніди. Запропоновано нову методологію синтезу біологічно активних 4,5-дигідро-2Н-піразоло[4,3-c]хінолінів, яка грунтується на внутрішньомолекулярному арилюванні N-алкіл[3-(2-хлорфеніл)-4-піразоліл]метиламінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1,0
Шифр НБУВ: РА371897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Глиняна Н. В. 
Синтез та перетворення стабільних карбенів ряду 1,2,4-триазолу: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. В. Глиняна ; НАН України ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено напрямки реакцій карбенів ряду 1,2,4-триазола з карбодіімідами: з алкіларилкарбодіімідами одержуються 5-амідино-1,2,4-триазоли з дифенілкарбодіімідом 1,2,4-триазоло-спіро-імідазолідин. Вперше показано, що стабільні гетероароматичні 1,2,4-триазол-5-ілідени здатні реагувати з естерною функцією малонового естеру з утворенням цвіттерйонних сполук - 1-алкіл-3,4-діарил-1,2,4-фиазолій-5-(2-карбо-егоксивиніл-1-оксидів. Знайдене перетворення є першою карбеновою версією реакції Кляйзена. Прямою дією 1-трет-бутил-3,4-ціарил-1,2,4-фиазол-5-іліденів на солі міді(І), нікелю та паладію одержано відповідні біскарбенові комплекси солей металів. Вперше знайдено карбеноїдні перетворення мезойонної сполуки - 1,4-дифеніл-1,2,4-триазолій-З-феніліміду. У разі депротонування трет-бугоксидом калію за присутності кисню відбувається оксидація проміжного імідокарбену з утворенням 1,3-дифеніл-2-фенілазоамідину. Реакції мезойону з сіркою дають відповідний триазолтіон, а з бепзилідепмалононітрилом - продукт приєднання - 3-феніламіно-1,4-дифеніл-1,2,4-триазолій-5-(1,1-диціано-2-фенілетанід). З солями міді(І) утворюються відповідні моно- і біскарбенові комплекси. Встановлено, що йодид біс-(І-треш-бутил-3-феніл-4-и-бромфеніл-1.2,4-триазол-5-іліден)паладію проявляє каталітичні властивості у разі використання його в реакції дегалогенування галогенароматичних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.6,0
Шифр НБУВ: РА383889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Глущенко 
Синтез, фізико-хімічні властивості та протисудомна активність похідних 1- арил-4-R-5-метил(аміно)-1,2,3-триазолу(1Н): автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Алла Володимирівна Глущенко ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704 + Г262.6-4
Шифр НБУВ: РА365572

Рубрики:

      
10.

Головченко О.В. 
Синтези нових біорегуляторів азольного ряду на основі 4,5- дифункціональнозаміщених оксазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.В. Головченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано оптимальні методи синтезу нових типів азолів з біофорними групами - потенційних біорегуляторів різної дії. Показано можливість їх легкого утворення з доступних похідних 5-меркапто-, 5-аміно і 5-гідразино-1,3-оксазолів, які містять біля центра C-4 різноманітні електроноакцепторні групи. Відзначено оригінальність трансформації похідних 5-гідразино-1,3-оксазолу у заміщені 1,3,4-оксадіазоли і 1,3,4-тіадіазоли. Серед нових азолів виявлено ефективні імуномодулятори, які підвищують фагоцитоз у щурів майже у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.4-4 +
Шифр НБУВ: РА332345

Рубрики:

      
11.

Гоцуля А. С. 
Синтез, перетворення, фізико-хімічні та біологічні властивості S-заміщених 4-(2-метоксифеніл)-5-алкіл(арил)-2H-1,2,4-тріазол-3(4H)-тіонів: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / А. С. Гоцуля. — Запоріжжя, 2011. — 22 с. — укp.

Розроблено препаративні методи синтезу 4-(2-метоксифеніл)-5-метил(феніл)-2Н-1,2,4-тріазол-3(4Н)-тіону й їх S-похідних. Встановлено фармакологічну активність одержаних сполук і закономірності співвідношення структура - дія. Досліджено фізико-хімічні властивості синтезованих сполук. Вперше серед похідних 1,2,4-тріазол-3(4Н)-тіону, що мають метильний або фенільний і 2-метоксифенільний радикали, виявлено невідомі види біологічної активності (гіпохолестеринемічну та гіпоглікемічну дію). Відібрано найбільш перспективну біологічно активну "сполуку-лідер" і рекомендовано її для поглиблених доклінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/8 + Г262.6
Шифр НБУВ: РА379782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гур'єва А.М. 
Фосфорилювання 1,2-дизаміщених імідазолів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / А.М. Гур'єва ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено загальні методи синтезу 5- та 4-фосфорильованих імідазолів на основі дослідження прямого фосфорилювання 1,2-заміщених імідазолів галогенідами фосфору (III). Встановлено, що взаємодія 1,2-заміщених імідазолів з галогенідами фосфору (III) призводить переважно до 5-фосфорильованих похідних. З'ясовано вплив електронодонорних властивостей замісника у положенні 2 на легкість і регіоселективність фосфорилювання. Одержано ряд імідазолілпохідних три- та п'ятивалентного фосфору. З'ясовано, що фосфорилювання 1- та 1,2-заміщених імідазолів галогенідами фосфору (III) відбувається за механізмом, який передбачає початкове утворення N(3)-фосфорильованих імідазолієвих солей. Показано, що взаємодія такого типу солей, що мають заміщене положення 2, з основами призводить до 5-фосфорильованих імідазолів. За наявності вільного положення 2 здійснено синтез раніше невідомих N-фосфорильованих імідазолієвих карбенів різної стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.3-273.6
Шифр НБУВ: РА375116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дубініна Г.Г. 
Синтез конденсованих гетероциклічних систем шляхом нуклеофільного заміщення у віцинальних дигалогенгетероциклах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Г.Г. Дубініна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено препаративний метод синтезу конденсованих функціональнозаміщених піроло[b]піразинів. Встановлено, що взаємодія 5,6-дихлор-2,3-піразиндикарбонітрилу з похідними 2-ціанометил- та 2-тіохіназолону призводить до утворення суміші ізомерів - продуктів циклізації за атомами азоту 1-N і 3-N. Встановлено напрямок циклізації у взаємодії 3,4-дихлор-N-R-малеїмідів з 2-тіо-5-R-6-азаурацилами, 2-тіоурацилами та 2-тіохіназолом. Вивчено фізичні, хімічні, спектральні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1
Шифр НБУВ: РА318104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кізь О.В. 
Синтез, хімічні та біологічні властивості похідних 1-арил-2,4-піролідиндіонів: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / О.В. Кізь ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1тетрамова кислота + Г262.32,0
Шифр НБУВ: РА372769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Каніщев О.С. 
Фторовмісні NH-, N-хлоро-піразоли і 1,2,3-триазоли. Синтез та властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.С. Каніщев ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез та досліджено хімічні властивості фторовмісних NH- та N-хлоропіразолів та 1,2,3-триазолів з сульфонільною групою у молекулах гетероциклів. Розроблено нові методи синтезу фторовмісних похідних піразолів і 1,2,3-триазолів, що містять біля атома азоту водень, хлор або алькільні групи, а також 4-поліфторалкілзаміщених піримідинів, на базі 1,1-дигідрополіфторалкілсульфонів. Установлено, що хлорування 4-поліфторалкіл-5-арил(бензил)сульфоніл-1,2,3-триазолів призводить до утворення стабільних N-2-хлорозаміщених 1,2,3-триазолів у вигляді виключно одного регіоізомеру. Вивчено вплив поліфторалкільного й арил(бензил)сульфонільного замісників у молекулах піразолів і 1,2,3-триазолів на регіоселективність реакцій N-алкілування. Розроблено принципово новий шлях одержання синтетичних аналогів нуклеозидів з 4-(n-толілсульфоніл)-5-трифторометил-2H-1,2,3-триазолом у ролі нуклеїнової основи на прикладі реакції приєднання 2-хлоро-4-(n-толілсульфоніл)-5-трифторометил-2H-1,2,3-триазолу до подвійного зв'язку 3,4,6-три-O-ацетил-D-глікалю. Виявлено достатньо високий рівень противірусної активності синтезованих аналогів нуклеозидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1 + Г262.6 +
Шифр НБУВ: РА364766

Рубрики:

      
16.

Кисельов А.В. 
Синтез гетероароматичних біскарбенів ряду 1,2,4-триазолу і нові шляхи одержання карбенових комплексів перехідних металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Кисельов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Одержано карбенові комплекси срібла іонізованого типу реакцією 2-ацетокси-2H-бензімідазолінів з нітратом срібла. Синтезовано й випробовано щодо фармацевтичної активності певні карбенові прекурсори. Виявлено антимікробну активність похідних 3-арилокси-2-гіроксопропілімідазолу, 1,3-ди(n-хлорбензил)-2-ціанметил-2H-бензімідазоліну, 1-(n-хлорбензил)-3-[(2,4-дихлорфенокси)-2-гідроксипропіл]імідазолій хлориду. На його основі одержано неароматичний внутрішньомолекулярний карбеновий комплекс срібла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.6,0 + Г116.621-4 +
Шифр НБУВ: РА356405

Рубрики:

      
17.

Кнішевицький А.В. 
Синтез і перетворення стабільних карбенів і карбеноїдів, що містять амідиновий фрагмент: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Кнішевицький ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

За методом РСА встановлено хелатну будову комплексу з CuI. У реакціях синтезованих біскарбенів з сіркою та дифенілдіазометаном одержано їх перші органічні похідні - відповідні бістіон і бісазин. Виявлено вплив стеричних факторів алкільних замісників на напрямок реакції депротонування 1,3-діалкіл-4,5-дифенілзаміщених імідазолієвих солей, а саме: у випадку зі стерично екранованою сіллю утворюється карбен, а для стерично відкритої солі - імідазолон внаслідок легкого окиснення карбену в розчині. Вперше за умов депротонування нової карбеногенної солі-прекурсора 1,3-диметил-1,3-ді(1-адамантил)амідиній перхлорату гідридом натрію в ацетонітрилі та пропіонітрилі виявлено нуклеофільне заміщення аміно-групи проміжного діаміно-карбену на ціанметильний фрагмент з утворенням beta-діалкіламіноакрилонітрилів. Для споріднених циклічних солей - 1,3-ді(1-адамантил)-5-хлоро- і 1,3-ди(n-толіл)-5,6-дигідро-4H-піримідиній перхлоратів за аналогічних умов реакції відбувається in situ вклинення карбенів у C - H зв'язок ацетонітрилу з утворенням похідних 2-ціанометил-2H-азинів. У реакціях 1,2-дибензил-2-ціанометил-2H-бензімідазоліну з електрофільними агентами вперше показано синтетичні можливості 2-ціанометилазолінів як нових криптокарбенових реагентів. Взаємодія азоліну з нітрометаном і піперидином дає продукти C - H і N - H трансвклинення, з кислотами й алкілювальними агентами - відповідні бензімідазолієві солі, а з сіркою і органічними дисульфідами бензімідазол-2-тіон і сульфіди. Синтезовано та випробовано щодо біологічної активності деякі карбенові прекурсори та металокомплекси. Виявлено високу антимікробну активність для 1,3-ді(1-адамантил)амідину, 1,3-ді(1-адамантил)-4,5-дифенілімідазолій броміду та для срібно-бромідного комплексу 1,4-ді(1-адамантил)-1,2,4-триазол-5-ілідену. Для 1,3-ді(1-адамантил)-4,5-дифенілімідазолій броміду виявлено середній рівень протигрибкової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221,0 + Г262-4 +
Шифр НБУВ: РА365503

Рубрики:

      
18.

Кривов'яз А.О. 
Реакції фенілселенійтригалогенідів з 2-(2-пропенілтіо)-, 2-(2-пропінілтіо)тієнопіримідинами та 1,3,4-оксадіазолами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.О. Кривов'яз ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено реакції фенілселенійтригалогенідів з 2-алкенілтіо-, 2-алкінілтіозаміщенимитієно[2,3-d]-піримідин-4(6)-онами та 1,3,4-оксадіазолами. Охарактеризовано будову одержаних сполук, визначено їх хімічні властивості та антимікробну активність. Вивчено гетероциклізацію 2-(2-пропенілтіо)-, 2-(2-пропінілтіо)тієнопіримідинів та 1,3,4-оксадіазолів під дією фенілселенійтригалогенідів. Досліджено гетероциклізацію похідних тієно[2,3-d]піримідинів під впливом таких електрофільних реагентів, як фенілселенійтригалогенідів. Встановлено, що напрямок циклізації та відповідна структура гетероциклічних форм залежить від природи похідних тієно[2,3-d]піримідину. Виявлено, що в результаті реакції фенілселенійтригалогенідів з похідними тієно[2,3-d]піримідину утворюються гетероцикли ангулярної будови, в яких селен перебуває у чотиривалентному стані. Просторову структуру одержаних селеновмісних сполук підтверджено двомірними NOESY спектрами. Показано, що утворення селеновмісних гетероциклів відбувається також під час взаємодії фенілселенійтригалогенідів з 2-заміщеними 5-R-1,3,4-оксадіазолами, в яких селен зв'язаний з атомом нітрогену. Розроблено нові методи синтезу функціональних гетероциклічних сполук, які містять селен у комбінації з нітрогеном і сульфуром. Обгрунтовано шляхи практичного використання синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.7-27 + Г264.1-27 +
Шифр НБУВ: РА340424

Рубрики:

      
19.

Куліш С.М. 
Синтез, перетворення, фізико-хімічні та біологічні властивості S-заміщених 2,4-дигідро-4-R-5-(2-піридил)-3H-1,2,4-тріазол-3-тіонів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / С.М. Куліш ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 23 с. — укp.

Синтезовано нові високоефективні та малотоксичні сполуки з потенційною протимікробною, діуретичною, депримуючою, протизапальною, гепатопротекторною, імуностимулювальною, антиоксидантною, нейротропною активністю серед S-похідних 5-(піридин-2-іл)-2Н-1,2,4-тріазол-3-тіону та 4-феніл-5-(піридин-2-іл)-1,2,4-тріазол-3-тіону, встановлено закономірності зв'язку хімічна будова - біологічна дія, виділено найбільш активні сполуки та наведено рекомендації щодо їх використання у поглиблених доклінічних випробуваннях. Будову синтезованих сполук підтверджено елементним аналізом, методами УФ-, ІЧ- та ПМР-спектроскопії, хімічними перетвореннями, рентгеноструктурним аналізом, в окремих випадках зустрічним синтезом, а їх індивідуальність - методом тонкошарової хроматографії. Для поглибленого доклінічного дослідження рекомендовано піперидиній 2-(4-феніл-5(піридин-2-іл)-4Н-1,2,4-тріазол-3-ілтіо)ацтат, який має антиоксидантну, імуностимулювальну, гепатопротекторну дію, нейротропний, помірний діуретичний ефект, слабку протизапальну активніть та низьку гостру токсичність, а також нескладний у добуванні. Для піперидиній 2-(4-феніл-5-(піридин-2-іл)-4Н-1,2,4-тріазол-3-ілтіо)ацетату розроблено лабораторну методику добування та технічні умови синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 тріазол + Г262.6 +
Шифр НБУВ: РА369879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Маковик Ю.В. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості S-похідних 5-(3-піридил)- та 5-(3-піридил)-4-феніл-1,2,4-тріазоліл-3-тіона: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ю.В. Маковик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Синтезовано нові високоефективні та малотоксичні сполуки з потенційною протимікробною, діуретичною, депримувальною, протизапальною, протинабряковою (щодо набряку мозку, обумовленого широкосмуговою вібрацією) активністю серед S-похідних 5-(піридин-3-іл)-2Н-1,2,4-тріазол-3-тіону та 4-феніл-5-(піридин-3-іл)-1,2,4-тріазол-3-тіону. Встановлено закономірності зв'язку "хімічна будова - біологічна дія", для поглиблених доклінічних випробувань виокремлено найбільш активні сполуки. Будову синтезованих сполук підтверджено елементним аналізом, методами УФ- та ІЧ-спектроскопії, ПМР-спектрометрії, зустрічним синтезом, а їх індивідуальність - методом тонкошарової хроматографії. Для поглибленого доклінічного дослідження рекомендовано використовувати морфоліній 2-[5-(піридин-3-іл)-1,2,4-тріазол-3-ілтіо]ацетат, який характеризується вираженим протинабряковим ефектом щодо набряку мозку, обумовленого широкосмуговою вібрацією, а також помірною діуретичною дією, слабкою протизапальною активністю та низькою гострою токсичністю та є нескладним у добуванні. Для даного з'єднання розроблено та затверджено технічні умови, лабораторну методику добування та проект аналітичної нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 тріазол + Г262.6,0 +
Шифр НБУВ: РА356023

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського