Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (73)Реферативна база даних (961)Книжкові видання та компакт-диски (861)Журнали та продовжувані видання (513)
Пошуковий запит: (<.>U=Г4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванько Л.С. 
Іммобілізовані на кремнеземі антрахінони, флавоноїди та краун-ефіри як твердофазні реагенти для визначення Sn(ІV), Tl(ІІІ), Zn(ІV) та флуориду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.С. Іванько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі адсорбційно закріплених на кремнеземі О-вмісних модифікаторів: алізарину, хіналізарину, морину, кварцетину, гематоксиліну та цис-син-цис-дициклогексил-18-краун-6. Сорбційним та спектроскопічними методами встановлено природу взаємодії реагентів з поверхнею кремнезему. Показано, що іммобілізація О-реагентів призводить до підсилення їх кислотних властивостей. Досліджено природу взаємодії між твердофазними реагентами та полівалентними елементами у розчині, запропоновано схеми взаємодії. Іммобілізований алізарин виявився перспективним для визначення флуориду. В усіх випадках іммобілізація реагентів призводить до покращання їх хіміко-аналітичних властивостей, зокрема підвищення чутливості та покращання вибірковості. Встановлено оптимальні умови концентрування Zr(IV), Sn(IV) та Tl(III) на поверхні твердофазних морину, кварцетину та ДЦГ18К6 відповідно. Визначено вплив сторонніх іонів на ступінь вилучення досліджуваних елементів та величину аналітичного сигналу в спектрах відбиття, запропоновано способи його усунення. Доведено, що дані методики прості у виконанні, експресні та економічні. Проведено апробацію методик на об'єктах природного та техногенного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с4
Шифр НБУВ: РА317503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Іщенко М.В. 
Комбіновані спектроскопічні методи визначення Pb (II), Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II) іммобілізованими на силікагелі сульфарсазеном та бромбензтіазо: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі іммобілізованих на силікагелі сульфарсазену та бромбензтіазо та досліджено їх гетерофазні реакції з іонами важких металів. Оптимізовано умови іммобілізації сульфарсазену у формі його іонного асоціату з четвертинними амонійними солями. На основі іммобілізованого сульфарсазену розроблено сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Плюмбуму (II) та Кадмію (II) у природних водах і фізіологічних розчинах та твердофазно-спектрофотометричну методику визначення Кадмію (II). Оптимізовано умови іммобілізації бромбензтіазо на гідроксильованому кремнеземі з розчинників різних типів. Досліджено природу взаємодії твердофазного бромбензтіазо з іонами важких металів і встановлено оптимальні умови їх сорбційного вилучення. На основі іммобілізованого бромбензтіазо запропоновано сорбційно-атомно-абсорбційну методику визначення Cd (II), Cu (II), Co (II), Ni (II), твердофазно-спектрофотометричну та візуальну тест-методики визначення Cd (II) у природних водах та кухонній солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с45 + Г461.31,0 +
Шифр НБУВ: РА341850

Рубрики:

      
4.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
5.

Аль-Швейят М.И.А. 
Безекстракційне спектрофотометричне визначення фосфору та арсену з використанням гетерополікомплексів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.И.А. Аль-Швейят ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові високочутливі та вибіркові методики електрофотометричного визначення фосфору й арсену, які не використовують концентрування. Показано особливості реакцій і визначено умови кількісного утворення подвійних і потрійних молібденових гетерополікомплексів P(V) і As(V) структури Кеггіна в міцелярних розчинах неіонних поверхнево-активних сполук (НПАР). Вперше показано можливість непрямого визначення P(V) за атомами молібдену без екстракційного відділення надлишку реагенту. Для визначення P(V) та As (V) вперше запропоновано використовувати реакції утворення іонних асоціатів поліметинових барвників з гетерополіаніонами (ГПА) структури Кеггіна, проведено їх детальне вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.2-5 + Г125.31-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА348593

Рубрики:

      
6.

Базель Я.Р. 
Іонні асоціати ацидокомплексів металів з поліметиновими барвниками у фотометричному аналізі та іонометрії: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / Я.Р. Базель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено систематичному вивченню оптичних та електрохімічних властивостей основних поліметинових барвників та їх іонних асоціатів (ІА) з ацидокомплексами металів, використанню ІА як ефективних аналітичних форм для фотометричного, екстракційно-фотометричного аналізу та іонометрії. Досліджено нові кольорові твердофазні реакції за участю поліметинових барвників у водній фазі. З'ясовано хімізм екстракції іонних асоціатів з водно-органічного середовища як ефективний спосіб покращання хіміко-аналітичних характеристик екстракційно-фотометричних методів аналізу. Встановлено можливість використання іонних асоціатів як електродоактивних речовин пластифікованих іоноселективних електродів. Розроблено нові ефективні методики визначення мікрокількостей Ag, Bi, Co, Cu, Cl, Fe, Ga, Hg, In, Mo, Pb, Pd, Pt, Re, Tl, W, Zn в сплавах, високочистих, напівпровідникових матеріалах, біологічних об'єктах та об'єктах навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.4
Шифр НБУВ: РА307865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Блажеєвський М.Є. 
Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / М.Є. Блажеєвський ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 37 с.: рис. — укp.

Досліджено аналітичні можливості використання пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному функціональному аналізі. Теоретично обгрунтовано вибір реагента й оптимальних умов здійснення кількісного окиснення у водному середовищі різноманітних за природою нуклеофільних і електрофільних функціональних груп органічних сполук. Установлено, що кінетика та механізм реакцій пероксикислотного окиснення сульфуровмісних сполук (тіоалкоголів, аліфатичних і гетероциклічних тіоетерів, дисульфурових похідних) підпорядковується загальним закономірностям специфічного кислотно-основного каталізу. Показано можливості та переваги застосування реакцій пергідролізу (ацилювальних сполук з гідроген пероксидом у лужному середовищі) та високочутливих хемілюмінесцентних реакцій, в яких як проміжні продукти утворюються високо реакційноздатні пероксидні похідні карбонових кислот, а також реакцій пероксикислотного окиснення у практиці хімічного аналізу сульфуро- та (або) нітрогеновмісних органічних сполук. Одержано нові дані щодо оксидаційних і електрофільних, нуклеофільних властивостей пероксидних похідних карбонових кислот, що зумовлюють сферу застосування методу перокислотного окиснення та його значення в аналізі органічних сполук за функціональними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.155 + Г452.2 +
Шифр НБУВ: РА345130

      
8.

Бланк Т.А. 
Акваметрія напівпродуктів та сировини для оптичних функціональних матеріалів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т.А. Бланк ; Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано способи мінімізації випадкових і виключення систематичних похибок абсолютних методів акваметрії напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів та оцінено метрологічні характеристики цих методів. Показано, що тільки титриметричний метод за К. Фішером є абсолютним, незалежно від вмісту визначеної води, і може використовуватися як арбітражний для градуювання інших методів визначення води. Встановлено, що газохроматографічний і кальцій-гідридний газометричний методи у разі визначення малих концентрацій води в органічних розчинниках не можуть вважатися абсолютними та потребують градуювання. Показано, що спектрофотометрія з використанням концетраційної залежності положення максимуму світлопоглинання спиртових розчинів хлоранілової кислоти та діелькометрія на середніх та НВЧ частотах дозволяють швидко та з високою точністю визначити вологість напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів. Показано, що дані акваметрії є важливими під час розв'язання деяких матеріалознавчих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9 + Г442.2
Шифр НБУВ: РА373543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бойченко О.П. 
Моделювання утримування та оптимізація розділення у міцелярній рідинній хроматографії: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.П. Бойченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше експериментально одержано скедастичні залежності характеристик утримування в міцелярній рідинній хроматографії (МРХ) і доведено гетероскедастичність фактора утримування. Впроваджено використання статистичних ваг для адекватного моделювання в МРХ. Одержано, обгрунтовано та протестовано нову просту евристичну трипараметричну модель утримування в МРХ. Створено хемометричний підхід, який дозволяє одночасно оптимізувати селективність розділу, тривалість і робастність розділу. Запропоновано нові модифікатори міцелярних елюентів - середньоланцюгові аліфатичні карбонові кислоти. На прикладі розділу 2,4-динітрофенільних похідних амінокислот показано переваги карбонових кислот як модифікаторів міцелярних елюентів у порівнянні з іншими модифікаторами. Кількісно охарактеризовано вплив міцел додецилсульфату натрію на кислотно-основні властивості середньоланцюгових аліфатичних карбонових кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471,0 +
Шифр НБУВ: РА361574

Рубрики:

      
10.

Бонішко О.С. 
Спектрофотометрія сполук осмію (IV) з трифенілметановими та азобарвниками: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Бонішко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З використанням спектрофотометричного методу встановлено існування восьми нових координаційних сполук Os (IV) з трифенілметановими барвниками - метилтимоловим синім, ксиленоловим оранжевим, хромазуролом S, з азобарвниками - конго червоним, тропеоліном О, з металоіндикатором - тироном та підтверджено їх утворення вольт-амперометрично. Вивчено вплив кислотності середовища, температури та часу нагрівання на максимальний вихід забарвлених сполук, фонового електроліту, концентрації реагенту та Os (IV). За оптимальних умов утворення комплексів установлено співвідношення компонентів у системі Os (IV) - реагент. Досліджено вплив платиноїдів, деяких катіонів і аніонів на процес комплексоутворення осмію з дослідженими реагентами та можливість їх маскування. Проведено сумарне визначення осмію (II, III, IV) з метилтимоловим синім і ксиленоловим оранжевим після відновлення його гідроксиламіном і аскорбіновою кислотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21 + Г278.24 +
Шифр НБУВ: РА362785

      
11.

Бубель Т.О. 
Іонометрія катіонів різної природи з використанням твердоконтактних і плівкових ІСЕ на основі молібдофосфату: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.О. Бубель ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо вибору типу конструкції ІСЕ на підставі порівняння характеристик плівкових та твердоконтактних електродів, обернених до катіонів різної природи. Висвітлено комплекс чутливих, експресних методик визначення азалептину, феназепаму і гідазепаму в лікарських формах, азалептину в сечі, неіонних ПАР у водопровідній воді і миючих засобах методами прямої потенціометрії та амперометричного титрування Цезію і Стронцію - методом прямої потенціометрії з застосуванням розроблених твердоконтактних ІСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.131 +
Шифр НБУВ: РА320866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бугай О.М. 
Моделювання процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційному спектрометрі: кінетична модель з двома незалежними джерелами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.М. Бугай ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Побудовано кінетичну модель процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційній спектрометрії, яка враховує проникнення проби вглиб графіту. Досліджено закономірності формування аналітичного сигналу в атомно-абсорбційній спектрометрії. Встановлено, що суттєвий вклад під час формування атомно-абсорбційного сигналу вносять два паралельних в часі процеси надходження атомів в аналітичну зону: один - на поверхні печі, інший - в об'ємі стінки графітової печі. З'ясовано фізичний зміст параметрів кінетичної моделі процесів атомізації та вивчено їх вплив на форму аналітичного сигналу. Показано, що у разі інтерпретації механізмів атомізації разом з енергією утворення вільних атомів необхідно враховувати передекспоненціальні фактори, величина яких пов'язана з часом перебування атомів в джерелах. Досліджено процеси атомізації міді, срібла та цинку. Доведено можливість використання моделі щодо контролю вірогідності аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313,0 + Ж607с344 +
Шифр НБУВ: РА344055

Рубрики:

      
13.

Букет О.І. 
Електрохімічний сенсор озону для моніторингу повітряного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.І. Букет ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено електрохімічний дозатор озоноповітряної суміші. Досліджено механізм та кінетику адсорбції та розкладання озону на каталітично активних електродах у системі з твердим протонним електролітом. Показано, що розкладання озону перебігає за електрохімічним механізмом за участю спряжених реакцій його відновлення та окиснення води. Створено газодифузійний електрод на основі пористого титану без застосування дорогоцінних металів зі сталою функцією відгуку потенціалу від активності компонентів матричного електроліту на основі броміду літію, які утворюються під дією озону або діоксиду нітрогену. Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано сенсор озону гальванічного типу, заснований на явищі відновлення брому на індикаторному електроді з титану та перебігу на допоміжному електроді анодної реакції з утворенням протонів. Проведено оптимізацію сенсорів озону та діоксиду нітрогену. За часом відгуку, роздільною здатністю, діапазоном вимірювань, селективністю та терміном служби розроблені сенсори переважають відомі аналоги, що підтверджено польовими випробуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г48-3 + Ж109.5-51-02
Шифр НБУВ: РА320480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
14.

Вітюкова К.О. 
Нові аналітичні форми на основі різнолігандних комплексів європію (ІІІ) з деякими антибіотиками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / К.О. Вітюкова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.566 + Г461.315 +
Шифр НБУВ: РА340848

Рубрики:

      
15.

Вакуліч А.М. 
Реакції різнолігандних ізо- та гетерополікомплексів з трифенілметановими барвниками і неіонними поверхнево-активними речовинами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.М. Вакуліч ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено всебічному дослідженню впливу і ролі неіонної поверхнево-активної речовини (ПАР) у реакціях утворення іонних асоціатів гетерополіаніон - органічний барвник, ізополіаніон - органічний барвник, виявлені закономірності зміни їх хіміко-аналітичних властивостей. Вперше вивчено взаємодію молібдовольфрамових ізополіаніонів з барвниками в присутності неіонної ПАР та гетерополіаніонів з катіонною комплексною ПАР. Вивчені попередні системи дозволили пояснити перебіг реакцій у розчинах гетерополіаніон - органічний барвник - неіонна поверхнево-активна речовина (НПАР). Визначені склад, умовні константи нестійкості вивчених асоціатів, виявлені закономірності зміни їх стійкості залежно від заряду гетерополіаніона та електронних параметрів органічного барвника. Одержані результати використані для розробки спектрофотометричних методик визначення Галію, Фосфору та Вольфраму в різних об'єктах. Основною перевагою методик визначення Фосфору є висока чутливість (0,008 мгк/мл), усунення необхідності використовувати токсичні органічні розчинники, простота та експресність виконання, Галію - висока селективність і чутливість (0,05 мкг/мл). Вперше реакція утворення асоціату ізополіаніон - органічний барвник у присутності НПАР використана для визначення Вольфраму у молібденових матрицях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313

Рубрики:

      
16.

Василюк С. Л. 
Неорганічні іоніти та мембрани для потенціалкерованого вилучення хрому (VI) з розбавлених розчинів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / С. Л. Василюк ; НАН України ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за низького вмісту Cr(VI) в іоніті порядок коефіцієнта дифузії порівняний з коефіцієнтами самодифузії одно- і двовалентних катіонів у слабозшитих аніонообмінних смолах. Вивчено будову, структурно-сорбційні властивості та спрямований вплив умов синтезу для досягнення необхідного комплексу властивостей мембран, важливих для практичного застосування, таких як хімічна стабільність і зарядова селективність. Розроблено електроміграційний метод для визначення рухливості сорбованих іонів в іонітах з урахуванням внеску мембрани в загальний опір системи іоніт - розчин - мембрана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4-94:6 + Г583.45,0
Шифр НБУВ: РА384154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Вашкевич О.Ю. 
Аналітичне використання реакцій тіосполук з галогенідними комплексами золота (III): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Ю. Вашкевич ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції тіореагентів з галогенідними комплексами ауруму (III). З урахуванням особливостей взаємодії хлоридних і бромідних комплексних іонів Au (III) з тіокарбамідом, діетилдитіокарбамінатом і сіллю Рейнеке розроблено амперометричні та потенціометричні методики визначення ауруму (III), які відрізняються експресністю, простотою у виконанні, достатніми аналітичними характеристиками та дозволяють виконувати аналіз без відокремлення супутніх елементів у складних об'єктах. За даними потенціометричних титрувань розраховано константи заміщення та константи стійкості змішаних бромідно-тіокарбамідних комплексів ауруму (III). Запропоновано новий сірковмісний полімерний сорбент, що характеризується високою селективністю за концентрування ауруму (III). Розроблено методику сорбції та десорбції золота (III) з відновленням вихідних властивостей сорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.336-27 + Г439.4,0 +
Шифр НБУВ: РА346485

Рубрики:

      
18.

Верба В.В. 
Сорбційно-спектрометричне і тест-визначення Bi, Cr, Fe, Mn, Mo, U, I та аніонних ПАР силікагелями, модифікованими ЧАС: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / В.В. Верба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Показано, що вилучення металу у формі ацидокомплексу здійснюється за іон-асоційованим механізмом. Інтенсивне забарвлення іонних асоціатів (ІА), що утворюються на поверхні сорбентів, використано в сорбційно-спектрометричних (СС) і візуально-тестових (ВТ) методах визначення Бісмуту та Молібдену. З'ясовано закономірності міжфазної взаємодії у системі "іммобілізовані на силікогелях (СГ) ЧАС - внутрішньокомплексні сполуки аніонного типу". Досліджено сорбцію комплексних сполук Феруму з саліцилатом і Урану з арсеназо I залежно від складу комплексів, що утворюються у розчині. На основі функціоналізованих сорбетів з забарвленими аналітичними формами ІА барвників, а саме: метилового оранжевого, пікрату, флуоресцеїну створено специфічні аніоніти для гібридних способів спектрометричного та ВТ визначення безбарвних аніонних поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.21,0 + Г461.313.21,0 + Г461.313.21,0
Шифр НБУВ: РА355513

      
19.

Вишнікіна О.В. 
Непряме визначення фосфору у вигляді гетерополікомплексів з використанням екстракційного та сорбційного розділення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Вишнікіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено високочутливі та вибіркові методики спектрофотометричного й атомно-абсорбційного визначення фосфору з використанням його нових аналітичних форм. Удосконалено методику визначення молібдену та вольфраму у вигляді ГПК з фенілфлуороном і бромпірогаллоловим червоним за умов модифікації неіоногенним ПАР неонолом. Показано збільшення відтворюваності та чутливості в процесі визначення молібдену у вигляді комплексу з фенілфлуороном методом базисної лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.264-5 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА342759

Рубрики:

      
20.

Галат М. М. 
Аналогічні алкілприщеплені стаціонарні фази в міцелярній та обернено-фазовій рідинній хроматографії: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / М. М. Галат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано вплив органічних модифікаторів на міцелярні властивості гібридних елюентів на базі додецилсульфату натрію. Встановлено придатність методу міцелярної рідинної хроматографії для одночасного поділу гідрофільних і гідрофобних флавоноїдів в ізократичному режимі елюювання, що становить практичний інтерес для контролю компонентів рослинної сировини в лікарських препаратах. Розроблено та валідовано методики кількісного визначення деяких флавоноїдів у квітах ромашки лікарської, корені солодки та препаратах на його базі. Запропоновано методики, які дозволяють скоротити час аналізу та характеризуються меншими витратами токсичних органічних розчинників для приготування рухомих фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.82,0
Шифр НБУВ: РА371826 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського