Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж108.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бланк Т.А. 
Акваметрія напівпродуктів та сировини для оптичних функціональних матеріалів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т.А. Бланк ; Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано способи мінімізації випадкових і виключення систематичних похибок абсолютних методів акваметрії напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів та оцінено метрологічні характеристики цих методів. Показано, що тільки титриметричний метод за К. Фішером є абсолютним, незалежно від вмісту визначеної води, і може використовуватися як арбітражний для градуювання інших методів визначення води. Встановлено, що газохроматографічний і кальцій-гідридний газометричний методи у разі визначення малих концентрацій води в органічних розчинниках не можуть вважатися абсолютними та потребують градуювання. Показано, що спектрофотометрія з використанням концетраційної залежності положення максимуму світлопоглинання спиртових розчинів хлоранілової кислоти та діелькометрія на середніх та НВЧ частотах дозволяють швидко та з високою точністю визначити вологість напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів. Показано, що дані акваметрії є важливими під час розв'язання деяких матеріалознавчих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9 + Г442.2
Шифр НБУВ: РА373543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ковтун Л. О. 
Методи і оптико-електронні засоби вимірювального контролю вологості листових матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Л. О. Ковтун ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод вимірювального контролю вологості листових матеріалів, суть якого полягає у сукупних вимірюваннях їх вологості, а результат вимірювання одержують з розв'язку системи рівнянь, кількість яких визначається математичною моделлю, що дозволило зменшити систематичну складову похибки від дії неінформативних параметрів на об'єкт контролю та вимірювальний перетворювач. Набули подальшого розвитку математичні моделі вимірювального перетворювача вологості листових матеріалів, які на відміну від відомих, залежно від виду функції перетворення вимірювального каналу, описуються системою з різною кількістю нелінійних рівнянь, розв'язок якої пов'язує вихідну величину з вхідною, виключаючи необхідність визначення значень впливних величин. Встановлено, що застосування теорії надлишкових вимірювань до оптико-електронних засобів, дозволило в сукупності підвищити вірогідність контролю вологості листових матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9
Шифр НБУВ: РА382676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Качанов М.П. 
Підвищення точності вимірювальних перетворювачів при двохпараметровому контролі вологості сипких матеріалів в умовах неусувного факторного впливу насипної щільності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.П. Качанов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено методи підвищення вірогідності вимірювального контролю відносної вологості сипких матеріалів на базі високочастотного перетворювача. Запропоновано математичні моделі вихідних сигналів резонансного перетворювача, які дозволяють методами дисперсійного аналізу визначити ефекти розподільного та сумісного впливу вимірюваної вологості та заважаючої насипної щільності на ці сигнали, синтезувати формальну параметричну модель функції вимірювального перетворення, оцінити вірогідність очікуваної вимірювальної інформації та розрахувати мінімальне число рівнів вологості на етапі навчання системи контролю. Запропоновано метод кластеризації діапазону вимірювання вологості (класифікаційну модель вимірювання) для автоматичної корекції результатів непрямої оцінки рівнів вологості. Доведено, що вибір числа кластерів (рівнів вологості) є оптимізаційною задачею. Показано ефективність моделей непрямого вимірювання рівнів вологості під час факторного впливу насипної щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9 +
Шифр НБУВ: РА335199

Рубрики:

      
4.

Фаді Мохамад Хаммуд 
Фізичні аспекти розвитку НВЧ вологометрії дисперсних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Фаді Мохамад Хаммуд ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше запропоновано й обгрунтовано фізичну числово-аналітичну модель надвисокочастотної (НВЧ) ефективної діелектричної проникності (ЕДП) дисперсних середовищ, що базується на оцінюванні резонансної частоти та добротності об'ємного регуляторного резонатора з частковим заповненим багатошаровим гетерогенним середовищем за умов існування суттєвої долі нормальної до площини шарів електричної складової електромагнітного коливання робочого контуру та відповідності товщини й електричних параметрів шарів розмірам і параметрам складових дисперсної системи. Установлено якісну відповідність залежностей ЕДП запропонованої моделі від вологовмісту, щільності, НВЧ електричних властивостей частинок та їх розміру даним відомих експериментів і основних наближених теорій. Запропоновано й досліджено три фізично відмінних варіанти побудови резонансних вимірювальних перетворювачів (РПВП) з коаксіальною вимірювальною апертурою для вимірювання вологості без спеціальної підготовки проби; малих об'ємів проби з низьким вологовмістом; середовищ на потоці. Установлено залежності фундаментальних сигналів вимірювальної інформації від параметрів конструктиву РПВП та діелектричних властивостей вологовмісних середовищ. Показано доцільність їх використання з метою оптимізації НВЧ вологовмісних систем та їх теоретичного градуювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224 в641.8,022 + Ж108.9 +
Шифр НБУВ: РА341257

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського