Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (364)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (57)
Пошуковий запит: (<.>U=Д247$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Моргоч О.В. 
Гірські ландшафти та їх мезокліматичні властивості (на прикладі Українських Карпат): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / О.В. Моргоч ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Виконано аналіз ландшафтних відмінностей та орографічних особливостей Українських Карпат, умов кліматотворення в горах і передгір'ях, взаємодії орографічного та кліматичного чинників ландшафтогенезу. Виявлено орокліматогенні та мезокліматичні властивості ландшафтних комплексів регіону на базі статистичного аналізу режимних характеристик елементів клімату, мінливості метеоелементів, розподілу теплобалансових параметрів. Розроблено методичні засади ландшафтознавчого вивчення гірського клімату, уточнено сутність понять "мезоклімат" і "місцевий клімат". Запропоновано схему районування Українських Карпат за мезокліматичними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3,3)081 + Д247.72
Шифр НБУВ: РА313183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Хохлов В.М. 
Динаміка нелінійних взаємодій в глобальній кліматичній системі: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.09 / В.М. Хохлов ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади діагностування та прогнозування процесів, що відбуваються в глобальній кліматичній системі. Запропоновано використовувати енергетичні характеристики атмосфери, які відображають динаміку кліматотвірних процесів як один з комплексних показників стану кліматичної системи. На підставі результатів аналізу просторово-часових закономірностей розподілу різних видів енергії в атмосфері встановлено, що урахування прихованої теплоти конденсації у схемі на основі трансформованої Ейлерової середньої дозволяє більш точно фізично обгрунтувати процеси перетворення одного виду енергії в інший. Розроблено методику застосування вейвлет-розкладення для діагностування взаємодій всередині кліматичної системи. З використанням понять спільної інформації та причнинності Грангера та результатів вейвлет-аналізу встановлено закономірності нелінійної взаємодії між глобальними структурами телеконекції (Арктичним, Південним та Антарктичним коливанням) за умов змінного клімату. Розроблено енергобалансову модель клімату, яка грунтується на положеннях теорії катастроф і враховує цикли льодовикових періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247 с82 +
Шифр НБУВ: РА337099

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Барабанов В.С. 
Динамічне і статистичне моделювання атмосферної циркуляції для Чорноморського регіону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / В.С. Барабанов ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено мезомасштабні особливості клімату для Черноморського регіону з використанням лінійної та нелінійної числової моделі та статистичних методів. Виявлено фізичні механізми, які зумовлюють формування регіональних особливостей клімату. За даними реаналізу вивчено структуру поля приповерхневого вітру над Чорним морем, досліджено механізми її формування. Побудовано лінійну стаціонарну модель атмосферної циркуляції в регіоні, що відтворює прибережні циркуляційні осередки, спричинені температурним контрастом на поверхні. Вивчено проблему регіоналізації оцінок клімату України та Чорного моря. Виконано статистичне моделювання опадів для території України за методом канонічного кореляційного аналізу. Виділено визначальні взаємозв'язки опадів на Україні з атмосферною циркуляцією інтенсивності та траєкторій циклонів Північно-Атлантичним коливанням. На підставі адаптованої версії нелінійної мезомасштабної моделі одержано середньомісячні поля метеорологічних параметрів з розділенням 30 км для січня 1995 - 2000 рр. Показано, що за такого розділення термічний контраст суша - море і гірський рельєф є основними причинами формування мезомасштабних особливостей полів приповерхневого вітру й опадів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.22 + Д249(922.8)47 +
Шифр НБУВ: РА347510

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Шокуров М.В. 
Дослідження великомасштабних процесів в системі океан-атмосфера та їх впливи на регіональні особливості клімату України: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / М.В. Шокуров ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2004. — 37 с. — укp.

Досліджено великомасштабні процеси в системі океан - атмосфера - Північно-Атлантичне коливання, Ель-Ніньо-Південне коливання в Тихому океані, міждесятирічні кліматичні процеси в Атлантиці, що впливають на регіональний клімат України, а також особливості клімату України, що визначаються цими великомасштабними процесами. Вивчено взаємозв'язки між різними елементами явища Ель-Ніньо-Південне коливання, залежність аномалій температури поверхні від потоків тепла в Атлантичному океані, проаналізовано мінливість клімату в Атлантичному океані. Досліджено сезонну нестійкість процесу взаємодії атмосфери та океану за допомогою характеристичних показників Ляпунова, показано, що в Тропічній зоні Тихого океану весняна нестійкість спричинена розвитком явища Ель-Ніньо. Проаналізовано питання проблеми регіоналізації клімату України та Чорного моря, з використанням біспектрального аналізу установлено явище модуляції інтенсивності синоптичних процесів низькочастотними процесами циркуляції атмосфери. За методом канонічного кореляційного аналізу вивчено взаємозалежність опадів з атмосферною циркуляцією, зумовлена модуляцією інтенсивності та траєкторій циклонів Північно-Атлантичним коливанням. Проаналізовано структуру та досліджено механізми формування поля вітру над поверхнею води Чорного моря та його сезонний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.231 + Д245.114 +
Шифр НБУВ: РА334035

Рубрики:

      
5.

Волошин Д.В. 
Економіко-екологічні передумови та механізми запобігання негативних наслідків зміни клімату: Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.08.01 / Д.В. Волошин ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На основі методологічних принципів системного аналізу виявлено тенденції та закономірності глобальних і регіональних природно-техногенних трансформацій у контексті зміни клімату та з урахуванням розробки підходів щодо забезпечення економіко-екологічної безпеки. Розроблено методичні підходи щодо формування системних уявлень економіко-екологічних трансформацій, що враховують мінливість кліматичного фактору у системі планування сталого розвитку. На підставі принципів екології розширено та удосконалено основні поняття та категорії економіко-екологічних досліджень проблем зміни клімату. Запропоновано комплексний підхід щодо використання сценарних методів прогнозування економіко-екологічних наслідків клімату та застосування їх до умов Українського Причорномор'я. Обгрунтовано пріоритетні напрямки удосконалення системи організаційно-економічних і нормативно-правових механізмів адаптації економіки до зміни клімату на підставі концепції запобігання небезпечних економіко-екологічних наслідків для регіонів України. Розроблено програмно-цільовий інструментарій вирішення даних проблем глобальної зміни клімату та основі принципів теорії управління великими проектами та антикризової стратегії сталого розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528 + У9(4УКР)28 + Д247.6 +
Шифр НБУВ: РА324472

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Ткач Л.О. 
Комплексна оцінка сучасних кліматичних умов життєдіяльності людини на території України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.О. Ткач ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено й апробовано конструктивно-географічний підхід щодо розв'язання комплексу завдань, пов'язаних зі змінами кліматичних умов життєдіяльності населення України у зв'язку зі змінами глобального та регіонального клімату. Запропоновано узагальнену графічну модель блок-схеми вивчення змін кліматичних умов життєдіяльності населення України, яка складається з двох розділів: конструктивно-розрахункового та логічно-інформаційного. Узгоджено просторову динаміку метеорологічних величин, які характеризують кліматичні умови проживання людини, з існуючим фізико-географічним районуванням території України (за О.М.Мариничем, П.Г.Шещенком) за допомогою кластерного та кореляційного аналізу з метою визначення завдань, пов'язаних зі змінами клімату, зокрема, емпірико-статистичного моделювання кліматичних умов життєдіяльності населення України у майбутньому (до 2030 р.). Здійснено діагностичну оцінку умов життєдіяльності населення в Україні на межі XX - XXI ст. на базі біокліматичних показників (температури повітря, відносної вологості, швидкості вітру), критеріями яких є класи та типи погоди для холодного та теплого періодів року, а також індекс суворості Бодмана. Вивлено, що похибка розрахунків цих показників перевищує оцінку часових змін. Обгрунтовано доцільність розгляду основної складової - температури повітря, яка є головним фактором формування кліматичних умов життя людини. Здійснено моделювання майбутніх кліматичних умов життєдіяльності населення України до 2030 р., що базується на сценаріях режиму температури з використанням середніх багаторічних характеристик за період, найближчий до прогнозованого. Запропоновано 4 варіанти сценарію зміни температурного режиму повітря до 2030 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247(45УКР)6 + Д249(45УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА351029

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Бунь 
Методи та засоби аналізу процесів емісії парникових газів з врахуванням невизначеностей вхідних даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Андрій Ростиславович Бунь ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.61с18
Шифр НБУВ: РА365983

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Сердюченко Н.М. 
Параметризація трансформації регіональних кліматичних полів України в умовах глобального потепління: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Н.М. Сердюченко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено основні закономірності трансформації регіональних кліматичних полів приземної температури й атмосферних опадів України у другій половині XX ст. (на прикладі Волино-Подільської височини) та конструювання напівемпіричних моделей на підставі розробленої методики параметризації метеовеличин. Розроблено спосіб фільтрації кліматичних полів метеовеличин від впливу висоти місцевості над рівнем моря та географічних кооридинатах з метою виділення "мікрокліматичного шуму". Цей спосіб став базою запропонованої методики оцінки кліматичної репрезентативності метеостанцій регіону Волино-Подільської височини (ВПВ). Встановлено емпіричний ефект різкого зниження інтенсивності атмосферних опадів у травні та серпні на території ВПВ і в цілому в Україні. Висловлено припущенння, що зниженння інтенсивності атмосферних опадів може бути наслідком реакції процесів формування сезонно-широтного розподілу зонального кліматичного поля опадів у Північній півкулі на трансформацію поясу субтропічних антициклонів під впливом глобального потепління. Розроблено параметризацію та сконструйовано напівемпіричну модель оцінки зсуву субтропічного мінімуму зонального кліматичного поля атмосферних опадів напрямку помірних широт Північної півкулі за різних рівнів глобального потепління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.67 +
Шифр НБУВ: РА344312

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бойченко С.Г. 
Реакція кліматичних умов України та повторюваності природних катастрофічних явищ на глобальне потепління: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / С.Г. Бойченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові основи сценаріїв можливих змін кліматичних умов України та повторюваності природних катастрофічних явищ і процесів на її території у близькому майбутньому (у XXI ст.). Досліджено особливості відносної трансформації кліматичних полів температур повітря та інтенсивності атмосферних опадів за останні 100 років на території України під впливом глобального потепління та характерні закономірності вікового ходу температурних аномалій Європи та повторюваності природних катастрофічних явищ і процесів на території України у останньому тисячолітті. Під час проведення дослідження використано матеріали інструментальних гідрометспостережень на метеостанціях України за останні 100 років, літописні свідчення про виникнення природних катастрофічних явищ і процесів на території України в останньому тисячолітті, результати опосередкованих оцінок аномалій приземної температури Європи в останньому тисячолітті та матеріали кліматичних палеореконструкцій для оптимуму голоцену та микулинського міжльодовиків'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.67 + Д249(45УКР)47
Шифр НБУВ: РА313816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського