Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=Е325$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ткаченко Т.Ю. 
Антигенна структура білків оболонки двох українських штамів М-вірусу картоплі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Т.Ю. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено імунохімічний аналіз двох українських штамів PVM U1 і PVM U7 за допомогою моноклональних антитіл. Локалізовано антигенні детермінанти, які специфічно розпізнаються MKA M6D5 і M9G1 на поліпептидних ланцюгах білків оболонки PVM U1 І PVM U7, та установлено розташування антигенних детермінант, що взаємодіть з MKA M4C1, M6D5 і M9G1, відносно одна одної. Показано, що N-кінцева ділянка білків оболонки (БО) PVM експонована на поверхню білкової субодиниці та вірусної частки. Шляхом модифікації пептидів цитраконовим ангідридом визначено внесок бокової групи лізину у взаємодію антигенних детермінант з відповідними антитілами. Здійснено аналіз синтетичних аналогів пептидів, що розпізнаються MKA M6D5 і M9G1, та установлено внесок негативно заряджених залишків амінокислот у формування комплексу антиген-антитіло. На підстві результатів аналізу та порівняння первинних і вторинних структур БО карлавірусів виявлено особливості, властиві лише їм, а також ряд спільних ознак в організації капсидних білків вірусів зі спиральним типом капсиду. Уперше запропоновано загальну схему вторинної структури БО карлавірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21*72 +
Шифр НБУВ: РА324922

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Коренєва А.А. 
Біологічні властивості вірусів лікарських рослин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / А.А. Коренєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено властивості вірусів, що уражують лікарські рослини, які вирощуються в Україні. За методом візуального діагностування виявлено чотири лікарські культури, що мали найвищий відсоток вірусного ураження, а саме: женшень справжній (Panax ginseng C.A. Meyer), подорожник великий (Plantago major L.), валеріана лікарська (Valeriana officinalis L.) та ураженості різних рослин, різноманітність симптомів захворювання та наявність домінуючих симптомів на певних культурах. Експериментально підібрано й опрацьовано оптимальні методики для виділення збудників, за якими вперше одержано високоочищені та концентровані препарати вірусів і встановлено локалізацію патогенів у рослинах. Вивчено біологічні, морфологічні та фізико-хімічні властивості виявлених вірусів. Установлено молекулярну масу вірусних структурних білків. Показано, що геноми вірусів, які інфікують рослини Panax ginseng, Plantago major та Valeriana officinals, представлені одноланцюговою РНК. З використанням методу імуноферментного аналізу (ІФА) й електронної мікроскопії доведено, що вірусна хвороба рослин Echinacea purpurea спричинена вірусом огіркової мозаїки. Встановлено негативний вплив вірусної інфекції на метаболізм у рослині та кількісний вміст основних біологічно активних речовин у рослинах Panax ginseng та Echinacea purpurea. Вперше одержано поліклональні кролячі антисироватки до вірусів, виділених з Valeriana officinalis та Panax ginseg, які можуть використовуватися для діагностування вірусів за методом ІФА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.2 + П478.2 +
Шифр НБУВ: РА366588

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шевченко Т.П. 
Біологічні та молекулярні особливості ізоляторів вірусу тютюнової мозаїки (Tobamovirus), виділених з різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Т.П. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.18*443.11*992.4*702(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Бисов 
Віруси та вірусні захворювання чорного перцю (Piper nigrum L.) в умовах закритого грунту та тропічних і субтропічних агроценозів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Андрій Сергійович Бисов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325 + П478.2
Шифр НБУВ: РА321898

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Улинець В.З. 
Вплив вірусної інфекції на спектральні характеристики фотосинтетичного апарату рослин родини Solanaceae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / В.З. Улинець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Показано можливість діагностування фітовірусих інфекцій з застосуванням спектрометричних методів досліджень, які базуються на вимірюванні концентрації хлорофілу. Головною перевагою даного методу є знаходження відмінностей у спектрах відбиття контрольних і системно інфікованих вірусом тютюнової мозаїки рослинах, які можна спостерігати ще до появи перших симптомів інфекції. Виявлено негативний вплив вірусної інфекції на структуру та функціональний стан фотосинтетичного апарата з переважним ураженням фотосистеми II. Встановлено, що під час оцінки впливу вірусу на рослину за допомогою спектрального методу необхідно використовувати також параметри відбиття, чутливі до зміни величини листового індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.18 + П478.2 +
Шифр НБУВ: РА321710

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кир'яченко С.С. 
Вплив ізолятів ВТМ на організми та клітини різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / С.С. Кир'яченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Виділено ізоляти з Канівського природного заповідника, вивчено їх біологічні властивості та фізичні показники. Проаналізовано тонку структуру синьо-зеленої люмінесценції протопластів тютюну, встановлено чутливість її компонент до вірусу тютюнової мозаїки. Виявлено збільшення функціональної активності макрофагів селезінки та перитонсального ексудату білих мишей після введення їм ВТМ, встановлено зростання їх фагоцитарної активності під час введення вірусу грипу та ВТМ окремо та за умов його попереднього введення тваринам. Встановлено, що під час трасформації клітин ссавців епітеліального та лімфоїдного походження РНК ВТМ, з використанням ДЕАЕ-декстранового методу в інфікованих клітинах виявлено антигени ВТМ, що призводять до морфологічних змін клітин. Показано прояву інфекційності гомегенату з інфікованих клітин на рослинах-індикаторах Ch.amaranticolor, Ch.album та D.stramonium.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.18
Шифр НБУВ: РА319205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Поліщук О. М. 
Глікани базидіоміцетів як інгібітори ВТМ-інфекції та індуктори вірусостійкості рослин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / О. М. Поліщук ; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*725.123 + Е325.222.18 Тов
Шифр НБУВ: РА380284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Харіна А.В. 
Дослідження антивірусної активності гетерополіядерних координаційних сполук перехідних металів на різних рівнях взаємодії вірус - рослина: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / А.В. Харіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено антифітовірусну активність гетерополіядерних координаційних сполук перехідних металів in vitro та in vivo. Виявлено найбільш активні препарати, які проявляють віруліцидну активність щодо вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ) та X-вірусу картоплі (XВК). Показано, що координаційні комплексні сполуки впливають на серологічні властивості бактеріофагу Т4, ВТМ та XВК. Встановлено, що під час дії на віріони найбільш активні сполуки зумовлюють агрегацію віріонів між собою. Зазначено, що в деяких випадках під впливом гетерополіядерних координаційних сполук відбувається порушення морфологічної цілісності віріонів. Виявлено, що додавання препаратів координаційних сполук у середовище для культивування рослин значно редукує розвиток вірусної інфекції. Встановлено, що обробка експлантів з вірусінфікованих рослин зменшує кількість вірусу в одержаному калусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + Е325 +
Шифр НБУВ: РА330336

Рубрики:

      
9.

Сабірова Т.Ю. 
Порівняльна характеристика структурних компонентів зоо- та фітопатогенних рабдовірусів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / Т.Ю. Сабірова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структурні компоненти рабдовірусів. Встановлено антигенну спорідненість між рослинним вірусом кучерявої карликової картоплі (ВККК) і рабдовірусами, що уражають людину та тварин - вірус сказу (ВС) і вірус везикулярного стоматиту (ВВС). Виявлено здатність антитіл до фіторабдовірусу ВККК і зоопатогенного рабдовірусу ВС нейтралізувати інфекційну активність ВВС у культурі перещеплюваних клітин тварин. Показано можливість використання рабдовірусу ВККК для індикації антитіл, специфічних до ВС, на основі непрямого варіанту імуноферментного аналізу. Проведено порівняльне вивчення біохімічного складу рабдовірусів тварин і рослин. Визначено жирнокислотний і моносахаридний склад рабдовірусів ВККК і ВВС. Знайдено унікальні та загальні жирні кислоти та моносахариди в кожному із них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 Rhabdoviridae + П843.5-2 + Е325.222.32*72 + Е326.222.16*72
Шифр НБУВ: РА375171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дем'яненко Ф.П. 
Прогнозування циркуляції та розвитку фітовірусних інфекцій з урахуванням біологічних властивостей патогенів та використанням комп'ютерних баз даних: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Ф.П. Дем'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності поширення РНК-геномних фітовірусів різних таксономічних груп (Tobamovirus - ВТМ; Cucumovirus - ВОМ; Potyvirus - УВК, ВМБ; Potexvirus - ХВК; Luteovirus - ВСПБ, ВЖКЯ, Hordeivirus - ВШМЯ та ін.) на території України за різних екологічних умов за допомогою комп'ютерного моделювання. Розроблено підходи до прогнозування розвитку вірусних захворювань в агроценозах. Створено методику прогнозування динаміки розвитку фітовірусних інфекцій в агроценозах за допомогою оригінальних статистично-аналітичних методик, реалізованих у системі обробки даних, з урахуванням біологічних властивостей патогенів. Показано залежність фітовірусів від чинників абіотичної (типу грунту, вмісту важких металів, агротехнічних заходів та інших...) та біотичної (видового складу рослин, комах) природи в досліджених сільськогосподарських рослинах, бур'янах та грунті в чотирьох регіонах України. Показано, що спектр вірусів та динаміка вірусної інфекції прямо залежить від змін у часі видового складу рослин ценозу. Досліджено сумісну циркуляцію вірусів груп Tobamovirus - ВТМ; Cucumovirus - ВОМ; Potyvirus - УВК, ВМБ; Potexvirus - ХВК; Luteovirus - ВСПБ, ВЖКЯ, Hordeivirus - ВШМЯ в агроценозах з використанням статистично-модельного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-1 + Е325.22 +
Шифр НБУВ: РА328334

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Левчук О.Б. 
Структурні компоненти вірусу плямистості аїру та його біологічні властивості: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.Б. Левчук ; НАН України; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Вивчено структурні компоненти нового фітопатогеного вірусу - вірусу плямистості аїру (ВПА), який виявлено вперше на рослинах аїру в Київській області. Встановлено, що ВПА має бациловидну форму. Показано, що серед структурних білків ВПА є лектини. Вивчено якісний і кількісний склад ліпідів і вуглеводів ВПА. Доведено, що структурний білок ВПА з молекулярною вагою 43 кДа є антигеноспорідненим до небезпечних рабдовірусів людини та тварин - вірусу везикулярного стоматиту та вірусу сказу, а імуноглобуліни до рослинного рабдовірусу ВПА in vitro здатні нейтралізувати інфекційну активність ВВС. Виявлено антигенну спорідненість поліцукрів - манана і глюкана та структурних вуглеводів фіторабдовіруса ВПА й рабдовірусів людини і тварин ВВС та ВС. Встановлено, що вірус уражає рослин з 13-ти родин. Його розглянуто як модель для вивчення особливостей реалізації генетичної інформації фіторабдовірусів та використання для порівняльного аналізу білків, ліпідів і вуглеводів рослинних і тваринних рабдовірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222,32 + П478.2 +
Шифр НБУВ: РА368187

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського