Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*801.1-652$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Григоренко І.В. 
Еколого-біологічні дослідження деяких представників родини IMagnoliaceae/i в умовах південного сходу України (на прикладі Запорізької області): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.В. Григоренко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

На базі багаторічних досліджень подано еколого-біологічну характеристику M. kobus, M.x soulangeana, M. obovata і L. tulipifera. Вивчено феноспектри, хід флорального морфогенезу, життєздатність пилку, його стійкість у модельних експериментах до знижених температур і низької відносної вологості повітря. Проведено антекологічні дослідження для вивчення процесів плодоношення, насіннєвого розмноження і морфометричних показників сіянців (характеристики цвітіння, динаміки запилення). Проморожування пагонів, візуальні спостереження, а також аналіз показників I та II фаз кріоадаптації свідчать про високу морозостійкість M. kobus, M. x soulangeana. Види за ступенем резистентності до ранньоосінніх і піздньовесняних приморозків за польових умов та у процесі їх моделювання можна розташувати таким чином: M. kobus > L. tulipifera > M.x soulangeana > M. obovata. Комплексна оцінка посухостійкості за характеристиками водного режиму, анатомічним показникам листя і його жаростійкості показала, що M. kobus є стійким видом, M.x soulangeana і L.tulipifera - середньостійкими, M. obovata - слабостійким. Модифіковано шкалу обчислення інтегрального числового показника життєздатності інтродуцентів, надано загальну оцінку перспективності видів для південно-східного регіону України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.921.1 Mag* 332(4УКР-4ЗАП) + Е50*801.1-652.336(4УКР-4ЗАП)
Шифр НБУВ: РА313574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Міхєєв О.М. 
Надклітинні механізми онтогенетичної радіоадаптації у рослин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / О.М. Міхєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Наведено результати досліджень надклітинних механізмів радіоадаптивних реакцій рослинних об'єктів, встановлено їх зв'язок з радіогормезисною дією стресорів. Радіогормезисну дію вивчено для об'єктів різного рівня інтеграції за умов гострого та хронічного опромінення. Показано транзитивність даного явища. На підставі результатів вивчення гормезисної дії різних факторів запропоновано принципово нову технологію дезактивації середовищ, забруднених радіонуклідами. Експериментально виявлено існування багаторівневої індуцибельної системи, яка забезпечує формування багаторівневих механізмів адаптивних реакцій. На підставі вивчення різних схем впливу на вихідну радіорезистентність рослинних об'єктів показано часову симетричність радіоадаптуючої дії. Здійснено опромінення проростків дозами, відповідними за величиною адаптуючим після застосування тестуючих доз, показано їх значний радіозахисний ефект, який перевищує прямий ефект дії адаптуючих доз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*716-638 + Е50*801.1-652.151.2 +
Шифр НБУВ: РА351321

Рубрики:

      
3.

Грицюк Н.Р. 
Поведінка sup137/supCs в природних і напівприродних агроландшафтах Полісся та їх класифікація за ступенем радіоекологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.Р. Грицюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

За результатами експериментальних досліджень встановлено якісні та кількісні критерії радіоекологічної критичності природних і напівприродних агроландшафтів Полісся. Як радіоекологічно критичні визначено ландшафти, що за сукупністю природних умов сприяють інтенсивному накопиченню радіонуклідів фітомасою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + Е50*801.1-652.152 +
Шифр НБУВ: РА324986

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Паскевич С.А. 
Радіаційна вагомість фітоценозів лук та перелогів Чорнобильської зони відчуження на етапі пізньої фази аварії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Паскевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропонований підхід може бути використаний для розробки концептуальних підходів до оцінки можливості проведення та визначення напрямків реабілітаційної діяльності на території ЗВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.152(4УКР) + П032.62(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345453

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського