Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Машталер О.В. 
Біомоніторинг видами Bryophyta техногенно трансформованого середовища південного сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Машталер ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено певні реакції мохоподібних Bryum argenteum Hedw. та Bryum caespiticum Hedw. на забруднення навколишнього середовища важкими металами (Pb, Zn, Cu, Ni, Mn Fe, Cr, Ca, Sn, Cd, Mo, Sb). Визначено видовий склад бріофітів та проведено біоіндикаційну оцінку ступеня забруднення за умов техногенно трансформованих екотопів південного сходу України. Вивчено особливості розподілу, екологічну, ценотичну та географічну структури мохоподібних. Досліджено частоту потрапляння, проективне покриття та форми росту мохоподібних в екотопах територій промислових підприємств і відвалів вугільних шахт південного сходу України. Уперше для території Донеччини зафіксовано мох Aulaomnium palustre (Hedw.) Schwaegr. (Краснолиманський район, с. Закотне, сосновий ліс, на грунті (2004 р.); м. Макіївка, вершина вугільного відвалу шахти ім. Орджонікідзе (2005 р.)). Уперше на вершині вугільного відвалу (шахта ім. Орджонікідзе) також було знайдено верхоплідний мох Bryum torquesces B. et S. та бокоплідний - Caiergonella cuspidata (Hedw.) Loeske. Установлено, що розвиток мохоподібних в екотопах техногенно трансформованого середовища є досить інформативним індикатором забруднення середовища, тому мохи можуть слугувати адекватними біомаркерами у системі моніторингу за станом середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*801.8(4УКР) + Е0*801.48(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349831

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Маєвський К. В. 
Бріофлора міста Києва та перспективи використання її представників у садово-парковому будівництві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / К. В. Маєвський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено інвентаризацію бріофлори Києва, вивчено її видове різноманіття та його зміну залежно від ступеня антропогенного навантаження. Досліджено систематичну структуру й еколого-ценотичні особливості мохоподібних у різних типах фітоценозів і культур фітоценозів. Вивчено іноземний досвід застосування мохоподібних у садово-парковому мистецтві та складено відповідні класифікації. Проведено комплексне декоративне оцінювання бріофлори та виявлено види, перспективні для застосування у садово-парковому будівництві. Вивчено й адаптовано методи створення мохового покриву на різних типах субстратів за умов відкритого та закритого грунту. Розроблено технологічну схему вирощування мохової дернини. Визначено асортимент і наведено рекомендації щодо застосування мохоподібних у садово-парковому будівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*852.19(4УКР-2К) + П271(4УКР-2К)
Шифр НБУВ: РА380914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Маєвська С.М. 
Морфо-фізіологічні аспекти стійкості мохів до токсичної дії іонів важких металів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / С.М. Маєвська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено здатність мохів поглинати іони свинцю і кадмію та акумулювати їх у клітинах, динаміці поглинання, рівнів нагромадження та розподілу між клітинами і у клітинах; індивідуальному розвитку моху Plagiomnium undulatum, регенерації ізольованих гаметофорів, листків та їх фрагментів, а також здатності рослин адаптуватися до токсичної дії іонів важких металів. Відзначено, що у поглинанні свинцю домінує активний транспорт, а кадмію - пасивна дифузія. Основна маса поглинутих катіонів зосереджувалася у цитозолі, а в клітинній стінці затримувалося близько 5 % кадмію та 25 % свинцю; концентрація катіонів зростала у 100 і більше разів порівняно з концентрацією у середовищі. Найнижчі концентрації кадмію (0,01 мкмоль/л) стимулювали регенерацію ізольованих листків, але гальмували диференціацію регенеративної протонеми, а вищі концентрації гальмували обидва процеси. Встановлено, що 0,10 мкмоль/л концентрація кадмію індукувала адаптацію моху до токсичної дії кадмію. Сублетальні концентрації кадмію (5 мкмоль/л), які гальмували ріст і відмирання клітин, посилювали їх чутливість до токсичної дії кадмію. Сполуки селену слабо гальмували ростові процеси, але спільно зі свинцем та кадмієм посилювали їх токсичну дію, а також антагонізм між ними у разі потрійної дії суміші іонів. Іони циклу посилювали стимулюючий вплив ІОК на ріст протонеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.23*731-641.1
Шифр НБУВ: РА314600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Нипорко С.О. 
Мохоподібні природного заповідника "Горгани": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.О. Нипорко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено біофлору природного заповідника "Горгани", яка налічує 231 вид з двох відділів, а саме: печіночників (Hepatophyta) та мохів (Bryophyta). Печіночники представлені 73-ма видами з 22-х родин і 35-ти родів, а відділів Bryophyta - 158-ма видами з 27-ми родин і 75-ти родів. Уперше для території дослідження вказано 218 видів, для флористичного району Горган - 18 видів, з яких 4 печіночників і 14 мохів, а для Українських Карпат - один вид (Odontoschisma denudatum (Mart) (Dum.). Виявлено особливості бріофлори заповідника та її місце серед бріофлор інших заповідних територій України. Установлено, що бріофлора природного заповідника "Горгани" за своїм систематичним складом (на рівні родин) та на видовому рівні виявляє найбільшу подібність з бріофлорами карпатських заподників (Карпатського біосферного заповідника та Карпатського національного парку). Вивчено особливості розподілу мохів за основними рослинними ценозами, проаналізовано взаємозв'язки між ними на підставі видового складу, географічної й екологічної структури. З використанням методу фітоіндикації проведено градієнтний аналіз, побудовано ординаційні матриці, що чітко відображають амплітуду змін екологічних факторів, а також кореляцію між зміною цих факторів й угруповань мохоподібних різних рослинних ценозів. Виявлено 32 види мохоподібних регіональної, національної та європейської категорій рідкісності, відзначено їх найбільшу концентрацію у долині р. Бистриця та на найвищих вершинах (Довбушанці, Ведмежику). Зазначено, що підтримання існуючого режиму заповідності є достатнім для збереження цих видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Загороднюк Н. В. 
Мохоподібні рівнинного Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Н. В. Загороднюк ; НААН України, Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено бріофлору аридноголарктичного рівнинного типу, яка за видовим складом найбільш подібна до бріофлор Лівобережного Злакового Степу та Південного берега Криму. Розрахований індекс її синантропізації, що складає 54,26%. Проаналізовано бріофлори різних типів місцезростань, встановлено їх вплив на структуру регіональної бріофлори. Виявлено, що у всіх ценобріофлорах переважають синантропні мохи, найбільше їх у водних і навколоводних та антропогенних місцезростаннях, в полиново-злакойих степах. Виділено 17 видів мохоподібних різних категорій рідкісності. Обстежено 14 заповідних об'єктів, в яких зростають 93 види мохоподібних, що в достатній мірі репрезентує бріофлору рівнинного Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*852.119(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА379670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського