Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*735.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Амбарова Н.О. 
Лектинова гістохімія нирки щура в динаміці постнатального онтогенезу та при експериментальному цукровому діабеті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Н.О. Амбарова ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

З використанням 22-х лектинів різної вуглеводної специфічності досліджено перебудову глікополімерів нирки щура в динаміці постнатального морфогензу й у процесі розвитку стрептозотоцин-індукованої діабетичної нефропатії. Встановлено, що постнатальний морфогенез нирки супроводжується накопиченням і генералізацією манозо-, фукозо- та сіалогліканів у поєднанні з редукцією вуглеводних детермінант D-галактози (DGa)l та N-ацетил-D-галактозамін (DGalNAc), зростанням гетерогенності окремих ниркових структур. Показано, що селективними маркерами ниркових тілець починаючи від 20-ї доби виявилися лектини WGA, RCA, MPFA та LPFA; дефінітивних ознак у зв'язуванні лектинів нирка щура набуває до 60-ї постнатальної доби. Розвиток діабетичної нефропатії супроводжується накопиченням глікополімерів з кінцевими залишками DGal і DGalNAc у поєднанні з редукцією манозо-, фукозо- та сіалогліканів, посиленим контуруванням щіточкової облямівки никових трубочок. Доведено, що одержані дані поглиблюють існуючі уявлення про гістохімічні прояви постнатального морфогенезу нирки та розвитку діабетичної нефропатії. Висвітлено перспективи застосування у гістохімії глікополімерів 5-ти нових лектинів, очищених з грибів-базидіоміцетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.11*72 + Е60*735.11*72 + Р415.160.23-29 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА372206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кіптенко Л.І. 
Морфофункціональні зміни в корі надниркових залоз тварин за дії іонізуючого випромінювання і солей важких металів: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.01 / Л.І. Кіптенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено морфологічні зміни у корі надниркових залоз щурів за умов дії на організм іонізуючого випромінювання в дозах 0,1 - 0,3 Гр та навантаження солями важких металів протягом 1, 2 і 3-х місяців. Проаналізовано нові експериментальні дані про негативні порушення адренокортикоцитів наднирників під впливом змодельованих екологічних чинників Сумщини. У процесі збільшення дози опромінення в кірковій речовині наднирників відбувається перебудова від напруги функціональної активності, яка знаходиться в межах компенсаторно-пристосувальних можливостей органу, до зриву адаптації та переходу у фазу деструкції. Через підвищене споживання солей важких металів дистрофічні процеси у залозі розвиваються значно повільніше, ніж у разі опромінення і мають виражений характер за умов 3-місячного споживання солей. Сумісна дія випромінювання і важких металів викликають у кірковій речовині наднирників значно більші зміни, ніж у разі дії кожної з них окремо. Зроблено корекцію морфофункціональних змін, викликаних дією екологічних чинників за допомогою препарату "Ерсол", що частково відновлює стан залози, бо посилює регенеративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11*737.1*716-638.2
Шифр НБУВ: РА318013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Лобода О.Ю. 
Морфофункціональні зміни в нирках при загальній дегідратації у віковому аспекті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.Ю. Лобода ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше виявлено особливості морфологічних, макрометричних, морфометричних, електронномікроскопічних змін структурних компонентів нирок щурів під впливом загальної дегідратації організму різного ступеня у різних вікових групах тварин. З'ясовано закономірності пристосувально-компенсаторних реакцій нирок тварин залежно від часу дії загального зневоднення та біологічного віку. Вперше в динаміці досліду встановлено закономірності реадаптаційних перетворень у нирках щурів різних вікових груп після перенесеного сублетального загального зневоднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.11 + Е60*735.11
Шифр НБУВ: РА331146

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Сікора В.В. 
Морфофункціональні перетворення нирок при комбінованому впливі іонізуючого випромінювання і солей важких металів (анатомно-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Сікора ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності морфофункціональних змін у кірковій речовині нирок тварин за умов ізольованого та комбінованого впливу іонізуючої радіації та солей важких металів. З використанням комплексного морфофункціонального дослідження розкрито закономірності перебудови й особливості порушень вмісту хімічних елементів нирки щурів за умов дії іонізуючого випромінювання та споживання підвищеної кількості солей важких металів. Установлено, що іонізуюче випромінювання у комбінації з даними солями негативно впливають на структуру нирки. Вивчено порушення на органному, клітинному та субклітинному рівнях у кірковій речовині нирки щурів за умов дії змодельованих екологічних чинників. Виявлено залежність структурних змін нирок від дози радіації та терміну навантаження щурів солями важких металів. Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення актуальної наукової задачі, зокрема встановлено загальнобіологічні закономірності морфофункціональних змін у нирках щурів у разі опромінння за низьких доз і споживання солей важких металів за умов окремої та комбінованої дії, що мають фазний характер з різноспрямованим проявом змін досліджуваних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11-641 + Е60*735.11-638 + Р252.74 +
Шифр НБУВ: РА348417

Рубрики:

      
5.

Гордієнко В. В. 
Онтогенетичні особливості хронобіологічних перебудов функції нирок за умов експериментальної кадмієвої та свинцевої інтоксикації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.06 / В. В. Гордієнко ; Акад. мед. наук України ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 24 с.: a-граф. — укp.

Вивчено вікові особливості циркадіанних перебудов функцій нирок за тривалої інтоксикації солями кадмію та свинцю в дозах малої інтенсивності. Вперше доведено наявність вікових особливостей хроноритмологічної організації екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок у інтактних статевонезрілих і статевозрілих щурів. Встановлено, що в процесі статевого дозрівання активується натрійзатримувальна система, змінюється архітектоніка хроноритмів. Показано, що за тривалого (30 діб) надходження в організм тварин різного віку малих доз солей кадмію та свинцю в нирках виникає десинхроноз інтегральних показників фільтраційно-реабсорбційних процесів, порушуються механізми клубочково-канальцевого балансу та тубуло-гломерулярного зворотного зв'язку, що супроводжується депресією швидкості клубочкової фільтрації, порушенням натрій-водневого контранспорту, ретенційною азотемією, протеїнурією та втратами іонів натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29 + Р284.414-29 + Е60*735.11*33-641.1
Шифр НБУВ: РА374606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Мацьопа І. В. 
Система антиоксидантного захисту нирок щурів при ураженні тетрахлорметаном за різних світлових режимів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / І. В. Мацьопа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан системи антиоксидантного захисту в нирках щурів за токсичного ураження тетрахлорметаном, дії мелатоніну, настоянки ехінацеї пурпурової за умов різних світлових режимів. Одержано нові дані про стан вільнорадикального окиснення ліпідів, білків та активності системи антиоксидантного захисту у нирках щурів за умов впливу настоянки ехінацеї пурпурової та мелатоніну. З'ясовано, що за інтоксикації тетрахлорметаном, незалежно від умов освітлення, у нирках щурів відбувається деструктивні морфологічні зміни, посилюється вільнорадикальне окиснення ліпідів і білків, змінюються субциркадіанні ритми й активність антиоксидантних ферментів. Встановлено що п'ятиденне внутрішньошлункове введення тваринам настоянки ехінацеї пурпурової в дозі 0,25 мл/кг і мелатоніну в дозі 3,0 мг/кг маси тіла тварини, окремо чи за поєднаній їх дії, відновлює субциркадіанні ритми активності антиоксидантних ферментів, корегує їх активність і нормалізує вміст продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів і білків у нирках щурів за інтоксикації тетрахлорметаном за умов експериментального рівнодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11*723.4-604.2 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА376132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського