Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка забруднення грунту кадмієм та свинцем в умовах техногенного навантаження на довкілля (на прикладі Дніпропетровської області): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в індустріальних центрах Дніпропетровщини відбувається стійке забруднення грунту речовинами техногенного походження, які є характерними для металургійних і гірничо-видобувних галузей промисловості: важкими металами - кадмієм і свинцем. Визначено за загальносанітарним показником шкідливості мінімальну порогову концентрацію за грунтово-кліматичних умов. Розроблено провідні напрями профілактичних заходів із запобігання негативним наслідкам техногенного забруднення грунту кадмієм і свинцем: моніторинг стану забруднення чорнозему типового важкими металами кадмієм і свинцем установами санітарно-епідеміологічної служби. Розглянуто детоксикацію забруднених важкими металами грунтів із застосуванням неорганічних калійних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.136 + Р284.414 + Р284.412 + П032.518
Шифр НБУВ: РА374786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Купша О.І. 
Морфофункціональні зміни в печінці мишей при тривалому надходженні в організм малих доз свинцю і вплив на них альфа-токоферолу та ербісолу (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.І. Купша ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто морфофункціональні прояви компенсаторно-пристосувальних та альтернативних процесів у печінці білих мишей за тривалого надходження в організм малих доз свинцю і їх коригування альфа-токоферолом та ербісолом. За допомогою сучасних методів (електронної мікроскопії, морфометрії з використанням оптичного аналізатора зображення) встановлено, що токсичні ефекти свинцю мають пріоритетні мішені та виявляються у вигляді альтерації мембран гепатоцитів, ендотелію, еритроцитів. Застосування альфа-токоферолу чинить мембранопротекторний ефект на мітохондрії гепатоцитів, а ербісол, також, ендотеліоцитів і еритроцитів та надає імуномодулюючий ефект на макрофаги, сприяючи кращому збереженню структур печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29
Шифр НБУВ: РА371424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гордієнко В. В. 
Онтогенетичні особливості хронобіологічних перебудов функції нирок за умов експериментальної кадмієвої та свинцевої інтоксикації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.06 / В. В. Гордієнко ; Акад. мед. наук України ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 24 с.: a-граф. — укp.

Вивчено вікові особливості циркадіанних перебудов функцій нирок за тривалої інтоксикації солями кадмію та свинцю в дозах малої інтенсивності. Вперше доведено наявність вікових особливостей хроноритмологічної організації екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок у інтактних статевонезрілих і статевозрілих щурів. Встановлено, що в процесі статевого дозрівання активується натрійзатримувальна система, змінюється архітектоніка хроноритмів. Показано, що за тривалого (30 діб) надходження в організм тварин різного віку малих доз солей кадмію та свинцю в нирках виникає десинхроноз інтегральних показників фільтраційно-реабсорбційних процесів, порушуються механізми клубочково-канальцевого балансу та тубуло-гломерулярного зворотного зв'язку, що супроводжується депресією швидкості клубочкової фільтрації, порушенням натрій-водневого контранспорту, ретенційною азотемією, протеїнурією та втратами іонів натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29 + Р284.414-29 + Е60*735.11*33-641.1
Шифр НБУВ: РА374606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мостовой С.О. 
Репаративний остеогенез нижньої щелепи на фоні інтоксикації солями свинцю (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / С.О. Мостовой ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості експериментального репаративного остеогенезу нижньої щелепи в нормі та за умов екзогенної інтоксикації солями свинцю. Наведено морфологічне обгрунтування фармакологічних методів оптимізації репаративних процесів і терапевтичної корекції остеотоксичного ефекту свинцевих сполук. Вперше на експериментальному матеріалі за допомогою комплексу морфофункціональних методів дослідження розкрито основні закономірності репаративної регенерації нижньощелепних кісток білих щурів за умов свинцевої хронічної інтоксикації. Доведено можливість оптимізації перебігу ранового процесу за допомогою препаратів тетацин-кальцій і магне B6. Проведено комплексне вивчення процесів формоутворення, хімічного складу нижньощелепної кістки за змодельованих переломів на фоні свинцевого отруєння. Встановлено особливості гістоморфоструктури, мінеральної насиченості, макро- та мікроелементного складу та ступеня кристалічності мінеральної складової регенерату нижньощелепної кістки у випадках інтоксикації організму солями свинцю та антитоксичної корекції, що проводилася за допомогою препаратів тетацин-кацьцій і магне B6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р665.830.882-29
Шифр НБУВ: РА370723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Довгалюк Т.Я. 
Структурно-функціональні зміни в довгих трубчастих кістках скелета білих щурів при дії на організм свинцевої інтоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Т.Я. Довгалюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей будови, росту і формоутворення довгих трубчастих кісток скелета білих щурів в умовах свинцевої інтоксикації. Встановлено, що інтоксикація свинцем негативно впливає на організм людини. Особливу чутливість на наявність остеотропного свинцю має скелет, який росте. Саме в ньому спостерігаються найбільш активні процеси розмноження і диференціювання клітин, що забезпечують метаболічну і структурну основу для росту хряща і формування кістки. При дії солей свинцю відбувається уповільнення росту і формоутворення кісток скелета, пригнічення процесів проліферації і диференціювання остеогенних клітин, а також біосинтетичних процесів, що проходять у цих клітинах. Окрім того, свинцева інтоксикація викликає структурні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

      
6.

Зуб С.Т. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка впливу свинцю на фоні йододефіциту і ефективність йодопрофілактики: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С.Т. Зуб ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості токсичної дії свинцю нітрату на фоні йододефіциту, змодельованого введенням тиреостатика меркалолілу. Виявлено посилення за цих умов дозозалежного токсичного ефекту свинцю у порівнянні з його ізольованою дією, виявами якого є гіперплазія щитовидної залози за колоїдно-паренхіматозним або паренхіматозно-колоїдним типом, пошкодження фолікулів, виражений або субклінічний гіпотиреоз, дисбаланс між процесами ліпопероксидації й антиоксидантного захисту, напруження компенсаторно-пристосувальних механізмів. Виявлено низьку ефективність калію йодиду як засобу профілактики йододефіциту за одночасного надходження свинцю в організм, яка покращується застосуванням яблучного пектину, особливо зі зменшенням дози свинцю. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, спрямованих на запобігання одночасному шкідливому впливу йододефіциту та свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р120.121.2 + Р415.12 +
Шифр НБУВ: РА369660

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського