Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.143.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Козловський М.П. 
Біоіндикаційні властивості фітонематодних угруповань наземних екосистем Карпатського регіону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структурно-функціональної організації нематодних угруповань у корінних і похідних біогеоценозах різних рослинних поясів Карпат. Конкретизовано визначення поняття "комплекс нематод" і наведено класифікацію даних комплексів за функціональними ознаками. Розроблено методику оцінки змін функціональної організації грунтових нематод у похідних екосистемах, у порівнянні з корінними, а також оцінки санітарного стану екосистем на базі біоіндикаційних властивостей нематодних угруповань. Показано принципові відмінності у споживанні енергії нематодними угрупованнями в корінних і похідних біогеоценозах. Визначено основні шляхи формування нефітопатогенних комплексів нематод у похідних лісових біогеоценозах. Запропоновано нові способи збереження природного структурного та функціонального різноманіття фітонематод, а також підвищення стійкості та продуктивності лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*801.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бойко О. О. 
Вплив екологічних чинників на структуру угруповань нематод підрядів Strongylata і Rhabditata в умовах степового Придніпров'я: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. О. Бойко ; Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.121*832 + П873.626-911
Шифр НБУВ: РА369794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Вакаренко О.Г. 
Життєвий цикл і паразитарна система нематоди IDicheilonema rheae/I (Owen, 1843) (Filariata: Diplotriaenidae) в умовах заповідника "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / О.Г. Вакаренко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.125*832,022 + Е0*836.6:Е623.353.4(237УКР7-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА307460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Хлівна Г.О. 
Заходи лікування і профілактики аскаріозу у свиней з урахуванням репродуктивної активності самок гельмінтів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Г.О. Хлівна ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто явище "післяпологового", "лактаційного" збільшення кількості яєць A.suum у фекаліях свиноматок, вивчено зміни показників їх гуморального та клітинного імунітету залежно від вмісту гормонів продактину та кортизолу в сироватці крові протягом всього репродуктивного циклу (від запліднення до відлучення поросят). Установлено, що першочергова роль у виникненні явища "післяпологового", "лактаційного" підйому овуляції самок аскарисів належить гормонам продактину та кортизолу. Розроблено комплексні заходи профілактики та лікування свиней, хворих на аскаріоз, які включають застосування ефективних антгельмінтиків та імуномодулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.124*736 + П873.626.611.1-7-8
Шифр НБУВ: РА318753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Сергеєва Н.Г. 
Зональний розподіл мейобентосу та його найважливішого компонента - вільноіснуючих нематод у Чорному морі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Н.Г. Сергеєва ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2001. — 34 с.: рис. — укp.

Вперше досліджено мейобентос шельфу, материковий схил та улоговини Чорного моря. На підставі власних багаторічних даних про видову різноманітність і вертикальний розподіл мейобентосу сформульовано нову концепцію про зональний розподіл життя в Чорному морі. Залежно від зустрічальності різних розмірно-екологічних угруповань донних тварин у Чорному морі виділено два пояси (яруси). Перший - від урізу води до глибини 120-150 м, населений організмами макро-, мейо- та мікробентосу, другий - від 120-150 м і до максимальних глибин, де мешкає тільки мейо- та мікробентос. Бентос анаеробної зони представлений гідробіонтами різних угруповань. Одні з них включають звичайні для шельфу Чорного моря види, які невідомими шляхами потрапляють у батіаль, інші - складаються з ендемічних форм глибинної сірководневої зони. У вертикальному розподілі мейобентосу виявлено зональність, зумовлену трьома природними зонами Чорного моря. Кожній із зон (аеробній, проміжній та анаеробній) відповідають специфічні мейобентосні угруповання, утворені сукупністю незалежних популяцій. На підставі виявлених специфічних аномалій у розвитку нематод автор вважає за доцільне використання уніфікованого показника морфологічної мінливості даної групи організмів для оцінки стану прибережної акваторії Чорного моря у разі техногенного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1(4УКР) + Е0*820*801.633:У6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Нікішичева К.С. 
Комплекси фітонематод в агроценозах озимої пшениці різних грунтово-кліматичних зон та заходи з регуляції їх чисельності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / К.С. Нікішичева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено нематодофауни агроценозів озимої пшениці, проаналізовано таксономічну належність виявлених видів та їх екологічний статус. Доведено існування в агроценозах озимої пшениці в різних зонах її вирощування стабільного комплексу фітонематод. Досліджено основні чинники динаміки чисельності популяцій різних видів та екологічних груп нематод, до яких віднесено фази вегетації та стан рослини-хазяїна, погодні умови та особливості грунту. За результатами кореляційного та регресійного аналізу виявлено залежність між чисельністю популяцій комплексу паразитичних видів і біомасою та продуктивністю рослин озимої пшениці на рівні від -0,52 до -0,76, розраховано пороги шкодочинності. Встановлено високу протинематодну ефективність протруйників озимої пшениці з фунгіцидними властивостями - дивідент-стар (62 %) та максим-стар (58 %), а також з інсектицидними властивостями - промет 400 (58 %), що дозволяє контролювати чисельність фітогельмінтів без застосування додаткових заходів. На підставі проведеної оцінки виділено стійкі до фітогельмінтів сорти озимої пшениці (Миронівська 27, Крижинка, Дон 85), які рекомендовано для використання в селекційному процесі з метою створення нематодостійких сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.94 + Е621.143.1 + П212.103
Шифр НБУВ: РА320623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Головачов О.В. 
Морфологія і філогенія грунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Головачов ; НАН України. Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз морфології, постембріонального розвитку, мінливості, філогенетчних зв'язків та напрямків еволюції прісноводних і грунтоводних нематод підряду Leptolaimina. На основі власних зборів і колекційного матеріалу описано 67 видів підряду Leptolaimina, з яких 14 є новими. Описано морфологію рецепторів переднього кінця тіла з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії, виділено та класифіковано типи будови стравоходу, жіночих статевих трубок і копулятивного апарату. Проведено аналіз міжпопуляційної та міжвидової мінливості кількісних та якісних ознак для деяких вибраних родів. Одержано дані щодо постембріонального розвитку для чотирьох видів. Уточнено філогенетичні зв'язки та переглянуто систему підряду Leptolaimina. Опосередковано проаналізовано морфологічне пристосування до життя в прісних водоймах та грунті, зокрема будову видільної системи та локомоторного апарату. Обговорено проблему співіснуванян близьких видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*60 +
Шифр НБУВ: РА340086

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського