Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.36*69$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Степанюк Я.В. 
Морфо-екологічна характеристика центральних відділов нюхового та зорового аналізаторів деяких ссавців: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Я.В. Степанюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с.: іл. — укp.

Уперше проведено комплексний порівняльний аналіз підкіркових та кіркових відділів нюхового та зорового аналізаторів у представників різних екологічних груп класу ссавці. Виявлено, якому з дистантних аналізаторів належить основна роль у життєдіяльності видів, що живуть за різних екологічних умов. На підставі порівняння макро- та мікроморфологічних показників встановлено тенденції розвитку центральних відділів дистантних аналізаторів, риси подібності та відмінності даних структур у видів різних екологічних груп класу Mammalia. Виявлено, що індекс енцефалізації досліджуваних видів залежить не лише від систематичної ієрархії виду, але й від ступеня розвитку сенсорних органів, локомоторних та трофічних спеціалізацій. Встановлено, що особливості цитоархітектоніки додаткової нюхової цибулини пов'язані з характером їжі, оскільки її організація ускладнюється у видів, які живляться тваринною їжею. На підставі досліджень будови різних ланок зорового аналізатора у ссавців, що ведуть підземний спосіб життя та зоровий аналізатор яких втрачає своє значення, встановлено редукцію у них лише периферичних відділів аналізатора, центральні відділи не мають слідів "редукції", що може свідчити про підпорядкування їх іншим функціям (наприклад, контролю добових ритмів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*699.177 + Е623.36*699.2
Шифр НБУВ: РА330555

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Білецька М.Г. 
Піднебінно-носовий комплекс ссавців (порівняльна анатомія, ембріологія, еволюція): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.Г. Білецька ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку вторинного кісткового піднебіння (ВКП) ссавців (в онтогенезі та філогенезі) та носової порожнини. Встановлено терміни, джерела та особливості розвитку даних структур протягом усіх стадій ембріогенезу (на прикладі кота свійського та рудої вечірниці). Розглянуто ВКП ссавців як поліфункціональну структуру, яка, крім розмежування трофічного та респіраторного шляхів, виконує також механічну та об'єднувальну фукнції (підвищує механічні властивості щелепного апарату та зберігає зв'язки між ротовою та носовою порожнинами). На підставі одержаних матеріалів доведено значну мінливість структури ВКП ссавців. Встановлено, що в будові ВКП різних представників класу Mammalia загалом беруть участь майже всі компоненти, що входять до складу вторинного кісткового піднебіння теріоморфних плазунів. Зроблено припущення, що ВКП ссавців успадковано від теріоморфних рептилій. Виявлено та описано нові варіанти в конструкції ВКП ссавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*698.131.2 +
Шифр НБУВ: РА330373

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Тилахун Гобезайєху Єйасу 
Стан кісткової тканини у деяких тварин в залежності від виду, віку та умов утримання: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Тилахун Гобезайєху Єйасу ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено біомеханічним і біохімічним дослідженням стегневої кістки у деяких видів хижаків та впливу радіонуклідів на її структуру у білих щурів. Визначено: що основними біохімічними компонентами кістки, що суттєво впливають на її біомеханічні і морфологічні характеристики, є солі Ca і P та особливо їх сумарний вміст. В умовах збільшення дози надходження радіонуклідів виявлено тенденцію зміни остеогенезу та затримки росту кістки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134.2*73*22,022 + Е623.36*69,022
Шифр НБУВ: РА308225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського