Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (616)Книжкові видання та компакт-диски (481)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Шкриль В.М. 
Активність високопорогових кальцієвих каналів гіпокампу щура при зменшенні напруги кисню в зовнішньоклітинному розчині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.М. Шкриль ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни активності високопорогових кальцієвих каналів гіпокампу щура під час модулювання умов гіпоксії. Показано, що активність високопорогових кальцієвих каналів нейронів гіпокампу модулюється зниженням напруги кисню зовнішнього середовища за відсутності глюкози у зовнішньому середовищі. Встановлено, що за умов фіксації внутрішньоклітинної концентрації кальцію на нульовому рівні не відбувається адекватна зміна максимальної амплітуди кальцієвого струму. У разі наявності вільного внутрішньоклітинного кальцію відбувається потенціювання кальцієвого струму у випадку зменшення напруги кисню зовнішньоклітинного розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.177.52*042*716-641.9:Г + Р252.725
Шифр НБУВ: РА318511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Двилюк І.В. 
Акустичні репеленти в комплексній дератизації об'єктів ветеринарно-санітарного нагляду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / І.В. Двилюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано використання акустичних репелентів у боротьбі зі шкідливими гризунами, вивчено ефективність і доцільність їх застосування в комплексі з традиційними засобами дератизації на об'єктах ветеринарно-санітарного нагляду. Встановлено залежність етіологічних показників від частотних параметрів емітованого сигналу. Одержано нові дані про вплив акустичних репелентів на біоелектричну активність головного мозку та серця лабораторних щурів. Досліджено динаміку фізіологічних і біохімічних показників крові та репродуктивних показників у щурів за дії акустичного репеленту АР-010. Розроблено спосіб відлякування гризунів і комплексний план, який поєднує фізичні та хімічні засоби дератизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.222.51 + П817
Шифр НБУВ: РА316334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Влащенко А.С. 
Біогеоценотичні зв'язки рукокрилих (Mammalia, Chiroptera) в умовах півдня центрального Лісостепу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.С. Влащенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено видове різноманіття та біогеоценотичну роль популяцій рукокрилих на території півдня центрального Лісостепу. Показано особливості видового різноманіття рукокрилих цієї частини лісостепу, надано кількісні оцінки. Проведено інвентаризацію фауни та з'ясовано, що у регіоні зустрічається 15 видів 6-ти родів родини Vespertilioidae. У 15-ти видових нарисах подано дані щод статусу та характеру перебування виду, його зустрічаємості та відносної рясності, особливості розташування сховищ, характеристики літніх і зимових сховищ, термін та місця парування й народження малят, співвідношення статей. Для деяких видів оцінено вікову структуру за ступенем стертості зубної системи, наведено результати локальних повернень мічених тварин. Показано спектр будівель і порід, які використовують рукокрилі та їх характеристики. Визначено ступінь стено- та еврібіонтності у виборі сховищ і біотопів живлення. Показано роль рукокрилих у переносі речовин між різними біогеоценозами. Описано зміни у структурі угруповань рукорилих у природному та трансформованому біогеоценозах. Визначено основні проблеми цих тварин, шляхи та методи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*806.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Токарський В. А. 
Біологія і екологія європейського бабака Marmota bobak (Muller, 1776) та його сучасний стан: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.08 / В. А. Токарський ; Національна академія наук України ; Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена. — К., 2010. — 40 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.1 Sci
Шифр НБУВ: РА370781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Дикий І.В. 
Борсук (IMeles meles/I L., 1758) на заході України (морфологія, поширення, екологія, охорона): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.В. Дикий ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено морфологічні та екологічні особливості популяції борсука та процес її поширення на заході України у контексті розгляду питань формування життєздатних видів, проблем їх охорони та раціонального використання. Проаналізовано мінливість морфометричних ознак виду у порівнянні з популяціями, суміжними у просторі (на сході України) та часі (епохи плейстоцену). Наведено характеристику сучасного стану поширення виду в регіоні та оцінку відносної чисельності та щільності популяції, проаналізовано вплив біотичних та абіотичних чинників на її сезонну динаміку. Досліджено лісоекологічні особливості поширення та біотопного розміщення поселень борсука. Визначено спектр живлення популяції та з'ясовано його специфіку за сезонним і регіональним чинником. Досліджено особливості норіння, структуру та будову поселень тварин. Наведено пропозиції щодо зміни охоронного статусу борсука відповідно до діючих категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Mus(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333923

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Волох А.М. 
Великі ссавці Південної України в XX ст. (динаміка ареалів, чисельності, охорона та управління): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.08 / А.М. Волох ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання історії формування макротеріофауни з часів плейстоцену до сучасного періоду. Визначено причини та особливості динаміки ареалів копитних. Наведено дані щодо проникнення шакала на Україну, розселення видри, борсука, а також скорочення ареалів і чисельності європейської норки, перев'язки, степового тхора. Особливу увагу приділено дослідженню морфологічних адаптацій і відтворювальної здатності великих ссавців на південній межі поширення та вивченню динаміки їх угруповань. Виявлено значну залежність даних процесів від антропогенного впливу, посиленого за останні роки. На підставі проведених досліджень запропоновано комплекс законодавчих, організаційних і практичних заходів, спрямованих на відтворення, ефективне використання ресурсів та охорону великих ссавців на півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*80(4УКР) + Е623.36*81(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332272

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кавок Н.С. 
Вікові особливості метаболізму ліпідів печінки щурів на ранньому етапі дії тиреоїдних гормонів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.С. Кавок ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вікові особливості та наведено механізми короткотермінової регуляції тиреоїдними гормонами метаболізму ліпідів печінки щурів. Встановлено, що тироксин протягом перших хвилин дії стимулює в клітинах печінки тримісячних щурів процес деградації фосфоліпідів, який супроводжується швидким і короткочасним накопиченням у клітинах ліпідних вторинних месенджерів - діацилгліцеролів (ДАГ). Проаналізовано динаміку, розглянуто шляхи та джерела утворення ДАГ, а також виявлено закономірності вікових змін регуляції тиреоїдних гормонів їх утворення у клітинах печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Coe*734.26*723*725.13*725.38
Шифр НБУВ: РА318000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Корнійчук Г.М. 
Вплив блокаторів ліпоксигеназ та екзогенних лейкотриєнів Вv4D та Сv4D на апоптоз і некроз гепатоцитів щурів у первинній культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.М. Корнійчук ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

посилення апоптичних процесів може бути підвищення функціональної активності мітохондрій, а посилення некротичного шляху загибелі клітин - пригнічення їх функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cae*694.6*669.13с8
Шифр НБУВ: РА319956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Дунаєвська О.Ф. 
Вплив імуностимуляторів на імунні органи собак в умовах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / О.Ф. Дунаєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено гістологічні, гістохімічні, морфометричні, радіологічні дослідження тимуса, лімфатичних вузлів (нижньощелепних, поверхневих шийних), селезінки собак двох вікових груп (2-х місячних та 2-х річних). Виявлено певні зміни в імунних органах та периферичній крові собак, в зоні гарантованого добровільного відселення), зокрема, зменшення площі лімфоїдної тканини, зниження рівня імуноглобулінів, відхилення у величинах абсолютних та відносних морфометричних показників, які призводять до розвитку вторинного імунодефіцитного стану. Відзначено, що гістоструктура імунокомпетентних органів після застосування імуностимуляторів не змінювалась, збільшується відносна площа кіркової речовини у тимусі, лімфоїдної тканини лімфатичних вузлів. Визначено тенденцію до зростання кількості імуноглобулінів та фагоцитарної активності в сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*743.1-638.2 +
Шифр НБУВ: РА350947

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Лук'яненко І.А. 
Вплив інсуліну і глюкагону на секреторну функцію печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Лук'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено механізми гормональної регуляції жовчоутворення. Проаналізовано впливи інсуліну та глюкагону на рівень холерезу та хімічний склад жовчі на безпородних собаках з хронічними комбінованими холецистодуоденальними фістулами. Доведено, що інсулін в дозі 1 од/кг стимулює холерез більш істотно, ніж у дозі 0,5 од/кг. За допомогою гормону підвищено рівень жовчоутворення та вміст жовчних кислот, білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак. Внутрішньовенне введення глюкози зменшувало гіперхолеретичний вплив інсуліну. На підставі отриманих результатів доведено, що інсулін впливає на холерез опосередковано через викликану ним гіпоглікемію та підвищення активності ядер блукаючих нервів. Глюкагон підвищував продукцію жовчі та вміст жовчних кислот, білірубіну, загального білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.381.32*Е623.362.446.2Can*734.261
Шифр НБУВ: РА313913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Постригач Н.О. 
Вплив нелетальних доз іонізуючої радіації і спіруліни на біохімічні та ультраструктурні показники стану сперматозоїдів та органів регуляції сперматогенезу щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.О. Постригач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено особливості коригувального впливу спіруліни на морфофункціональний стан сперматозоїдів та органів регуляції сперматогенезу після поєднаного впливу тотального гамма-випромінювання та стресу. Проведено порівняльний аналіз біоефектів окремого та поєднаного впливу тотального гамма-випромінювання, іммобілізаційного стресу та спіруліни на рухливість сперматозоїдів тварин, зміни біохімічних показників крові та інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів у сироватці крові та тканинних гомогенатів досліджуваних органів. Встановлено подібність біологічних ефектів окремого та поєднаного впливу тотального зовнішнього гамма-випромінювання і стресу на морфофункціональний стан нейросекреторних клітин гіпоталамусу, аденогіпофізу та клітин сперматогенного епітелію. Доведено, що введення спіруліни до раціону щурів після комбінованого впливу іонізуючого випромінювання і стресу стабілізує морфофункціональний стан клітин сперматогенного епітелію і покращує внутрішньоорганний кровообіг. Запропоновано новий препарат природного походження - таблетки спіруліни, покриті оболонкою, як засіб корекції генеративної функції сім'яників за умов комбінованого впливу тотального гамма-випромінювання та інших стрес-агентів нерадіаційної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cae*333.11*716-638.23
Шифр НБУВ: РА319918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Гончарук О.П. 
Вплив різних культуральних середовищ на мейотичне дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів свиноматок з наступним їх заплідненням in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.П. Гончарук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Визначено терміни культивування, необхідні ооцит-кумулюсним комплексам свиноматок для дозрівання поза організмом до різних стадій мейозу. Встановлено особливості мейотичного дозрівання гамет свиноматок у культуральному середовищі, поповненому клітинами гранульози. Виявлено залежність кількості та якості ооцитів свиноматок від способу отримання їх з яєчників забитих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.443.1Sui*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Лященко Т.П. 
Вплив субстанції Р на жовчосекреторну функцію печінки і хімічний склад жовчі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Лященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено негуморальні механізми регуляції жовчосекреторної функції печінки. Одержані в хронічних і гострих спробах на тваринах результати свідчать про стимулювальний вплив широко розповсюдженого в організмі поліпептиду субстанції Р на жовчоутворювальну функцію печінки. Це стосується рівня секреції жовчі та її хімічного складу (вільних і кон'югованих жовчних кислот, холестерину, ліпідів, загального білка, білірубіну тощо). З'ясовано, що цей поліпептид виявився істинним холеретиком, оскільки змінює фільтраційно-дифузійні та синтетичні процеси в печінці. Показано, що для прояву адекватної відповіді печінки на введений поліпептид потрібна наявність нормальної активності парасимпатичної іннервації залози. Встановлено, що субстанція Р може реалізовувати свій вплив на функціональний елемент печінки через тахікінінові рецептори NK1- і NK3-типів. Висунуто гіпотезу про коригуючу та інтегруючу роль поліпептиду в організації секреторної діяльності травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.136.2 + Е623.362.3Cae*734.261*725.136.2
Шифр НБУВ: РА314066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Жуков О.Д. 
Вплив N-ацилетаноламінів на стероїдогенез у корі надниркових залоз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Д. Жуков ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2001. — 16 с. — укp.

За результатами дослідження зроблено припущення, що канабіноїдні рецептори (СВ2), присутні в тканині, не беруть участь в опосередкуванні ефекту NAE. Розроблено спосіб отримання в лабораторії мічених NAE з насиченими ацильними залишками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Саs*725.381.5*725.136
Шифр НБУВ: РА316787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Артамонов М.В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на ліпідний склад міокарда за постішемічної реперфузії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Артамонов ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано зміни ліпідного складу міокарда людини та щурів за умов ішемії та реперфузії, а також оцінено кардіопротекторні дії екзогенного N-стеароїлетаноламіну (NSE). Встановлено, що вже через 5 хв. до 1/3 введеної мітки визначається у фосфоліпідах різних органів, переважно у дифосфатидилгліцеролі, тобто екзогенні насичені довголанцюжкові N-ацилетаноламіни виявляють значну метаболічну активність і швидко перетворюються в організмі. У модельному експерименті з вивчення кардіопротекторних властивостей NSE за постішемічної реперфузії показано, що введення NSE до перфузійного розчину зменшує кількість лізофосфатидилхоліну, вільних поліненасичених жирних кислот і запобігає зменшенню рівня дифосфатидилгліцеролу, а також зростанню кількості ефірів холестеролу, яке спостережено за постішемічної реперфузії. NSE проявляє негативну інотропну дію та має антиаритмогенні властивості. У міокарді людини за ішемії з наступною реперфузією відбувається зростання кількості лізофосфатидилетаноламіну, вільних жирних кислот, особливо лінолевої й арахідонової, збільшується вміст арахідонової кислоти у ефірах холестеролу за умов загального зменшення їх кількості, змінюється жирнокислотний склад фосфоліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Сае*692.123*725.13 + Р410.11 с13
Шифр НБУВ: РА319720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Димань Т.М. 
Генетична диференціація доместикованих та диких видів копитних: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / Т.М. Димань ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 36 с. — укp.

З використанням різних типів молекулярно-генетичних маркерів (білків, ДНК-маркерів) досліджено генетичну структуру локальних порід сільськогосподарських і близьких диких видів копитних, а також зоопаркових видів - асканійських ізолятів. Оцінено можливості використання поліморфізму структурних генів та анонімних послідовностей ДНК з метою диференціації видів. Проаналізовано рівень генетичної мінливості у доместикованих і близьких диких видів копитних, виявлено біохімічні маркери, що найбільшою мірою залучені до процесів їх дивергенції. На прикладі гена капа-казеїну вивчено можливості ідентифікації алелів структурних генів за допомогою методу ПЛР-ПДРФ. Визначено генотипи за даним локусом і частоту зустрічальності бажаного В-алеля у локальних вітчизняних порід рогатої худоби. Досліджено вплив інтеграції чужинної генетичної інформації на органоспецифічний спектр ферментів загального метаболізму у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.40*446(4Укр) + П53(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Горідько Т.М. 
Дія насичених N-ацилетаноламінів на ліпіди тканин печінки та серця щурів за умов ішемічного ушкодження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Горідько ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено мембранопротекторні властивості N-пальмітоїлетаноламіну, зокрема, його здатність модифікувати ліпідний склад гіпоксичних тканин. Вперше вивчено особливості дії N-пальмітоїлетаноламіну на ліпідний склад серця щурів за умов експериментальної, спричиненої вазопресином, коронарної недостатності та розвиток аритмій, а також охарактеризовано кардіопротекторний та антиаритмічний ефекти NPE. Встановлено, що N-пальмітоїлетаноламін у разі вазопресинової ішемії міокарда запобігає падінню рівня фосфатидилхоліну та надмірному утворенню лізофосфатидилхоліну в тканинах міокарда, тим самим зменшує розвиток деструктивних процесів і сприяє покращанню функціональних показників роботи серця. Виявлено можливість застосування NPE у розчинах - консервантах з метою зменшення деструктивних змін і підвищення життєздатності ізольованих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Сае*734.26*725.13 + Р410.11 с13
Шифр НБУВ: РА319725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Зайцева 
Екологічна роль популяцій дендрофільних гризунів (на прикладі лісових біогеоценозів Кам'янецького Придністров'я): автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.16 / Ганна Юріївна Зайцева ; УААН; Інститут агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.362.423*806.3
Шифр НБУВ: РА365507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Земляний О.А. 
Екологічні адаптації дрібних ссавців в умовах техногенного забруднення біогеоценозів степового Придніпров'я: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.А. Земляний ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив техногенного забруднення на видовий склад і показники біорізноманіття дрібних ссавців з різних за ступенем трансформації біогеоценозів Придніпров'я. Визначено зміну розмірних характеристик і морфофізіологічних індикаторів дрібних ссавців під впливом негативних факторів. За результатами досліджень вмісту мікроелементів в органах і тканинах різних видів мікромамалій виявлено послідовність у збільшенні вмісту досліджених елементів. Установлено зниження коефіцієнта їх накопичення у тварин з більш забруднених екосистем. З'ясовано зміну біохімічних показників за умов техногенного забруднення. Зміна популяційних показників відбувається внаслідок модифікації просторового розміщення кількості тварин старших вікових груп у забруднених екосистемах, а також тенденції до переваги самок за умов трансформації та зміни показників відтворення. Розраховано коефіцієнт виведення мікроелементів у тварин з градієнтних за ступенем забруднення екосистем. Складено таблицю - визначник ступеня забрудення екосистем за певними екологічними, популяційними та морфофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*801.48 + Е623.36*112.4*80 +
Шифр НБУВ: РА356780

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського