Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Зайцева 
Екологічна роль популяцій дендрофільних гризунів (на прикладі лісових біогеоценозів Кам'янецького Придністров'я): автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.16 / Ганна Юріївна Зайцева ; УААН; Інститут агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.362.423*806.3
Шифр НБУВ: РА365507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Заморока А.М. 
Екологічні особливості ентомокомплексів жуків-вусачів (Coleoptera: Cerambycidae) у лісових екосистемах північно-східного макросхилу Українських Карпат: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.М. Заморока ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості синекологічної структури ентомокомплексів вусачів і закономірностей її динаміки під впливом лісових екосистем і комплексного висотного градієнта. Виокремлено моно-, оліго- та полідомінантні етномокомплекси, які об'єднані в передгірну (спорідненість 50 - 53 %) та гірську групи (спорідненість 69,6 %). Зазначено, що за трофічними зв'язками в гірських переважають олігофаги хвойних дерев, а в передгірних - поліфаги листяних. Результати дослідження спрямовано на проведення довготривалого моніторингу лісопатологічного стану в лісах Карпат, інвентаризацію та збереження видового різноманіття природно-заповідних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251*804*803.3 + П342.55(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА368744

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кратюк 
Еколого-лісівничі закономірності біотопічного розподілу тетерука (Lyrurus tetrix L.) та глушця (Tetrao urogallus L.) в умовах Центрального Полісся: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / Олександр Леонідович Кратюк ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.353.523.1 Tet*80
Шифр НБУВ: РА359742

Рубрики:

      
4.

Тищенко В.М. 
Еколого-фауністична характеристика та лісівниче значення рукокрилих (Chiroptera) в умовах Західного Поділля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / В.М. Тищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розкрито еколого-фауністичну структуру, проаналізовано просторовий розподіл та лісівниче значення населення кажанів у Західному Поділлі. Досліджено 17 видів у складі фауни рукокрилих в даному регіоні, виділено фактичні знахідки чотирьох видів. Визначено статус видів за відносною чисельністю та шість екологічних груп у складі лісових угруповань кажанів. Вивчено видовий склад пізньолітніх та зимових скупчень рукокрилих. Висвітлено особливості розташування дупел зі сховищами рукокрилих. Визначено середньодобові кількісні та енергетичні показники споживання комах модельними видами кажанів за умов неволі та сезонну динаміку їх змін, проведено екстраполяцію отриманих даних до умов та інтенсивності живлення кажанів у природі. Встановлено обсяги споживання лісовими видами рукокрилих комах-фітофагів, здатних масово розмножуватись та пошкоджувати деревостани за показниками чисельності та щільності населення кажанів у основних стадіях живлення. Доведено, лісові угруповання кажанів є основним чинником біологічного захисту лісів Західного Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4УКР3) + Е623.362.414*80(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА341688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Федонюк О.В. 
Земноводні та плазуни в лісах Львівщини: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / О.В. Федонюк ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено лісову фауну земноводних і плазунів Львівщини, а також чисельність видів, роль у лісових екосистемах. Установлено фактори ризику та розроблено заходи для збереження та відтворення популяцій. Уперше для лісів різних природних районів Львівщини проведено комплексне вивчення чисельності видів, установлено вплив лісорослинних умов на видове багатство. Одержано нові дані про біотопи земноводних і плазунів, вплив мікроклімату на чисельність їх видів. Установлено трофічну роль земноводних у лісах даного регіону, виявлено фактори ризику та запропоновано заходи для їх мінімізації. Розроблено рекомендації для охорони й оптимізації середовищ існування земноводних і плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.34*80(4УКР-4ЛЬВ) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА358313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Міхєєв О. В. 
Опосередковані інформаційні процеси ссавців у лісових біогеоценозах південного сходу України: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / О. В. Міхєєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 42 с. — укp.

Екологічні взаємозв'язки ссавців з лісовими біогеоценозами південного сходу України вперше вивчено у межах процесів інформаційного характеру, за яких оцінка інформації про стан середовища існування зумовлює адекватні поведінкові реакції тварин, що охоплюють найважливіші аспекти життєдіяльності. Одним з результатів їх здійснення є формування інформаційного поля (ІП) як сукупності сигнальних елементів, представлених різноманітними слідами життєдіяльності. Визначено параметри просторової, часової і біогеоценотичної організації ІП різних видів. Виявлено й охарактеризовано значення елементів ІП у забезпеченні опосередкованих взаємодій ссавців, що відіграють важливу роль у структурно-функціональній організації їх популяцій та угрупувань. Сформульовано загальне визначення "зоогенного інформаційного поля". Вперше наведено схему опосередкованих інформаційних процесів в угрупованнях ссавців, що включає блок "ІП".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*80 + Е60*806.3 + Е60*804*803 + П342.55
Шифр НБУВ: РА377028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Різун Е.М. 
Оптимізація умов існування наземних хребетних у приміських і міських насадженнях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Е.М. Різун ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше у Львові проведено комплексну оцінку приміських та міських насаджень у взаємозв'язку з функціонуванням населення наземних хребетних. Одержано нові дані про особливості структури приміських і міських насаджень, їх кормові та захисні властивості; видовий склад, чисельність, екологічні групи наземних хребетних та їх взаємодію зі структурними компонентами приміських і міських насаджень. Запропоновано класифікацію наземних хребетних за ступенем адаптації до приміських і міських насаджень Львова. Розроблено рекомендації для виробництва щодо оптимізації умов існування наземних хребетних приміських і міських насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ-2Л) +
Шифр НБУВ: РА323292

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського