Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (190)
Пошуковий запит: (<.>U=З277$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Молль Л.С. 
Автоматизований оперативний вибір схем технологічних процесів енергоблоків електростанцій з урахуванням показників надійності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Л.С. Молль ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто математичні моделі функціонального стану паротурбінних установок електростанцій, що дають змогу на підставі лінійних багатофакторних залежностей оперативно визначати зміни техніко-економічних показників виробки електричної та теплової енергії, спричинені змінами схемно-технологічних факторів експлуатації. Запропоновано метод розрахунку надійності технологічних систем енергоустановок електростанцій, що базується на розрахунку імовірності безвідмовної роботи логіко-структурних схем технологічних процесів з послідовним і паралельним з'єднанням нерезервованих і резервованих елементів з різними кратностями резервування, інтенсивностями відмов і відновлень. Уперше розроблено метод автоматизованого оперативного вибору структур і параметрів схем технологічних процесів паротурбінних енергоустановок з урахуванням їх надійності та базуючись на лінійних багатофакторних моделях функціонального стану установок і розрахунку імовірності безвідмовної роботи елементів схеми. Створено метод прогнозування величин виробки електричної та теплової енергії енергоблоками електростанцій з застосуванням лінійних моделей їх функціонального стану, методу розрахунку надійності схем технологічних процесів і методу виявлення за критеріями серій та інверсій трендів значень параметрів, що визначають надійність енергетичного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-5-05 +
Шифр НБУВ: РА335726

Рубрики:

      
2.

Меженкова М.О. 
Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / М.О. Меженкова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с.: рис. — (). — укp.

Запропоновано математичну модель електростанції (ЕС), яка базується на повних диференціальних рівняннях елементів і дозволяє одержувати миттєві значення величин. Наведено методику та проведено розрахунок параметрів схем заміщення турбогенераторів з обмеженою кількістю демпферних контурів ротора. Виконано розрахунки симетричних і несиметричних коротких замикань (КЗ) для схем Вуглегірської та Зуївської ТЕС. Визначено межі динамічної стійкості генераторів даних ЕС за різних рівнів частоти в енергосистемі. Виявлено, що за тривалих КЗ певної відстані типовий струмовий захист від зовнішніх симетричних КЗ із блокуванням мінімальної напруги виявляється непрацездатним для генераторів з системами самозбудження. Встановлено, що коли КЗ на відхідних від шин ЕС приєднаннях вимикаються з великими витримками часу, генератори переходять в асинхронний режим роботи, що не враховується у разі вибору установок їх резервних захистів. Запропоновано шляхи удосконалення даних захистів. Розроблено методику подання у перехідних режимах миттєвих значень несинусоїдальних фазних струмів у вигляді аперіодичної складової, а також складових прямої, зворотної та нульової послідовностей. Адекватність математичної моделі підтверджено задовільним збігом результатів моделювання з реальними осцилограмами, зафіксованими під час КЗ на Вуглегірській ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-016 с116
Шифр НБУВ: РА319753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шульженко С. В. 
Методи та засоби визначення показників ефективності функціонування і розвитку електричних станцій в умовах ринку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / С. В. Шульженко ; НАН України ; Ін-т заг. енергетики. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Розроблено новий синтезований метод визначення показників ефективності функціонування електростанцій за умов ринку, суть якого полягає в детальному імітаційному моделюванні витрат або споживанні матеріальних, фінансових, трудових ресурсів та особливостей їх перетворення в електричну енергію. Метод враховує невизначеність вхідної інформації, фізико-технічні та режимні особливості роботи електростанцій. Вдосконалено існуючу модель оптимізації структури генеруючих потужностей шляхом застосування детерміновано-стохастичних методів врахування невизначеності майбутніх рівнів електричних навантажень і форми графіків електричних навантажень Об'єднаної енергосистеми (ОЕС), а також невизначеності режимів експлуатації електростанцій. Створено систему математичних моделей та розроблено програмно-інформаційні засоби, які дозволяють оцінювати ефективність функціонування та розвитку електростанцій за умов ринку як в складі енергосистеми, так і окремо. Розраховано перспективні структури генеруючих потужностей ОЕС України, що відповідають ринковим умовам регулювання діяльності в електроенергетиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277 с116 + У9(4УКР)305.721
Шифр НБУВ: РА382737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Тугай Д.В. 
Перетворювальні системи розподілених альтернативних електростанцій, що забезпечують гарантоване електропостачання відповідального навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Д.В. Тугай ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію перетворювальних систем електромагнітно сумісних з мережею живлення, призначених для генерації в мережу електроенергії альтернативного джерела та підтримки гарантованого електропостачання відповідального навантаження. Сформульовано основні вимоги до перетворювальних систем розподілених електростанцій. На базі сучасних теорій потужності для номінального режиму роботи розподіленої електростанції розроблено алгоритми керування перетворювальними системами, що забезпечують генерацію у живлячу мережу активної потужності за синусоїдальної форми струмів, а також плавне регулювання або підтримку нульового значення реактивної потужності. Проаналізовано криві миттєвих значень випрямленої напруги шестипульсного та дванадцятипульсного компенсованих керованих випрямлячів та одержано розрахункові співвідношення у повному діапазоні зміни кутів керування. Проведено гармонічний аналіз випрямленої напруги компенсованого керованого випрямляча та струму мережі для шестипульсної та дванадцятипульсної схем. Одержано уточнені співвідношення для зовнішніх характеристик керованого випрямляча, величин кутів комутації та гармонік струму мережі, що враховують амплітуду змінної складової току навантаження. Розроблено комп'ютерні моделі розподілених електростанцій, що дозволяють отримати робочі характеристики в основних режимах роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54 + З277.11 +
Шифр НБУВ: РА338235

Рубрики:

      
5.

Самойленко М.Е. 
Порталы открытых распределительных устройств с гарантированными показателями безотказности и долговечности: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.Е. Самойленко ; Донбас. гос. акад. стр-ва и архитектуры. — Макеевка, 1999. — 19 с. — англ.

Встановлено основні чинники, що визначають надійність порталів відкритих розподільчих пристроїв. Розроблено методику обстеження порталів. Математично описаний вплив дефектів і пошкоджень на напружено-деформований стан елементів конструкцій порталу ВРП. Отримано регресійні моделі, що описують довговічність лакофарбових, цинкових і комбінованих покриттів. Уточнено районування території України за кліматичними характеристиками і отримані коефіцієнти надійності за вітровими і ожеледними навантаженнями, диференційовані в залежності від розрахункового періоду повторюваності. Встановлено кількісні значення ймовірності безвідказної роботи порталів ВРП. Запропоновано конструктивну схему порталу ВРП 110 кВ із тригранними решітчастими секціями з труб. Виконано техніко-економічний аналіз різноманітних систем антикорозійного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277.112

Рубрики:

      
6.

Грицюк Ю.В. 
Розрахунок і оптимізація параметрів джерел реактивної потужності та засоби керування ними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ю.В. Грицюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи комплексного розв'язання задачі компенсації реактивної потужності (КРП) на підставі удосконалення методів розрахунку із застосуванням усіх наявних джерел реактивної потужності (батареї конденсаторів (БК), синхронних машин (СМ), статичних тиристорних компенсаторів (СТК)). Удосконалено методи розрахунку КРП на базі використання системного підходу, урахування додаткових факторів, техніко-економічних показників і характеристик СТК з метою визначення оптимальних значень потужності різних джерел реактивної потужності та їх оптимального завантаження, що дозволяє підвищити економічно обгрунтовані рівні компенсації, а також забезпечує необхідну точність розрахунків. Досліджено вплив полігональних, амплітудно-фазово-модульованих напруг і параметричної модуляції реактивного параметра на показники енергетичного процесу СТК, що дозволило зменшити питомі втрати активної потужності у ньому та створити відповідні способи та засоби керування. Удосконалено схеми автоматичного регулятора БК і схеми автоматичного керування збудженням групи синхронних двигунів (СД), що використовуються для забезпечення технічних значень вихідної реактивної потужності (з метою регулювання напруги).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-052 +
Шифр НБУВ: РА367336

Рубрики:

      
7.

Рассамакін А.Б. 
Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас енергетичних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / А.Б. Рассамакін ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розглянуто моделі теплового стану, аналізу вогнестійкості та вигорання кабельних трас за різних умов пожежі (стандартний і реальний режими пожежі) у гермозоні реакторних відділень АЕС. Наведено результати дослідження теплового стану кабельних трас за умов стандартного температурного режиму. Проведено верифікацію числових моделей теплового стану кабельної траси за умов стандартного температурного режиму і моделі теплообміну двох кабельних трас у разі вигорання однієї з них. Визначено поля температур, тиску, швидкостей і коефіцієнтів тепловіддачі на теплообмінних поверхнях кабельної траси, а також значення межі вогнестійкості для типових кабельних трас, що використовуються у гермозонах атомних станцій України під час застосування різних вогнезахисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277.1-028.6 +
Шифр НБУВ: РА352525

Рубрики:

      
8.

Пєлєвін Д. Є. 
Системи компенсації техногенних спотворень геомагнітного поля на робочих місцях оперативного персоналу електроенергетичних об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / Д. Є. Пєлєвін ; НТЦ магнетизму техн. об'єктів НАН України. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження геомагнітного поля в приміщеннях восьми диспетчерських пунктів різних електроенергетичних об'єктів України. Запропоновано методи загальної та локальної компенсації малоградієнтних і градієнтних спотворень геомагнітного поля в приміщеннях. Проведено синтез нерегульованих та автоматичних систем компенсації стаціонарних і нестаціонарних спотворень геомагнітного поля. Здійснено оптимізацію їх параметрів за критерієм максимуму ефективності компенсації. Висвітлено експериментальну перевірку даних систем компенсації, яка підтверджує правильність одержаних теоретичних положень та можливість зменшення біотропних спотворень геомагнітного поля щодо рівня санітарних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277-082
Шифр НБУВ: РА373570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського