Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (565)Книжкові видання та компакт-диски (497)Журнали та продовжувані видання (568)
Пошуковий запит: (<.>U=З31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іваницький Г.К. 
Тепломасообмін та гідродинаміка в парорідинних дисперсних середовищах, теплофізичні основи дискретно-імпульсного введення енергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.К. Іваницький ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід для вивчення динаміки парорідинних систем бульбашкової структури у явищах скипання, кавітації, зокрема у парорідинних потоках з метою обгрунтування ефективних методів інтенсифікації технологічних процесів у дисперсних середовищах та створення новітніх енергоощадних технологій. Запропонований підхід базується на детальному аналізі тісної взаємодії нерівноважних термодинамічних процесів, що контролююють поведінку одиничної парової бульбашки під час релаксації парорідинної системи бульбашкової структури до стану рівноваги з максимальним урахуванням всіх теплофізичних та термодинамічних факторів, які визначають специфічний характер динамічних, термічних й енергетичних ефектів, що виникають у парорідинних середовищах. У межах даного підходу розроблено універсальні математичні моделі, які у контексті єдиних термодинамічних засад адекватно описують динаміку одиничної бульбашки й бульбашкових ансамблей і закономірності витікання скипаючої рідини через канали в широкому інтервалі режимних параметрів без застосування обмежуючих припущень. На базі цих моделей розроблено прикладні комп'ютерні програми для розв'язання конкретних задач. За результатами обчислювальних експериментів установлено закономірності поведінки бульбашкових систем у явищах кипіння та кавітації, а також за умов витікання скипаючих потоків у каналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.5 в641.8,022 + З312,022 +
Шифр НБУВ: РА329281

Рубрики:

      
2.

Баранюк О.В. 
Теплообмін та аеродинаміка плоских поверхонь з пластинчасто-розрізним оребренням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Баранюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено та досліджено нові теплообмінні поверхні з пластинчасто-розрізним оребренням. Із використанням експериментальних і числових методів досліджено середньоповерхневий конвективний теплообмін і течію на ребрах досліджених поверхонь нагрівання за умов вимушеної конвекції у разі поздовжнього омивання їх ребер повітряним потоком. Одержано узагальнювальні залежності для розрахунку теплообміну й аеродинаміки досліджених поверхонь. На підставі результатів аналізу структури потоку в міжреберних каналах цих поверхонь показано, що розрізка ребра призводить до виникнення аеродинамічних ефектів різноманітної природи, які сприяють інтенсифікації теплообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.4 + В253.33.,022 +
Шифр НБУВ: РА366830

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Боса Н.В. 
Теплообмін плоских поверхонь з сітчато-дротяним оребренням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Н.В. Боса ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено нові ефективні тепловідвідні поверхні з сітчато-дротяним оребренням. Експериментально досліджено теплообмін та течію навколо зазначених поверхонь за умов природної конвекції за різних орієнтацій її у просторі. Запропоновано оптимальні конструкції сітчато-дротяних поверхонь і залежності для розрахунку конвективної тепловіддачі за різних положень її у просторі. Встановлено, що за умов природної конвекції найкращі зразки сітчато-дротяних поверхонь порівняно з оптимальними пластинчато-ребристою та штирьовою поверхнями перевищують їх за тепловою ефективністю у 1,1 - 2,1 рази, а за питомими масовими показниками - у 1,4 - 2,8 рази. У випадку примусової конвекції теплова ефективність сітчато-дротяної поверхні вище у 2,3 рази за штирьову та у 3,6 рази за пластинчато-ребристу поверхні з такими ж габаритами та коефіцієнтом оребрення, а питомі масові та об'ємні показники сітчато-дротяної поверхні вище, відповідно, у 3,7 та 2,4 рази за пластинчато-ребристу поверхню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з312.41
Шифр НБУВ: РА318456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бут Є.М. 
Комп'ютерні моделювання й ідентифікація тепломасоперенесення в енергетичних та технологічних об'єктах машинобудування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Є.М. Бут ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного НАН України. — Х., 2004. — 31 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні результати досліджень щодо комп'ютерних моделювання та ідентифікації тепломасоперенесення. Проаналізовано зв'язки між засобами вимірювань та видом рівнянь математичної моделі (алгебричних, диференціальних). Побудовано математичні моделі тепломасоперенесення у пористих середовищах з умовним фазовим переходом. Знайдено рівняння для коефіцієнтів сплайн-апроксимації поля температур. Одержано апріорні оцінки достовірності та точності рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.3 +
Шифр НБУВ: РА332165

Рубрики:

      
5.

Горобець В.Г. 
Теплообмін при обтіканні неізотермічних розвинених поверхонь: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / В.Г. Горобець ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 39 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий напрямок, пов'язаний з комплексним теоретичним та експериментальним вивченням спряженого теплообміну для широкого класу розвинених поверхонь за різних гідродинамічних умов їх обтікання. Встановлено основні закономірності процесів спряженого теплопереносу для оребрених поверхонь різного типу за умов природної та вимушеної конвекції. Досліджено ефекти впливу різних гідродинамічних, теплофізичних і геометричних параметрів на тепловіддачу розвинених поверхонь за ускладнюючих факторів, які супроводжують процеси, що відбуваються (наявність забруднюючих і захисних покриттів, фазові перетворення в теплоносіях). Запропоновано оребрені поверхні нового типу, що мають покращені теплообмінні характеристики в порівнянні з відомими конструкціями оребрення, проведено їх оптимізацію. На основі результатів теоретичних і експериментальних досліджень розроблено нове теплообмінне обладнання, що має поліпшені масогабаритні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.4-01 +
Шифр НБУВ: РА329891

Рубрики:

      
6.

Губін О.І. 
Математичне моделювання теплових процесів в областях з рухомими межами: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.І. Губін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено математичну модель теплових процесів в областях з рухомими межами шляхом врахування наступних теплофізичних ефектів, зокрема, термічного опору на межі контакту тіл і поверхневого випаровування через некласичні граничні умови, джерел і стоків тепла за рахунок хімічних реакцій і газовиділення в утворюваних фазах. Виконано математичне моделювання затвердіння масивного злитка, теплових процесів з фазовими переходами ускладених елементах конструкцій, руйнування композиційних матеріалів, прогріву та відновлення залізорудних матеріалів, теплових процесів під час обробки покриттів лазерним випромінюванням, затвердіння злитків прямокутного перетину в процесі безперервної розливці сталі. Розглянуто, що в ході дослідження цих моделей одержали подальший розвиток методи розв'язання задач стефанівського типу, серед яких метод малого параметра, метод степеневих рядів, неявний різнецевий метод з дробовими кроками фронтів, комбінований сітковий метод з явним виділенням границь фаз. Розроблено математичну модель процесів телопровідності з урахуванням релаксації теплового потоку на основі двох диференціальних рівнянь у частинних похідних першого порядку відносно щільності теплового потоку та температури, яка може бути застосована, наприклад, для дослідження теплових процесів у разі лазерного термічного зміцнення. Розроблені математичні моделі, побудовані для них розрахункові схеми та розв'язання дозволяють одержати розрахункові дані для аналізу теплових процесів в областях з рухомими межами, що є складовими технологічних процесів у металургії, теплоенергетиці, ракетобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161 в641.0,022 + З312 +
Шифр НБУВ: РА369043

Рубрики:

      
7.

Дашевський Ю. Я. 
Теплообмін та гідродинаміка повітряного потоку у круглій трубі при похило-тангенційній закрутці: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Ю. Я. Дашевський ; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Досліджено три схеми каналів: з одним завихрювачем і відкритим виходом; з одним завихрювачем і поворотом потоку на виході; з двома завихрювачами та поворотом потоку на виході. Експерименти з гідродинаміки проведено за ізотермічних умов. Експерименти з теплообміну проведено у разі охолодження підігрітого повітря водою. Визначено локальний та середній коефіцієнти теплообміну в каналі. У схемі з одним завихрювачем досягнута найбільша інтенсифікація теплообміну. Виявлено, що в схемі з двома завихрювачами середня інтенсивність теплообміну та гідравлічний опір приблизно на 20 % нижче у разі підведення додаткового супутньо-закрученого струменя повітря в кількості до 6 % від загальної витрати в схемі з одним завихрювачем торець каналу незначно збільшує теплообмін, а в схемі з двома завихрювачами знижує його. Поворот потоку на виході збільшує гідравлічні втрати в каналі і за цього незначно збільшує інтенсивність теплообміну. За теплогідравлічними характеристиками вивчені схеми закрутки потоку приблизно дорівнюють схемам з поверхневими ребрами-турбулізаторами за оптимальних параметрів оребрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.212,022 + З312.6 + В253.330.048,022
Шифр НБУВ: РА380507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Драч І.С. 
Аспекти вияву композиторської індивідуальності у сучасній культурі (на матеріалі творчості В.С.Губаренка): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / І.С. Драч ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розкрито суть поняття художньої індивідуальності шляхом виявлення певних закономірностей її становлення у музичній культурі XX ст. Запропоновано концепцію об'єктивізації композиторської індивідуальності, що дає змогу визначити способи передачі суб'єктивного змісту засобами музичного мистецтва. Розроблено аналітичний підхід до вивчення даного художнього феномену, що дозволило врахувати його динамічну природу та онтологічну цілісність. Розглянуто процес реалізації композиторської індивідуальності з використанням матеріалу стосовно творчості В.С.Губаренка (1934 - 2000) - одного з лідерів "шістдесятництва" в українській літературі. З використанням запропонованого модального підходу розкрито особливості еволюції митця, уточнено специфіку музичного мислення композитора, досліджено відтворену ним картину світу, а також сформульовано принципи творчої роботи та естетичні настанови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.3 + З313(4УКР)6-81 Губаренко В. +
Шифр НБУВ: РА335455

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Дубровська В.В. 
Гідродинаміка та тепломасообмін у змішуючому конденсаторі з сітчастою насадкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.05 / В.В. Дубровська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень процесів гідродинаміки і тепло- і масопереносу при кондесації пари з парогазової суміші у змішуючому кондесаторі з сітчастою насадкою. Встановлено вплив геометричних рідин на гідродинамічні характеристики насадок. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку гідравлічного опору, утримуючої властивості рідини і граничних режимів роботи змішуючого кондесатора. На основі дослідження середніх коефіцієнтів тепло- і масовіддачі виявлено вплив геометричних параметрів насадок, швидкості руху суміші на інтенсивність процесів тепло- і масовіддачі. Запропоновані емпіричні залежності для розрахунку цих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.13

Рубрики:

      
10.

Збаращенко О.В. 
Гідродинаміка вертикального потоку газу з твердими частками і його теплообмін зі стінкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Збаращенко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням загальнофізичних закономірностей досліджено та розроблено теоретичну базу, що дає змогу об'єктивно пояснити та розрахувати інтенсифікацію теплообміну зі стінкою двокомпонентного потоку з урахуванням вологісних характеристик компонентів, виявити вплив різних факторів на енергетичні хактеристики у разі транспорту твердої фази газом, а також природу пульсаційних явищ під час взаємодії потоку газу з твердими частками, що вводяться у потік. Доведено, що інтенсифікація теплообміну двокомпонентного потоку, що містить вологі компоненти (газ, тверді частки), зі стінкою обумовлена зміною гігротермічного стану у разі переносу часток з ядра потоку з постійною температурою у тепловий примежовий шар, що має змінну температуру. Установлено вплив густини газу залежно від зміни тиску на структуру двокомпонентного потоку відповідно висоті вертикальної ділянки пневмотранспорту, що дало змогу визначити умови його реалізації, енергетичні витрати за складовими, а також з'ясувати умови, за яких є можливим досягнення найбільшої енергетичної ефективності вертикального пневмотранспорту. Уперше показано, що пульсаційні явища у разі взаємодії одиночної частки з потоком газу обумовлені залежністю густини газу від тиску і вони є властивістю такої системи. Запропоновано систему рівнянь, яка дає змогу виявити вплив обмеженості потоку на швидкість витання частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.02-01 + О796-01
Шифр НБУВ: РА330508

Рубрики:

      
11.

Ліхіцька Л. М. 
Формування готовності майбутнього вчителя музики до мистецької інноваційної діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. М. Ліхіцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність і зміст готовності майбутнього вчителя музики до інноваційної діяльності в контексті сучасного розвитку мистецької освіти. Визначено компонентну структуру означеного феномену. Розроблено критерії, показники та рівні сформованості готовності майбутнього вчителя музики до мистецької інноваційної діяльності. Виявлено динаміку розробленої поетапної методики формування готовності майбутнього вчителя музики до інноваційної діяльності в загальноосвітній школі. Уточнено методи творчої активізації студентів до запровадження в практичній діяльності мистецьких інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З31 р(4УКР)31-34
Шифр НБУВ: РА379820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лебедь Н.Л. 
Тепломасообмін в перехресноточних контактних апаратах із сітчастими насадками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Н.Л. Лебедь ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливості підвищення ефективності функціонування тепломасообмінного апарату контактного типу шляхом розробки, апробації та впровадження нових типів насадок у вигляді пакета плоских пластин з сітчастим покриттям, що утворюють систему щілинних каналів. Виконано експериментальні дослідження процесів тепло- та масообміну під час випару плівки рідини у щілинному каналі з сітчастим покриттям стінок у випадках природної конвекції та примусової перехресної течії теплоносіїв за умов варіювання розміру вічка сітчастого покриття вхідних параметрів теплоносіїв та геометричних характеристик каналу. Розроблено конструкцію високоефективного контактного апарату з насадкою у вигляді пакету пластин із сітчастим покриттям та методики розрахунку параметрів теплоносіїв у ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.41 + З368 +
Шифр НБУВ: РА344636

Рубрики:

      
13.

Лукіша А. П. 
Підвищення енергетичної ефективності пористих теплообмінників на основі вибору раціональних конструктивних та режимних параметрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / А. П. Лукіша ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 21 с.: a-табл. — укp.

Обгрунтовано параметри пористого високоефективного теплообмінника на підставі встановлених раціональних факторів системи. Встановлено характер і закономірності змінення енергетичної ефективності пористих теплообмінних каналів від конструктивних і режимних параметрів теплообмінних поверхонь для ламінарної зони руху рідинного теплоносія в порівнюваних гладкостінних каналах і за постійної температури поверхні каналу. Наведено методику розрахунку енергетичної ефективності теплообмінних поверхонь стосовно пористих каналів. Досліджено можливості використання пористих теплообмінних елементів у теплотехнічних пристроях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.341,022 + З311.3
Шифр НБУВ: РА374578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Назарова І.О. 
Контактний тепломасообмін при конденсації пари з парогазової суміші на плівці рідини в умовах висхідної супутної течії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.О. Назарова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Експериментально досліджено можливість підвищення ефективності роботи контактних тепломасообмінних апаратів шляхом інтенсифікації процесів темломасообміну за рахунок збільшення швидкості руху теплоносіїв. Встановлено значення межової температури нагріву води та її залежність від початкового паровмісту. Визначено умови, що забезпечують ефективність використання поверхні робочого каналу за відсутності ділянки випаровування. Виявлено, що інтенсивність процесів тепло- та масообміну залежить від щільності зрошення, швидкості парогазової суміші, її початкового паровмісту та висоти робочого каналу. Сформульовано емпіричні залежності для розрахунку середніх коефіцієнтів тепло- та масовіддачі. Проведено гідродинамічні дослідження, на підставі яких визначено висоту початкової гідродинамічної ділянки й одержано узагальнені залежності для розрахунку коефіцієнта гідравлічного опору тертя на початковій ділянці та на ділянці гідродинамічної стабілізації потоку. На підставі експериментальних досліджень процесів гідродинаміки та тепло- й масообміну за конденсації пари з парогазової суміші за умов висхідної супутної течії з плівкою рідини розроблено методику розрахунку контактного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З368 + З312.61 +
Шифр НБУВ: РА346100

Рубрики:

      
15.

Нгуен дик Тоан 
Вплив зовнішніх дій на теплообмін при розвинутому пузирчастому кипінні рідини у великому об'ємі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / Нгуен дик Тоан ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки розрахункової бази для проектування парогенеруючих поверхонь з урахуванням орієнтації поверхні в просторі, її теплофізичних характеристик та впливу зовнішньої вібрації. В дисертації на підставі експериментальних досліджень при різній густині теплового потоку одержані кількісні залежності коефіцієнту теплообміну від кута нахилу поверхні до горизонту, коефіцієнтів теплозасвоєння її матеріалу та частоти і амплітуди зовнішньої вібрації. Запропоновано узагальнююче співвідношення, яке дозволяє вести розрахунки теплообміну з урахуванням зазначених факторів. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні нових типів установок для отримання плавленого каустика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04

Рубрики:

      
16.

Онищенко В.М. 
Теплообмін та гідродинаміка за подвійним рядом заглиблень різної геометричної форми: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.М. Онищенко ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виконано експериментальне та теоретичне дослідження теплообміну та гідравлічного опору у разі течії повітря біля поверхні з дворядною системою заглиблень різної форми. Проведено вимірювання гідравлічного опору таких систем, одержано нові дані щодо вихрової структури у заглибленнях різної форми. Показано, що форма заглиблення суттєво впливає на механізм обтікання дворядної системи заглиблень. На підставі вимірювання теплообміну показано, що структура потоку за такою системою відповідає турбулентному режиму. Одержано дані щодо фактора аналогії Рейнольдса за дворядною системою заглиблень. Проаналізовано й узагальнено опубліковану базу даних в одиночному сферичному заглибленні з гострою кромкою та побудовано карту режимів течії. Проведено узагальнення обублікованої бази даних з теплообміну й опору у каналах з багаторядними системами заглиблень. Одержано діаграми, що характеризують фактор аналогії Рейнольдса та теплогідравлічну ефективність цих систем. Розроблено пропозиції стосовно оптимальної конструкції поверхні теплообміну з періодичним розташуванням дворядних заглиблень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312,022 + В253.320.56,022 +
Шифр НБУВ: РА360852

Рубрики:

      
17.

Попов В.М. 
Метод оцінки теплового потоку, що випромінюється поверхнею обератання як факелом полум'я: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.М. Попов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено метод оцінки теплового потоку, що випромінюється опуклою поверхнею обертання. Створено комп'ютерну програму обчислення кутових коефіцієнтів випромінювання. Сформульовано вимоги до комп'ютерної системи визначення теплового поля навколо факела, утвореного променевим випромінюванням. Розглянуто положення методу обчисленя теплового потоку. Даний метод грунтується на радіально-паралельній проекції (РПП) поверхні, що випромінює тепло. Доведено, що РПП поверхні обертання можна описати за допомогою рівнянь. Досліджено методику обчислення поверхневих інтегралів спеціального виду. Створено комп'ютерну систему прогнозування віртуальних аварій на газопроводах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.2 +
Шифр НБУВ: РА321302

Рубрики:

      
18.

Прокопов В. Г. 
Підвищення ефективності моделювання багатовимірних процесів теплопереносу на основі методів поліаргументних систем і теорії локалізації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. Г. Прокопов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політех. ін-т". — К., 2010. — 44 с. — укp.

Визначено новий науковий напрям, який пов'язаний зі створенням основ теорії локалізації та класу методів поліаргументних систем та орієнтований на підвищення ефективності моделювання сталих багатовимірних процесів теплопереносу. Розроблено систему базових принципів теорії локалізації, які встановлюють загальні закономірності перебігу процесів, які зумовлені явищем локалізації. Розвинуто уявлення про механізми стабілізації багатовимірних процесів і виродження їх розмірності. Запропоновано спеціальний клас методів - метод поліаргументних систем, який має високі адаптаційні властивості щодо фактора багатовимірності задач, і є у зв'язку з цим важливим елементом математичного апарату теорії локалізації. Встановлено комплекс комп'ютерного моделювання процесів теплопереносу в елементах енергетичного устаткування та за умов реалізації ряду прогресивних технологій на базі різних модифікацій методу поліаргументних систем і застосування положень теорії локалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.161,022 + З312
Шифр НБУВ: РА369755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Рижков 
Термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Сергій Сергійович Рижков ; НАН України; Інститут технічної теплофізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311,33
Шифр НБУВ: РА350020

Рубрики:

      
20.

Рогоза О.Б. 
Теплообмін при конденсації водяної пари на поверхні вільного струменя рідини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.Б. Рогоза ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теплообміну у процесі конденсації водяної пари на поверхні одиночного та плоского вільних струменів. Досліджено теплогідродинамічні характеристики струменів рідини під час вільного переливання вертикальною щілиною (водорозливи) різних геометричних розмірів. Проведено класифікацію режимів течії вільного струменя рідини в момент обтікання його парою. Отримано залежності для визначення умов початку диспергування струменів рідини та розрахунку траєкторії руху вільних струменів рідини, а також для розрахунку теплообміну у процесі конденсації пари на поверхні одиночних вільних струменів різних геометричних характеристик. Наведено математичну модель перенесення енергії в плоских струменях рідини, що враховує пригнічення турбулентності поверхневим натягом біля поверхні поділу фаз. Одержано залежності для розрахунку інтегрального теплообміну в плоских струменях рідини, а також розрахунку впливу вмісту газів, що не конденсуються, на теплообмін під час конденсації пари з парогазової суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04
Шифр НБУВ: РА308057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського