Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (257)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З811.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Чечельницький В.Я. 
Класи сигналів на основі досконалих двійкових решіток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.Я. Чечельницький ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено у часовій області нові структурні властивості досконалих двійкових решіток (ДДР) та їх проріджених (допоміжних) решіток. На базі побудови рівнянь локального та глобального балансу бакових пелюстків кореляційних функцій розкрито фізичну суть і виконано формулювання у матричному вигляді необхідної та достатньої умов існування ДДР. Розроблено регулярні алгоритми рекурентного синтезу в часовій області повних W(N)-класів ДДР квадратної та прямокутної форм. Проведено обгрунтування доцільності використання методу інформаційної модуляції шляхом циклічних зсувів опорної ДДР за рядками, стовпцями та інверсіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.10 +
Шифр НБУВ: РА323592

Рубрики:

      
2.

Файнзільберг Л.С. 
Методи та інструментальні засоби оцінювання стану об'єктів за сигналами з локально зосередженими ознаками: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Л.С. Файнзільберг ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Проведено дослідження нових методів та інструментальних засобів, що забезпечують одержання інформації про кількісні або якісні показники стану об'єктів різної фізичної природи за діагностичними ознаками, які зосереджені на відносно невеликих фрагментах інтервалу спостереження сигналу. Розроблено узагальнену стохастичну модель породження реальних сигналів за умов внутрішніх та зовнішніх збурень, на основі аналізу якої запропоновано узагальнену схему створення ефективних інформаційних технологій (ІТ) добування діагностичної інформації. Розроблено оригінальний метод оцінювання корисного сигналу (еталону), який грунтується на селекції та усередненні спотворених реалізацій у фазовому просторі з використанням хаусдорфової метрики. Удосконалено методи заглушування частотних та обмежених за рівнем випадкових завад. Доведено формальні умови, які дозволяють оцінювати ефективність діагностичних тестів та окремих ознак щодо зменшення апріорного ризику. Встановлено ефективність розроблених методів та відповідних інструментальних засобів під час їх застосування у процесі реалізації нових ІТ оцінювання стану технічних і біологічних об'єктів, які пройшли успішні промислові та клінічні випробування в Україні, Росії, Угорщині та Німеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.1 +
Шифр НБУВ: РА331857

Рубрики:

      
3.

Воронова О.С. 
Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematika та LabVIEW: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.С. Воронова ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання моделювання та обробки сигналів динамічних систем операційними методами, орієнтованими на створення комплексів моніторингу. Розвинуто елементи нелінійної алгебри апроксимуючих імпульсних спектрів (АІС) і виведено правила побудови операційних матриць інтегрування із нецілим порядком для розширеного базису локально-імпульсних функцій. Наведені результати використано під час розробки та модифікації алгоритмів моделювання наступних класів інтегро-диференційних рівнянь: рівнянь нецілого порядку, систем рівнянь, рівнянь із змінними коефіцієнтами. Запропоновано метод адаптації розбиття під час апроксимацї сигналів та розв'язання диференційних рівнянь операційними методами на основі АІС. Розроблено алгоритм мультирезолюційного розкладу сигналів по узагальненому локально-імпульсному базису. Наведено метод апроксимації функцій та сигналів, поданих часовими рядами, а також дискретними апроксимуючими імпульсними спектрами. Проаналізовано застосування отриманих результатів у комплексі моніторингу процесу електрозварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.11
Шифр НБУВ: РА320505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гончаров А.В. 
Оцінка параметра постійного сигналу при близьких до гауссівських адитивних завадах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.В. Гончаров ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2005. — 19 с. — укp.

Одержано математичні моделі адитивної суміші постійного сигналу та негауссівських завад різних типів, які базуються на моментно-кумулянтному описі дослідженого сигналу до дванадцятого порядку, близьких за своїми статистичними властивостями до гауссівських завад. Удосконалено метод максимізації полінома для знаходження оцінок інформативного параметра постійного сигналу, що приймається на тлі негауссівських завад. Цей метод дозволяє підвищити очність оцінювання параметра постійного сигналу. Уперше на базі методу максимізації полінома одержано нові нелінійні обчислювальні методи знаходження параметра постійного сигналу за адитивного впливу негауссівських завад різних типів для різних степенів полінома, які забезпечують синтез пристроїв для високоточних вимірювань параметрів сигналу та не мають аналогів. Одержано аналітичні вирази, що описують кількість добутої інформації про оцінювані параметри й асимптотичні дисперсії оцінок, на підставі яких показано, що точність оцінювання параметрів за допомогою розроблених алгоритмів значно вище у порівнянні з лінійною (ефективною) оцінкою, знайденою за методом максимальної правдоподібності за гауссівських завад. За цього ефективність синтезованих обчислювальних алгоритмів зростає зі збільшенням степеня стохастичного полінома.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.11 +
Шифр НБУВ: РА341040

Рубрики:

      
5.

Кравець І.Б. 
Параметричні моделі і статистичний аналіз сигналів зі стохастичною повторюваністю: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.Б. Кравець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено новий підхід щодо вирішення проблеми параметричного моделювання періодично корельованих випадкових процесів (ПКВП), який полягає у використанні подання ПКВП через стаціонарно зв'язані випадкові процеси (гармонічне представлення ПКВП). На підставі аналізу відомих математичних моделей стохастичних сигналів та результатів обробки експериментальних даних досліджено методи виділення стаціонарних компонентів ПКВП. Зокрема, розглянуто метод, який використовує смугову фільтрацію, а також перетворення Гільберта для розділення синусних та косинусних стаціонарних складових ПКВП (метод на основі перетворення Гільберта) та метод, в якому застосовано частотну модуляцію досліджуваного сигналу в поєднанні з низькочастотною фільтрацією (метод на основі переносу частот). Досліджено показники якості такого виділення. Здійснено верифікацію розроблених методів на симуляційних моделях ПКВП. Запропоновано методологію моделювання ПКВП з наперед заданими імовірнісними характеристиками, визначено його точність. Розглянуто оцінки імовірнісних характеристик ПКВП, одержані в процесі їх обчислення на базі гармонічного представлення. Розроблено нову методологію параметричного моделювання ПКВП та досліджено точність моделювання. Визначено клас сигналів, для яких розроблена модель має переваги у порівнянні з іншими параметричними моделями. Розроблено нову методику статистичного аналізу вібраційних сигналів від підшипникових вузлів. Встановлено нові діагностичні ознаки дефектності підшипників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.1 +
Шифр НБУВ: РА353084

Рубрики:

      
6.

Сукачов Е.О. 
Теорія сигналів із компактним спектром та її застосування в системах передачі інформації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / Е.О. Сукачов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію аналізу та синтезу багатопараметричних сигналів із компактним спектром, що відповідають критеріям Найквіста. Запропоновано методи формування нових класів сигналів із фінітним спектром, вільних від міжсимвольної інтерференції (МСІ), та методи синтезу сигналів із керованою МСІ для систем із корелятивним кодуванням. Висвітлено методи параметричної оптимізації характеристик систем передачі. Описано нові алгоритми та математичні моделі для систем радіозв'язку, що використовують частотну модуляцію з неперервною фазою. Розв'язано проблему реалізації методів корелятивного кодування в системах передачі цифрових потоків із високою спектральною ефективністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.10 + З811.10
Шифр НБУВ: РА315576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Писаренко Л.Д. 
Часо-частотні методи та засоби математичного моделювання динамічних інформаційних об'єктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Л.Д. Писаренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 40 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовані часо-частотні методи та засоби математичного моделювання перетворень нестаціонарних випадкових процесів на базі стохастичних параметричних інформаційних систем. Синтезовано часо-частотні моделі типу "вхід - вихід" цифрових (дискретних у часі) параметричних лінійних (у тому числі багатошвидкісних) гібридних і нелінійних електронних інформаційних каналів за умов нестаціонарної випадкової моделі дії. Наведені часо-частотні (частотно-масштабні) методи та моделі обробки сигналів використано для побудови нових програмно-апаратних засобів систем обробки інформації та розв'язання практичних задач у сучасних інформаційних технологіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.1 + З970.60-011 +
Шифр НБУВ: РА341721

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського