Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (271)Реферативна база даних (7312)Книжкові видання та компакт-диски (3936)Журнали та продовжувані видання (2717)
Пошуковий запит: (<.>U=З84$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 403
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Волкова Т.В. 
Автоматизація та удосконалення візуального контролю у технологічних процесах виготовлення комутаційних плат на основі методів кодування зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Волкова ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1998. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий засіб підвищення продуктивності систем автоматизованого візуального контролю комутаційних плат, що базується на ефективному кодуванні топології друкованого монтажу. Вирішено задачу оцінки та вибору коду на основі імітаційного моделювання візуального контролю, розроблено новий метод подання топології та орієнтоване на нього програмне забезпечення (ПЗ) системи контролю. Застосування наданого ПЗ для автоматизації типового технологічного процесу дозволило істотно підвищити швидкодіяльність контролю, удосконалити план контролю та знизити собівартість виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06-7

Рубрики:

      
2.

Микийчук М.М. 
Засоби повірки вторинних пристроїв контактної термометрії на основі активних імітаторів опору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / М.М. Микийчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена створенню калібраторів для повірки вторинних засобів вимірювання температури. Запропоновано шляхи побудови ефективних термометричних калібраторів на основі активних імітаторів опору. Створено інженерну методику аналізу та синтезу структур калібраторів електричних величин. Створено ряд пристроїв автоматизованої повірки засобів вимірювання температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.23-5

Рубрики:

      
3.

Рубан А.І. 
Електромагнітні взаємодії просторових гармонік черенковського та дифракційного випромінювань в електродинамічних системах пристроїв край високих частот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / А.І. Рубан ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню електромагнітної взаємодії просторових гармонік черенковського та дифракційного випромінювань з полями відкритих електродинамічних систем пристроїв дифракційної електроніки. Проведено чисельний аналіз та експериментальне моделювання дифракційно-черенковського випромінювання в періодичних метало-діелектричних структурах. Експериментально досліджено багатозв'язні електродинамічні системи край високих частот (КВЧ). Побудовано лінійну одномірну теорію підсилювача на об'ємних хвилях та проаналізовано умови збудження плоско-паралельного відкритого хвилеводу дифракційним випромінюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
4.

Єгорова Н.П. 
Розсіяння хвильових пучків та імпульсів плоскими поверхнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Н.П. Єгорова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

В дисертації розвинуто метод функції Гріна крайової задачі стосовно задач розсіяння обмежених в просторі та в часі хвильових пучків різного амплітудного та фазового розподілу на плоских межах розділу діелектричних середовищ з метою використання одержаних результатів при моделюванні вимірювання коефіцієнта відбиття. Розглянуто задачі розсіяння хвильових пучків на діелектричному напівпросторі з підстеляючою поверхнею та без неї при наявності поглинання. Одержані аналітичні розв'язки у випадках, коли кути падіння близькі до кутів повного внутрішнього відбиття та кута ковзання. Виявлені основні особливості розсіяння таких пучків та вироблені рекомендації щодо методики вимірювання коефіцієнту відбиття при розробці однопозиційної та двопозиційної схем вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
5.

Крапивний О.В. 
Електродинамічний аналіз узагальненої щілинної лінії передач: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Крапивний ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено задачі про власні хвилі щілинних ліній передачі, які мають довільний многокутний контур поперечного перерізу. За допомогою методу добутку областей крайова задача зведена до нескінченної системи лінійних алгебраїчних рівнянь, розв'язок якої знаходиться методом редукції. Проведено дослідження дисперсійних властивостей та розподілів електромагнітних полів перших трьох хвиль відкритої двощілинної лінії передачі. Вивчено вплив на ці характеристики величини зламу бічних провідних стінок. Запропонована класифікація системи власних хвиль названої лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
6.

Яценко Е.О. 
Система лінійних антен в одновісному анізотропному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Е.О. Яценко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації на основі методу інтегральних рівнянь макроскопічної електродинаміки, узагальнених на одновісне анізотропне середовище, розглянута задача про розсіяння електромагнітних хвиль системою двох тонких лінійних вібраторів, паралельних між собою і довільно орієнтованих щодо осі анізотропії середовища. Із інтегральних рівнянь електродинаміки одержана система сингулярних інтегральних рівнянь для густин струмів, наведених у кожному вібраторі. Ці рівняння зведені до системи рівнянь із малими параметрами і розв'язані методом часткового усереднення. Одержано аналітичні вирази для електромагнітних полів і випромінюваної потужності у далекій зоні. Досліджено струми і діаграми спрямованості по потужності системи симетричних активних і пасивних вібраторів у залежності від анізатропії середовища, розміщення антен у цьому середовищі, а також від геометрії самої антенної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.2

Рубрики:

      
7.

Пішко О.Ф. 
Багатоступінчасті сповільнюючі системи та їх застосування в клінотронах міліметрових та субміліметрових хвиль: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Ф. Пішко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Запропоновані теоретичні та експериментальні методи аналізу електродинамічних характеристик специфічного класу періодичних структур - відкритих багатоступінчастих сповільнюючих систем. Значну увагу приділено теоретичному обгрунтуванню особливостей формування полів в таких системах та експериментальному підтвердженню одержаних результатів. Ці системи впроваджені в клінотронах з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Запропоновані та реалізовані чисельні алгоритми, які допомогають моделювати та оптимізувати простір взаємодії таких клінотронів. Створені та досліджені генератори мм та субмм діапозону довжини хвиль - клінотрони з квазіоптичним розподіленим виводом енергії. Ці генератори мають рівень потужності, який значно перевищує рівні потужності, отримані на приладах подібного типу. Вирішені питання узгодження випромінювання генератора з квазіоптичними лініями передачі, запропонована модифікація генератора з коригуючою випромінювання лінзою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

      
8.

Підченко С.К. 
Багатоканальні багаточастотні кварцові генератори зі скороченим часом встановлення коливань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.К. Підченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням аналізу та синтезу багатоканальних багаточастотних кварцових генераторів (ББКГ) зі скороченим часом встановлення коливань. Запропоновано і розроблено підхід до синтезу ББКГ, який забезпечує мінімізацію часу перехідного процесу за рахунок раціонального вибору параметрів його кіл. На основі ББКГ з малим часом готовності розроблено первинний вимірювальний перетворювач (ПВП) системи дистанційного моніторингу та контролю параметрів серцево-судинної системи людини. Підтверджена ефективність використання ПВП в вимірювальній техніці та медичних діагностичних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.34

Рубрики:

      
9.

Борискіна С.В. 
Розсіяння поверхневих хвиль та пучків на неоднорідностях у відкритих хвилеводах і на рефлекторах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Борискіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається задача розсіяння поверхневої хвилі діелектричного хвилевода на діелектричних резонаторах та металевих порожнистих резонаторах, введення полів хвилевих пучків у такий хвилевод за допомогою діелектричних елементів зв'язку, а також задача випромінювання кругової циліндричної рефлекторної антени біля неідеальної плоскої землі. Для отримання матричних рівнянь другого роду типу Фредгольма використовується метод поверхневих потенціалів і метод аналітичної регуляризації. Напрямлений характер поля опромінювача включено до аналізу за допомогою методу комплексного джерела. Розроблено ефективні числові алгоритми, які можна застосувати для розробки смугозагороджувальних фільтрів, напрямлених елементів зв'язку та рефлекторних антен. Для двох поляризацій розраховано потужності переданої та відбитої поверхневих хвиль, а також втрати потужності на випромінювання та поглинання у резонаторі. Вивчено ефект збудження поверхневих хвиль вищих порядків у хвилеводі. Розраховано коефіцієнт напрямленої дії антени, її ефективність, коефіцієнт підсилення, випромінену та поглинену частини потужності, та порівняно їх з аналогічними характеристиками антени, розташованої у вільному просторі. Виявлено деякі ефекти, що не можуть бути описані за допомогою приблизних методів. Запропонований метод узагальнено на розв'язання задач розсіяння хвиль на діелектричних циліндрах довільних поперечних перерізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75

Рубрики:

      
10.

Гуцало О.Г. 
Основи теорії і функціонального проектування засобів вимірювання часу запізнювання сигналів, нечутливих до фазових спотворень перетворювальних каналів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.08 / О.Г. Гуцало ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичних досліджень основ функціонального проектування засобів вимірювання фазового і групового часу запізнювання сигналів, які забезпечують однозначність вимірювання, виключення методичної похибки, обумовленої нелінійністю фазочастотної характеристики досліджуваного чотириполюсника та похибки, яка вноситься перетворювальними каналами. На основі структурного синтезу розроблено і теоретично обгрунтовано оптимальні принципи побудови радіовимірювальних засобів фазового і групового часу запізнювання сигналів при їх проходженні через чотириполюсники із зосередженими та розподіленими параметрами. Розроблено методи атестації зразкових мір часу запізнювання сигналів і нові принципи побудови на їх основі пристроїв перевірки засобів вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З842-5-01

Рубрики:

      
11.

Почерняєв В.М. 
Наукові основи побудови пристроїв на частково заповнених діелектриком хвилеводах для радіотехнічних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / В.М. Почерняєв ; Українська держ. академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74

Рубрики:

      
12.

Каверцев С.В. 
Теоретичні аспекти технології вирощування та наступної обробки напівпровідникових твердих розчинів на основі сполук {AsupII/supBsupVI/sup}: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.В. Каверцев ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32-06

Рубрики:

      
13.

Гадзаман І.В. 
Терморезисторні елементи струмового захисту на основі керамічних напівпровідникових композитів {Cusubx/sub Nisub{1-x-y}/sub Cosub{2y}/sub Mnsub{2-y}/sub Osub4}/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / І.В. Гадзаман ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.411

Рубрики:

      
14.

Фісун А.І. 
Відкриті резонансні системи з дисперсійними дзеркалами в приладах мм та субмм діапазонів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.І. Фісун ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню коливальних процесів у відкритих резонаторах (ВР) з дисперсійними елементами. В роботі розвинуто новий напрямок в дослідженні ВР з додатковим обмеженням резонансного простору та трансформацією імпедансу. Запропоновано новий підхід до аналізу механізмів формування коливань, що має в собі хвилеводну модель та метод узагальненої матриці розсіювання як математичне обгрунтування. Проведена класифікація типів коливань. Виявлені та досліджені раніше не відомі типи коливань, серед яких слід виділити коливання, що одержали назву квазіосновних і мають аномально високу добротність. На основі досліджень розроблено ряд квазіоптичних твердотільних генераторів зі сферокутовоешелетним ВР в діапазоні 8-1 мм з високою стабільністю та пониженим рівнем частотного шуму. Дано обгрунтування використання розроблених резонаторів в електровакуумних резонансних генераторах, наприклад, оротронах та перспектив просування даних методів в субмм діапазон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01

Рубрики:

      
15.

Коваленко М.Й. 
Вплив опромінення на компоненти радіоелектронної апаратури і розробка методів підвищення їх радіаційної стійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / М.Й. Коваленко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці технологічних методів та технології для виробництва інтегральних схем з підвищеною радіаційною стійкістю, на основі вивчення електрофізичних процесів, які мають місце в цих схемах при опроміненні. Запропоновані методики, основані на термоелектротренуванні, зміні схемотехнічних рішень, а також на використанні еліонних технологій. Одержані результати знайшли впровадження при виконанні науково-дослідних робіт по формуванню профілів розподілу атомів віддачі в шаруватих структурах, розроблена також технологія виготовлення діафрагм субмікронних розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
16.

Хрипко С.Л. 
Структура та фізичні властивості кремнійових композицій з розупорядкованими шарами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.Л. Хрипко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджено структуру і фізичні властивості кремнійових композицій і приладів із розупорядкованими шарами імплантованого і пористого кремнію. На широкому матеріалі із використанням джерел різнорідної часової приналежності у роботі розглянуті антивіддзеркалювані та гетеруючі властивості шарів імплантованого та пористого кремнію. Проведено комплексні дослідження структурних і фізичних властивостей композицій від умов їх формування. Проведено електрофізичні дослідження отриманих фотоелектричних перетворювачів і транзисторних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312

Рубрики:

      
Категорія:    
17.

Підлозний В.В. 
Дифракція електромагнітних хвиль на періодичній послідовності металодіелектричних розсіювачів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Підлозний ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

На основі методу теорії матричних функцій узагальнено і оптимізовано алгоритм вирішення задач дифракції електромагнітних хвиль на періодичних послідовностях із довільного числа композиційних металодіелектричних неоднорідностей у вільному просторі та хвилеводах. В однохвилевому режимі одержані аналітичні вирази для коефіцієнтів розсіяння і дисипації, рівняння для власних комплексних частот та хвильових чисел, розвинуто теорію резонансних явищ. Розглянуті шаруваті поглинаючі покриття металевого екрану, високодобротний частотний і кутовий дискримінатор на базі послідовності граток із брусів, багатокільцевий частотний і модовий хвилеводний фільтр із кільцевих та радіальних провідних діафрагм. Встановлено асимптотику коефіцієнтів відбиття дисипативних систем з довільної кількості періодів та їхні вирази для напівнескінченних аналогів. Дослідження спрямовані на розробку нових пристроїв і вдосконалення відомих приладів та систем НВЧ й ММ діапазонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з845.7-04

Рубрики:

      
18.

Гладун М.Р. 
Твердотільні інтегральні сенсорні пристрої на основі перетворювачів магнетного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / М.Р. Гладун ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню твердотільних інтегральних сенсорних пристроїв на двоколекторних латеральних магнетотранзисторах на основі біполярної технології. Розроблені однокристальні магнетосенсорні пристрої на нових конструкціях магнетотранзисторів. У склад пристроїв входять засоби вторинної обробки сигналу: стабілізатор і лінеаризатор характеристики перетворення, перетворювач компенсаційного типу та контролер багатоканальних магнетосенсорних пристроїв. Досліджений вплив технологічних чинників на параметри магнетосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
19.

Півненко С.М. 
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Півненко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено спрямоване випромінювання обмежених в просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на границях розділу шаруватих металеводіелектричних структур із втратами. Запропоновано алгоритм обробки просторово-часових експериментальних даних для визначення діелектричної проникності, провідності, товщини шару та частотно-кутової залежності коефіцієнту відбиття шаруватих структур. В загальному вигляді одержаний розв'язок задачі про випромінювання прямокутної апертурної антени, що збуджена нестаціонарним сигналом з довільною часовою залежністю і амплітудним розподілом щільності струму по апертурі з урахуванням довільної функції несинхронності збудження. Створено установку для експериментальних досліджень в часовій області за допомогою відеоімпульсів тривалістю сотні пікосекунд із застосуванням розроблених антен із щілиною, що розширюється. З вимірених часо-кутових характеристик визначені параметри кількох типів шаруватих діелектриків та радіопоглинаючих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452

Рубрики:

      
20.

Денисенко Є.Л. 
Розвиток теорії і розробка методології логічного синтезу НВІС на основі багаторівневих автоматних моделей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / Є.Л. Денисенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Представлена методологія логічного синтезу надвеликих інтегральних схем (НВІС) як відкрита система взаємопов'язаних принципів, методик, методів, алгоритмів, що керуються математичними "механізмами" або експертними рекомендаціями автора. Методологія дозволяє одержувати в рамках всіх логічних обмежень гарантовану вірогідну логічну схему, адекватну вихідним даним, що забезпечує максимальну швидкодію (мінімум каскадів) при близьких до мінімальних витратах логічних примітивів і передвизначаючу позитивне рішення задач топології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.152

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського